• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jihlava a okolí. Najdu tu nějakou maminu?

2. září 2016 
ahoj holky tak se k vám hlásím po delší době neustále mi blbnul počítač a v m-softu mi nic nezjistili tak nevím ale ted to chvilku zas jde .Jinak u nás nic novýho jen se mi udělala menší vyrážka a tak mám strach aby to nemělo nějaký následky na mimi v ut jdu na kontrolu tak snad to bude v poho .dnes jsme byli s Gábi poprvé na bruslích byla moc šikovná a omoc se jí to líbilo zítra jdem taky. O cvičení jsem tohle těhu ani neuvažovala ale možná bych šla někam plavat kdybych tam mohla vzít i Gábi bylo by to super

Jinak vítám u násd nového člena vysočanko opravdu ti vůbec nezávidím a plně tě chápu taky jsem byla nervozní když ted po půl roce snažení se nic nedělo měla jsem teda pěkný nervi ale na štěstí vše v poho vím že se lehce radí ale hůř se to pak dělá ale opravdu by jsi se měla zaobírat něčím jiným a ono to pak samo přijde i dokonce beznadějný případy a vím o čem mluvím mole spolužačka po 13 letech snažení a dokonce i po umělím oplodnění nic a pak začali přestavovat barák a ona zjistila že je v jináči tak tevěž hlavu a zaobírej se něčím jiným a ono to přijde budu držet pěsti
17. led 2009 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
To jsou mi věci. :confused: No, fakt zajímavá komunita.

Vysocanko, taky tě vítám. Držím palečky, ať se objeví konečně //. Za tak dlouhý snažení si to už zasloužíte. A byli jste na nějakým vyšetření, nebo tomu necháváte zatím volný průběh?

Leni, byla jsem včera poprvý na těch starší dětech. Na jaře jsme chodili pravidelně, jenže od září to posunuli už na půl devátou a to jsem s malou absolutně nestíhala. Starší to mají od půl desátý a to už se dá. I ty pondělky od pěti nejsou k zahození. Když nebudu v práci, ráda bych tam s malou v pátek pravidelně chodila. Přece jen vrstevníky kolem sebe potřebuje. :slight_smile: Vy jste minulý týden byly? Chodíváš tam taky?
17. led 2009 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
My chodily když bylo malý tak půl roku myslím, pár měsíců jsme tam chodily, ale přes léto jsme se na to vybodly a teď jsem s ní zas začla chodit, jenže se jí ve ČT spustila rýma, tak jsem s ní nikam nešla a byly jsme celý den doma :unamused:
My byly na brusličkách poprvé v PÁ a museli jsme i včera s taťkou, ptž malá od rána žadonila :grinning: a za chvíli jedeme znova :slight_smile:
Gabi zahlídla jsem tě před City, pupík už máš pěknej :wink: sluší ti to :wink:
18. led 2009 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vysočanka vítej.
wjerushka no oblečení mám vyprané a postýlku chci dát dokupy tento týden. pak ještě dokoupit maličkosti. chodím si za rady za kamarádkou co má holčičku 6 týdnů a tak budu asi horzně chytrá:slight_smile: hi hi hi
Gabini - tak vyražte plavat na Ráj. tak je to dobrý. já tam tak jednou za týden taky chodím.

jinak holky nevíte jestli už otevřely Demlovku? měli jí otevřít po novém roce. tak by všechno určo bylo levnější než v Orce.
18. led 2009 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jojo, Demlovka už je otevřená, švagrová tam prý v SO už byla. Ale my tam nikdy nechodili a chodíme radši sami na Rošárnu a jsme spokojení :slight_smile:
Beponka, buď ráda, že máš kamarádku s takhle malým dítětem, to od ní budeš moct hodně čerpat, já to taky takhle měla :wink: :sunglasses:
18. led 2009 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
bepi, ty se máš, já začala prát dnes. Manžel vyházel všechny "holčičí" věci, protože by z toho mohl mít kríša trauma. prý stačí, že jsme mu 12 týdnů říkali Nikolko:slight_smile: Ale i tam na to nejmenší mimi toho máme až moc. Taky čerpám poučení od kamarádky, co se jí narodilo mimi v dubnu 2008. V pátek u nás byli na návštěvě a ten malej nám to tu pěkně upravil:slight_smile:
18. led 2009 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
wjerush, vy jste "prdlouši" :grinning:
19. led 2009 v 08:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to mi máme pohlaví jako překvapení. a třeba do porodnice mám jak modrou tak růžovou verzi. zbytek je neutrální:slight_smile:
19. led 2009 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,koukám,že se to tu rozjelo,ale já vás stíhám tak dočíst a šmitec :stuck_out_tongue_closed_eyes:
od pondělí do čt,nebo pá jsem se Zuzankou sama doma a o víkendu mám od rána do večera frmol :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak se vám ty termíny porodu už blíží :slight_smile: na jednu stranu vám závidím to těšení na miminko,ale Zuzanka má už teď tolik rozumu a je s ní pěkná psina,takže si to užívám :slight_smile: čekáme první zoubky,dr i prababička tvrdí,že už budou brzy :confused:
chodíme plavat do orcy,ve středu ráno,ale bohužel je to skoro spací doba Zuzanky,takže zatím i když má vodu ráda,tak to vždycky z části probrečí :frowning2: většinou si tam zabrečí nějaké jiné dítě,ona se přidá a pak už ne a ne přestat :cry: ale asi by si měla zvykat,že není jediné mimčo v okolí,tak zatím vydržíme :slight_smile:
19. led 2009 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, já mám dnes dost. byla jsem ve městě, u kadeřnice a pak jsem nakupovala :slight_smile: Věci do porodnice pro sebe jako podprsenky, vložky do nich porodní kalhotky a tak. Zítra budu mrtvá a dávat se dohromady.
Leni, tak to jsme, no. :slight_smile:
Bepi: Asi je to tak lepší, my už jsme se bavili, že u druhého se taky necháme překvapit.
Mel: Já se na mimi těším, ale zároveň se bojím, jak to budu zvládat, ale to asi každá nastávající matka u prvního mimi. Ty máš zase dobý, že už jsi s miminkem sžitá a právě, že už na Tebe reaguje a je s ním větší sranda. Každý období má něco :slight_smile: A že Ti občas brečí, který mimčo nebrečí?
19. led 2009 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jo holky, to já už mám teď zas strach, jak budu jednou zvládat dvě :grinning: :grinning: :grinning: a víc :grinning: :grinning: :grinning:
19. led 2009 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, taky mě to občas chytne. S jedním se to ještě dá, ale dvě už budou asi náročnější. Naštěstí budou od sebe víc jak dva a půl roku, tak to snad nebude tak strašný.

Bepi, koukala jsem, že máte vybraný jména Sárinka a Lukášek. Jsou to moc krásný jména. Sára se mi taky hrozně líbí, ale ta by u nás neuspěla. U manžela v baráku byla asi před pěti lety kočka Sára, takže dítěti by tohle jméno asi nedal.

Kamarádku s miminkem chválím. Není nic cennějšího, než získávat rady v praxi. :slight_smile: Z knížek se člověk dozví spoustu věcí, ale ve skutečnosti je to všechno přece jen trochu jiné. :wink:

Jinak my marodíme. Chytli jsme nějakou střevní chřipku. Já se teda zatím držím, ale malá v noci čtyřikrát blinkala a manželovi bylo mizerně dneska v práci, že musela odejít o něco dřív. Kačenka už od rána vypadala naštěstí dobře a taky papala a už neblinkala, tak to snad bude mít odbytý. Doufám, že i manželovi bude zítra líp.
19. led 2009 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak chřipka dolehla už i na mne. V noci jsem dvakrát letěla zvracet. Dneska nejsem schopná nic pozřít. Byla jsem tak utahaná, že jsem musela zavolat našim, aby mi pomohli s Kačenkou. Přijeli až v poledne, to dopoledne bylo nekonečný. Ale zvládly jsme to. :slight_smile: Po obědě jsem si dala dvouhodinového šlofíka. Teď mám celkem pohodu, protože tu mám dědu a nemusím kolem Kačenky lítat sama. :sunglasses:
20. led 2009 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
vero, snad to brzy přejde. Tyhlety střevní chřipky jsou pěkný mrchy a dovedou potrápit. Aspoň, že Ti má kdo pomoc s malou. No my chceme určo dvě děti, ale asi s větším odstupem. Chtěla bych se mezi prvním a druhým ještě na rok vrátit do práce. Ale uvidíme uvidíme. Zatím mi stačí být těhule :grinning:
20. led 2009 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jo Vero, tak já ti něco "řeknu" - my jak chodívali do Orcy na to plaváníčko, tak jsme si furt nosili střevní virózy a tak jsem se na to pak ptala u dr. a kamarádka dokonce byla s malým ve špitále a tam jí řekli to samý a to, že to je vir, který je ve vzduchu a tady ty bazény a herničky, tak ty jsou toho plný a musí se to prostě vyvětrat ven. Takže jsem ráda, že jsme minulý týden měly tu rýmu a nevyšlo nám to a přemýšlím, že tam radši nepůjdeme ani tento týden :frowning2:
Tak se držte, holky, nejhorší už máte za sebou :wink:
Já teď mívám takový divný sny - předevčírem jsem se vdávala a dneska jsem rodila a narodil se nám chlapeček a byl to celej přítel, prostě stejný vlasy, kouty, no už mi z toho asi fakt hrabe :grinning: :grinning: :grinning:
20. led 2009 v 18:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vero přeji brzké uzdravení celé rodince. tohle není nic příjemného :frowning2:

já dnes byla u doktora a jsem prý už přiotevřená tak nevím :confused: nechám se překvapit

po porodu určtitě ždáné další mimi nebudu chtít, ale zatím mám v plánu plynule přejít z jedné mateřské na druhou:slight_smile:
20. led 2009 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, tak třeba to jsou sny o budoucnosti. :wink: Teda až na ty kouty. :grinning: :grinning: :grinning:
My jsme to chytli od švagrové, ne z Orcy. Tam jsem chodívala s malou asi tři měsíce na jaře a nikdy jsme si nic nedonesly. Určitě se tam nějaký vir může objevit, ale nás to naštěstí minulo. V neděli synovec slavil první narozky, jenže švagrová měla v sobotu dost drsnou střevní chřipku. Chytli to od ní všichni, co se na oslavě objevili. Naštěstí tenhle bacil trápí jen jeden dva dny. Rychle odezní.

Bepi, vždyť asi za tři týdny máš termín. Dva týdny před termínem se bere jako normální porod, tak to můžeš mít třeba za týden odbytý. :wink: Já jsem si teda při porodu taky celkem užila, hlavně to hodinový šití, ale druhý den už jsem na bolest zapomněla a nijak jsem se nebránila dalšímu mimču. Na bolest fakt rychle zapomeneš. A plánuješ rodičák na dva, tři, nebo čtyři roky?
20. led 2009 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
vero tak to ti vůbec nezávidím ale aspon už to máš snad za sebou ale věřím že to muselo být šílený doufám že se to nepřenáší přes koníka :grinning: :grinning: to by jsme tu byli nakažený všichni :grinning: :grinning:
jinak u nás nic novýho snad je to že jsem pořád nějaká podrážděná asi to počasí na mě působí nevím kam jít a co dělat s Gábi a nejradši bych ležela a spala sotva se už valím a to mám do porodu tak daleko :frowning2: fakt vám holky závidím máte to už za pár :wink:
do Orky jsme taky dřív chodili a taky v zimě na štěstí jsme si nikdy nic neodnesli ale ted si myslím že už byhc se tam s Gábi nudila a tak s ní jdu občas do dětského koutku v city tam má aspon děti a já si v klidu sednu a odpočívám. Dnes jsem byla na kontrople a vše vypadá v pořádku malej se hlásí k životu v dřiše dělá jako kdyby tam už měla málo místa to ještě neví že bude hůř asi mu to ani říkat nebudu :grinning: :wink:
20. led 2009 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dlouho jsem se sem nedostala, chtěla jsem se zeptat Melanykol, ona má zkušenosti s jihlavským Sanusem že? :dizzy_face:
21. led 2009 v 07:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gábi, tak to by byl opravdu pěkný sajrajt, kdyby se to přenášelo i po síti. :grinning: :grinning: :grinning: Hlavně pro vás těhulky by to bylo nejhorší. :frowning2: Snad ti to rychle do porodu uteče. Já jsem se cítila až do konce naprosto v pohodě, ale když máš problémy několik měsíců, musí to být hodně nepříjemný.
21. led 2009 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
jéé bepi, tak to už asi cvičit nepůjdeš, až naostro :grinning: Fakt, že to máš za pár, tak hlavně aby porod šel dobře ne extra dlouho a mimčo bylo zdravé a v pohodě. Já se teda sotva valím. Jsem doma a vždycky můžu sedět, ležet nebo stát jen chvíli, pak se to miminu přestane líbít a hrozně mě šťouchá pod žebrama. Taky jsem začala hrozně chodit na záchod, hlavně v noci, to jdu tak 5x. No ale to asi k tomu konci patří :slight_smile:
21. led 2009 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak třetí kurz v orce opět probrečený,ale voda jí nevdí,tak nevím proč.Mě se zdá,že není zvyklá na kolektiv,či co.A navíc je ráno ospalá a protivka i doma.Ale zatím termín měnit nechci,ještě to zkusím jednou.
Vysočanka co potřebuješ vědět? Když nechceš tady,tak napiš do IP.Já i přes to,že nám to trvalo asi 2.5 roku,tak jsem byla se Sanusem spokojená.Jen od nich člověk asi nemůže čekat zázraky a hlavně to chce kladný přístup.Znám holky,co byly na prášky z těch návštěv,ale já se tam těšila,prtože jsem věděla,že se alespoň něco děje a snažím se já i oni.Ale klidně napiš,co potřebuješ vědět.
21. led 2009 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Melany, některý děti si musí zvyknout na to prostředí. A pokud ji ráno budíš, tak se moc nedivím, že je rozmrzelá. Uvidíš příště, jestli bude reagovat stejně a pokud ano, zažádala bych o lepší termín.
21. led 2009 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Melany a ty jsi byla dneska v Orce? :slight_smile: Kámoška tam byla taky s malým :slight_smile: :sunglasses:
21. led 2009 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vero já ještě nevím na kolik let jít. dva roky lákají kvůli penězům, ale byl by to stres s dalším otěhotněním abych navázala další mateřskou. nevím ještě.
holky z té Orcy taky chodí trénovat mimi domů do vany? já nevím kdy se pak mám někam nahlásit abych něco nepropásla:slight_smile:
21. led 2009 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Bep, co vím já, tak z Orcy domů nechodívali, spíš jsi tam mohla jít do půl roku do takových vaniček, tam myslím dokonce chodila Mel se Zuzankou, ne? Ale domů choděj z toho Plaváčku nebo jak se to jmenuje z Demlovky. Takhle jsme u nás jednou nebo dvakrát paní odtamtud měli a bylo dobrý, že byla malá ve svým, takže žádný stresy z cizího prostředí :wink:
21. led 2009 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bep, o dvou letech jsem uvažovala taky. Ale já bych zase chtěla jít do práce a kde sehnat hlídání pro dvouletý dítě? Nakonec jsem se rozhodla pro ty tři roky. Když nastoupím do práce dřív, tak mi mateřskou neseberou a kdyby byl nějaký problém, tak budu mít rok k dobru.
21. led 2009 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lenycko díky za vyjasnění. ještě budu muset promyslet kam budeme chtít chodit. ale chtěla bych něco co není jen v týdnu dopoledne aby mohl chodit i tatínek.
21. led 2009 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beponko Orca funguje i o víkendu.A domů si zavoláš z Demlovky a pak můžeš klidně chodit do Orcy.Já do té vaničky s malou nakonec nechodila.
Vero já ji právě nebudím.Ona vstává kolem šesté,půl sedmé a já si ji vezmu k sobě,ale dřív ještě usnula a teď už právě ani neusne.Ale kolem půl deváté,deváté už bývá ospalá a to zrovna máme kurz.Tak jsem dnes vylezla z trolejbusu u odboráku a ona si ještě 20 min zdřímla.Minule ji rozbrečelo jiné dítě,ale dnes začala zničeho nic sama a nebylo tomu konce,až v sauně.No tak se uvidí příště.
Tak bych tě Gábi ráda potkala do porodu.Skouknout,jak ti to sekne.
21. led 2009 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bepi, co já jsem slyšela, tak v Plaváčku na Demlovce se s dětmi moc nemažou. Prý je tam potápí hned první hodinu. V Orce asi až potřetí. Ale záleží na miminku. Naše malá s vodou bojovala, takže pro ni byl stres jen to polití vodou z kelímku. Byli jsme v Orce jen na dvou zkušebních lekcích. Pak jsme se s manželem domluvili, že radši budem chodit sami občas do bazénu. A malá je z toho nadšená. Sice jsme byli asi jen čtyřikrát za celou zimu, ale aspoň si to vychutnala a neměla žádný stres. Když se nechce potápět, tak ji nebudu nutit. Hlavně když bude mít ráda vodu a bude se v ní ráda cachtat. :slight_smile: A my jsme zrovna byli přihlášený v Orce do kurzu v sobotu odpoledne. Před zahájením kurzu se s nimi domluvíš, jestli by ti vyhovoval spíš všední den, nebo víkend. Aspoň nám vyšli s víkendem vstříc. :wink:
21. led 2009 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek