• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jihlava a okolí. Najdu tu nějakou maminu?

2. září 2016 
autor
Mel, to je nemilé! Člověku nedodá optimismu ani to, že nemůžete nic kloudného za slušné peníze sehnat, viď? Třeba ale něco brzy vyjde, moc bych vám to přála!
Gabi, to mají děti to samé, co Krýša, ne? To je teda pěkný, jestli to teď řádí! To si vůbec neumím představit, že bych měla mít doma hned dva marody, na to ještě nejsem naprogramovaná :confused:
Jinak já vím, že jsou chvilky, kdy Sophka na malou žárlí, že třeba když si večer jdeme lehnout a Šája ještě nespí, tak mě nutí, abych jí dala do postýlky a mazlila se s ní, to do teď neexistovalo - jsme si lehly, ona mě čapla za vlasy, ale sáhnout na sebe nenechala. A teď jí musím obejmout a musíme si spolu povídat :sunglasses: A na druhou stranu se jí ani nedivím, že je ráda, že odtud uteče, já bych utekla taky.. hnedka z fleku!
Dnes jsem byla na baráku. Přijel tam obkladač, tak dnes začal obkládat a prý to má tak na dva týdny. Pak podlahy, dveře a kuchyň a je tooo a jestli to půjde tak, jak má, tak fakt v půlce dubna dostaneme klíče, ale na bydlení to ještě nebude, ptž asi ještě nebude připojená elektrika :frowning2: dnes nám totiž přišlo, že nám žádost přijali a že se nám do 30ti dnů ozvou. Může to být dřív, ale vím, že někde ještě bude problém :frowning2:
29. bře 2010 v 17:02  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky!

Leni, u nás prdíky střídavě oblačno. Někdy lepší, někdy horší. Teď mi malá spinká v kočárku, ale asi se už brzy probudí. Dneska toho moc nenaspala. Dopo hodinku a pak zabrala až o půl třetí a ještě se nevzbudila. Snad bude spát v noci. Poslední dvě noci byly parádní. To jsem spala těch 8 hodin (s přestávkama na kojení).

Teď dodělávám kefírový lívanečky. Zkouším nový recept. Mám tu spoustu acidofilního mlíka, tak abych to aspoň nějak zužitkovala, když jsem já teď jeho přísun omezila.

Mel, tak ať brzy najdete něco pěknýho a levnýho. :wink:

Nám dnes přišlo rozhodnutí ze školky, že malou berou. Tak jsem na to fakt zvědavá, jak to bude probíhat. Začátky asi budou krušnější. Ale ještě je na to půl roku, tak snad bude pak malá zas rozumnější.
29. bře 2010 v 17:13  • Odpověz  • To se mi líbí
leny u nás to na štěstí takovej průběh nemělo nám zabíral siruip a Davídek na štěstí horečky neměl vůbec teda zatím tak doufám že už je mít ani nebude a dostanou s z toho oba.

vero já myslím že tu školku zvládnete v pohodě protože za půl roku se změní hodně věcí a hlavně nebude mít pocit že do školky jde kvůli sestřičce a určitě se jí tam bude líbit :wink:
29. bře 2010 v 18:03  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak jsem přidala fotky, jak si Krýša užíval venku na Hané, než nás to zkolilo.

Gábi, puchýřky měl teda Kerýša taky, tak snad opravdu projdete tou mírnější variantou. Já dnes volala naší doktorce, tak ve středu máme přijít na kontrolu. Krýša by měl být asi v klidu, ale udržeto ho doma, to je o nervy. Tak ho vezmu vždy na chvíli ven a trénujeme to ťapkání, jemu se to fakt hrozně líbí, i když se teda venku drží za ruku. Doma chodí sám, asi je jistější. Ale pořád se mu na 4 docela líbí.

Mel, tak to je nepříjemný, snad si opravdu brzy najdete něco svýho, ať máte klid. Aspoň, že k tý mamce můžes na chvíli utéct, když je nejhůř

Leny, tak to je fajn, že se práce na baráčku hýbou. :wink:
29. bře 2010 v 19:07  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Wjeru fotky parádní! Jak si malej vyťapkává :slight_smile: Golfák vypadá super a přesně takhle si kočár před sebou vodila i Sophinka :grinning: :grinning:

Vero to je super, že vám malou vzali do školky. My jdeme k zápisu až 19.4., ale nedělám si nějaké naděje! To by se muselo stát nevím co, aby mi jí vzali, ale bylo by to příjemné :slight_smile:

Gabi co děti, jak jim je?
30. bře 2010 v 07:08  • Odpověz  • To se mi líbí
Dobré ráno!

Wjeruš, moc hezký fotečky. A kočárek vypadá fakt parádně.

Leni, v JI to opravdu asi nehrozí, aby ti vzali tříletý dítě do školky. Kor když jsi na mateřský s druhým. U nás je to naštěstí bez problémů. Jen jsem zvědavá, jak to bude Kačenka zvládat. Aby to pro nás nebyla ještě větší přítěž, než kdyby byla se mnou doma. Ale doufám, že si brzy zvykne a já budu mít aspoň dopoledne pohodičku jen se Zuzankou. Nedělám si moc velký naděje, že by Kačenka vydržela ve školce celý den, protože po obědě tam musí všechny děti ležet a to ona absolutně nevydrží. Sice jsem ji zapsala na celodenní docházku, ale spíš počítám, že tam bude jen dopoledne. Po obědě bych ji kdyžtak vyzvedávala.

My za chvíli razíme do města. Musím Kačence ještě koupit jedny jarní botky a rukavičky na kolo.
30. bře 2010 v 09:15  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj,
Vero, my se teď z nákupů vrátili. Koupila jsme Krýšovi pevný botičky na ven, v těch capáčkách se mu venku chodilo blbě. Hned jsme je samozřejmě zajeli a Krýša šel domů po svých. Sice jen kousek, ale šel

Leny, uvidíš. Sousedka mi říkala, že teď děti docela berou, je jich míň. Víš co, počítej s horším a doufej v lepší. Prý dokonce, když nevzali v září, tak pak v prosinci nějaký děti přijali dodatečně, že se maminy třeba rozmysleli a do školky je nakonec nedávaly. Tak uvidíš, jak vám to se Sophinkou klapne
30. bře 2010 ve 12:18  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak to je síla, teď tu zvonil soused, že mu vykradli auto, jeslti jsem si něčeho nevšimla. Zrovna včera ho vytáhl z garáže a zaparkoval si ho pod okna, aby ho měl na očích. Šel s ním i policajt. Naše auto stálo hned vedle, ale tam se nic neztatilo, ufff :stuck_out_tongue_closed_eyes: :unamused:
30. bře 2010 ve 12:27  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj,
Na dovču jedeme poslední týden v květnu, pak už se mi tím pukem nikam nechtělo :slight_smile: .

Bep, Gab - ty nemoci, tak ať jste brzo ok.

Wjeru - buď ráda, že si nevybral vás :wink:

No jinak já už dělám něco na zahradě...s malým to jde pomalejc, ale jde to :sunglasses: .

Vero - nás taky nakonec vezmou do šokly od září na ten celý týden. Hlavně to chce být důsledná a nepovolit i když brečí...znám to od ségřinných dětí. Jednou necháš malou doma jen protože se jí nechtělo a pak už tobe horší. Vy to ale zvládnete :sunglasses: .

Leni - třeba ti malou vezmou...

Holky nám mrouská kočka, to je děs, chodí po bytě, řve a nastavuje se ... už aby bylo po, pošupe na operaci a pak bude klid :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. bře 2010 ve 13:27  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Zuzi to jako že řve hrozně nahlas i doma, jo? Se musím smát, si to neumím představit :grinning: :grinning: ale musí to být na palici, já vím :grinning: :grinning:

Wjeru, zrovna včera mi psala kamarádka, bydlí v řadovkách za vrtulníkem a prý jim taky vykradli auto. Podrobnosti teda nevím, to mi řekne až v pátek až se uvidíme, ale asi teda bude někdo v JI teď zas řádit! Tady na konci světa se taky krade, jezdí sem dva týpci, takoví mladí floutci ve Favoritu a už tu vzali baterku na traktor s nabíječkou, nějakýmu sousedovi prý odmontovali okapy a tak. Takže teď se tu zamyká, tak jsem ráda. Já to prosazovala celou dobu, ptž jsem tu s dvouma dětma poprděná :grinning: :sunglasses: A prý tu byli i v Ne v 6h ráno a brali za kliky a zkoušeli, kam by se dostali. Tak nevím, asi byli sjetí, ptž soudného člověka by todle nenapadlo, když většina lidí tou dobou už vstává :confused:

Wjeru jen ještě k té školce - nevíš odkud to sousedka má tu informaci? A jak píšeš, že děti vzali od prosince - to se tam musíš pak jít třeba informovat ještě třeba v říjnu nebo tak nebo by ti automaticky třeba dali vědět, že je tam flek, jestli ještě nemáš zájem?
30. bře 2010 ve 14:25  • Odpověz  • To se mi líbí
Wjeruš, s tím autem je to síla. Dneska jsem na náměstí u Prioru kupovala hlívu a ta paní, co tam prodává mi říkala, že jí někdo ukradl špinavý hrnek se lžičkou, zatímco si odběhla na záchod. V dnešní době se fakt krade snad všechno.

Dneska byla Kačenka s babičkou v Macíkovi. Malovali tam zrovna prstovýma barvičkama na papír ve tvaru vejce, tak se to malé líbilo. Asi ji tam budu posílat častěji, aby se trochu víc otrkala mezi dětma. Sice tam s ní je někdo z rodiny, ale aspoň bude v kontaktu se svýma vrstevníkama. To potřebuje jak sůl.

My v Hervis koupili rukavičky na kolo. Kačenka si vybrala růžový s koníkama. Vypadají fakt hezky. Snad jí chvíli vydrží. A botky jsme nakonec vzali u Deichmana. Sice jsou trochu otevřenější, víc sportovní. Původně jsem chtěla něco trochu jiného, ale tyhle jsou taky fajn. A hlavně na ten přechod, když už není zima ani ještě pořádný léto.

Zuzanka mi před chvílí usnula, tak já jdu aspoň vyžehlit. Celý odpoledne jsem ji jen krmila a chovala. Asi ji zlobilo bříško. Sice vyloženě neřvala, ale nemohla zabrat a furt jen honila.

Zuzi, my teda kočku nemáme. Ale stačí mi, když slyším v noci, jak se kočky mrouskají na ulici. Jsou to hrozný zvuky, že člověk pomalu ani nemůže spát.
30. bře 2010 v 19:17  • Odpověz  • To se mi líbí
tak dneska už je malá druhý den v pořádku. jen je za týden co jí něco bylo hrozně rozmazlená. jak jí člověk choval a dával pořád prso jak nechtěla jíst ani pít tak to prostě chce jinak je hysterická. to bude než se zase dáme dohromady:slight_smile:
31. bře 2010 v 08:53  • Odpověz  • To se mi líbí
Bep, hlavně že už je malá ready. To je rozmazlený dítě pokaždý, když je nemocný. Pak se aspoň týden dává dohromady předchozí režim. Několik dní se léčí a pak se ho několik dní snažíš odrozmazlit. :grinning:
31. bře 2010 v 09:24  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, no tak kočka už začíná být v pohodě - konečně. Naštěstí mňoukala jen přes den a v noci chrupala, ale i tak mi to vadilo ... :rolling_eyes:
Bep to je u nás stejný po nemoci :wink: .
Já jdu taky žehlit. Dneska jsem měla uklízecí dopo, malej koukal na Dobu ledovou 3, tak jsem uklidila koupelnu a ložnici.
Už začínám přemýšlet jak zařídíme druhý pokojík, ale asi to necháme podobné jako má Rudík...koupili jsme mu tam levný sektorový nábytek a když vidím jak už vypadá tak asi nebudem nic dražšího pořizovat...
Přijde mi, že ten čas nějak letí...já už jsem začala pátý měsíc a za chvilku snad budu rodit či co :grinning:

No nic pádím dodělat ten úklid :frowning2:
31. bře 2010 v 11:58  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak my už jsme zdraví taky, byli jsme u doktorky na kontrole. Bylo tam celkem dost lidí, ale za hodinku jsme byli venku, šlo to. Krýša byl v čekárně hodnej a zabavil se. Za to u doktorky řval, jako by mu řezala nohu. Je na sebe cíťa. S tím odmazlením to mám teď taky, ale tak snad jsme ve svým. Akorát u tchýně jsme měla Krýšu u sebe v posteli a to spal skoro celou noc, jen na antibiotika jsme ho budila a teď mi v postýlce nechce spát. Vážně uvažuju, že odklidím z druhý poloviny postele to prádlo a Krýša zas bude spát se mnou. Ale to by se asi ta´tkovi nelíbilo :sweat_smile:
31. bře 2010 v 11:59  • Odpověz  • To se mi líbí
holky mě se nechce nic dělat. padla na mě nějaká jarní lenora :grinning:
31. bře 2010 ve 12:11  • Odpověz  • To se mi líbí
Zuzi, my do pokojíku pořídili nábytek převážně v Ikee. Takový ty policový knihovny, komodu a stoleček. Bukovou postel teda v spánkovém studiu a velkou skříň s posuvnými dveřmi v Asku. Byla za super cenu a vypadá moc hezky, že se dá využít i v dospělejším věku. Jestli vydrží, tak ji bude Kačenka mít i v pubertě. :grinning:

Bep, tak já mám lenoru taky. Ale už jsem stihla aspoň vyžehlit. Teď tu špekuluju nad přáníčkama k velikonocům. A do úklidu se mi teda vůbec nechce.
31. bře 2010 ve 13:26  • Odpověz  • To se mi líbí
Teď jsem si vzpomněla, že mi asi před hodinou doprala pračka. Tak já to jdu pověsit, dokud mi malá spinká.
31. bře 2010 ve 13:27  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Ahoj děvčata.
Teď jsem koukla sousedovi na střechu a úplně jsem se zděsila, má jí úplně bílou a koukám na teploměr a máme tu jen +1, tak to v noci asi muselo zas mrznout :confused:
Já si říkám, že bych měla vyžehlit už asi dva týdny, ale furt se k tomu nemůžu nějak dostat. Včera jsem byla bez Sophinky, tak jsem si to plánovala na včerejšek, ale nakonec jsem sbalila malou a jely jsme k přítelkyni od dědy, je teď pořád sama, tak když mám čas, tak k ní jedu na kus řeči, aby jí to rychleji utíkalo a nebylo jí smutno :slight_smile:
Zuzi to s tím nábytkem je rozumný. Nemá cenu jim kupovat nic extra drahého, ptž to lehce zničej a pak to člověka akorát štve. Víc se může zainvestovat až budou větší a už jim to vydrží. My teda máme jen dvě komody z Ikei a jsou teda už pro holky malé, ale v pokojíčku budou mít takový výklenek, tak jsem si říkala, že bychom tam pak nechali udělat vestavěnku, ale to bude až za dlouho, teď na to dloooouho nebude :frowning2: No snad nás k tomu donutí nedostatek úložného prostoru :sunglasses:

Tak jsem ráda, že jste už všichni zdraví, to mě moc těší!!

Jo holky, včera jsem byla s Charlottkou na kontrole v 5ti týdnech a závěr je - moc se přecpává :sweat_smile: Měla 4850g, takže za 3 týdny přibrala 950g. Dr. na ní koukala, že má břicho až k prsům, že je jasné, že jí nejdou pást koníci, když na tom obřím břiše neudrží rovnováhu :grinning: Takže s ní mám hodně chodit ven, aby spala v kočáře, jenže to s Žofi moc nepůjde spojit, ptž jakmile zastavím s kočárem, je vzhůru a Žofi nechce tady nikam chodit. No bude to náročné, ale snad už se za dva týdny přestěhujeme nebo dostaneme aspoň klíče od baráku a mohla bych chodit kojit třeba tam. Že prý kdyby nebyla plně kojená, že by mi řekla, abych to jídlo omezila, ale že když mám smetánku, že mi to zakázat nemůže. Nakonec se koukala do PC kolik měla Sophka, tak jsou na tom holky úplně stejně, takže jsme se zasmály tomu, že je to prostě genetické a šla jsem domů :grinning: :grinning: Takže máme Otesánka :sunglasses: :grinning: :grinning:
1. dub 2010 v 07:16  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj,
Leny, hlavně když malý chutná :grinning: Lepší než kdyby byla podvyživená :wink: Fakt, že kojení Ti asi doktorka nezakáže :wink:

Tady je před barákem jinovatka, takže teplota nic moc. Chtěla jsem jít ráno s Krýšou nakoupit na pondělní sváteční oběd, to jsem na manžovi nenechala, asi by nenakoupil přesně to, co já si představuju, ale necháme to na později, třeba na dopolko, až trochu ty teploty vyskočí.

Jsem nějaká rozladěná. Manža plní "předsednické" povinosti, roznáší vyůčtování, obíhá nějaký podpisy ohledně těch obchůdků, co máme v domě a organizuje shcůzi ohledně zateplení. Večer pak přišel, ohřál si párky a plácl s sebou před fotbal, takže jsem siužila večer s žehličkou :unamused: A vyučtování mě taky pěkně naštvalo, pořád navšujeme zálohy a pořád doplácíme jako mourovatý. Jak tu není vlastní kotel a teplo jde přes kotelny, tak se nemůžeme doplatit. Za chvilku budeme platit to, co tát v baráku. Nejradši bych to tu prodala a přestěhovala bych se za ním :angry:
1. dub 2010 v 07:27  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Tak se dneska držím a dávám jí prso fakt jen ve více hodinových intervalech :grinning: musím být tvrdá a nepovolit :grinning: :grinning:

Wjeru to je na prd asi společná kotelna. Já vím, že to dřív bývalo v panelácích a že to pak lidi rušili a každý si radši topí na svoje triko, že víš kolik protopíš a je to lepčí. U vás by to nešlo?
1. dub 2010 v 11:05  • Odpověz  • To se mi líbí
Leny lepší že jí, než kdyby nechtěla. Jak jsme teď byli nemocný tak jsem ocenila, že Sára je baculka a měla odkud brát když nejedla:slight_smile:
jinak nám přišlo vyúčtování za elektriku a doplatek obří. je hrozně znát jak jsem celé dny doma. a to ani nechci pak vidět plyn. ach jo.....
1. dub 2010 v 11:36  • Odpověz  • To se mi líbí
Tady si to leny neumím představit. Není tu na kotel v bytě prostě místo. Dobrý by bylo, kdybychom se aspoň jako barák dovedli domluvit a zajistit si vlastní provoz kotelny, stejně se ta, co tu je musí přestavit, končí ji životnost. Jenže to je nemožný. Tuhle nám provozují jihlavské kotelny .Taky by bylo hezký zateplit, jenže to by se muselo navýšit do fondu oprav, abychom dostali úvěr, i když by ho pak skoro celej spaltila ta zelená úsporám. Do fondu oprav se tu platí hrozně málo. Jenže to je těžký, napřed tu lidi nadávají na to, jak platí vysoký zálohy a doplatky a ať se něco dělá a když se něco dělat chce, tak neodhlasují navýšení do fondu oprav s tím, že nekradou. :angry:
1. dub 2010 ve 12:13  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky. máme toho na víkend dost v plánu a tak nebude moc času a tak přeji Vám všech krásné prožití velikonoc!!!!!
2. dub 2010 ve 21:06  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Já se přidávám k Beponce a přeji to samé!! :wink:
3. dub 2010 v 08:19  • Odpověz  • To se mi líbí
Taky přeju krásné velikonoce. Poslední dny nějak nestíhám koníka.
3. dub 2010 v 11:29  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, taky nestíhám. Eliška měla ošklivou reakci na očkování a do toho jí rostou tři stoličky naráz, takže v noci nespí a dospává to přes den a já někdy také. Všem přeji krásné Velikonoce. Manžel šel s malou ven, tak toho musím využít :slight_smile:
3. dub 2010 v 17:17  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, bylo krísně, tak jsme se šli podívat, jak to taťkovi hraje, ale jen na druhý poločas :slight_smile: Zase nemusíme vidět všechno

Taky přejem krásné Velikonoce
3. dub 2010 v 18:40  • Odpověz  • To se mi líbí
Koči, díky za krásný přání. Eliška je fakt krásná princezna. :sweat_smile:
Já se chystám s Kačenkou na očkování proti žloutence příští týden. Doufám, že nebude mít nějaký šílený reakce.
3. dub 2010 ve 20:55  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Dobré ránko,

tak když je táta v práci, tak mi obě vstávají kolem sedmé. Jak je doma, tak všichni vesele chrní ještě v půl deváté, nechápu :confused: :grinning:

My jsme si včera udělali výlet do Brna do ZOO, těm, kdož tam ještě nikdy nebyli nedoporučuji, ptž je to celé jen a jen do kopce, takže jsme se docela té naší procházce nasmáli, jak jsme byli orvaní jak borůvky :grinning: :grinning: ale bylo to příjemné, moc pěkně jsme si to užili, holky byly moc hodné, takže paráda!

Jak se chystáte na Velikonoce? Já ještě nemám ani vajíčka :confused: natož obarvená :sunglasses:
4. dub 2010 v 08:28  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek