• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jihlava a okolí. Najdu tu nějakou maminu?

28. ledna 2017 
Tak máme po kontrole. Malá pěkně přibrala. Už jsme za porodní váhou. Sestřička navážila 3,25 kg (docela mě to překvapilo, protože ráno jsme si malou vážila doma a měla 3,17 kg). Ven už můžeme chodit. Na další kontrolu jdem až v 6 týdnech, když bude vše v pořádku. Rovnou vezmu s sebou Kačenku, aby ji naočkovala proti žloutence A (radši ať to má hotový, než začne chodit do školky). V lékárně jsem si objednala probiotický kapky pro Zuzanku. Prý jsou fakt dobrý na prdíky. Sice je to šílená pálka - 600 za lahvičku, ale vydrží asi měsíc, tak se to ještě celkem dá. Hlavně, když nám pomůžou. Doktorka je taky chválila. A prý můžem dávat už dudlík, aby při těch prdíkách furt necumlala prso, že je to bolení pak ještě horší, jak furt ucucává mlíčko. Tak jsem ho už aplikovala hned po návratu od doktorky, protože malá mi tu skoro hodinu probrečela. Chvilinku nevěděla, co s ním má dělat, ale pak na to přišla a dudala jak o závod. :grinning: A ve vteřině byl klid. :sweat_smile: Pro Kačenku mám v lékárně objednaný homeo na hyperaktivitu. Doktorka mi je doporučila, aby Kačenka líp usínala a nebyla tak přetažená a pak protivná. Tak jsem zvědavá, jak budou účinkovat.

Bep, Sárinka už je vážně veliká. Už je to kus ženský. :wink:
10. bře 2010 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vero, tak toje fajn, ž eTi malá prospívá. Takže tentokrát ses rozkojila bez problému viď? :wink:

No jo, plánovat na měsíc porod může jen můj manža. Ten me zdrbal, že máme termín v únoru, když on si představoval květen :sweat_smile: A to ještě netušil, jak si Kryštof pospíší
10. bře 2010 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Wjeruš, kojení šlo tentokrát naprosto v pohodě. I mlíčko se mi spustilo o den dřív než u Kačenky. Možná je tělo už víc nastartovaný na mateřství. Nevím. Nebo prostě to je tím, že jsem byla po porodu v pohodě a Zuzanka krásně bumbala od začátku.
Jo, s chlapama je někdy sranda. :grinning: :grinning: :grinning:
10. bře 2010 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Bep :grinning: my si taky nechávali rezervu, taky jsem říkala, že se nemusí zadařit rychle, tak abysme pak z toho nebyli nervozní, že to třeba nejde a šup a hned napoprvé :grinning: :grinning: tak jsem si na to vzpomněla :grinning: :grinning:

Wjeru, nejen ten tvůj, ten můj mi porod plánoval taky. Měli celý únor v práci nějaké audity a přišel domů a řekl mi, že jsem si horší termín vybrat snad nemohla, že se to teď teda vůbec, ale vůbec nehodí. Tak jsem ho ujistila, že kdybychom přeci jen zkoušeli jednou to třetí, že si prvně vezmeme diář a pořádně ho prolistujeme, aby se to už víckrát neopakovalo :sunglasses: :grinning:

Vero, to je teda palba za ty kapičky! Charlottka zatím prdíky snáší statečně, ale až se jí zahojí pořádně pupík, zas koupím Pupíka a budeme po koupání mazat, Sophince to moc pomáhalo! A já opět po kojení baštím Espumisan, ten se mi taky osvědčil, tak zatím nezkouším nic nového :slight_smile: jsem taková konzerva - jak jednou vyzkouším a funguje to, tak to používám pak pořád :wink:
Ono to kojení je asi i tím, že už člověk ví do čeho jde a co ho čeká, viď. Přeci jen u toho prvního je člověk takový vyplašený a je pro něj všechno nové, u druhého už jsme "mazačky" :grinning: :grinning: :grinning:

Jinak Sophinka naposledy blinkala včera ráno, od té doby nic, ale večer měla zvýšenou teplotu a když lezla na židli koukat z okna, tak říkala, že jí bolí bříško u pravé nožičky! Tak jsem jí to prohmatávala, říkala, že když jí to mačkám, že to bolí, ale jak jsem řekla, že sjedeme radši k panu dr., tak jí to přestalo bolet a začala bulet. Tak jsem čekala co v noci a dobrý, ale s horečkou a teď dlabe rohlík, tak jsem zvědavá, co to s ní udělá. Já jsem totiž měla asi 20x podezření na slepáka a pokaždé mě nechali ve špitále a rozháněli mi to, aby mi to neoperovali, tak se tak trochu bojím, aby neměla to samé chuděrka moje :frowning2: :frowning2:
11. bře 2010 v 07:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jo a včera na kontrole dobrý, Charlottka má 3850g a 54cm - vyrostla mi za ty dva týdny o 4cm, to je až neuvěřitelný :sweat_smile: A když tu váhu vidím vedle váhy Zuzanky, tak se musím smát jakého máme Otesánka :grinning: :grinning:
11. bře 2010 v 07:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak včera jsme potkali Vero se Zuzankou akorát když se vrátili od doktorky. a musím tedy napsat, že Zuzanka je krsáný uzlíček. člověk by se jí bál pochovat jak je malinká. a Vero je hezčí než bývala. fakt jí to moc sluší. asi dvojitá radost ze života:slight_smile:

zase dneska sníh. to to snad není možný. to ráno vsatnu a hned abych použila sprostý slovo když roztáhnu žaluzie:slight_smile:

Leny dobrý výraz "mazačky" :sunglasses: jsem zvědavá jestli se taky tak budu jednou cítit
11. bře 2010 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Bep :grinning: :grinning: :grinning:
11. bře 2010 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky, prosim vás, jak dlouho vyvařujete cumel? A dáváte ho do studený vody a čekáte než projde varem nebo ho dáváte až do vroucí vody?
11. bře 2010 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
leny já jsem ho vyvařovala jen poprvé a pak jsem ho oplachovala v horký vodě a tak třeba jednou za měsíc zase vyvařila a to ´jsem ho dala do studený a nechala tak 2 minuty bublat :wink:
ted už zase musím valit ale jinak gratuluju k cvalíkovi :grinning: je vidět že se máte dobře holky :grinning: :wink: :wink:
11. bře 2010 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky jinak ty zvracecí a blinkací virozy řáději snad všude. s každým co mluvím si to prodělal a manža říká že i v práci to řádí... ale u každého je to na jeden den
11. bře 2010 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak jsem normálně dostala regulérní menstruaci. to je hrozný. skoro po dvou letech (těhu a 13 měsíců s malou). já myslela, že to nepřijde dokud beru prášky, ale holky v Orce říkali, že po roce to přijde a fakt jo. uff. bříško bolí :unamused: :frowning2:
11. bře 2010 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Bep, já jsem první MS dostala snad už půl roku po porodu, pak zas pár měsíců nic a pak už to bylo pravidelně. To máš dobrý, že ti to vydrželo aspoň rok bez :wink:
11. bře 2010 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!

Tak už jsme byli na zápise ve školce. Jsem na malou fakt zvědavá, jak to bude zvládat. Do 14 dní dostaneme vyrozumění, ale dle vedoucí školky bychom snad měli být přijatí. :sunglasses:

A taky jsem zas utrácela za oblečení. Na Brumlovi mám rozdělanou objednávku na pár věcí z Outletu. To se vážně nedá odolat. Navíc teď pro Kačenku můžu nakupovat s vědomím, že to ještě unosí i Zuzanka. Tak se ta cena v podstatě vydělí dvěma a hned je svědomí klidnější. :grinning: :grinning: :grinning:

Nemám čas dočítat. Po obědě to snad doženu.
11. bře 2010 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Holky, tak de je to jaro??? To snad není pravda tohle. Sousedka ráno vyprovázela děti do školky a školy a když se vracela, tak říkala, že už ty děti protáhly ksichty, když viděli, že zase sněží :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Vero, tak to přijatý budete, tak to je fajn. My půjdeme na zápis příští rok, to Kryštůfka určo nevezmou, ale právě mi říkala sousedka, že napřesrok už ho vemou, když ho tam přihlásím podruhý. Máme školku přes ulici a zohlední se to, že už jednou přihlášený byl, tak by to mělo vyjít. :slight_smile: No tak uvidíme, to je ještě dlouhá doba.

Leny, to je dobrý s tím diářem, ale můžu Ti říct, že jak se bavíme o druhým, tak už to manža začal počítat. No je mu jasný, že druhý už asi v květnu nebude, leda v květnu dřív. :wink: Jo a to ještě než se Kryštof narodil, tak když už to mělo být v únoru, tak každej večer říkal břichu, že se má malej narodit buď 13 nebo 27, že mají nařízenou dovolenou :slight_smile:
11. bře 2010 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsme dneska s mojí mamkou malou stříhali. už měla ofinu do očí. vždycky když se přiblížili nůžky tak zvedla hlavu aby se na ně podívala:slight_smile: ale povedlo se.
11. bře 2010 v 15:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bep, nepřeháněj. Vypadám furt stejně. Navíc jsem nestihla kadeřnici, tak jsem si ufikla ofinu sama, protože mi to už lezlo hrozně do očí. Takže nevypadám nic moc. :unamused: Akorát už nejsem tak tlustá. :grinning: :grinning: :grinning: Břicho mám mnohem menší. :grinning: :grinning: :grinning:

Leni, já jsem nadšená z toho, že kojíme plně a hezky přibíráme. Ve srovnání s kojením a dokrmováním Kačenky naprostá pohodička. :sweat_smile:
Já jsem vyvářela cumel 5 minut (tak to píšou i na obalu). Hodila jsem to do horký vody. Ale to jen napoprvý. Pak se už s vyvařováním moc netrápím. Občas to omeju v teplý vodě a čas od času vyvařím.
11. bře 2010 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vero, to Ti věřím, že jsi nadšená. Vzhledem k tomu, že jsme na tom byla s přikrmováním podobně si dovedu dost dobře Tvoje štěstí představit. To je dobře, že se Ti takhle hezky zadařilo rozkojit se.

Holky máme tu nádhernou novou skřín na chodbě. Brácha s tátou ji montovali a manža kontroloval a od zítra ji můžeme zaplnit krámama :wink: Děla ji bráchův bývalý spolužík, je truhlář nám sem na míru a fakt vypadá, jako by sem patřila. Chodím kolem a slintám blahem :slight_smile:
11. bře 2010 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak dvojnásobné maminy koukám, že je u vás pohodička, tak už nemám takový strach jak to budu zvládat :wink:
Ke kojení gartuluji, já jsem teda s Rudíkem měla taky ze začátku problémy, ale bylo to tím jak měl silnou žloutenku. Jenže já jsem takovej magor, že se prostě zaseknu a nepovolím dokud se nezadaří, ale bylo to o nervy :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Bep třeba to půjde hned na poprvé, přála bych ti to :wink:

Wjeru, to je paráda, že se se kříní zadařilo. Já mám taky vždycky radost když se to doma trochu vylepší :sunglasses: .

Ještě jsem se chtěla zeptat, holky jak jste šli na druhou mateřskou, tak jste o tu první automaticky přišly nebo jak to je ???

Jinak u nás opět malej rýmuje a kalíkuje, to se vyklubalo z té horečky, ale snáší to celkem dobře... :frowning2:

tak pa
11. bře 2010 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Dobré ránko,

tak my už snad máme po viróze, tak jsem ráda. Včera ještě byla Sophinka taková mimo, bylo vidět, že má nemocná očíčka, ale dnes už řádí jako ďábel, tak jsem ráda!
Zuzi, myslíš rodičák? Jestli myslíš ten, tak jak se malá narodila v únoru, tak jsme museli hned začátkem března naběhnout na socku s papírama a za únor už mi nepošlou peníze na Sophinku, ale na Charlottku. I kdyby se narodila posledního v měsíci, tak prostě ten rodičák dostanu za ten měsíc už na tu mladší.
Musím si jít hrát nebo mi praskne hlava, pa
12. bře 2010 v 08:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj!

Wjeruš, to je paráda, že máte další úložný prostor. Těch není nikdy dost.

Zuzi, jestli jsi zaměstnaná, tak to budeš mít podobně jak já. Lenča asi nemá zaměstnavatele, takže přechází z jednoho rodičáku na druhý bez nároku na mateřskou. Teď dostáváš z pracáku rodičák, který musíš přerušit (na pracáku u kina Sokol) si vyzvedneš formuláře, který vyplníš a necháš si potvrdit na sociálce na Wolkerce (tam ti dopíšou částku nový mateřský). Já jsem tohle vyřizovala asi měsíc. Děsný. Na sociálce nebyli schopný novou mateřskou spočítat dřív. Byla jsem na pracáku kvůli tomu asi třikrát. Já jsem na novou mateřskou nastupovala 2. února, takže jsem to během února musela vyřídit. Před nástupem na mateřskou dostaneš papír, který odevzdáš zaměstnavateli a ten to předá sociálce. A peníze budeš dostávat přímo ze sociálky. Ty budeš dostávat 28 týdnů a pak si musíš zas na pracáku zažádat nově o rodičák na druhý dítě.

Leni, fajn, že už je Sophinka v pořádku. :slight_smile:
12. bře 2010 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jo, Zuzi, já nemám zaměstnavatele, takže jsem rovnou přecházela na rodičák :sunglasses: jsem zapomněla jaksi uvést, že :grinning:
12. bře 2010 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Díky holky, já jsem totiž vyčetla na netu, že se to dá taky udělat tak, že to starší necháš na mateřský s tátou- ten bude normálně chodit do práce ( jako přivýdělek při mateřský ) a s druhým normálně nastoupíš na MD. To starší,ale nesmí chodit nikam do školky víc jak těch 5 dní v měsíci.
Tak nás napadlo to využít- jestli to jde...musím to víc prozkoumat...

Jinak u nás nic nového- už se hrozně těším na ultrazvuk koncem března...jsem zvědavá jestli bude vidět pohlaví :slight_smile:
Už nejsem tak unavená, tak to jde...jen to počasí by se mohlo umoudřit !

Zatím pa Jdu se vrhnou na svíčkovou :sunglasses:
12. bře 2010 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi, to si teda nejsem jistá. Ale jestli zjistíš něco víc, tak dej vědět. U nás to teda už nehrozí, protože Kačence budou tři v červnu, to je už za tři měsíce, takže to už řešit nebudem. Ale fakt by mě zajímalo, jestli to jde takhle obejít. A do školky malýho dávat ještě nechceš?
12. bře 2010 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky já si ale myslím, že to šlo předminulý rok a že už to nejde, ptž to takhle chtěla udělat známá a nepovedlo se jim to :unamused: Ale každopádně kdyby to šlo, bylo by to super :sunglasses:
12. bře 2010 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cau holky, dneska máme den v poklusu. Dopolko jsme byli nahrazovat plavání, přišli jsme 4, z toho 2 ze sobotního kurzu (a obě máme kryštůfka), takže úplná pohodička. Odpoko teda spíš k večeru šel taťka na angličtinu a nechtělo s emu samotnýmu, tak jsme šli s Krýšou s ním. Krýša je jak z divokejch vajec, moc nespí a celý den řádí. Sám už vydrží stát docela dlouho a chodit s emu moc nechce. Udělá tak dva kroky od taťky k mamce :grinning: Ale jak zjistí, že se mu smějeme, tak na nás špulí břicho, schválně padá, prostě předvádí se. Dneska vstával o půl sedmý, spal jen po cestě do Orcy a pak posledních 5 minut z Orcy domů jinak vůbec

S tou skříní mě dneska manža pobavil. Přišel z práce a řík mi, rozmysli se co do tý skřííně kam dáš, v neděli ji budeme zaplńovat a v šuplíkách budou tašky, nahoře věci po Krýšovi,.... :grinning: :grinning: :grinning: Tak nevím, co jako mám rozmýšlet
12. bře 2010 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
On půjde do školky od dubna zatím na 1 den v týdnu ( teda spíš dopo. ) a od září jsem chtěla, že by šel na celý týden...ale kdyby to šlo s tou mateřskou tak babičky říkaly, že by každá dva dny v týdnu dopo pohlídaly a šel by až od ledna...ale uvidíme co zjistím...přecejenom by to bylo 7500,- za půl roku, takže to už jsou nějaký peníze...

Wjeruš buď ráda, že malej ještě necupitá :wink: , pak už před ním nic neschováš :slight_smile: ...

Jinak mě se rozjel hroznej kašel, tak zítra frčím k dr., nevím jestli mi na to vůbec něco dá, ale pro jistotu, aby si mě poslechla...
14. bře 2010 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi, to je určitě slušný přivýdělek. Já jsem takhle pobírala rodičák a k tomu ještě výplatu z práce, kam jsem chodila na částečný úvazek, takže prašulky na účtu celkem přibývaly. Ale teď to bude mizérie. Díky škrtům v rozpočtu mám o 2500 mateřskou nižší, což už za půl roku taky udělá docela slušnou částku. Doufám, že to vrátí na původní výši a doplatí to všem mamkám, co jsem už teď na mateřský.
Tak to bude Rudík ve školce docela brzy. My jsme přihlásili Kačenku až od září. Ale chceme ji občas dát do soukromý školky v JI, aby si postupně zvykala. Pak by to asi pro ni byl velký šok, kdyby tam od září měla být každý den na celodenní provoz.
Teda ty si to s nemocama fakt vybíráš. Snad ten kašel brzy přejde. Mne to taky trápilo začátkem těhu. Hucala jsem asi měsíc. Těhotným to prý trvá dýl, než se z kašle dostanou. Já jsem vyzkoušela několik sirupů na kašel. Až nakonec Mucoplant a za týden bylo po kašli. Nevím, jestli to byla shoda okolností, nebo tím sirupem. Ale za zkoušku to stojí. :wink: Může se i v těhu.
14. bře 2010 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,nejdřív musím opožděně napravit jeden restík :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Takže Lenčo a Vero moc vám gratuluji k miminkům a přeji hodně zdraví a šťastné dětičky :slight_smile:
My tak nějak přežíváme u babičky,ale alespoň jednou za měsíc jedu se Zuzankou na týden k mamce.Zuzanka je neustále zlatíčko a musím se pochlubit :stuck_out_tongue_closed_eyes: na puzzle s abecedou pozná B jako babička,M máma,T jako táta a Z řekne Já.Buď jí ukazujeme písmenka a ona říká,co to je,nebo řeknu bábá a Zuzi najde b.Taky jak slyší muziku,tak tancuje a za celý den řekne asi milionkrát tatí,mamí :grinning:
14. bře 2010 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mel, díky za přání. :slight_smile:
My taky Kačenku učíme písmenka. Pár jich už umí. Dokáže se na počítači i podepsat KATKA. :grinning: "K" bylo první písmenko, který se naučila. :grinning: A Zuzanka je šikulka, že to umí už takhle brzy. :slight_smile:
15. bře 2010 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dneska je Kačenka poprvý v tý soukromý školce nad bývalou Billou. Jsem na ni zvědavá. Manžel ji tam před devátou odvezl a vyzvedne ji tak za dvě hodinky, aby byli na oběd doma. Tak doufám, že se tam bude malý líbit. Potřebujem ji trochu otrkat. Nikdy ještě nebyla bez nás mezi cizíma, tak má dneska premču. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. bře 2010 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek