• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jihlava a okolí. Najdu tu nějakou maminu?

28. ledna 2017 
Ahoj holky, zdravím po dlouhé době. Co je nového? Prošvihla jsem něco?
Wjerusko, mě v porodnici normálně naučili po každým krmení láhev normálně vymýt. Měla jsem speciální sklenici se štětkou a jarem a tou jsem to brala. Samozřejmě pořádně opláchnout od jaru. To samý s odsávačkou na mlíko. A pak jsem to vždycky tak jednou za tři, čtyři dny vzali Miltonem. Malý ještě ( naštěstí) nikdy nebyl nemocný, žádný afty...
Chtěla bych taky Standu odnaučovat na dudlík, ale zatím si ho brání. Na spaní ho snad bude mít ještě ve třech letech. Slyšela jsem, že nekojený děti jsou na něm závislejší. :sweat_smile:
Bep, pak dej vědět, jak bylo v ZOO. My se tam chystáme příští pátek. :wink:
My první hexa dostali taky ve třech měsících a bez problémů, ale radši jsem měla doma panadol.

Ahoj kocoure, koukala jsem do albíčka, že máte doma pejska. Jak se snáší s malou? My máme tyhle potvůrky doma dvě a začínám z toho mít trošku vítr.
1. kvě 2009 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gabi, teprve jsem to pročítala zpětně, tak moc gratulujeme, malý je kouzelný. Takový malý miminečko. :slight_smile: Tak ať pěkně rostete.
1. kvě 2009 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Wjeruš, já jsem taky nikdy flašky po každým použití nevyvářela. Normálně jsem to vymývala teplou vodou a jednou za čas to vyvařila v hrnci. Když jsem viděla přístup sester v porodnici k čistění lahviček a skladování mlíčka, tak jsem si řekla, že to asi nemá cenu přehánět. A je fakt, že malá nikdy problémy neměla. V porodnici mně dokonce nechávali připravený mlíčko na pokoji při obrovských hicech (tehdy v černu bylo furt přes 30 a na pokoji jsme měli tak 28 stupňů) klidně i dva dny. A odstříkaný mlíko jsem podle nich taky mohla klidně nechat na pokoji a nemusela ho dávat do lednice. A o vyváření lahviček (respektive stříkačky) tam nepadlo ani slovo.

Hani, tak my s dudlíkem válčíme taky. Malá je na něm závislejší čím dál tím víc. Teda jen na spaní. Nerada bych jí ho sebrala ze dne na den, aby to ořvala. Chtěla bych, aby ho vyhodila sama (to zatím nehrozí - vždycky, když se jí na to zeptáme, rezolutně řekne, že ne) nebo jsem slyšela mírnější variantu, že se postupně odstřihává cumel, až nakonec zbyde jen ta tvrdá část. Tohle prý děti zvládají snáz. U nás asi dojde k tomu odstřihávání. Za měsíc budem mít dva roky, tak bych dudlík pomalu chtěla zrušit. :unamused:
1. kvě 2009 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vero, nerodila jsi náhodou v Třebíči? S těma lahvičkama a mlíkem je to přesně ono.
My máme dudlík v podstatě 24 hodin denně. Ještě se nestalo, že by bez něj usnul. Doma se ho dožaduje, to samé venku v kočárku. Vždycky tak smutně koukám do kočárků, když ho mimi nemá. Dokud byl v hlubokým, nevšímala jsem si toho, ale co je ve sporťáku, tak mi ty rozdíly hodně vypluly na povrch.
Hnusný čarodějnice, zase to tchýni minulo. Žije. :rolling_eyes: Ani jí neupálili, ani neuletěla. Tak snad příští rok. :grinning:
2. kvě 2009 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nety, malá má ouška po nastřelených naušničkách naprosto bez problémů, vůbec nejsou ani zarudlá nebo červená. Mažu je framykoinem, který mi byl doporučen přímo kosmetičkou (ale je na předpis, takže jsem zašla k doktorce a tam mi ho na to bez problémů napsala). Je to lepší mazat kvůli případné infekci, ale jen pár dní po nastřelení. A jak píše Lenycka, má se s naušničkami otáčet :slight_smile:

Také jsem jí chtěla nechat zjistit akupunkturní body, ale doktorka mě ujišťovala, že v ušních boltcích jich je malinkato a tam, kde se píchají naučničky není žádný.
2. kvě 2009 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hani, kdepak, já jsem zapřísáhlá Jihlavačka :grinning: , takže rodit jsem chtěla taky v JI. Ale po téhle zkušenosti radši příště zamířím do HB. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Zajímalo by mne, zda to v jiných porodnicích s těma lahvičkama probíhá stejně. Člověk všude čte, jak se má všechno sterilizovat a vyvářet a v praxi to asi fakt vypadá jinak. :confused:
My dudlíka kolem roku měli už jen na spaní. A taky na přebalování, protože s ním se mi trochu zklidnila a nepřetáčela se tolik na bříško. A samozřejmě, když se stal nějaký karambol a malá byla hodně rozrušená, tak to jí dudlík taky vždycky uklidnil. Ale že by ho dala teď sama dobrovolně pryč, to fakt nehrozí.

Míšo, o těch bodech v ouškách jsem slyšela přesně to samý. Zato je prý horší, když si někdo nechává píchat víc dírek do uší. To už je prý riziko.
Tý jo, jak teď fakt lituju, že jsem malou nechala místo nastřelení píchat. Nám to hnisalo asi měsíc.
2. kvě 2009 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babulky chcem sa as spytat či ešte existuju tie sutaže s velkymi upravenymi nakladnymi autami,mame zopar CD so sutaže ale radi by sme tam šli na živo len nemožem to nikde najst tak skušam uvas.Neviem kde presne sa to kona je tam len napisane Jihlava a okoli.dik za info.
2. kvě 2009 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Veru, taky jsem slyšela, že je problém, když si někdo nechá do ucha píchat více dírek. Známou dokonce bolela hlava, protože jí to nějak špatně napíchli, musela si naušnici vyndat.

Já jsem taky Jihlavačka :wink: , ale rodila jsem v Třebíči. Ikdyž jsem o Jihlavě uvažovala, ale kvůli vzdálenosti jsem se nakonec rozhodla rodit tady. Ale Jihlava je pro mě pořád srdeční záležitost. :sunglasses: V Třebíči se to s lahvičkama dělá tak, jak psala Hanulík, taky jsem dostala jar se štětkou.
2. kvě 2009 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hani, ještě k tomu pejskovi. Máme trpasličího jezevčíka. Když jsme si malou přinesli domů, tak jsem ho nechali, aby jí očuchal. Samozřejmě žárlil. Byl první a byl zvyklý, že se svět točí kolem něho. Ze začátku se chtěl taky nosit a chovat :grinning: , ale zvykl si, je v pohodě. Malou má moc rád a malá jeho taky, pořád na něj doráží. Ale je to někdy náročné mít psa a ještě miminko, jsou to taková dvě miminka. :wink: :slight_smile:
2. kvě 2009 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kocoure, my ty potvůrky máme dokonce dvě. Jednu krátkosrstou (s tou je všechno v pohodě, Standa jí tahá za uši, ocas, kožíšek, dává jí granule, hází míček) a jednu dlouhosrstou. Ta Standu moc nemusí, už mu dala i za vyučenou, když jí lezl do klece. Spíš mu jde z cesty a on by si s ní i přes to chtěl hrát.
Mimochem dneska jsem byli u tchýně na procházce, ta má taky dva, perfektní smečka. :grinning: :grinning:
2. kvě 2009 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kocour..takže je to zbytečnost,chodit ještě k doktorce na ouška??Je zase fakt,že i kosmetička ví,kde může píchnout.Z tohohle mám strach,aby jim to nenastřelila nějak blbě.

womenne-tak tohle vůbec netuším,nějaké auta se proháněj po tankodromu kdesi za Ji,ale kde a co,to nevím.Bohužel Ti nemohu poradit :confused:
2. kvě 2009 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nety, myslím, že to zbytečné konkrétně u oušek je. V boltích nejsou skoro žádné akupunkturní body, já se o to taky zajímala. Měla jsem také strach. Jinak hlásím, že se nám klube první zoubek. Je to bez teplot apod., ale jsme teda protivný. Je mi jí líto, vím, že jí to bolí. :rolling_eyes:
3. kvě 2009 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Míšo, gratuluju k prvnímu zoubku.
3. kvě 2009 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Veru, děkuji, je tam zatím taková bílá špička, tak jsem zvědavá kdy vyleze celý :slight_smile: Elinka dost slintá a strká si ručičky do pusinky, už mi to bylo podezřelé, tak jsem se koukla a byl tam :slight_smile:
3. kvě 2009 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Míšo, a budeš mít nový šatičky? :slight_smile:
3. kvě 2009 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky gratuluje, já zkoumala dneska, a Standovi roste jedna zadní stolička. Je normální, že dva zoubky před ní ještě nemá venku? Já myslela, že rostou postupně.
Vero, mě se manžel taky vykašlal na nový šatičky. A já je chci. :grinning:
3. kvě 2009 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hani, tak si dupni. :grinning: :grinning: :grinning: Neboj, já jsem taky žádný nedostala. Musela jsem zajít do obchodu a utratit penízky sama. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
Hani, mrkni na tohle http://www.ds-soft.info/mimino/view.php?cisloclanku=2005091701
Je tam pěkný popis, kdy rostou jaký zoubky. Ale je to přibližný. Nám teprve vylezly špičáky (horní i dolní naráz) a to budem mít za měsíc dva roky.
3. kvě 2009 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Myslím, že nás zoubek ještě potrápí, než se prořeže. Jinak šatičky budou, ale budu si je muset pořídit sama, asi by mi těžko chlap odhadl velikost, já jí mám takovou nekonfekční :wink:
4. kvě 2009 v 07:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak jsme přežili asi 4 dny u tchýně. Absolvovali jsme tour po příbuzných, aby si všichni Kryštůfka prohlídli. manžovy ségry ho taky před tím neviděly, tak se ted přetahovaly, která bude chovat:slight_smile:, vozily ho společně :wink: . Samozejmě, co se týká tchýně všichni všechno dělali špatně. My ho špatně koupali a krmili, tchán si ho skoro ani nepochoval, vždycky mu ho sebrala a dostal vylágoš, co to má za boty, jak ho drží atd atd. Ale jinak Kryštůfek se tam asi cítil dobře, vůbec nezlobil :slight_smile: ani nebyl moc protivnej, že byl jinde. Přikrmujeme Nutrilonem jedničkou AR, což se speciální hypoalrgení protiblinkací mlíčko. Někdy malej vyžahne celou dávku, nekdy nechce nic. V noci každopádně jen kojím a nevypadá to , že by měl hlad, vydrží, 3-4 hoďky chrupkat. Ale kontrolně jsme ho u tchýně vážili a měl 4,4 kg, to je skoro o půl kila víc. Tak myslím, že se to pohlo.

Cestou zpátky jsme se stavili u ortodontisty a ten se rozhodl s rovnátkama pohnout. Takže mi vytrhl jednu čtyřku a vzal otisk, druhou příští týden a bude mi dělat nový oblouk. Tak teď cucám led, aby to tak nebolelo

Jinak mi taky dostaneme hexu až ve 4 měsících.

A gratuluju Elišce k prvnímu zoubku a Standovi taky. Šatky si holky kupte, v tomhle na chlapi vůbec není spolehnutí
4. kvě 2009 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky :slight_smile: Co si mám koupit já,když šaty nenosím :stuck_out_tongue_closed_eyes: my máme čtyři zoubky :slight_smile: Zuzanka si u nábytku stoupá a dělá dřepy :slight_smile: Jinak teda máme obě rýmu,takže když je venku velký vítr,tak sedíme doma.Dneska jsem upekla koláčky s tvarohem a povidlím,no mňamka :stuck_out_tongue_closed_eyes: já jsem se rozhodla,že nebudu kupovat sladkosti,aby to Zuzku moc nelákalo,tak jsem zvědavá,jak dlouho mi to vydrží :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. kvě 2009 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Wjeru, cítím s Tebou. Já taky se Standou dělám všechno špatně, hlavně že mi ho tchýně za zády cpe čokoládou. Taky jsme dávali to samé mlíčko, je to časem docela pálka za měsíc.

Mel, Zuzanka je prostě holka šikovná. :grinning: Koukala jsem do albíčka, jak tlačí na nočníku je bomba. :grinning: :grinning:
5. kvě 2009 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky, poctivě si vás dočítám, ale nestačím psát, ptž mě naše hypina moc nenechá. Zas jsem včera potkala Gábi, tak má fakt drobánečka maličkatýho, jak hajá v kočárku zachumlanej, nádhera :wink:
My už máme proříznutý jeden špičák, další se prořezává, ale přijde mi, že je to snad horší jak stoličky a že ty nám daly zabrat. Tak už jen 3 a máme snad na chvíli od zubů pokoj :frowning2:
Já mám docela výhodu, že jsme tchýni všichni ukradení, takže nám do očí nic neřekne a je jí víceméně jedno, jak si co děláme a když se jí člověk zeptá na radu, tak většinou neví, takže je to jednoduché :sweat_smile:
Šatičky si, holky, kupte, já je dodnes nemám, takže je asi všem jasné, jak to dopadne :grinning:

Jinak jsme měli o víku na chalupě výstup od té přítelovi sestry, je to fakt kunhůta :angry: nelíbí se jí, že tam jezdíme, nejradši by asi byla, kdyby to měli k dispozici jenom oni. Takže jí chlap řekl, že si tam můžou jezdit kdy chtějí, že my tam budeme jezdit taky tak a že teď o víkendu tam být klidně můžou, ale musí počítat s tím, že on tam bude taky a ona, že když tam bude jen on, tak že teda jo, což už jsem se neudržela a řekla jí, aby se nepo... krasavice! Takže nakonec hádka, vygradovalo to tím, že jí přítel řekl, že jí bytostně nesnáší a aby mu zmizela z očí a ona prohlásila, že já tam nemám vůbec co jezdit, ptž prý nepatřím do rodiny. Tak jsem se ptala jaký je rozdíl mezi mnou a tím jejím šmoulou, co ho najdete na tom samém místě kam ho postavíte, že podle mě jen v tom, že se jí upsal na cár papíru a okroužkovala si ho! Tak pro ní je to prý teda hodně důležité :stuck_out_tongue_closed_eyes: Hrozně se mi tímhle ulevilo, opadlo ze mě to napětí, co jsem vždycky měla, když se ona někde ukázala, takže teď už to bude v klidu a půjdu do ní, se na to těším :grinning:
Co mě potěšilo, že se mě chlap tak zastal, to se snad ještě nikdy nestalo, bylo vidět, že jí to překvapilo jak hrom, ptž docela zalapala po dechu a mně zaplesalo srdéčko :slight_smile: Nakonec prohlásil, že si mě snad okroužkuje jen kvůli té kr... :grinning:
Takže holky, nevěšte hlavu, někdo má tchýni, někdo "švagrovou" :wink:
6. kvě 2009 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ona má asi každá rodina někoho. Já tchýni teda moc neřeším, spíš než bych byla namíchnutá, tak mi bylo líto právě tchána, že si Kryštůfka moc neužil. Taky se jeden den namíchnul a zmizel do hospody, aby měl pokoj:slight_smile:
Hani za to, že by mi dělala něco za zády bych ji asi Standu ani nenechávala, buď bude respektovat, co ty chceš nebo ať Standu navštíví nebo tam přijedete, ale jen pod Tvým dohledem. Z toho mám v budoucnu taky trochu strach, že to tak bude. Ale zase mockrát mě už tchýně přijemně překvapila, že se ovládla a i když nesouhlasila, tak mě respektovala, tak to snad nebude tak zlý.

Mel, nechtěla bys přijít něco upíct k nám? :grinning: O víkendu jedeme k našim, budem slavit manžův svátek, tak tam i napeču, když jsme se tam tak hezky pozvali. Ale musím pro taťku slanou variantu, pro zbytek sladkou. Zuzanka je fakt sluníčko:grinning:

Leni, ono někdy je potřeba říct si svoje nahlas. aspoň se uleví a pročistí to vzduch
6. kvě 2009 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo hani, co jste k tomu mlíčku měli za láhve? Ono jak je hustčí, tak se tomu moc z těch lahviček nechce. Pak dělá krýša blbosti místo aby cucal a mlíčko je všude kolem jen ne v bříšku:slight_smile:
6. kvě 2009 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Wjeru, jsou lidi, se kterými se nepročistí vzduch ani kdyby já nevím co. Ona je prostě konfliktní a dělá jenom dusno. V létě se pohádala s tou nejstarší sestrou, na podzim s tou nejmladší, ale ta je splachovací a ještě nemá rozum, takže to přešla, ale říkala, že jí proti nám štve, že se jí prý nelíbí, že se s náma ta nejmladší baví. Už se jí všichni smějeme. Myslí si, že je hvězda, přitom jí nikdo kolem nemá rád!
6. kvě 2009 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni asi by to chtělo jen se na ni usmát a poslat někam.Tchýně a švagrové,věčné téma.Já vidím Martinovo mámu jednou za čas a s ostatníma se nestýkáme,tak pohoda.A mamka a ségry jsou v poho.
6. kvě 2009 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jo já jsem se smála, když jsem jí říkala, aby se nepo...! A odteď už se na ní budu jen a jen smát :grinning: :grinning: :grinning:
6. kvě 2009 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tak to já jsem totálně v pr..., protože já mám tchýni i švagrovou. :grinning: Jako kravky. Ale se švagrovou se nemusím naštěstí vůbec stýkat. Brácha je perfektní, bohužel děsný podpantoflák.
Příští týden o víkendu si s ní o tom promluvím, buď to začne respektovat nebo konec. Už zase vidím, jak brečí, že jí všichni ubližujeme.

Wjeru, my měli normálně Avent. A šlo to celkem dobře. Pak ještě existují dudlíky na kaši, tak to možná zkusit i přes něj. Ale my jsme z Aventu normálně sosali i kaši. :wink:
6. kvě 2009 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, nám teď taky vylezly špičáky. A řekla bych, že to mělo taky horší průběh jak u stoliček. Začla všechno strkat do pusy. To nedělala snad rok. Ale teď to zas polevilo. Aji hůř spala. Minimálně jednou za noc jsme za ní museli zajít. Ale poslední tři noci spí zas pěkně. Vrchní špičáky už jsou venku a spodní už se taky začínají klubat, tak snad budem mít zas na chvíli pokoj. :slight_smile:

Mel, taky jsem přemýšlela, že urobím koláčky. Ale je to dost pracný a nemám na to moc času. V sobotu máme velkou oslavu, tak chci něco upíct. Ale ještě musím poklidit, aby to u nás trochu vypadalo a připravit nějaký pohoštění, takže koláčky asi musí jít stranou. Udělám nějaký rychlou buchtu. Teda spíš dvě, ať je trochu na výběr. I když furt jsem nahlodaná. Těsto bych si hodila do pekárny, to je celkem bez práce, ale pak se plácat s koláčkama. No, ještě uvidím. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. kvě 2009 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
wjeru,když jsem dávala kaši,udělala jsem do dudlu větší dírku.Já používala obyč.dudle ,kupovala jsem v lékárně v Benešce,Tesla tuším a měly jak píše Hani dva druhyi-na mlíčko a na kaši.To antireflux.můíčko jsme také měly,ale už si nevzpomínám,z čeho malá pila.
6. kvě 2009 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek