• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jihlava a okolí. Najdu tu nějakou maminu?

28. ledna 2017 
mel tak to je paráda že jste v pořádku mě ted taky zlobí počítač doufám že to nebude moc velkej problém a dobře se vyřeší tak určo napiš co je novýho .Já byla včera po dlouhé době v kině na Austrálii bylo to moc pěkný trochu jsem to probrečela ale jinak moc pěkný
11. led 2009 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, nám to s PC pořešil brácha, s manžou jsme se vyhazovali, tak brácha dovezl svůj starej PC pro mě, tak se nemusím s nikým prát. Včera jsme byli na velkých nákupech pro mimčo, tak snad už máme většinou. teď bych měla začít prát a žehlit, ať jsme ready, ale mě se tak nechce.... :wink:
11. led 2009 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Wjerushko když to máš tak daleko nepůjdeš ve čtvrtek na cvičení do nemocnice?
11. led 2009 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
beponka:mám to v plánu :grinning:
11. led 2009 v 18:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky! Ke komu chodíte na cvičení? Já jsem chodívala k sestřičce od Poustky. Bylo to bezva. Až budu zase těhu, tak bych tam opět ráda chodila. Snad na to bude čas. :slight_smile:
12. led 2009 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
no chodím je asi silný slovo, ale párkrát jsem byla v nemocnici na rehabilitačním, tam vedou civčení porodní asistentky. Já tam teda byla na tom pro "míň" těhotné jak říkají do 28 týdne a bylo to dobrý. Na "víc" těhotný se chystám tento týden, byly svátky a před svátkama jsem měla pekelnou chřipku, tak to nějak nevycházelo... :wink:
12. led 2009 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Wjeruško, plně tě chápu. Já jsem chodila pravidelně na power jogu, ale od listopadu mi to nějak nevycházelo. Buď byla nachcípaná malá nebo zase já. Případně mi do toho vlezlo něco jiného. A v prosinci jsem nestíhala. Teď chci zase začít chodit, ale trochu jsem zlenivěla. Ale budu se tam muset dokopat.
12. led 2009 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Já jsem na tom cvičení od nemocnice byla jen jednou, bylo to dobrý, chodila bych i dál, ale pak jsem začala otýkat, tak mi to dr. zakázal a musela jsem si válet jen šunky doma s nohama nahoře :angry:
Já se snažím chodit 3x týdně na aerobik, většinou se mi to daří, jen mezi svátkama jsem zlenivěla a hned jsem o dvě kila přibrala. Jsem nafouklá jak balón, tak to musím zase co nejdřív shodit :sunglasses:
13. led 2009 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já naštěstí žádný větší problémy nemám, akoát je mi celý těhotenství špatně, teď posledních 14 dní je po ránu. Už si připadám jak bulimička, jím snídani a vím, že kolem jedenáctý půjdu zvracet. Tomu se prostě nevyhnu, zkoušela jsem cokoliv, zas pak mám pokoj, to je proti začátku, kdy jsem prozvracela celý den pokrok.
Jo jo já se právě taky rozležela, na to cvičení jsem chtěla jít i minulý týden a normálně jsem ho zaspala :grinning:
Holky, tak jsem si četla začátek diskuze, jak popisujete porod v JI a doufám, že se to na tom dětským fakt změnilo. Docela mě to vyděsilo, ale zase plácat se někam do Brodu, když mám nemocnic nad barákem, to se mi fakt neche
13. led 2009 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
wjeru tak to se tam uvidíme. teda jeslti nebudu úplně unavená. občas teď jsem.
já se rozhodla pro porodku v Ji. je to tam sice hnusný a všichni si stěžují na dětské sestry, ale jsou to jen 4 dny. chmeme mít jihlaváka a ne broďáka:slight_smile:
Lenycko 2 kila. hi hi hi . já mám 17 nahoře :grinning: :grinning: :grinning:
13. led 2009 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beponko, tak já bych taky radši Jihlaváka, ale za ty nervy na šestinedělí mi to nestojí. Pokud je s miminkem vše v pořádku, tak tam jsou asi maminy spokojený, ale když máš problém s váhou miminka a s kojením, tak to věčný převažování před a po jídle ti fakt na klidu nepřidá. Nehledě na to, že jsem fakt byla zoufalá, když jsem měla malou kojit (a to mi říkali, že ji mám po dvou hodinách budit - i v noci), protože se sice hezky přisála, ale během chvilinky vytuhla a já ji nebyla schopná absolutně nijak probrat. A když jsem požádala sestry o pomoc, tak jsem si připadala, že je akorát otravuju a nejsem schopná se o malou postarat. A co jsem pak četla ohledně kojení z laktační poradny, tak v JI spoustu věcí porušují. Takže babyfriendly hospital je to spíš jen na papíře. Co jsem slyšela od mamin, který rodily v HB, tak si strašně chválili přistup sestřiček a jejich trpělivost. A to je to co maminka po porodu s rozhozenými hormony nejvíc potřebuje. Ale jak říkám, pokud je miminko v pořádku, tak v JI asi problémy maminky nemají.
14. led 2009 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Bep, já v těhu taky 17, buď v klidu :grinning:
14. led 2009 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já v těhu 12, ale pořád mám asi dvě tři kila nahoře a nemůžu se jich zbavit. Moc pohybu s malou nemám. Ty pomalý procházky na hubnutí moc nejsou. :grinning:
14. led 2009 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Vero mám úplně stejnej problém!
14. led 2009 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,my teď měli kurz s dětskýma sestrama a ty nám říkali, že se právě vůbec nemáme bát na sestry zvonit a ptát se, když budeme mít problémy, že je to jejich práce, aby nám se vším pomohly tak, že se o mimčo postaráme samy, až nás pustí. Tak já teda nevím, no. Pravda je, že v Brodě jsou asi hezčí pokoje, ale třeba švagrová rodila v Praze a tam ty dvojlůžáky, co jsou tady mají jako nadstandard za 700/den. Tak to tu asi nebude úplně nejhorší. No uvidíme, jakou zkušennost budu mít, právě si říkám taky, že to jsou jen 4 dny (doufám v ideál:slight_smile:) Tak to tu nějak vydžím a prostě + je, že to mám asi 5 minut. Jinak já nějak v těhu nepřibrala asi 5 kg, jenže zase mám slušnej základ i tak :grinning:
Beponka:budu se těšit, já jdu zítra akorát na kontrolu s mimčem a právě jsem obíhání po městě odložila na pátek, abych se na to cvičení dohrabala.
14. led 2009 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Wjerushko, já bych asi taky šla do JI, kdybych to měla kousek od nemocnice. Při Kačence jsem bydlela na Bedru, takže jsem se taky rozhodla pro JI, ale teď to mám nastejno jak do JI, tak do HB, takže zvolím nejspíš HB. Co jsem byla v JI v červnu 2007, tak asi měli dost našlapáno, protože na nějakých pokojích byly maminy i po třech. Ale to jsou ty jarní a letní měsíce, kdy se rodí asi nejvíc dětí. V HB jsem se ještě nebyla podívat, ale slyšela jsem, že je to tam menší a útulnější. Tak jsem na to zvědavá. A co se týká sester v JI. Tak nám taky na kurzu říkali, že se máme ptát. Akorát když pak přišlo na realitu, tak to vyznělo trochu jinak. Ale záleží, na koho narazíš. Všude jsou lepší i horší lidi. Já jsem byla na šestinedělí týden kvůli malý, protože měla nízkou váhu. Zato teď to dohnala a možná i ostatní s váhou předehnala. :grinning:

Leni s kočárkem to bylo lepší. To jsem nachodila třeba i tři hodiny denně. Ale teď co malá chodí sama, jsem ráda, když obejdem náš blok baráků. A to zvládnem tak za půl hodiny až hodinu. :unamused: :grinning: Už se těším na jaro, až budu moct vytáhnout kolo. To se dá sportovat i s malou. Posadíme ji do cyklosedačky a hurá na výlet. :dizzy_face:
14. led 2009 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky. neděste mě s tím hubnutím. já myslella že to pjde samo a ono asi ne:frowning2: to abych se krotila, ale já mám teď pořád chutě na sladký.
s porodem zkusím JIhlavu už kvůli tomu že tam mají víc nadstandartů. chtěla bych být sama. no uvidím jak to vyjde.

Wjeru: doufám že Ti kontrola dopadla dobře. já dnes cvičit nepůjdu. probudila jsem se dnes fakt dost oteklá a špatně se mi i chodí. to zadržování vody mě fakt zničí. chci zase svoje kotníky!!!
15. led 2009 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beponko, tak ať ti ten nadstandard vyjde. Já jsem byla ráda, že jsme měla na pokoji druhou maminu. Chytla jsem bezva maminku. Rozuměli jsme si a když bylo potřeba, tak jsem si malý navzájem pohlídaly (třeba když jsme šly do sprchy nebo na záchod).
Po porodu jdou kila celkem dolů, ale mně zůstaly ty dvě tři kila, co jsem nabrala hned první trimestr. Začla jsem asi víc jíst a míň jsem sportovala, takže se mi ručička na váze trochu zvedla. První trimestr by se nemělo přibrat nic. Aspoň podle tabulek. :slight_smile: Na kolo jsem se po šestinedělí dostala jen párkrát a na chvíli, takže to hubnutí moc nepřálo. :unamused:

Tak jsem si dneska s malou vyřídila na úřadě konečně nový trvalý bydliště. Musím si ještě vyřídit nový OP a pak začne kolotoč na úřadech. Už se toho děsím dopředu. Stačilo mi to po svatbě, kdy jsem měnila jen jméno. :astonished:
15. led 2009 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vero o tom, že se na kolo nedostanu mi ani nemluv. už teď 2008 jsem nejezdila. od té doby co jsem na začátku června zjistila, že jsem těhotná jsem nebyla. měla jsem strach a letos to taky moc nevypadá. ach jo:frowning2:
15. led 2009 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a Vero díky za tip. už jsem u Svítilové nahlášená:slight_smile: zjišťovala jsem i další reference a je prý fakt dobrá.
15. led 2009 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
beponka, tak jsem se odhodlala a byla na tom cvičení. Ale myslela jsem, že ten kopec k nemocnici nevyfuním. Teď se chodí fakt blbě. O nadstandartu taky uvažuju. Teď prý jsou dost plné a jsou pořadníky. Žádá se o něj u příjmu a sestry to nahlásí, takže když je volnej, tak tam tu maminu dají. Ale jinak tam byly všechny pokoje po dvou a jeden dvoják neobsazený.
15. led 2009 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bepi, letos se v létě na kolo můžeš dostat. Aspoň párkrát. Asi to nebude tak žhavý jako dřív, ale aspoň něco. Každopádně pro mne i ta půlhodinka na kole byla příjemný odreagování.
Tak ses nakonec rozhodla pro Svítilovou? Doufám, že s ní budeš stejně spokojená jako já. :wink:
15. led 2009 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Já jsem v létě měla o 4kg míň než na začátku těhu. Hodně mě vycucávalo kojení a byla jsem s malou tak 4-6h s kočárem venku, furt jsme někde trajdaly. No a teď mám tak 2-4kg (jak kdy :angry: ) víc jak před těhu, no je to hrozný. V létě mi všechno padalo a viselo na mně jak pytel a teď se zas do ničeho nevejdu :angry: :angry: :angry: S kočárem už chodíme minimálně a malá je venku dost líná chodit, tak že jí většinou tahám, takže zas mám ramena jak kulturistka :grinning: no radost pohledět, co vám budu povídat :angry: :grinning:

Taky jsem byla radši, že jsem na pokoji s někým, přeci jen když je nějaký problém nebo si člověk neví s něčím rady, tak to třeba ta druhá mamča ví nebo člověk kouká, když se něco řeší u té druhé a tak. Takže já bych do nadstandardu nešla :slight_smile:

Dneska jsem byla malý vyzvednout koberec do pokojíčku, tak se to tu konečně začíná rýsovat, tak jsem ráda :slight_smile:

A v tomhle marastu se špatně chodí mně, natož těhulím :unamused: Ale vyderžajte, máte to už za pár :wink:
16. led 2009 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, zrovna dneska jsem koukala, že mám docela pěkný bicepsy. :grinning: :grinning: :grinning: Začla jsem teď doma cvičit na balonu podle DVD. Od Ježíška jsem si vyprosila knížku ohledně cvičení pro posílení břicha, stehen a zadečku a v něm bylo i DVD s hodinovým cvičením. Na balonu jsem ráda cvičila i v těhu, ale po porodu jsem ho odložila. Tohle cvičení se mi fakt líbí. A po dvou dnech cvíča mám pěkně namožený břicho. Je vidět, že ho mám oslabený. Zato ty ruce mám posílený ažaž. Malá váží skoro 13 kilo a v zimním oblečení je to fakt síla. Dneska jsme byly v Orce na zpívání a kus přes náměstí jsem ji musela nést v náručí, protože jsme pospíchali. A pěkně jsem se zapotila.

Já jsem v porodce chytla maminku, co měla už pětiletou holčičku, takže to byla zkušená mamina. Radu ohledně malé jsem nemusela teda hledat daleko. :slight_smile: A navíc ony měly problém se silnou žloutenkou a my zas s váhou. Tak jsme si navzájem poplakaly a to nás taky sblížilo. :grinning: :grinning: :grinning:

Leni, my máme v pokojíčku pěkný binec. Jsem zvědavá, jestli to do Kačenčiných narozek dáme dohromady. Zatím tam máme jen skladiště. Ráda bych ji k narozkám zařídila pokojík. No, snad se to do června stihne.
16. led 2009 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
na balónu s náma právě cvičí ty PA ve čtvrtek a mě to přišlo hrozně příjemný, tak ho mám od Ježíška doma. I s břichem se mi na něm dobře sedí, líp jak v křesle a na židličce. Zase kolegy žena vyfásla na pokoj spoluobčanku z Kosova (městské čtvrti) a říkal, že to byl děs. Od rána se tam courala celá její familie se sprchovala, pak když byli návštěvy, tak si to na pokoji rozdávala s manželem, aby jí nebyl nevěrnej. A pak asi třetí den jim z porodnice zdrhla. Ale snad to byl dost ojedinělej případ
16. led 2009 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Wjeruš, tak to byl snad fakt hodně ojedinělý případ. To je dost drsný. Takovou spolubydlící bych fakt nechtěla. :astonished: Jak říkám, je to hodně o štěstí. Já jsem ho měla.
A to jako fakt byla s manželem - těsně po porodu? To snad ani nejde, ne? :confused:
16. led 2009 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jsem si míč koupila, ale nebyví mě to na něm. používám ho u počítače když se koukám na nějaký film z netu jako podnožník:slight_smile: ale chci na něm cvičit po těhu.
kamarádka co rodila v prosinci měla na pokoji holčinu co nepromluvila jediné slovo a bylo to takové napjaté psycho.
no jsem zvědavá...
17. led 2009 v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holčiny, zdravím Vás, jsem taky z Jihlavy.. Koukám že jsou tu samé maminy nebo očekávající maminy :slight_smile: já sem teda skoro dva roky snažící se, ale nějak bez úspěchu. :(
17. led 2009 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky, tak o těch "kosovankách" jsem slyšela taky. Ony totiž prej mají nějakou tradici nebo nevím jak to nazvat, že ona se s mužem musí v den porodu vyspat :confused: a když jim to překazí nebo to prostě nevyjde, tak jednoduše zdrhnou! Takže jsem myslela, že to jsou jen spekulace, ale už teda vidím, že je to vážně pravda! :rolling_eyes:
Vero chodíte v Pá na cvičení do Orcy? Byly jste i minulý týden?
Vysocanka, vítám tě :wink:
17. led 2009 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
leni, tak to jsem zas nevěděla já, že to tak je zavedený v tý komunitě, já myslela, že to byla jen jedna. :astonished: Bepi a co přípravy? my jsme dnes složili konečně postýlku :grinning: Vysočanka ahoj :wink:
17. led 2009 v 18:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek