• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jihlava a okolí. Najdu tu nějakou maminu?

28. ledna 2017 
Ahoj Holky, takjsme se právě vrátili od neurologa. Krýša sklidil pochvalu a máme se ukázat ještě v létě, že by se tam Kryštof jenom prošel a to bychom tam byli naposledy. už taky má dobrat ten lék co od něj dostal a další nenačínat. A hrozně chválil to plavání, jak je pro děti prospěšné.

Mimo jiné jsme s ním řešili i vození dětí za ručičky, takže názor neurologa je: Dělat se to může, ale děti nesmí mít vytahané ruce vzhůru, ale spíš přes sebe, jak když se drží nábytku. Takže je držet za ručičky tak v úrovni ramen a ničemu to nevadí, takže můžem klidně vodit dál. Děláme to prý správně. Já jsem malý pivo, takže Krýšovi přirozene ty ruce držím níž. :slight_smile: Tak Bep, Gábi klidně voďtě bez výčitek.

Jinak Gábi i malé Gábince vše nej k dnešnímu svátku :grinning:
8. bře 2010 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
přidala jsme fotky z oslavy prvních narozenin, konečně jsem se k nim dostala, my jaksi fotit zapomněli. Ještě, ž emáme ty příbuzný :wink:
8. bře 2010 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
wjeru tak díky za info ohledně toho vodění. jinak pěkné fotečky z oslavy. nějaké mázlé, ale to znám:slight_smile: ono focení dětí v klidu nejde:slight_smile:
naše fotečky z oslavy jsou tady:
http://rittichovi.rajce.idnes.cz/Je_nam_jeden_rok/
8. bře 2010 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Wjeru paráda, fotky moc pěkné! Jak se ti povedlo, že si malej nechal nasadit tu čepičku? To u nás až do dvou let nehrozilo :grinning:
Gábi přidávám se s gratulací! Tady se furt něco slaví a já vůbec nestíhám :confused: :sweat_smile:
Bep to budeš kóča, viď v nových brejlích :wink: Hele a kolik stály ty brejličky pro malou? Já že mi to přijde docela šikovné, jak Žofi nemá to ouško, že by mohla mít ty a pěkně by jí mohly držet.. nebo je to jen pro nejmenší děti??
Myslela jsem, že dnes půjdeme konečně ven, ale volal mi chlap, že je ve městě nějakých -6, tak to nebudeme radši pokoušet, kord jak má malá tu rýmu trochu :frowning2:
8. bře 2010 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gábi abych nezapoměla tak taky přeji všechno nej!
Leny ty brýle stáli myslím 400. nic levného, ale mají dobrý UV a fakt jsou praktické a přizpůsobí se hlavě a jsou určo i pro větší děti. ale než je půjdeš skouknout tak ještě vyčkej. zatím je namají vybalené. mě tam dělá kamarádka a tak nám je vytáhla ze skladu. u nás tu je -5 a tak jsem malou jen uspala a jela domů. nějak mi ta zima už vadí...
8. bře 2010 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Wjeruš, krásný fotečky z narozenin. Koukám, že máte tu housenku z Jysku, viď? My na ni koukali nedávno. Přemýšleli jsme, že ji koupíme Kačence do postele (mezi postel a zeď). Ona se furt na posteli motá, tak aby byla trochu od stěny chráněná.

Bep, taky krásný fotečky. :slight_smile:

Leni, Zuzanka taky dneska trochu pšíkala, ale nosánek má čistý. Tak doufám, že se jí žádná rýma nerozjede. Mne dnes začlo trochu pobolívat v krku, ale zatím dobrý. Jak jsme se vrátili z porodnice, tak chlap i Kačenka měli rýmu a kašel. Oba hucají dodneška, tak je trnu, aby to nechytla malá.
8. bře 2010 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leny tak teď jsme ty brýle znovu zkoušeli a malá si je ani nechce sundavat. je na nich psáno do 5ti let a je k nim i takový ten látkový sáček.

Vero tak hlavně aťj ste všichni zdraví a Zuzanka nic nechytne
8. bře 2010 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leny, on je Krýš ana tohle docela kliďas. Když jsme bylina tom focení, tak si taky fotograf myslel, že mu dá klobouk a Krýšovi to bude vadit a bude si ho sundávat a bude akce. A krýša to nesl úplně klidně.

Bep, jé tak ten dort jsme měla taky v oku. Nakonec jsem do brány nešla, protože zrovna odklízeli střechu, tak jsme šla naproti. Ale ten dort je fakt super :wink: Jinak máte taky krásný fotky a oslavu.

Vero, to ani nevím odkud housenka byla, máme ji schovanou do Krýšova pokoje. :wink:

Tak snad se brzy oteplíať s ehoky dočkají první prochajdy venku
8. bře 2010 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Wjeru, pěkný fotečky z narozenin. Veru, taky jsme nachlazená celá rodinka. A je to teď všude, tak snad Zuzanka nic nechytne. Pamatuji si, že když se narodila Eli, tak byla v porodnici příšerná zima a obě jsme tam chytly rýmu. Rodila jsem totiž z neděle na pondělí a zrovna netopily. U takových malých mrňousků je ta rýma hroná, když se nemůžou vysmrkat.
8. bře 2010 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Koči, mně stačilo, když Kačenka dostala rýmu v půl roce. Nedokážu si představit rýmu u takovýho mrňouska. :unamused: Zuzanka si zatím občas pšíkne, ale rýma se nespustila, tak doufám, že se to nezhorší.

Mně včera říkala známá, co má měsíční holčičku, že mají stafylokoka a malá bere ATB. To je chudinka. Takhle malinká a už musí brát ATB. Prý to nejspíš chytili v JI v porodnici. Dost drsný.
8. bře 2010 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děkuji moc holky za přání bohužel zatím nemůžu dodat fotky protože mi došla zrovna baterka a tak musím počkat až mi fotky přijdou taky jsem ráda že máme příbuzný kteří mají foták jako ty wjeru :slight_smile:

koukala jsem na fotky z vašich oslav a jsou fakt moc pěkný myslím že stejně nejlepší je když se všichni sejdou stejně jako u vás co holky? :slight_smile: :wink:

jinak my se zatím zdárně držíme až na drobná nachlazení jsme v pořádku ale řeknu vám že ta odsavačka na vysavač to je věc zatím my vždy dobře poslopužila a i když se to dětem nelíbí vždy jsem jim snažila vysát co šlo a vždy se rychle uzdravily :wink:

zima už je fakt děs taky moc ven nechodíme jen odvwzu Gábi do školky a pak zalezem domů :wink:

Davídkovi už jsem taky koupila boty protože je to liška podšitá jakmile zjistí že je někdo ochotný s ním chodit už se ho chytne a nepustí :grinning: :grinning: většinou ale každýho z toho bolí záda :slight_smile: jinak už mi konečně začíná trochu jíst i když do něj oběd musím dávat trochu násilněji :wink: :sweat_smile: vše ostatní baští docela v poho ted ještě musím někdy nějak zahájit pitný režim spoustu hrníčků mám ale on zase stávkuje ne že by mu nic nechutnalo ale prostě my to pít nebude tak budu vyčkávat kdy se mu bude chtít doufám že do 18 let kojit nebudu :grinning:
8. bře 2010 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda, dneska se stal zázrak a Krýša vstával až v 6 :grinning: Takže jsem vyspaná a můžu něco dělat, tak jsem se vrhla na Krýšovi skříňky, skoro všechno mu vyházela, měl tam dost věcí 3-6 měsíců a nejvíc tak do 9 měsíců. Už je tammísto, tak am narovnám to nové oblečení, co mi přišlo. Taky jsem zjistila, že musíme dokoupit pyžamka, bodýnka a nějakou jarní bundičku, tak to zase bude manža rád :wink:
9. bře 2010 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!

Gábi, vy jste slavili 4. narozky? Jestli jo, tak se taky přidávám ke gratulantům. Nějak mi vaše oslava unikla.
U nás je pití krizový dodnes. Kačenka za celý den vypije tak 1/4 litru. Aspoň že jí chutnají polívky a mlíčko, tak nějaký tekutiny do sebe vpraví aspoň takhle.

Wjeruš, tak aspoň ta hodinka spánku navíc. I to je fajn, viď? :wink: Já mám naštěstí s oblečením teď celkem pohodu. Ze začátku teda musím dokoupit pár teplejších věcí, ale příští rok už se to srovná a Zuzanka bude nosit víceméně oblečení po Kačence. Kdybych měla kluka, tak bych musela pořizovat celou garderobu znovu, protože u nás v šatníku převažuje hlavně růžová. :grinning:
9. bře 2010 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gabi a nezkoušela jsi takové ty šťávičky od Hami? je to ve skle, je to cca od 6ti měsíců a je to třeba štáva z dužin mrkve a jablka. klasika bez přidaného cukru. já to malé dám do lahvičky napůl s vodou a vypije lahev na jeden zátah. když má čajík nebo jen vodu tak jen ucucává, ale tohle jí moc špakuje. všechny druhy.

s těma hadrama je to děs. už mám plné dva pytle na půdě a po zimě bude hned další. a jestli další dítko bude kluk tak všechno můžu rovnou poslat dál. jen málo věcí není do růžova. jinak jsem asi fakt maniak. na léto už mám pro malou 25 triček, 4 sukně a 6 šatiček. já nevím proč to furt kupuju. ale když ono je to tak krásný ty malý věci..... ještě že manža nějak nevnímá kolik všeho máme:slight_smile:
9. bře 2010 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
vero jo jo už jsme slavili 4 roky Gábi se narodila 2.3 ale protože máme velkou rodinu a ted už menší byt musela proběhnout oslava na 3krát tak že docela děs jeětě že má svátek hned po týdnu takhle jsme to spojili a už máme klid ale ne na dlouho protože Davídek má 17.4 rok tak to vše bude nanovo :grinning: :wink:

s tím pitím já ani pořádně nevím v čem je problém možná spíš v tom v čem to podávám než to co je uvnitř možná kdybych to dávala po lžičkách tak by to možná chtěl každopádně to zatím moc neřeším protože mě kojení na štěstí zas tak moc neobtěžuje protože přes den kojím maximálně 3krát je fakt že spánek v noci v tahu bych už uvítala ale to chci asi moc :grinning:

A co se týče věcí já radši do obchodů moc nechodím protože by mě to moc lákalo a už tak má Gábi narvanej šatník a nosí jen pár věcí ale plně vás chápu holky že tak nakupujete ted je těch věcí fakt strašně moc krásných. Já ted ale zjistila že jsem trochu zanedbala sebe když jdu do obchodu tak vždy skončím na dětským a můj šatník zeje prázdnotou a starobou :grinning: :grinning: :grinning:
9. bře 2010 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bep, v tomhle je dobrý, že chlapi většinou nemají přehled, co mají děti za oblečení. :grinning: :grinning: :grinning: My jsme taky unosili možná půlku věcí. A těch pytlů na půdě, to radši ani nepočítám. Je jich tam minimálně pět, ale těch obrovských. :confused: Teď se utěšuju, že to aspoň ještě bude nosit Zuzanka. :sunglasses:

U nás teda nezabírá s pitím nic. Vyzkoušela jsem různý flašky, různý šťávy, džusy, čaje, vodu a stejně toho Kačenka moc nevypije. :unamused:

Gábi, tak já si pár věcí pro sebe nakoupila loni. Ale stejně budu potřebovat obměnit šatník. Před těhu jsem si koupila nějaký tuniky, který unosím i teď jako netěhu, ale stejně mě čeká nákup zimní bundy, nějakých kalhot apod. A je fakt, že už jsem teď ke konci těhotenství koukala po obchodech s dámským oblečením jak mlsný kocour. :grinning: :grinning: :grinning:
9. bře 2010 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teď jsem koukala na Necermanna. Mají tam parádní slevy v outletu. Akorát spíš víc na větší děti. Ale je tam fakt spousta krásný věcí.

Já jsem teď osiřela se Zuzankou. Naši si Kačenku odvezli domů, bude u nich přes noc. Já si aspoň zítra v klidu zajedu se Zuzankou k doktorce. Sice jsem chtěla jít zítra taky s Kačenkou k zápisu do MŠ, ale necháme to na čtvrtek. No, já se asi pustím do vysávání a vytírání. Se spícím dítkem se uklízí krásně. :sweat_smile:
9. bře 2010 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
A teď jsme byli zase s kočárkem venku. V tomhle krásným počasí se fakt nedá sedět doma. :confused: Tak já jdu uklízet.
9. bře 2010 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
My jsme taky před chvíli přišly z procházky, z první. Malá mi dospává na verandě, tak čekám, že se každou chvíli snad vzbudí. Sice jsme na teploměru měli +1, ale venku když zafoukalo, tak to teda byla pěkná kosa musím říct :unamused:

Vero, vy chodíte k dr. na ty Březky, viď? My jdeme totiž taky zítra k doktorce, někdy po 14h myslím, ještě se musím podívat, abych to nepopletla. A dopo se chceme zajet podívat na barák, prý už jsou hotové vnitřní štuky a dovezli prý už kotel, tak nám ho koncem týdne namontují a začátkem dubna budou pokládat podlahy a dělat koupelny. No snad už to rychle uteče :slight_smile:

Co se pití týče - my jsme začínaly s malou statečně na obyč vodě, ale pak jsem jí jednou u švagrové dala ochutnat šťávu a od té doby nechce nic jiného. Takže jsem to vzdala a lemcá s náma prostě šťávu a nějak to neřeším. My jsme zas měly problém se Sunarem, doteď mi mléko ani mléčné moc nechce, jen jogurty, takže když mi zdlábne za den dva, jsem ráda a nehrotím to. Chci se právě na kontrole dr. zeptat, jak je to s obyč mlékem, jestli už jí ho mám začít nabízet nějak pravidelně nebo jestli mám ještě počkat.

Sophinka si začala teďka už diktovat, co chce a co ne, takže chci právě probrat její skříň a vyřadit, co už nosit z nějakého prapodivného důvodu nebude! A ráda bych chlapovi vždycky zatajila, že jsem koupila něco nového, jenže ona je slepičí prdelka a hned mu všechno napráší :grinning: :grinning: A už se těším, jak si nakoupím aspoň pár nových triček, ptž to, co mám v šatníku je k pláči :frowning2:
9. bře 2010 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tak na nákupy se chytám taky :slight_smile: Napřed jsem si myslela, že to spojíme s nákupama pro Krýšu, ale dneska jsem probrala šatník a zjistila jsem, že urgentně potřebuje akorát pyžamka :unamused: No tak si nakoupím něco na sebe. Od ježiška jsem dostala penízky a poukázku na oblečení, ale tu poukázku si asi ušetřím právě ten podzim/zimu, má platnost rok, takže to bude v pohodě a půůjdu utrati jen penízky. Bylo mi přísně nakázáno, že tentokrát to mám utratit za sebe ne za malýho nebo manžu :grinning:

Bep, tak zase jestli my budeme mít holčinu avy teda toho kluka a vyjde nám to nějak na stejno, tak si to oblečení můžeme povyměńovat :grinning: Protože, jestli bude druhý holčička, tak se o další rozhodně pokoušet nebudeme
9. bře 2010 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky, meli jsme ted perny dny..tak nestihma, dneska to bylo zvlast narocny ve 4 rano vstavani av 5 rano jsme vyjizdeli do toho brna :slight_smile: :wink: na to NT+ vyšetření screening, a vše je v naprostém porádku avypadáme na holku :-d ale to není presny vite jak :grinning: :grinning: :grinning: jen jako ze to vypada ale az u porodu to bude 100% anebo v tom 20 tt
9. bře 2010 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem to naše spící dítko trochu přechválila. Teda vysála jsem v klidu. Pak jsem začla vytírat, ale to se Zuzanka probudila. Tak jsem ji nakrmila a pak začlo hodinový rodeo. Zase ji zlobilo bříško. Po hodině teda usnula a už zas hodinku spinká. Tak jsem dovytřela, najedla jsem se a osprchla. Teď mám celkem pohodu. Doufám, že dnešní prdíky má malá vybraný. Poslední dny je to večer co večer (většinou tak po osmý devátý hodině). A visí mi třeba dvě hodiny u prsu. :unamused: Přes den a v noci spinká většinou krásně, ale ty večery jsou dost náročný.

Leni, my chodíme na Bedřichov ke Svítilový. Na Březinky jsem chodila jen k Lexovi na kyčličky. A zase se tam k němu chystám. Naštěstí máme kyčle v pořádku, tak nemusíme ani dávat široký balení. A na kontrolu jdem až v šesti týdnech.

Wjeruš, tyhle poukázky jsou příjemný, viď? Já je dostala od bráchy k minulým vánocům taky. Bohužel ale do CP do Officina della Moda, která v červnu v JI skončila. Stihla jsem tam utratit poukaz za 1000 a poukaz na 500 mi zbyl. Tak jsem si chtěla koupit něco v létě, ale už jsem to nestihla. A další obchod v Praze tak zrušili během roku, takže v republice už žádná jejich prodejna není, a ten poukaz mi propadl. :frowning2: No, aspoň tu 1000 jsem využila. A další poukaz, co dostal manžel od mýho bráchy do Bushmana jsem uplatnila já, protože manža si tam nebyl schopný nic vybrat. Já jsem tam přišla a hned jsem se zamilovala do růžový mikiny s odepínacíma rukávama. Stála něco málo přes 1500 (děsná cena), ale aspoň jsem uplatnila ten poukaz, jinak bych to za ty hříšný peníze nekoupila. :sunglasses:

Wjeruš, Bep, kdy plánujete druhý?
9. bře 2010 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to vypadá, že by se příští týden mohlo konečně oteplit. Už je na čase. Půlka března, tak už by ten sníh mohl konečně slízt. :confused:
9. bře 2010 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jejda s prdíkama jsme si užili :stuck_out_tongue_closed_eyes: A to prý na to kluci trpí víc, no nezdá se mi. Spíš je to dítě od dítěte. Nám teda fakt pomáhal ten babycalm a pupík, to jsme Krýšovi pěkně namazala bříško a dala mu na něj ještě nahřátý ten polštářek z pecek a za chvíli se mu to uvolnilo. V noci zase nejvíc pomáhalo, když s ním manža pár krát zacvičil. nějak přišel na fígl a Krýšovi to fakt pomáhalo.

Vero přesně tak poukázky utrácím já. Pořídím si něco, co se mi moc líbí, ale normálka bych za to tak hříšný peníze nevyhodila :wink: Kéž už by bylo telpeji, už mě ta zima taky dost deptá :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. bře 2010 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
wjeru s těma věcma dobrý nápad:slight_smile:
Vero já nevím jak Wjeru, ale já chci o Vánocích vysadit prášky a nechat tomu od ledna volný průběh...
10. bře 2010 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky,

to se máte, že dostáváte od někoho poukázky, to my ne. Je fakt, že ale spíš zas dostáváme peníze a že si za to pak můžeme koupit třeba nějaké vybavení nebo dražší věci pro děti, to je super.

Jinak jsem tu dnes jen na skok, Žofi mi v noci začla zvracet, tak se jí musím jít věnovat, chuděrce :frowning2: Zvrací ale jen hleny, tak nevím, co to je. Normálně funguje, nic jí nebolí, jen se jí občas prostě navalí, to je děs ty virózy.
10. bře 2010 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leny tak ať je malá rychle v pořádku!
10. bře 2010 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bep, tak to plánuješ mimčo, až bude malé tak 2,5 roku, viď? :slight_smile: Snad se brzy zadaří.

Leni, to mě mrzí. Snad bude malá brzy v pořádku.

Já se těšila, že se dneska pořádně vyspím, když tu nemám Kačenku a nebude mě burcovat hned po ránu a tahat z postele. Jenže Zuzanku trápilo celou noc bříško, takže hůř spala a pořád se kroutila. A já jsem pak taky pořádně nespala. Po šestý jsem byla vzhůru a už jsem nezabrala. Po ránu se taky malá furt kroutila a před půl hodinkou se vysrandila, ale fakt šílený množství. Tak ji to v bříšku asi trápilo. Byla asi pěkně zacpaná. A chvilku potom vytuhla a krásně spinká. Tak snad bude aspoň chvíli klid.
10. bře 2010 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak od rána zatím dobré, tak snad se to ustálilo, uvidíme.

Vero, asi byl dnes nějaký blbý tlak nebo co, ptž mně se Šája taky hrozně kroutila a byla asi hodinu v noci vzhůru a nemohla zabrat :sweat_smile:
10. bře 2010 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vero plánujeme prostě začít s předstihem. člověk neví jak to půjde.... ideální by bylo mít ho na stejný termín kvůli oblečení i že by malá šla do školky a já měla v podstatě na starost jen mimi, ale nejde to tak naplánovat...

jinak včera byla Sára úplně skvělá. za celý den ani jednou nekňourala. byla samostatná a hrozně milá. snažila se po mě všechno opakovat a byla s ní velká sranda. fakt skvělý den to byl
10. bře 2010 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek