• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jihlava a okolí. Najdu tu nějakou maminu?

2. září 2016 
autor
Tak nakonec na beránka asi prdím, už mám zaděláno na mazanec! Bych se musela hnát pro tu formu, prdím na to :grinning:
My jsme to minulý rok taky nějak neprožívali, ale teď už malá vnímá, tak chci, aby si to pořádně užila.
Večer jí ještě připravím nějaký ohoz, aby byla kóča a bude.

Holky Štokandy - kamarádky sestřenice bydlí taky ve Štokách, nedávno jsem od ní brala nějaké oblečky po holkách a hooodně tady toho ještě zbylo. Teď koncem týdne jí to budu vracet, tak mě napadlo, že kdybyste měly zájem, mohly byste se u ní na to mrknout :wink: Kdybyste měly zájem, dejte echo a já bych vám na ní sehnala třeba numero. Je tam spousta pěkných věcí z HM nebo i věci jen tak na lítačku, no za kouknutí nic nedáte :slight_smile:
12. dub 2009 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak nějak není čas sem chodit.Dopoledne jsme doma,uklidím a uvařím,než se Zuzik vyspí a po obědě jdeme na celé odpoledne ven.Jenže s náma chodil taťka,ale samotné to nebude ono.No uvidíme.
14. dub 2009 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mel-taky jsme tak nějak rozlítané-musíme využít krásného počasí a tak trávíme celé dny venku.
O víkendu proběhla první grilovačka,mnamky úplně mě to počasí naladilo na dovolenkovou vlnu,léto,pohodičku:slight_smile:.
14. dub 2009 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
My za chvíli odjíždíme do PÁ, možná až do NE na chalupu, tak už se docela těším. Tam jenom uvařím a jinak jsme celé dny venku, paráda.
Grilovačka už u nás taky proběhla, hned dva dny za sebou, tak doufám, že se toho brzy přejíme, abysme negrilovali furt :grinning:
Mějte se a užívejte teplíčka :wink:
14. dub 2009 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky. nám dneska ráno nečekaně nastoupili chlapi dělat fasádu. takže pár dní budeme mít zalepená okna a nebude se ani větrat. a malá je horzněnevrlá jak tu mlátí lešením a já nikam nemůžu. přece jenom mají k dispozici sklep a garáž a člověk nikdy neví. prostě další šok. po tom, co v sobotu nečakaně dorazil bagřík a rovnal pozemek. ale aspoň se nám to tu pohne.
ale dělat pozemek tj. jak magor hrabička a shýbat se pro každý kamínek pro rozbolavěná záda z malé není nic moc.
jinak velikonoce jsme taky zazdili. nebyl důvod něco realizovat. snad až příští rok až malá z toho něco bude mít. a stejně manža hned po obědě odjel do Prahy na fotbal a tak jsem byla až do večera u našich. přeci tu nebudu pracovat sama když se pán tvorstva baví, ne?
14. dub 2009 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, taky jsme zavedli i dopolední prochajdy. Manža teď bude chodit do práce jen tři dny, mají volné pondělky a do konce května pátky nařízenou dovolenou:slight_smile: Tak jsme se dohodli, že najdem petanque, Kryštůfka necháme spinkat někde ve stínu a zahrajeme si.

Jinak už mám zase svoje krásné gelové nehtíčky:grinning: Na ty svoje lámavý, roztřepený jsem se nemhola dívat.

Bepi no jo, jak je hezky, tak začínají i tyhle stavební práce, tak Tě asi čekají veselé časy, co? ALe zase to budete mít hezčí:slight_smile: Manža byl na derby? Tak ještě, že sis taky oddychla, pracovat se má ve dvou:slight_smile:
14. dub 2009 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky! Taky nějak nestíhám sem chodit. Jsme pořád venku a když jsem doma, tak něco musím porobit a na nic jinýho nezbývá čas. Dneska jsme byli v Praze ve Vodním světě. Je to tam parádní. Kačenku jsme odsud nemohli ani dostat. Nakonec jsme ji nalákali na nový botičky. Slíbili jsme jí ráno, že se odpoledne stavíme do obuvi pro nějaký letní botky, protože má všechny hodně uzavřený a potí se jí v těhle vedrech nožky. Jako správná ženská na tohle siyšela a dala si říct. :grinning: :grinning: :grinning:
14. dub 2009 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bep, to jste teda pohli. K nám zítra přijede chlápek, aby se s manželem dohodli na terénních úpravách a možná do konce dubna to snad už konečně spácháme. Už aby to bylo hotový, abychom na zahradu mohli dát pískoviště. Kačenka je teď závislák na písku. :grinning:
14. dub 2009 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
wjeru dopoledmé prochajdy jsou super. je takový jiný vzduch.
jo jo manža byl na derby a koupil malé slávistické body. tak už si můžieme udělat rodinné foto všichni tři ve slávistickym:slight_smile: v pátek jdeme do fotbal do Ji a malá na hlídání.

Vero to je tedy Kačenka fakt správná žienská když slyší na nové věcičky:slight_smile: to mě rozesmálo. no jo je to v nás ženských.
Vero terénní úpravy jsou hnus. už aby se zasadila tráva a byl klid. uf...
15. dub 2009 v 07:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bep, jsem na to zvědavá. Teď to tady celkem jde. Tráva už trochu vyrostla, takže se tady netopíme v blátě, ale až začnem, tak to bude asi fakt humus. Navíc určitě chytnem pršlavý počasí, takže Kačenka bude jak prasátko, jen co vyjdem ven. :unamused:
Jak jste na tom vy? Už to máte hotový? A co fasáda? Budu to tam muset někdy omrknout. Ale to asi až bude trochu horší počasí a Kačenku strčím do kočárku. :slight_smile:
15. dub 2009 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bepi, tak to fandíte správnýmu týmu, máte pochvalu:grinning: Hlavně ne Spartě!!! Počkej, až to bude hotový, jak to budete mít krásný. Teď se to holt musí přetrpět. To je důvod, proč my nemůžeme mít domeček. Jednak by ho neměl kdo postavit a taky kolem domečku je pořád nějaká práce a manža na to moc není. A mě byt nevadí, jediný, co postrádám, je balkon. :frowning2:
Dneska jdeme k doktorce, tak jsem zvědavá, jak kryštůfek poporostl. :wink: Od neurologa neseme dobrý zprávy, tak snad není čeho se bát.
15. dub 2009 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Wjeruš, to máš pravdu. Kolem baráku je pořád spousta práce. Ale zase je to totálně nesrovnatelný s bytem. Já jsem si na domeček tak zvykla, že už bych asi v paneláku pořádně trpěla. A to jsem tam žila odmalička skoro 25 let. :stuck_out_tongue_closed_eyes: A kor s dítětem. Stačí mi, když jdem na chvíli k mým rodičům. To si připadám jak vánoční stromeček, protože tam se všechno tahá v ruce až do třetího patra. Nemají tam výtah. Je to fakt hrozný. :unamused:
15. dub 2009 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky. tak se nám to počasí zkazí tak asi srazíka odložíme, ne?

Wjeru neboj my máme ve fandění jasno:slight_smile: Jihlava hokej i fotbal, pak Slavia hokej i fotbal, pak CHelsea a Real Madrid ve fotbale a v hokeji New York Rangers a pak ve formulích Ferrari:slight_smile: tohle všechno sledujeme společně:slight_smile:

Bep hotovo ještě nemáme. pokračování až v pondělí. musí to teď zatvrdnout. ale aspoň tu dnes nikdo nebude a malá může spát venku. už aby to bylo hotový. jen ta úprava pozemku nebere konce. máme to tady jak kamenolom ne zahradu:frowning2:
jo a manža taky není nijak zvlášť na práci venku. klasický měšťák co nic nezná a neví si rady:slight_smile: ale on se naučí:slight_smile:
já jsem v domečku moc spokojená. zůstat v Ji v bytě tak bych se zbláznila. třetí patro bez výtahu a nemít kam dát kočár. v prosinci jsem s velkým břichem musela v půlce odpočívat:slight_smile:takhle malou uvozím a spí venku.
16. dub 2009 v 07:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
No my naštěstí bydlíme ve zvýšeným přízemí. Sice tahtat kočár do schodů není nic příjemnýho to je pravda, ale těch schodů není tolik. Jediný, co mi tu chybí je ten balkonek. Ale asi kdybychom neměli naše se zahradou za rohem, tak bych to asi taky nesla těžko. No já zase odpočívala v práci, pořád jsem běhala z dílny do kanceláře, to bylo ze schodů přes takovej dvorek do schodů, tak jsem toho na konci už taky měla dost. Ještě v zimě přes venek, to jsem si koledovala. Ale jinak to nešlo.

Včera mě dr. moc nepotěšila, Kryštůfek za ten měsíc přibral nějak málo. Tak jsem tam zkoušela kojit a nastalo moje "oblíbené" vážení, kolik nakojíme a nakojíme dost. Dr. říkala, že to klidně může bejt těma anitbiotikama, co jsem brala na ty prsa, tak za týden jdeme zase na kontrolu:frowning2: Ale pozvala si nás na pátek, tak tam pošlu manžu:slight_smile: Je pořád nějakej chytrej, co bych měla a neměla a na co se dr. ptát, tak bude mít příležitost se ukázat:slight_smile: Má totiž v pátek dovolenou:grinning:
Pak jsme s kamarádkou celý odpoledne strávili venku napřed na prochajdě, pak u ní na zahradě. Má od 20.3 holčinu, ale to je obřík, už má 4,5kg a to jí není ani měsíc Kryštůfek je zase drobounkej (včera měl jen 3,75 kg) tak se ten rozdíl ještě násobí.
16. dub 2009 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojky, tak my už jsme od včera zpátky. Dneska nám pro změnu přijede babička (moje mamina), tak tu prý bude tak do PO, pak za ní přijede její přítel a budou tu asi do ÚT nebo do ST, tak to zas bude plný byt, to zas budu nervní :unamused:

Naše malá taky slyší na oblečení nebo na botičky, ony se ty ženské asi vážně nezapřou :grinning:

Tak kdy si dáme nový termín srazu? Stejně jsme to nějak nedomluvily na pevnou hodinu a místo, nebo? :confused: Kdy má být zase hezky? A dáme tu Starku nebo kde teda myslíte, že by to bylo nejlepčí?

Wjeru tu ATB asi budou pravda, ptž já jsem taky tenkrát při kojení něco brala a taky to malé nechutnalo. A dobrala jsem to a zas se rozšoupla jako za starých časů :wink: Ty si vážně zkusíš, viď! Buď trpělivá, brzy se tědlech trápení už zbavíš a budeš kojit o 106 a bez bolestí, fakt :wink: :slight_smile:
17. dub 2009 v 08:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
leny, to doufám. Mám trochu strach, jak kryštůfek málo přibral, abychom nezačali dokrmovat. To už by šlo kojení do háje, na to bych už asi nervy neměla:frowning2:

Holky mám prosbu. Moje mamka bude mít 50 v květnu a já si nevím rady s dárkem. Chtěli jsme napřed s manžou wellnes víkend v lázních, jenže mamka je po chemě a kdo ví kdy bude moct zase cestovat:frowning2: Tak co teď? Nemáte nějaký tip? :wink:

Jinak pokud by ostatním nevadilo, že je Starka trochu z ruky, já jsem pro ni. Je tam docela velký dětswký koutek, i zahrádka je docela velká, takže se tam s kočárama naskládáme:slight_smile:
18. dub 2009 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Neodbočuj od původního tématu".
18. dub 2009 ve 14:32 • jirik.k
autor
My jsme dneska zrovna na Starce byli. Je to tam dobré, mně je vcelku jedno kam půjdeme, ptž stejně budu za malou muset lítat :grinning: Klouzačka je tam dole taková prošoupaná, tak se tam malá zadrhávala a skákala z toho šipky, tak jsme jí museli chytat :unamused:
Jinak jsme dnes od babičky dostali sedačku na kolo, tak jsme jí hned byli prubnout. Ujeli jsme fakt kousek a přijeli jsme domů splavení jak po maratonu :grinning: jen je škoda, že tak fouká, ale snad se to zas prý má zlepšovat, tak uvidíme!
Wjeru hlavně na to nemysli, jestli přibírá nebo ne nebo bys taky o mléko mohla přijít psychicky!!! On se zas pěkně rozbumbá a začne pěkně přibírat, neboj se toho.
18. dub 2009 v 18:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky. já proti Starce taky nic nemám. jen nevím kde se tam dá parkovat, ale to se vymyslí.
jinak se mi Sárinka osypala a já nevím jestli to nechat být, nebo zítra volat doktorce. dneska to pro jistotu zajedu ukázat mamce. ach jo:frowning2:
19. dub 2009 v 08:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Bep, nejsou to potničky? Já jsem zrovna včera koukala, že má naše malá taky vyrážku na zádíčkách a bříšku, ale je to jak se spotí, když je na sluníčku. Uvidíš, co ti řekne mamka :wink:
19. dub 2009 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem konzultovala s mamkou i babičkou a jsou to prý potničky. co na to? nebo to nechat?
19. dub 2009 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Nechat a méně oblékat.
19. dub 2009 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, tak to budem dvě, co budem lítat za holkama. :grinning:
Jakou máte cyklosedačku? Na nosič, nebo samonosnou na rám? My máme na rám a zatím jsme s ní spokojený. Byli jsme s malou teda jen párkrát. Letos jen jednou. A co helma? Nechá si ji malá bez problémů? Kačenka ji loni moc nechtěla, ale letos už v pohodě.

Wjeruš, Lenycka má pravdu, hlavně se nenervuj. I kdybys měla přikrmovat, tak to zvládneš. My jsme přikrmovali taky a není to nic tak strašnýho. A kojila jsem až do jednoho roku. :wink:

Bep, jak psala Lenycka - míň oblíkat a nijak to nemusíš mazat. A každý večer omývat vodou. Nemusíš přímo koupat, ale stačí aspoň otřít žínkou. Ale to určitě děláte, viď? :wink:
Jak jste na tom s baráčkem? Nám asi v pátek naklušou chlapi s bagrem, tak u nás to taky už začne. Mám z toho docela husí kůži, jen si to představím. Ale aspoň to už pak budem mít líp upravený. A pro Kačenku to bude oooooooobrovský zážitek, když u nás bude bagr. Je z bagrů hotová. :grinning: :grinning: :grinning:
19. dub 2009 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo jo holky díky, už jsem v pohodě. To byl takovej prvotní šok, je to s tím kojením jak na houpačce. Ze začátku jsem cvičila s odsávačkou, pak s kryštůfkem, než zjistil, že se taky musí snažit, aby něco teklo, pak to byla pohoda a teď zase zánět a odsávačka, ale zánět je zahojenej, tak doufám, že opět nastane pohoda.:slight_smile:

Bep, buď klidná, autem dojedeš přímo k tý zahrádce, stačí když za Venuší zahneš (je tam odbočka ještě před ulicí Romana Havelky) a tam to auto necháš stát někde po straně. Dneska jsme tam šli, chtěli jsme si dát limču (manža teda pivko), ale bylo tam za a) plno a za b) tam pouštěli nějaký hity a dost hlasitě, takže by se tam asi Kryštůfkovi vůbec nelíbilo. A potkali jsme se s Mel a jejím manžou :grinning:

Tak jsem si říkala, jak nebudu všechno tak hrozně prožívat, přišly mi dřív ty matky takový trochu cíti a jsem stejná. Když si malej poprvé začal hrát s hračkama na hracím křesílku, tak jsem volala celá nadšená manžovi a dneska docela dlouho vydržel pást koníčky, tak jsem to pomalu dojetím obrečela a samozřejmě foťák a kamery jedou na plné pecky. Jsem úplně stejná cíťa jenže ty děti jsou tak sladký a šikovný :grinning: :wink: :grinning:
19. dub 2009 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Wjeruš, to jsi správná máma. Já jsem taky pořádně rozcitlivělá, co se týče Kačenky. Hold mateřský cit je mateřský cit. :grinning: :grinning: :grinning:
19. dub 2009 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak pupínky jsou o něco lepší. včera jsem méně oblékala a je to znám. fakt nevím jak poznat co dát na sebe aby bylo mimčo v pohodě.
včera malá prkospala skoro celý den v kočárku. dělali jsme na zahradě a když brečela tak jsem jí umlátila na hrbolech no a pak nespala až do tří do rána a řvala jako tygr:frowning2: a od šesti tu máme makáče a škrabou a škrabou...
Vero tak ještě 2 dny a bude fasádu a pak vlítnu na okna a můžeme na zahradu. máme srovnaný kousek a už si tam chystám udělat takovou tu nějakou skalku:slight_smile:
wjeru to naše je na pasení pěkně líná. někdy jí to jde, jindy a to častěji práskne hlavou na zem a řve a řve.
dneska jedeme do Orcy na další vaničku a tak se těším. doufám že nevadí když tam vyrazíme s potničkama..
20. dub 2009 v 06:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bep, z toho si nic nedělej. Já taky pořád nevím, jak mám malou oblíkat. Je to teď takový zrádný. Na sluníčku je docela teplo, ale vzduch je ještě pořád studený. A když fouká, tak je to ještě horší. :unamused: Asi lepší oblíct do víc slabších vrstev, který můžeš případně podle potřeby sundávat.
Potničky určitě na koupání nevadí. Není to nic nakažlivýho. :wink: A voda jí na to udělá akorát dobře. :slight_smile:
Tak to je paráda (teda ty okna ti nezávidím). Nakonec nás ještě se vším předběhnete. :sunglasses:
20. dub 2009 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé Bep, my dneska bylina vaničce taky:slight_smile: Kryštůfek to nesl docela dobře, on se vody docela bojí, jen tu přípravu na potápění teda nemusí. Když jsme mu podruhý polili obličejík, tak začal křičet a už ho to nepřešlo. :frowning2: Ale celkově je dnes nějak špatně naladěný, asi by potřeboval pár dní svůj klid, poslední dobou s ním pořád někde couráme. Objednali jsme se i po třetí, prý nám paní ukáže ještě něco navíc, ať můžem přes prázdniny trénovat a v září se přihlásit na plavání.
20. dub 2009 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky
wjwerus tak to je fajn ,že je ti lépe.Také jsme fotili a natáčeli,i když se musím přiznat,že druhé dítě už tolik ne.Kristýnka má asi 6 alb,Nelinka jedno.Jejich pokroky,ač jdeme krůček po krůčku,mne strále dojímají.
Mel,nešla jsi náhodou dnes okolo půl čtvrté kolem Prachárny směrem k vrtulníku??My jsme jeli na plavání.

Dneska byla Kristýnka se školkou v divadle,za pět osm mi oznámila,že tam do osmi mají být.Pochopitelně jsme přišly na poslední chvíli,děti už stály vě štrůdlu nachystané na odchod:frowning2:.

Konečně vypadá,že se zase počasí umoudří,zase můžem být venku,pořád chodíme na hřiště za Rošárnou,je to tam fakt hezké.
Bep,my jsme tedka taky osypaný a Neluš má takovou jakoby hrubou kůži,doufámže je to jenom z vody,obávám se,aby neměla atopický ekzém.
20. dub 2009 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj hlolky :slight_smile:
Nety dnes jsem to asi byla já,projela jsem to tam dnes několikrát.Potřebovala jsem,aby Zuzanka usnula,tak se vyhýbám frekventovaným silnicím.V parku za školou ( nevím jak se ta škola jmenuje)takže je to zároveň za hospodou Hlína a Zepelinem Zuzik posvačila a kolem nemocnice hurá domů.
Tak co Gábina,asi už by měla mít po porodu.
S tím srazem by ta starka byla fajn,tam se nemusí nic zalouvat.Zvlášť v týdnu.
20. dub 2009 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek