• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jihlava a okolí. Najdu tu nějakou maminu?

2. září 2016 
Peti, máš hezkou holčičku. Kolik jí přesně je? A jak dlouho se snažíte o druhý mimi? Teď jste začali?
13. únor 2009 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vero: Dekujeme za chvalu.Michaelce budou 16.dubna 4.roky.O mimi se snazime skoro tri roky a nic,4 potraty a tak,v srpnu jsme zacali jezdit do CAR,tak uvidime jestli to k necemu bude.
Vase Kacenka je pekny slunicko.
13. únor 2009 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
No v nemocnici nám řekli, že prostě izolačku nemají no. Doktory to teda moc netrápilo, ale bylo vidět, že sestřičky to hrozně mrzí, že jsme jim tam polehaly. Jestli bude někdy druhý, tak si teda tu Jihlavu taky třikrát rozmyslím, jak jsme ji před tím hájila.
Malej je zatím docela hodnej, akorát včera zlobil do jedný do rána, nechtěl sám ležet v postýlce. Když se choval, tak to chrněl a jak se dal do postýlky, tak začal křičet.
Peťo, holčičku máš opravdu pěknou, tak držím pěsti, ať se zadaří to druhý mimi.
13. únor 2009 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
wjerusko:ja byla v Ji v 7.mesici tehotenstvi na udrzovani a spokojena jsem tam nebyla,v 9.mesici jsem tam sla znova a jelikoz jsem musela rodit bud v Brne nebo v Praze kvuli tomu,ze mam dve delohy a ja jim rikala ze bych sla teda rada do Brna,tak mi rekli ze jihlavska nemocnice nema dobre vztahy s tou brnenskou,tak jsem si teda pomyslela svy.Nakonec jsem rodila v Praze Motole,ale tam jsem kvuli nezodpovednosti pana doktora malem o Misku prisla,resuscitovali ji a naposledni chvili je jim to poradilo,uz bych tam nikdy nesla.Rodila jsem cisarem a kvuli jejich peci jsem byla jeste v Praze na reoperaci a podruhe na reoperaci v Jihlave,jelikoz mi tam nechali velkou cas placenty.
Dekuji,snad se nam to brzy podari :slight_smile:
Krystufek je peknej chlapecek :slight_smile: Kojeni jde uz lepe?
13. únor 2009 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petulinko brrr. úplně mi přeběhl z tvé příhody mráz po zádech :unamused: a držím pěsti ať se zadaří s dalším mimi.
13. únor 2009 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ty jo Peti, tak to mi teda jde úplně mráz po zádech, to ti teda povím, to sis vytrpěla, brrrr. Tak ať se drzuhé brzy zadaří!
13. únor 2009 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beponko:dekuji ... Neni to dobra zkusenost,ale uz nam je dobre,hlavne ze je Michaelka zdrava.
A co ty a malicka,jste holky zdrave?
13. únor 2009 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peti, díky za pochvalu. Kačenka je opravdu naše sluníčko. :slight_smile: Koukám, že sis taky vytrpěla svý. Tak to už byste si to druhý mimi opravdu zasloužili. :wink: Moc vám to přeju.

Wjeruš, já jsem taky předtím JI obhajovala. Že se to tam hodně za poslední roky zlepšilo. Ale po vlastní zkušenosti jsem na ni musela fakt nadávat, takže příště určitě vyrazím do HB. Doufám, že to příště bude. :dizzy_face:
13. únor 2009 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
koukám že nám přibyla další mamina vítám tě mezi náma. Holčičku máte teda fakt pěknou a ten porod no doufám že nic takovýho nezažiju i když jdu rodit do Jihlavy :frowning2:

dnes jsme zkoušíme péct chleba táta si vymyslel recept a tak ted nám těsto kyne jsem zvědavá jestli se nám to povede :wink:

jinkak u nás nioc novýho budu ráda až porodím už se siotva valím a to mám ještě pěkný kus cesty před sebou ale pomalu už to začínám připravovat protože u druhýho člověk prej nikdy neví tak abych nebyla překvapená :slight_smile:
14. únor 2009 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gábi, máš novou pekárnu? Teď nevím, jestli jsme to tady probírali. Určitě jsme pekárny řešili na Vysočině, ale nevím, jestli i tady. :sunglasses: Já jsem zatím pekla jen ze směsí. Na vlastní těsto si zatím netroufám. Ale jinak jsem z pekárny fakt nadšená. :sweat_smile:
14. únor 2009 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Neprobíraly jsme to tu :slight_smile:
Já jsem pekárnu taky chtěla, kamarádka jí má, tak zkouší různé recepty sama, když jsme u nich byli, tak měla zrovna nějaký, do kterého přidávala sušené papričky, no byl vynikající, říkala, že peče hodně často. Ale prý na to musí mít ty spešl mouky, z pytlíku teda nepeče
15. únor 2009 v 08:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petulinka: Ty jo holka, tak to jsem mela pohodovej porod, to máš pomalu taky do nějakýho pořadu. To si to druhý opravdu zasloužíš. Kojení už nám jde, malej saje jako o život. Já myslím, že to bude dobrý. Akorát si zvykám na vstávání v noci.
O pekárně taky uvažuju, ale nevím, jestli by u nás měla úspěch. Manža má nejradši bílej chleba a klasický bílý rohlíky. Když jsou do druhého dne, tak už je snad ani nejí. Je z Haný a tam je prostě bílá mouka. Tmavý pečivo bylo pro póvl. Aspoň v jeho rodině se takhle stravujou jako hanáci - dieta je půl sádla a půl oleje, pěčivo výhradně bílý a všechno plave v omastku.
16. únor 2009 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
to ne holky pekli jsme to normálně v troubě on má občas takový nápady :slight_smile: ale koupili jsme pekárnu sestře protože bydlí na vesnici a tam přístup k pečivu není tak velkej a ta si ji chválí.
petulinko taky přeju at se vám už konečně zadaří myslím si že až přijde čas tak to přijde neboj :wink:
wjeruš jen tak dál :wink: kojit kojit a zas kojit :wink:
16. únor 2009 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vero ty máš pekárnu? taky uvažujeme o koupi. kde se kukpují ty směsy?

wjeru tedy Hanáka bych asi nechtěla co se stravy týče. fuj mastný:slight_smile:
jinak já taky kojím jak o život.
jen malá si plete den a noc. ve dne je to spící andílek a v noci kouká, nespí a brečí. jsem z toho pěkně unavená.
16. únor 2009 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem z pekárny taky nadšená. A moc se mi líbí, že se v ní dá udělat třeba jen kynutý těsto. Než to míchat v ruce... Z toho mám vždycky akorát puchýře. Zatím jsem ve fázi zkoušení, ale fakt super. S manželem jsme se kvůli ní teda pohádali hned první den, protože o ní nevěděl. Koupil mi ji můj taťka. Manžel nadával, že je to zase další zbytečný krám v kuchyni (hlavně že on v tý kuchyni něco dělá fakt hodně často. :angry: ). Zatím taky moc chlebu z pekárny neholduje. Ale když tady byly tchánovci se švagrem a švagrovou, tak se mohli po tom chlebíku utlouct. To se jen oblizovali, jak je to dobrý a křupavoučký. Z toho jsem měla fakt radost. :dizzy_face: Každopádně i kdyby to manža moc nejedl, tak až budou děti trochu větší, tak je to pro ně zdravější, než bílý pečivo. Kačence jsem včera večer dala jeden krajíček a zblajzla ho během chvilinky, jak jí chutnal. A to večer nikdy skoro nic kromě mlíka nejí. :grinning:
Bepi, já jsem si zatím kupovala směsi v Naturalu, pak v Bille a v DM. Dvě jsem dostala i k pekárně jako dárek. Seženeš je teď už snad všude. Dají se sehnat případně i na netu. Kilo směsi z Naturalu vychází asi na 50 korun a uděláš z něj dva chleby po 750 g. Energie prý vychází tak 2 - 3 koruny na jedno pečení, což je pakatel. Takže cenově to taky jde. :wink:

Bepi, malá potřebuje čas, aby si ujasnila, co je den a co je noc. Ale nezávidím. My jsme naštěstí problém se spaním u malé neměli. V noci se budila na kojení, ale jinak spinkala.
Wjeruš, to je paráda, že už jste se rozkojili. Ono to chce čas a hlavně trpěliovst.
16. únor 2009 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lenycka:ani jsem ti nepodekovala za podporu z 13.2.,je pekne cist,ze nam miminko nekdo preje,takze dekujeme mockrat :slight_smile:
16. únor 2009 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
A proč by vám ho neměl někdo přát, prosim tě? :confused:
16. únor 2009 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
To je přeci samozřejmost, ne? Nebo nevím....tomu jinak nerozumím :sweat_smile:
16. únor 2009 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peti, copak vám někdo miminko nepřeje? To musí být teda blbec. :angry:
16. únor 2009 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Neodbočuj od původního tématu".
16. únor 2009 ve 21:46 • radus.b.
Vero dík za info. schválně kouknu kde a jaký směsi mají.

tohle počasí je šílené co? sněžné království:slight_smile:
17. únor 2009 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
No mě se to počasí taky moc nezdá. Tohle mělo být kolem Vánoc a Silvestra, i když je zima, já už bych brala jarněji. :slight_smile:
17. únor 2009 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak to my jsme od včera úplně nadšené. Byly jsme bobovat, dneska jdeme stavět sněhuláka na dvůr, dopoledne jsme si na to byly už koupit mrkvičku, co mrkvičku, pořádnou mrkev na pořádnýho sněhuláka :grinning: tak se na to půjdeme za chvíli vrhnout a kdyby nám to vyšlo, tak ještě na skok na boby.
17. únor 2009 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,je dost lidi co nam miminko nepreje :frowning2: treba manzelova sestra,ma pocit,ze tchyne ma radeji Michaelku,nez jeji dceru,nekolikrat i do oci nam rekla,ze doufa,ze zadne dite mit uz nikdy nebudeme...no proste des,tak jsem rada,kdyz nam miminko nekdo uprime preje...jako treba vy :slight_smile:
17. únor 2009 v 18:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak to mi jde úplně mráz po zádech, ale nedivím se tomu, někteří lidé jsou vážně zlí!
Nicméně držte se a na kecy nepřejících s... z vysoka! :wink:
17. únor 2009 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
petulinka nic si z toho nedělej lidi jsou zlí ale vím že to víc bolí od blízkých :frowning2: ale vy se určitě dočkáte moc vám to přeju

my jsme dnes byly s Gábi taky bobovat bylo to naprosto úžasný Gábi to strašně bavilo jezdila sama protože já nemůžu i si je pokaždé tlačila do kopce no prostě supe :slight_smile: počasí bylo taky pěkný tak to šlo jen se děsím těch mrazů co mají přijít snad nebudou tak velký a budou trvat jen chvilku.
jinak manžela zase chytly zuby a zrovna přijede až ve čt tak trochu trpí :frowning2: no ale může si za to sám měl si to nechat doléčit uvidíme co řekne doktor asi mu pro jistotu vytrhá všechny aby ho už nebolely :wink:
dnes jsem byla na ultrazvuku a malýho jsem viděla opět se nám potvrdilo že je to kluk tak uvidíme co to bude nakonec :wink: ale jinak je všechno v pořádku prý podle učebnice už je chudák hlavou dole :frowning2: :slight_smile: a dokonce jsem na něj koukala ten je kráááásnej :slight_smile: a dostala jsem i balíček bylo tam pár vzorků a nějaký časopisy a letáky tak jsem docela koukala a prej když vyplním jeden papír tak mi další balíček pošlou po porodu tak jsem zvědavá co na mě chystají :wink: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. únor 2009 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jo Gabi to já jsem měla taky, tam pak máš jednu plínu, cumel, nějaký časák, myslím, že tam byly nějaký slevy, na těch prvních pár dní je to docela příjemný :wink: a člověk se v porodnici trochu zabaví :slight_smile:
18. únor 2009 v 08:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Gabi,ty kufříky jsem dostala tři,každý jiný a všude jsem se zaregistrovala,tak jsem pak dostala nějaké dárky a vzorky poštou,příjemný a užitečný :wink:
Dneska jsme byly opět na plavání,tak celkem to jde,tenhle kurz mi celý proplatila pojišťovna,tak nekupte tom za ty prachy :grinning: tak pokud bude Zuzanka spokojená,tak půjdeme do dalšího :slight_smile:
Jinak dodatečná gratulace novým maminám k miminkům(ani nevím,kdy jsem tu byla naposledy) a petulince hodně sil k otěhotnění a švagrovce bych řekla,že si hodlám pořídit hned dvojčata :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. únor 2009 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holky, my byli dnes poprvé v poradně. Malej přibral 100 g, ale pořád je malej, má lehce pod 3 kg. Ale hlavně, že jsme se rozkojili, dostali jsme pochvalu:slight_smile: Byl tam úplně nejmenší, vedle nás ležela holčička, co měla 4kg u porodu, ta oproti němu vypadala jako obřík. :grinning:
Jo jo, až bude Kryštof řádit na bobech, tak to si tu zimu taky užijeme asi jïnak. Zatím teda kvůli mrazu nesmíme ven, a když jedu kočárem k doktorce do poradny, tak se nadřu jako kůň.
Ty kufříky nejsou špatný, taky jsme je dostali a bylo tam pár příjemných věcí.
Peto, já bych se na to vykašlala. Ještě se budeš stresovat blbýma řečma. Švagrová je asi vysoce inteligentní bytost, když přemýšlí takhle. Hlavně buďte v pohodě vy dva, ono se to zlomí.
Mel, Ty chodíš taky do orky?
18. únor 2009 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Wjeruš, my jsme měli taky asi dva tři týdny pod tři kila. Pak to ale šlo rychle nahoru. A vycházky máte povolený? Nás nechtěli pustit ven dřív, než bude mít malá 3 kila. Taky mi v porodnici připadalo, že jsou všechna miminka hotový obři. Proti tomu našemu drobečku (měla 46 cm). :grinning:

Peti, na takový lidi je potřeba se vykašlat. Nic jinýho si nezaslouží. :angry:

Tak naše čertice vydrží sedět na bobech jen chvíli. Radši se poslední dny válí ve sněhu. Včera jsem snad poprvý za celou zimu vytáhla ven foťák, tak jsem udělala i pár zimních foteček. Musím je dát do alba.

Taky se musím pochlubit, že Kačenka už se celkem slušně učí chodit na nočník. Doma ji asi druhý týden nechávám bez plínek a dneska si zatím pokaždý řekla a nepočurala si ani jedny kalhoty. Dokonce si řekla, i když potřebovala kakat. :sweat_smile:
18. únor 2009 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek