• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jihlava a okolí. Najdu tu nějakou maminu?

28. ledna 2017 
Ahoj holky,tak především se opravuji,byla to ko v 5 měsících a ne v 6.Ale očkování proběhlo celkem dobře a přírůstek za měsíc kilo dvacet,takže má Zuzanka 7680g.Je to cvalík :grinning:
11. pro 2008 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Vero my jak jsme chodily ze začátku snad po tom měsíci nebo jak se to chodí, tak to jsme šly pokaždý s novým termínem domů. Ale teď jsme byly naposledy v roce, pak si jen hlídám kdy má být nějaké očkování, tak si volám o recept, ptž většinou si platíme ty čištěné vakcíny nebo ten Prevenar úplně navíc a ten máme v lékárně na objednávku. No a teď nám přišla pozvánka na kontrolu v 18měsících (ještě jsem to tu ráno psala, že nevím) a jdeme ve ČT a máme s sebou mít ranní moč - tos musela mít taky? Já teda vůbec nevím, jak se mi povede odchytnout moč, když na nočník nechodíme :frowning2:
A jinak taky počítám s tím, že se tam zas předvede. Dobrý je to pokaždý jen do tý doby než si jí jde Dr. poslechnout, to se to pak celý po! :angry:
Mel stejně to utíká, i když je to kontrola v 5měsících :confused: :sweat_smile:
11. pro 2008 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, my jsme moč nepotřebovali. To ti nezávidím. Taky bych vůbec nevěděla, jak ji mám odchytit. :fearful:
My jsme měli ze začátku taky přesný termíny. Sestřička mi to napsala na kartičku asi na 3 měsíce dopředu. Pak už tam byly jenom poznámky, kdy se chodí na kontrolu (tj. 6 měsíců, 8, 10, 12 a 18 měsíců). To už bylo bez přesných termínů.

Mel, Lena ma pravdu. Vůbec bych neřekla, že už je Zuzance 5 měsíců. S přírůstkem váhy se činí. :wink: Asi jak to naše živý stříbro. :grinning: Já doufám, že už se s tou váhou trochu zasekne. :confused:
11. pro 2008 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo jo holky tak já taky z měsíc přibrala skoro dvě kila :frowning2: ale u mě to není tak roztomilý ják u těch vašich poupátek :grinning: mi půjdeme až na kontrolu v březnu ve 3 letech tak doufám že to stihnu do porodu :grinning: a že se tam ještě nějak dobelhám jinak jsem pořád unavená a to počasí mi k tomu moc nepřidává zrovna dnes bylo celý den zamračeno tak jsem si musela svítit i k obědu no hrůza.
11. pro 2008 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gábi, jaktože to není u tebe roztomilý. Vždyť bříško s mimískem je přece krásný. A chlapům se to prý taky líbí. :wink:

Jo, počasí stojí za kočku. Vypadá to venku vyloženě zimně. :grinning: :grinning: :grinning: I když popravdě, mně nevadí, že nemrzne. Jen by nemuselo furt pršet a být mokro a bláto. Včera večer jsme se s malou šli projít a musela jsem všechno, co měla na sobě, hodit do pračky, protože byla od hlavy až k patě samý bláto. Když spadne, tak si umí vyloženě vybrat místo. Vždycky do toho největšího svinčíku. :grinning: :grinning: :grinning:
12. pro 2008 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
no jo holky na Štepána nám bude půl roku,já nechci,aby mi Zuzanka vyrostla :grinning: teď už začíná být mazílek a když mě při kojení hladí ruku,nebo se přitulí po vyspání a nechce k nikomu,tak taju,jak sních :grinning: ale kdybych tohle všechno neznala,tak bych ti Gábi řekla,že ti to těhotenství závidím :slight_smile: ovšem po těhle zážitcích bych se těšila už na mimčo :slight_smile:
Leni tak jak to dopadlo u dr?
Vero vy máte dnes jeden a půl roku,tak vše nejlepší Kačence.
12. pro 2008 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mel, díky. Jo, dneska je nám přesně rok a půl.
Mel, miminečko je krásný, ale tohle období je taky nádherný. Malá už je rozumnější a samostatnější, ale zato se umí krásně přitulit a dát pusinku. To miminečko taky neumí. Ale já už se taky těším na maličký miminko. Pokud to klapne, tak za půl roku se začnem snažilkovat. :sweat_smile:
12. pro 2008 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Vero, dodatečná gratulace :wink: Nás to taky za pár dní čeká, se těším :grinning:
A jak tu Vera psala - tenhle věk, co teď naše holky mají je zatím nejhezčí. Už si umí říct, co chtějí, vymýšlejí lumpárny, už je s nima sranda a když člověku dávají pusu, tak cíleně, fakt super :sunglasses:
Holky já jsem byla v ÚT na vytrhnutí zubu. Dva dny dobrý a od ČT hrozně trpím. Bolí mě to jak čert, prášky na bolest téměř nezabírají, furt kloktám nějakou ústní vodu, jím prášky a furt mi v tom tepe a fakt to bolí. Tak jsem v Pá volala k dr., že mě to bolí, tak prý mám vydržet do PO a kdyžtak se v PO ozvat. Tak se jen modlím, abych tam neměla nějaký zánět, abych neprotrpěla svátky, to bych nerada :frowning2:
A chápu Gábi - bříško s miminkem je sice hezký, ale "všeho moc škodí". Ale vyderžaj, už ses přehoupla do druhý půlky, to už půjde rychle, uvidíš :wink:
13. pro 2008 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, co zub? Doufám, že to polevilo, abys nemusela na další zákrok. Bolest zubu je snad ta nejhorší bolest. :frowning2:
14. pro 2008 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Čekám až dorazí babička a pohlídá mi malou a jedu k dr., furt to bolí a už mě od prášků od bolesti tak bolí žaludek :frowning2:
15. pro 2008 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, tak držím pěsti, ať to přejde.

My jsme dnes byli na výstavě betlémů a panenek v bývalé Tesle. Je to tam moc hezký. Dokonce mi dovolili malou vytofit tam malou. :slight_smile: Ještě bych se s ní ráda podívala na výstavu medvídků do muzea. Ale nevím, kdy se tam dostanu.
15. pro 2008 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky, tak se hlásím, ale zub zas blbý :frowning2: Už jsem fakt zoufalá! Dneska mi to "odšpuntoval" a že už to necháme volně a kloktat a čistit si to jako doteď no a mě to prostě zas začalo bolet. Takže počkám do rána a kdyžtak tam zas budu muset naklusat, ale vůbec to nechápu, nikdy jsem takovýhle problémy neměla :frowning2: a nechci bejt za nějakou cí'tu :angry:

Na tu výstavu chci jít taky, zrovna včera jsem kolem jela k tchýni, tak jsem koukala, že maj otevřeno i na Štědrý den. Musí to tam být hrozně hezký. A co na to Kačka říkala, líbilo se jí to? Koukala jak puk? :slight_smile:
17. pro 2008 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky kde jste kdooo? Mně je dneska hrozně ouzko :frowning2:
18. pro 2008 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj leni copak ti je že je ti ouzko?
18. pro 2008 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
já se ted k internetu moc nedostanu máme doma tátu tak si to pěkně užíváme jinak vánoce moc neprožíváme venku je blázinec a tak tam anii moc nechodíme.
Dárky už mám všechny cukroví jsem nepekla protože by to stejně nikdo nejedl a tak jsem koupila jen malou krabičku na stůl jo a koupila jsem jmelí aby jsme se mohli líbat ale nevím kdy tak poradte holky
18. pro 2008 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jo to jsem se zrovna včera ptala kamarádky na význam jmelí, tak jen víme, že se to zavěsí a mají se pod tím lidi políbit, ale kdy a proč, to taky nevíme, takže budu taky rády, když to tu někdo rozlouskne :grinning:
19. pro 2008 v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky! Poslední dny jsou dost nabitý, takže sem nestíhám psát.
Pod jmelím se lidi líbají, aby spolu vydrželi navždy. Aspoň tuším, že to tak je. :astonished: :slight_smile:
Leni, výstava byla fakt krásná. Malá koukala, ale ještě z toho nemá takový rozum. Panenky se jí líbily. U betlémů jsme koukali na zvířátka, Ježíška (miminko) a anděla. Jinak jsme ji museli hlídat, aby z betlémů nic nebrala. :grinning: Nesmí se tam na nic sahat. Což je u ní samozřejmě problém. :grinning: :grinning: :grinning: Ale jsem ráda, že jsme tam s ní byli. Zase měla nějaký zážitek.
19. pro 2008 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Dneska jsme výstavu nestihli, ale není všem dnům konec, zítra je taky den nebo do Štědrýho dne bude taky příležitost!
My jsme dnes byli jen tak narychlo ve městě, jen dětem nakoupit hračky, ale ještě nemáme všechno, tak snad zítra nebo v PO, ale už to chci mít z krku!
Malá už si začíná dost hrát s panenkama, už je občas i oblíkáme do velkých plen, tak jsem jí dneska koupila plínky na panenku, ale je to darda teda, jsou tam 3 kousky a stojí to 65,-, ale tak snad chvíli vydržej. SE jí musím vždycky smát, když panence čuchá k zadku a zjiš'tuje, jestli má bobo :grinning: :grinning:
Holky a co, máte napečeno nebo na to prdíte? Gábi to asi vyřešila nejlíp :wink: A my máme pečeno od maminy, takže to taky neřeším a stejně se pak hafo ještě vyhodí, už to vidím :unamused:
Gabi jak se jinak cítíš, furt seš tak unavená? Ono je to hodně i tím počasím, to se člověku nic nechce i bez těhotenství :angry:
20. pro 2008 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
mi dnes byli taky venku ale jen na chvíly na městě moc lidí nechodiloa v tescu byli snad všichnio na štěstí to u kas šlo rychle výstavy asi nestihneme protože jsme líný ale uvidíme jinak u nás vládne klid a pohoda dnes jsem Gábi koupila vodovky a tak si tak krásně malovala měla jsem z toho radost. Jinak unavená jsem pořád ale na štěstí když Gábi poprosím tak si chvilku hraje sama a já si můžu odpočinout jinak je mi pořád za prdelí dokonce i s vánočním úklidem mi pomáhala moc jí to bavilo bříško už se mi pěkně kulatí a malej řádí jak tur asi bude pěkný číslo no máme se na co těšit :wink: už mám zabalený i dárky tak ted už jen doladovat.
20. pro 2008 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Já jsem zrovna vyhrabošila všechny dárky, abych vůbec věděla co máme a pomaličku to chci taky začít balit. A vypadá to, že asi stromek ozdobíme už dneska nebo zítra, přijde mi, že jsme víc nedočkaví jak malá - logicky, ona vlastně neví do čeho jde :grinning: :grinning: :grinning:
21. pro 2008 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, taky se už moc těším. Ale už toho mám docela plný zuby. Posledních čtrnáct dní nějak nestíhám. Napečeno už mám. V sobotu jsem dodělala cukroví. Včera jsme dopoledne byli s malou ve městě podívat se na kapříky. Pak jsme si zašli na oběd do pizzerky. Poprvý jsme si dali s malou oběd v hospodě. :grinning: Odpoledne jsme čekali návštěvu a večer jsem měla sraz s kámoškama. Jak jsem se vrátila domů, tak jsem začla balit dárky. Seděla jsem u toho do jedenácti do noci. Takže to byl celkem nabitý den. A dneska jsem akorát upekla vánočku a po obědě ještě balila další dárky. Sice jich není až tolik, ale zabere to šílenýho času. Ještě musím zabalit jednu velkou krabici manželovi a už to snad budu mít z krku. Letos mě to fakt nějak zmáhá. Všechno se to nakupilo do posledních dnů. Ještěže už to mám vesměs všechno hotový.
22. pro 2008 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojky,
no koukám, že seš teda pěkně pilná. To já na to letos taknějak prdím, ptž pečeno máme teda od babičky, včera jsem teprve prala záclony a ještě nemám doprané všechny, ale v těch hlavních místnostech jo, to je důležitý a den je dlouhý, to se ještě stihne :grinning: Dárky jdu balit teď, ptž je malá s taťkou na nákupu.
Ale co mi furt vrtá hlavou - byly jsme na kontrole v roce a půl :confused: no a tak jsem tam zmínila, že stále (a to už 4 měsíce nekojím) malá odmítá sunar. Tak jsem se zas dozvěděla, že jí to mám dávat po malých dávkách a že si na to zvykne! Jenže dr. neumím vysvětlit, že jí to zkouším, jenže to prostě nechce. Tak prej jí to mám začít nenápadně přidávat do pití a zvyšovat dávky. No, tak jsem jí tam dala 30ml a stejně to poznala. Už jsem z toho fakt zoufalá, nevím, co s tím :frowning2: :frowning2: :frowning2: Nebo to nemám vůbec řešit? Denně teď má jen jogurt (a to jak kdy) a večer kaši a tím to končí. Občas jí dám Pinguí nebo plátek sýra, ale ten mi v půlce kolečka vrátí, že nece a hotovo! :unamused:
23. pro 2008 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přejeme Krásné a pohodové vánoce :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Blanka a Zuzanka :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
23. pro 2008 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
leny věř mi že není se čeho bát děti opravdu vědí co potřebují takynejíš věci který ti nechutnají zkus třeba dávat tvaroch trochu sunaru a nějaké ovoce a vodu pořádně to rozmixuj a zkus je to dobrý Gábi to jedla taky i když někdy jen pár lžiček ale podle mě i když ti to jíst nebude nic se neděje prostě jí to nejí a basta já jsem zastáncem toho a všude se to říká že se do jídla nutit nemá však na si to sama vezme neboj a pokud nepozoruješ že by nějak strádala tak na to kašli doktorka ti tohleto ale říct nemůže mají své knížky ale věř že každé dítě je jiný.
Jinak mi prožíváme krásné a velmi pohodové vánoce malej mě kope a dokonce i Gábi a tátu a Gábi se to moc líbí a pořád mi dává pusinky na bříško je prostě kouzelná a zítra se na dárky moc těší moc jsem na ní zvědavá
Ale proč jsem tady taky vám chci popřát krásnýho ježíška plnýho pohody a zdraví moc radostí a to ostatní to už není tak důležitý hlavně at jste všichni v pohodě :wink: :slight_smile:
24. pro 2008 v 00:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přeju všem krásné VÁNOCE!!!!!! :sweat_smile:
24. pro 2008 v 07:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
I já přeju všem KRÁSNÉ VÁNOCE!!! :grinning:
24. pro 2008 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak u nás krásný vánoce byly a jak to vypadalo u vás?Jen ten sníh by mohl být :frowning2:
27. pro 2008 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, zpětně přeji krásné Vánoce. Strávili jsme je u tchýně, tak jsme se na net vůbec nedostala. A dle toho taky vypadaly. Hrůza děs běs.

Tyyy jo, Gabi, už 25tt? To snad ani není možný.
:astonished:
29. pro 2008 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo jo Hani už to tak je letí to jak blázen v pondělí jdu na glukozu tak si ji nesmím vyzvednout v lékárně.A co u vás jinak jak to zvládáte vy se Staníkem a on s vámi?
29. pro 2008 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky, hlásím se po asi pětidenní odmlce, nefungoval nám vůbec net, hrůza, už jsem byla úplně nervózní, že jsem odříznutá od okolního světa :grinning:
Gabi tak ta glukoza je v poho, ne? Mně teda holky radily, že si to nemám moc nechávat ředit, abych toho neměla hodně na pití a dobrý a ty seš holka šikovná, tak to s tebou taky nezamává :grinning: :grinning: :grinning:
U nás Vánoce výborný, malá si rozbalila všechny dárečky sama, měla radost teda jen z dětských plen (na panenky), kočárku (klasika) a vysavače, tak furt vysává bordel :grinning: :grinning:
Co plánujete holky vůbec na Silvestra? jdete někdo někam nebo budete v kruhu rodinném, popř. s pár přáteli? :wink:
29. pro 2008 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek