• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jihlava a okolí. Najdu tu nějakou maminu?

2. září 2016 
autor
Zase mají výhodu, že jim to rychle srůstá. Blbý je, že je teď ve fázi, kdy leze a už se hodně staví na nohy, takže buď se s chozením opozdí a nebo naopak bude chodit dřív...
13. srp 2008 v 09:28  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,tak prďolka dospává v mé posteli s tatínkem.Kolem páté papá a pak v postýlce tak vrčí a kroutí se,až ji vezmu k sobě.A teď spí,jak andílek.Zatím plně kojíme a Zuzanka vypadá spokojeně.Dokonce už jsem kojila na veřejnosti,což jsem myslela,že nikdy neudělám.Ale vše pro blaho zlatíčka a trápit ji hlady,když na vycházce dostane hlad by byl holý nesmysl.
Moc si ji užívám a jen valím oči,jak nám roste :confused: .Brzy snad dodám aktuální fotky.Foťák už ani neuklízím a mám ho neustále po ruce,no prostě matka bláznivka :grinning: :grinning: :grinning: .
14. srp 2008 v 07:39  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Ahoj holky,
tak se hlásím jen na skok, za chvíli vyrážíme na chalupu, když to dobře půjde, tak tam zůstaneme až do úterka, když má být hezky, tak se mi nechce zůstávat smrdět v Jihlavě.
Vůbec nevím, jak to s malou budu doma zvládat na podzim, kdy bude pršet, ptž mi vydrží doma do oběda a pak už kňourá a musíme jít ven. Tak buď zvedneme tržby v cukrárně nebo budeme vymetat po návštěvách :slight_smile:
17. srp 2008 ve 12:40  • Odpověz  • To se mi líbí
Leni, užijte si to. :wink: No, my se taky doma nudíme. Když je celý den hnusně, tak to je za trest. Naštěstí máme vedle sebe mladou rodinku s dvěma malými holkami, takže dost času trávíme s nimi. Když jsme doma dlouho sami, tak malá vymýšlí strašný kraviny a je to s ní za trest. Naprosto tě chápu. :wink:

Leni, jak je to u vás s mluvením? Povídá Sophinka něco? My teda zatím maximálně mama, tata, ham a pak ještě nějaký citoslovce, kterými popisuje zvířátka.
17. srp 2008 ve 13:11  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
No já nevím, jestli se to dá považovat za slova, ale říká mňami mňami, teď začla už říkat i nejen táta ale i táto a kromě máma říká mámi když mi něco nese. Včera jsme jí kupovali nové botičky, tak ke mně přišla, objala mě a jako bych slyšela "dýky", ale to asi byla jenom náhoda :grinning: Pak říká dej a na, pupík, Pepítěk (Pepíček), děda a éro. Další mě zatím nenapadaj. Tak ani nevím jestli je to málo nebo hodně, ale je znát, že se každý den naučí něco nového. Jo a když jí něco bolí tak má bebí vlastně :sunglasses:
17. srp 2008 v 19:26  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj maminky :slight_smile: ,

omlouvám se, že vám zasahuji do diskuse. V sobotu jedeme na dovolenou do Brandlína, chceme brát kola, ale nejsem shopna na netu najít půjčovnu VOZIKU ZA KOLO v blízkém okolí. Můžete mi, prosím, poradit? Děkuji :slight_smile:
17. srp 2008 ve 20:11  • Odpověz  • To se mi líbí
Bufi, to ti bohužel neporadím. :frowning2: Ať se dovolená vydaří. :wink:

Leni, to je malá šikula. My jsme se naučili poslední dobou spíš rozpoznávat zvířátka (jako třeba kravička - bůůů,...), ale jinak jsme slovní zásobu zatím moc nerozšířili. Hlavně furt mele dokola ham, ham, ham. To slyším za den aspoň stokrát, až mi z toho jde hlava kolem. :grinning:
17. srp 2008 ve 21:57  • Odpověz  • To se mi líbí
Veri děkuji :slight_smile:

Napadají mě, zda tam máte např. půjčovnu střešních nosičů a boxů apod.
Díky a dobrou noc. :slight_smile:
17. srp 2008 ve 22:53  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Bufinko, vím, že je jedna půjčovna až někde v Meziříčí, přímo v okolí Jihlavy prej nic není. Vím že půjčovnu sháněli známí na přelomu jaro/léto, ptž jeli na kola..
21. srp 2008 v 08:26  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Holky kde jsté všechny, mně je tu samotný smutnoooo :sweat_smile:
24. srp 2008 v 08:29  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky :wink: jak se daří,počasí je pořád nahoru,dolu,takže se blíží podzim.Moc rychle to léto uteklo.My jsme se Zuzankou v pořádku,až na jedno vyšetření,ale to je léčba v začátcíh,tak snad to léky zpraví.Zuzanka je moc hodná,takže jsem stihla udělat i pár marmelád a kompotů.Odpoledne a hlavně k večeru sice bývá nevrlá,ale to musí být.Jinak by to bylo moc dokonalé.
Taky Zuzinka pěkně roste,má skoro 5 kg a krásně se směje,povídá a už krásně komunikuje s okolím.Samozrejmně jen když se jí chce :grinning: .
25. srp 2008 v 08:21  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky tak já se taky hlásím opět tu ale zase tu dlouho nebudu ve středu letíme do Egypta tak doufám že se v pořádku vrátíme. Ted jsem hodně brouzdala po internetu a hledala nějaký byt ale je to ted docela síla všechno moc drahý a mi by jsme chtěli něco většího a tak je to těžší ted si dám chvilku oraz a pěkně si tu dovču užiju aspon doufám. Mel moc držím pěsti at vám to vyjde a malá je zdravá je opravdu moc krásná(můžu posoudit viděla jsem ji) :slight_smile: a co je nového u tebe Leny? ještě že jsi do mě kopla na tom městě ale příště prosím zase já jsem takovej slepýš že nic nevidím :grinning:
25. srp 2008 v 16:55  • Odpověz  • To se mi líbí
Gábi přeji krásnou dovolenou a hlavně jak píšeš šťastný návrat.Ségra byla letos v Řecku,poprvé letěla letadlem a nic moc prý.Tedy jen ten let.Hlavně si to užij a opatruj se!!!!!!!!!!!!!
25. srp 2008 ve 21:47  • Odpověz  • To se mi líbí
Gabi, pěknou dovolenou. Ať vás na dovče nepřepadnou žaludeční potíže. My bychom se tam rádi podívali s malou na jaře. To už jí budou skoro dva roky, tak to snad zvládneme. Vy to máte ještě lepší. Gábince už je skoro 2,5 roku, tak to už bude žůžo. Ať se dovča vydaří. :wink:

Melany, Zuzanka krásně roste. Je to šikula. A gratuluju k druhým měsíčninám. :wink:
26. srp 2008 v 08:43  • Odpověz  • To se mi líbí
Děkuju moc holky za přání už mám pomalu zbaleno a zítra vyrážíme já už párkrát letěla tak vím co mě čeká ale zbytek rodiny neví do čeho jde. Vero určitě dám vědět jak se to Gábi líbilo z těch střevních potíží mám strach kvůli Gábi ale léky mám tak snad to dopadne dobře mimochodem Gábi se moc těší ted pořád kouká na Nema tak doufám že nebude sklamaná když ho v moři neuvidí. Opatrujte se tady a hodně pište at mám co číst až přijedu.
26. srp 2008 ve 12:48  • Odpověz  • To se mi líbí
Gabi, v Egyptě jsou v moři k vidění pravý poklady. Gábi určitě zklamaná nebude, i když tam asi pravýho Nema neuvidí. I když - kdo ví? Třeba se jí tam ukáže. :wink: Jaký léky máš? Já jsem četla v diskuzích, že používají Biopron Travel a berou si proti průjmu Smectu. Určitě budu ráda, když mi napíšeš, jaký léky s sebou vezeš. Doufám, že je nebudete potřebovat. :wink:
26. srp 2008 ve 14:33  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, teď toho moc nestíhám, mám nemocnou babičku a zítra jí zase vezeme do nemocnice. Gabi, tak si užij dovolenou, můžu Ti jí jenom závidět.
Mel, gratuluju k váze, my jdeme k dr. ve středu, tak jsme na to moc zvědavá. :wink:
Tak dobrou noc holky, jsem za celý den totálně utahaná.
1. zář 2008 ve 20:06  • Odpověz  • To se mi líbí
Hani, to je mi líto. Tak ať se babička co nejdřív uzdraví. :wink:
2. zář 2008 v 09:14  • Odpověz  • To se mi líbí
Vero, děkuju, vezla jsem jí tam dneska už jen na vyšetření. Teda údajně, dle obvoďáka a i minulé propouštěcí zprávy z nemocnice. Dneska už se cukali. Jsem už z toho na palicu, prostě se z toho snaží vyždímat co nejvíc peněz. Bojím se tam udělat zle, aby si to nevylili na babče, ale asi se zítra neudržím...
2. zář 2008 ve 12:26  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile: jen nakukuji,než se mi vzbudí Zuzanka.Už spí tahem od 19-20hod až do 5-6 hod ráno.Takže se vyspím přímo luxusně.Je mi jasný,že až příjdou očkování,náušnice,rýmičky a jiné neduhy,tak se to může změnit.Ale zatím spinkáme.Zuzik je zlatíčko,krásně se chechtá,upovídaná jak správná ženská a roste,takže musím koupit něco většího.I presto,že jsem spoustu věcí dostala.
3. zář 2008 v 08:24  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky holky. Tak za chvíli jdeme na očkování. Mám z toho vítr, ale snad to dopadne dobře. Mel, my taky tak krásně spíme, to se může po očkování změnit?? No neděs. :astonished:

Jinak jsem zjistila, že je tu i plavání od narození, máte s tím některá zkušenosti? Já vůbec nevěděla, že to je.
3. zář 2008 ve 12:56  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Ahoj holky :slight_smile:
Hani, myslíš plavání v Orce? Tak to je v nějakých těch spešl vaničkách myslím, ptž do velkýho bazénu tě myslím pustěj až od půl roku nebo od kdy. Četla jsem o tom na jejich stránkách, ale nebyli jsme tam, takže nevím a ani neznám nikoho kdo by tam chodil.
My jsme tam na plaváníčko chodili, absolvovali jsme dva kurzy, ale ke konci druhého nám malá špatně snášela potápění, pak vyloženě ječela, takže jsme se rozhodli, že další zatím vynecháme a buď budeme chodit v zimě nebo se na to vyprdneme a budeme chodit plavat sami.
Co jsem slyšela, tak hodně lidí odtamtud odchází, že dřív se snažili víc, teď je to furt jedno a to samý a střídaj se tam dost ti lektoři, takže to ty děti špatně snášej, takže to vzdávaj a chodit nebudou...
My zítra jedeme k mojí mamině na sever, budeme tam s malou jednu noc spát a v Pá jedeme do Prahy kamarádce na svatbu, tak tam budeme spát, tak jsem zvědavá, jak malá první noc bez nás zvládne.
Ale už skoro týden nekojím (začali jsme v noci z Pá na So) a na dnešek už spinkala celou noc od osmi do sedmi, takže super, ale vím, že to byla jenom náhoda :unamused: Sunar mi nechce, dřív jí chutnala Beba, tak jí zkusím ještě tu, ale nutít jí nebudu. Ona mi z flašky vypije všechno kromě mlíka, to prostě nechce. Ale to nějak překonáme, teda doufám. No a zvládá to líp než jsme čekali, první noci plakala jen třeba jednou nebo dvakrát a dobrý, dostala š'távu a usnula, ale je tam s ní jen taťka, já spím vedle v pokoji a chci se vrátit až bude spát celou noc v kuse, tak doufám, že se dočkám :grinning:

Jen k tomu očkování - většinou mají děti na očkování reakci, takže mívají zvýšenou teplotu, což je tak do těch 38,5 a pak jsou neklidné, takže se Mel bojí docela oprávněně, ale je to jen pár dní, pak se zase vrátěj do normálu :wink:

Musím jít žehlit a balit, abysme to ještě hodili do auta, abych to zítra nemusela s malou tahat, to je pak děsný, v jedný ruce malou, v druhý tašky a jdu pak 10x, děs, kolikrát mám pocit, že budu mít po mateřský vytahaný ruce jak opice :grinning:
3. zář 2008 ve 20:16  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, tak u nás doma zábava na bodu mrazu. S babičkou je to hodně špatný. Myslím, že už bude mít jen několik týdnů možná měsíců a to kdo ví jestli. :cry: :cry: :cry:

Leni, jo jo, to jsem přesně myslela, do 4 měsíců je to nějaký vaničce, pak bazén. Ale nakonec to vyřešila doktorka, říkala, že i když je tam voda čistá, tak bude lepší počkat až po očkování na pneumokoka. Naštěstí reakci na očkování nemáme žádnou, jen jsem na radu dr. dala večer preventivně panadol. A miláček už krásně chrumká v postýlce. Závidím Ti výlet, potřebovala bych se taky nějak odreagovat, na druhou stranu mám strach, abych si to jednou nevyčítala. Že jsem ten čas mohla strávit s bábi.
3. zář 2008 ve 23:01  • Odpověz  • To se mi líbí
Hani, to je blbý. Snad se to ještě zlepší.

My jsme naštěstí žádnou reakci po očkování neměli. Ale tenhle měsíc nás čeká Tetra priorix, tak snad to taky zvládnem bez reakcí.

My jdeme od 13. září taky do Orcy. Jsem na to zvědavá. Doufám, že z toho malá nebude mít šok. Uvidíme po těch dvou zkušebních lekcích, jak to bude zvládat.
4. zář 2008 v 09:42  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky tak už jsme se vrátili dovolená úplně super Gábi snášela letadlo v pohodě většinou to prospala sice z toho byla trochu utahaná ale jak viděla moře hned bylo líp pořád se jen cachtala v moři nebo si hrála na písek museli jsme jí vysvětlit že vodu pít nemůže že je fuj taky se poprvé z toho pozvracela ale jen proro že si moc lokla pak už jen vodu plivala a vše se jí moc líbilo s jídlem to tam bylo horši moc jíst nechtěla ale byli jsme vděčný za to co snědla bylo tam krásně teplo a pěkně jsme si to užili. Problém se zažíváním měl prvně táta ale když si tam koupil ty jejich léky zabralo to hned horší to bylo se mnou nikdy mi nic z ničeho nebylo ale ted jak jsem těhotná to hůř snáším a tam jsem průjem dostala lítala jsem celou noc na wc ale na štěstí druhý den k večeru už jsem sie odvážila jít ven. Gábi měla průjem trochu až ke konci horší to bylo když jsme se vrátili tak to dostala malá docela máme strach ale snad to bude lepší. Když to ted tak zjištuju tak ti vero doporučím aby jste se obrnili před tím něž pojedete tím že malý budeš dávat laktobacili aby si střeva pak věděli radu a sebou jsme měli hylak jsou sice oškliví ale snad to zabere a smectu jenže to mi Gábi odmítla jíst že je to oškliví možná ale přimýchat to do jablka třeba by to jedla

Jinak Hani je mi to moc líto cítím s tebou. A co se týče plavačka myslím že stojí za to to vyzkoušet my jsme tam chodili a nebylo to špatný jen je potřeba být důsledný a opravdu chtít dítě naučit potápět a nebát se toho většina dětí u toho pláče ale zvyknou si naše si nezvykla protože jsem prvně poslouchali jednu lektorku a pak za náma přišla druhá a řekla nám že to děláme špatně a at do děláme takhle no a malá už si nezvykla jde o to že je musí člověk pořádně poslouchat a pak potápět pořád stejně at ví dítě do čeho jde
6. zář 2008 ve 14:16  • Odpověz  • To se mi líbí
Gábi, vítám tě po dovolený zpátky doma. :slight_smile: Bezva, že jste si to takhle užili. Ty jsi těhu? To mi nějak uniklo. V kolikátým tt jsi? Doufám, že Gábi už bude brzy v pořádku. Já teď s tím Egyptem váhám. Napadlo mně, že bychom to mohli odsunout až na květen a to by se už dalo letět třeba na Kypr. Přece jen je to Evropa a střevní problémy tam tolik nehrozí. Ale záleží, jestli pojedem sami s manžou a malou, nebo s námi vyrazí i tchánovci. Asi by to bylo pro nás lepší, protože bychom se mohli v hlídání střídat a občas se i někam podívat (pochybuju, že by se s malou dalo jezdit po ostrově). Zatím jsme to s tchánovcema ještě neprobírali. Necháme to až tak na listopad,...
Jinak my jsme měli asi před 14 dny průjem taky a vytáhla jsem pro malou Smectu. Pít to nechtěla, tak jsem jí to zamíchala do přesnídávky a do jogurtu s banánem a to spapala pěkně. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
6. zář 2008 v 15:12  • Odpověz  • To se mi líbí
ono to ještě ofi není ještě jsem u doktora nebyla ale test mi vyšel doufám že bude vše v pořádku. Ten Egypt by pry snad ani nevadil ale je lepší jet do Sharm al shejkhu tam prej je to lepší. a pokud jde o hlídání tak já si nemůžu vynachválit že jsme na malou byli sami a táta konečně poznal co to obnáší se o ní starat ale to je tím že je pryč ted si to užil a krásně se spolu zblížili prostě fakt rodinná dovolená ale je pravda že jsme nikam nechtěli jezdit a jen jsme byli u moře a taky pokud jde o peníze tak trochu tak do dvou let je dítě scela zdarma to my už jsme za ní platili. doufám že vyberete správně.
6. zář 2008 v 18:48  • Odpověz  • To se mi líbí
Gabi, my jsme právě spíš pro dovolený u moře, ale ne na jednom místě. Vždycky jsme si půjčili motorku nebo auto a jeli se podívat i po okolí a na další pláže. Na jednom místě nás to moc neba. Nevím, třeba s malou bychom to vnímali jinak. Ale co jsem slyšela od známých, doporučovali, abychom měli s sebou ještě rodiče, abychom si opravdu na dovče oddychli a mohli si občas vyrazit někam sami. Pokud je manžel pořád pryč, tak chápu, že jste chtěli být pohromadě jen vy tři. :slight_smile: Necháme to zatím uležet a uvidíme na jaře, jak to dopadne. :confused: :sunglasses:

A moc, moc blahopřeju ke II. Taky doufám, že to bude všechno OK a za pár měsíců už budete čtyři. :wink:
7. zář 2008 ve 14:36  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:
Gabi taky moc gratuluji k těhotenství :wink: :wink: :wink: a přeji,aby bylo tak klidné a pohodové,jako to moje.Zuzanka mi tu leží v kočárku,který byl původně určený na balkon.Jenže je kolem baráku takový provoz,že ho máme doma.No krásně střílí do kalhot,tak snad se vykadí,protože když ne,tak jí to tam tlačí a trpí chudérka moje.Jinak nádherně povídá a je to zlatíčko.Celou noc spinká,ale přes den už hodně málo.Pomalu vytahujeme další hračky a zkoušíme co se nám zalíbí.
8. zář 2008 v 17:42  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Ahojky :slight_smile:
Gábi, no velká gratulace! To je super, že čekáte druhý :wink:, hlavně, aby bylo všechno v pořádku a užívala sis to :slight_smile:

My jsme byli na té svatbě, malá byla prý úžasná, hodná, vůbec si prý nevzpomněla, že tam nejsme. Když jsme se vrátili, tak šla prvně za tátou, až se s ním pomazlila, tak šla ke mně a už se ode mě teda nehnula, ale prvně potřebovala tatínka :grinning: tak jsem ráda, že mají takový vztah!
Gabi tu psala, že je dobře, že aspoň taťka poznal, co to obnáší - já bych tomu našemu malou nechala kolikrát nejradši tak měsíc v kuse, ptž jsem z ní kolikrát už docela na nervy, on to nechápe a furt mi vykládá jaká je to pohodička být na mateřský a že on by to bral hnedka. Pak mi bylo jednou špatně, měl jí hlídat celý víkend a už v So odpoledne prohlásil, že se těší do práce :grinning: ale na to pak hrozně rychle zapomíná, chjooooo :sunglasses:

Jo a holky, na svatbě jsem chytla kytku, tak prej do roka a do dne, tak nevím nevím. Přítel si byl zrovna pro pivo, tak jsem mu pak říkala, že už tomu asi neunikne, tak mi na to řekl: Tys jí chytla, jó? No to si děláš pr...! On by se ženil, ale jen my dva a svědci a konec a já zase ne, já si to zas chci užít, takže proto to u nás tak dlouho trvá :angry:

Tak se mi vzbudila malá, jdeme si pro oběd, tak zatím pa a Mel, buď ráda, že máš takový zlatíčko o kterým skoro nevíš a že ti v noci tak krásně spinká!
9. zář 2008 v 11:35  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek