• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jihlava a okolí. Najdu tu nějakou maminu?

2. září 2016 
autor
Evi uvidíš, co ti řekne Hřeben, třeba to bude vidět úplně jinak jak dětská dr. Kdy tam jdete?
6. říj 2008 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem vám včera psala ale koukám že se to neodeslalo tak znova na očkování proti žloutence jsem se poradila s dr už jsme měli všechna povinná očkování za sebou a tak jsem si řekla abych něco třeba nezmeškala a jak je vidět tak jsme to trefili ted se nám to proti žloutence vyplatilo na přeočkování se chodí po půl roce a v tomhle roce na to přispívá vzp tak že nám skoro jenu zaplatiliještě možná dáme proti pneumokokovi nebo jak se to píše ale to snad příští rok budou plně hradit pojištovny tak ještě vyčkáme.
Evi nic si z toho nedělej nemyslím si že jste něco zanedbali jen jsou nekteré děti trochu línější a nejsou to jen kluci bud ráda na jednu stranu že se doktorka tak snaží horší by bylo kdyby něco zanedbala i když to je trochu stresující když vás posílá někam kam nechodí všechny.Moje kamarádka má kluka o rok staršího než je naše Gábi a řekla bych že on sii počkal na Gábi protože jsou na stejný urovni a co víc Gábi trochu líp mluví ale vůbec si nemyslím že by to bylo špatně prostě úplně každé dítě je jiné nedá se to srovnávat
mel doufám že to vyjde a počasdí bude lepší dnes mě teda bere hlava jek čert nejhorší je že si na to skoro nic nemůžu vzít tak jím rumové pralinky mnam mnam
6. říj 2008 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky díky za uklidnění, vyrážíme tam příští týden tak uvidíme co nám poví. Dneska tam je teda počasí, jsem zvědavá na slibovaných 20 stupňů zítra a pozítří :astonished:
6. říj 2008 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. Koukám, že jste se pěkně rozjely. :slight_smile:
U nás je všechno celkem při starém. Staník skoro nezlobí, jen občas máme hysterické záchvaty pláče. Taky už moc nechce přes den spát a je docela těžký ho zabavit, všechno ho baví jen chvíli. Navíc jezdím mezi mamkou a Jihlavou, starám se o babičku, ale snad to nějak zvládneme.
Evi, já jsem taky mám hrůzu z toho otáčení, zatím prý dobrý, ale když to porovnám s nějakýma holčičkama v mým okolí, tak jsou fakt kluci lenoši. Zatím se nám přetočil jednou, což považuju za náhodu, ale pokaždý když se probudí, tak hází prdelkou do boku a zkouší to. Leč tělíčko ještě neposlouchá. :grinning: Pak se začne vztekat, no je to malý divoch.
Má být hezky? No to jsem taky zvědavá. Ve středu nás čeká druhá hexa, tak snad to dopadne na jedničku.
Holky, i já mám otázku. Od kdy si myslíte, že je možný nechat dítě vyřvat? Kdy opravdu začne chápat ten důvod proč ho necháváme vyvztekat. My se o tom doma teď docela hádáme. :sweat_smile:
6. říj 2008 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jo Hani, tak to já ti nepovím, ptž jsem na tohle nikdy neměla srdce a nikdy jsem to nezkoušela. Spíš že mě naštvala, že už jsem jí hodinu uspávala, tak jsem jí pak loupla do postýlky a odešla jsem třeba na 10min. pryč, ale ne proto, aby se malá vyřvala, ale proto, abych se já uklidnila. Pak jsem přišla, vzala si jí a hnedka usnula. Ale vím, že to holky dělaj a co si tak pamatuji, tak to kamarádka začla praktikovat až někdy kolem 9.měsíce :sunglasses:
6. říj 2008 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hani, co jsem naposledy četla, tak dítěti musí být aspoň 10 měsíců. Já osobně bych do toho asi dřív jak v jednom roce nešla. Ještě chvilku s tím vydrž. :wink:
6. říj 2008 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Hele a nenechává někdo dítě vyřvat už odmala? Tak to se nemá teda? To jsem vůbec netušila, že to má nějaký pravidla :confused:
7. říj 2008 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, co jsem četla v knížce Když dítě pláče, tak tam je psáno, že minimálně první dva měsíce se dítě nesmí nechat vyřvat. Vždycky se má rychle reagovat na jeho pláč. Je to otázka důvěry k okolí. Když se prý novorozenec nechá plakat, tak mu to naruší jeho důvěru k okolí a je poznamenaný na celý život. Takže do dvou až tří měsíců se má na pláč reagovat hned. Po téhle době se může chvíli počkat, aby se dítě naučilo zabavit samo. Ale co se týká vyřvání před spaním (aby usínalo v pokojíku samo), to se má začít nejdřív v půl roce. Ale jak jsem četla tady http://www.mojedite.cz/article_detail.php?id=238 - má se počkat až do 10 měsíců.
7. říj 2008 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já bych maličký dítě nenechala vyřvat. To by bylo hodně drsný. Větší dítě už si uvědomuje veškerý souvislosti, ale maličký miminko je absolutně bezbranný.
7. říj 2008 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:
Hani zrovna včera jsem o tom četla v časopisu "První rok krok za krokem"je to speciál od časopisu Miminko.

Cituji: U kojence do prvního roku však ani o výchově nemůže být příliš řeč. Dítě nemá vyzrálý nervový systém, jeho chování je reflexní, nechápe souvislost mezi příčinou a následkem. Proto je naprostý nesmysl nechat dítě "vykřičet" aby si nezvykalo na přílišnou péči a nebylo "rozmazlené". Vaším úkolem je co nejrychleji se naučit poznat, co dítěti chybí a odstranit jeho nepohodlí. S výchovou můžete začít teprve v době, kdy bude dítě chápat, co po něm chcete, proč se zlobíte, když vás neposlouchá. Na to je ještě ale mnoho měsíců čas.
To jse vyčetla u 4.měsíce a každý už by se měl zařídit podle svého,ale v podstatě s tím souhlasím.
Ten časopis určitě ještě někde budou mít, je to 2007/2008.Je tam měsíc po měsíci,stojí 49 kč a docela dobré čtení.
7. říj 2008 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Melany, moje řeč. Teď už Kačenka chápe skoro všechno, co jí říkám. Taková změna nastala až po prvním roce.
7. říj 2008 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Nás to asi bude čekat nejspíš kolem Vánoc, kdy chceme malou šoupnout do toho pokojíčku. Koupíme jí postel a nějak jí to tam pěkně přizpůsobíme a uvidíme jak si zvykne. Ale počítám s tím, že se tak týden, dva nevyspím, že jedním uchem budu stejně s ní a uslyším každé šustnutí :slight_smile:
8. říj 2008 v 07:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, třeba to zrovna zvládneš naprosto v pohodě (stejně jako malá) a obě se krásně vyspíte. :wink: Já jsem chtěla taky do vánoc udělat malý pokojíček, ale to s největší pravděpodobností asi nestihnem, takže to necháme asi až k druhým narozeninám jako dáreček. Do té doby bude spát buď s náma v ložnici (už ji máme asi dva týdny kompletní, ale ještě jsme tam nespali :grinning: ), nebo ji necháme dole v pokojíku, kde spíme teď, a budem (respektive budu :angry: :grinning: ) k ní běhat po schodech, což se mi moc nechce. No, ještě uvidíme. Co jsem četla, že děti, které spí sami nebo jen se staršími sourozenci, mají mnohem lepší spánek, než ty, co spí s rodiči. Dítě prostě cítí, že je rodič na blízku a vyžaduje jeho pozornost.
8. říj 2008 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, moc děkuju za názory, on je to spíš argument na manžela, než na mě. On by chtěl jít tou tvrdší cestou, já jsem spíš ta, co nemůže vůbec slyšet jeho pláč. :frowning2: Snad se nějak dohodneme.
Máme za sebou další hexa, naštěstí bez následků, ale docela mě dostalo, že za měsíc přibral celý kilo. Poprvý. Už má 6,20, pěkně se chlapeček pronese, uspávám v náručí, jinak je to krize.
10. říj 2008 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hani, bude hůř. Naše cácorka teď váží skoro 12 kilo, a i když už běhá sama, často ji musím nosit na jedné ruce, protože druhou potřebuju něco udělat. Už mám z toho pořádný bicepsy. :grinning: :grinning: :grinning:
Tak ať si tvůj manžel přečte nějaký články ohledně téhle tématiky a dá pár měsíců malýmu pokoj. :wink:
10. říj 2008 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Vero malá váží už 12kg? Nedalo mi to a koukla jsem do albíčka a malá na to teda vůbec nevypadá, to musí mít těžký kosti :wink:
11. říj 2008 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jj, dneska jsem ji ráno zase vážila (vážím ji každou sobotu - už ze zvyku :grinning: ) a měla 11,96 kg. Je trochu oplácaná a hlavně má velký pupík. Ale že by byla vyloženě tlustá, to ne. I když kostru bude mít spíš po mně, než po manželovi. Já ji mám robustnější a pevnější kosti než manžel. A kolik má Sophinka?
11. říj 2008 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Já Sophku vážím když se vážím já a ona zvědavě sonduje kolem, takže každej den :grinning: ne, to ne, sranda. No má 9,5kg a v týdnu ji viděl tchán a prý řekl, že je taková... oplácanější. Jenže ona má ty syslí tváře po taťkoví, no nevím, mně oplácaná nepřijde, je taková normální, ani ne hubená, prostě normální.
Hele Vero a ty dáváš sunar? Já do ní nemůžu od tý doby, co nekojím narvat žádný UM a jsem z toho dost zoufalá kvůli těm živinám a vitamínům, teď chci ještě jako poslední pokus zkusit Bebu a jinak nevím, ale normální mléko se mi do ní cpát nechce :fearful:
11. říj 2008 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, teda, jenom 9,5 kila? To jste docela střízlíci, ne?
My jsme přikrmovali od narození Bebou. U tý jsme zůstali. Malý chutná a když jsme se ptala doktorky, jestli nemám zkusit třeba Nutrilon, že se o něm říká, že je kvalitnější, tak mi tvrdila, že teď už je velká konkurence a mlíka vychází tak nějak na stejno, takže máme zůstat u Beby, že s ní Kačka nemá zatím žádný problémy. Bumbá pořád Bebu - ráno ji dám necelou 200 a večer cca 100. Má mlíčko ráda a vždycky se na něj strašně těší. Taky prodávají ochucený mlíčka. Třeba banánový. Kámoška ho taky kupovala holčičce, že do ní nemohla normální mlíko dostat a tohle ochucený bumbala v pohodě. Za zkoušku to stojí, ne? :wink:
11. říj 2008 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jo tak já ho zkusím. Jsem z toho dost zoufalá! Mám strach, aby se mi třeba neodvápnila nebo tak, asi to nehrozí, ale oni vědí, proč vybádali, že je denní dávka těch 500ml :confused: Tak já ho sjedu hned koupit, ať můžeme začít zkoušet.
No má "jen" 9,5kg, ale furt běhá, my už ven s kočárem pomalu ani nechodíme, když ho vezmu, tak táhnu v jedný ruce jí a v druhý kočár, no je to děs, vůbec nevím jak v zimě, ptž určitě nebude chtít do fusaku, takže kočár asi úplně odstavíme.
Já jsem zapomněla, že tys vlastně nekojila, viď? Omlouvám se, vždycky na to zapomenu :pensive:
12. říj 2008 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak už jsem tu taky dnes manžel odjel tak už se vám můžu věnovat :wink: koukala jsem se a Gábi měla v roce 9.40kg a v 18 měsících 11.04 a ted když jí je 2.5 tak váží 15kg prostě už se to zastavuje myslím že ohledně dětí v tomhle věku je to docela jedno protože to stejně vyběhají tak se nebojte.A když si tak vzpomínám tak já jsem kojila do roka a potom jsem prostě dával gábi čaje UM mi vůbec nepila dělala jsem jí tvaroh a do toho jsem trochu mlíka umělího dávala ale jinak ani moc jogurty nejedla jen občas tak že být tebou Leny pokud ti mlíko moc nechce tak jí ho nenut stejně už je velká a o kosti určitě nepřijde :slight_smile: na zimu jsem Gábi koupila multivitamín v sirupu moc jí chutnal a dávám jí ho doted většinou ale přes zimu protože v létě do ní přece jenom nějaký to ovoce dostanu
Hani ted jsem se ještě podívala na to že gábi měla ve třech měsících 6.38 a v půl roce 7.95 tenkrát mi nepřišlo že by měla nějak moc ale jak říkám ted má 15kg prostě to vyběhala
leny mi jsme taky kolem roku nemuseli vozit kočárek protože jakGábi začala chodit tak chtěla všechno púrozkoumat a tak do kočárku nechtěla zima byla docela v pohodě protože nebyla moc velká a sněhu byla málo ale věř že když bude velká zima a ty ji zabalíš do fusaku tak se jí ven nebude chtít. Ted už je Gábi zase líná chodit tak kočárek musím brát protože tahat 15jkg je docela síla a aspon někam dojdem já ted potřebuju hodně chodit protože ü mě ty kila jdou docela nahoru a to je jediný k čemu se přinutím domasi radši lehnu když to jde :slight_smile:
12. říj 2008 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
A kolik máš Gábi zatím navrch? Už ti roste pupík?
Hani, tak jsem taky vytáhla náš zdravotní průkaz a ve 3 měsících měla malá 5980g, ve čtyřech 6800g, v pěti 6940g a v 6 měsících 7020g. Pak tu mám osmý měsíc 7520g a desátý 7950g. No a v roce 8100g. Jako takhle - já jsem byla malá a tlustá a vytáhla jsem se až někdy v sedmý třídě. Ne do výšky, to jsem furt takovej skřet malej :grinning: ale spíš z těch špeků. No a taťka je Frenky dlouhán, takže u nás to bylo buď že bude po mně zaprcnutá oplácaná nebo čára po taťkovi. Jasně, že bych jí přála to druhý, ještě si furt děláme srandu, že nás pak bude živit jako modelka :grinning: :grinning: :grinning: nebo tenistka :sunglasses:
Zatím jsem to banánové mléko nekupovala, zkoušela jsem jí namíchat zbytek Nutrilonu s Hajaja (to je takový sladší) a dala jsem to do flašky od neperlivé vody s tím, aby to jako donesla taťkovi. No, tak finta mi vyšla, udělala jsem jí tam 120ml a tak půlku z toho vyžahla. Tento týden jdeme na očkování, tak se dr. zeptám, ptž poslední týden mi k snídani sní jen půlku jogurtu a večer už je většinou tak unavená, že kaše sní taky jen tak půlku z té dávky, co jí děláme :frowning2:
Gabi a ten multivitamín se kupuje v lékárně? To díky za tip, by mě nenapadlo jí něco takového dávat.
Ve ČT u mě byla kamarádka, je ve 21tt a ta má pupisko jak já na konci šestýho měsíce :grinning: Ale ona i při prvním měla veliký břicho. Postavou zůstala "stejná", jen vypadala jako by snědla půlku melouna vcelku :grinning:

Dneska je krásně, co budete dělat všichni?
12. říj 2008 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
mám 6kg navrch ale u gábi jsem taky takhle přibývala a apk se to zastavilo tak doufám že ted to taky tak bude a břicho mám spíš špekatý :grinning:
multivitamín se jmenuje sanostol a je prodejnej normálně v lékárně a gábi moc chutná
Dnes jsme byli v přírodě gábi se to moc líbilo sbírala houby i když nebyly a kopala do míče a prostě blbnula doufám že takhle krásně bude dýl
12. říj 2008 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, já jsem kojila do roku. V porodnici malá hodně spadla, tak nám hned nasadili UM ke kojení. Malá byla líná tahat. Takhle jsme přikrmovali tři měsíce a pak jsme se rozkojili, takže jsem jí dávala trochu UM jen večer před spaním.
Ven taky chodím už většinou bez kočárku. Do něj ji dostanem jen za úplatu. :grinning: A když vezmem ještě odstrovadlo, tak táhnu jak to, tak malou. Takže nejradši chodím s malou jen tak. Capká sama nebo ji vezmu na koníka nebo do náruče.

My jsme na houbách letos ani nebyli. Nějak není čas a navíc nerostou. :unamused: Snad to příští rok doženem.

Gábi, já jsem měla taky za první tři měsíce nahoře asi 6 kilo. Celkově jsem přibrala 12, takže se to dalo.
13. říj 2008 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj, my na houbách taky nebyli. Já bych i jezdila, ale chlap na to není, on je totiž nevidí a to ho rozčiluje :grinning: Ale o víkendu se nám zrušil program, tak bysme i mohli. To by šloooo :slight_smile: díky za typ :wink:
Holky, my dneska jdem koupit závojnatku... máme jen takovou malou kouli jako vázu to používám, tak jí loupnem tam. Už jsem se na to včera ptala, tak se jí má 1x týdně vyměnit třetina vody a mělo by to být ok, tak se těším :grinning:
15. říj 2008 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, to je paráda. Sophinka bude mít prvního domácí zvířátko. :slight_smile:
15. říj 2008 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Pátý, máme 4 suchozemský želvy :sunglasses:
Vero a vy už jezdíte na tom odstrkovadle? Nebo myslíš takovou tu trojkolku, jak má tu tyč vzadu?
15. říj 2008 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Týbrďo, tak to je u vás veselo. :grinning: Manželova sestřenka má taky pár želv. K tomu ještě papoušky, rybičky a dva obrovský psy. Teď se jim narodila štěňátka, tak se tam chci s malou někdy na ně podívat. U nás pes nehrozí - aspon zatím. Nemáme ještě ploty a manžel moc velký zastánce psů není. No uvidíme časem.
My jezdíme na autíčku, ale to malý moc nevydrží. Doma máme malou motorku, ta není tak stabilní jako autíčko, tak jsem ji radši nechala na doma. Na tý už jezdí jak profesinální motorkář. :grinning: Venku to s ní ale nechci riskovat. Tam by mohla snadno spadnout a nabít si kebulku. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Trojkolku s vodící tyčí už jsme vytáhli někdy v dubnu, ale jela na ní jen párkrát. Vydrží to na ní chvilku a pak už z ní chce slízt. Nejvíc ji z toho všeho baví asi ta motorka. :slight_smile:
15. říj 2008 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
A jak jste jí na tý motorce učili? Ona si jí doma občas vezme, ale nějak furt nechápe, že na ní musí sedět a musí víc roztáhnout nožička, aby si neštrejchala patičkama o kolečka :confused:
15. říj 2008 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
To je vaše malá moc šikovná teda, to čumím jak blázen :sunglasses:
15. říj 2008 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek