• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jihlava a okolí. Najdu tu nějakou maminu?

28. ledna 2017 
Ahoj holky.
tak jsem tedy mamina. moc spokojená mamina :grinning:
Sárinka je úžasná. zatím jen spí a ani nebrečí a do mlíku je jako dravec. jsem fakt šťastná.
porod byl hrozný. jak se říká o té naší jihlavské porodnici, že super na podornici a horzné na šestinedělí tak bych to viděla přímo opačně. od sedmi od rána jsem chtěla epidurál, protože jsem ty bolesti nemohla vydržet. porodila jsem v jednu a nedostala ho. anesteziolog prostě neměl čas. i když předpokládám, že kafíčko si uřčitě dát stačil. no a pak mě trošku dva dny po porodu překvapilo, když mě v noci začal bolet spodek a šla jsem do sprchy a vypadl ze mě kus gázy. doktorka ho ve mě prostě po šití zapoměla...... :unamused:
na šestinedělí byli všichni dětští doktoři i sestři špičkový. milý, hodný, trpělivý, usměvavý....
prostě opak toho co jsem slyšela.
každopádně moje druhé mimčo bude z Havl. Brodu :unamused:
7. únor 2009 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
bep tak to je skvělí že už to máš za sebou moc moc gratuluju je teda blbí že nemáš moc dobré zkušenosti s porodnicí ale hlavně že jste obě v pořádu :wink: přeju vám hlavně hodně zdraví :wink: :wink: :wink: :wink:
leny opět jsem to pochopila jinak ale to jsem celá já :frowning2: je mi to teda moc líto ale pokud jak píšeš to bylo špatný už dřív tak je opravdu lepší se rozejít zavčasu nedá se ohlížet na dítě protože dítě rodiče potřebuje pořád a nikdy není správná doba na to aby se od partnera odešlo čím dřív si uspořádáš život aby jste se obě měly líp tím líp moc ti budu držet pěsti aby jste to zvládly co nejlépe a zařídily si život co nejlíp :frowning2: :wink: kdyby cokoli klidně napiš
7. únor 2009 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
bepi moc gratuluju k holčice a závidím :wink:
Náš malej si to nakonec rozmyslel dřív a v úterý ve tři ráno mi odtekla plodová voda. Narodil se v 11 dopo. Porod teda nic moc. Naposlední chvíli si to malej rozmyslel a chtěl zůstat v bříšku, jenže to nešlo, tak musel ven kleštěma. Přestávaly kontrakce, neměla jsem kyslík, prostě na porod vzpomínat ráda nebudu. Ale já mám teda zkušennost ze sálu dobrou. Všichni dělali, co se dalo, aby šel malej ven a manžel byl úžasnej. :slight_smile: . Bohužel se objevily komplikace+předčasný narození, tak musel kryštof na JIP. Mě ze šestineděli pustili, že jsem zahojená a jsem doma, na JIP namůžu, protože mám chřipku.:frowning2: Tak se snažím aspoň odsávat, abych se pak rozkojila a manžel tam nosí co se podaří. Dneska se bude učit mimčo koupat a přebalovat. Pokud mi bude líp, tak bych tam mohla v pondělí a v úterý bych si tam šla do středy lehnout. Pak bychom už snad mohli domů oba dva. Držte nám palce, ať jsem co nejdřív pohromadě
8. únor 2009 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Wjeru tak gratuluju a palce určitě držím!!!! určtiě budete brzy spolu doma.
vědět o sobě tak jsme se mohli potkat....
8. únor 2009 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bepi, tak to je mazec s tou gázou. Ono to je prostě o lidech. Já jsem chytla prímo porodní asistentku. O epidurál jsem nežádala, takže nemám zkušenosti, jak to tam v tomhle směru funguje. Akorát doktor, co mě šil, mi zrovna dvakrát příjemný nebyl. Byla jsem dost potrhaná, šil mě asi hodinu a furt měl poznámky jako, abych se uvolnila, že jsem moc stažená apod. Bych chtěla vidět jeho na mým místě. :angry: Pokud byla Sárinka v pořádku, tak na šestinedělí asi nebyl problém. My jsme bojovali o každý gram a to věčný vážení mě fakt deptalo. Ale výsledek je stejný. Druhý porod chci zažít v HB.
Ale jak říká Gábi, hlavně že jste obě v pořádku a malá prospívá. :wink:

Wjeruš, to mě mrzí, že nemáš malýho u sebe. Každopádně gratuluju ke Kryštůfkovi. Ale ti drobečci jsou velký bojovníci a určitě ho už brzy budete mít u sebe doma. :wink: Zatím hodně odpočívej, ať se pořádně vykurýruješ a nabereš síly po porodu. Budeš je ještě hodně potřebovat na první týdny k péči o malýho. :wink:

Bepi, Wjeruš, to jste se teda pěkně shodli s termínem. :slight_smile:
8. únor 2009 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Beponka, to je fakt nářez, to čumím jak blázen! Já jsem teda se šitím problémy neměla, dostala jsem injekci proti bolesti a když to začlo bolet, tak jsem se ptala, jestli to tak má být, tak se dr. překvapeně zeptal, jestli to cítím, tak mi pak dal ještě další injekci a dobrý, s tímhle jsem byla moc spokojená.
A s epi mám taky špatné zkušenosti, hodně špatné. Měla jsem jen křížové bolesti, břicho vůbec a tak jsem nevěděla jak si od bolesti ulevit, kord jak mě tam drželi dobu na tom monitoru, tak jsem tam fakt dost řvala a PA za mnou chodila a já chtěla epidural a ona že nemaj výsledky z krve, což nebyla pravda, ptž jsem chudokrevná, tak mi brali krev den před porodem. Epidural jsem prostě nedostala, teď jsem ráda, ale kdybych jednou měla mít druhé, tak bych tam nastupovala už s tím, že bez epiduralu prostě nerodím a hotovo! Přitom holka, co se mnou ležela na pokoji ho dostala úplně normálně. Rodila o pár hodin dýl, ale bez bolestí!
Holky moc gratuluji k oběma dětičkám, snad vás někde brzy potkám a budu se moct pokochat :wink:
8. únor 2009 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
wjeruš tak to je mi líto že máš špatný zkušenosti ale určitě to už bude všechno v pořádku a za chvilku ho budeš mít doma moc moc vám gratuluju
před chvilkou jsem se dívala na občanský judo a tak si tak říkám jestli si to dítě radši nenechám v břichu kdybych už jednou nerodila tak ted bych měla ale obrovskej strach. :frowning2: Ale ten mám i přes to tak uvidíme doufám že bude všechno dobrý. Mě teda taky nepíchli epi protože jsem v tu chvíli měla špatnou srážlivost a to jsem chodila darovat krev tak jsem myslela že ji mám prostě dobrou ale nejspíš se v těhotenství všechno mění tak snad ted už to když tak půjde.
8. únor 2009 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, tobě dávali injekci? Mně tam stříkl (aspoň pokud vím) jen nějaký sprej na umrtvení. Ale i přes to to bylo cítit.

Gábi, co dávali v Občanským judu?
8. únor 2009 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Gabi, judo jsem viděla taky, je to docela nářez, takovou dobu jí nechali trápit chuděrku a pak ještě měla takový problémy. Všude je vážně něco, to je děsný!
Vero mně tam píchnul nějakou umrtvovací injekci, takže jsem cítila jen že mi tam něco dělá, ale vůbec to nebolelo. Jak se blížil ke konečníku, tak jsem to už začla cítit, tak jsem to řekla, tak mi to místo ještě opíchnul a dobrý. Takže proto se furt hrozně divím, že ostatní při tom tak trpí!
9. únor 2009 v 08:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, tak tos měla dobrý. Jsem netušila, že dávají i injekce. Kdo tě zašíval? Mne tuším Šustr, nebo jak se jmenuje. Jak jsem psala dřív. Moc sympatický mi nebyl. :unamused:
9. únor 2009 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak malej prý vypadá moc dobře, v půlce týdne bych si za ním mohla jít na den lehnout a pak bychom mohli oba domů. Už aby byla půlka týdne....:slight_smile:
O Šustrovi jsem slyšela, každý mamině, co s ní měl co dělat byl nesympatický.
Mě teda zašívala nějaká doktorka a dostala jsem taky injekci. To judo mě teda taky sebralo, ještě, že už mám po porodu, jinak bych snad ani neodrodila. To bylo teda drsný.
Ach jo, malej ještě není doma a už to zvoní pojišťováci......
S tou epi mi vysvětlovali, že bych ji mohla dostat jen pokud bude mít anesteziolog čas a ten se tam neukázal. Ale u mě se to dalo vydržet, akorát ten monitor byl teda protivnej. Navíc se jim nezdály pohyby malýho, tak jsem na něm ležela připojená asi hodinu.
9. únor 2009 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lepší před porodem na takový věci nekoukat.

Wjeruš, to už uteče, ani nemrkneš. :wink:

Já jsem teda taky trpěla na monitoru. A to jsem tam ležela skoro furt, protože malá se nechtěla v bříšku moc hýbat. Ale dalo se to vydržet. Jenže pak mi začly slábnout kontrakce, tak jsem dostala kapačky a po těch to byl teda nářez. Naštěstí to trvalo asi jen hodinu, pak se malá narodila. Ale za hodinku už jsem o žádné bolesti nevěděla. Tohle se zapomíná rychle. Naštěstí. Jinak by asi žádná ženská dobrovolně do druhýho děcka nešla. :grinning:
9. únor 2009 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dodatečně gratuluji Wjerus k synovi :slight_smile:
Kolem mě se motala taková mladá dr,hnědé dlouhé vlasy,už nevím jméno a taky mi chtěla malou tahat kleštěma.Naštěstí včas zasáhl primář a hnal mě na císař.Ale máte to za sebou a teď to čeká Gábi,tak ji nebudem plašit a přejemem klidný porod :grinning: .
Nevím jestli jsem psala,už máme druhý zoubek a Zuzanka je zlatíčko :slight_smile: .
9. únor 2009 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, tak jsem natáhla nějaký fotky z porodnice. Dneska jsem na chvilku za malým byla, chřipka totiž skolila i manžu, ten je momentálně úplně mrtvej, vysoký horečky přes 39, sotva dýchá. Ach jo, už bychom taky mohli mít chvilku pokoj
9. únor 2009 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
vero tam bylo jak starší ženská rodila a museli jí to brát kleštěma na štěstí je dítě v pořádku ale ona byla moc potrhaná pak jí špatně zašili a ona měla 9 měs. vývod z břicha :frowning2: :angry: no fuj
ale ono je pravda že spíš se ví o těch porodech co dopadly špatně a o těch co dopadly dobře a těch je stoprocentně víc se už nepíše tak že já věřím že když to bude po druhé bude to lepší :wink:
mel tak to je paráda že je malá v pořádku jen tak dál
wjeruš neboj uteče to určitě jak voda a malej bude doma vůbec ti nezávidím že ho máš tak daleko od sebe

:frowning2: A proč tam vůbec je vždyt jsi rodila tak v 39 týdnu ne? a to není zas tak brzo? Je moc malý?

Jinak už jsem vyklidila skřín pro mimi a začnu pomalu dělat výbavičku a balit si tašku člověk nikdy neví Gábi už se taky moc těší.
9. únor 2009 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jo to jsem se taky chtěla zeptat, proč je malej v nemocnici... Tak hlavně, že už s ním brzy budeš moct být. Musí to být ale asi na budku, viď? Ty jo, to si vůbec neumím představit :astonished:
Gabi už víš, jak na to, tak to půjde "samo", uvidíš :wink:
10. únor 2009 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Wjeruš, Kryštůfek je frajer. Je to krásný bobeček. A taky mi nepřipadá nějak extra malinký, aby musel být v inkubátoru. Měl nějaký problémy?

Gábi, podruhý to bude určitě jednodušší. :wink:
10. únor 2009 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bepi, uděláš taky album s maličkou? Jo, abych nezapomněla. Mám pro tebe schovaný noviny, kde je Sárinka vyfocená. Kdyby sis je chtěla schovat na památku. :wink:
11. únor 2009 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky.
album jsem udělala na rajčeti tak jestli se chcete podívat...
http://rittichovi.rajce.idnes.cz/Sara_prvnityden/

v neděli mi začali vypadávat stehy a rozlezlo se mi šití a dostala jsem tak povrchovou infekci. paráda :unamused: naštěstí nic vážného co by ovlivnilo kojení a malou. v nemocnici mě oštřovali v neděli a pak v pondělí. šít mi to ale už nemůžou dokud to nebude všechno zdravý. takže musím proplachovat peroxidem a nemůžu sedět a vůbec to bolí. kamarádce vypadli stehy po 14ti dnech a mě prostě po týdnu a bohužel.... :unamused:
11. únor 2009 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bepi, to mě mrzí. Snad ten peroxid pomůže a nezhorší se to.
11. únor 2009 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bepi, omrkla jsem album. Sárinka je krásný buclíček. Má krásný papulky. :wink: Moc vám to spolu sluší. :slight_smile:
11. únor 2009 v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jóooo, tak Beponka a tebe já znám :grinning: Teda ani ne tak tebe jako tvého muže, toho teda znám zas přes toho svýho :grinning: vy jste bydleli/bydlíte u nás tady za rohem :grinning: Tak to moc gratulujeme :grinning: :grinning:
12. únor 2009 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, malej se narodil v 37tt. Jak jsem psala měl jsme težký porod a na poslední chvíl ho tahali kleštěma, takže byl celej obouchanej a oteklej. Navíc se moc nalokal plodový vody a aby toho nebylo málo dostal silnou žloutenku. No jo, jenže já ležela nahoře na porodnici a když bych už mohla jít za malým, tak jsem dostala chřipku. ležela jsem totiž na pokoji, kde se připravujou maniny k porodu a to mají dva pokoje společnou koupelnu. No a na sousední pokoj přijali maminu s chřipkou. Do dvou dnů jsme to měly všechny. Tak mě pustili domů a malýho si nechali na JIP. Teď už je doma, fakt jsme si ho ve středu odvezli:slight_smile: Je docela hodnej, jenom se mu moc nechce sát z prsu, jak ho na JIPce rozmazlili lahvičkou, tak z tý mu to jde líp.
Bepi, taky to teda nemáš jednoduchý, to Ti ani trochu nezávidím. Ale Sára je fakt nádherná. Snad se dáš taky brzy dohromady a budeš si v klidu dál užívat holčičky :slight_smile:
12. únor 2009 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky jsem tu nova,tak vsechny moc zdravim :slight_smile:

Beponko:mas nadhernou holcicku,gratuluji :slight_smile: preji vam moc a moc zdravicka,drzte se a ty se brzo uzdrav:slight_smile: pekny den.
12. únor 2009 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Vítám Petulinku :wink:
12. únor 2009 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lenycka: Děkuji :slight_smile:
12. únor 2009 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petulinko, taky tě vítám. :wink:

Wjeruš, tak to si malý užil od narození, chudinka. :unamused: Snad si to teď vynahradí a bude zdravý jako buk. :wink:
12. únor 2009 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky vy máte pech teda, obě dvě! Tak hlavně, že už jste všichni doma, tam se všechno hojí líp jak ve špitále :wink:
Mi vysvětlete, jak můžou dát ženskou s chřipkou mezi zdravé??? Jsou věci, které asi fakt můj malej mozeček nedokáže pochopit :angry:
13. únor 2009 v 08:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, taky jsem na to koukala jak ťululum. To je přece jasný, že to chytnou všichni poblíž. :unamused:
13. únor 2009 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vero:dekuji :slight_smile:

Wjerushka:Nepochopim,ze zenskou s chripkou nedaji nekam zvlast...To je logicky, ze to nekazi vsechny, to pany doktorky nenapadlo? :confounded:
Uvidis,brzy se rozkojite a zvyknete si na sebe a vytvorite si svuj system :slight_smile:
Je fajn,ze jste doma,uzivejte se ve zdravi a pohode.Drzte se.
13. únor 2009 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek