• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jihlava a okolí. Najdu tu nějakou maminu?

2. září 2016 
Lenycko, moje řeč. Nejradši tam mají maminy, které už mají druhé dítě. Ale jak to má člověk všechno vědět, když je to jeho první mimčo? :angry:
16. lis 2007 v 09:24  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, v Havlbrode na sestinedeli nektere sestry taky hruza, ale nejhorsi detsky doktor, doufam, ze uz sel do duchodu. Ale porodnice super a ty sestry uz se tam mozna obmenily. Kazdopadne tam jsou proti umelym prikrmum, mala mi taky spadla s vahou pod 2,5 a o nejakem prikrmovani absolutne nebyla rec, v pohode jsme to dohnaly kojenim. Kdybych se mela znova rozhodovat, urcite zase Havlbrod
16. lis 2007 v 10:26  • Odpověz  • To se mi líbí
Kitko, kámoška taky rodila v Brodě a malá taky přibírala pomalu. Ale tam podporují kojení maximálně, takže taky žádný přikrmování nedali. Z jejího povídání mi přijde, že HB a JI jsou nebe a dudy. V JI sice podporují kojení, ale přijde mi, že nějakým divně. :confounded:
16. lis 2007 v 11:51  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahooooj zdravím všechny nový přírustky :grinning:
Bude to jen dobře když nás tu bude víc víc hlav víc ví :wink:
Je pravda že v porodnici na šestinedělí je asi nejlepší když se člověk na nic neptá a pak jsou tam docela v pohodě to byl můj případ žádný problémy jsme neměli tak na nás byli hodný až na primáře myslím že to byl Svojsík měl strašně blbí keci kdybych tam byla dýl určitě by jsme se pohádali :angry: ale stejně tam půjdu rodit znovu protože je to nejblíž a do Brodu by za náma nikdo nepřišel na návštěvu.
16. lis 2007 v 11:52  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak my se budem stěhovat do Štok, takže to budem mít přesně na půl cesty mezi JI a HB. Primáře jsem viděla jen jednou a docela to prošlo v pohodě, i když bych moc sympatický mi nebyl. V porodnici jsem stejně měla docela depku, takže jsem byla ráda, když za mnou přišel akorát manžel. Jinak jsem žádný jiný návštěvy moc ráda neviděla. Uvidíme, jak to bude u druhýho dítka. :slight_smile:
16. lis 2007 ve 12:55  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Mne myslim nekdo rikal, ze holcina rodila v HB, pak mela nejake problemy, jela v JI na pohotovost a tam od toho dali ruce pryc, ze kdyz to podelali v HB, tak at si to tam taky "opravi"... :frowning2: mozna to tu psala ale nektera z vas, nevim.
Jo, tak primar u nas mel taky poznamku ohledne jmena, ne teda primou, ale bylo mi jasny, ze je to mireny na nas, ale tak co, at si rejpne, ze :wink:
16. lis 2007 v 15:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Leni, to je docela drsný s tou pohotovostí. :angry: By fakt zasloužili, jestli se takhle chovají k pacientům. :confounded:
23. lis 2007 v 09:47  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky už jste byli na sociálce kvůli mateřský na příští rok ? já tam byla dnes a bylo to pěkný maso s Gábi v náručí jsem procházela skrz staveniště do třetího patra no a když je ted v té zimě takhle navlečená je to fakt paráda ioni už neví co by si na nás vymyslely. Jinak mám ted s Gábi problém nechce mi chodit večer spát jsou dny kdy usne i o půl dvanáctý :frowning2: je pravda že pak mi spí do osmy nebo devíti ale asi bych radši mala klid večer a co vy jak jste na tom?
27. lis 2007 v 00:06  • Odpověz  • To se mi líbí
Gabi myslis kvuli ty zmene v rodicovskych prispevkach? Ja jsem tady cetla v jedne diskuzi, ze tam snad nemusis, ze budou posilat kazdemu nejaky dopis ohledne te zmeny, snad zacatkem prosince? Nebo mas jiny informace? Kdyztak dej vedet, at neco neprosvihnu. A kde se to prosim te vyrizuje? Socialka byvala tam nad autobusakem vedle byvalyho kina ne?

S tim spanim my problemy nemame, davam ji spat podle toho jak spi odpoledne, ale nejpozdeji o pul devaty zalehne. Ale znam spousta podobnych pripadu od kamaradek, takze urcite nejsi ojedinely pripad :slight_smile:
27. lis 2007 ve 14:28  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak dnes už to vím úplně přesně jak to teda je nevím teda jestli to budou každé posílat to opravdu nevím ale ted už vím že určítou výhodu to má že se Gábi narodila 2.3.06 protože ty miminka který se narodily do 30.3.06 budou do tří let pobírat 7600kč no a ty co se narodili potom už to mají horší sice brali větší porodný ale pokud budou chtít brát 7600 tak jen do 3let protože pokud se rozhodnou že budou doma 4roky tak těch 7600 budou brát jen do 21měsíců a pak budou do 4let brát 3800(myslím nebo 3600) ale je tady i řešení vzhledem k tomu jak se to pořád mění tak je lepší vzít tu variantu kde je víc peněz protože věřím tomu a nejen já že jim to dlouho nevydrží a pak to změní a třeba přijdou na to že nám mají dát trochu víc :frowning2:
No a k tomu spaní díky moc taky už začínám poslouchat že nejsem jediná a to mě sice trochu uklidnuje ale jak vidíš píšu až ted protože dřív to prostě nejde a docela mě mrzí že mi tohle dělá když jsem s ní doma sama a když pak přijede na víkend táta tak spí i 12h no hlod to budu muset vydržet.
28. lis 2007 v 00:10  • Odpověz  • To se mi líbí
Jo a sociálka je pořád tam jen ted je vchod vedle takže tam jdeš nikde žádná vrátnice aby jsi se zeptala kam máš jít no a musíš do třetího patra do dveří kde je napsáno "úřad práce" no a na chodbách je bordel ze staveniště a když tam někoho potkáš tak jen stejně bloudícího jako jsi sama na to že tam pošlou skoro celou Jihlavu tak si opravdu nemohly vybrat lepší čas na přestavbu. :angry:
28. lis 2007 v 00:17  • Odpověz  • To se mi líbí
Diky moc za info, jen ja stale cekam, ze me vyzvou dopisem, abych se tam dostavila. To si jako ma kazdy hlidat sam a zjistovat, jestli nahodou neni nejaka zmena a hned tam bezet? :cry: Jinak spadam do stejny kategorie jako ty, taky jsme do 30.3.06, ale asi si to nahlasim na 4 roky, vsak do tri let mi i tak daji tech 7600, takze je to vlastne jedno. Akorat nevim, jak by to bylo, kdybych treba behem toho ctvrteho roku znovu porodila.

Jo a chapu jak to mas tezky sama s ditetem v tomhle veku, MM je taky obcas pryc a to je teda sila ty dny, kdy jsem s ni uplne sama. Vetsinou jak na potvoru nespi pres den, takze vecer jsem hotova.
28. lis 2007 v 10:15  • Odpověz  • To se mi líbí
Myslím si že uděláš dobře když to necháš na čtyří roky protože kdyby jsi nahlásila jen tři tak kdyby jsi náhodou ani neotěhotněla a ani neměla práci tak ten čtvrtý rok by ti nic nedali no možná jen na pracáku něco málo nevím ale jak to je Mi taky plánujeme druhý a chtěli by jsme do toho jít po prázdninách no tak si myslím že bych brala pořád těch 7600kčno a až bych měla před porodem jak se nastupuje ta mateřská to je myslím ty čtyři měsíce tak bych asi pobírala to co jsem pobírala v tom prvním těhotenství no nevím ptala jsem se té na sociálce ale ona mě nepochopila a tak to začnu řešit až to bude aktuální ale i ta na týsociálce mi říkala že je to tak blbí že jim to nemůže snad ani dlouho vydržet tak se můžeme těšit na další změnu. No a jen tak mimochodem jsem narazila na "beremese" a četla jsem si tam na tohle téma rozhovor a je to docela síla kolikrát koukám jakej mají holky názor na mateřství :frowning2:
29. lis 2007 ve 13:45  • Odpověz  • To se mi líbí
Gabi diky, mas pravdu, asi to budu taky resit az to bude aktualni.
A jakej maji holky nazor na materstvi? Az budu mit vic casu, tak tam kouknu
29. lis 2007 ve 22:25  • Odpověz  • To se mi líbí
kitka: no docela mě zarazilo jaký k tomu mají přístup a docela jsem nepochopila proč ty děti chtějí mít dost holek tam říká jak oni teda určitě nezůstanou doma protože by asi o něco přišli v práci a tak dají své dítě hned jak to půjde nějaké chůvě a že celou mateřskou vlastně budou dávat té chůvě a samy budou chodit do práce jen doufám že změní názor až se jim dítě narodí a nebo at ho radši ani nemají protože to by potom to dítě bylo chudák :frowning2:
30. lis 2007 ve 13:08  • Odpověz  • To se mi líbí
Hm tak to je sila teda, no myslim, ze fakt zmeni nazor po porodu (i kdyz asi ne vsechny). Ja jsem si treba jeste rok pred otehotnenim myslela, ze deti ani mit nebudu, pak jsem neplanovane otehotnela a ted jsem na materske uplne spokojena, prace mi vubec nechybi, malou bych nikomu cizimu na hlidani nedala ani omylem, dokonce premyslim o druhem :wink:
30. lis 2007 ve 14:48  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak to jsme na tom stejně moc se těším až zas budu těhotná jen mam strach jak to budu zvládat ale taky si říkám že když to zvládli jiní já musím taky :wink:
Jo a mimochodem mě už přišli ty papíry na socku nevypadají složitě já vždy vyplním to co si myslím že bych měla a zbytek mi poradí ta co tam sedí tak už to půjdu vyřídit at to mám z krku :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. pro 2007 v 10:28  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky!
Tak mě už taky dorazil pakl papírů ze sociálky. V listopadu jsem tam žádala o rodičák a teď tam musím letět znovu. :angry: Já si teda beru rodičák na 3 roky. Nejradši bych na 2, ale to nemám šanci. Už jsme starší než 22 týdnů a navíc nemám ani takový příjem. :unamused: Další mimčo bych ráda tak po dvou letech, tak na tom stejně budu bitá, když budu mít rodičák na 3 roky. No, uvidíme. Třeba se ani tak brzo nezadaří a já celý rodičák vyberu. :grinning: Chci tam zajít co nejdřív, ať to už mám z krku. Furt samý papírování. :unamused:
Gabi, my máme problém se spaním taky. A to jsme víc jak o rok mladší. Usneme nejdřív kolem půl desátý a vstáváme tak kolem půl sedmý. A poslední dobou se v noci často budíme, ale to se snad srovná, až začnem s příkrmama. Doufám.
1. pro 2007 v 10:35  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky děvčata:slight_smile:
chtěla jsem se zeptat je tu mezi váma některá mamina nebo těhulka která rodila nebo bude rodit v Jihlavě???
1. pro 2007 v 10:46  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Ahoj Mona, ja jsem rodila v Jihlave, uz jsme to tady tak trochu rozebiraly. Sestry pro dospele jsou v pohode, detske jsou piiiiip :sunglasses: A porodni asistentky jsou v maximalni pohode, neboj se vlka nic :grinning:
1. pro 2007 v 17:06  • Odpověz  • To se mi líbí
lenycka:slight_smile:ani nevíš jak jsi mě potěšila, že tu je někdo kdo rodil v Jih.:slight_smile:takže docela dobrý jo?a co ti velcí doktoři?já jak jsem viděla asi to byl primář, tak jsem se rozklepala, a kdo tě pak šije?doktor??
1. pro 2007 v 17:29  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Já jsem celou dobu měla jen asistentku, pak jsem teda děsně řvala, pže mě ta bolest hrozně překvapila :grinning:, tak se na mě byl párkrát podívat i dr., aby mi naordinoval injekce proti bolesti, ty mi mimochodem začly zabírat hned po porodu, takže jsem chtěla jít za 10min. rodit znova :grinning:
No a pak až na sále jsem měla asistentku a dr. tam stál a čekal až mě bude moct šít, myslím, že se jmenoval Kafka, takovej mladej, příjemnej. Šít by měl dr., co jsem takhle slyšela...
Koho jsem nechtěla chytnout k porodu byl Šustr, z toho jsem neměla dobrý pocit, když jsem tam mezi pátým a šestým měsícem ležela!
Nemusíš se bát, jen abys byla připravená na ty příjemný sestřičky :angry:
1. pro 2007 v 19:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Mona : vůbec se nemusíš bát určitě jsi už slyšela hodně těžkých porodů a taky hrozně lehkých porodů ale věř mi na nic se nemůžeš připravit protože každý porod je originální ale hlavně takový zážitek jaky jsi ještě nezažila myslím tím krásnej i přes tu bolest je to nádhernej pocit já do poslední chvíle nevěřila že doopravdy porodím :wink: ale stalo se to a byl to ten nejkrásnější zážitek jakej jsem mohly mít a protože mám dvě sestry zdravotní tak obě i s mým manželem byli u porodu tak to bylo úplně super rodila jsem v Jihlavě a úplně nejvíc mi pomohla doktorka Stretavská fakt kapacita a pak je dobrej doktor Pešout ,Šustr je opravdu špatnej. Ale opravdu se nemáš čeho bát je pravda že potom když jsi na pokoji tě může potkat sestra se kterou si nemusíš rozumět ale kde to není neboj se budem na tebe myslet když nám přiblížíš termín :slight_smile: držím pěsti
1. pro 2007 ve 22:38  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky holky:slight_smile:
gabinice:slight_smile:- je moc dekuji to je takovy uklidnující:slight_smile:ty se máš že máš tam známé:slight_smile:já tam budu mít manžela ale taky jsem si přála tam mít někoho ze sester koho znám:slight_smile:ale bohužel nikoho takovýho neznám:frowning2:termín porodu mám za 11 dní:slight_smile:13.12.2007:slight_smile:Mám teda od začátku těhu jen jeden:slight_smile:takže uvidíme jestli to bude přesně:slight_smile:
lenycka:slight_smile:-taky moc děkuji, snad nebudu křičet, prý to nemají rádi:frowning2:
holky jinak ani nevíte jak bych to chtěla mít už za sebou:slight_smile:
2. pro 2007 v 10:20  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj Mona,budem na tebe moc myslet,já čekám mimčo až na červen,ale taky jsem a to ohromně zvědavá.Ale zvladly to jiný,tak proč né my. :wink: :grinning: :wink:
2. pro 2007 v 11:11  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Já řvala jak tygr a v tu chvíli mi bylo jedno, jestli to mají rádi nebo ne! Ze začátku (to jsem ještě neměla bolesti) jsem ještě vtipkovala, že co jestli budu řvát?... že to teda nemám v plánu, ale co kdyby. A sestřička mi na to řekla, že je jí to jedno, že jen vystraším všechny ostatní, že jsme tam samé prvorodičky. No a to mi pak bylo fakt jedno. Obyčejně bolest snáším dobře, bez řevu a tak, ale tady jsem si zařvala pěkně od plic :sunglasses:
2. pro 2007 v 17:17  • Odpověz  • To se mi líbí
melanykol:slight_smile:-jé ty budeš mít mimí na léto:slight_smile:no tak já ti pak písnu taky moji zkušenost ju?jestli teda budeš rodit v Jihlavě:slight_smile:Ale holky tady píšou, že docela fajn:slight_smile:
lenycka:slight_smile:-jojo asi mě to vtu chvíli bude taky jedno, hlavně abych to měla už za sebou:slight_smile:říkám dneska je pěkný datum:slight_smile:ale na dnešek to opravdu nevypadá:slight_smile:škoda:frowning2:a jak dlouho ti trval porod??
2. pro 2007 v 17:26  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
No měla jsem to docela rychlé - v sedm jsem dostala vyvolávací tabletku a v 11:43 se malá narodila :slight_smile: A hulákala jsem tam od půl 10, možná tomu dopomohlo i to, že v tu dobu přišel přítel, nevím :unamused: No nejradši bych se pak někde viděla, jsem chtěla té asistentce koupit bonboniéru, ale sestřička nahoře mi to rozmluvila, že prý jsou tam na to zvyklé, ale stejně jsem to měla udělat, jsem kača! :angry:
Nejhorší jsou ty poslední dny před termínem, co? Já jsem byla opuchlá jak hroch a už jsem se těšila až to budu mít za sebou, tak jsem byla ráda, že mi to kvůli otokům vyvolali dřív. Sice jen o 4 dny, ale i tak!
Hezký byste měli, kdyby se vám "malá" narodila 12.12., to by se dobře pamatovalo :wink:
2. pro 2007 v 19:20  • Odpověz  • To se mi líbí
lenycka:slight_smile:
no dlouhý to moc nebylo ale stejně prý hodina tam trvá jak celá věčnost:frowning2:Tak oni jsou tam na to asi opravdu zvyklí:slight_smile:nejsi kača :slight_smile: :wink: Jojo to čekání kdy teda je to strašný už bych to taky chtěla mít za sebou připadám si jako tank na nožičkách :grinning: otoky teda nemám, zatím:slight_smile:ale byla bych klidně pro ayb to bylo taky dřív:slight_smile:klidně aby mi to vyvolali:slight_smile:jojo taky jsme s manželem říkali že by to bylo hezký datum:slight_smile:To jsem ale plánovala na nákupy Vánočních dárku ale nakonec je jdem kupovat teď 4.12. a pak už můžu jed rodit:slight_smile:Ale malá si vybere stejně nakonec sama že??? :grinning: :slight_smile:
2. pro 2007 v 19:30  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
No tak vzhledem k tomu, že můžeš klidně i přenášet, tak se vám třeba malá nadělí pod stromeček :sunglasses:
No mi nemluv, bylo to dlouhý jak hrom! Přítel přišel a když mě viděl, tak se asistentky ptal, jak dlouho to ještě asi tak může trvat (to jsem byla otevřená na 3-4cm a rodí se při 10cm) a ona mu řekla, že co cm, to hodina. Tak jsem úplně viděla, jak se mu protočily panenky :grinning:
Ale je to nezapomenutelný zážitek, to se nedá popsat, to si ženská musí prožít na vlastní kůži! Dodnes furt cítím takový to jak malá vyklouzla jak klouzek :grinning: :grinning: :grinning:
2. pro 2007 ve 20:05  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek