• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jihlava a okolí. Najdu tu nějakou maminu?

2. září 2016 
Hani, já bych neřekla. Kluci jsou možná trochu akčnější, ale potřebují cítit stejnou lásku a porozumění jako holky. Výchova musí být už odmalička. Ale zas tak přísná bych na takový škvrně nebyla. Aby se mě mimčo bálo, to bych teda nechtěla. A proč ho plácá přes ruce? Já jsem malou taky občas musela plácnout přes ruku. Většinou spíš jen symbolicky. Málokdy se mi u toho rozbrečela. Věčně házela jídlo ze židličky na zem. Ale trvalo to asi do 15 měsíců. Pak se z ní asi stal člověk, protože tohle přestala najednou dělat. Chce to čas. Maličkýmu dítěti to prostě nevysvětlíš. U nás teda spíš jak křik platí dobrý slovo a trpělivost. Když začnu na malou křičet, tak ji chytne ještě větší vzteklina a všechny věci začnou lítat. Když vydržím s nervama a v klidu ji to začnu rozmlouvat, tak to většinou zabere spíš. Aspoň takhle to funguje u nás.
27. únor 2009 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hihi, tak to s tou večeří se mi stalo taky. Manža přišel z práce, ještě se hodinu zakecal s kámošem fotbalistou a pak mi řekl, že si myslel, jak bude ohřátá rajská k večeři :angry: Vtipálek. A jak jsem mohla spát. Tak jsem vymyslela fintu fń. V noci bude s malým spát on, ja si lehnu do pokoje a bude mi ho nosit na kojení. To jsem zvědavá, co bude po jedný noci říkat. Pak ho snad podobný vtípky přejdou :sweat_smile:
Já teda nevím, jestli na takhle malý dítě být přehnaně přísnej a vychovávat formou příkazů. Spíš bych se asi taky klonila k vysvětlování a trpělivosti. Aspoń kamarádka má stejně starýho klučinu a funguje jí to. Jenže já mám první dítě, tak kdo ví, jak to u nás bude. Ale manža je taky moc chytrej a radí. Když začal malej brečet, tak mi nadával, že ho beru z postýlky a chovám, že si na to zvykne. Tak jsem to párkát nechala zkusit jeho a už ho chová taky :grinning:
27. únor 2009 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Hani to mě mrzí a to je kvůli tomu, že se neshodnete na výchově malýho?
My to teda máme taky formou vysvětlování, ale kolikrát když zlobí, tak mi taky rupnou nervy a už několikrát dostala i na zadek. Převážně proto, že mi uteče nahatá a nechce si nechat dát plínu a má z toho hroznou srandu a pak se vzteká nebo když se vzteká bezdůvodně. Ale už na ní začíná platit, aby si odešla do vedlejšího pokoje a přišla až jí to přejde. To překročí práh a směje se hned jak sluníčko :grinning:
Ale mám to jak Vera - když na ní jdu po zlým, tak mi to vrátí tím, že je to ještě horší. Když jí to vysvětlím a jdu na ní po dobrým, tak to pochopí a přijme snáz :slight_smile:
27. únor 2009 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
wjeru tak spal manža s malým? hrozně by mě zajímalo jak to kdyžtak dopadlo:slight_smile:

u nás na dnešek malá řvala snad celou noc. trápili nás prdíky a bylo to hrozný. a manža si jen dá polštář přes hlavu a spí dál. a jelikož to ráno nebylo lepší a nic nepomáhalo k utišení tak jsem už byla i na procházce s kočárem a malá právě v chodbě v kočáru ještě spí. a velký zastánce manža ještě nevylezl s postele. super ne?
mohla bych sice teď volný čas využít k vaření, ale ani mě nehne. jen ať vaří chlap.
28. únor 2009 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile: taky vás dočítám,ale napsat něco už je horší.Někdo se tu zmínil o srazu Jihlavaček.Taky jsem si říkal,že by to šlo,ale asi bych počala,až bude lepší počasí a nebudou toho mít ty děti tolik na sobě.Naše Zuzanka nemá to oblíkání moc ráda a je to asi u všech dětí podobné.
Hani tak to bych chlapa asi poslala hodně rychle někam s nějakým plácáním a křikem na tak malé dítě.Je to zajímavé,protože bych řekla,že chlapi mají většinou větší trpělivost,než ženský.Ale řekla bych,že si koleduje o to,aby se ho malý bál a měl z něj větší respekt,než je potřeba.Tak vydrž a pokud to jde,tak nenápadně bojuj.Ono hádat se kvůli tomu malému taky nepřidá.
Jinak máte všechny krásné dětičky.
Naše Zuzi má po 8 měsíční kontrole a má skoro 10 kg(9750)takovej macíček můj.Jinak vše v pořádku.
28. únor 2009 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ti chlapi. Bepi, nechalas vařit manžela? Aspoň něco může udělat, že? U nás to bylo komplikovaný v tom, že když se malá narodila, manžel jezdil stavět baráček, takže mi pomáhali spíš rodiče. Ale Kačenka naštěstí odmalička v noci spinkala pěkně. Jen se párkrát vzbudila na bumbání.

Wjeruš, taky jsem zvědavá, jak to u vás v noci probíhalo.

Melany, já bych to naplánovala až tak na květen až srpen. To už bude hezky a mohlo by se jít i někam do hospody, kde mají venku dětský koutek.
28. únor 2009 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Wjeru, jak v noci? Vydržel teda psychicky? :grinning:
Bep a co malý zkoušíš na prdíky? Mně takhle jednou prořvala celý den a odpo jsme brečely obě dvě. Ale bylo to naštěstí jen jednou! Pak jsme zavedli preventivní opatření a dobrý :slight_smile:
Malá mi taky spávala celou noc, ale známá, co má dvojčata, tak měli snad skoro do půl roku myslím, převrácený režim. Takže ta v noci musela fungovat, no obdivuju jí, že to zmákla :slight_smile:
A sraz bych naplánovala hned na květen, to už bude teplo a pak můžeme klidně i na červen, červenec i srpen :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
28. únor 2009 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Co já slyšela, tak na prdíky dost pomáhá masáž bříška. Ale důkladná. My jsme na to naštěstí skoro vůbec netrpěli, takže jsme tohle řešit nemuseli. A taky je prý dobrý Pupík nebo Flatulin. A z kapiček zas víc doporučují Babycalm. Je prý lepší než Sabík.

Tak já se přídávám k Leničce. Srazík v květnu?
28. únor 2009 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Večer jsem dopekla v pekárně makový závin. Je naprosto dokonalý. Měla jsem z něj obrovskou radost. Dokud mi ji nezkazil manža. Ten mi prostě nic z pekárny nepochválí, i když je to fakt výborný. Prostě s ní nesouhlasil, tak vždycky nějakou vadu musí najít. Jednou je bábovka málo nadýchaná, čerstvý chleba se nedá ani ukrojit, závin je moc vysoký a veliký, takže si ho taky nemůže ukrojit,... Fakt bych ho někdy zabila. :angry: Ale že on má v garáži milion různých nářadí a šroubků, který použije jednou za uherský rok, to je v pořádku. :angry: :rolling_eyes:
28. únor 2009 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Vero prď na něj, hlavně, že chutná tobě s malou a on ať si ocumlává ty svoje šroubováky :grinning: :grinning: :grinning: Já jsem přeci tu pekárnu taky chtěla, ale taky mi byla rozmluvená a teď toho lituju. Ale vypadá to, že jsem prodala hlubokou korbu na kočár, tak třeba za to bych si jí mohla pořídit, to je fakt :wink: Hele a jak se tam vůbec dělá závin? To si tam uděláš těsto, vyndáš ho, uděláš závin a dopečeš ho tam?
28. únor 2009 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě taky každou chvulku chlap něčím vytočí,ale kamarádka se teď bude rozvádět,mají mimčo jakom my staré a když si představím,kam až to může dojít,tak mě ten vztek raději přejde.Ona ta hranice mezi hádáním kvůli "BLBOSTEM" a rozchodem ,nebo útěkem jednoho z těch dvou je dost tenká.
Jen si vem Vero,jak mu teď je,určitě mu všechno z té pekárny chutná,ale propána přeci neřekne,že se trochu pletl :grinning: :grinning: :grinning: to se po chlapovi opravdu,ale opravdu nemůže chtít :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
tak začneme pomalu sondovat,kam by se dalo jít s několika kočárkama posedět,já bych to viděla,pokud bude teplo,na nějakou zahrádku,moc dobrá pro děti j na Starce,krásně si tam ty větší hrají :slight_smile:
1. bře 2009 v 07:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jsem manžu ukamenovala Vašimi názory a světe div se, docela to zabralo. Přestal na malýho křičet, plácat přes ruku... I když je teda pravda, že já to občas taky přeženu. Je už hrozně moc živý a jak psala Lenča, dát mu plenku je docela mučednická práce. Prostě na zádech ležet nebude a má hroznou srandu z toho, jak mi s holou prdelkou leze po posteli. :grinning: Kdybych neměla strach, že se mi počůrá, smála bych se tomu asi taky.

Bepi, my jsme na to taky hodně trpěli. Střídali jsme Sabíka a BabyCalm. Pár dnů zabíralo jedno, pár dnů druhý. Asi dva měsíce jsme to dávali před každým jídlem, protože se to jinak nedalo. A pak manžel ještě mačkal bříško. Mamka na to byla moc slabá. Standa u toho vždycky plakal, ale vylítalo to z něj a byl klid.

Se srazíkem v květnu souhlasím. :slight_smile:
1. bře 2009 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
O zahrádce na Starce jsem taky slyšela, ale ještě nikdy jsem tam nebyla. Tak vyzkoušet to můžeme. Nebo je pěkná zahrádka v bývalém kojeňáku, tam je i stín, jsou tam hodně stromy a je tam velké pískoviště. Já na ní narazila až vloni na podzim, jinak bych tam asi byla pořád :grinning:
My jsme na prdíky po každém koupání namasírovali bříško Pupíkem (100x ve směru hod. ručiček), nosili jsme malou na tygříka, když se kroutila a mně jí bylo líto, tak jsem jí šoupla do prciny teploměr (někdo dává tu trubičku, to já jsem ani nekupovala, teploměrem jsme si krásně vystačili), dávali jsme Sabíka a mám tu třešňové pecky na nahřátí (ty jsem teda použila asi jen 1x, nenechala si je na bříšku). No a pak jsem nejedla nic, co by jí mohlo nadmout, což byla teda síla a netuším, jak jsem to tak dlouho mohla vydržet :sunglasses:
Holky a všimly jste si, jak se spousta lidí rozvádí a rozchází v době, kdy mají takhle malé děti? U mně v okolí mám snad jednu jedinou kamarádku, která je má stejně starého chlapečka a je fakt šťastná. Jinak je to všechno na rozvody nebo rozchody. Mi řekněte čím to je, kdyť dřív to naši rodiče snad tak nehrotili, ne? Co myslíte?
1. bře 2009 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, my zkusili i tu rektální rourku, ale teploměr byl lepší.
No rozvádí se hrozně moc. Myslím, že dřív to spíš nedovolovali konvence. I když i moje prababička byla rozvedená. Jenže tu manžel bil a propil majetek, tak se to bralo jinak. Dneska si spíš lidi rozvádí opravdu kvůli malichornostem. Mě manžel taky vytáčí, rozvodem nebo alespoň rozlukou jsem už taky vyhrožovala, ale oba asi zatím vnitřně cítíme, že si život bez toho druhýho neumíme představit.
1. bře 2009 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky. se srazem v květnu souhlasím. je ne 16. to máme sraz se střední - 10 let od maturity:slight_smile:
pěkná zahrádka je v Kubánský. taková stinná. ale uvidíme dle počasí.

na dnešek spal manža v děcáku. začal nějak chrchlat tak jsem ho vyhodila:slight_smile: a hned to bylo lepší. vzala jsem si malou do postele a jak jsme celou dobu byli spolu tak brečela míň. prostě jsem jí hned slyšela a hned začala utěšovat nebo cvičit nebo vyndala cisternu:slight_smile:
je fakt že spousta lidí se rozvádí s malými dětmi. ani se nedivím, občas je to náročné. připadá mi, že vždy když se někam společně vypravujeme, že se pohádáme. třeba kvůli tukavičkám na malou nebo jiný blbosti, ale prostě v tu chvíli to je důležitý.
dřív nebyli takové možnosti odejít. nebylo kam. teď si najdeš podnájem, nebo vezmeš hypotéku a něco koupíš. dřív se holt zůstávalo.
jinak díky za rady. zkusím koupit Babycalm a něco na masáže bříška.
1. bře 2009 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak manža spal s malým na dnešek. Bylo to fakt super, asi to zavedu pravidelně každý víkend. Jen nakojit, pak padnout a být nějakou dobu tuhá. Fakt, že Ti chlapi to asi míň hrotí. Já, když Kryštof pofňukává, tak ho jdu aspoň pohladit. Manža to neřeší, dokud kryštof neřve jako tur. Jinak si vesele dál spí. A Kryštof byl prej v noci hodnej. Ale naznal, že vstávat v noci každý tři hodiny není nic jednoduchýho. Ráno mi taky malýho dal a padl ještě do 11 pospával. :slight_smile:
S pdíkama máme problémy taky, naštěstí ve dne. Zatím máme sabíka, toho mají horzně rádi tady v jihlavské porodnici:slight_smile: ,ale právě doktorka mi doporučovala ten babycalm. Taky se snažím nejíst nadýmací potraviny, ale stejně nás ty prdíky trápí. S tím teploměrem to slyším poprvé, asi to zkusíme.
Já myslím, že malý dítě je pro vztah hroznej zápřah. právě, že před tím byli jenom dva, tak se nějak domluvili, měli čas jen pro sebe, nebyl problém se věnovat svým zálibám, nemuselo se ničím omezovat. Pak přijde dítě a je to úplně o něčem jiném, člověk se točí jen kolem něho, je to zápřah, maminy jsou unavený a chlapi to třeba nepochopí. Taky si větina myslí, že si bude vesele žít jako před tím, přece jen pro ně to taková změna není, chodí dál do práce, pěstujou si ty svoje záliby. A nedokážou pochopit, jak se to všechno pro ženu rapidně změní.
Květen je OK, taky tam asi budeme mít oslavu, máma má narozky, ale datum nevím, tak uvidíme, jak se to vyvrbí.
1. bře 2009 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,co se prdíků týče,měly jsme štěstí a moc na ně netrpěly a když se už nějaký ten větroń objevil rektální rourka vše spravila,nebo jsme Sabíkovaly.Někdy jsme nahřívaly bříško nebo masírovaly.

Ono je to s tou rozvodovostí a celkově problémy ve vztazích těžké,žijeme v takové uspěchané době,občas mám pocit že lidi k sobě maj celkově dál a hlavně je to o komunikaci( i když s někým se opravdu bavit nedá).Také jsme měli problémy,bouřlivé období hádek a zvratů,ale dá se říct že jsme je ustáli a ....snad to bude fajn.Četly jste nový Jihlavský deník??Za leden je tam ve staistice víc rozvodů jak svateb.

Když odbočím...včra jsme byli v kině na Líbáš jako bůh,skvělý film,doporučuji :grinning:
1. bře 2009 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, přesně tak, jak píšeš. Uděláš si v pekárně těsto, pak to vytáhneš, vyválíš, naplníš, sroluješ, strčíš zpátky do pekárny a upečeš. Zkoušela jsem tenhle receptík a fakt paráda. http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2473

Melany, ke je Starka? A Leni, kde byl dřív kojeňák? Já jsem rodilá Jihlavačka a jsem teda abolutně mimo. :confused: :pensive:

Hani, malá se mi začala otáčet po třetím měsíci a od té doby bylo přebalování utrpení a zkouška trpělivosti. Čím dýl se dítě začne otáčet, tím líp. Aspoň v tomhle směru. :grinning: :grinning: :grinning:
No vidíš, aspoň k něčemu ta drbárna na koníkovi je dobrá. :grinning: Přece jen jsme proti tomu tvýmu v převaze. :grinning: :wink:

Bepi, my se taky hádáme snad pokaždý, když někam jdeme. A hlavně když vyrazíme někam na výlet. Přijde mi, že manže je z toho všeho nervní a pak jsem já ta špatná, co nic nestíhá a všechno jí trvá strašně dlouho,... Nepamatuju si, že bychom někam vyrazili a nepohádali se u toho. Někdy je fakt na zabití, ale být bez něj bych fakt nechtěla. :grinning: :grinning: :grinning: Ale musím říct, že dřív býval větší pohodář. Dost se změnil během stavby. Bylo toho na něj moc. Měl hlavu plnou cihel, střechy, podlah,... A do toho problémy v práci. Tak začal být víc vznětlivý a to mu zůstalo. Má to teda v rodině, tchán je taky takový. Je sice hodný, ale je to prostě cholerik. Čím je starší, tím je to horší. U manžela to asi bude taky tak. Se mám na co těšit. Ale slíbila jsem v dobrým i zlým, tak to prostě musím překousnout a těšit se z těch hezkých chvil. :slight_smile:

V dnešní době se před problémama utíká a neřeší se, takže proto i ta vysoká rozvodovost. Místo aby si to pár mezi sebou vyříkal, prostě se radši rozejdou. Aspoň tak to vidím já.
1. bře 2009 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Bývalý kojeňák je naproti staré nemocnici, myslím, že je to ta mexická, jak píše Beponka a starka je dole u řeky, přejedeš přejezd na Dolině a jedeš dolů ten kopec a v ďolíku doprava a tam je to po pravé straně, je to tak? Je to taková putika, ale v létě na zahrádku si to lidi hodně chválej :wink:
Je zajímavé číst vaše názory. Je fakt, že většina chlapů nerada něco řeší, tak nad tím mávnou rukou a radši od toho problému "utečou" a čekají, že se to přeci nějak vyřeší. Dnes je spíš snad zvláštní, když jsou lidi spolu než od sebe :unamused:
Nad tou troubou popřemýšlím, já právě mám problém, že mám rozměrově tu malou starou linku a na tu se mi nic nevejde. Mám tam s bídou kávovar a už i ten mi tam dost překáží. Ale šikla by se, to určitě.
Já před odchodem ven nebo spíš před nějakým výletem nebo návštěvou taky vyšiluju. Já tu lítám pomalu nahá a balím a připravuji věci a jídlo a on si už stojí u dveří v bundě a cinká klíčema od auta :angry:
Švagrová je zrovna teďka v kině na tom samém filmu, tak jsem zvědavá s jakou přijde. Jé, já bych šla taky do kina. Naposledy jsem byla na Nestydovi, Macháček je prostě borec, na toho já nedám dopustit :grinning:
Jo a Sabík je v JI nemocnici vážně oblíbený. Já ho s sebou neměla, ptž v těch papírech z porodnice psaný nebyl, tak první dítě, člověk neví a dostala jsem pomalu vynadáno, že je nemám. Kdyby mi je nepůjčila holčina, co se mnou ležela na pokoji, tak by se na mě sestra vybodla, i když vím, že kamarádce je tam půjčili v pohodě. Asi jsem sestřičce nepadla do oka, co se dá dělat :grinning:
1. bře 2009 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já teda Sabíka taky neměla a ani mě nenapadlo,že bych ho měla brát,vždyt v nemocnici ho musej mít,no jo šetří se.Nelča byla v porodnici v Brně a tam se sice moc nesabíkovalo,ale zase naše mlsná potvůrka dostávala do mlíčka Glukopur,jnak ho nechtěla.
když někam jedeme,manžel už kolik dní dopředu dělá plán v kolik se vstane,v kolik se začne oblékat,v kolik se vyjede,propočítává cestu i zastávky,no někdy je na pěst,takový náš malý velký plánovač.Jak mu to nevychází začne nervit.
1. bře 2009 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Nety manža mě pobavil :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: vstaneme v 7:03, v 7:22 dosnídáme, 7:41 stojíme nastartovaní u dveří a odcházíme :grinning: :grinning: :grinning: Dělám si samozřejmě srandu, neber to nějak špatně :wink:
1. bře 2009 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
neberu,neboj on baví každého :grinning: ,náhodou je to někdy psina,já s oblibou jeho propočty bojkotuju,tak se hned zrána naštve a at si to organizuju já když jsem tak chytrá :grinning: :grinning:

Nevíte kde se dá sehnat maska??kristýnka má ve školce karneval a nevím,kam jít??
1. bře 2009 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Myslím, že jsem viděla v Oskárka a 100% mají u Doubka. Teda myslím ty na obličej. Jestli myslíš kostým jako celý, tak ten jsem viděla u brány v tom hračkářství.
1. bře 2009 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
nety, tak to já mám to samý. Manža je taky přesně ten plánovací tip. On je spíš takovej ten, svatba, první dovolená v Jugoslávii, první dítě.....Dokonce jsem od něj dostala sprďáka, že se Kryštof narodil v únoru. Podle jeho plánu to sice mělo být letos, ale představoval si tak květen, červen. Jenže já jsem mu neopatrně řekla, že jestli si myslí, teď si udělám mimčo a ono to vyjde, tak se teda plete, že se musí trochu snažit:grinning: No a vypadá to, že se zas tak moc snažit nemusel:grinning:
1. bře 2009 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lenycko-díky.Poslyš,nechodila jsi na Textilku??

wjerus,tak takovéto dlouhodobé plánování moc nepraktikuje,spíše takové denní rozvrhy.
1. bře 2009 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak Buenu Vistu znám. Tam býval kojeňák? To jsou mi novinky. :confused: :grinning: A Starka, to už taky asi vím. Nikdy jsem tam nebyla, ale můžu to někdy vyzkoušet. :slight_smile:
1. bře 2009 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: :grinning: :grinning:
fakt se bavím :grinning: Ti chlapi:slight_smile:
u nás je to tak, že už je taky oblečený a obutý a cinká klíčema a já lítám abych dooblíkla sebe, malou, vzala tašku s věcma a autosedačku a rychle samozřejmě.
nebo se domluvíme že už jedeme a já už jsem hotová, malá oblečená a všechno a pán si vezme noviny a že musí na záchod :unamused:

dneska měla malá zachvaty breku s prdíků. ještě jsem nezkusila tu rektální rourku, ale asi to už zkusím.
1. bře 2009 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nemáte občas pocit,že si z vás Vaše polovičky dělaj legraci??Před chvilkou si kristýnka malovala po podlaze smyvatelnýma voskovkama,jako hadřík na utření použila malé věcičky pro panenky,které jsem ji dala po Nelince,přesněji dupačka,čepička ...mladá s tím vytřela podlahu a vyhodila do odpadkového koše.Pucuji ji tady na tři doby,přijde chlap amísto zastání jen řekne:No a co,já jsem jí řekl,že si to má vytřít těma hadrama a pak vyhodit...grrrr.
1. bře 2009 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Nety chodila :confused: koukala jsem k tobě do alba a nemáš tam žádnou fotku, tak nevím, jestli tě znám :slight_smile:
1. bře 2009 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
známe se určitě,zdravíme se ale nevíd odkud,jsem spolužačka Hromady:slight_smile:,koukala jsem na tvoje foto a docvaklo mi,že tě vlastně znám
1. bře 2009 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek