• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jihlava a okolí. Najdu tu nějakou maminu?

28. ledna 2017 
Ahoj holky,tak nám zas hezky prší,ale nevadí,bude líp.Mě už naskočil 30tt,tak to už uteče,jak voda.Bříško se Zuzankou roste,mám fotku v albu.Ale nemám tam všechny věcičky,jelikož se drahému ztratili,když to přetahoval z foťáku.Tak zbytek dodám.Objednala jsem nás na jednorázový predporodní kurz.A ve středu jdu na UTZ,a snad bude i 3D.
Leni taky bys to zvládla,kdyby bylo další mimčo.
7. dub 2008 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, snad Ti bude už líp. A i kdyby se "poštěstilo", tak bys to určitě zvládla. Kámoška měla přesně tohle - holčičku a po roce a půl druhou. Měla z toho strach a zvládají to dobře. :slight_smile:

Gábi, vztekání brzy přejde a budeš si malý zas užívat plnými doušky. :wink: Jinak moc, moc přeju, aby vám to už vyšlo. :wink:

Melany, pěkný bříško. :slight_smile: Jen tak dál. :slight_smile:

Já jsem měla uklízecí víkend. V novým baráčku jsem čistila záchod, koupelnu a kuchyňskou linku. O víkendu se chceme konečně přestěhovat, takže teď bude docela náročný období. Všechno sbalit, přestěhovat a usadit se v novým. :sunglasses:
7. dub 2008 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
mel tak tobě se to už taky blíží tak si pěkně užívej ted klidu protože potom už se ti život úplně otočí ale samozřejmě k lepšímu ale klid už nebudeš mít nikdy vždy budeš myslet na mimi.
vero já vím že to je hodně práce ale zase to bude paráda až budete ve svém ale to stěhování ti vůbec nezávidím nás to taky čeká ale ještě nevím kdy.
Leni tak jak je už je ti líp a co test už jsi si dělala? Budu držet palečky at to sdobře dopadne at tak či tak stejně to vždycky zvládneš víš kolik ženských to už zvládlo?
7. dub 2008 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,stěhování není tak strašné.Já jsem se stěhovala několikrát a vždycky v pohodě.Jen teď naposled jsem u toho byla lehce na nervy,protože jsem už byla těhotná a nesměla jsem nic moc dělat.Sice mi všechno udělali mamka se ségrama,ale když nevíš co kde máš,tak se pak hůř vybaluje.V podstatě s ale těšíš na nové zařizování a to je paráda.
Leni taky by mě zajímalo,jak to dopadlo.
8. dub 2008 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak stěhování je pro mě peklo. Pamatuju si, když jsem se před rokem stěhovali do Jihlavy. Nejhorší bylo pořád lítat do třetího patra. Tenkrát jsem si říkala, jak budu šťastná, až budu chodit jen venčit psi a stejně se mi dneska už nechce ani s nima. :grinning:
Leni, kámoška má teď roční holčičku a už se snaží taky o další. Zvládla by jsi to. :wink:
8. dub 2008 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, už je ti líp?

Já se stěhovala už třikrát a není o co stát. Nebaví mě to balení drobností. Všechno se musí pečlivě zabalit, aby se to nerozbilo. A že se toho člověku za těch pár let nastřádá. Právě že si to chci pobalit sama, abych pak věděla, kde co mám. Ale do novýho se těšíme, to je jasný. :slight_smile:
8. dub 2008 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky :slight_smile: Já si ten test ještě neudělala, já se toho děsně bojím. Do toho taknějak trochu špiním, tak je to nic moc pocit, ale myslím, že nebudu, spíš to asi budu mít od nervů, příští týden mě čeká taková dost ošklivá nepříjemnost, tak asi proto. Ale už jsem dnes měla našlápnuto pro test, ale pak jsem na to úplně zapomněla :angry:

Já stěhování taky nesnáším, už jsem se stěhovala tolikrát a pokaždý jsem říkala, že tentokrát je to fakt už naposledy a stejně nic a teď zase mám zaječí úmysly, že bysme šli buď do novostavby bo do baráčku, ale představa stěhování těch všech krámů je deprimující :unamused:

Já vím, že bych to zvládla, páč bych musela, ale ta představa je šílená. Že by mi malá sotva chodila a už by mi tu křičelo druhý :sweat_smile:
9. dub 2008 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak včerejší kontrola byla v pohodě.Malá je hlavičkou dolů,dr říkal,že by tak mohla už zůstat,tak jsem zvědavá.Má 1350 g,což prý odpovídá mým 29+5tt.Tak hurá,hurá,hurá.Když jsem se po IVF dozvěděla,že to vyšlo a jsem těhotná,tak jsem byla přesvědčená,že to bez komplikací nepůjde.A zatím je to pohodové těhotenství a já jsem ten nejspokojenější člověk na světě.
10. dub 2008 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Melany, to je super. Užívej si to. Ještě máš na to 10 týdnů. :wink:
10. dub 2008 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
leny testu se neboj já většinou když jsem si ho udělala tak jsem to dostala a bylo vymalováno :slight_smile: :wink:
mel strašně moc ti ti přejeme že jste v pořádku a budeme vám přát at vám to vydrží
10. dub 2008 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No už jsem dneska pro něj skoro šla, ale přesně jsem si říkala, že počkám týden, když to dostanu, tak by to byly zbytečný prachy. Jenže jak ještě částečně kojím, tak je to s tou MS takový všelijaký! Ale už je mi líp, už se mi kufr tak nezvedá. Ale všichni v okolí teď hodně mají ty jednodenní virózy, takže jsem byla asi spíš mezi prvníma.

Mel to je dobře, že je všechno OK a že nemáš žádné starosti! Užívej si to, už se ti to krátí :wink:
10. dub 2008 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak dnes to není na vycházku s prďolkama,co?Alespoň si moje nohy odpočinou.Včera jsem měla zase nějak moc běhání,po obědě do města se ségrou a pak na otočku domů a hurá pěšky na Dům zdraví na cvičení a pak pěšky domů.Pěkně jsem se utahala.Snad se to počasí umoudří,o víkendu bych ráda jela k mamce nebo ségrám.
16. dub 2008 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak mi nějak začal skákat tlak, snad nás ještě nečeká preklampsie. :angry: Taky mě v pátek docela naštval můj doktor, prcek má menší obvod bříška, než je průměr a koukal přitom na mě, jako kdybych nejedla a on tak neměl výživu... Mel, já byla venku jen chvíli a myslela jsem, že umrznu. Litovala jsem, že jsem si nevzala zimní bundu.
16. dub 2008 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Hani neboj, to bude v pořádku! Ale asi si tě teď budou víc hlídat, nebo?

Mel ty seš furt v jednom kole, to ti to pěkně utíká, viď? Já když si vzpomenu, jak se mi to moje těhotenství táhlo jak týden před výplatou, ble :unamused: takže buď ráda, že máš furt co dělat :wink:

Dneska mi přišel balíček,objednávala jsem takovou clonící síťku na kočárek a měla jsem objednané tři kousky (ještě pro dvě kámošky) a došlo mi to na dobírku, tak jsem to vzorně zaplatila, běžela domů a doma jsem zjistila, že mi sice naúčtovali tři kousky, ale poslali jen jeden! Zkoušela jsem se jim dovolat, ale už měli po pracovní době, tak jsem jim psala mail, tak uvidíme, jak se mi k tomu vyjádří! No je to v řiti, páč jedna stojí pěťo :frowning2:
17. dub 2008 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak už nám to začíná :grinning: .
Naše první červnovka porodila :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: .Ona měla trochu problémy ,tak měla klid na lůžku,ale včera porodila Jáchymka,měl 2430g a jsou prý v pořádku.Byla asi 34tt.Tak nevím,jestli říct hurá,nebo ajajaj.Nějak rychle to utíká.
18. dub 2008 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, já vůbec nevím. Mám si měřit tlak a příště donést hodnoty doktorovi, ale dal mi normálně kontrolu až za tři týdny. Tak nevím. Naštěstí už je to dobrý, už mám zase svých 120/75, ale o víkendu jak jsme byla vynervená, tak mi to klidně lezlo na 140/110. Říkala jsem si, že když tak rovnou zaběhnu do nemocnice, tam by mi snad řekli víc. Jinak žádný příznaky nemám - žádný otoky, přibírání na váze nebo tak...
S těma síťkama je to teda drsný.
Mel, tak už vám to taky začalo. U nás první květnovka porodila asi před měsícem a něco - čekala dvojčátka, ale pořád jsem byla klidná. Jenže teď už začaly i rodit holky, co měli termín kolem 25, jako máme my a to už mě psycho trošku začíná brát. Obvzlášť když chci ještě příští týden jet za tetou na Šumavu na víkend. Jinak mám pocit, že teď rodí každý den jedna.
18. dub 2008 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak to tu nějak zamrzlo.Ale kdo by tu pořád vysedával,že :slight_smile: .Já jsem byla v sobotu u sestřenice a dovezla si od ní nějaké oblečení pro Zuzanku.Pak u mamky a od druhé příbuzné jsem si dovezla přebalovací pult s vaničkou.Jo a od sestry látkové plenky,kdybych se nudila a chtěla hodně prát a žehlit a peřinky do postýlky.Takže docela plodná sobota a zadarmo :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning: .
Hanuliku kde budeš rodit?Asi v Jihlavě,viď?Já teda určitě.Byla jsi na předporodním kurzu?My jdeme 6.5. na jednorázový,abych okoukla porodnici.Nevíš jestli dávají seznam věcí,které máme mít,Je to v každé porodnici trochu jiné.
21. dub 2008 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky no koukám že to tu opravdu trochu zamrzlo a to ještě není venku tak krásně jak bych si představovala. U nás na štěstí nic nového jen od zítřka už jsem zase o rok starší tak to ani není důvod k oslavě. :frowning2:
mel do porodnice toho až zas tak moc nepotřebuješ určitě si vem tampony na prsa minimálně dvě podprsenky kojící vložky tam dostaneš ale pro jistotu si pár těch nejsilnějších vem a taky jednorázové kalhotky jsou takový děrovaný a dají se i prát samozřejmě hygienické pomůcky jako kartáček a pastu těl. šampon a normální šampon mlíko tělové a ručník pyžamo tam dostaneš a je lepší to jejich protože si ho můžeš měnit každý den i několikrát přezůvky to by tak bylo pro tebe kosmetiku pro dítě nějakou dostaneš a co nedostaneš tak ti sestra řekne mi si tam kupovali pilník na nehty ale co vím tak to holkám většinou nešlo protože jsou nehty moc měkký líh na pupíka v lékarně ti řeknou jakej olej na broskvičku pro holky to ti taky poradí v lékárně a Sab ten je moc dobrej na prdíky a dětské mýdlo oblečení pro dítě bych doporučovala doma připravit na viditelné místo ale nebrat ho s sebou protože na to je čas až vás budou propouštět jestli si ještě na něco vzpomenu tak napíšu pokud budeš chtít něco vědět napiš ráda poradím.
hanulík držím pěsti aby vše dopadlo dobře už se ti to taky krátí
a co ty leny už jsi těhotná? a jak to dopadlo s tou reklamací?
21. dub 2008 ve 23:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Gabi,gratuluji k narozeninám,přeji hodně štěstí a zdraví!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ale nesouhlasím,že není důvod k slavení.
Já měla narozky shodou okolností minulé úterý.Bylo mi 38 a vůbec mě to netrápí.Naopak musím říct,že teď mám od svých asi 15 let to nejkrásnější období.A není to jen kvůli tomu,že se mi podařilo otěhotnět,i když to je asi největší štěstí a radost.Jsem naopak ráda,že jsem pryč z těch telecích let a mám pohodičku.Jen si vždycky představím,co za hrůzy potká jiné lidi a hned jsem s tím svým životem spokojená.
Takže ještě jednou Krásné narozeniny a užívej si :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: a díky za rady.
22. dub 2008 v 08:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gabi ještě mě napadlo,kolik si mám brát dětských plen,ty asi nedávají,nebo jen na začátku.
22. dub 2008 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
No a aaby toho nebylo dost,tak se chci zeptat,na dětskou doktorku.Jestli některá doporučíte nějakou na domě zdraví?
22. dub 2008 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gabi, všechno nejlepší k narozeninám, náhodou vem si, jak ten minulý rok pro Tebe byl důležitý, jaké dělala malá pokroky a vem si, co všechno Tě čeká v tom roce dalším. Prostě už jen to je důvod k oslavě. :slight_smile:

Mel, já Ti s tímhle neporadím. Rodit budu v Třebíči, aby mě měl pod kontrolou můj gynekolog. Tamější oddělení znám a doufám, že to zvládnu. Znáš to, všude se najde nějaká nepříjemná sestra kravka nebo obvzlášť milej doktor. :angry: A předporodní kurz nás tam čeká 28. 4. tak jsem zvědavá, co mi tam všechno řeknou. Ale stejně, jestli mě to chytne, až nebude manža doma (jezdí cizinu), tak budu ráda, že se nějak dopravím v Jihlavě do porodnice. :grinning:

My jsme nakonec doktorku vzali u nás na Březinkách. Mám to 20 metrů a na mimča je prý Mezníková v pohodě. Na starší děti už je to horší, ale počítáme, že tu budeme jen dva tři roky, tak to neřešíme. No a ještě mě kamarádka říkala, že odrazuje od kojení - nejradši nacpe sunar, aby dítě pěkně prospívalo. :angry:
22. dub 2008 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky :slight_smile: se sem teď vůbec nedostanu, to je děs!
Gabi, vše nejlepší k narozeninám a nebuď smutná, není důležitý kolik ti je, ale na kolik se cítíš :grinning:
Těhotná nejsem, ufff, padnul mi kámen ze srdce, teď bych to fakt nezvládla :frowning2:
Do porodnice dostaneš na tom kurzu seznam věcí, co máš mít pro sebe, pro tatínka, pro prcka, takže se neboj, nemůžeš pak na nic zapomenout, jen tam nepíšou toho SABíka, takže toho jsem neměla a dostala jsem za to vynadáno!
Jinak jednorázový kalhotky, jsou super, jsem měla asi patery, ani jsem je nepřepírala, stojej asi kolem dvaceti peněz, je to jak stahovací obvaz, jen jsou ty díry o dost větší :grinning: a je super, že to dejchá! Vložek jsem měla balík s sebou a pak si ještě asi 2 dokupovala domů na to šestinedělí, už přesně nevím.
Tampony do práskačky určitě sebou, popř. mast na bradavky, ze začátku to dost bolí a nejlepší je na to větrání, takže pokud okolnosti dovolej, tak se na pokoji vesele "vykozit" :grinning: to já ale nedělala :sunglasses:
A na bradavky jsem měla Bepanthen a tím jsem i mazala malý zadek, ale po příchodu domů jsme přešly na Rybilku, je cenově úplně jinde a měla jsem dost velkou spotřebu, jsem nešetřila, aby se mi neoprudila :wink:
Olejíček, líh na pupík, mýdlo, žínky pro děti a prádýlko a osušky, to všechno tam je, dokonce i sestra říkala, že radši myjou jen tím tuhým mýdlem, že ty Johnsons, co tam maj jako reklamní, tak jsou na tak malý děti dost agresivní, takže to si brát taky nemusíte.
No a čtení a pití a sladký a tak, no a dost kreditu na tlachání o tom, jak úžasný nezmačkaný dítě se vám narodilo :grinning: a když teď vidím fotky tý naší "bábušky", tak se musím smát :grinning:
Holky letím, tak zase pa příště
Jo a plínky... dostaneš tam pár kousků asi tak 3 do tý doby než ti chlap donese vlastní. Takže ty určitě s sebou :wink:
22. dub 2008 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky dííííky moc za gratulace ted jsem trochu neměla čas se sem dostat ale už jsu konečně tu. Z věku si nic nedělám všichni mi tvrdí že vypadám dobře a tak jim věřím.
mel plínky si určitě vem moc ti jich tam nedají a doktorku mám na březinkách Kadlecovou je moc dobrá ochotně poradí jen má věčně plnou čekárnu tak většinou dlouho čekáš. :pensive: mýdlo jsem si pro malou donesla do porodnice radši sama protože jsem nevěděla co mi dají a se značkou Johnsons nejsem vůbec spokojená tak nepoužívám z jejich značky vůbec nic. Bepanten jsem používala taky je moc dobrej.
hani task tvůj manžel taky jezdí? A kam a jak často ten můj jezdí Itálii a někdy je na víkend doma a někdy ne. Jakl to zvládáte? AS zůstane u toho až se vám narodí prcek?
24. dub 2008 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mel nevím, jak je to tu dneska, ale když tu rodila kamarádka, dostávala každý den plenku a nějaký vložky, ale omezeně, takže to stejně nestačilo. Takže bych si to rozhodně vzala.
Gabi, většinou jede na tři dny - Rakousko, Německo, na dýl Francii a Anglii. Ale to je jen tak jednou za měsíc. Většinou v neděli večer jede, ve středu se doma vyspí a pak přijede v sobotu v noci nebo nad ránem. Navíc radši jezdí sám než ve dvojce, kdy by to zvládali rychleji. Zvládáme to jak se dá. Samozřejmě je mi hodně smutno, ale už jsem si zvykla. Jsem moc zvědavá, jestli porod stihne nebo ne, ale určitě bychom chtěli. V každým případě si pak vezme těch 9 dnů ošetřování a tak týden dovolenou.
24. dub 2008 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Já Johnsons taky nepoužívám, přijde mi dost agresivní a je to jen o reklamě. Jsem spokojená s Bubchen (v lékárnách) a se Sebamedem, ale ten mi přijde dost drahej, tak ten spíš jen když od někoho dostaneme :grinning:
25. dub 2008 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky kde jste?????? Venku se udělalo hezky a tak sem ani nejdete? To to léto bude vypadat :slight_smile: :grinning:
28. dub 2008 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!

Zdravím po delší době. Stěhování máme zdárně za sebou. Malá si už taky zvykla na nový baráček. První dny byly horší. Večer špatně usínala. Asi měla strach, že ji tam necháme. Ale teď už spí jak dudek. A má pořádný prostor na lezení. :sweat_smile:

Koukám, že už se pár těhulkám pekelně blíží termín porodu. Už brzy budete ty broučínky držet v náručí. Trochu vám závidím. Je to krásný pocit. :sweat_smile:
29. dub 2008 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak mi končí nenocenská,kterou jsem měla od 1.10.2007 a vyberu 6 dní staré dovolené a hurá 11.5. na mateřskou :grinning: .Venku je opravdu nádherně,takže trajdáme co to jde.
Taky čekám,kdy se ozvou řemeslníci,kvůli výměně dveří a futer a ikdyž už měli volat,tak to mají na háku.Do té doby nemá cenu,abych tu něco malovala a prala na malou.Začínám být vzteklá a zítra na ně poštvu chlapa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
29. dub 2008 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
mel to víš řemeslníci ti mají na všechno času dost a hlavně pokud je neuháníš tak o nich ani nevíš to takhle jednou jsem hlídala u sestry děti a taky postavili nový barák a zrovna jim měli přijít namontovat kukátko na dveře a na dvě okna dát žaluzie no a když přijeli udělali kukátko a odjeli já jim nic neříkala myslela jsem že teda přijede jiná firma udělat ty žaluzie no a oni se po dvou hodinách vrátili a říkali že na ty žaluzie úplně zapomněli :stuck_out_tongue_closed_eyes: ono to kukátko asi byli moc náročný :grinning: :grinning: :grinning:
Jo holky ted mi držte pěsti v pátek vyrážím s tátou pracovně na Sicilii a Gábi bude hlídat babička týden mám z toho strach ale zároven se moc těším :slight_smile: :frowning2:
30. dub 2008 v 00:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek