• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jihlava a okolí. Najdu tu nějakou maminu?

28. ledna 2017 
autor
Světlounce zelenou jsem taky původně chtěla do ložnice, ale ještě by se nám to opticky zvětšilo, tak tam pak vrzenem nějakou tmavou a bude :sunglasses:
Ten říjen se mi taky líbí nejvíc :grinning: No jak jsem se teď do tý tvorby pomaličku dostala, tak už přemýšlím jak který měsíc ještě dodělat nebo předělat, no prostě vylepšit, takže je možný, že nakonec to bude vypadat celý úplně jinak :slight_smile:
Jakto, že vám malá nechce usínat? Nejdou jí zoubky?
30. zář 2008 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, zoubky rostou. Malá krásně usínala sama už skoro půl roku. Ale poslední tři týdny se to zvrtlo. Byla nachcípaná, do toho ta injekce a ještě zoubky. Ale teď už je v pořádku a zoubky jsou prořezaný. Jenže si teď vyžaduje větší pozornost, než dřív. A večer hodinu uspávat - na to fakt nemám čas. Když jsem doma, tak mi to tak nevadí, ale když chodím do práce, tak se k uklízení, žehlení atd. dostanu, až malá spí. Včera ji šel uspat manžel. Ale po půl hodině to vzdal a odešel. Předtím mi vyčítal, že ji chci nechat vyřvat, ale včera ho to už taky naštvalo, tak tam Kačku nechal samotnou. No, vydržela řvát půl hodiny. Bylo to docela drsný, ale nakonec to vzdala a usnula. Doufala jsem, že tuhle metodu nebudem muset potřebovat, ale fakt se to nedalo. Snad se to už zlepší.
1. říj 2008 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak zatím to vypadá, že včerejší večer zabral. Malá dnes teda protestovala, když jsem ji nechala v pokojíku samotnou, ale neplakala dýl jak minutu. Pak usnula celkem rychle. A asi zabrala dobře, jelikož spinká jak zařezaná. :dizzy_face:
1. říj 2008 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ty jo, to vás obdivuju, já na tohle vůbec nemám srdce :unamused: Taky bych jí kolikrát nechala vyřvat, ptž vím, že mezitím, co tam s ní ležím a uspávám, tak bych měla fůru prádla vyžehlenou nebo bych si už stačila vytřít, ale já prostě nemůžu slyšet ten její zoufalej pláč. Takže klobouk dolů, že to takhle zvládáte :wink:
2. říj 2008 v 07:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
vero máte teda opravdu krásnou ložnici já sama nevím jakou bych si z té škály nabídek vybrala a vůči malé neměj žádný vyčitky já vím že je to těžký ale ono se to jinak nedá protože jinak by nám ty děti přerostli přes hlavu a čím budou starší tím to bude horší Gábi má ted to své období vzdoru které vás taky čeká a věř mi že je to hodně těžký Gábi si buduje své místo na zemi a ted zrovna strašně záleží na tom jak a co vyřeším aby si ona utvořila co si může dovolit a co ne kolikrát je to strašně těžký ale je potřeba stát si za svým a nepovolit právě ted
leny a ty na to taky mysli protože to není to že by jsi byla špatná matka je to vše jen o výchově možná to mám lepší v tom že mám s kým rovnat ono neustále jen ustupovat dětem není vůbec dobrý protože jsou strašně mazaný a hodně rychle toho využívají ne proto aby nám ublížili ale pro své pohodlí
Jinak mě už je trochu líp ale jsem pořád strašně unavená tak že sem jdu jen občas musím pořád jíst a tak radši chodíme hodně ven na štěstí ted Gábi nechce moc chodit a tak jí dám vždy na kočárek aspon nám to jde rychleji a jí mám pohyb no a spát chodíme spolu tak toho času pro sebe moc nemám ale snad to bude lepší v uterý jdu na ultrazvuk tak doufám že to bude všechno v pořádku
2. říj 2008 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, bylo to dost drsný. Polívalo mě při tom řevu horko, chvilkama jsem si říkala, že to radši vzdám a půjdu k ní, abych ji uspala, ale naštěstí to vydržela jen půl hodiny a pak už byl klid. Kdyby to trvalo delší dobu, tak nevím, nevím, asi bych taky polevila. Ani nevíš, jak jsem si oddechla, že včera neplakala. :sweat_smile:

Gábi, koukám, že už jsi ve 12. tt. Týbrďo, to to letí. Takže už máš průkazku, viď? :wink: Těhotenskou únavu jsem zažila taky (nevolnosti naštěstí ne). Ale byl to celkem záhul. Někdy jsem myslela, že se ani nedoplazím domů. Když jsem se tam dohrabala, tak jsem sebou sekla na postel a vytuhla. Ve čtvrtém měsíci mě to naštěstí přešlo. Tak vydrž, bude líp. :slight_smile:
Na období vzdoru se vůbec netěším. Stačí mi to její vztekání. Jinak je to naše zlatíčko, je hoďnoučká, ale trochu paličatá. I když to je skoro každý dítě. :grinning:
2. říj 2008 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky já jí nepovolevuju, to ne - když něco řeknu, tak to tak prostě musí být. Záleží na tom jak je to důležitá věc, když svým způsobem o nic nejde, tak jí ustoupím, ale takový ty výchovný, tak to si stojím za svým. Já jsem váha a dočetla jsem se, že váhy mají buď výchovu hooodně laxní a dítě si může dělat co chce a nebo naopak co řeknou, to musí být a to jsem já. A ona je ráček, takže je hodně citlivá a mám právě strach, že kdybych jí z ničeho nic začla dávat do postýlky, že by si myslela, že jí nemáme rádi. Už nevím, jak to v tý její charakteristice přesně stálo, ale bylo tam něco v tom smyslu, že je ráček hodně citlivý znamení a že mu člověk musí furt dávat lásku jinak začne propadat panice, že není milovaný :pensive:
Ale to víte, že už taky přemýšlím, že bysme jí loupli do jejího pokojíčku, ale bude to muset být Akce X, nečekaná, rychlá, nesmím se na to psychicky připravovat :unamused:
Gabi to to teda letí, 12. týden. Mně to u ostatních tak děsně rychle utíká, ale u mě se mi to táhlo jak týden před výplatou. Děsný! Tak ať UTZ dopadne na výbornou. Kdy říkají pohlaví, ve 20tt? Necháte si říct? Nevím, jestli jsem se na to už náhodou jednou neptala, ale v okolí je zas tolik těhulí, že už nevím kde jsem se ptala a kde ne :slight_smile:
2. říj 2008 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já to nemyslela jen na to spaní ale tak celkově Gábi třeba do dnaška spí s náma v posteli protože manža je věčně pryč tak abych nebyla v posteli sama :slight_smile: a myslím že to vydrží i do té doby až se narodí nový přírustek na štěstí máme velkou postel :slight_smile: ale myslela jsem to tak všeobecně ted když mám Gábi vidím jek je ta výchova strašně náročná a složitá :frowning2:
Jinak při Gábi jsem měla úplně jiný příznaky ze začátku jsem vůbec nevěděla že jsem těhotná ted jsem moc unavená a už mi roste břicho no snad nebudu jak meloun :grinning: .Táta říkal že dělal kluka tak snad nám to vyjde ale uvidíme na to je ještě čas ale určitě si to necháme říct pokud se nám ukáže :wink: a prukazku mi sestra dala ještě než jsem byla na prohlídce docela jsem na to koukala ale asi z toho měla taky radost a tak chtěla být první :slight_smile:
2. říj 2008 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gábi, ke komu chodíš? Tak ať vám ten kluk vyjde. :wink:
2. říj 2008 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
K Ševčíkovi slyšela jsem o něm různý věci ale ke mě se chová moc pěkně a při Gábi mi hodně pomáhal a sestra je tam taky suprová ultrazvuk má v ordinaci a i na ozvy jsem chodila k němu no uvidíme co mi v ut řekne doufám že je vše v pořádku řekla bych že to prožívám intenzivnějc a víc se bojím a tak mi to moc neutíká
2. říj 2008 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Při druhým je prej to bříško vidět daleko rychlejc, že prej jak už byla jednou ta děloha roztáhlá a ty svaly jsou ochablejší, tak prej to pak roste děsně rychle. A kolik už jsi přibrala?
Já už bych taky na jednu stranu brala i druhý, ale na druhou bych to těhotenství nejradši přeskočila, pro mě to bylo snad jedno z nejhorších období, vůbec mi to neutíkalo, ke konci jsem byla jak chodící hroch, oteklá, fuj, ble. Ale to bylo taky tím, že jsem byla celý těhu doma. Kdybych chodila do práce, taky by mi to utíkalo jinak.
A co Gábinka, jak se těší na sourozence? Rozumí tomu už?
2. říj 2008 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gábi, moc držím pěsti, ať ten UTZ dopadna co nejlíp.

Já jsem si teda těhu užívala. Kromě únavy jsme neměla žádný potíže, takže jsem skoro ani nevěděla, že jsem těhotná. A bříško jsem měla taky malý, takže pohoda. Ještě těsně před porodem jsem byla schopná chodit na dlouhý procházky. :grinning: Doufám, že druhý těhu bude podobný. Já si na druhý mimi ještě pár měsíců počkám. Při tomle šídlu, co máme doma, bych se asi zbláznila, kdybych měla na starosti ještě novorozence. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :wink:
2. říj 2008 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
dnes mi opět bylo na zvracení :unamused: ale na štěstí jen chvilku ted už mám 5 kg navrch ale při Gábi jsem to měla taky a přibrala jsem 12kg tak doufám že už to tak rychle nahoru nepůjde o Gábi jsem taky pomalu nevěděla ted je to teda horši ještě když se musím postarat o gábi ale na štěstí je docela v pohodě zatím se na miminko těší pořád mi hladí bříško a zdraví ho a už ví že až vyroste tak utělá tuk tuk mě na bříško a řekne že chce ven je to moc krásný
když to říká lidem na ulici :wink: :grinning:
vero děkuji
leny ve tvém případě bych řekla že ti neuškodí když si ještě chvilku počkáš já jsem se právě už začínala trochu nudit protože Gábi už je tak trochu samostatná

mel kampak jsi se nám zatoulala je u vás všechno v pořádku?
3. říj 2008 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky :slight_smile: jojo,vše v pohodě.Jen to tu pročtu a zase jdu něco dělat.Teď jsem umyla společnou chodbu a Zuzanka tu bojuje s brindákem.Dávám jí ho,protože dost blinká,tak ať jí nemusím třikrát denně převlékat.
Včera ji dr očkovala,ale jelikož začala už v čekárně brečet a v ordinaci se to ještě zhoršilo,tak když jí píchla,začal šílený hysterický pláč,který se nadal utěšit.Tak jsem ji v čekárně pak nakojila a usnula.V noci bez horečky spala tahem až do rána.A vážíme 5730g.Po neděli možná píchneme náušnice.
Gabi toto letí,12tt,to je paráda.Jen to bude asi čím dál víc náročnější s Gábinkou.Mě se to užívalo,když jsem byla doma a starost jen o nás dva.Aj tak si to užívej.Už jsem zvědavá,co budete mít.
3. říj 2008 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Gabi my teď stejně nemůžeme. Mám nějakou léčbu na pár měsíců, takže pak až teprve. Takže nám to pak akorát tak vyjde. Původně jsme chtěli na druhém zamakat kolem Sophinčiných dvou let a akorát to tak vyjde. Tři roky rozdíl už by se snad zvládnout měl. Ty vlastně budeš mít rozdíl 3 roky a kousíček, viď. Tak pak budeš referovat :wink:
Ty jo, Mel, koukám, že se má Zuzka čile k světu! To je dobře, že tak pěkně roste, to buď ráda. Někdo s jídlem bojuje, tak díky bohu, že to není váš případ :wink:
3. říj 2008 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Melany, já malý dávám před pícháním takový náplasti, co to místo znecitliví, takže injekci pak ani necítí. Tak nakonec to Zuzanka zvládla dobře a neměla v noci ani žádnou reakci, to je paráda. :slight_smile:

Gábi, to je krásný, jak to popisuješ s malou. Tak snad jí to vydrží a bude to super ségra a pomocnice. :wink:

Leni, já jsem původně chtěla děti dva roky po sobě, ale nějak se mi to rozleželo v hlavě a ještě chvíli počkáme. Začnem se snažit taky až kolem druhých narozenin Kačenky. 3 roky už jsou podle mne přijatelný. Větší věkový rozdíl bych taky moc nechtěla. Snad to klapne podle mých představ. Tak ať se brzy vyléčíš a můžeš na mimi začít pracovat. :wink:
3. říj 2008 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. můžeme se přidat?
3. říj 2008 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
mel tak to jsem ráda že jste v pořádku nás taky čeká očkování ale proti žloutence na štěstí jsem si ji už koupila před půl rokem a ted jdem pro tu druhou dávku ted už je Gábi rozumnější tak snad už moc plakat nebude jinak jsme očkování moc dobře nesnášeli uši se jí docela dobře hojili ale taky jsme to ořvali obě :slight_smile:
no tak si holky počkejte až porodím to pak ty naše děti budou stejně starý jsem sama zvědavá jak to všechno zvládnu a hlavně co na to řekne gábi ale už jí přece jenom budou tři.

kubíku klidně se k nám přidej a nestyd se :slight_smile: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: koukám že jsi docela čerstvá maminka jak to zvládáš a co Kubík? Nějakýho chlapa do našeho babince taky potřebujem :slight_smile:
3. říj 2008 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
No to je fakt,tady je to samá baba :grinning:
Po nás šel na okování proti žloutence kluk,tak 4 roky a ten řval,jak když ho na nože berou :frowning2: chudák,pro ty starší je to asi horší.Ty už koukají a poznají jehlu,tak křičí předem :frowning2:
3. říj 2008 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Vero kde kupuješ ty náplasti? Normálně v lékárně? A pomáhá to teda? Jak se jmenují? Příště bych to taky zkusila.

Mel, my jsme náušničky nechávaly nastřelovat, přišlo mi to míň drastický a hlavně rychlejší jak píchnutí a jsem ráda, u druhé bych to udělala taky tak. Nekrvácí to a dlouho se jí v tom uchu nešťouraly, takže super. A Gabi buď klidná, prvně to ořvala Sophka a pak já, takže je to asi všude stejný :grinning:
Proti žloutence chceme taky dávat, ale teď nás čekaj čištěný příušnice, pak přeočkování Prevenar a pak teprve můžeme žloutenku a přijdu si jak magor, furt jí čistím a myju ruce, tak snad se nám to vyhne :pensive: Gabi a to se teda dávaj taky dvě vakcíny? Vidíš, to mi dr. vůbec neřekla, s tím jsem nepočítala :confused: Za jak dlouho musí být přeočkování?

Ahoj Evi, šup šup, piš jak se máte, co Kubík a jak to zvládáš? :wink:
4. říj 2008 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, děkujeme za milé přivítání:slight_smile: Máme prvního prcka tak všechno teprv poznáváme, ale náramně si to užíváme. Kubík je zlatíčko, fakt je moc hodnej, ikdyž dneska v noci to rozhodně hodné dítě nebylo:slight_smile:) Od narození spinkal celou noc a ted v posledním týdnu začíná řádit lumpíček. Dívala jsem se, že Vaše princezny jsou už větší. Holky můžu se zeptat kdy se Vaše mimča začala otáčet?
4. říj 2008 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak naše se začla otáčet ve 4 měsících a 3 týdnech :wink: Ale vím, že většina ostatních dětí se takhle brzy otáčet nezačala, takže jestli se ještě neotáčíte, tak nepropadej panice :wink:
4. říj 2008 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Eviku, vítám tě v naší drbárně. :grinning: Jo, kluka tady potřebujem. Je nás tady moc něžnýho pohlaví. :grinning: Naše Kačenka se začala otáčet už ve 3,5 měsících, ale ona je fakt strašně živá a chvilinku neposedí (jak říká moje tchýně - naše malá nemá prdýlku :grinning: :grinning: :grinning: ). Normálně se má dítě začít otáčet tak do 6 měsíců. Takže máte ještě čas. A kdyby to bylo o něco dýl, vůbec to nevadí. Kluci jsou na tohle asi trochu lenošnější. Kubík to určitě zvládne v pohodě.

Leni, je to tahle náplast. Kupovali jsme ji tuším v lékárně na dolním náměstí. Ale nejsem si jistá, jestli ji tam normálně mají skladem, nebo jsme ji objednávali. http://www.lekynainternetu.cz/zdravotnicke-potreby/naplasti/emla-naplast-2-ks/prod_1583.html
Řekla bych, že to zabírá. Malá teda vždycky začne kňourat, když ji doktorka píchne. Ale dle naší MUDr. reaguje až o něco dýl, takže spíš ji vadí to, jak ji držíme za ručky a nožky. :grinning:

Já budu taky malou očkovat proti žloutence. Ale musíme počkat 6 týdnů po Priorixu. Domlouvali jsme se s doktorkou, že jí mám zavolat po těch 6 týdnech, tzn. někdy koncem října.

Mel, nechceš si to ještě rozmyslet a nechat Zuzance náušničky nastřelit? Já bych to píchání oušek už nešla. Normálně to teda moc nekrvácí, ale u nás jedno ouško krvácelo až do večera. Vzpříčila se jí tam náušnička a dráždila jí píchanec, takže jí tekla krev dost dlouho. Druhý den už to bylo v pohodě, akorát jsem z toho byla pěkně paf. Ještě dneska mi naskakuje husí kůže, když si vzpomenu na ten řev z ordinace. Příště (teda pokud budem mít zase holčičku) půjdu na nastřelení. Co jsem slyšela, je to skoro bezbolestný.
4. říj 2008 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Vero díky za link, zkusím se na to zeptat. I když myslím, že už to bude zbytečné, minule co jsme byly na očkování, tak už skoro neplakala, ale taky dost záleží na tom, jak se dr. zrovna trefí, když jí píchne do svalu, tak to je jasný, že jí to bolí :angry:
Mel, já bych si to možná taky ještě rozmyslela s tím pícháním. Já mám teda zkušenost jen s nastřelováním, ptž jsem si představila ten řev z ordinace a hodně lidí říkalo, že jim vrátili "zakrvácený" dítě, tak jsem radši šla do tohodle. Nehledě na to, že jsem si sama nechala náušnice nastřelit a je to raz-dva a dobrý. Co vím, tak tady v Ji chodí holky do Prioru do toho kosmetického salonu, my jsme ale jeli do Polné přímo k dětské dr., ke které jsme si dopředu volali. Dala nám vybrat asi ze třech náušniček, byli jsme v ordinaci, ale tak, aby nás malá neviděla, řev byl, ale naše malá byla od malinka dost citlivá a jednu dobu ječela už jen proto, že se jí dotknul cizí člověk, no a jelo se domů :slight_smile: My jsme teda dětskou dr. volili proto, že máme to jedno ouško špatný, takže nevím, jak bych se rozhodovala, kdyby bylo vše ok, ale podle mě dr. je dr. a nedělá to poprvé, v kosmeťáku ti to tam může střelit kdokoliv. Tak takhle to vidím já :slight_smile:
Evi a kojíš nebo jste na umělém? S otáčením jsou kluci fakt pomalejší. Já teď zrovna s kamarádkou řeším, že jí přijde, že je její chlapeček zabržděnej a že naší malý stačí říct něco 1x nebo 2x a ví a jemu to opakuje 20x a nic, ale on je vyloženě chlap... soustředí se na jednu věc a pak nezmůže nic. Mně zabržděnej nepřijde, ale chápu, že ona jako matka to vnímá jinak :confused:
5. říj 2008 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lenycko díky za podporující zprávy. Já bych to snad asi ani tak neřešila, protože Kubíček vypadá v pohodě, kope si nožičkama, pase parádně koníčky všechno normálně, hraje si atd. Ale bohužel naše MUdra nás poslala na neurologii na vyšetření tak uvidíme. JO jo maminy to vnímají asi jinak. Už aby jsme to měli za sebou...
Jak říkáš, jsou to mužský a ty potřebujou na všechno více času. :grinning: Já už nekojím už od začátku jsem měla málo míčka, takže Kubík vyrůstá na Nutrilonu a teď už baštíkuje zeleninu, což je fakt sranda.
:sweat_smile:
5. říj 2008 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Eviku, ke komu chodíš? Vždyť malýmu ještě není ani půl roku, tak proč váš honí na takovýhle vyšetření? :angry:
A jak Kubík přijlal první lžičku?
5. říj 2008 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, Vero máme Hrobařovou, přitom je to naše známá, ale přijde mi, že pro ní jsou tabulky svatý :angry: No Kubík baští ikdyž rozmatláme to vždycky úplně všude, ale už si se lžičkou rozumí lépe. A jak se máte vy?
6. říj 2008 v 08:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Evi to taky nechápu! :unamused:
6. říj 2008 v 08:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak uvidíme ten příští týden po vyšetření Mudr. Hřebenem na neurologii. Holky, co jste vařili, když jste začali přikrmovat?
6. říj 2008 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Tak by mělo být pár dní venku hezky,tak snad si užijeme vycházek.
Evi my chodíme se Zuzankou taky k Hřebenovi.Ale malá měla problém při porodu,tak nás hlídá.Alespoň budeš mít jiný názor a třeba to u něj nnebude tak zlé.Já se toho bála a on. nás chválil,jak je Zuzanka šikovná.Zato dětská nám řekla,že ji mám víc posazovat za ruce,že neudrží ještě moc hlavičku.Hytračka,jak ji mohla držet,když už z čekárny břečela a byla hudinka celá uřvaná,jak jsem už psala.Doma hlavičku drží krásně.Musím se ji příště snažit udržet v náladě,aby nebrečela.Pak už nemá to dítě chuť dělat nic.Třeba k tomu Hřebenovi jsem se poprvé bála a malá byla klidná a úplně v pohodě,že si s ní mohl cvičit,jak chtěl.
Tak vydrž,až co na to on.
6. říj 2008 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek