• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jihlava a okolí. Najdu tu nějakou maminu?

2. září 2016 
Leni, my jsme ji neučili. Ona začla na ní jezdit sama. Asi to odkoukala od kámošky - sousedky. Ta je o rok starší a na motorce jezdí jak o život. :grinning:
15. říj 2008 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ty jo, tak to je fakt šikovná, to je spíš asi výjimka, ne, že jezdí takhle brzy. Je fakt, že když to dítě má v okolí někoho staršího, tak to od něj velmi rychle okouká, jak se snaží ho ve všem dohnat :slight_smile:
16. říj 2008 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, mně to přijde normální. Když už 5 měsíců běhá, tak by to pro ni na odstrkovadle neměl být problém, ne? Koupila jsem ji tu menší motorku, co je od 18 měsíců. A to už za pár týdnů bude Kačenka mít. Ale určitě příklady táhnou a od větších dětí se lecčemu přiučí. :slight_smile: I těm horším věcem. :unamused:
17. říj 2008 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
vero myslím že malá je opravbdu šikovná Gábi si myslím taky ještě na motorce nejezdila ale pak jí to naučil Vojtík kterej k nám chodí na návštěvu. ted už taky jezdíme jak fitipaldy ale Gábi už je dost velká už začínáme pomalu na kole ale ještě nemá sílu v mohách ale myslím že příští rok už jí to půjde
leny vytáhni ji mezi lidi a třeba to odkouká :grinning: :grinning:
17. říj 2008 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No já co takhle vidím okolo nás, co jsou ty děti +- měsíc, dva, tak nikdo nejezdí, takže jste fakt výjimka :wink: My jsme tu motorku dostali k narozeninám, zaparkovali jsme jí v pokojíku, ptž když jsme jí na to zkoušeli posadit, tak se jí na tom nelíbilo. Ale teď posledních pár dní si jí vozí sama a zkouší to. Takže odpo jdeme ven, tak jí asi motorku vezmu s sebou a třeba jí to venku půjde líp, uvidíme.
Ona si totiž na to sedne, ale nechápe, že ty nožičky musí mít roztažený, aby se nekopala patičkama o kolečka. Tak jsem jí to dneska ukazovala, díky bohu motorka přežila :grinning: A když jí to pak už jde odrážet, tak si k tomu zase stoupne, je to trumpeta :grinning:
17. říj 2008 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
není trumpeta je to ženská klukům to jde líp Gábi taky docela dost dlouho nedokázala pochopit že řidítka jsou od toho aby se s nima řídilo :grinning: :wink:
17. říj 2008 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo, tak to naše třeštiprdlo řídítka občas taky nepoužívá. Na plovoučce to krásně klouže, takže prostě motorku otočí tělem, kam zrovna potřebuje jet. :grinning: :grinning: :grinning: Naštěstí to dělá, jen když má plný ruce - např. když popadne plyšáky a nehodlá kvůli nim omezit jízdu na motorce. :grinning: :grinning: :grinning:
Leni, asi zálež, jakou máte motorku. Já jsem koupila Enduro malé http://www.caryfuk.cz/product-6082/odrazedlo-enduro-male-ruzne-vzory. Kámoška měla pro svou dcerku motorku se širokýma zadníma kolečkama, takže se malá kopala do patiček taky. No, asi to chce vychytat a trénovat. Ona na to brzy přijde a pak z motorky nesleze. :wink:
17. říj 2008 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak my máme tohle http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=10552455&tab=1 právě proto, že mi přišlo nejmenší a nejužší. O víkendu ho vezmeme ven a uvidíme.
Jinak jezdíme po městě snad jako jediní bez deky a nánožníku, odpo jsem potkala holky, tak se tomu divily, že jako jestli malý není zima, tak jsem se jim snažila vysvětlit, že jí zima určitě je, ale že se ani v noci nenechá přikrýt, tak mi přišlo, že se tomu divily, jenže co mám dělat? Když mi tu deku nechce, tak co s tím udělám?! :unamused: :frowning2: :angry: Že prej každý dítě to má jinak jsem se dozvěděla... :frowning2: Takže v zimě si to naprosto vůbec neumím představit, help!
17. říj 2008 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
leny tak zrovna na týhle se to Gábi naučila hned má ji totiž sestra pak jsme jí koupili větši tak nezopufej ještě se to naučí ted už stejně na to počasí nebude a příští rok už to umět bude. A co se týče deky já jsem to nikdy moc nepřeháněla a díky tomu je Gábi zdravá ale zrovna dnes byla zima tak bych jí dala aspon nánožník a když ne po dobrým tak pozlém bude se to muset naučit vždyt už bude zima.
17. říj 2008 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, já myslím, že až bude fakt velká zima, tak si tu deku malá vezme. Zjistí, že jí je pod ní líp. Přece jen už ty naše berušky umí dost přemýšlet a udělají to, co je pro ně pohodlnější. :wink:
20. říj 2008 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak pokrok, dala jsem nánožník a do něj deku a prvně řvala, ale pak si tam hověla. Dneska dopo byla ve městě s babičkou, šla jsem jim naprosti a jak mě viděla, musela ven z kočáru, klasika, tak byla úplně vyhřátá. Takže pak nainstaluju jen fusak a snad to projde taky, uvidíme.
Jo a shodou okolností jsem narazila myskím v sekci batolata na téma odstrkovadel, takže jste fakt rychlíci :wink:
20. říj 2008 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fakt? Vidíš, a já myslela, že jsme naprosto v normálu. No, ale Kačka byla docela rychlá ve všem, co se týká fyzickýho pokroku, takže se nemám čemu divit. :grinning: :grinning: :grinning: Zato mluvení je u nás na druhý koleji. Moc slovíček ještě neumí. Ale nějak se domluvíme, takže to neřeším. :grinning:
20. říj 2008 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, no vidíš, malá si dá nakonec říct a nakonec z fusaku ani do tý kosy nebude chtít vylízt. :grinning: Já jsem s kočárem nejela, ani nepamatuju. Měsíc určitě už tady stojí nepoužitý. A když potřebuju něco ve městě, tak jdu ještě s někým s rodiny, aby mi s ní pomohl. V obchoďáku už si bez problémů sedne do vozíku, což je u nás obrovský pokrok. Ze začátku tam nechtěla ani za nic na světě a řvala na celý parkoviště, že jsem se málem zavrtávala do země. :grinning: Teď si tam v pohodě sedne a posledně ve vozíku vydržela celou dobu, co jsme nakupovali - což byla asi hodina. :slight_smile:
20. říj 2008 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Důležitý je, že si rozumíte. Kolikrát je sranda pozorovat, jak to dítě něco "mele", maminka mu v klidu odpovídá a diskutujou spolu a ostatní nemaj páru o čem ten rozhovor je :grinning: Teď tu zrovna mám maminu, tak jí malá furt něco ukazuje nebo vypráví, tak jí to musím kolikrát přeložit, i když je fakt, že malý je dost rozumět, ale takový ty věci jako že chce zvednout, aby mohla vést kočár za rukojeť, tak tomu jen tak laik neporozumí :grinning: :grinning: :grinning:
Vidíš, nakonec ti malá bude řvát, že nechce z vozejku, že chce ještě nakupovat a bude to obráceně :grinning: :sunglasses:
20. říj 2008 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
I když musím říct, že se poslední dobou malá snaží dost opakovat. Sice je to takový divný drmolení, ale snaha se cení. :grinning:
22. říj 2008 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile: u nás vše v pořádku,až na prdíky,někomu skončily a nám snad začaly :frowning2: takhle odpoledne když to malou chytne,to je mazec,ale musíme to vydržet,snad to brzy přejde.
Náušnice až na to píchání v pohodě.Jinak chlap hledá práci,boschácka vlna propouštění už došla i k nám.Tak budou změny,doufám,že ne k horšímu.
23. říj 2008 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Melany, to s prací mě mrzí. My doufáme, že můj manžel to přežije ve zdraví. Je to děsný. :confounded: Snad váš taťka najde práci co nejdřív.
Gratuluju k náušničkám. Už je to slečna, co? :slight_smile: Nás prdíky taky občas potrápily, naštěstí jen párkrát. Je to nepříjemný, ale nedá se dělat nic jinýho, než vydržet. Zkoušelas masírovat bříško? To prý dost pomáhá. A zkus mastičku na prdíky (buď Flatulin nebo Pupík) a taky jsem slyšela, že kapičky Babycalm jsou lepší než Sabík.
23. říj 2008 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mastičku,máme,nahříváme bříško,sabíka dávám a i rektární rourku jsm zkusila,ale je to opravdu tak,že se nedá asi nic dělat.Nad tím baby calmem přemýšlím,protože se prdelka trápí,až hrůza.Už se mi ani nechce chodit ven,protože když ji to chytne v kočáře,tak je to hrůza.
Dneska jsem a procházce pěkně vymrzla.Už se začnu pořádně oblékat :unamused: .
23. říj 2008 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Mel, to je děsný to propouštění! Tak hlavně, aby si brzy něco našel. Náš taťka je taky poslední týdny dost špatný, u nich začla první vlna propouštění tento týden a taky se dost bojí, ale on je dost cíťa, dost si to bere, přitom si myslím, že by si práci určitě jinou našel, doufám!
Zima dneska byla venku už pořádná, já jsem si ve městě musela koupit rukavice. Koupila jsem i Sophce, ale ta si je nechala před Priorem nandat a nahoře u kašny už je měla sundaný a se slovy "Na" mi je vrátila :sunglasses:
Jdete se zítra podívat do City parku? Je tam nějaký program, tak se tam chci s malou podívat, hlavně jsem zvědavá jak to tam bude vypadat a doufám, že ten dětský koutek bude za něco stát :slight_smile:
Jo Mel, nás prdíky taky moc netrápily, naštěstí, ale dávala jsem Sabíka, cvičila jsem malý na bříško, nosila jí na polohu Tygříka (ta asi pomáhá ze všeho nejvíc), pila jsem fenyklový čaj (ale na některý ženský prý může mít naprosto opačné účinky, tak bacha!), nahřívala jsem třešňová jadýrka (ale to snad jen asi 3x) a po každým koupání jsme mazali bříško Pupíkem (100x ve směru hodinových ručiček) no a asi půl roku jsem nejedla čerstvý pečivo a věci, co nadýmají :grinning: Je to řehole, co si budeme nalhávat :grinning:
23. říj 2008 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Melany, my jsme měli ráno na teploměru -6 (na severní straně baráku), na jižní to byly skoro -3. Musíme se smířit, že už léto skončilo. I když já bych tak brala sluníčko a teplíčko, ani nevíte jak. :frowning2:

Leni, malá nechce rukavice z důvodu, že nemůže na procházkách sbírat kamínky apod. :grinning: Naštěstí si sama rukavičky nesundá, ale natáhne ke mně ruce, abych jí je sundala já. :grinning: Ale když se nese třeba na ramenou "na koníkovi", tak si je v pohodě nechá. Až bude mrznout, určitě za ně bude vděčná. :grinning: :grinning: :grinning: Ale musela jsem se smát včera, když jsme se šli s malou projít. Ona samozřejmě odmítla rukavičky, mně bylo zima, tak jsem si svoje nandala. A jak to Kačka uviděla, začla mi je stahovat. Asi když je nechce ona, tak je nesmím mít ani já. :grinning: :grinning: :grinning:
Do City parku se možná podíváme zítra dopoledne. V 11 tam má být Heidi Janků s dětskými písničkami, tak jestli nám to vyjde, tak se tam zajdem na chvíli podívat. Jinak si myslím, že tam bude pěkný blázinec, tak bych tam jinak nešla. Jen kvůli Kačence a těm písničkám. Do obchodů se zajdu podívat někdy později, až tam bude míň lidí.
24. říj 2008 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
mel je mi to moc líto ale na jednu stranu bud ráda že je to ted když jich ještě tak moc bez práce není a těch příležitostí je víc věřím že si brzo něco najdeš a třeba i lepšího a mimo jiné kámošky manžel taky byl vyhozen z Bosche no prostě se nás to taky dotkne ale pokud nejde o život jde o h.... jak se říká.

Jinak dnes dopo jsme byli v City parku docela to šlo zrovna jsme trefili že tam nebylo moc lidí ale odpoledne si myslím že tam byl pěknej masakr je to tam všecjhno pěkný nový ceny nic moc interspár je docela drahej teda podle toho na co jsem se dívala tak že žádnej zázrak ale našla jsem tam KFC a to je lákadlo který nikdy neodmítnuzatím jsou i prodavači docela fain uvidíme jak dlouho jim to vydrží :wink:
24. říj 2008 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojky,
Gabi, on manžel jezdil pro Bosch nebo myslíš, že ho vyhodili už někdy dřívějc?
My jsme včera v City taky byly, šla jsem tam s malou dopo, zrovna jsme tam vychytaly Maxim Turbolenc, tak malá jen koukala, oči přes celou hlavu, skoro snad ani nedýchala a jakmile jsem se pohnula, začla propadat panice, myslela si, že chci odejít :grinning: :grinning: Dostala pár balónku, tak s nima od včera doma řádí, furt chodí a mlátí s nima psa, to byste nevěřily jaká je to sranda, když se pejsek lekne :grinning:
Večer jsme jeli od tchýňových, tak jsme se tam ještě narychlovku otočili i s taťkou, aby si to omrknul a vedle Intersparu je knihkupectví, tak že jí tam taťka koupí knížku, malá si zatím sedla tam k dětskýmu stolečku, najednou rána a samozejmě, že hodila záda přímo na hlavu :frowning2: :unamused: tak se jelo domů.
Já si teda myslím, že až opadne ten počáteční boom, tak že tam bude víc prodavačů jak zákazníků, ptž mi to přijde na Jihlavu prostě velký. Nebo by se tady muselo pozavírat spousta obchodů, aby to ty lidi táhlo tam, ale jinak to moc dobře nevidím :confused: ale třeba budu nakonec překvapená opakem.

Chodíte někdo pouštět draky? My jsme letos ještě nebyli a jak dneska koukám ven, tak asi jen tak nepůjdeme.
25. říj 2008 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, myslím, že o víkendech tam bude vždycky dost lidí. Přes týden tam bude snad trochu dýchatelněji.
Draka jsme ještě nepouštěli. Nedělali jsme to už několik let. Ale chtěla jsem to s malou zkusit. Ale nevím, kdy. Musíme nějakýho koupit. Dělat ho asi nebudem.
25. říj 2008 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
leny to vyhodili kamaradky manžela on tam dělala v kanclu
draka jsme nepouštěli ale už jsme dvakrát byli na drakyádě dokonce včera byla na Henčově ale nefoukal vítr tak to za moc nestálo ale Gábi se to moc líbilo
Jinak co já si myslím o city parku tak taky tomu dlouho nedávám třeba interšpár je strašně drahej a hadry stejně budou lidi kupovat u větví pokud tam ovšem neudělají velký slevy
26. říj 2008 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Buď budou hadry kupovat u větví nebo ti, co nakupují třeba v New Yorkeru nebo CaA, tak ti si stejně budou pořád jezdit nakupovat do Brna, ptž se jim nebude líbit, že má stejný tričko půl Jihlavy :angry:
Já si myslím, že my hodně asi využijeme ten dětský koutek, dám si tam kávu, malá si tam bude hrát (doufám) a chvíli se zabaví :slight_smile:
Vero, máš vyměněnou fotku, viď? Já bych tam asi taky měla loupnout něco aktuálnějšího :grinning:
Co máte v plánu na dnešek? My si říkali, že asi sjedeme na houby, prý rostou, tak kdybych jich měla pár nasušit, tak co, v zimě se to pak hodí a nebo bych je dala mamině, ti tam na severu na houby nechodí, ptž jak tam prý člověk jde do lesa, tak z něj buď jde pěšky a to v tom lepším případě, v tom horším zmizí jak člověk, tak auto :fearful:
26. říj 2008 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gábi, nejsi náhodou vyfocená v sobotním Jihlavském deníku? Je tam na druhé straně anketa "Jaký máte první dojem z návštěvy City Parku?"

Leni, už se mi ta fotka okoukala. :grinning: A navíc už je po létě, takže už to bylo trochu mimo mísu. :grinning:
To si děláš srandu s tím autem, ne? Že by to tam bylo tak drsný? :confused:
My dnes bude asi jen odpočívat. Večer jsme si byli po dloooooooooooooooooooooooooooooouhý době sednout s kámošema do hospody a trochu se to protáhlo. Do postele jsme se dostali ve dvě ráno. Malá samozřejmě změnu času nerespektuje, takže byla místo o půl sedmý vzhůru o půl šestý zimního času. Spala jsem asi pět hodin, takže mi něco chybí. :rolling_eyes: Dopoledne jsem teda vařila, ale odpoledne na všechno kašlu. Nanejvýš se půjdem s malou projít.

Manžel dopoledne přidělal na schody zábranu, aby tam malá nemohla lízt. V pátek nám konečně udělali na schodech zábradlí, takže už máme chodbu kompletní. :sweat_smile:
26. říj 2008 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak víš co, v Mostě je Chánov, takže je tam toho plno a lidi tam na houby skoro vůbec nechoděj, mají strach :unamused: Jako já jsem tam z toho pokaždý dost vykulená, sice je jich tady v JI taky dost, ale oproti severu je to prd a člověk jak to tam moc nezná, nevyrůstal tam, tak se tam fakt bojím :frowning2: Ale mamina je tam spokojená, to je důležitý :slight_smile:

My teď máme takovou rodinnou idylku - já dodělávám věnec na dveře - podzimní, ehm, no slušný na to, že brzy bude sněžit :grinning: a přítel dělá mošt. Dostali jsme dost jablek, tak to musíme zpracovat, ještě si chci nějaké v týdnu dovést a chci si nastrouhat a zavařit do sklenic na zimu na buchty a štrúdly, teď to sice bude pracnější, ale jak se mi to v zimě bude hodit, teda doufám :grinning:

Jé, tak jsem myslela, že se mrknu do toho JD, ale máme doma jen JL, tak to nic, to se zase nic nedozvím :unamused:
26. říj 2008 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Vero ono je to příjemný jít si jednou za uherák někam dřepnout, co, ale pak ty rána... jak člověk není zvyklej, tak i když není cinknutej, tak je to krutý, dnešek teda faaakt nezávidím - teda závidím i nezávidím :sunglasses: :grinning:
26. říj 2008 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak vás holky musím zklamat ale já to nejsem na štěstí se takovým akcím vyhýbám včera jsem ležela skoro celý den doma protože mě děsně bolela hlava na štěstí byl manžel doma a tak vzal Gábi odpo ven ona už umí jezdit na kole tak se tátovi musela pochlubit. dnes měl synovec narozeniny a tak jsme trochu slavili ale spíš jen pokecali se sestrama a děti si hráli Gábi dám za chvilku spát na štěstí mi bude spát tak do sedmi tak si aspon odpočinu
26. říj 2008 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Á, Gábi si taky vyměnila fotku, tak to já na to taky budu muset teda vlítnout :grinning:
Gábi už jezdí jako bez koleček? Jako úplně sama jak širón? Tak to je teda šikula :wink:
Jak ti jinak Gábi je? Všechno v pořádku? Vše probíhá jak má?
26. říj 2008 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek