• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jihlava a okolí. Najdu tu nějakou maminu?

28. ledna 2017 
Bep, tak tos musela najet o kolik kiláků víc, co? :grinning: :grinning: :grinning: Ježdění jenom doprava byla asi velká zajížďka. :grinning: Já jsem jela poprvý s malou jen na Bedřichově (od Tchiba ke středisku na ul. 5. května) a byla jsem rozklepaná. Teď s ní jezdím všude možně a vůbec mi to nepřijde. :wink: A pořídila jsem si taky malý přídavný zpětný zrcátko, abych na ni viděla. Je to super. Mám ho hned vedle prostředního zpětnýho zrcátka, takže celou cestu na ni krásně vidím. A ona na mne taky. :slight_smile: Pro miminka ve vajíčku taky dělají nějaký zpětný zrcátka, ale jsou tuším dražší. Dávají se někam k zadní sedačce. Ale jako miminko se malá vozila bez problémů, takže jsem to neřešila. Ale jak trochu povyrostla, tak jsem ji chtěla mít víc pod kontrolou.
A o posilování ani nemusíš přemýšlet. Oni se ti ruce posílí samy, jak budeš malou nosit. V náručí nebo v sedačce. Já už tahám v jedný ruce Kačenku v pohodě, a to má 13 kilo. :sunglasses:

Mel, tak ať jste brzy fit. Teď to řádí hodně. Co jsem slyšela tak nachlazení a pár lidí už taky angíny. :frowning2:

Wjeruš, my do auta teď taky furt strkáme spoustu peněz. Naposledy tam bylo moje auto s vodním čerpadlem. To ještě manžel sehnal na vrakáči starší čerpadlo, takže jsme asi 3000 ušetřili, ale celkem nás ta sranda stejně vyšla na nějakých 5500. :unamused: A za měsíc už ho zas budem muset dát na garančku.

Mel, přidávám se k Lenyčce. Taky o bílých rtíkách nic nevím.
18. bře 2009 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cak, taky dobrý s tím kloboučkem. :grinning: Naše Kačka tam spíš teď strká panenky, jako že dělají číííí. Na nočník se má prý učit až tak od 18 měsíců. To si vyprazdňování začínají uvědomovat. Ale znám děti, který začli chodit na nočník už dřív. Já jsem taky původně myslela, že počkám na jaro, až bude venku teplo, abych ji nechala furt bez plínky, ale pak jsem to začla zkoušet doma a zafungovalo to. Když má plínku, tak se prostě do ní vyčůrá a nijak to neřeší. A když je doma bez plíny, tak si celkem slušně říká. Někdy ji musím teda uhánět, jestli nepotřebuje, ale většinou to jde v pohodě. :slight_smile:
18. bře 2009 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda holky,vy jste se tady snažily :grinning: :grinning:

Na kyčle jsme taky chodily k Lexovi,do cca 4 měsíců nosila Nelinka Freikovku,nebo jak se to píše.Je pravda,že lidi co tam nechoděj pravidelně,tak koukali že jdeme přednostně.

Cak,s kloboučkem dobrý,naše Nelča je na nočník taky expert.Má své světlé dny,kdy si řekne a nepočurá se ani při spinkání,pak má dny jako ted,kdy bez plínky ani ráno.Nedávno jsem tu psala,co mi provedla při kakání.Opět jsem se nechala ukolébat klidem,se kterým seděla na nočníku a nechala ji bez dozoru.Tentokráte to ovšem mělo horší následky.Bobíka nejen že napatlala na sebe,do postele,ale měla od toho i celý obličejík.Tak přemýšlím,jestli mé dítko není malý čuník :astonished: :astonished:.

Do Orcy jsem chodila s kristýnkou když jí byly tři roky,začala s plaváním pozdě a vůbec ji to nebavilo,ráda chodila potom do sauny a do herničky,jenže je to fakt drahý.Ted od dubna bude chodit na Spartak za 800.
18. bře 2009 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nety, říkají, že čím dřív, tím líp. Ve třech je letech je to asi fakt hodně dlouho. Mně říkala i paní v Orce, že po roce už je to taky horší, protože děti už nejsou tak tvárný jako malinký miminka. Ale jak už jsem psala, naše malá neměla od začátku ráda vodu. Teď ji už naštěstí miluje, cákala by se v ní od rána do večera. Ale nesmí se jí dostat na hlavičku. To je pak oheň na střeše. :grinning: To ale neřeším. Jsem ráda, že má vodu ráda. Akorát mi to vadí ve chvíli, kdy ji mám umývat vlásky. To je fakt očistec. :astonished: :grinning: :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Nety, já věřím, že naše malá by se v tom taky pěkně popatlala, kdyby měla příležitost. Zatím ale kaká do plínky a tu hned vyhazuju. :grinning:
18. bře 2009 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zajímavý je,že ve vaně Kristýnka dovádí,cáká a potápí se,ale jak je v bazénu tak se bojí každého cáknutí.Mytí hlavičky neměla ráda asi do čtyř let,tedka naopak žadoní,aby si hlavu mohla umýt.Jsem zvědavá na to plavání na Spartaku,tak jsou děti jen s instruktorama,rodiče čekaj na balkonku.Hodně jsme zvažovali pro a aproti,ale když je Kristýnka bez nás,dokáže mnohem víc,než pod našima ochranýma křídlama.Už samotná školka je takový křest ohněm,uvidíme co plavání.
18. bře 2009 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem to napsala tak,že to vypadá,jako záhada roku :grinning: podle mě to nejsou afty,ale prostě má ty rty vevnitř u dásní bílé,jako třebadospělý při velké chřipce.Nevím jak to napsat,pokud neotevře pusinku,tak to vidět není.Nejdřív se jí to udělalo v koutcích,pak na spodním rtu,tam už to mizí má to na horním.Možná se pletu a jsou to afty.Vlastně s něma nemám zkušenost,tak jsem myslela,že poradíte vy :grinning: :sweat_smile: :grinning:
18. bře 2009 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky si představte že jsem to dnes dostala. dva dny po konci šestinedělí. čekala jsem ještě pár měsíců klidu a ono tohle :angry:

Vero asi si zrcátko taky pořídím na tu větší sedačku pak. dobrý nápad.

máte někdo dítka očkovaná prevenarem? naši pořád chtějí něco malé koupit tak jsem se rozhodla, že jí zaplatí tohle.
18. bře 2009 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo, je to tak psaný i v chytré knížce o mateřství, že na nočník až tak okolo 18měsíců,já tam Kačku dávám spíš kvůli tomu,aby si líp zvykla a nebrečela potom kam ji to ta máma dává.
Nejhorší jsou řeči babiček a tetiček,že jejich děti nočníčkovaly a ještě ani pořádně neseděly,stačilo prý je obložit polštářema.No to museli bejt jejich prckové fakt nadšený :grinning: já si spíš myslím,že se jim nechtěly prát ty kopy plínek a chtěly se toho co nejrychlejc zbavit :sunglasses: :slight_smile:
To zrcátko je dobrej nápad,jestli udělám autoškolu, taky si ho pořídím,ale s mojí šikovností v řízení a hlavně parkování to hned tak nebude :grinning:
beponko, mi jsme se nakonec rozhodli, že prevenar dávat nebudem,švagrová ho nechali dát,protože jejich malej trpěl častýma zánětama uší,tak ho na doporučení doktorky měli celej placenej pojišťovnou,malej měl dost reakci na očkování,ale on má problémy s imunitou.Tak záleží na tobě,ale špatná věc to asi nebude.
18. bře 2009 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bepi, to si děláš srandu. Já čekám, že budu mít nějakou dobu klid. Snad, když kojíš, tak bys to vůbec neměla mít :confused: Já myslím, že to očkování je lepší, než kupovat něco, co pak ani nevyužiješ.

Cak, zrovvna dnes jsem na netu četla, jak se to nem dělat. 6e když dítě se dítě takhle obloží polštářema a ještě samo nesedí, tak se mu deformuje páteř, má problémy s dýcháním a hrudní koš tlačí na všechny orgány. Že to můžou být pak velké problémy:

http://www.babyonline.cz/vyvoj-ditete/predcasne-posazovani.html

ono dřív to se všechno řešilo jinak. Do mě taky tchýně pořád hustila, když tu byla, že má malej žízeň a mám mu koupit dětskej čajíček a na lžičku dávat. Tak jsem ji uzemnila, že se zeptám doktorky a ta řekla rozhodně, že NE. A taky, že tyhle rady od příbuzných má fakt ráda. A neboj autoškolu dáš. Já taky nebyla kdovíjakej řidič, k jízdám jsem šla třikrát, ale pak se hlavně neboj jezdit a vyjezdíš se do pohody. Z parkování mám taky fobii, ale nikoho jsem zatím neočesala :grinning:
18. bře 2009 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bep, já jsem s tím zrcátkem jsem fakt spokojená. A stálo asi jen 120. :slight_smile:
Tak to já jsem měla klid 8 měsíců. Vůbec mi to nechybělo. Ale je fakt, že znám holky, co to dostaly i při plném kojení hodně brzy.
Prevenar jsme nedávali a zatím o něm neuvažuju. Radši dávám míň očkování než víc. Akorát jsem připlatila za Priorix (očkování proti spalničkám, příušnícím a zarděnkám) - šetrnější varianta a teď na druhou dávku přemýšlím nad Priorixem Tetra, která je spojená i s planými neštovicemi. Doktorce kvůli tomu budu volat koncem měsíce, tak se s ní nějak domluvím. Jinak na očkování proti pneumokokovi a meningokokovi mi tenkrát říkala, že je to spíš hon na lidi, že to je spíš otázka byznysu. Že kdyby rodiče věděly, kolik dětí zemře při autohaváriích (ve srovnání s pneum. a mening.), tak by lidi radši přestali jezdit autama. Kačenka není v rizikové skupině, takže ji nechci zatěžovat zbytečnýma injekcema. Možná ji akorát časem dám naočkovat proti žloutence A, ale to taky zatím nevím určitě.

Mel, tak to já taky nemám zkušenost, takže neporadím. :frowning2:

Cak, já jsem malou začla učit na nočník už v 8 měsících. To se tam občas i vyčůrala a měla z toho radost, ale kolem roku se blokla a nechtěla si na něj ani sednout. Až pak v únoru (ve 20 měsících) se to zlomilo a začla si sama říkat. A dnes večer se dokonce i vykakala do záchodu. To byla radost. :grinning: Podívala se, jak vypadá bobík a pak si to spláchla. A pak běžela za tátou a hlásila, že bobík není. :grinning: :grinning: :grinning: Přesně tak, předchozí generace se snažily ušetřit praní plínek. Tchýně mi to sama říkala. :grinning: A děti v látkovkách to cítily spíš než v dnešních jednorázovkách. A co dělali dřív rodiče (v otázce výživy a motorického vývoje) je lepší nekomentovat. Akorát mě prudí, když pak slyším ty rady, jak oni to tak dělali, a taky jsme živí a zdraví. :angry:
18. bře 2009 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cak, určitě autoškolu zvládneš. To bys musela být naprostý antitalent, abys to neudělala. Já jsem za volantem taky seděla poprvý v autoškole, taky jsem měla problémy s parkováním a udělala jsem to naprosto bez problémů. Pak se vyjezdíš. Jen to chce se nebát. :wink:
18. bře 2009 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Vero kde jste to zrcátko kupovali? Sem s linkem :wink:
Nety pak referuj ohledně plavání, to mě zajímá. Od kolika let to je, od tří? Nebo pro starší?
Bep, já to dostala asi po půl až 3/4 roce, ale někde jsem četla, že je to známkou toho kolik máš mlíka, ale moc bych tomu nevěřila. Budeš to mít ale určitě nepravidelný, tím se zas nenech vylekat. Teď to můžeš dostat a pak třeba dvě měsíce zas nic, to je normální. No uvidíš, každá to má vážně jinak :slight_smile:
Mel, až budeme mít horečky, budu koukat na dásně, poreferuju, je to novinka.
A my očkování na Pneumokoka máme, psala jsem tu už proč a vím, že kdyby vše u nás bylo jak má být, vůbec bych jí ho nedávala. Ale vím, že švagrová dávala (nebo chtěla dávat, nevím jak to dopadlo) na ty neštovice, což mně osobně přijde zbytečný. Ale přemýšlím nad tou žloutenkou, chlapovi to přijde taky zbytečný, neumím mu to vysvětlit, tak uvidíme, jak to dopadne :sunglasses:
18. bře 2009 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
No krása to počasí,co?Čekala jsem všechno,ale sních a plné chodníky břečky NE :angry:
Nám stejně není ještě dobře,takže mě venku nikdo neuvidí.A to mi ta zima tolik nevadila.Asi nebudeme jediné,co zůstanou doma,že :wink:
19. bře 2009 v 07:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Mel souhlasím s tebou! Je to nářez teda! Předevčírem jaro a dneska abysme zas pomalu uprašovaly boby :angry: Mně zima ani tolik nevadila, ale vracet by se teda nemusela. Teplo je teplo :slight_smile:
19. bře 2009 v 07:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fůůůůj to je zase nadílka. tak zase kecky zpátky uklidit a zimní boty ven. ach jo. kdy už bude konec.
19. bře 2009 v 08:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tuším, že jsem ho brala tady.
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=10773555&tab=8
Ale stopro si jistá nejsem. Už je to přes rok, tak si přesně nepamatuju jméno prodejce. Ale bylo to určo z MMB.

Tak já na tu nadílku koukala jak blázen. Nevěřila jsem, že by mohlo napadnout ještě tolik sněhu. No, malá bude nadšená. Ale těšila jsem se, že vytáhnem na prochajdu boby a oni nám tu prohrnuli cestu, takže s bobama to asi nevyjde. :unamused:
19. bře 2009 v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky už tu dlouho nebyl Gábi :confused: snad je u nich vše OK!
19. bře 2009 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda holky,mě málem omyli když jsem ráno koukla z okna.Už jsem aktivně zazimovala veškeré teplé oblečení,kombinézky a šály a rukavice,ráno před odchodem do školky jsem je zase rychle vytahovala.S nelinkou půjdu na boby ,takže i tu kombinézku :cry: .Minulý víkend už jsem měla prádlo venku na usušení,těšila jsem se na jaro a krásné počasí a ono tohle.

Leni,taky jsem si říkala co je s Gábi??O plavání pak poreferuju,myslím že je to pro děti čtyřleté a starší,max.předškoláky,ale fakt si nejsem jistá.6.dubna začínáme.Ve školce mají taky plavání,ale to je určené pro předškolní děti,takže příští rok bude chodit Kristýnka i ve školce.
19. bře 2009 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
no mě taky málem kleplo, když jsem koukla ven. A mě se u zimní bundy rozbil zip, tak letěla do koše. Už jsem ji měla 5 let, taky už promokla, tak jsem si chtěla na příští sezónu koupit novou. Tak to teď nevím, co budu dělat. Pod tenčí asi 1000 vrstev:frowning2:

Nety, tak poreferuj, ale já na spartak teda dobrý vzpomínky nemám. Jezdili jsme tam se školou na plavání. Já sice ještě plavat neuměla, ale vody jsem se nebála. Jenže oni po nás chtěli hned skočit do hloubky a to jsem nedala. Tak děti co se bály a stály na těch skokankách dýl do tý vody prostě strčili. Normálka nám dali herdu do zad. :angry: Nebo když jsme byli ve vodě a bály se pustit okraje, tak nám šlapaly po rukách. :confounded: Tak snad už jsou jiný metody. Já pak radši plavání odstonala. A pak po letech, když jsem začala chodit plavat jako dospělá, stejně se mi svíral žaludek, když jsem vlezla dovnitř a cítila ten fluor nebo co to v tý vodě je. Doufám, že Kríša nedopadne stejně
19. bře 2009 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo jo holky jsem tu občas taky ještě jsem v celku a snad to vypadá že do termíu to vydrží :slight_smile: já už se sotva valím a pořád odpočívám tak že když jsem dost odpočatá hraju si s gábi a večer jdu zase brzo spát musím hold načerpat síly.ted už budu chodit jen na křivku na štěstí ji má dr v ordinaci tak nemusím chodit po špitále a sestry už mi domluvily doktorku která mě nbude rodit tak ani nemám strach jen bych to tentokrát chtěla mít normálně a ne aby mi to vyvolávali tak sena se zadaří.

do té břečky se mi taky nechce ale myslím že to dlouho nevydrží no uvidíme
19. bře 2009 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
wjerus,tady děti právě jsou pouze v tom malým brouzdálku,takže všady dostanou.Na školní plavecký výcvik taky pamatuju,šťouchaly do nás takovou tyčí a popoháněly.Nikdy jsem nebyla v prvním družstvě,z hloubek jsem strach neměla.To až teed na stará kolena se bojím vody,vlezu max.do bazénu a ještě se držím u okrajů a do rybníka,kde si nevidím pod nohy nevlezu vůbec,max.tak po pas a stejně se bojím.
19. bře 2009 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, taky jsem dneska na Gábi myslela. Ale pak jsem viděla, že sem hodila příspěvek, tak už jsem byla v klidu. :wink:

Wjeruš, tak to máme podobný vzpomínky na plavání. Já si teda nepamatuju na strkání do zad, ale celkově se tam s náma vůbec nepárali. Já jsem nikdy extra plavec nebyla (teda něco uplavu, ale přece jen si netroufnu třeba v moři do větší hloubky) a instuktoři tam byli celkem tvrdí a drsní. Ale bylo to ještě za komoušů, takže se to tam snad dost od té doby změnilo.
19. bře 2009 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo, Bep, díky za příjemnou procházku. A za vajíčko. Kačenku jsem nemohla pomalu ani převlíct, jak na něj byla natěšená. Zblajzla ho během chvilinky a vevnitř byla opička s brýlema, tak z ní měla taky velkou radost. :sunglasses:
19. bře 2009 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,ráno mi ta nadílka venku taky vyrazila dech!No,ale uz to vypadá slibně jaro se vrací zpátky,jo a mě začíná moje pylová alergie a to už mě těší míň,ale zase je to jistota,že jaro je fakt tady :wink:
Kačenka celou noc kašlala,má takovej ten ošklivej hrubej kašel,tak doufám,že se to nerozvine v něco horšího,zatím je celkem v poho tak snad z toho nic nebude.
Jo,s plaváním mám podobný zkušenosti a ten chlór na mě Wjeruš působí stejně :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. bře 2009 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, mám v albíčku fotky toho hřiště na Rošárně, kdo se chcete podívat. Ale je to ještě ve fázi budování. A taky když jsem to fotila, tak mě jedna "milá" důchodkyně upozornila, že to bude hřiště jen pro nejblišší baráky, ostatní tam nepolezou. Tak jsem jí popřála, ať si to hřiště užije:grinning: Jsem někdy huba nevymáchaná :slight_smile:

Jinak venku to nebylo tak zlý, sníh slízá, chodníky vesměs morky nebo suchý. Tak jsem si tu procházku i užili
19. bře 2009 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vero taky díky za příjemnou procházku. Kačenka je vážně úžasná. ráda Vás zase brzy uvidím.

jinak tedy vzpomínky na vlstní plavání taky nemám příjemné. tehdy se s náma moc nepárali.
wjeru některé starostlivé důchodkyně jsou fakt na pěst. jsem zvědavá jaké budeme jednou my :grinning: :grinning: :grinning:
19. bře 2009 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky dělali jste některá otisky ručiček a nožiček? koukala jsem teď na nabídku a nevím jeslti zvolit sadu s pískem, se sádrou nebo nějakou zvláštní hmotou....
19. bře 2009 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Wjeru to je kravina. To tak bejvalo dřív, že to "patřilo" do toho sídliště, teď je tam přístup volný! Tak to bude něco na mě, jestli tam na mě nějaká baba vyletí :grinning:
Já s plaváním teda mám dobré zkušenosti, vůbec nemám zážitky jako vy, díky bohu! :slight_smile:
19. bře 2009 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bep, já jsem otisky dělala. Koupila jsem si tu sadu se sádrou. Zatím to mám schovaný a plánuju, že to manželovi dám, až mu budu oznamovat další těhu, pokud se zadaří. Manžel o té sadě nemá ani tuchy. :grinning: Se sadou s pískem nemám zkušenost. A Sárinka je opravdu roztomiloučká. :wink:

Wjeruš, dobřes jí to vrazila. :grinning:
19. bře 2009 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Já jsem se o těch sadách dozvěděla nedávno a to už mi přišlo dost pozdě a zbytečné :frowning2:
19. bře 2009 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek