• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jihlava a okolí. Najdu tu nějakou maminu?

28. ledna 2017 
Nety, tak ať to jsou jen nějaký potničky, nebo něco podobnýho. Atopický ekzém vám fakt nepřeju. My ho naštěstí nemáme, akorát jsem o tom něco četla, a je to humus. :frowning2:

Leni, byla jsem dnes kupovat Kačence další botičky. Letos už asi čtvrtý. :unamused: Zašli jsme do obuvi pod Zlatou hvězdou. Tak jsem se mezi řečí dozvěděla, že kotníčkový botičky by měli děti nosit až do tří let.

No jo, Gábi už má asi po. :sweat_smile: Snad se brzy přijde pochlubit. :slight_smile:

Bep, s tím parkováním u Starky bychom byly asi dvě. Já tam znám jen hlavní ulice. Projíždím tam opravdu jen výjimečně, takže o parkování taky netuším zhola nic. :sunglasses:
20. dub 2009 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
wjeru tak naše malá je potápka. polívání zvládá skvěle a tak včera šla jednou už i pod vodu. a taky pohoda. vůbec nebrečela a mě to úplně dojalo. jsme objednaní ještě na červen a pak nahlášení na září na kurz na sobotu dopoledne aby chodil i manža.
nety paní v Orce říkala, že to nejsou potničky. spíš alergická reakce na něco. a já mám taky strach z ekzemu. Sárouš má taky teď hrubou kůži, ale tím jak je pupínek vedle pupínku doufám. doktorce volat nebudu protože se to lepší. kdyby to bylo stejné tak za ní hned vyrazím. co je atopický ekzém ani nevím a raději to ani na netu nebudu hledat abych pak neměla ještě větší strach.
21. dub 2009 v 06:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bep, máš pravdu. Radši si to ani nečti. Já jsem z toho byla dost vyjukaná. Malá byla taky asi ve dvou nebo ve třech měsících docela dost osypaná. Drželo jí to snad dva týdny. Už jsem měla strach, že má atopický ekzém. Když jsem si o tom četla na netu, ježily se mi vlasy na hlavě při představě, že budu muset dodržovat všechny zásady doporučovaný pro atopiky. Kačence to naštěstí ale zmizelo a od té doby (ťuk, ťuk) zatím až na občasný opruzený zadeček dobrý.
21. dub 2009 v 08:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Naše malá byla osypaná snad první dva měsíce. Jak se narodila v červnu, tak byly zrovna docela vedra a měla to hlavně na ksichťulce! Teď se mi občas osype z jídla, ale spíš to jsou rajčata, ty nějak dobře nesnáší. Tak jí je radši nedávám.

My jsme včera odpo zas byli na kolech na Starce, teď tam asi budeme pečení-vaření :grinning: Bylo tam docela dost dětí, malá už se ostatních moc nebojí, tak je to fajn.

Vero my jsme botky kupovali druhé minulý týden, ptž na sandálky mi to přijde ještě brzy, furt se mi nechce věřit tomu, že už bude rovnou léto :sweat_smile: a koupili jsme jen obyč plátěné kecky, které budu moct šoupnout do pračky, za stovku, v Benešce v tom bývalém Pantalonu. Původně jsem chtěla malé objednávat u Bati, ale nevím, jestli to má vůbec cenu :unamused:

Mel a co že máš vůbec za kočárek? Minule jsi psala, že jste jediní v JI, kdo takový má... tak abych věděla, co mám sledovat :wink:

Holky už jsem vám psala, že jsme už asi týden úplně bez plíny? Myslím i přes noc :grinning: ťuk ťuk ťuk, tak doufám, že to vydrží a bude to fungovat tak jak doteď :slight_smile:
21. dub 2009 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni kočár mám v albu,ale už jsem viděla dva další,ovšem jeden má černovlasá paní,tak s tou si mě nepoplete nikdo a druhý romská rodina,tak myslím,že mě poznáš hned :grinning:
21. dub 2009 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
takže jsi to byla ty! Tak to jsem tě viděla už taky :grinning: ale jen z auta :slight_smile:
21. dub 2009 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, tak tos mě dostala s tou plínou přes noc. My nosíme plínky ještě ven. Doma jsme bez plíny. Ale na spaní ji plínu dávám. Počítám, že ještě pár měsíců na noc plínu budem nosit. To jste fakt šikuly. :wink:
21. dub 2009 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Venku se mi zatím nepočurala, jen 1x v tom Tescu a jinak si řekne a měla 21 noci suchou plínu, tak jsme to zkusili a dobrý, jsem spokojená, drží se :wink:
21. dub 2009 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky už se nám to osypání zlepšuje,asi byla fakt jen vysušená z koupání.
Leni,teda to jste šikulky,takovou dobu bez plíny.Já si říkám,jaká je borkakdyž je 4 noci bez počurání,zato se mi hned počurala dnes venku:slight_smile:.Snad od roku mi nekaká do plen a ted se začala pokakávat.
21. dub 2009 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
leny, tak ty máš doma takovou šikulu?:slight_smile:Tak to je fajn.

Bep, už se může hlásit i na září? Když to bude v sobotu dopoledne, tak to budem chodit do stejnýho kurzu:slight_smile: Taky aby mohl i manža. Chtěla jsem se Tě zeptat, kdy to v sobotu je. Odpoledne totiž mívá pán zápasy nebo tréninky, tak by to bylo blbý. Kryštof je posera, vody se bojí. Na něj se musí pomalinku a opatrně. S koupáním už se nám smířil, tak to potápění asi taky půjde, jen mu to bude trvat. Tak snad to do září doženem:slight_smile:

Jinak kryštof byl osypanej taky hned od začátku, teď mu to pomalu mizí. Nám říkala doktorka, že to je i tím, jak se mění kůže po porodu. No každopádně taky jsem byla vylekaná, teď se zas bojím, že nějak moc blinká. Já se taky bojím pořád něčeho.
21. dub 2009 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Wjeruš, záleží, jestli blinká moc, nebo si jen ublinkává. Pokud si ublinkává trochu po kojení, tak bych to až tak neřešila. Ale pokud blinká víc, tak může mít problém se záklopkou v jícnu, nebo jak se to jmenuje. A to bys pak musela řešit s doktorkou. Ale je fakt, že se člověk pořád něčeho bojí. Kor když je to první dítě a setkává se se vším poprvý. :wink:
21. dub 2009 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
wjerus,pokud Ti neblinká obloukem po kojení,taky bych to neřešila.A žemáš strach,to je přirozené,já lítala u kristýnky za doktorkou se vším,u druhého dítěte je to přeci jen jiné.
21. dub 2009 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, jsem sice bývalá Jihlavačka, ale přidám se, jestli to nebude vadit :slight_smile: Veru, koukám, že jsi taky tady :wink:

S tím blinkáním bych neměla strach, je to normální, pokud malej přibírá, tak je to v pohodě. Moje malá taky dost blinká, kolikrát vyblinkala i celé kojení. Je to buď tím, že se přecpává (to je u nás) a taky ještě existuje "reflux" to je když má problém právě s tou záklopou v jícnu, jak píše Vero,
21. dub 2009 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Koccoure ahoj,vítej!Odkud jsi??
21. dub 2009 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj Koccour, i já tě vítám :wink: Koukala jsem do albíčka a já tě od vidění znáááám :grinning: pro změnu :grinning: :grinning: :grinning:
21. dub 2009 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Míšo, vítám tě tu. :wink: Jo, Jihlavě zůstanu vždycky věrná, i když už tu nebydlíme. Ale je to naše rodný město a strávili jsme tam několik desítek let, takže je to srdeční záležitost. :slight_smile:

Leni, ty taky znáš každýho. :grinning:

Holky, mám další tip na srazík. Dneska jsem byla s kámoškama v restuaraci Romantik, jak je pod náměstím (je spojená s pizzerií). Je tam moc hezká zahrádka i s dětským koutkem (skluzavka, houpačky a malý pískovišťátko). Jsem z toho docela nadšená. Navíc slušný výběr jídla a pizzy i pití. :sweat_smile:
21. dub 2009 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vidíš Vero,Romantik mne nenapadl a navíc je dobré,že tam nemohou děti nikam utéct:slight_smile:
21. dub 2009 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
To je jakoby naproti CP? Tam jak stojí takový ten rytíř???
A kdy že vůbec ten termín máme domluvený? :confused:

Vero se tomu už jen směju, ale Míšu znám jen od vidění :wink:
21. dub 2009 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, to neva, i to se počítá. :wink: :grinning:
Romantik je v rohovým baráku v ulici Znojemská (mezi náměstím a velkou křižovatkou u CP). A jak píše Nety, děti nemají kam utéct. Akorát jsem tam musela pořád běhat za Kačenkou, protože se furt chtěla klouzat a schůdky na skluzavce jsou dost prudký. Ale jinak fakt paráda. :slight_smile:
21. dub 2009 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jo klidně, můžeme i tam. Skluzavka je u nás jedině + :grinning: my tam ještě nikdy nebyly, takže v pohodě, rády vyzkoušíme.

A ten termín máme kdy že? :confused:
21. dub 2009 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
no já se na to blinkání už taky doktorky ptala, říkala, že je to právě tím, že se děti vždycky přecpou, neumí se najíst "přiměřeně". A fakt je, že si ublinkává, i když někdy toho zvládne ohodit docela dost. Právě, jak je to pvní dítě a asi i jak jsem ho měla na JIPce a ne u sebe a tři dny jsem ho ani neviděla, tak jsem asi vyplašená ze všeho ještě víc. No tak nabíráme zkušennosti:slight_smile:

Já myslím, že si to s tím srazem zbytečně komplikujem, jsme skoro všechny Jihlavandy. Stačí kouknout na předpověď a když budou hlásit hezky, tak si půjdem kecnout někam na zahrádku. V podstatě, já bych mohla srazovat klidně každý týden:grinning:

Nety, asi změním trasu přes to hřiště na Rošajdě, bydlím v podstatě ulici pod ním vedle školy, když jsi tam tak často, ať si Tě a holky omrknu:slight_smile: :grinning:
21. dub 2009 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky si myslím,že stačí ríct týden dopředu den a místo a jít na sraz tam,kde se nemusí zamlouvat dopředu.Přeci jen do toho může kdykoli něco vlízt,tak ať příjde kdo chce :slight_smile:
Přidala jsem pár fotek :slight_smile:
21. dub 2009 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
wjeru,určo se tam potkáme a navíc mám pocit,že mně a mé děti musí znát každý.Kristýnka má tedky zatím nejhorší období,takže pokud někdy uvidíš nervní matku,která ječí na vztekající se a nadávající dítě,které se válí po chodníku,nebo jezdí po zadku v kaluži,jsem to já. :cry: :cry:
21. dub 2009 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky tak už jsme doma v pátek se nám narodil Davidek dnes nás pustili a tak jsme se šli rovnou vyvětrat když je tak krásně. Porod proběhl docela rychle a tak jak jsme si přáli táta si přál 17 týho a vyplnilo se a taky mi slíbil že to bude rychlí a bylo tak že jsme oba v pořádku vážil 3450 g a 50cm. Je moc krásný a protože se ted ladíme všichni dohromady tak tady asi moc nebudu ale jakmile to vše bude v nějakých kolejích tak se zase ozvu jinak se tu zatím mějte pěkně a užijte si srazík :wink: :wink: :wink:
21. dub 2009 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Gabi, moooooooooooooooooooooc gratuluju! Až budeš mít čas, loupni sem nějaké fotečky, ať to vaše druhé srdíčko taky vidíme :wink:
Jsem moc ráda, že vše proběhlo rychle a v pořádku!!! :wink:
21. dub 2009 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nety, nepleteš si to se mnou? Já taky musím na malou furt řvát, protože je jak čuňátko. :grinning: :grinning: :grinning:

Gábi, moc, moc, moc gratulujem. Krásný míry. Pak hoď do albíka nějaký fotečky. :wink:
22. dub 2009 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gabi,moc mocinky moc gratuluji:slight_smile:!!!!!!! Hlavně,že vše proběhlo v pořádku.Neboj brzy se zadaptujete večtyřech.

Vero,to co dokáže naše Kristýnka,jsem neviděla.Ve školce andlek,miláček učitelek pro svoji sladkost ale doma je z ní ďábel,nadává jak starej dlaždič,bije Nelinku a hlavně ty její vzteklý výjevy,vařečka je u nás v pohotovosti:slight_smile:.
22. dub 2009 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gábi, tak to je super, všechno máš ideální:grinning: Porod i míry. Mooooooc gratulujeme a taky se přimlouvám za ty fotečky :wink: Až budeš mít trochu času

Nety, ale víš, že tělesné tresty chtěla bývalá ministrině zakázat :wink: Neber to prosím Tě vážně, je mi jasný, že to mockrát jinak nejde. Krystínka má holt svoje období, tak to si chudáku užiješ. Ale ber to jako přípravu na pubertu, to asi bude ještě horší.

No Kryštůfek má zase období ranního vstávání. V noci se budí co dvě hodiny a v šest začne ječet a nechce být v postýlce. Někdy na chvilku pomůže, že si ho vezmu k sobě do postele, ale nejpozději o půl sedmé vstávám. Kde je to moje hodné miminko, co se budilo dvakrát za noc a vstávali jsme v 8? :frowning2:

Jo a přišla nám pozvánka na vítání občánku :slight_smile:
22. dub 2009 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nety kristýnka samozřejmě, spletly se mi tam ty y-i, omlouvám se Tobě i Kristýnce
22. dub 2009 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gábi moooc gratuluji :wink: :wink: :wink: tak hodně zdravíčka tobě i Davídkovi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zuzinka podruhé kadila do nočníku,třo je radosti :grinning: Jinak se nám to opět rozrodilo,Gábi,Martinovo kámoš z bývalé práce a ráno psla můj mistr,že se jim taky narodil kluk,tak paráda :slight_smile: .
22. dub 2009 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek