• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jihlava a okolí. Najdu tu nějakou maminu?

2. září 2016 
Když u nás je ten problém,že se příbuzní navzájem nesnášej :slight_smile:,jinak bych samozřejmě taky chtěla svatbu jen s nejbližšíma příbuznejma a s kamarádama.
10. kvě 2009 v 18:42  • Odpověz  • To se mi líbí
holky, manža se pustil do pečení:grinning: Dělal takový ty trojbarevný řezy - vevspod tmavý těsto, uprostřed tvarohová náplň narch světlý těsto - našel si recept. Mě zaúkoloval abych se starala o Krýšu, jenže to bylo - kolik je 20g kakaa, kolit tam mám dát oleje, mě to nejde vyšlehat, čím mám vymazat plech (to jsem mu říkala, že nemusí, máme pečíčí papír, ale nebl v receptu, tak se na to moc netvářil:slight_smile:) A pak, jestli to je už upečený, že se mu to zdá pořád řídký. Tak jsem se starala o Krýšu i o manžu:slight_smile: A ten saigon v tý kuchyni asi budu uklízet taky já, protože manža upekl:grinning: Ale řezy vypadají i voní moc dobře, tak nevím, jestli ho mám chválit, ptž to bude chtít píct častějc :grinning: :grinning: :grinning:
10. kvě 2009 v 19:26  • Odpověz  • To se mi líbí
wjerus,tak to je manža šikulka:slight_smile: že takhle peče,i když je pomoc a pomoc co??Když ten můj "vaří",nejen že zašpiní veškeré nádobí,je nervní a krom této činnosti nic nezvládne a diví se,že já třeba zvládnu vařit,prát a uklízet zároven,ale kuchyn je po jeho působení naprosto rozbordelařená:slight_smile:.
10. kvě 2009 v 19:57  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Holky to se máte, ten můj nevaří, natož aby pekl. Max. ohřeje párky a jednou že udělal květák na mozeček a to jsem mu stejně musela říkat kdy tam má co přidat :unamused:

Děvčátka moje, mám dotaz - nemá některé vaše dítko problémy se stolicí? Ptž ta naše už zas 2 dny nekadila, včera se o to pokoušela celé odpoledne, dnes celý den a nic. Prdí, jde, ale řekne, že to nejde. Takže to má psychické, to vím, ale nevím, jak na to a už jsem z toho zoufalá :frowning2:
10. kvě 2009 ve 21:24  • Odpověz  • To se mi líbí
Wjeruš, hlavně, že se řezy povedly. :sunglasses:
Já se nakonec v pátek pustila do těch koláčků a všichni si je včera moc chvílili. Tak jsem z toho měla radost. Na to, že jsem je dělala poprvý v životě, celkem dobrý. A domácí pekárnu milujuuuuuuuu. Těsto se mi v ní vážně vždycky povede. A po chlebíkách, co jsem včera upekla, se jen zaprášilo. :sweat_smile:
10. kvě 2009 ve 21:55  • Odpověz  • To se mi líbí
Leni, my jsme teda v týdnu nekakali jen jeden den. Druhý den večer už to naštěstí pustila ven. Taky se mi ulevilo. Nevím, zkus třeba nějaký projímavý potraviny a vynech ty, co víc staví.
10. kvě 2009 ve 21:58  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Tak už máme první várku za sebou. Bylo to s děsným řevem, málem mi puklo srdce. Tak s ní asi zajdu k dr. a zeptám se co s tím, aby to nebylo co kakání, to trauma :frowning2:
Jak jste prožily prodloužený víkend, holky? :wink:
11. kvě 2009 v 07:58  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, jmenuju se Lis a mám 4. měs. holčičku Isabellu. Bydlím v Jihlavě a pochazim z Peru. Rady bych se seznamily s maminky okoli na pokec a prochazky. Omlouvám se za moji češtinu, zvladam komunikovat lip než psat :wink: Těšim se na odpověď a přeji vám všem krásný den. L+I
11. kvě 2009 v 09:43  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,
sice asi nepřispěju do tématu,ale nemohla byste mi některá poradit dobrého Gynekologa z Jihlavy?
Nevím pořád ke komu jít.
Moc díky za rady
11. kvě 2009 v 10:25  • Odpověz  • To se mi líbí
Petrul na domě zdraví je dr Poustka a má i skvělou sestru,hodně ženských k němu přecházelo.
Espanola zdravíme a hurá mezi nás.Brzy se snad sejdeme všedchny na posezení s dětma někde na zahrádce,tak si určitě někoho na vycházky najdeš :wink: .
Jinak zdravím všechny,víkend normálka :grinning: .
11. kvě 2009 v 10:37  • Odpověz  • To se mi líbí
LIs, Tvoje čeština je báječná :wink: Máme zhruba stejně staré děti, tak se třeba potkat někdy můžem :wink: A jak psala Mel, chystá se srazík jihlavand :slight_smile:
Petrul, já chodím k Ševčíkovi, ale to je dost svérázný doktor. Odborně je perfektní, dobře vybavená ordinace, ale působil na mě vždycky hrozně přísně, trochu jak igor hnízdo z obecné školy. Moc toho nenamluví, musíš ptát, ale otázky odpovídá ochotně. Dost ženkých to jeho svérázný chování nevydýchá. A co jsem byla těhotná, tak docela roztál:slight_smile: A sestřičku má moc milou. je na Březinkách. Jinak Poustka je prý výbornej, spousta holek si ho tady chválí, tak to zkus tam
11. kvě 2009 v 11:21  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj Lis,vítej mezi námi:slight_smile:.
Pertu...já chodím také k Poustkovi,je výbornej.
11. kvě 2009 v 11:55  • Odpověz  • To se mi líbí
Děkujeme moc. A já chodim k p. Dr. Šustr, nejlepši gynekolog co jsem vubec mela a sestrička je užasná a milá ! :slight_smile:
11. kvě 2009 ve 13:37  • Odpověz  • To se mi líbí
Espi-to máš pravdu,Šustr má skvělou sestřičku,pamatuji si ji ještě když pracovala v nemocnici na šestinedělí a byla úžasná,vše vysvětlila,maminky dokázala povzbudit a uklidnit.
Espanola-jak dlouho žiješ v Jihlavě??
11. kvě 2009 ve 13:45  • Odpověz  • To se mi líbí
Žijeme v Jihlavě 2 roky, dřive jsme bydleli v Děčíne, v ČŘ jsem celkem už 9 let. Budu se těšit na setkani v Jihlavand.
11. kvě 2009 v 19:10  • Odpověz  • To se mi líbí
Espanolo, vítám tě do klubu Jihlavaček. Jak jsi se dostala z Peru až do Čech? :slight_smile: Kde máš fotečky malé? Rychle si vytvoř album, ať se můžem pokochat krásnou míšenkou. Tyhle děti jsou úžasný. :slight_smile:

Petru, já jsem taky v těhu přešla k Poustkovi a zatím jsem s ním maximálně spokojená. Má skvěle vybavenou ordinaci, má fajn přístup (aspoň co jsem tam chodila v těhu) a sestřička je strašně hodná. :slight_smile: Předtím jsem chodila k Majerovi. Sice se traduje, že je jeden z nejlepších v JI, ale nemá v ordinaci ani UTZ a má šílenou sestru. Hlavně kvůli ní jsem od něj odešla, protože jsem se s ní nechtěla nervovat během těhu každou návštěvu. :unamused: Poustka je mladý doktor, takže přístupný všem novinkám, což je taky výhoda. :wink:

Leni, co jsi dávala Sophince? Ty jsi s ní byla u doktorky?
11. kvě 2009 ve 21:34  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Vero Majer už tam tu sestru nemá, už tam má prý jinou a prý je taky milá. Jenže co je nám to platné teď, viď, dva roky po porodu :unamused: Já k němu právě chodila taky. Hele a není možné, že jsme se třeba potkaly v čekárně? Kdys chodila do poradny, já pátky...

Espanola, vítám tě, samozřejmě i já :wink: a jsem taky zvědavá na fotečky, tak šup šup.

Holky kdy dáme ten sraz? Já bych totiž, když by bylo hezky, chtěla jet koncem týdne zas na chalupu. Ale pokud se domluvíme, že se scukneme, tak se na to vybodnu, to je jasný :grinning:

Vero malé jsem dala včera prebiotickou (snad to píšu dobře) tabletku, co mi dala včera švagrová. Takže dnes kadila 2x, ale pokaždé s řevem, jednou to bylo venku, samozřejmě, že s sebou na procházky nosívám min. troje kalhotky a tentokrát jsem neměla žádné, zákon schválnosti!!! A ta kamarádka volala Svojsíkovi, tak mi poradil cosi, nevím teď jak se to jmenuje, ale mám jí to dávat týden 1x/den na lžičku a mělo by to zabrat. Prý to mívají a jak to v sobě drží, tak je to pak bolí...
11. kvě 2009 ve 22:07  • Odpověz  • To se mi líbí
Dobré ránko všem, Espanolo vítám Tě mezi Jihlavačkami, ikdyž já jsem už odstěhovaná pryč. Co se gynekologa týče, tak chodím také k J. Poustkovi, je výborný a sestřička moc milá. Leni, užívej si zařizování svatby. My o ní uvažujeme taky. Ale jenom svědci, mi dva s malou a kamarádka, která by dělala chůvu. Ty vztahy jsou u nás taky takové komplikované, takže to chci mít jednou v klidu.
12. kvě 2009 v 07:22  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
No my tam tu švagrovou, jak vám tady o ní píši ty její výjevy nezveme! Nebudeme si to kazit a tím svým posledním výstupem u nás skončila u obou :sunglasses:
12. kvě 2009 v 07:47  • Odpověz  • To se mi líbí
Leni, já chodila na kontroly jak kdy. Ze začátku to bylo různý a ke konci tuším, že to byly středy. V pátek jsem tam nebyla asi ani jednou. Teda jestli myslíš u Poustky. K Majerovi jsem přišla jen na první poradnu. Sestřička mě seřvala hned na začátku, pak po mně chtěli 100 za těhotenskou průkazku a poslali mě do porodnice domluvit si UTZ ve 12 tt. Tam za to chtěli asi 300. Tak jsem se naštvala a prolezla internet a zjistila, že v JI je Poustka, který má veškerý potřebný vybavení u sebe v ordinaci a nikdy jsem u něj za nic neplatila. Teda jen za fotky z UTZ a CD z velkého UTZ. Hlavně jsem byla ráda, že jsem na monitory mohla chodit až do termínu k nim a nemusela se placatit do porodnice.

Jinak Leni, my jsme včera měli taky nedostatek kalhot. Odpoledne jsme se vydali do HB do bazénu. Měla jsem s sebou ještě jedny náhradní kalhotky a kalhoty, kdyby se malá počurala. Ale byli jsme tam celkem pozdě. Odcházeli jsme s bazénu o půl osmý a to už byla malá pěkně utahaná a tudíž protivná. Začla se tam šíleně vztekat, že chce ještě zpátky do bazénu. Užila jsem si s ní ve sprše teda dost. :angry: K tomu se mi v šatně, když už byla oblečená, počurala, tak jsem ji převlíkla. Měla jsem zato, že už to domů bez čůrání vydržíme. Jenže milá Kačenka, jak byla utahaná, tak se víc počůrává, a jakmile jsme jí posadili do autosedačky, začla se zase vztekat a pěkně se tam vyčurala. Já už neměla na převlečení nic, takže musela sedět v té mokré sedačky v mokrých kalhůtkách až domů. Přes nožky jsem jí hodila jen svetřík. Naštěstí nebyla nějaká zima, ale měla jsem strach, aby se mi tam neprochladila. No, snad to přežila ve zdraví.

Jé, tady se to nějak rozsvatbovalo. :sweat_smile: Docela vám, holky, závidím. Svatba byla nádherná, ale utekla straaaaaaaašně rychle. Klidně bych si to zopakovala znova. Ale rozvádět se kvůli tomu nehodlám. :grinning: :grinning: :grinning:
12. kvě 2009 v 08:18  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky. dneska je hnusně co?
na svatbu taky vzpomínám ráda. taky bych si to zopakovala, ale taky jen kvůli zážitku rozvod nebude:slight_smile:
my jsme to měli v pátek v Třešti na zámku a pak jen oběd s rodinou a hurá na svatební noc :grinning: :grinning:
a v sobotu jsme pokračovali s kamarády už v neformálním duchu. to jsme měli na Bedru v Badgasteinu prasátko a to byla jízda. pařili jsme od šesti do večera a skončili v šest ráno. s dítětem si člověk už nezapaří:slight_smile:

já chodím na gyndu do Havl Brodu a můj doktor je super a má i skvělou sestřičku. ale když tam člověk jde jen jednou za rok tak je to i nějak jedno.

Espanola vítej. Peru je s manžou naše vysněná destinace na pořádnou poznávačku. máme na to i našetřeno, ale teď nevíme kdy vyrazit. protože bysme tam chtěli na měsíc a nevím kdy bude malá schopna strávit měsíc u babiček. ale příští rok nebo ten další do Peru vyrazíme.

Wjeru můj manže to taky v kuchyni umí. my to máme rozdělené, že já vařím spíš taková ta klasická jídla a on taková ta moderní nebo něco experimentuje. někdy si práce i vyloženě otočíme a já dřeba rovnám dřevo ve sklepě a on vaří.

Leny tak snad už se to malé srovná. Sophinka je fakt krásná. moc jí to slušelo jak jsme se potkali. jestli budeme mít jako druhé holčičku tak to taky bude Sophie, ale česky Sofie

Sraz asi necháme až se počasí ustálí ne? až budou hlásit celý týden hezky, co?
12. kvě 2009 v 08:44  • Odpověz  • To se mi líbí
Dobré ráno holky, z Peru jsem se dostala tejprve do Kostariky kde jsem byla na dovolenou a kde jsem potkala můj byvaly manžel, otec meho syna Jaroslava, pote jsme se stehovali do Czech ale vztah už nefungovalo tak armonicky jako dříve, a 4 roky poté jsme se rozvedli. Po takový zklamaný jsem zustala chvilku sama dokud jsem nepotkala moje životní laska, on je angličan, tak že cizinec jako já, a bydli už 13 let v Jihlavě, důvod proč žiju tu, v lednu se nám narodila naše sluničko, a ČR milujeme! když poletime domu do Anglie nebo Peru, jsme radi a tešime se tam, ale zaroveň tešime zpatky DOMU! tady v czechach.
Beponka, Peru je nádherná země, nejlepší počasi v Andach je v červnu a červenec, na pobřezi v lednu-unor a na Amazonas je nekonečne járo, tak že celý rok je tam nadherně, já pochazim z Limy, je to krásný hlavní město ale jsou určitě lepsí jako Cusco, kde je Macchupicchu, Arequipa "Bilé město", Cajamarca, Iquitos, atd. atd. pokud budeš potřebovat radu klidně napiš
:wink:
Fotky budu přiložit co nejdřive. Děkuji vám za tak milé uvitani mezi vami.
12. kvě 2009 v 09:17  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj všem, doufám, že nevadí, že se zapojím. Občas sem zavítám, vím o Vás od Nety :wink: Mám už trochu odrostlejší dítko, ale snad to neva. Nedá mi, když jsem zahlédla espaňolu. Espaňola, ráda tě poznávám, já jsem věčný student španělštiny a pokud bych někdy emigrovala, tak do jižní ameriky. Zejména do Peru :slight_smile: Pracuji v jazykovce a dost často se setkávám s rodilýma mluvčíma a kdybys byla pro, ráda bych si s tebou někdy popovídala. Snad nejsem až tak smělá, co? Zítra mě čeká konverzace s kataláncem, tak se trochu otrkám :sweat_smile:

Jinak ještě dodám ke gynekologům, chodila jsem k Ševčíkovi a po dost hnusé reakci na mé vícečetné těhotenství a následně idiotské reakci na krevní sraženiny po kyretáži jsem odešla. Sestřička už taky není, co bývala. Zvažovala jsem Poustku, ale mé dvě dobré kamarádky chodí k Brožové. Slyšela jsem na ní samá negativa, ale zkusila jsem jí. Tak spokojená jsem snad ještě s lékařem nebyla. Nemluvě o moderně vybavené ordinaci. Tak snad jsem to neřakřikla.
12. kvě 2009 v 10:17  • Odpověz  • To se mi líbí
Espi, máš krásné děti :wink: Je zajímavé, že jsi se s Peru dostala právě k nám. Jsem ráda, že se Ti tady líbí, je to milé číst.

Hellsinko, vítej tady :slight_smile:. Co se týče Dr. Ševčíka mám stejnou zkušenost, kdysi mi řekl, že nebudu mít děti a nebyla to vůbec pravda. Přešla jsem tedy k MUDr. Činčerovi, ale ten odešel do důchodu, tak jsem si vybrala moderně vybavenou oridnaci Jiřího Poustky. Na Brožovu jsem slyšela také kritiku, zrovna jedné moje kolegyni podcenila problém s otěhotněním.
12. kvě 2009 v 11:28  • Odpověz  • To se mi líbí
Hellsinko, ráda s tebou se popovidam ve španělštině (to umim do celá dobrý :sunglasses: )
Koccour díky za komentař, a s Dr. Brožovou mám velice špatnou vzpominku, byla prvni doktorka kterou jsem navstivila na doporučeni kolegyne z práci, a musím řict že to není Doktorka ale Vražedkyně! tak hnusně a nelidské chovani jsem opravdu nečekala, byla jsem tam poprve a naposled :confounded:
12. kvě 2009 ve 12:15  • Odpověz  • To se mi líbí
Na fotku mám i Henryho, on je taký můj syn i když jsem ho "nevyrobila" ale pujčim se ho moc rada :slight_smile:
12. kvě 2009 ve 12:20  • Odpověz  • To se mi líbí
Espi opravdu krásné dětičky:slight_smile:.

Helsinko,ahoj konečně jsi sem zavítala :grinning: .

On asi každý gynekolog má své pro a proti,já byla u Poustky zatím jednou a byla jsem spokojená,předtím jsem chodila keKopuletýmu a potom krátce do nemocnice k Miklicovi,ale ten odešel a já zůstala bez Dr.Na Ševčíka slýchám velice negativní reakce,dost mne zklamala i kámoška,které Majer řekl nepublikovatená slova :confounded: .

Hodnocení lékařů je tady...http://www.znamylekar.cz/lekari-czech-gynekolog.php?q=jihlava
12. kvě 2009 ve 12:21  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, ráda bych se připojila do vaší diskuze ...
Bydlím kousek od Jihlavy, ve Smrčné.
Já jsem teda rodila v Brodě a maximální spokojenost..zas tak daleko to není.
V Jihlavě to na mě při návštěvě porodnice moc nazapůsobilo...
Jo a to sperma je asi fakt...říkala mi to i kamarádka zdrav. sestra - učí je to prý i ve škole :wink: .
Zatém pa
12. kvě 2009 ve 12:58  • Odpověz  • To se mi líbí
Zuziry,ahoj vítej mezi námi :slight_smile:
12. kvě 2009 ve 13:09  • Odpověz  • To se mi líbí
Espi, máš krásný dětičky. :wink: Jste moc hezká rodinka. :slight_smile: Taky jsem se učila španělsky (soukromě až po škole), ale co jsem se vdala a porodila, tak na to není už nějak čas a ŠJ jsem už pozapomněla. Láká mě si to oživit, ale nějak se k tomu nemůžu dohrabat.

Fího, tady se to teda rozrůstá. Už nově příchozí ani nezvládám pobrat. :grinning: Takže, Zuzi, Hellsi, vítám vás taky. Jestli dorazíme všechny na srazík, to abychom zamluvili pomalu celou hospodu pro sebe. Jestli ji teda ty naši potomci nezboří, kolik jich tam bude. :grinning: :grinning: :grinning:

Zuzi, nedělal náhodou tvůj manžel na PVT?
12. kvě 2009 ve 13:44  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek