• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jihlava a okolí. Najdu tu nějakou maminu?

28. ledna 2017 
Hani, tak moc držím pěsti, ať to přejde a žádný ekzém vás netrápí. :wink:
16. črc 2008 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj mamči :slight_smile: Tak máme za sebou první delší výjezd.Včera malá prospala v kočáře cestu na město, nákupy a cestu zpět.Víc jak tři hodiny spokojeně spala a já si nakoupila,protože s námi byl taťka.
Hanuliku tak paráda,třeba se to Stanikovi vyhne.
17. črc 2008 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Melany, ty máš fakt zlatíčko. Tak ať to maličké takhle vydrží. :wink:
17. črc 2008 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky. Tak jsem si to právě všechno pečlivě dočetla a abych byla upřímná, už si vážně neumím vůbec představit, že bych měla novorozeňátko :confused: Všechno to tak rychle uteklo, malá už začíná být samostatná jednotka a já úplně zapomněla na to, že jsem měla před rokem maliličkatý miminko. Ale na to mě tu upozorňovala hned ze začátku Gabi, že to uteče ani nebudu vědět jak :sweat_smile:
Hani a kdy vám budou zjišťovat, jestli se jedná o ten ekzém nebo ne? Já vím, že alergologické testy a imunologie se dělá spíš až na podzim, ale tady se asi bude čekat do určitého věku, nebo?
A přesně jak tu píšete - když znervózním, malá to hned vycítí a je ukňouraná a "na tečku". Hned si to vždycky uvědomím a musím se uklidnit, pak se za chvíli uklidní i ona a je to zase pohoda. Stejně nás ty děti, myslím, pěkně školej v sebeovládání se - teda aspoň mě :grinning:
Dneska jsem měla mít "volno" - za poslední měsíc jsem si vůbec neoddychla, už cítím v kostech, že potřebuji jeden den relax, jen tak, sama, bez malý. Tak mi taťka slíbil, že si jí dneska na celý den vezme. Jenže je hezky a mně je líto smrdět celý den zavřená doma a uklízet, tak ho asi možná zpracuju, aby nás vzal někam k vodě, já si tam skočím do lesa na borůvky a odreaguji se aspoň tak... teda doufám.
Mel, užívej, že ti malá spinká takhle dlouho, s věkem se ti to pak bude zkracovat... ona jim pak stačí symbolická půlhodinka a jsou čilí jak kdyby prospali několik hodin :angry:
19. črc 2008 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, není to tak hrozný, mít novorozeňátko. Spíš mě trápí, když pláče a neumí mi ukázat co nebo kde ho bolí nebo co ho trápí. To jsou pak muka. :cry:
Testy nám zatím dělat nebudou, paní doktorka říkala, že počkáme do dvou let, jestli se to samo neztratí a pak se uvidí. Dala nám i jinou mastičku na mazání a to je teda, povím vám holky, síla. Jmenuje se to Holtův krém a ukrutně to smrdí. Takže už nemáme voňavé, ale stále smradlavé miminko. :angry: Ale i tak ho milujeme. :grinning:
Mel, nám už tak dlouho nespinká, Lenča má pravdu, v noci to sice jde, ale přes den po každým krmení půlhodinka a zbytek kouká, houká, brečí... No prostě poznává svět. :slight_smile:
Tak se tu mějte krásně, manža mi dneska odjíždí do Francie, tak jedu na pár dnů k mamce. :slight_smile:
19. črc 2008 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, jo, odpočinek je třeba. Já jak chodím půl měsíce do práce, tak si pak zase vychutnávám každou chvilku s malou. :slight_smile:

Já mám teda doma docela velkýho spáče. Ještě v půl roce prospala celý dopoledne a odpoledne si dala třeba dvě hodinky. A teď v jednom roce spí po obědě aspoň dvě hodinky. :slight_smile: Každý dítě je v tomhle jiný.

Hani, užij si to u maminky. :wink: Aspoň si trochu dáchneš. :slight_smile:
19. črc 2008 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nám spí malá dobře v noci,ale přes den už taky skoro vůbec.Dneska jsme zase vyrazily na procházku a v kočáře vydržela Zuzanka skoro tři hodiny.Jen to uspávání večer je na etapy.A vůbec nejlépe v naší posteli s mamčou nebo taťkou :grinning:
20. črc 2008 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Melany, my jsme prvních šest měsíců usínali večer mizerně. Ale pak se to nějak srovnalo a už jsme najeli na pohodové usínání. První měsíce jsou nejhorší, než si mimčo zavede svůj režim.
20. črc 2008 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem doma. Konečně. Malý večer pláče z kolik, babička to špatně snášela a plakala s ním. Měla jsem z toho nervy, protože je jí přes 80, takže takový nervový vypětí asi nic moc. :unamused:

My přes den spíme tak po půl hodině a tři čtyři hodiny v kočárku. Večer se do spaní prořvává, nepomáhá ani moje náruč. Ani naše postel, ale zato se do ní rád zaboří ráno. Když už nechce spinkat a vezmu si ho k sobě do postele, tak najednou zívá a za chvíli už chrumká.

Vero, jak to zvládáš, ještě pracovat?? :astonished:
22. črc 2008 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hani, tak to je dobře, že už jste doma. Chudák babička. Jinak děti vědí, jak se dostat k rodičům do postele. :grinning: Práci zvládám jen díky pomoci rodičů a tchýně. O hlídání naštěstí nemám nouzi. Jinak bych si práci nemohla dovolit. :slight_smile:
23. črc 2008 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vero, já totiž o něčem taky začínám přemýšlet, ale jedině takovou, kterou bych mohla dělat se Staníkem, protože já žádnou oporu v hlídání nemám. :rolling_eyes:
24. črc 2008 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hani, já původně počítala s tím, že práci budu dělat doma. Ale nějak to nevyšlo, tak jsem začala chodit do práce. Bylo to ze začátku trochu složitější, protože jsem malou ještě přes den kojila, tak mi ji v poledne děda vozil do práce, ale zvykli jsme si. Teď už je samostatnější, tak beze mne vydrží relativně delší dobu. A pak když jsem s ní 14 dní doma, tak si vychutnávám každou chvíli s ní. :slight_smile:
24. črc 2008 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile: ,tak našemu koťátku je dneska měsíc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Vůbec mi to tak nepřipadá.Zuzanka je zlatíčko,jen ji teď začalo trápit bříško,tak sem tam mažeme Pupíkem,masírujeme,nahříváme a cvičíme s nožičkama,aby to šlo ven.Ale v noci zatím pořád spí dobře.
26. črc 2008 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. Tak jak zvládáte ty vedra? My jsme ani teď radši nechodili ven. Až dneska, když bylo pod mrakem, ale koukám, že už zase sluníčko vystrkuje svoje drápky. :angry:

Mel, opožděná gratulace, letí to strašně rychle. :wink: My už pomalu začínáme vyrůstat z prvního oblečení.
30. črc 2008 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hani, oblečky budeš odkládat strašně rychle. My jsme měli spoustu na sobě snad jen jednou. Po půl roce už je to lepší. To už oblečení vydrží delší dobu. :slight_smile:

Jinak dneska sice bylo pod mrakem, ale manžel si pěkně spálil záda. Dělal asi od 9 do 14 h venku kolem baráčku - bez trička a bez opalovacího krému a pěkně se chytil. Sluníčko opalovalo i přes mraky. :unamused:
30. črc 2008 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky, tak jsme se na dva dny vrátily s malou domů. Jsme pod stanem, ale včera jsme jely odvést taťku do Ji, jel s klukama na nějakou akci na víkend, tak se mi pak nechtělo zpátky, zůstala jsem doma a v sedm už jsem spala :confused:
Od porodu mám takovou dost bolestivou MS, jsem z toho taková vyplašená, ptž mě předtím jen třeba dva tři dny pobolívalo břicho a pak jsem to měla skoro jako že jsem to neměla a teď trpím už tak týden dopředu bolestma a když to dostanu, tak je mi hrozně špatně. Vím, že to někdo mívá normálně, ale já celé roky nic a najednou zvrat, si na to asi snad v životě nezvyknu :frowning2:
2. srp 2008 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, tak to Ti závidím. Mě manža řekl, že doufá že ho už nikdy nebudu nutit spát pod stanem. A přitom já mám srdce dobrodruha. :grinning: Už se nemůžu dočkat, až tam budu spávat s prckem.

MS nezávidím, já jsem se jí ještě nedočkala a dost se toho děsím. Antikoncepce by Ti na to nepomohla???
4. srp 2008 v 06:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Hani, asi možná pomohla, nevím, ale nemá to cenu, ptž až bude malý rok a 3/4, tak na to chceme vlítnout a začít makat na druhým, víš :sunglasses: Mám mateřskou psanou jen na 3 roky, tak si necháváme tak ten půlroček na makání, počítám, že se nám to hned napoprvé nepovede :sweat_smile:
4. srp 2008 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, tak to mě mrzí. Ale asi nezbývá než vydržet. A zkus třeba kontryhel. Ten se má pít tak týden před MS a třeba zabere.
4. srp 2008 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky tak to byla asi špatná zpráva, ptž jsem teď zjistila, že mám asi nějakou střevní virózu. Teď jsem se vyzvracela a hrozně se mi ulevilo. Těhotná nejsem, dělala jsem si dva testy, jeden před MS a druhý včera a nic. Je to děs, od těhotenství jsem vyžrala snad všechny virózy, co v republice snad byly :angry: :angry: :angry:
Jak se jinak máte, co všechny děláte?
5. srp 2008 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, asi máš od porodu oslabený organizmus. My jsme teda s virozama válčili v zimě. Teď to celkem jde. I když asi před měsícem měla malá hrozný teploty a pak jí naskákala vyrážka, takže asi prodělala šestou nemoc. A minulý týden jsme byli na pohotovosti. Malá spadla na zubní kartáček. Teklo jí dost krve z pusinky a hrozně plakala. Tak jsme s ní radši jeli do nemocnice. Naštěstí to na šití nebylo. Měla to jen nějak pohmožděný. Druhý den už byla v pohodě.
5. srp 2008 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
To spíš už mám od otěhotnění! Nikdy jsem na virózy netrpěla jako poslední dva roky, to je děsný! A dnes je to šestý den a furt mám žaludek na vodě, furt je mi hrozně těžko, ble :unamused:
Ale dneska už půjdeme na celý den ven. Včera jsem malou držela do odpoledne doma a po obědě už mi "vynadala", byla protivná a dělala takovej bordel, že jsem ven musela i kdybych měla lézt po čtyřech :unamused:
No a včera nám lezla z velké postele a spadla, ale do hlavičky se asi nebouchla, i když jsem měla strach, chtěla jsem s ní radši sjet k dr., ale pak jsme se shodli, že kdyby náhodou měla prasklou lebku (ptž to jsou pády, to člověk zírá, co všechno to její tělíčko vydrží!), že by jí to bolelo a plakala by - vůbec nevím, jak se to třeba pozná :confused:
Veru to se nedivím, že jste hned jeli na pohotovost, to já bych jela asi taky. Ještě jsem ke všemu nedávno viděla reportáž o holčičce, co upadla na tužku a tu si píchla hned vedle oka do hlavy, tak jí to odstraňovali a bylo štěstí, že si tím nic nezasáhla, že normálně vidí a v pohodě. Je to mžik a hned se něco semele :confused:
6. srp 2008 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fuj, Leni, úplně se mi udělalo blbě, když si tu holčičku představím. :confounded: Hlídáš, hlídáš a stejně neuhlídáš. Mně malá taky asi před měsícem spadla z postele. Naštěstí spíš na bok. Docela umí padat, že si hlavičku chrání. :grinning: Sice trochu plakala, ale za chvíli už o ničem nevěděla. My jsme teď samá modřina. Pády a nárazy jsou na denním pořádku. :sunglasses:
6. srp 2008 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No mi o tom povídej. Od kolínek dolů je samá modřina, škrábanec, děsný :sunglasses: No ale tak to k tomu patří. Sice jsem z ní tak vyflusaná, že s ní chodím většinou spát kolem té osmé, deváté, podle toho jak usne, ale nechávám jí většinou, aby si ten svět prozkoumávala sama, rozhodně jí nevodím všude za ručičku, to by jí pak moc nedalo :slight_smile:

Teďka dávají na Primě spot, kde je právě několik případů nepozornosti rodičů - jako že jde maminka otevřít dveře a dcerka na sebe vylije horký kafe nebo dcerka vyhlíží maminku z okna až půjde z nákupu a pak radostí z toho okna vypadne, otec uspe synka a jde dolů a nahoře na schodech zapomene zaklapnout ty bezpečnostní dvířka a šup, klučina ho dole na schodech předběhne a doživotně na vozejku. Tak to jsem teda seděla a úplně jsem měla slzy v očích. Je to děsný, jak to prožívám všechno od tý doby, co mám malou :sunglasses: :confused: :sweat_smile:
7. srp 2008 v 07:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,jsem tu na skok.Nějak se mi na net nechce.I když dopoledne je Zuzanka moc hodná a jen si leží a pozoruje svůj oblíbený polštářek s obrázkem.Teď měla všude potničky,jenže se jí to zhoršilo a i když minulý týden řekla dr,že to potničky opravdu jsou,tenhle týden už nám řekla,že jí nemám každý den koupat,protože má kůži vysušenou z vody.Dala nám dvě mastičky a koupat mám jen dvakrát týdně.Snad už se to lepší,ale mohl by z toho v horším případě být i ekzém.
Ale je to moje milované zlatíčko.Váží už 4420 g a je pěkně papulatá :grinning: .A z těma úrazama mě neděste,já se tozho bojím už teď.
9. srp 2008 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Mel, gratulujeme Zuzce k dnešnímu svátku :grinning:
Tak nám jdou asi zuby... v noci děs, teda ne furt, jak kdy, dvě noci děs, dvě dobrý a furt dokola. Na dásně mě nenechá klasicky kouknout, takže musíme s taťkou násilím, to pak ječí a stejně nic nevidím. Ale dneska má průjem, to má vždycky, když se jí pak něco v tý její pusině děje. Tak uvidíme. Zatím totiž máme JENOM 6 zubů. Ale nám to neva, furt si říkáme, že je to takhle zatím hrozně roztomilý, že když jich pak maj ty děti víc, tak že už to tak roztomilý není, jsme prdlý :grinning:
Po obědě se jedeme koupat, budeme tam až do večera no a pak bude zkoušet uspávat taťka. Začátkem září máme jet totiž na svatbu do Prahy a maj obřad v 11 a pak party až někdy od pěti, tak bysme chtěli malou nechat celý den babičce a i noc, ptž prej pak v noci domů nepojedeme, což stejně nevydržím, znám se a aby teda malá už byla odnaučená od nočního kojení, ale stejně se obávám, že to nezvládneme. Taťka nemá moc trpělivost, po půl hodině už mě většinou volá a já na to nemám nervy, když slyším, jak žalostně pláče :frowning2: Gabi, až se tu ukážeš, písni jak jste zvládaly odstavování z nočního kojení?
11. srp 2008 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jo, ona má dnes Zuzanka svátek. Tak to se taky připojujem k gratulaci. Všechno nej, nej, nej. :wink:

Leni, my máme teď průjem asi třetí den. Ale teplotu nemá a protivná taky není, tak nevím, jestli něco chytla nebo je to taky od zoubků. My máme taky zatím jen 6 zubů. Zatím to neřeším. Papá a bumbá pěkně, tak doufám, že se to brzy vrátí do normálu.

My jsme byli teď dvakrát na Prázdninách v Telči, takže uspávala babička. Měla jsem z toho strach, ale malá to zvládla celkem v pohodě. Babička byla s malou u nás, zatím ještě Kačenka nespala nikde jinde. To nevím, jak by reagovala. Já jsem ráda, že aspoň usne beze mne a tím pádem můžem s manželem večer někam vyrazit. :slight_smile:
11. srp 2008 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
My řešíme dilema, ptž jedeme začátkem září na svatbu do Prahy a tak jestli povoláme babičku k nám nebo dáme malou k babičce (jedno je v JI, druhé v Mostě) a že bysme v Praze zůstali přes noc. Tak jsem původně myslela, že necháme malou doma, pak mi zase kamarádka říkala, že jí syn u babičky pěkně spal, že je to prej lepší, když není doma, tak teď nevím. My spíme furt někde - návštěvy, babička, chalupa, stan, takže na to je malá asi zvyklá, nevím, no, furt tápu :frowning2:
Včera si kamarádky chlapeček zlomil ručičku. Teď mu teprv bude rok. Stál sám a spadl tak nešťastně, že si pod sebe zkroutil ruku a zlomil si jednu kost, co vede od zápěstí, tak maj na dva týdny sádru. Prý je to u prcků hned, oni jak maj ty křehoučký kosti ještě, tak to rupne člověk ani neví jak :unamused:
12. srp 2008 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, to mi neříkej ani ze srandy. v Já myslela, že maličký děti mají právě pružný kosti a hned tak si něco nezlomí. Se teda divím, že ta naše cácorka vyvázla bez zlomeniny, když je furt samý pád. Doufám, že tohle se nás vyhne. Chudinka takový malý dítě se sádrou - to musí být utrpení jak pro něj, tak pro rodiče. :unamused:
12. srp 2008 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj hlky tak jsem aky konečně tady měla jsem co číst :slight_smile: :grinning: jak je hezky tak jsme venku .
Leni ptala jsi se mě jak jsme odnaučili malou ale musím tě zklamat já jí to moc neučila to ona sama najednou ani moc nechtěla tak jsme ji prostě nedala ani nebyla zvyklá moc pít něco jinýho a tyk si myslím že ženský dělají chybu když jinm třeba moc nepije tak dají aspon mlíko ale myslím si že je to chyba oni se to naučí a určitě žízní neumřou takže mi jsme asi v téhle době jak jste vy pžestali a máte na to nejlepší okamžik když jedete pryč dej to té babičce která to vydrží a ráda vám pomáže a ty to taky vydrž a nedávej jí až přijedete záleží taky ovšem jak často jí dáváš mlíko já to pořád omezovala až mi pila jen před spaním a pak to šlo pokud ti pije hodně často půjde to hůř ale taky jde o to jal ty to cítíš já jsem teda chtěla přestat už se mi zdálo zbytečný kojit am známá co má stejně starou holčičku kojila ještě ve dvou letech a její malá má ted 4 kazy na stoločkách a zubař jí řek že to je to z mlíka tak ted půjdou na vrtání :frowning2: Doufám že jsem to napsala dost srozumitelně kdyby ne ptej se budu se snažit tu být častěji abych ti poradila
A s těma zlomeninama je to fakt děs má sestra když její malé byly 2 roky tak dělali blbosti a malé se vyhodil kloub z ruky tak že to bylo taky hrozný na štěstí se to jen nahodilo pak se jí to stalo ještě několikrát a to už sestra uměla nahodit sama třeba jí nemohla vést za ruku protože když spadla a ona ji škubla s rukou aby jí zachránila tak jí to vylítlo nebo kolo kolo mlýnský vůbec dělat nemohly
13. srp 2008 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek