• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jihlava a okolí. Najdu tu nějakou maminu?

2. září 2016 
Tak hoky, já si jdu vyžehlit, cojsme si nabalila ke tchýni a loučím se. Přihlásím se za týden, poku to teda zvládneme :slight_smile:
20. bře 2010 v 19:05  • Odpověz  • To se mi líbí
zuzi uplně tě chápu je fakt že největší strach člověk zažije když se něco děje s jeho dítětem moc přeju at se brzo uzdravíte

wjeruš já myslím že ty už to máš zmáklí a s tchýní to zvládneš to já ted s oběma babičkama tak nějak bojuju ale až to ze mě vyprchá to co mi udělali tak zas vše bude ok jen nechápu proč se to na mě ted tak valí zatím to na štěstí zvládám v pohodě . Ale na jednu stranu když za nikým ted nechodíme tak je vše docela v klidu jen já si připadám už jak dítě normálně si pořádně ani moc nepopovídám ještě že jsou ty mobily a zvýhodněná volání :wink:

jak jste se bavili o těch prdíkách a tak u nás to fungovalo tak že jsem jedla v jádru to co když jsem byla těhule myslím si že dítě je na to zvyklí a pak problémy nemá u nás to teda fungovalo a funguje pořád i když už ted moc nekojím ale Davídek ani Gábi na větry nikdy moc netrpěly ted třeba jí jdou dobře i Davídkovi :grinning: :grinning: ale u vás to asi bude jiný ale nemyslím si že by to bylo jogurtama jedině že by byly alergický na mléčnou bílkovinu a to bych vám teda nepřála doufám že se vám to brzo spraví :frowning2: :wink:

a taky tu byla řeč o dětských pokojích tak zrovna dnes jsem Gábi dala do pokoje velkej psací stůl moc se jí líbí a já myslím že ted už se tomu konečně dá říct pokojíček fakt se mi moc líbí od té doby co jsme se nastěhovali tak pořád jenom něco přestavuju ted ještě musím domů dostat patrovou postel Gábi už se těší jak bude spát nahoře :slight_smile:jo a ještě si budu muset u nějakýho truhláře nechát udělat skříně protože je potřebuju dát pod postel kterou máme 1,5 m nad zemí a takový se těžko scháněj jen nevím u koho je nechat dělat aby byly fakt pěkný :frowning2:
20. bře 2010 ve 23:02  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Gabi, kdybys chtěla, pošlu ti numero na truhláře, co mi dělá kuchyň, je moc šikovný a jsme už taknějak domluvení, že až budeme mít prachy, bude nám dělat i vestavěnky do baráku. Ale to je až za několik let :grinning: :grinning:

Tak Charlottka prdíky zatím statečně rozkrucuje bez pláče a dalo by se říct, že nějak extra neřeším, co jím. Když si to tak vezmu zpětně, tak jsem to Sophinky řešila daleko, daleko víc, ale to proto, že mi jeden celý den proplakala, já jí neuměla pomoct, tak jsem si řekla, že todle už víc ne a od té doby jsem se pomalu bála jíst :frowning2:

Wjeru, už tu asi nejsi, ale i tak - pěkně si to užij! A pevný nervy! :wink:

Zuzi to je fajn, že se to malýmu pěkně hojí, to je fakt štěstí, že to dopadlo takhle parádně, to jsem moc ráda i za tebe! :slight_smile:

Já chytám trochu jarní energii, tak jsem si předevčírem vyprala záclony, včera přesadila kytky a ptž jsme dojedli bábovku, tak peču míša řezy, na které mám chuť už asi půl roku, tak doufám, že se povedou, ptž je dělám podle receptu z netu, ty svoje recepty teď díky stěhování nemůžu najít :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. bře 2010 ve 13:47  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky!

Tak u nás prdíky stále přetrvávají. Dneska řvala už dvakrát. A čekám další várku večer. Takže vynecháním mléčné stravy to asi nebude. Dneska jsem si teda k snídani jogurt dala, ale předtím jsem mlíčný vynechala a stejně plakala. Asi to prostě budem muset přežít. Snad se to do dvou měsíců srovná.

Wjeruš, ať se s tchýní neporafáte. :grinning: A pěkně si tam odpočiň.

My jsme se včera pustili do mytí oken, protože jsem měli Kačenku u babičky, tak jsme na to měli klid. Manžel mi s tím pomohl, tak jsme to zvládli dost rychle. A mám od oken zas na půl roku pokoj. :sweat_smile:
21. bře 2010 v 18:23  • Odpověz  • To se mi líbí
leny to budeš hodná klido mi ji pošly budu ráda :wink:

jinak neděle nic moc manža zase v práci a tak je to tak smutný myslela jsem si že je to počasím ale poslední dobou je doma moc málo a tak mi chybí asi on :frowning2:

nakonec jsem vymyslela program a nálada se zlepšila vemku bylo fakt teplo jen mě zarazil ten večerní liják ten jsem fakt nečekala ještě že jsme byli doma :wink:
21. bře 2010 ve 22:19  • Odpověz  • To se mi líbí
Dobré ráno!

Gábi, to byla pořádná čina, co? Taky jsem nic takovýho nečekala. Ale my byli odpoledne doma. Měli jsme návštěvu, tak děcka blbli doma. Venku byl manžel s holkama dopoledne.
22. bře 2010 v 08:03  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Dobré dobré!
My byli včera na couračce ve městě a začlo pršet hned, jak jsme dorazili zpět na chalupu. Takže jsme se tomu, naštěstí, vyhnuli a jsem ráda, ptž jsem s sebou ani neměla pláštěnku na kočár.

Vero, nebudeš dávat Kačku do školky tento týden? Docela bych tam chtěla zkusit šoupnout Sophinku a tak jsem jí říkala, že se tě zeptám, jestli by nešla Kačenka taky :slight_smile:

Gabi, ono bude asi něco ve vzduchu, ptž já jsem totálně bez nálady už od Čt a včera jsem se bavila s kámoškou na té procházce a říkala, že to má taky :sunglasses: Pošlu ti to do IP
22. bře 2010 v 08:42  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky. tam máme tu pitomou virozu. Sára zvrací a má průjem. začalo to v noci, že všechno pozvracela. no a v poledne přijel z práce manža že to má taky. tak čekám jestli to chytnu i já. nejhorší je že malou držím bez jídla a tak brečí, ale doktorka mi to poradila..... ach jo.....
22. bře 2010 v 16:56  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Bep, přejeme brzké uzdravení! Je to nepříjemné, ale je to jen jednodenní, zítra už bude malá fit, uvidíš :wink:
22. bře 2010 v 18:50  • Odpověz  • To se mi líbí
tak malá už nezvrací, ale průjem má. vždycky je to že to ani plínka nezvládne, takže se pořád převlíkáme. ale frekvence se snižuje, takže to snad bude už dobrý.
23. bře 2010 v 11:47  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
A už jí můžeš dávat jíst nebo musíš počkat než jí průjem úplně skončí?
23. bře 2010 ve 13:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Leni, Kačence se tam do školky teď moc nechce. Nechcem to lámat přes koleno. Navíc dneska odjela k našim, vrátí se až zítra. V pátek s ní potřebuju do města. Musím jí koupit nějaký boty. Z podzimu už budou malý, tak ať si napaří nožky v zimních botkách. Můžu se jí pak zkusit zeptat, jestli tam někdy bude chtít jít, ale fakt si nejsem jistá, jestli se nešprajcne.

Bep, to je mrzutý. Ale teď už překonat jen ten průjem a bude to dobrý. Naštěstí tohle jsou takový rychlovky. Nejhorší je asi to blinkání. A kojit můžeš normálně. Ale suchý rohlík jí dát můžeš. Používáš Smectu?
23. bře 2010 v 17:34  • Odpověz  • To se mi líbí
tak malá už je dobrá. včera to postihlo i mě, ale já jenom celý večer zvracela. a jsem teď nějaká zesláblá a tak nevím jestli vyrazím ven. aby se mi náhodou něco nevrátilo.
24. bře 2010 v 09:46  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj,

Bep, tak ať jste brzo zdraví :wink:

Vero - ty prdíky zvládnete, uteče to jako voda a v létě si na ně ani nevzpomenete :wink: . Malou bych do školky asi taky nenutila, jestli to doma zvládáš, tak neni důvod jí nějak stresovat.

No my máme zítra zápis do školky, tak jsem na malýho zvědavá, zas určo nebude chtít jít domů...u nás je to naopak...jak se jdeme za dětima podívat tak mě posílá domů :slight_smile: , no jsem na něj zvědavá až tam bude celý dopo sám ....
Na pátek jsme si naplánovali rodinný výlet do Prahy na Petřín, tak jsem zvědavá jak malej zvládne cestu, je to takovej trénink na dovču :wink: .

Jinak mi je už dobře, konečně, asi pomohlo i to počasí :sunglasses: .
Dneska jsem byla na UTZ v 16.t. - mimčo otvíralo pusinku a kupodivu chrupkalo...
Tak jo jdu zbaštit oběd a pak se vrhnu na úklid :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. bře 2010 ve 13:01  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Zuzi to je fajn, že už je ti fajn :grinning: :grinning:

Vero to je v pohodě, já se jen ptala.. že kdyby Kačenka náhodou šla, že bych tam zkusila šoupnout Sophinku taky. Ona sice doma dělá děsný ramena jak by do školky nutně potřebovala a jak by se jí tam líbilo, ale ve skutečnosti to tak žhavé taky nebude :grinning:

My jdeme dnes cvičit, zítra odpo si jí bere děda se ségrou do cukrošky a pak jede rovnou ke švagrové, kde bude do Pá spát a Pá bude celý den u nich, tak bude mít parádní příjemný den, to jsem moc ráda. Aspoň se tu se mnou nebude nudit a nebudu na ní muset šňafat (je hrozný, jak jsem teď nervozní a podrážděná, ale ovlivnit to prostě nějak nejde :frowning2: )
24. bře 2010 ve 13:29  • Odpověz  • To se mi líbí
Bep, zítra už bude fit. Takhle to je vždycky. Jeden den zvracíš, druhý den jsi jak mátoha a další den už je to OK.

Zuzi, kam razíte na dovču?

Leni, kdybychom Kačenku do tý školky náhodou chtěli někdy dát, tak dám vědět, ju? :wink:
Leni, chodíš i se Charlotkou na cvíčo? Nebo máš hlídání? A gratulka k prvnímu měsíci. :slight_smile: Nás to čeká za dva dny. Nějak ten první měsíc utekl. A jak to zvládáš s holkama? U nás by to šlo, kdyby Zuzanku natrápily ty prdíky. Navíc je docela chovací, takže já ji třeba hodinu dvě musím nosit, jinak je řev. A samo takhle nic neudělám. Musím najít babyvak, abych měla aspoň volný ruce. Nebo si pořídím nějaký ergonomický nosítko.
24. bře 2010 v 19:14  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Vero, v Sokolu to začíná v 16.30, přesně, když chlap přijíždí z práce do JI. Takže jsme se sešli před, já mu frkla kočár a běžela jsem se Sophinkou cvičit. A příští týden se chystáme znova. A právě jsem si říkala, že bych občas mohla vzít Charlottku na to pondělní cvičení v autosedačce, kdyby to tam vydržela :slight_smile:
Jinak to zvládám, myslím, docela dobře. Občas jsem na Sophku teda dost protivná, ale to proto, že jí musím neustále opakovat věci 50x a pořád to dělá znova a znova, tak mi to leze na nervy. Ale Charlottka je hodná a je přesně chovací jako Zuzanka, takže neexistuje, že bych nakojila a dala jí do postýlky, aby si usnula jen tak sama! To mě hned volá a musím si jí vzít a mazlit jí a povídat si s ní, to poslouchá, že valí oči :grinning: :grinning: Tak snad jsem tě uklidnila, že nemáš chovací dítě sama :grinning: :grinning:
25. bře 2010 v 06:48  • Odpověz  • To se mi líbí
tak viroza je za námi. a malá má rýmu a kašel. to snad není možný. vůbec nevím kde to chytla. chodíme capkat na zahradu tak jeslti tam jak není v kočárku....

Vero a Leny tak užívejte chovacího miminka. já bych taky chovala, ale ten divoch by mě ukopal:slight_smile: hrozně to letí.....
25. bře 2010 v 11:51  • Odpověz  • To se mi líbí
tak holky nám se viroza na štěstí vyhýbá ale dnes přišla Gábi s oparem za školky teda byla trochu nachlazená sle že by opar uplně jsem na to koukala :confused:
a pokud je řeč o chovacích miminkách tak na štěstí takhle malej Davídek usínal bez chování na to byl teda šikulka ted už je to ale mamík a neusne jinak než v náručí a tak si to užívám až ted jo a ted už má Davídek zubů 5 4 nahoře a jeden chudáček dole :wink:

a co se týče počasí tak konečně jsem ve svém živlu je krásně a tak jsme skoro pořád venku až poslední dny ten vítr nic moc hlavně že není studenej ale kdybych chtěla ideál to bych chtěla asi moc :slight_smile: :dizzy_face:
25. bře 2010 ve 22:36  • Odpověz  • To se mi líbí
holky tak malá má takový kašel, že dostane záchvat a začne kašlat až se pozvrací. chudinka. jsem z toho na nervy....
26. bře 2010 v 19:15  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Bep, zkus jí koupit jitrocelový sirup v lékárně. Stojí asi 60,-Kč, má takovou světle zelnou krabičku a je na ní namalovaný pejsek. Nám moc pomáhá, je na odkašlávání a pak by právě malá neměla zvracet :wink:
Sophce se zas pro změnu spouští rýma a úplně jsem se zděsila, když mi večer řekla, že jí bolí v pusince. Tak jsem se úplně bála, že bude mít angínu, ale vypadá to, že jí asi spíš bolelo jen horní patro od té rýmy.
27. bře 2010 v 08:26  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj,
Bep sirup jí kup, já ho taky baštila a pomohl mi. No to zvracení neni zas tak na škodu - lepší než kdyby ty hleny pořád polykala :wink: .
Ať je malá brzo fit :wink:

Holky u nás byl Rudík taky chovací :sunglasses: , ale alspoň si je člověk užije...rychle to letí ...

Vero - na dovču jedeme na Slovensko do Podhajské - jsou tam termály...ty já si teda moc neužiju, ale těšíme se moc.
Budem v jedné ze tří chatek někde na zahrádce ...je tam i dětské hříštátko ...tak uvidíme ....podle fotek to vypadalo fajn :wink:
No pak už budem jezdit jen na jednodenní výlety :grinning: -dočasně :sunglasses:

Jinak včera v Praze to bylo super, počasí se vydařilo. Rudík byl nadšenej z metra :slight_smile: . Na Petřínskou rozhlednu jsme si to vyšlápli pěšky jelikož lanovka nejezdila, ale malej to vyšel ... to já měla co dělat :wink: . Cestou zpět jsme ho nechali pohrát na dětském hřišti a domů po dálnici pak chrupkal jak jsme ho utahali :sunglasses: .
27. bře 2010 ve 13:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj děvčata, tak jsme zpátky. A pevný nervy jsem potřebovala a ne kvůli tchýni. Krýša dostal vnoci z úterý na středu horečky, měl 40. A nešlo to ničím dolů. Já teda s sebou měla panadol a pak jsme mu dělali zábaly, vždycky to na chvíli povolilo a za chvíli zas hořel. Takže celou noc proplakal a měl už hotový křeče. Skoro jsme volala sanitku. A já brečela s ním, radši bych ty horečky vzala na sebe. Tchýně z toho byla taky celá divoká, celou noc Krýšu chovala, nechtěla mi ho půjčit a jít si lehnout. Ve středu ráno jsme se teda sbalili a šli tam k doktorce. Krýša odstal antibiotika. Doktorka neřekla, co to je, jen, že má plnou pusu puchýřkuů a má to i na mandlích. Naštěstí mu ty antibiotika rychle pomohly, takže středu dopoledne prospal a odpoledne už se na nás smál a chtěl si hrát. V podvečer teda zase brečel, bolel ho asi ten krk ale usnul relativně brzo a celkem dobře spinkal. Ve středu teda nic nejedl, ale díky Bohu pil, tak aspoň doplňoval tekutiny. Ve čtvrtek už to byl zase můj Krýša. :grinning:
Jinak se zdokonalil v capkání, už se drží jen jedný ruky a celkem často se pouští a jde sám. Před nemocí jsme vylezli ven a obešel celé sídliště.
Jo a glofky super, fakt se mi osvědčily, maximální spokojenost
27. bře 2010 v 15:30  • Odpověz  • To se mi líbí
Zuzi Podhajská je super. Byli jsme tak když jsem byla těhu a normálně jsem se tam vyvylovala ve vodě. vždy tedy u těch studenějších krajů a na menší čas než všichni ostatní, ale naprosto v poho.

jinak malá pořád hucá, v lékárně mi doporučili nějaký kapky tak snad to zabere.

Wjeru to máš teda zážitky. já bych taky všechno vzala nejraději na sebe když malé něco je...
27. bře 2010 v 18:00  • Odpověz  • To se mi líbí
Bep, jak to vypadá s kašlem? Už se to lepší? Já si teda chválím Mucoplant - jitrocelový sirup. Mně pomohl v těhu. A dělají i verzi pro děti - Mucoplant Junior. Mám ho doma, ale ještě jsme to nevyzkoušeli. Kačenka teď kašel neměla.
28. bře 2010 v 16:09  • Odpověz  • To se mi líbí
Wjeruš, to mě mrzí s Kryštůfkem. Snad bude brzy OK.
28. bře 2010 v 16:09  • Odpověz  • To se mi líbí
No Bep, Ty si taky "užíváš". Nějak to jarní počasí děti špatně snáší :unamused:
Kryštůfek už je ve svý kůži, akorát je ochraptělej a víc unavenej. A otravuje ho, že musí každých 8 hodin baštit antibiotika. Akorát te´d chce pořád ťapat, i venku. Dneska jsme byli na procházce kolem řeky a Krýša ušel fakt kus. Nejlepší bylo, že se chytil kočáru a "tlačil" ho. To šel po cestě. Když šlapal za ruku, tak ho zajímalo všechno možný, krabička od cigaret, listí, lidi kolem, voda... Venku jsme ho raději vedla, aby neskončil v řece, ale doma už celkem ťapká sám. Co nejdřív stáhnu fotky, fakt mi to přijde takový správný
28. bře 2010 v 19:33  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Dobré ráno,

Bep, tak jak je malý? A co ty kapky, zabralo vám to?
Wjeru, to je teď už sranda. Nejlepčí je jen tak sedět a pozorovat ho, jak zkoumá svět :grinning: Pár karambolů ještě bude, s tím se ale počítá :sunglasses:
Vero co malá a prdíky? Včera jsem na tebe skoro celé odpoledne myslela. Dopo jsem byla se Sophinkou v CP a chlap jezdil s kočárem po JI, přijeli jsme zpátky, naobědvali se a Charlottka ne a ne zabrat. Tak s ní šel zas ven, jak jezdil, tak dobrý, jak zastavil, řev. Jsme si mysleli celou dobu, že jí trápí prdíky, ale před chvílí mi došlo, že jsem vlastně v CP měla kofeinovou kávu (a tu teď vůbec nepiju, ptž mi hrozně chutná bezkofeinová) tak jestli to nebylo tím. Celé odpoledne jsem jí pak musela nosit, záda mě bolely, no víc takových dní... :sweat_smile:
A do toho Sophka, byla unavená před obědem a začala plakat a už si teď vymýšlí, že když se jí člověk zeptá proč pláče, tak řekne, že se jí po někom stýská nebo že jí bolí oušánečko. No a min. a předminulý týden se jí stýskalo po té mé malé ségře a včera se jí hrozně stýskalo po švagrové, že jí volala a hrozně srdceryvně jí plakala do telefonu, až mi jí bylo samotné líto :cry: A na švagrovou to udělalo takový dojem, že mi jí původně měla hlídat ve St po O, ptž jdu s malou malou na kontrolu a přepsala si směnu, že má celou St volnou :grinning: :grinning:
Zuzi, kdy jedete do těch termálů? Nebo už jste byli?
Gabi, to je super, že se malému zoubky tak pěkně rozrostly :wink: Jen aby tě teď nezačal hryzat :sunglasses:
29. bře 2010 v 07:28  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,tak se po dlouhé době hlásím.
Ani jsem vám negratulovala Leni a Vero k miminkům,takže přeji hodně zdravíčka a spokojené dětičky :wink: .
U katastrofa,soužití s babičkou je hrůza! Je to teroristka!!!!Tak hledáme co nejlevnější bydlení,ale nemáme skoro na nic!!
Zuzanka je skvělá.Breptá a už umí 7 písmenek!!Jak to půjde,dodám fotky.Nemám náladu vůbec koníkovat,navíc občas uteču se Zuzkou na týden k mamce,když je Martin v práci.Ale pak ten návrat.Stačí den a bábi zase prudí :angry: :angry: :angry:
29. bře 2010 ve 14:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak jsem to holky pěkně zakřikla Gábi si donesla nějakou virozu o víkendu měla horečky a v neděli jsem zjistila že davídek má v krku puchýřky a pak jsem se podívala a Gábi taky na štěstí je to vůbec nebolí a Davídek nemá teploty teda zatím tak snad nás to brzo přejde ale ted 3 dny musíme být doma to se asi zblázním a táta přijede až v sobotu :frowning2:

mel to je mi moc líto já bych se asi zbláznila kdyby mi někdo kecal do života tak moc přeju at už si to vyřešíte.

wjeru Krýša je fakt šikovnej je to lepší než televize vid? :wink: :grinning: já taky ted strašně ráda pozoruju Dádu a strašně pěkný je jak reaguje na Gábi :slight_smile:

leny tak si tak myslím že se vám trošičku projevuje žálivost ale snad to brzo překonáte mě trvalo docela dlouho než jsem přišla na to že to Gábi zlobí kvůli tomu vůbec ti to nepřeju ale vy na ně budete dva tak vám to určitě půjde líp. Já můžu říct že Gábi se srovnala až ted tak doufám že jí to vydrží.
29. bře 2010 v 16:19  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek