• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jihlava a okolí. Najdu tu nějakou maminu?

28. ledna 2017 
Ahoj holky,jsem nová tady v diskusi a zdravím vás všechny.Mám 15měsíční holčičku a v Jihlavě bydlíme asi 3roky.Chci se zeptat,máte někdo zkušenost s doktorkou Svítilovou?Dřív jsme chodili k Hrobařový a podle mě nic moc :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak doufám, že teď jsme si vybrali dobře,budeme chodit právě ke Svítilový.
9. bře 2009 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj cak,já ji neznám,ale určitě holky poradí :slight_smile: to se nám to tu rozrůstá :wink: :grinning:
9. bře 2009 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, já taky většinu věcí kupuju v sekáči. Je rozdíl dát za lacláčky v super stavu na MMB 300 Kč, 400 Kš v CA nebo 40 kaček v sekáči.

Jejda, vy jste v 86 šly do školy a já si pomalu teprve začínala hrát s panenkama. Docela mě to zarazilo. :sweat_smile:

Cak, bohužel neporadím.

My jsme Standu taky na pevno zatahovali do zavinovačky. Manžel na to byl expert.
9. bře 2009 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hani v 86 jsem už byla na učňáku :grinning: :grinning:
9. bře 2009 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mel, mě byly tři roky. :grinning:
9. bře 2009 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky Cak,s tím Ti moc neporadím,my chodíme ke Kadlecový ,jsem moc spokojená.
9. bře 2009 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Cak vítám tě. My chodíme k Fuňkový a už jsem tady psala, s ní spokojená taky nejsem. Ale o Svítilový nevím. Ani nevím, kde sídlí :confused:
Takže Vero, tys byla o dva roky výš a Nety o rok, ale dobrý, nejmladší tu nejsem :grinning: A před Mel musíme mít respekt :grinning: jsem si úplně vzpomněla, jak jsme si už jednou dělaly srandu tady, pamatujete? :grinning:
Mně za chvíli přijde kamarádka na vínečko, tak to zase pěkně všechno zdrbneme, tak se těším :slight_smile:
9. bře 2009 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cak vítám tě mezi náma taky ti ale neporadím já mám taky Kadlecovou a jsem spokojená.
holky ne že bych měla něco proti sekáčům ale opravdu tam neumím vybírat a tak jsem toho v nich moc nekoupila ale je pravda že když se opravdu natrefím tak to stojí za to radši nakupuju u větví už tam mají taky kvalitní věci i když už začínají být taky drahý.
V 86 mě bylo 11 ale jestli si tady někdo myslí že mu budu vykat tak to teda ne :grinning: :grinning: :grinning: mel :wink: :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Já jsem Gábi do zavinovačky taky dávala protože se mi v ní dobře nosila ale nesvazovala jsem ji uplně měla ruce venku a moc se jí to líbilo tak vyzkoušej všechno a uvidíš třeba tě něco samotnou napadne. Leny a s tím tričkem to tu nebylo ale zdá se mi to super nápad.
9. bře 2009 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gabi ty mi fakt nebudeš vykat :confused:
s těma větvema máš pravdu,zdražují někdy až hamba koupit :angry: já bych měla v létě jet asi dál v těhot.modě,protože mi zůstalo břicho,tak asi přestanu kupovat sladkosti a už budu jíst jen ty domácí buchty :grinning: :grinning: :grinning: když já každou neděli peču,aby měl Martin sebou,ale to je pár kousků a třičtvrtě plechu tu zůstane na mě :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. bře 2009 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoh Cak. k Svítilové chodíme. poradila nám jí Vero. zatím jsme jí ale vidli jen dvakrát tak nemůžu dát reference. jen že je milá a sympatická. zrovna zítra tam jdeme na prohlídku v 6ti týdnech. k Hrobařový chdí moje kamarádka a myslí si o ní že zbírá body protože zve na zbytečné návštěvy.

dneska bych měla slavit. spala jsem v noci 4 hodiny v kuse!!!!!nechci to zakřiknout, ale malá se začíná lepšit :sunglasses:
10. bře 2009 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, tak já nastoupila na základku v 87, ale jsem na podzim, takže mi bylo skoro 7 :slight_smile:

Včera začal manža rozebírat Kryštůfkovu budoucnost, no je mi ho chudáka líto. Bude muset hrát fotbal a to nejlépe první ligu a ještě vystudovat vysokou. To teda nevím, po kom si myslí, že bude Kryštůfek tak dobrej. Ještě, že má rozumnou maminu :grinning:

No s břichem budu muset něco dělat taky a vůbec celkově. Dobrý je, že jsou teďka v kurzu různý tuniky, takže móda pro mě:slight_smile:

Bepi, já si myslím, že to bude jenom lepší:slight_smile:
10. bře 2009 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jako dítě jsem měla Cvrčkovou a docela děs běs.Jsem asi moc náročná,ale radši jezdíme s holkama na nerol.do Brodu,nebo do Brna.V září jsem byla s nelinkou v nemocnici,já chytrák jí dala grilované maso a chytla mi Camp.b.,nechala jsem se hospitalizovat v Havl.brodě a naprostá spokojenost.

Bepo,neboj už to bude dobré:slight_smile:.

Wjerus a na jakou jsi chodila základku??
10. bře 2009 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Švagrová taky malýho svazovala. Třeba i jen do rychlozavinovačky. A pomáhalo jim to. Kámoška s klučinou to měli taky tak. Taky ho musela svazovat, aby se nebudil.

Cak, vítám tě. Já chodím s malou ke Svítilový a zatím jsme spokojený. Patří mezi nejlepší v JI. Aspoň co jsem slyšela ohlasy. :slight_smile: Je příjemná a má hezký vztah k dětem.

Leni, ty jsi taky chodila na Masaryčku?

Bepi, já jsem měla první měsíc taky krizový. První dva týdny jsem spala snad jen tři hodiny denně. Pak jsem se trochu vyspala i přes den. Ale první měsíc dva jsem vždycky malou nakojila, pak jsem jí ještě dávala stříkačkou odstříkaný mlíčko a příkrm a pak jsem zas odstříkavala mlíko. To mi zabralo minimálně celkem dvě hodinky a šla jsem spát na hodinu a pak zase znovu. Ale pak se to fakt jen zlepšovalo a zlepšovalo a ve dvou měsících jsem už spala celkem dobře. Malá se mi budila v noci asi jen dvakrát třikrát a přes den spinkala taky krásně. Na to si u ní nemůžu stěžovat. Já to měla ze začátku ztížený tím odstříkáváním. Chce to fakt zatnout zuby a vydržet. Uvidíš, že za měsíc už to bude paráda. Šestinedělí je těžký období jak pro maminku, tak pro miminko. :wink:

Včera jsme byli v Brně nakupovat nějaký nábytek Kačence do pokojíčku a koupili jsme i jídelní židle. Konečně. Oblítali jsme Ikeu, pak Olympii včetně Aska, Sconta a Kiky a pár dalších obchodů s hadrama. A nakonec jsme se ještě vrátili znovu do Ikey. Přijeli jsme domů až před desátou v noci. Ještě dneska mě brní nohy z toho chození. Ale s úlovky jsem celkem spokojená. Snad se to bude líbit i Kačence. Chcem jí pokojíček zařídit do narozenin.
10. bře 2009 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nety, já se do Jihlavy přistěhovala, jihlavská nejsem, i když jsme bydleli jen asi 15 km odsud v Brtnici, tam jsem chodila i na základku.

Vero to sis taky užila svý. Já jsem to takhle měla naštěstí jen 14 dní, ze začátku i s přikrmem, ten jsme pak po týdnu odborali a už kryšůfek dostával jen odstříkaný mlíčko. Ale je pravda, že to takhle zabere spoustu času. Zajímavy, že jste zůstaly u stříkačky. Kryštof v nemocnici ze začátku taky dostával střikačkou, ale pak je to asi přestalo bavit a přešli na lahvičku, takže se mu právě ze začátku, když jsme zkoušel ikojení vůbec nechtělo sát a vztekal se, že nic neteče.
To jste holky šikovný, že jste to takhle zvládly:slight_smile:, sestra kamarádky to právě vzdala a radši přešla na umělou výživu, než aby se stím takhle mazala
10. bře 2009 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nety,takže to jde, nechat se hospitalizovat jinde než v Jihlavě,kdyby něco a musela bych s malou do nemocnice,když máme trvalý bydliště tady v Jihlavě?Jednou už jsme tady na dětským ležely a přístup sestřiček takovej všelijakej.Tak raději když by jsme musely tak volím Brod tam vím, že dětský je O.K.

Bepi,i ja jsem měla krizovku, u nás to trvalo teda trošku dýl, protože malá chvátala na svět,narodila se o měsíc dřív a já jsem tak půl roku pořádně nespala,protože jsem v noci vždy trochu nakojila,dokrmila umělou,šla si odstříkat a vyvařit lahve, takže než jsem tohle všechno udělala zbylo mi na spaní jen chvilka a mě se přišlo, že vůbec nespím.
Ale musím říct,že teď je Kačce 15 měsíců a pořád mi tak jednou v noci stává.Když jí dám mlíko tak je to dobrý,zkoušela jsem to jen jí utišit a nebo nechat vybrečet, ale nic nezabírá,prostě mi stejně nespí celou noc.Asi jsem někde udělala chybu a teď nevím,jak jí naučit aby mi spala.Nevíte holky jak na to? :sweat_smile:
10. bře 2009 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cak-stejně jako si můžeš zvolit lékaře,můžeš si vybrat nemocnici.Do Jihlavy jsem nechtěla ze stejných důvodů,protstě se mi nelíbí přístup personálu k pacientům.V Brodě to bylo úplně jiné,mají tam na dětském mochodného primáře,má skvělý přístup k dětem .
10. bře 2009 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Wjeruš, my jsme používali stříkačku až do tří měsíců. Pak jsem se naštvala a koupila flašky od Aventu. A tou dobou jsme se rozkojili, že jsme dávali umělý mlíčko jen večer před spaním po kojení. Přes den a v noci jsme jen kojili. To už byla pohodička. :slight_smile: Jinak nám v porodnici zásadně nutili jen stříkačku. O lahvičce tam vůbec nepadla řeč.

Cak, ty máš taky Kačenku? :wink: My jsme se budili po roce tak jednou za noc. Pak jsem ji odstavila a začla jsem jí dávat jen vodu a za pár dní už spinkala celou noc. Asi v 15 měsících začla spinkat sama v pokojíku, takže pohoda. Ale s naší Kačenkou fakt nikdy nebyl problém se spaním. Od začátku spinkala krásně, budila se jen na papání, takže neporadím.

Nety, o tom primáři v HB jsem taky slyšela, že je moc dobrý. Mimochodem velice chválí Svítilovou. Prý je to podle nejlepší dětská u nás. :grinning: A ty jsi rodila v JI nebo v HB?
10. bře 2009 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Také jsem používala stříkačku.Jelikož Nelinka strávlila dlouhou dobu v inkubátoru,nepřijímala potravu ze začátku jsem ji krmila NG sondou,z lahvičky vypila cca 20ml.Zbytek bud po lžičkách nebo stříkačkou.Když si na to ted vzpomenu,při stále častějších nelinčiných útocích na ledničku,vůbec se mi to nechce věřit že byla takový nežravec:slight_smile:.

Vero,obě holky se narodily v Jihlavě,s Nelinkou jsem byla v nemocnici když jí byl rok s průjmovým onemocněním.
10. bře 2009 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nety, na té první fotce v albu je Nelinka? Chudáček, takhle malinká a napojená na přístroje. Brrr. Není nad to, když se narodí zdravé dítě. A těch několik dní až týdnů nevyspání se dá přežít. Tohle je určitě mnohem horší. :frowning2:
Jo, Nety, u nás to je podobný. Kačenka věčně u kojení usínala, takže byl prblém do ní něco dostat. Ale teď se futruje pořád něčím. A takový to, že po roce děti přestávaji jíst, u nás teda nenastalo. :grinning:
10. bře 2009 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jojo,je to Nelinka.Byl jí přesně měsíc a daly mi ji poprvé pochovat.
O tom papání ani nemluv.Cca do roka Nelinka nejedla maso,vlastně odmítala jakýkoli tuhý jídla a ted?pořád chodí a mama mňam m%ňam,hami.,nebo volá papu:slight_smile:.A i když někdo říká,že je jak otesánek mě je to buřt,protože jsem ráda,že je živá,zdravá a jí.Takže jí dopřávám z plna hrdla všeho.
10. bře 2009 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky to musíte mít svatou trpělivost, tahkle si užívat s kojením a dokrmem, to já měla ještě zlatý:slight_smile:

Nety, to si nedovedu představit čím jsi procházela, mě stačilo, že jsem neviděla kryštofa 4 dny, když jsem měla chřipku a nemohla jsem za ním na JIP. Už jsem byla věčně ubrečená.

Ty jo, my máme dneska ráno, kryštof od 6ti řve. Už nevím, čím by to mholo být. Napřed se kroutil jak žížala, tak dostal kapky na prdíky, bříško jsem mu masírovala pupíkem a nahřávala, nakrmila jsem ho už asi dvakrát, ale nic. Teplotu emá, nemocnej mi nepřijde. Už jsem ho i nechala vyřvat, oblíbená metoda manžela, jenže to je vždycky 10-15minut klid a nanovo. Se snídaní jsem šla radši do jinýho pokoje. Doufám, že tohle je vyjímka a nenajíždí na řvavý režim. To bych za chvilku lezla po zdi :unamused:
11. bře 2009 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nety, mně teda podle fotek Nelinka jako otesánek nepřipadá. S Kačenkou jsme s jídlem bojovali jen ze začátku. S kojením. Jinak ze stříkačky a z flašky pak pila krásně. A s příkrmama taky žádný problém. Já se teda snažím jí dávat radši zdravější jídla. Sladký minimálně. Spíš ovoce a zeleninu. Sice není tlustá, ale je oplácaná. Žádná vychrtlinka. Nechci, aby dopadla jak já. Byla jsem docela dost tlustá. :rolling_eyes:
Týjo, měsíc si ji nepochovat. To bylo dost drsný, co? :cry:
11. bře 2009 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Wjeruš, už je Kryštůfkovi líp?

Venku krásně chumelí. Ale je to spíš jak na vánoce. Teď už chci jarooooooooo. :astonished:
11. bře 2009 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Wjeru asi špatný tlak. mě malá řve od sedmi. už mám hlavu na prasknutí. nic nepomáhá. v noci taky zlobila. ve tři ráno řvala jak tur a když jsem rozsvítila abych jí dala kapičky tak okamžitě přestala. při zhasnutí znovu. prostě chtěla světlo a koukat. co taky ve tmě že jo:slight_smile: spánek rodičů není důležitý:slight_smile:

já už chci taky jaro. tohle je hnus hnus hnus. dnes jedeme tedy na prohlídku a já se bojím aby bylo bše v pořádku. a jestli bude tak to protáhneme do CIty parku.
11. bře 2009 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vero, no s tím krásně chumelí bych to nepřeháněla. Napadlo mě vzít kryštůfka ven, aspoň kolem bloku, v kočáře se vždycky uklidní a vyprdí. Jenže jsme jeli v tý chumelenici a stejně řval, poprvé i v kočáře.
Teď snad vypadá, že mu to povolilo, tak uvidíme, jak dlouho ten klid vydrží.

Bepi, prohlídka dopadne určo dobře. Akorát je vtipný, že máme děti den po sobě a my jdeme na prohlídku až příští týden:slight_smile: A na kyčle taky. Tla se snad brzy srovná, aby ty děti byly klidnější, doufám
11. bře 2009 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bep, tak ať kontrola dobře dopadne. Určitě je malá v pořádku. Zbytečně se nestrachuj. :wink:
Já se chystám s kámoškou do CP zítra. Už se těším. Malou přenechám na hlídání rodičům a já budu relaxovat. :grinning:
Bep, malá to má přetočený? Jak ti spinká přes den?

Wjeruš, já na to chumelení koukala z okna, takže to vypadalo fakt hezky. Ale na procházku to moc nebylo. :unamused:
11. bře 2009 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, já už toho mám dneska plný zuby. Před chvílí tu byl pán, co bydlí pod náma, že má mokrej strop, že jsem ho vytopila. Koukala jsem jako puk, protože mi nic nepřeteklo ani nevyteklo, zkontrolovala jsem myčku, pračku, sprcháč, jestli někde neteče voda a nic. Tak jsem u něj zazvonila, že si nejsem ničeho vědomá, ať mi to ukáže. No a vylezlo z něj, že už to tam má 14 dní, čím dál větší flek. Bylo to na místě pod naším sprcháčem. Takže jsme ho klasicky vyplavit nemohli. Chtěli jsme to řešit jako havárku, tak jsme volali na technika našeho správce domu a ten mi řekl, že si musím zavolat instalatéra :angry: , aby to všechno u nás zkontroloval (třebo oddělal vaničku od sprcháče, jestli tam není mokro) a pak terpv by se to řešilo jako havárka. To mi teda řekněte, za co paltíme takový prachy za správu domu, když tam neuráčejí hnout prstíkem, když se něco děje. :angry: Tak mě asi klepne, se bude rozdělávat sprcháč, v koupelně bordel a v sobotu má přijet tchýně. Když jsem volala manžovi, tak ten je v pohodě, prej bude ještě v provozu vana, tak co by tchánovci nepřijeli. Samozřejmě on si volno z práce neudělá, takže tu musím zůstat já s malým. No paráda. My máme letos takovou smůlu, napřed auto, teď tohle, to snad není možný :frowning2:
11. bře 2009 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Wjeruš, to nezávidím. Bude tam z toho pěkný borčus. Máš teda pěknýho flegmouše. :grinning:
11. bře 2009 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, s tím tlakem máte asi pravdu. Standa je od pěti vzhůru, spal sotva třičtvrtě hodiny. Ubrečenej, papat nechce... Myslela jsem si, že to budou asi zuby, ale slyšela jsem v rádiu, že je úplněk, tak to asi bude tím...

Wjeru, koukám, že máš doma stejnýho chlapíka jako já. My si pro změnu dneska řekli, že se nebudeme hádat, tak na sebe nemluvíme radši vůbec. :confounded:

Zítra taky vyrážím na kafčo s kámoškou. Konečně po hrozně dlouuuuhý době. Několik let. Má malýho chlapečka, tak jestli má netík, hned jí navedu sem. :grinning:
11. bře 2009 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Wjeru no to je mazec,ale když máte ještě vanu,tak je to alespoň z půlky dobrý.My jsme v novém baráku slyšela jsem ,že už to dvoum rodinám taky pod vanou teklo.A nám budou na jaře měnit celé to veliké balkonové okno.Což bude v našem 2+kk taky šílené.To abych všechno dělala znova :angry: .To je dobrý psicho,ten chlap v klidu,co :grinning:
Jinak mě Zuzanka prořvala půlku plavání.Tak buď nesnáší potápění,nebo to byl všude špatný den.
11. bře 2009 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek