• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jihlava a okolí. Najdu tu nějakou maminu?

28. ledna 2017 
Holky jak tak čtu,asi většina z nás "zbožnuje"svoji švagrovou :grinning: .S tchýní problémy nemám,jednáme spolu narovinu a někdy i nadrzo.Spíš mám problémy s mamkou,nějak mne odmítá respektovat a musí mít vždy poslední slovo a ta jediná pravda je pochopitelně její:slight_smile:.
6. kvě 2009 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já švagrovou tolik nevídám, takže vztah máme normální a tchýně je v pohodě, ale taky se moc nevídáme. Za to s mamkou válčím taky, takže nety vím o čem mluvíš.
Jinak k těm dudlíkům, používám dudlíky i flašky firmy Mam, mají dudlíky na mlíčko, čaj a kaši, takže akorát dudlíky měním, když potřebuji dát hustší mlíčko.Taky jsme měly a máme problém s blinkáním.
6. kvě 2009 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak mi používali a dodnes používáme flašky Avent. Všude psali, že jejich tvar je vhodný na současné kojení, tak proto jsem šla do nich, i když jejich cena je vyšší. Ale je fakt, že jsou kvalitní a vydrží dlouho i dudlíky na flašky. Nakonec jsem od nich kopuila i dudlíky (šidítka) - a to je možná průšvih, protože jsou dost pevný a malá je asi těžko prokousne a tím pádem nebudem mít důvod je vyhodit. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :confused: :grinning: :grinning: :grinning: A mlíčko jsme kupovali HA (protialergenní), protože já trpím na sennou rýmu. Teda teď už skoro ne, ale v dětství jsem s tím měla docela problémy.

Já mám s tchýní perfektní vztah. Naštěstí. Se švagrovou jak kdy. :unamused:
6. kvě 2009 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno všem,

přejeme Staníkovi vše nejlepší k svátku :wink:
7. kvě 2009 v 05:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Koccour, ty sis k tomu přání nějak přivstala :grinning:
Samozřejmě gratulujeme i my :wink:
7. kvě 2009 v 07:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky:slight_smile:

přidáváme se i my a přejeme Staníkovi vše nej:slight_smile:.
7. kvě 2009 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Stanikovi k jmeninam vse nej i od nás:grinning: Ať dělá mamce jen radost:slight_smile:
Včera jsme byli u doktorky a Kryštůfek krásně přibral, byla z něj nadšená. Měl super váhu 4440g:slight_smile: Moc pěkně pásl koníky a když se tam začal trochu rozčilovat, tak jsem bafla chrastítko, co tam doktorka má, zahrkala s ním a kryštůfek si ho vzal do ruky a hrál si sním sám:slight_smile: Tak jsme dostali velkou pochvalu.

Já teda musím říct, že s tchyní se to dost urovnalo. Ještě když jsme s manžou jen žili, tak mě vůbec nemusela a dávala to docela najevo, měli jsme kolikrát rozbroje. Pak se asi tak nějak smířila s tím, že to vypadá natrvalo a po svatbě je to oproti dřívějšku pohoda. Tchýně je prostě generál, už ji nepředělám. Naštěstí je 180Km daleko,takže se budem vídat tak po 1,5-2měsících. A musím říct, že co jsem poznala jednu Standovu tetu, tak je tchýně svatá:grinning: U tý tety jsou všichni idioti, kromě teda jednoho zetě a jí, i manžel, dcery, všichni. Furt mele, nikoho nepustí ke slovu a ví všechno nejlíp. Tak jsem nedopadla tak zle:slight_smile:
7. kvě 2009 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky. tak jsem po čase zase tady. je spousta práce kol domečku.
včera jsme byli u doktorky a už máme 5300g. takže pokračujeme dál jen v plném kojení. A hexu dostaneme fakt až za měsíc. malá tam byla úžasná, smála se a hezky pásla koníky. jen nepovídala.

co se tchýní to je story všude. já té své říkám čarodějnice. jen budu muset přestat až malá dostane rozum aby jí to neřekla:slight_smile: hi hi
7. kvě 2009 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bep, to budeš muset přestat asi hodně brzy. :grinning: Děti rozumí opravdu brzy a mají pěknýho pamatováka. :grinning: :grinning: :grinning:

Staníkovi taky blahopřejem. :wink:
7. kvě 2009 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vero,to mohu jen potvrdit:slight_smile:.Zvláštní,že jak mají ty děti pamatováka na určitá slova a vědí,kdy je použít.Třeba když řekne jedné babičce,že druhá babička povídala že je.....Holky,ale naše sladká Karistýnka-sice je jak panenka,ale co chodí do školky tak kleje jak dlaždič,až se někdy stydím s ní někam jít.
7. kvě 2009 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, moc děkujeme. :grinning: :grinning:

A máme po klidu, Staník se zrovna probudil z odpoledního spánku. :grinning: Byli jsem ve městě, ale v kočárku už odmítá spát, tak to bylo honem honem domů a do postýlky.

Doufám, že Standa to tchýni ještě hodně dlouho neřekne. Protože já o ní doma mluvím jen jako o krávě. :sweat_smile:

Vero, i my od nich máme dudlíky, je super, že pro ty menší děti v noci svítí a jak Standovi vypadl, byl řev, takže se dal rychle najít. Prosím Tě, jak často měníš lahvičky?

Holky, gratulujeme, jak krásně přibíváte. :wink:
7. kvě 2009 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, já bych spala klidně déle, ale malá takhle vstává každé ráno :wink: :rolling_eyes:
7. kvě 2009 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Míšto, to ti fakt nezávidím. Ale asi chodíš spát dřív večer, ne? My jsme si teď zvykli docela ponocovat. Chodíme spát nejdřív v jedenáct. Jak malá usíná až kolem deváté, tak si nějak chcem prodloužit večer a najednou je jedenáct. :unamused: Ještěže ráno nemusíme vstávat moc brzy. :rolling_eyes: :sunglasses:

Hani, já mám lahvičky pořád stejný. Měla jsem jednu malinkou (asi na 120 ml) a k tomu větší (asi na 250 ml). Teď používáme jen větší. Ráno udělám mlíčko, flašku opláchnu pod vodou, večer do ní udělám další mlíčko a flaška putuje do myčky. Jeslti myslíš dudlíky na flašku, tak to jsem měnila průběžně - nejdřív jsem používala dvojky, asi v půl roce jsem jí koupila trojku a tu máme dodneška. Mají to fakt z kvalitního matroše, takže to vydrží hodně dlouho. Ze začátku jsem je měnila možná po třechměsících, ale teď už hodně dlouho máme stejný dudlík. A šidítka máme nesvítící. Taky jsem o nich uvažovala, ale nakonec jsem vzala tu sadu dvou dudlíků, co mají větší otvory proti slinám. Už si nepamatuju, jak se ten typ jmenuje. Bylo tam nějaký "air".
7. kvě 2009 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Veru, chodím spát tak kolem 21 h. To ranní vstávání mě někdy zmáhá, ale malá spinká dost přes den, když zrovna nestávkuje :wink: Teď zrovna čekáme až se vyspinká a frčíme do Beskyd. Tak krásný víkend všem. :grinning:
8. kvě 2009 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak my jsme dnes bez malé, má jí babička s dědou a dovezou jí prý až večer a když nebudeme doma (musíme včas zdrhnout), tak jí uloží a my budeme moct zas do kina, juchůůůůůůůů. Kdo ví, jestli vůbec ještě dávají Líbáš jako bůh, snad jo.
Odpo jsme byli u švagrové a za jejich babičkou, dali jí do domova pro seniory, bude to mít s pečovatelkou, tedy pokud bude chtít, povinné to prý není. No a ráno jsem dala větrat peřiny do okna a to víte, že mi zmokly - ale úplně všechny! Takže teď je venku teplo a my máme zabedníno a topíme, aby nám vše uschlo :grinning:
8. kvě 2009 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda Leni to je mazec s peřinama.My chvátali domů abych si vše z balkonu sebrala a stihla jsem to nachlup :dizzy_face: .akorát jsme chtěli dnes grilovat a ono nic nebude ,zahrada je mokrá a už vidím holčičky jak by vypadaly.
Kino si večer užijte,film je fakt super:slight_smile:.My dnes dali děti babi a dědovi,manža šel s bráchama na véču a mně dělá společnost má kamarádka žehlička:slight_smile:.
8. kvě 2009 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak nás ta buřina chytla kousek od baráku,jen Zuzanka byla v suchu,měla na kočáru pláštěnku,ale já a táta boty kalhoty a taťka i triko úplně mokré :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. kvě 2009 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jo holky, tak prd, kino se nekoná, páč to hrají jen teď, od 17:30 a to se nám nechtělo. Takže jedeme pro malou a budeme mít večer v kruhu rodinném a možná si půjčíme jen nějaké DVDčko.
Mel, včera jsem tě zahlédla na procházce na té nové silnici od vrtulníku, asi jste šly s malou domů. Chtěla jsem přibrzdit a pozdravit tě, ale pak jsem si říkala, že bys na mě koukala asi jak na blázna, tak jsem jela dál :grinning:
Holky, kde jste dělali svatební hostinu?
8. kvě 2009 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to jsi nás mohla Leni klidně zastavit,já se snažím koukat,jestli vás potkám,ale zatím jsem nikoho nepoznala.
Se svat.hostinou neporadím,jen doporučím -šetřit na tom.Je to jen svatba a důležitější je pohoda.Ale každý si to představuje jinak,tak snad ti někdo poradí.
8. kvě 2009 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, my to měli s Krýšou tak tak. kočár vezla (pra)babička a stihli jsme to akorát, ještě jsem sebrala plínky ze šňůry.

Právě jsem dosmažila dva plechy koblih. U nás je to komplikovanější, půlka je sladkých s marmoškou a půlka slaných se šunkou sypaných sýrem. Můj táta a brácha vůbec sladký nemusí, tak pro ně dělám tyhle pochoutky. Manža je zas děsnej slaďař:grinning:

Leny, záleží jak velkou svatbu plánujete, my měli malou ve Venuši (ani ne třicet lidí) a s cenou i přístupem spokojenost . Kolegyně měla větší (asi 70 lidí) v bussines hotelu a spokojená byla taky. Kamarádka to třeba vyřešila rodinným obědem po obřadu a večer grilovačkou a myslím ji to taky moc nestálo a spokojení byli všichni Přikláním se k Mel, nemá cenu moc rozhazovat, aby se najedlo dalý širý příbuzenstvo, hlavně klídek a pohoda
8. kvě 2009 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
My jsme měli na Smíchovský,fakt to tam změnily k nepoznání a jídlo super a donesli jsme si vlastní alko.Také souhlasím s Mel,šetřit.
8. kvě 2009 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Venuši si hodně pochvalují,v zíří tam má kámoška,tak jsem zvědavá:slight_smile:
8. kvě 2009 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nety do Venuse jsme prave taky mohli donist vlastni piti, ale dali nam takovou slevu, ze se to ani nevyplatilo. Fakt si nemuzu stezovat.Ale je to pro maly svatby, prislo mi tech 30 lidi akorat.
9. kvě 2009 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No spíš by to byl obřad, rodinný oběd a navečer kamarádi. Ale žádné vyvařování, nic, jen bych to viděla přesně na prase, popř. hotový gulášek, který by tam byl připravený pořád, pivko a vínko a hotovo. Nemá cenu to přehánět, ptž stejně pak každý pije a nejí, takže to tam jen okorává a je do toho pak prd. Problém je, že jen rodinný oběd dá 20kousků, ptž jich je hodně (a to nepočítáme s tou slavnou švagrovou :slight_smile: ) a naši jsou rozvedení a mají nové partnery, tak si to asi dovedete představit.
Takže počítám, že by nás večer pak bylo nějakých třeba 50.. ale přesné číslo nevím, páč jsme se rafli už při sepisování hostů :grinning: Mně totiž přijde zbytečné tam zvát kamaráda, se kterým jsem se kamarádila před 10ti lety a který se mi teď už 3roky neozval, když ho potkám na ulici, tak mě sotva pozdraví.. Ale už jsme si to snad vyjasnili, tak uvidíme.
My původně mysleli, že bychom to udělali na Rounku v kulturáku, jenže tam je to bez obsluhy, takže by se o to člověk musel starat, pak se tam nahrnou místní, jsou děsně oprsklí, teda někteří. Takže přemýšlíme v Rantířově u Tomáše v té hospodě, ale já zas přemýšlím, aby to nebylo moc daleko, abysme nemuseli zajišťovat odvoz a hlavně - aby měli kde spát, ptž přijedou i mimojihlavští.
Ve Venuši jsme byli ve ČT po kremaci a mi to tam přijde "na prd", jak je to u silnice. Budou tam děti, tak aby tam někdo nevlítnul pod kola :frowning2:
A jestli je to u nás už 100% OK, tak to vám neřeknu, ptž to sama nevím, ale jak jsme se teď dohodli, že se vezmeme, tak jsem taková šťastná, nevím jak to napsat, no, tak třeba nám to pomůže, uvidíme :slight_smile:
9. kvě 2009 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leny, tak přípravy si užij, to bylo snad jedno z nejhezčích, ale i nejnáročnějších období. :grinning:
Tak se zajděte zeptat do toho bussines hotelu, kámoška to měla tam, odpoledne oběd pro rodinu, večer grilovačka, nealko si mohli vzít vlastní a je Slovenka, takže nocleh tam měli taky a byla moc spokojená jak s cenou tak s jednáním. Dokonce je zvali na nějaký raut, aby ochutnali jejich jídlo. V nejhorším se vám to bude zdát drahý, tak to tam neuděláte, no. :wink:
V Rantířově u Tomáše na prase je giga nátřesk, jezdívali jsme tam s kolegama s práce a v únoru na nás zbyl vždycky první říjnový týden. Ale prasátko tam mají vynikajicí. :slight_smile:
Po svatbě to bude jiný, rozhodně se Ti chlap nebude moct jen tak sbalit a vypadnout, bude se muset řešit a dohodnout se.
9. kvě 2009 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé, Leni, tak nakonec plánujete svatbu. To je parádní. Tak ať vám to klape a jste šťastní. :sweat_smile:
My jsme měli svatební oběd v Mahlerově penzionu v Brněnské ulici. To jsme chtěli trochu slavnostnější. A večer jsme měli naplánovný v hospůdce ve Zborné (taková srdeční záležitost). Bylo to spíš neformální, takže pohodička a taky to tam vyšlo dost levně. Jinak co se týče financí, tak myslím, že nám to vyšlo tak šul nul s darama. Možná jsme trochu byli i v plusu. Chtěli jsme spíš finanční hotovost, než nějaký blbosti, takže hostina se nám v podstatě vrátila v darech zpět.

My máme akorát velkou oslavu. Slavíme kolaudačku (konečně po kolika měsících) a k tomu moje narozky. Akorát jsme odběhli uspat malou a za chvíli maminka zas půjde slavit dál, protože přijde "chůva" - brácha bude hlídat, kdyby se malá náhodou vzbudila.
9. kvě 2009 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Vero všechno nejlepčí k narozkám - kulatiny? Jak jste to oslavili, byl ráno bolehlav? :grinning:
A já jsem se včera seznámila s Beponkou, héč :wink: :slight_smile: Naštěstí se přihlásila ona ke mně, mě by vůbec nenapadlo, že je to ona :grinning:
No my právě prachy taky nemáme, takže si budeme muset říct našim i jeho rodičům, abysme věděli kolik nám chtějí dát na svatební dar a jak by to bylo s hostinou, ptž mladým platili hostinu rodiče napůl a podle toho budeme plánovat dál. Ale z těch peněz, co bysme dostali dopředu musíme zalepit všechno - šaty, prstýnky, oznámení, všechno, ptž nemáme ušetřenou ani korunu :frowning2: Takže uvidíme jak se s nima domluvíme.
Dneska jedeme na oslavu k té druhé švagrové, ta má dvě děti a pozvala tam i tu jejich kunhůtu, tak se na to netěším. Vůbec nechápu, proč to dělá, rafly se spolu minulý rok v létě, od té doby se viděly snad 2x na rodinné akci a ona že Kubík tam chce Katku, tak že to dělá jen kvůli dětem. No a pak řekne, že když se Kuby ptala, jestli tam chce Katku, tak se jí prej zeptal kdo že to vůbec je :unamused: :sweat_smile: A tím, že jí tam zve, tak se ta krasavice zas jen utvrdí v tom, že se takhle může chovat dál a že i přes to, že se jen s každým hádá a je na něj zlá, že bude na rodinné akce zvána dál! No ale škoda slov :angry:
10. kvě 2009 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vero, tak všechno nejlepší. :wink:

Leniii, no teda, to jsi mi vyrazila dech. Ale moc moc moc gratulujeme. Jak psala Wjeru, v manželství se fakt ty problémy už řešit musí. :wink:

Jak jste si ty tři dny užili? My perfektně, v pátek Zoo (škoda, že tam byl jen jeden medvěd), včera oslava narozenin u Majky, dneska se jen válíme doma.
Tak hezký Den matek, u nás se nějak nekoná. Standa je ještě moc maličký a manžel na to nějak nehraje.
10. kvě 2009 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Veru,sice opožděně ale vše nej:slight_smile:.Užila sis oslavu??

Holky už je zase krásně,co nějaký ten srazík??:slight_smile:.

Leni nás tenkrát(před osmi lety),svatební hostina ve Smíchovce vyšla na 13tis.pro 50 lidí,slušný.Pokud bych se vdávala ted,jedině my dva plus svědci :slight_smile:.

Hani v pátek jsme byli na dopravku a pak na staré plovce krmit kačeny,ale jsou to potvory zmlsaný a chleba jim nejede:frowning2:,včera jen tak courali po venku a dnes jsme byli na grilovačce.Nejlepší či nejnadějnější byl minulý víkend,jeli jsme na Vranov obhlédout chatičku,bohužel se nám nelíbila a pane nám říkat nebude,ach jo už jsem se těšila,že tam budeme jezdit.

Leni jak jsi dnes přežila svoji "milou" švagrovou??
10. kvě 2009 v 17:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, bolehlav se nekonal, akorát mi chybělo pár hodin spánku. :grinning: Ale oslava byla super. Jinak narozky jsem měla už v březnu, akorát jsme s oslavou čekali na teplejší počasí.

Já bych se teda nechtěla o oslavu svatby ochudit ani podruhý. Chtěla bych tam zase příbuzenstvo a kámoše. Stejně jak to probíhalo. Akorát bych si třeba vzala jiný šaty, kytku,... Ale jinak jsem byla s naší svatbou spokojená. Každý má ale rád něco jinýho, takže je potřeba se domluvit mezi sebou, aby byli oba dva spokojený. :wink:
10. kvě 2009 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek