• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jihlava a okolí. Najdu tu nějakou maminu?

28. ledna 2017 
Holky, dneska mi sem vůbec nejde přidat příspěvek, nevím proč. Lososa jsem při těhu taky baštila, myslím, že je to prospěsný. Jinak jsme se dneska krásně potkaly s mel, ten její kočárek je opravdu dobrá poznávačka. Tak už někoho taky znám:grinning: :grinning:

Nety sedm týdnů, to sis asi taky užila svý při druhý holčičce. To si nedovedu představit

Ale já myslím, že se sourozenci mají rádi snad všichni. S bráchou jsme vedli strašný války doma, ale na venek jsem nedali jeden na druhého dopustit. On je o 5 let mladší a když mu moje tehdy nejlepší kamarádka sebrala tříkolku a nechtěla mu ji dát, tak jsem se s ní kvůli tomu tehdy porvala.

Jinak manža je zase spíš fotbalista. Fotbal i hraje pro zábavu a chodí na Jihlavu A a jak je fotbal v televizi, tak je to jasný. Ale když jsou sportovní zprávy, tak na něj nesmím mluvit, vůbec nevnímá. Tuhle byl namíchlej na Kryštofa, že mu do toho řval
6. bře 2009 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přesně,to je v každé rodině ta sourozenecká rivalita,žárlej na sebe,ale jedna na druhou nedá dopustit.Ted už si spolu holky vyhrají.Kristýnka je spíš naštvaná,že Nelinka nemusí do školky a ona ano a cítí se odstrčená.

Těch sedm týdnů bylo hrozných,odvezi mi miminko do Brna,já za ní dojížděla,ale už je to pryč.První holčička se zase narodila ve 33.týdnu,tak doufám že jsem si všechnu smůlu již vybrala.

Teda holky já nevím,fotbalu ani hokeji za máknerozumím,ale koukám že je to všady stejný-jak je nějaký přenos,manža jde radši někam do hospody,protože domy by si to nevychutnal:frowning2:.Jo a furt honí teletext,každou chvíli kouká na výsledky,tím zase spolehlivě nakrkne mě jak to furt přepíná.
6. bře 2009 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bepi, já jsem malé nechala náušničky napíchnout u doktorky. Bylo to po první dávce hexy, u Svítilky po 4. měsíci. Ale už bych to nikdy nechtěla absolvovat. Nehledě na to, že malá strašně plakala, tak se jí jedna náušnička v oušku vzpříčila a když jsem jí to chtěla srovnat, začlo jí to hrozně krvácet. Do večera jsem jí to nemohla pořádně zastavit. Druhý den už to bylo OK. Pak nám to ještě asi měsíc hnisalo, ale to už nebylo nijak strašný. Kámoška nechala svojí první holčičce taky napíchnout náušničky, u druhé už šla radši na nastřelení. Říkala, že se to nedá vůbec srovnat. U nastřelení malá skoro vůbec neplakala. A navíc to bylo během vteřinky hotový. U píchání to musí doktorka propíchnout a pak teprve tam rvou ty náušničky. Musí to být mnohem bolestivější. Navíc musí miminko držet silou, aby se nehýbalo. Svítilová ani nechce, aby u toho maminka byla. Asi víc proč. Mně to stačilo, když jsem Kačenku slyšela řvát přes dvoje polstrovaný dveře. Ještě dnes se mi svírá srdce, když si na to vzpomenu. Jsem moc ráda, že má malá náušničky, to jo. Ale pokud budem mít druhou holčičku, určitě půjdu na nastřelení a ne na píchání. Toť moje zkušenost. Jo, kámoška byla na nastřelení v Prioru v JI.
6. bře 2009 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Wjeruš, to u nás se při sportu taky nesmí vyrušovat. :grinning: Ale je fakt, že poslední dobou si těch sportovních novin manžel až tolik neužije. Pravidelně chodíme malou koupat oba dva a je to akorát v době zpráv. Tak mu to ani nevyčítám, že si nás vůbec nevšímá, když se náhodou k těm zprávám dostane. :slight_smile:

Gábi, půjde Gábinka od září do školky? Nebo ji ještě necháš doma?

Nety, to sis teda užila u obou holčiček. Tak snad už to máš fakt vybraný a teď tě čeká jen a jen samý pohodový události. :wink:
S tím teletextem je to u nás podobný. Manžel to taky často přepíná. Naštěstí brouzdá po teletextu hlavně během reklam, tak to má jediný štěstí. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. bře 2009 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky :slight_smile: jak už psala Wjerushka,tak už s známe,ale kdyby mě neoslovila,tak ji nepoznám :slight_smile: .Mají krásného drobečka a mě se ani nechce věřit,že Zuzanka byla takové miminko.Já jsem Wjerus jezdila do 17.15 a Zuzanka přeci jen usnula.
Nám píchala náušnice dr tyky po očkování a proběhlo to v pohodě.Až na ten křik při tom.
7. bře 2009 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
mě nešel koník snad od rána vůbec....
díky za názory ohledně náušnic. já chci zatím píchnout u doktorky a pojede na to manža. já bych to nezvládla.
když to beru podle sebe. tak já mám v každém uchu 3 náušnice, jednu píchlou a dvě nastřelený. a jak ty nastřelený dírky jsou týden bez náušnic tak už začínají zarůstat. u těch píchlejch je to v pohodě. proto chci raději píchnout. já už bych malý dala náušnice nejraději hned. třeba mě je píchli hned v porodnici. ale asi se to před 30ti rokama dělalo jinak:slight_smile:
7. bře 2009 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bepi, mně to taky píchali brzy po narození. Ale teď se čeká až na to očkování. Někteří doktoři dávají první hexu už ve třech měsících, ale Svítilová až ve čtyřech. Takže se i to píchání trochu zpozdí.
7. bře 2009 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
My dali malé náušničky ve třech měsících hned po první hexe. A nechali jsme jí je nastřelit u dětské paní doktorky v Polné a nemůžu si to vynachválit. Malá sice plakala asi čtvrt hodiny, možná dýl, já nevím, v tu chvíli mi to přišlo jako celá věčnost, ale nekrvácelo jí to, byli jsme s ní v ordinaci a hned to bylo hotové. A Bep spíš si myslím, že ti ty dvě nastřelené zarůstají, ptž jsi je neměla od malinka.. Takže já spíš doporučuji nastřelit. Švagrová je nechala holce taky nastřelit, ale v Prioru, my volili dr. z toho důvodu, že nemáme to jedno ouško vyvinuté, tak kdyby jí to třeba hnisalo nebo se mělo něco dít, tak abychom to měli od profíka :wink: :slight_smile:

My se zase dneska potkaly v CP s Nety :grinning: Jenže ta teď nemá čas sem jít, ptž byla utrácet těžký prachy v Lukách, tak se v tom teď doma "rochní" :grinning: Já se tam chystám už snad rok a ještě jsem tam nedojela. No teď je to tam od tebe vybraný, tak to tam ani nepojedu :grinning: :grinning: :grinning:

No a aby toho u nás nebylo málo, tak měla malá tak před dvěma týdny kašel a rýmu. Jen jsme se toho zbavili, tak má zase rýmu. Já vůbec nevím, kde k tomu přišla, jestli je to třeba tím, že je jednou pěkně, pak hnusně nebo jestli to nemá ze včerejška, to byla s tátou tady na hřišťátku, tak jestli neprochladla tam, těžko říct. Ale je mi jí líto a hlavně průser je v tom, že máme jít ve ST na očkování a to musí být zdravá. NAŠTĚSTÍ si teď nechá dobrovolně odsát nosík vysavačem, to je jediná záchrana a velká pravděpodobnost, že by se toho mohla zbavit rychle :frowning2:
7. bře 2009 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
mel, Ty jsi turistka s očárkem, opravdu. Za chvíli Ti Jihlava nebude stačit a budeš muset jezdit někam do oklních obcí:slight_smile: Tak hlavně, že Zuzanka nakonec usnula:slight_smile:)

Já mám naušnice taky z porodnice, ale tehdy se to dělalo opravdu jinak. Jinak naušnice prý nastřelují někde na domě zdraví taky. Třeba naše doktorka Lerchová je taky jenom píchá. V poradně nás berou na vážení po třech a jedna maminka se tam o tom bavila se setřičkou, tak jsem něco pochytila :grinning:

Ach jo, trochu mě mrzí, že tohle neřeším. On nám gynekolog napřed sliboval holčičku, vlastně až na poslední kontrole mi děla ještě ultrazvuk a řekl mi, že je to holčička s pytlíkem:slight_smile: Tak jsem se na takový parádění těšila a teď budu řešit odřený tepláky. Ale zase manža se těší, jak se s malým vyřádí:slight_smile: Tak třeba příště, jestli nějaký bude
7. bře 2009 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Náhodou Leni,jsem tady,sice už peru třetí pračku ale víš jak si to užívám :grinning: ,manžel nechápe co na tom mám,hrabat se v sekáči a pak celej den prát.
7. bře 2009 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, tak ať jste brzy fit. Mě asi před dvě týdny bolelo v krku. Za dva dny dobrý. A tenhle týden se mi to zase vrátilo. Naštěstí už to ustupuje. Nikdo z rodiny to zatím nedostal, tak snad při tom i zůstane. Je teď takový blbý počasí. Chvilku teplo, pak zas zima. :unamused: A u dítěte to prostě neuhlídáš. Na jaký jdete očkování?

V Lukách je nějaký dobrý sekáč, že jedete až tam? Já teda pro malou nakupuju hodně na MMB a naši mi hodně oblečení nakoupili v kulturáku, jak tam bývá pravidelně prodej použitého oblečení.

Wjeruš, neboj, my taky řešíme odřený kolena a tepláky. Ale já jsem fakt ráda, že mi ta holčička vyšla. Původně jsem chtěla páreček a teď si říkám, že bych klidně měla ráda i dvě holčičky. Ale to by se asi nelíbilo manželovi. :grinning: Já ti přeju, abys u druhýho už řešila náušničky a culíčky. :wink:
7. bře 2009 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vero je tam sekáč kde je vše za pět káčé,fakt nádherný věci,ždy si dotáhnu plný pytel.Hodím si do alba fotky úlovků.

Vidíte a já bych zase toho klučinu brala,manža chtěl holčičky a klidně by i do třetice chtěl holčičku,já zase chlapečka.
7. bře 2009 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Týjo, tak to se ta cesta do Luk fakt vyplatí. Se nedivím, že pak máš tři pračky. :wink:
Nety, a půjdete do třetího?
7. bře 2009 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nety, si děláš srandu, že ty bundy jsou za pět korun? :confused: :sweat_smile: Tak jsem tě zkoukla v albíku. Jsi mi nějaká povědomá. Nechodila jsi náhodou na základku na Masaryčku?
7. bře 2009 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Chodila,od první do pátý třídy.Byla jsem céčko,Měla Mrvkovou,pak Prokešovou a pak Dubskou.

Jojo vero,vše za pětikajdu :grinning: .
7. bře 2009 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Do třtího nevím,pohráváme si s tou myšlenkou,ale vzhledem ke komplikacím u obou porodů máme strach.Jetšě mám pár let na rozmyšlení a pak se uvidí.
7. bře 2009 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky :slight_smile: teda já mám ségru v Kamenici a o sekáči nevím.Musím se Jany zeptat.Taky se občas do nějakého ráda mrknu,ale problém je to,že se z kočárkem někde vůbec nedostanu a celý týáden jsem sama.Mám mamku a tři ségry,ale nikdo na nás nemá moc času :angry: .
Wjerus zkoukla jsem Kryštůfka v albu a ty vlásky mě berou.Hold má asi základ po tobě.To já se děsím toho,že bude mít Zuzanka po mě málo vlasů.Brala bych,kdyby měla po mě světlé a po tátovi hodně a silné a kudrnaté :grinning: .
8. bře 2009 v 07:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Já jsem o tom sekáči už slyšela, myslím, že tam jezdí hodně lidí z JI. Je to, myslím, v nějakém kulturáku nebo kde, viď Nety?
Mel já tady taky nemám hlídání, nebuď z toho špatná. Já to dělala vždycky tak, že jsem šla do města s kámoškou a ta čekala venku s kočárama. I jsme takhle nakupovaly, bylo to asi nejlepší řešení.
Vero máme ten Prevenar, to je na toho pneumokoka. Kdyby měla obě ouška, tak bych se na to vyprdla, ale mám strach, tak si říkám, že aspoň budeme klidnější. No ale jedna vakcína stojí 18stovek a už jí dáváme čtvrtou, poslední :unamused:
8. bře 2009 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ty bundy jsou fakt dobrý, jestli tam je vše za 5 Kč, tak jak bude auto, tak se tam vypravím. Bez manži. Nety, ten můj taky nechápe, co na tom mám. Já objednávám taky MMB a i na aukru. Pak mi přijde krabice věcí, strkám je do pračky a kochám se jak jsou krásný. Někdy i ukážu manžovi, líbí se mi, jak to jsou zmenšeninky oblečení pro dospělý, manža zabručí, že jako dobrý a tím to hasne. No jo chlapi to prostě neocení.

Mel, já se zas bojím, jestli po mě malej nezdědí křivý zuby. Máme v rodině dost velkej předkus a já ještě měla mezeru mezi předníma zubama. Teď mám asi rok rovnátka, tak se to dost zlepšilo, ale malýmu bych to nepřála. No necháme se překvapit, jak na tom ty děti budou :wink:
8. bře 2009 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Wjeru, tak to řešíme stejný problém. My máme oba křivé zuby, to je něco strašnýho a mně ke všemu chybí úplně horní dvojky. Tak jsem se na to ptala a prý to může být dědičné. První jsem dvojky měla, dobrý, ale u druhých se mi prostě vůbec nevytvořily kořeny. Tak ono kdyby se to řešilo rovnátkama, tak by to snad vidět nebylo, ale vyprdli jsme se na to, tak se teď radši nikde moc nesměju :grinning:
Na MMB jsem nakoupila snad 80% výbavičky a teď tam už nesmím ani chodit, ptž furt všechno nutně potřebuju, jsem hrozná :grinning: ale to asi znáte samy, na ty děti se nedá prostě odolat :sunglasses:
8. bře 2009 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky tak do těch Luk seasi taky vypravím. taky nakupuju na MMB a MMA. jsou tam krásné věci a už mám pár kousků až do vleikosti 80:slight_smile: všechno jsme kupovali neutrální a já teď řádím v růžové :grinning:
noc na dnešek byla opět šílená. jestli to takhle ještě párktát bude tak Sárinka bude jedináček. ach jo.
dneska jedeme k Humpolci za teď už prababičkou a pradědou a doufám, že malá bude hodná.

Wjeru já mám azse hodně světluo pleť a trpín na pihy a tak doufám, že malé se to vyhne. v pubertě mě to docela trápilo a jí bych to nepřála.
8. bře 2009 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Bep zas ti nespinkala? A stačí jí mlíčko? Nebo je to jen že nespinká?
8. bře 2009 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Nevím, jestli to třeba nepsal někdo tady, ale někdo mi buď říkal nebo jsem někde četla, že někdo zabalil miminko do své košile nebo trička a že bylo pak krásně klidné, asi jak z toho cítilo maminku. Tak to vyzkoušej, třeba to pomůže.
8. bře 2009 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nety, v kolikátým roce jsi nastoupila na základku. Já 1985 a byla jsem v áčku.

Leni, o závislosti na MMB mi ani nemluv. Jsem tam pečená vařená. Manželovi ani nesmím říct, kolik jsem tam už utratila. :grinning: :grinning: :grinning:

Bep, já jsem si taky před porodem předsevzala, že budu nakupovat všechno neutrální. Ale jak se malá narodila, tak máme převážně růžový šatník. :grinning: :grinning: :grinning: Nedá se prostě odolat. Když mají tak krásný holčičí oblečky, tak ji přece nebudu oblíkat do nějakých skoro klučičích, že? :grinning: :grinning: :grinning:
8. bře 2009 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vero,chodila jsem od 1986 do céčka.

Má závislost je právě loucký sekáč,vždy dyž tam mám jet,jsem nervozní abych něco sehnala a s prvním ponořením do hrabadel jsem blažená štěstím.

Bepo,mě vždypomáhalo,resp.dětem když jsem je zabalila do deky,či zavinovačky ,nebo ji i v noci dala do houpacího kočárku.
8. bře 2009 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
já nevím jak poznat jeslti jí stačí mlíčko. jen vím, že když pije, že mi dost teče z druhého prsa tak myslím že mlíko mám.
každopádně dnešní celoodpolední návštěvu skoro celou jako andílek prospala a tak čekám děsnou noc. ale uvidíme.
8. bře 2009 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nety, řekla bych, že si tě pamatuju od vidění. Uvidím pak na srazíku, jestli jsem se nespletla. Tak že bych tady někoho nakonec znala taky? Sice jen od vidění, ale to se taky počítá. :grinning:
Tak to se tam asi budu muset taky někdy vypravit. Když o těch Lukách tak básníš. :slight_smile: To je na náměstí?

Bepi, neboj. Ono se to srovná. Ale chce to čas. Začátky jsou někdy fakt drsný. Vydrž. Bude líp. :wink:
8. bře 2009 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vero,jsou tam dva sekáče,jeden za pět adruhý za 7,50.Bud v bývalé vojenské správě,nebo v budově bývalé Snahy,kosek za náměstím.
8. bře 2009 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
bepi, já mylím, že to fakt chce čas. Spousta holek mi říkala, že první 3 měsíce byly fakt krušný a pak měly nejhodnější miminko na světě. Třeba si to Sárinka takhle vybírá na začátku a pak budeš mít klid :wink:
9. bře 2009 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Bep, dnes jsem u dr. četla článek a vzpomněla si, že to takhle jedna známá praktikovala snad do půl roku - zavázat ručičky v zavinovačce, tak jak to dělali v porodnici. To jejich malýmu taky pomáhalo. Nevypadá to nic moc, ale některý děti nechtějí být free, tak si vyžadují to svazování. Tak třeba vyzkoušet to :wink:
9. bře 2009 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek