• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jihlava a okolí. Najdu tu nějakou maminu?

28. ledna 2017 
Leni, to je super, že to malá tak krásně zvládla. Moc přeju, ať ten svatební spor vyhraješ. Je to krásný den a já jsem moc ráda, že jsme si ho mohli užít spolu s příbuznými a kamarády. :wink:

My jsme včera byli na očkování Priorix - proti spalničkám, příušnicím a zarděnkám. Doufám, že se žádné reakce neobjeví.
11. zář 2008 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, teda člověk tu chvíli není a hned tolik novinek.

Gabi, moc gratulujeme, tak ať je všechno v nejlepším pořádku. :wink: Držíme pěsti.

Leni, třeba si to přítel rozmyslí a svatba bude velkolepá. :grinning:

Vero, taky jsem si říkali, že jí dáme, ale chtěli bychom tam navíc ještě neštovice. Nikdo je u nás neměl... My asi reakci na Hexa měli, malý měl druhý den 38. Ale pak už klid.

Mel, Zuzanka je prostě zlatíčko, viď? To je super, že Ti spí celou noc, když někde čtu, jak se děti opravdu budí v noci každý dvě hodina, je mi jich líto. Stejně to má kámoška. Přes den malý spí 4 hodiny a v noci se budí po 45 minutách. By mě kleplo...
11. zář 2008 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,Hanule tak ono se to může ze dne na den změnit a budu taky vstávat celou noc.
Leni musíš nenápadně a takticky a mazaně.Já už bych velkou svatbu nechtěla,ale to jen proto,že už jsem ji měla.
To zase bylo krásně,no snad to ještě vydrží.Jsem zvědavá,jaká bude zima.Už se hrozím toho ježdění s kočárkem.
11. zář 2008 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky mě děsí zima. A to navlíkání. Léto je nejlepší - hodím na sebe jen šaty nebo sukni a halenku a malou taky nemusím soukat do tisíce vrstev. Já teda zimu nemusím.

Hani, my můžem ty neštovice dát při druhé dávce Priorixu. Ale furt váhám. Já jsem je taky neměla a chystám se na očkování. Ale říkají, že u dětí je lepší, když to dostanou a pokud neonemocní do nástupu do školy, je pak dobrý je očkovat. Tak to asi necháme zatím být.

S tím nočním spaním. Většinou se to mění kolem půl roku. Snad ty vaše mimča nebudou žádný noční sůvy. :wink:
12. zář 2008 v 07:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Když jsme to počítali tak před rokem, tak nám to vyšlo na nějakých 70 lidí :sweat_smile: Mně by stačil obřad, spol. oběd s rodinou a odpo aby dorazil zbytek, ugrilovalo by se prase, pozvala kapela a víc bych nějak nehrotila. Jenže on se děsí toho, že bude před těma lidma na obřadu středem pozornosti, zkusím na něj fintu FŇ, tj. že by na mě mohl čekat už před oltářem :grinning: :grinning: jouda můj :grinning:

My jsme taky měly jít na příušnice, jenže jsme nevěděly, jestli nedostaneme neštovky, tak to máme odložené, do toho dr. odjela na dovolenou, takže si máme koncem příštího týdne zavolat. A koupili jsme tu čištěnou vakcínu, to máme asi to samý myslím. A neštovky chci, aby malá prodělala, já nějak moc na hafo očkování nejsem, spíš si myslím, že je lepší, když si ty dětský nemoci prodělá, ale chápu, že když je u vás nikdo neměl, že mu je radši loupnete :wink: Ale zrovna včera jsem potkala jednu takovou "slípku", tak říkala, že kluka nechala proti neštovkám a stejně je prej dostal, ale to už je asi před nějakou dobou, tak už jsou ty vakcíny třeba zas lepčí než bývaly :wink:

A na zimu se taky netěším, ptž minulou zimu jsme byly skoro od rána do večera venku, já zmrzlá jak drozd, nevadilo nic tolik jako když mi mrzly ruce, to jsem kolikrát myslela, že si ruku sundám i s rukavicí, že se mi ulomí :confused: :grinning: A letos s naší hyperaktívou asi budeme už vymetat pěšky, tak to taky asi bude paráda a to oblíkání, kdy je člověk spocenej než vůbec vyjde... bych se nejradši oblíkala na chodbě... v činžáku dost blbý :grinning:
12. zář 2008 v 07:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, my měli 25 lidí, opravdu jen nejbližší rodinu a pár kamarádů. Sestřenky a tetičky jsem zrušili, jinak bychom se vyšplhali taky tak na 80 lidí. Ale vůbec nám to nevadilo. I když jsme měli svatbu relativně malou, bylo to super. I když jednu "chybu" to mělo. Těhotná bych se už znova nevdávala, bylo mi ráno hrozně zle a vůbec jsem si to neužila. :confounded:

Nám doktorka neštovice sama doporučila a mě je doporučila nechat si naočkovat i před dalším případným těhu. Takže ani nějak neváhám, ale třeba ještě změním názor.

Na zimu se taky netěším, trošku mě děsí ježdění s kočárkem, ale tady v Ji se stejně převážně solí, takže je to jedno. Snad... :sweat_smile:
12. zář 2008 v 08:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hani, třeba bude mírná zima. Loni skoro žádný sníh nebyl, takže s kočárkem se jezdilo parádně. Jen ten mráz je horší. Jak píše Lenycka. Když vedeš kočárek v mrazu, tak ti pořádně mrznou ruce. A já jsem zmrzlík prvního stupně, takže je mám ledový už v 10 stupních nad nulou.

S těma neštovicema se poradím ještě s MUDr. Minule mi teda říkala, že obvykle se očkování nechává až při nástupu do školy. Ještě to s ní jednou proberu.

My jsme měli na oběd jen 19 lidí (včetně nás). Oslavu jsme pak dělali v hospůdce ve Zborné, takže to bylo takový volnější. Užili jsme si to parádně. Celkem tam přišlo kolem 60 lidí. Ale nějak se vystřídali, někteří odcházeli dřív, jiný zase přišli později. Takže nám ani nepřišlo, že tam bylo tolik lidí. :slight_smile:
12. zář 2008 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky tak už je to tutovka teda doufám že už se nic nestane máme 23mm a 9týden a je moc krásný a zatím je vše v pořádku a je tam jen jedno na štěstí teda ne že bych dvě nechtěla ale bylo by to moc náročný :slight_smile:
leny to jsem nevěděla že ještě nejsi vdaná ale doufám že přítele přemluvíš aby si vás vzal vždyt budete mít tak krásnou družičku :slight_smile: Gábi byl rok a půl moc jí to slušelo a moc se jí to líbilo a vešli jsme se do 40 lidí tak že super.
A zimu tu nemám vůbec ráda ale snad jí ve zdraví přežijem jen nevím jak budu Gábi přemlouvat aby se víc oblíkla už mi kecá do toho co chce nosit a co ne tak je to někdy docela těžký ale na brášku se těší pořád mi hladí bříško a poslouchá ho.
mel moc přeju aby to malý vydrželo a byla pořád tak hodná a hlavně aby jste měli všechno v pořádku držte se.
12. zář 2008 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gabi, moc, moc, moc gratuluju. Je to krásná zprávička. :dizzy_face: Tak ať je všechno v pohodě a narodí se vám ten vysněný klučina. :wink:
13. zář 2008 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky koukám že venku mrzne a tady taky kde jste všichni? Nakupujete zimní věci?
18. zář 2008 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gábi, já poslední dny řeším zdravotní stav naší berušky. Od neděle je pěkně nachcípaná. Včera a předevčírem přes den vůbec nespala. Už čtvrtou noc spí taky mizerně. Nevím, jestli to má od rýmy (teď už jí to přechází na kašel a chraptí parádně), nebo jestli to je reakce na očkování, nebo jestli jí náhodou nerostou zuby. Poslední dva dny jsem z ní byla na prášky. Dneska konečně po obědě usnula a už spinká hodinu. Což je nááááááááááááádhera. Doufám, že zase najede na svůj pravidelný režim a v noci bude spinkat dobře a přes den si dá aspoň 2,5 až 3 hodinky.
18. zář 2008 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky, tak to my jsme zas teď poslední asi 3 dny dost na štíru s jídlem. Do pusy mě nenechá kouknout, takže nevím, stoličky to asi ještě nebudou, ptž nám chybí ještě jedna spodní dvojka. Ale díky bohu spí dobře, teď zrovna usnula, tak doufám, že tak hodinku ještě dá a že si od rána v klidu vypiju kafe :sunglasses:
Chodíme si pro obědy k "jeptiškám", tak se tam spekuluje, že by se zakázaly jídla do jídlonosičů kvůli té žloutence, že nikdo neví jestli na furt nebo jen dočasně, tak jsem z toho taková zdrblá, no co, tak bysme se hold musely vrátit zpátky na Rošárnu, ale to teda nevím, jak bych ty cesty s naší Hypinou zvládala. Jo a jsou trhy, jen jsme to rychle proběhly a šup domů a spát. Ale maj tam asi furt to stejný.
Vero a malá má horečky? No ani mi neříkej, že by mohla mít takovouhle reakci na to očkování :angry: Ale třeba to bude mít z počasí, kdyť si vem, že bylo furt relativně teplo a pěkně a najednou lup a člověk aby vytahoval zimní kabát! Myslíte, že letos vůbec bude nějaký babí léto?
Gabi, jak snášíš těhu? Je ti špatně nebo takněco? Prej se řiká, že když je člověku šoufl, že je to známka, že je vše v cajku, mně teda bylo jenom slabo, na omdlení, ale nezvracela jsem, takže myslím, že to je zas nějakej kec :angry:
19. zář 2008 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
vero tak to tě uplně chápu že jsi z toho špatná Gábi už se stalo dvakrát že byla pořád taková malátná ano moc teplotu neměla jen pořád polehávala do dneška nevím co to bylo ale důležitý je že už je to v pořádku a docela jsem z toho byla zoufalá když pořád slyším ty hrůzy co se může dětem stát pořád mám strach abych něco nezmeškala a nebo nezanedbala tak moc moc přeju at vás to přejde a mamá zas bude v pořádku.
leny není mi nic moc ted už vidím že každý těhu je úplně jiný nemám na nic chut ale mám pořád hlad a je mi až blbě z hladu dnes mám zrovna nějaký smolny den až se tomu musím smát rozbila jsem ratanové křeslo a pok jsem vzala za nerezový hrnec a urvala ucho jsem zvědavá co to bude do třetice doufám že nic hroznýho
20. zář 2008 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Vero tak co malá, už je jí dobře? Snad to bylo fakt jen k tomu očkování!
Já si vůbec neumím představit, že bych při druhým těhu měla blejt jak Amina, to bych asi s naší hypinou nezvládla... no musela bych, to je jasný. Mám právě kamarádku (nevím, jestli jsem to tu náhodou třeba už nepsala), co se při prvním jen dávila a při druhým blije o 106.
My dnes byli na Leteckým dni, jenže jsme matloni první třídy - ráno v 9 jsme jeli nakoupit do Hypernovy, jenže na tom kruháku si taťka vzpomněl, že prvně potřebuje sjet na chalupu pro nějaký věci (budeme v týdnu konečně předělávat ten náš slavnej tekoucí záchod, juchůůů). Tak se jelo místo do Hajpr na chalupu, z chalupy k mýmu otci zas pro další věci, mezitím malá usnula v autě, tak jsme jí nechtěli budit, tak jsme si jen tak sjeli nakoupit do Havl. Brodu :grinning: Tam jsme si dali oběd, jeli hodit něco švagrový, ptž bydlí cestou z HB, oni že jedou na leteckej den, tak jsme se přifařili, při zpáteční cestě na čaj k babičce a teprv teď jsme dorazili domů :sunglasses: Jsme orvaní jak borůvky, venku brut zima, ale byl to příjemný den, to se musí nechat :grinning: :grinning: :grinning:
20. zář 2008 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, to jste teda měli pěkně nabitý program. :grinning: Kačenka ještě pořád není ve svý kůži. Sice už jí neteče z nosu tolik, ale pořád musíme utírat nos a hlavně nás trápí zahlenění a kašel. Dneska měla ještě k tomu zvýšenou teplotu. Řekla bych, že předtím to bylo asi fakt nějaký nachlazení nebo viroza (dost to teď řádí) a teprve poslední dny je to reakce na očkování. Ta nespavost si myslím, že je od očkování a dnešní zvýšená teplota asi taky. Navíc se jí pod okem objevili asi tři červený pupínky, což je podle mne taky reakce na očkování. Uvidíme zítra. Akorát malou bude zítra hlídat babička, protože s manželem musíme jet do Brna. Máme tam objednaný nábytek, který musíme vyzvednout. Snad to babička s malou vydrží. Naštěstí Kačka není nějak protivná, jen toho prostě moc nenaspí a uspávání trvá strašně dlouho a navíc tam u ní člověk musí sedět, dokud nezabere.
Já úplně zasklila, že je letecký den. Až když jsem slyšela lítat letadla, tak jsem si na to vzpomněla. Původně jsme s malou chtěli taky zajet podívat se na letadla, ale manžel byl dneska celý den pryč a zítra zas jedeme do toho Brna. No, tak Kačenka rok počká a uvidí letecký den až příště. To už z toho bude mít i větší rozum. :slight_smile:
20. zář 2008 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gabi, doufám, že už jsi zbytek dne přežila ve zdraví. Je to blbý, že je ti blbě. Ale nějak se to musí přečkat. Já co jsem slyšela, tak vesměs všechny maminy měly každý těhu jiný. Takže ti hlavně přeju, ať to co nejdřív přejde a můžeš si těhotenství v klidu vychutnávat. :wink:
20. zář 2008 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile: Počasíčko nic moc,ale zatím hodíme každý den poctivě ven.I když Zuzanka to oblékání nemá ráda a čepice je největší fujtajbl :grinning: .Brzy nás čeká očkování,náušnice,tak jsem zvědavá,jak to zvládneme.Se Zuzankou už je pěkná sranda,hechtá se a napovídá toho,jak stará bába :grinning: .Gabi preji ti pohodové těhotenství,jako jsem měla já.
22. zář 2008 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Melany, a bude ještě větší sranda. :wink: S čepičkou přeju pevné nervy. U nás to bylo to samý. Ale pak se to zlomí a bude chtít čepičky sama od sebe. Někdy si vytáhne čepičky doma a chce, abych jí je nasadila. :grinning:
22. zář 2008 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak to my naštěstí s čepicí problémy neměly, díky bohu. Ale nasazovala jsem jí až dole v kočárku, doma mi na ní přišlo moc vedro.
Mel ono s tím kočárkem budeš poctivě chodit i celou zimu, uvidíš, že ti to nedá. Že si pak řekneš, že je lepší, když se ti vyspinká na čerstvým vzduchu než doma v přetopeným :wink: Jen je to pak humus když napadne sníh a je na chodníkách taková ta břečka, v tom se dost blbě jezdí :unamused:
Holky jsem úplně taková znechucená - byla jsem se zeptat tý ženský u brány, jak má ten sekáč, jestli bere nějaký věci. Děsně milá, že prej jo, jen prej zimní. Tak to tam nesu, vyndám takovou vestičku a pohrdavě, jako že to teda ne. Vyndám první bundu, tak se taky tvářila jako bych jí pošlapala záhon a že prej kolik bych si za ní představovala (já jí koupila asi před měsícem na MMB a doma zjistila, že už by nám tuhle zimu nebyla, tak jí chci prostě poslat dál), tak říkám, že jsem jí koupila... skočila mi do řeči, že jí nezajímá za kolik jsem jí koupila, že kolik za ní chci. Já že dvě stovky, tak to prej určitě ne, že takovejch si oni můžou svejch dovíst za stovku... Tak vyndám druhou, moc pěknou (teda očividně jen podle mě) a že ta už je taková nošená a že víc jak za 70 ne. Tak jsem jí tam nechala jen zimní overal a šla jsem domů a můžu vám říct, že mě tak vytočila, že je mi úplně blbě od žaludku. Jako já vím, že se moje věci nemusí každýmu líbit, ale nevím, dá se to říct i líp. Přitom má za výlohou teď ty overaly dost hrůzy, tak nevím, jestli je koupila za dvacku nebo co!
Jo a to mi ještě řekla, že jí to tam ženský nosíjou, že se toho potřebujou zbavit, že je jediná, kdo to bere! Tak zas až tak nutně se toho teda zbavit nepotřebuju, baba jedová :angry:
22. zář 2008 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak sobota byl trochu smolný den nakonec jsem ještě polila mobil no na štěstí to rozchodil ale dobrá zpráva je že od neděle už je mi dobře tak snad už ty nevolnosti už budou za mnou.
leny ani se ti nedivím že s tebou takhle zacházela se divím že tam ten obchod ještě má občas tam vidím docela pěkný věci za výlohou ale když vím že je tam ona tak tam ano nejdu tak si z toho nic nedělej ona je prostě taková
vero doufám že malá už je na tom trochu líp co popisuješ tak koukám že si vybírá všechno najednou ale určitě bude líp myslím si že větší část na tom má podíl to počasí vždyt i dospělí jsou z toho otrávený co potom děti
mel přeji at tio vše vyjde očkování je různý a ouška taky Gábi řvala jen když jí píchali ale potom se jí krásně hojili tak držím pěsti.
Jinak s Gábi ted taky docela bojujem vůbec se jí nelíbí že jí tolik oblíkám ale když jsme pak venku tak je ráda když jí dám rukavice jinak ted má období vzdoru tak že je to docela síla doufám že jí to přejde než porodím.
22. zář 2008 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile: Leni tak u té brány jsem koupila krásné rifličky a svetřík.Zatím c pohodě,ráda tam chodím nakukovat.Tedy chodila jsem,protože s kočárkem už to mám složitější.A jiné bazárky neberou?Tam za snahou vedle Veroniky jsou myslím dva a v Brněnské?Tam jsem si koupila těhu rifle a chci jí je tam teď vratit.Asi to patří takové mladé paní(lehce ráčkuje)taky byla těhotná.Ta mi řekla,ať je pak přinesu.
Vero tak co nábytek,už stojí?
Gabi to krásný ten 11tt,připadá mi,že už to není ani pravda.Mě to těhotenství strašně bavilo.Ale s jedním dítětem už to bude asi náročnější.No hlavně,aby ti už nebylo zle.Koukám,že budete mít dubňátko.No tak hodně štěstí.Já jsem 15.04.Jestli to bude Beránek,tak si užiješ,býk je trochu krotší.Ale Gabča je taky tak nějak,že?
23. zář 2008 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak mám chvilku klidu. Miláček od rána nechtěl spát, tak jsem ho přemluvila až před chvílí. Trhá mi to srdce, usínáme s pláčem. Skoro pokaždý. Už jsem zkoušela i uspávat v náručí, to usne za chvilku, ale jak ho dám do postýlky, tak má oči jak tenisáky a okamžitě začne pást. Nakonec teda usne, ale třeba čtvrt hodiny strašně brečí jako kdybychom mu něco dělali. :cry:

O jakým sekáči se to bavíte? Já chodím většinou jen vedle Vysočiny, dá se tam vjet s kočárkem, což beru jako obrovský plus. Už jsem si odtamtud donesla troje kalhotky na malýho.
23. zář 2008 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gábi, to je fajn, že už ti je dobře. :wink: Malá je ještě trochu zahleněná, ale už je to lepší. Akorát s tím usínáním jsme pořád na štíru. Zvykla si, že tam u ní někdo je a jakmile se jenom pohnu ke dveřím, tak začne hrozně brečet. Nechcem ji moc trápit, protože hlasivky nemá úplně ready.

Já jsem rozhodnutá u druhýho dítěte (teda pokud budem mít opět holčičku), že ji nechám náušničky nastřelit. Píchání u nás bylo trochu horší. Malá byla pořádná bojovnice (říkala to sama doktorka) - asi měly co dělat, aby ji vůbec udržely. Navíc ji z jednoho ouška až do večera tekla krev (jak se s ní doktorka prala, tak se tam ta náušnička nějak vzpříčila, takže v oušku měla kloub od náušnice a ten ji to tam pořád dráždil a nemohlo se to pořádně zahojit. Naštěstí druhý den už to bylo dobrý. Ale my jsme byli asi unikát, protože všichni říkají, že to vůbec nekrvácí. Tak ať to Zuzanka zvládne co nejlíp. :wink:

V tom sekáči jsme koupili golfky, ale nebyla jsem s nima spokojená, takže jsme je nakonec udala jinam a koupila si nový. No, že by ta paní byla zrovna nejpříjemnější, to nemůžu tvrdit.

Ložnice už nám stojí, jen čekáme na rošty a matrace. Tam byl taky zádrhel, takže na to čekáme už asi dva měsíce. Ale včera mi volali, že by to zítra už opravdu mělo přijít a jako kompenzaci za čekání dostanem polštářek z líné pěny v hodnotě 1200. Aspoň něco. :grinning:
23. zář 2008 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Vero a vy máte novostavbu? To musí být paráda, jéééé... A odkud máte ložnici? Kdyžtak nahoď link, pro zajímavost. My si taky časem chceme udělat ložnici, ale chceme to pak prodávat, tak nevíme, jestli to má vůbec cenu, zas to pak při prodeji líp vypadá, když to máš zrekonstruovaný.

Gabi je super, že už ti není blbě, snad ti to vydrží. A s malou asi teď budeš bojovat celou zimu, už to asi není sranda se "prát" s takhle starým dítětem, oni se totiž holomci nezdaj, ale mívají pěknou sílu! :unamused: Tak přeju pevný nervy!

Hani, mluvíme o tom sekáči jak když jdeš od bývalého tržiště směrem k bráně, tak je tam restaurace na hradbách nebo jak se to jmenuje, pak nějakej ten obchod s těma svítícíma kamenama a takovejma jinejma kravinama a pak je ten sekáč. Baba je dost vybíravá, takže jí jen tak něco nevoní, vím, že tam chodila jeden čas kamarádka a že tam nesla třeba 3 tašky a ona jí z toho třeba vzala jen jedno nebo dvě trička. Jako že chce prej údajně nabízet jen poslední módu nebo co to tenkrát plácala!

No já jsem rozhodnutá, že si tam pro tu kombinézku zítra zajdu i za tu cenu, že bych jí měla za dva roky dát třeba zas do toho kojeňáku. To je mi milejší, než když se ke mně někdo chová jak k největší socce. Hlavně jsem se s tou kamarádkou bavila a ona tam ženská na ničem nemá ceny a tam přijdeš a ona podle toho jak vypadáš plácne nějakou cenu. Že prej to takhle jednou zkoušely s holkama, šly tam 3 nezávisle na sobě a každý řekla jinou cenu :confused:

Jo a Sophince se do rána spustila taková rýma, že je mi jí až líto. V noci už pobrekávala a ráno jí už tekly opratě a máme tu odsavačku na vysavač, tak na jaře ještě dobrý a teď ječí, by si nechala zlomit vaz, sprej s takovým řevem jak kdybysme jí na nože brali a pak půl hodiny vyloženě ječí, tak nevím, tak to asi ničím léčit nebudu a nechám to tak. Já jak mám taky rýmu, tak vidí jak smrkám a zkouší taky foukat nosem, když jí ho utírám, tak se třeba naučí dřív smrkat nebo nevím :frowning2:
23. zář 2008 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak zatím se mi nevolnosti vyhýbají jsem ráda. Termín porodu mám zatím napsanej na 1.5 asi proto mi to koník napsal takhle protože jsem otěhotněla nejspíš kolem poslední menstruace tak že to vypadá spíš na býka a já jsem býk taky Gábi je ryba ale ukacaná :slight_smile:
hani s dětma je to těžký je spousta možností proč vám tak těžko usíná jde o to vychytat co právě to vaše dítě vyžaduje třeba je mu zima nebo chce být v zavinovačce nebo třeba Gábi jsem dávala kolem hlavička kojící polštář aby jí postel nebyla moc velká a mohla si obličej zachumlat do něj nebo třeba máte postýlku položenou ve špatný zoně mě Gábi dost dlouho usínala při kojení u prsu a odendat jsem jí mohla a neplakala a odnaučit ji to nebylo těžký prostě jsem vychytala tu dobu kdy už se mě nechtělo kojit a ona to moc nepotřebovala to bylo kolem jednoho roku . Jestli můžu poradit a mě se to vždy potvrdilo že jsem vše nechala tak říkajíc na Gábi kašlala jsem na výhružky okolí (nechovej ji pak ji budeš chovat pořát atd) prostě když se nad tím ted zamyslím vlastně mi gábi radila co a jak mám dělat vím že je to někdy těžký a těžko se to asi chápe ale věřím že si poradíš a brzo bude všechno v pohodě.
vero tak at se vám pěkně chrupká :slight_smile: a třeba s novou postelí přijde i nový člen rodiny :slight_smile: :wink: :grinning:
leny já mám tak odsávačku na vysavač je pravda že Gábi u toho taky řvala ale když jsme přestali tak taky přestala zkus to malý vysvětlit a pořád na ní pěkně mluvit a pak jí pochválit já jsem to Gábi odsávala v židličce na krmení to mi nemohla utýct ani nevím jak jsem jí naučila smrkat ale vím že už to umí dlouho tak to zkus malý taky naučit neboj určitě bude šikovná a nějak to zvládnete ale vysmrkat by to měla
24. zář 2008 v 00:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, my jsme stavěli nový baráček. Kupovali jsme celou ložnici. Vybrali jsme ji ve Scontu. Zrovna když jsme tam jeli, měli na ni 20 % slevu. Je dražší, ale s tou slevou už se to dalo. Je to tahle: http://www.sconto.cz/cz/index.php?page=fotogalerie/beate/0
Kačenka naštěstí už trochu smrká. Odsávačku už jsme ani nevytahovali. Stačili nám ty boje na jaře. To už jsme se s ní museli vyloženě rvát, abychom ji něco odsáli. Smrkání jsme ji ani nemuseli učit. Normálně jsme jí dali k nosánku kapesník a ona začla frkat sama od sebe. :sweat_smile: Zkus to se Sophinkou. Třeba jí to taky půjde. A nám to jde asi nejlíp do vody - teda do ruky, kterou pak opláchneš v umyvadle. :grinning:
Do jakýho kojeňáku můžeš odevzdat oblečení? Sice se budu snažit nějaký oblečky prodat, ale kdyby se to nepovedlo, tak bych je aspoň někam předala. Jen nevím kam.

Gábi, 1. května je hezký termín. :wink: Já doufám, že přijde nový člen rodiny. Akorát ještě pár měsíců počkáme. Plánujem snažení od června příštího roku. :dizzy_face:
24. zář 2008 v 08:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vero kojeňák je na Jiráskově ulici naproti Lidlu.Taky jsem myslela,že bych tam něco dala,ale ségra to chce schovat.
24. zář 2008 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Vero ovšém... tak ta je boží! Máte tu světlou bo tu tmavou? Mně by se líbila ta tmavá. Máme velký místnosti, takže bych ložnici musela opticky zateplit a zmenšit, tak proto.
Co se smrkání týče, tak jí zkouším dávat kapesník k nosu - prvně smrkám já, ona na mě kouká, pak to napodobuje, jednou fouká nosem, pak pusou :slight_smile: Odsavačku schovám, fakt jsme s ní včera bojovali, taťka se na ní pak nemohl podívat, ptž hned začla zase ječet. Ale zatím jí to teče samo, má zatím jen ty tekutý, ne ty zelený, tak uvidíme.
Kojeňák je tam jak píše Mel, hodně potkávám ty paní, co choděj s dětma na procházku, jak jdou vždycky tak tři, vezou každá kočár a ještě maj kolem pověšený za ručky tak 4 děti. Tak jsem se jich jednou ptala, jestli berou nějaký oblečky, tak prej jo, ale jen do tří let, ptž pak jdou děti prej pryč. Takže jsem tam nedávala věci přímo po malý, ale jednou jsem od kamarádky koupila pytel a co se nám vyloženě nehodilo nebo už bylo z módy, tak jsem to tam dala + botičky, ptž první bačkůrky jsme nosily chviličku, pak jarní botky taky a nějaký co jsme zdědily, ptž nošený jí dávat nechci, ale tak jsem si říkala, že pochybuju, že by tam každý dítě dostávalo čtvery nový boty za rok. Paní byla milá, poděkovala mi a bylo to. Pak nás teda po... pták, když jsme lezly do auta, já to schytala přímým zásahem na hlavu, jak se to rozprsklo, tak to chytla malá na čepici, koukala jak "vejr", tak jsme jely domů, já si to musela okamžitě umejt a ještě teď mám husí kůži, když si na to vzpomenu :grinning: Takže to nás asi po... pro štěstí :grinning: :grinning: :grinning:
Já to s malou dělám přesně jak píše Gábi. Já spíš taky poslouchám, co mi "říká" malá a podle toho se řídím. Ráda si vyslechnu rady a zkušenosti od jiných, ale nakonec si z toho stejně vyberu to nejlepší pro nás. Každý dítě je jiný a to, co platí jinde neplatí všude. Chce to fakt pevný nervy. Já jeden čas taky malou uspávala v obýváku v náručí, pak to samo přešlo :wink:
24. zář 2008 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky, kde jste všechny?
Musím jít bezpodmínečně žehlit, ale prvně chci nahlásit, že pracuju na prvním vánočním dárku, dělám kalendář, tak kdybyste měly chuť a náladu, jukněte do alba, je to tam zatím hotové do července :slight_smile:
Tak pa a napište co je u koho nového, jestli jsou všechny děti zdravé a rostou tak jak maj a co už uměj a tak, no kdyť víte :wink:
28. zář 2008 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, vůbec poslední dobou nestíhám. Malá nechce usínat sama, takže se s ní vždycky nervujeme minimálně hodinu. Pak se jdu vykoupat a jsem tak utahaná, že ani nemám náladu brouzdat po netu. Koukala jsem na ty kalendáře. Máš je moc pěkný. Nejvíc se mi asi líbí říjen. Ten je naprost suprový. :sweat_smile: Já na to nemám vůbec čas, takže jsem domluvená s kámoškou, že mi ho udělá. Sice za to zaplatím pár korunek, ale aspoň budu mít něco pro prarodičovstvo. :grinning:
Leni, máme tu světlou ložnici - jádrový buk s vanilkou. Máme zelenkavé stěny v podkroví, takže tmavá by se nám tam moc nehodila. Takhle je to aspoň hezky světlý.
30. zář 2008 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek