• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jihlava a okolí. Najdu tu nějakou maminu?

28. ledna 2017 
wjerus,já jsem jako malá rovnátka flinkala,aparátek mi zvedal žaludek a ted už je na nějakou nápravu pozdě,ale pokud máš tu možnost,už pro svůj pocit..vydrž to!
14. kvě 2009 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Wjeruschko, já jsem si nechala dát rovnátka na pevno v 21 letech a měla jsem je tři roky. Trhali mi tenkrát všechny osmičky na jednou. Tenkrát jsem zhubla 8 kg, protože jsem ze začátku nemohla nic rozkousat. Ale pro krásu se opravdu někdy musí trpět, krásné zuby jsou základem krásného úsměvu a u někoho to udělá hrozně moc. :slight_smile:
14. kvě 2009 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, pro sraz po o jsem všemi deseti, alespoň nebudu muset řešit "hlídání" na babičku. S tím jste mě moc potěšily, já myslela, že díky tomu to budu muset nakonec vzdát. :slight_smile:

Standa se měl původně narodit v květnu, tak jsem si říkala, že bude mít alespoň čas trošku povyrůst, než začnou vedra. No nějak to nevyšlo. Ven jsem mu dávala jen body a ještě dneska si vzpomínám, jak jsem z kočárku vyndavala teplem unavenýho drobečka s úplně mokrými zádíčky. Každý období má něco. :wink:
14. kvě 2009 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nety, já už to vydržím, co bych si taky počala s dvěma dírama po zubech. koccour, tak tos na tom byla ještě hůř jak já:slight_smile:

Tak jsem přidala fotky z vítání občánků, zatím jen naše. Z Kryštůfka je pěknej cvalda:slight_smile:
14. kvě 2009 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Wjeruško - :slight_smile: krásné fotečky,Kryštůfek je nádherné miminko :slight_smile: :slight_smile:
14. kvě 2009 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Wjerushko, s těma rovnátkama Ti fandím....já je v 15 , koza hloupá, nechtěla mít a těď toho lituju. Pak jsem si plánovala, že si je nechám dát na mateřský, ...ale nějak to vyšumnělo. Moje teta je zubařka a ta mě pořád přesvědčuje, že je to zbytečný, že viděla horší (...ale i lepší :slight_smile:)
14. kvě 2009 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky :slight_smile: Wjeru Krištufek už má takový ten rozumnější kukuč,je krásný :wink: jen si ho pořádně užívej,Zuzance už bude rok a já pořád nevěřím tomu,že je to možné :angry: sice je s ní už sranda a pořád se učí něco nového,ale moc rychle to utíká :slight_smile:
15. kvě 2009 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, sraz po o my taky vyhovuje...Starka taky.
wjerusko - já mám taky rovnátka :grinning:
zizi- taky chdíme do orcy - chodíme v úterý od čtyř :wink:
vero - tak vidíš jak je svět malej :sunglasses: .

Taky si někdy říkám jak ten čas letí...vždyť jsme si nedovno toho drobečka donesli domů ...
15. kvě 2009 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Zizi, těší mě, že jsi první člověk, který zná od vidění mě, jinak jsem teď většinou znala od vidění všechny já :grinning:

Rovnátka jsem taky nosila, měla jsem takové na zámeček, ale jsem si je týden nedala a pak je už prostě nenarvala do pusy, takže mi je dr. vzala, seřvala naše a tím to skončilo. Nemám totiž horní dvojky, vůbec se mi na ně neudělaly kořeny druhých zubů! Taky jsem přemýšlela, že si rovnátka dám, ale zubař mi řekl, že by mi doporučil spíš implantáty, že to vyjde i levnějc, ale momentálně 15tisíc prostě nemáme :unamused: Takže jsem docela i ráda, že téma zuby neřeším jen já :grinning:

Souhlasím se Starkou, jsme tam teď pečení-vaření tak 2-3x do týdne, když jedeme na kole, tak převážně tam. A odpo vyhovuje taky, my můžeme tak kolem třetí většinou vyrazit z baráku.
15. kvě 2009 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky jsem ty rovnátka mohla mít dříve než v těch 21 letech, ale to jsem je nechtěla. Člověk je v pubertě a vidí to jinak. Tak jsem si je nechala dát až jako dospělá a nelituji. Sice to bolelo, styděla jsem se usmát, ale přežila jsem to. :slight_smile:
15. kvě 2009 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak mne zubařka taky furt přesvědčuje, abych si nechala vytrhnout trojky a pak by mi dala rovnátka. Ale pořád si říkám, že když mám zuby jinak v pořádku, je mi líto je trhat. Stejně mi brzy vypadnou, protože to máme v rodině. Mamka měla protézu dost brzy a taťka má umělý zuby taky už dost dlouho. Když jsem byla malá, měla jsem mezi předními zuby dokonce velkou mezeru, ale jak jsem rostla, mezera se zmenšovala, až se mi začly zuby na sebe tlačit. Mám na ně málo místa. Sice mě to štve, že mám křivý zuby, ale přece jen jsou celkem zdravý. :unamused:

My můžem nejdřív tak ve tři. Většinou i dýl. Někdy se teda stane, že malá neusne, to ji ve tři vytahuju z postýlky. Ale jinak spinkáme tak do tří. Než se najíme a vypravíme, tak nám to taky nějakou dobu zabere.

Kačka včera odpo spala tři a půl hodiny, v noci usnula až v deset (s tím jsem trochu počítala, protože byla naspalá), ale v noci se asi ve tři vzbudila a odmítala být v postýlce. Vzala jsem ji mezi nás do postele, ale snad dvě hodiny si tam brebentila, nebo nás furt hladila a tahala, tak se nakonec manžel naštval a nemilosrdně ji odnesl do pokojíku do postýlky. Tam nakonec usnula a v osm byla vzhůru. Dopoledne jsme jeli nakoupit do JI a cestou domů mi skoro usínala v autě. Tak jsem jí rychle ohřála jídlo a dala spinkat. A už tam zas přes hodinu vyvádí v postýlce. Asi je přetažená. Myslela jsem, že hned usne, ale řádí tam jak čert. :angry: Tak jsem zvědavá, jak to s ní dopadne. :confused:
15. kvě 2009 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
My bychom taky mohly až tak ve tři,Nelinka spinká a Kristýnka jde ze školky nejdříve ve čtvrt na tři.

Vero s tím spaním je to u nás podobné,manžel mi pak vždy vynadá proč ji dávám spát po O,ale Nelinka je ještě malinká a potřebuje odpočinek.včera jsme byly na očkování a musíme brát Diazepan,no vzhledem k tomu že ho má 3x denně bych očekávala že bude otupělá,ale přijde mi čím dál více živější.
15. kvě 2009 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nety, tak ať jste co nejdřív v pořádku. Naše malá většinou bez problémů usne po obědě a pak večer kolem deváté. A spinká v noci krásně. Tohle byla fakt výjimka. Poslední týden měla odpolední spaní nějak rozhozený, takže to včera asi dospávala. Ale už se občas stane, že odpoledne neusne. Přece jen jí budou dva roky, takže se na ni nemůžu zlobit. Akorát je problém, že když nespí odpo, tak je brzy večer strašně protivná a uvztekaná. To musíme zatnout zuby, aby nám neruply nervy a musíme ji dát spát co nejdřív.
15. kvě 2009 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nety a Vero, odpoledne vám spí jak dlouho??? Tomík da tak max. hodinku.... někdo mi říkal, že v jeho věku je to docela málo. Mně přijde, že to stači...jinak v noci spí cca od 19:30 do 7h...i když dnes mě píchal do oka už od 6h :grinning: :grinning: Je pravda, že za hodinu odpoledne člověk nic nestihne, ale zase chodí pěkně spát večer ( v zimě i o hodinu dřív.)

Už se taky moc těším na srazík :wink: Kolem té třetí nám to vyhovuje.
15. kvě 2009 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Naše malá chodí spinkat kolem 12h, někdy vydrží hoďku, někdy 2,5, je to různé. Dnes dala třeba hodinu a půl. Takže jsem jen uklidila po dopolední návštěvě a byla vzhůru. Teď si dává druhý nášup oběda :grinning:
Nety ať malou očkovko moc netrápí :wink: a ten Diazepam máte od dr.?
15. kvě 2009 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky dík,věřím že to v klidu ustojíme.Leni máme to předepsané od naší dr. a jí to zase doporočil neurolog,vzhledem k jejím poporodním kompikacím a sledování na neurologii máme takhlekaždé očkování,musím Diazepam dávat i při horečkách.Akorát mne děsí ta doba..12 dní,během kterých by mohla nastat reakce.

Zizino-malá spinká tak dvě až tři hodiny,večer usíná kolem deváté a vstáváme v sedm,budím ji protože vodím Kristýnku do školky.Pokud Nelinka po O neusne,večer jde spinkat max.o půl sedmé.
15. kvě 2009 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
A co máte za očkování, příušnice?
15. kvě 2009 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni jj příušnice.Máme očkování zpožděné,první měla teprve v osmi měsícíh,ted už jsme komplet.
15. kvě 2009 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
Wjerush moc vám to sluší na fotkach :sunglasses: My budeme přistý týden 4. měs. a ještě nedostali jsme pozvanku na vítání občanku :unamused:
čas na srazu ve 3. vyhovuje.
Nety ať mate co nejdříve za sebou, pamatuju se můj syn po každé očkováni měl vysoky teploty, vubec celou noc nespinkal, bylo to naročný.
15. kvě 2009 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zizi, naše malá spinká odpo asi dvě hodinky. Tak před půl rokem spala asi tři. Teď večer usíná kolem deváté a budí se asi v sedm.

Leni, už jste byli na druhé dávce příušnic? My ještě ne. Pořád čekám, kdy mi dá doktorka vědět, že můžem dorazit. Před měsícem, kdy jsme měli původně přijít, jsem jí volala, a to mi tehdy říkala, že vakcína zatím není a až bude, tak nejdřív naočkují děti, které ještě neměli ani první dávku a pak přjdem na řadu my.

Wjeruš, zapomněla jsem ti pochválit fotečky. Malý je krasavec. A máš sympatickýho manžela. :wink:
15. kvě 2009 v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky díky za pochvalu, teď se vznáším někde hodně vysoko:grinning:
Dnes tu hraje Bohemka tak tu máme kolem stadionu veselo. A fans Bohemky si dali sraz zrovna u Spartaku, takže u nás ve dvoře :unamused: Jsou tu autem i těžkooděnci. Tak snad nedojde nikdo k újmě.
My jdeme na první očkování (kromě toho, co dostal Krýša v porodnici) 4. června a před tím druhýho na odběry, tak si malej zase užije:frowning2: Četla jsem myslím od Hanky, že měla preventivně doma panadol, tak ho radši pořídím taky, jsem zvědavá, jak to malej ponese.
15. kvě 2009 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Wjerus,dneska Ti teda nezávidím.Byli jsem odpoledne plavat na Spartaku a už to tam začalo hučet a sjíždět se fanoušci.Zabedni,zavři .Pamatuji si,když jsme bydleli na Pavlovovce,při zápasech tam byl řev a hukot.
15. kvě 2009 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Wjeruš, Panadol sirup si určitě pořiď. Nikdy nevíš, kdy ho budeš potřebovat. A při očkování mi ho tenkrát taky doktorka doporučila, abychom si ho radši koupili, kdyby měla po injekci teploty.
15. kvě 2009 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
My máme taky preventivně Panadol a teď je u nás dost v kurzu, ptž jí rostou zuby, dva špičáky najednou, takže když vidím, že je nevrlá a cumlá si prsty, tak jí trochu loupnu. Ne plnou dávku, jen tak 3ml a zabírá to. A když měla rotaviry, tak ptž se může dávat Panadol jen po x hodinách (nepamatuji se z hlavy), tak jsme v mezičase dávali Ibalgin sirup, ten je malinový.
Vero ještě jsme na očkování nebyly, ptž jsme očkování měly až někdy v únoru tuším. To tam s ní tenkrát byl Čenda a dr. se hrozně divila, že kde prý mají maminku. To jsme tenkrát chtěli zkusit, jestli by s ním nebyla statečnější. No a nebyla a já si to vyčítám dodnes, že jsem jí v tom nechala! Takže to nikdy holky nedělejte, je to blbý nápad :frowning2:
Včera jsme chtěli na fočus taky jít, ale prý bylo vyprodáno... tak ještě, že jsme nešli, to já bych se bála, když by se to tam takhle hlídalo :confounded:
Wjeru fotečky moc hezké, hezká rodinka, sluší vám to :wink:
16. kvě 2009 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky. tak manža je hrozně nachcípaný a kazí mi tím všechny plány. včera nebal ani v práci a nešli jsme ani na fotbal. dneska máme se středkou sraz - 10 let od maturity, ale nepůjdu. nechci malou nechávat na starost manžovi aby k ní chodil aby něco nechytla. snad se trochu srovná do neděle to máme vítání občánků.
ve čtvrtek jsme byli v Brně. potřebovala jsem si něco koupit a tak jsme vyrazili do Vaňkovky. nemůžu si pomoc, ale v CP prd mají.
jinak nás očkování čeká 3. června a panadol sirup si taky pořídím.

Vero v týdnu jsem to byla já. kočárek poznáváš dobře. se mnou byla holčina jak tam u vás mají zatím jenom tu základovou desku.

sraz ve 3 mi vyhovuje.

a teď jdu okouknout ty vaše albíčka:slight_smile:
16. kvě 2009 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
no všechny fotečky krásné!!!!!!!
16. kvě 2009 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
No vida, tak už jen domluvit den srazíku a je to:grinning:

Bepi, co pozemek, pokračujete aspoň trochu? Tak to vypadá, že v očkování budeme spolu:slight_smile:

No fotbal asi vyprodaný byl, manža tam šel a říkal 4500 lidí. Bohemka tam hned prý začala slavit postup do první ligy. Jihlava holt až příští rok :wink:

Tak já zase frčím ke sporáku, pa
16. kvě 2009 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj všichni tqak jsem si taky konečně našla čas vám napsat většinou pc nezapínám přes den a večer jsem chodila brzo spát ale ted už jsme se konečně trochu srovnali tak se vyspím Gábi ted kouká na madagaskar 2 tak mi taky dá volno a už i přestala tolik žárlit tak je to lepší ale bylo to docela náročný taky pocituju to že už se málokam dostanu protože než se vypravíma a vůbec někam dostanem tak zas musíme domů protože počasí na to abych kojila venku ted zrovna moc není na štěstí nám všechno jde dobře jak kojení tak prdíky tak jsem zatím moc ráda snad to takhle půjde dál.
Jinak moc vítám nově příchozí je to paráda jak se nám to tu pěkně rozjelo je pravda že kolikrát mám co dělat abych přeečetla uplně vše a nic mi neuniklo.
Sraz mi taky vyhovuje myslím si že jste vybrali dobře ted už jen to počasí a můžem do toho praštit.
Taky mě potěšilo jak Davídkovi chutná byli jsme u dr a ve čtyřech týdnech máme víc než kilo navrch to je 4.62 kg mylela jsem si že špatně vidím z porodnice jsme šli když vážil 3.38.
Dnes má manžel velkou premieru mají akci s prací ale musí jet na kole pojedou asi 25 km a vzhledem k tomu že manžel na kole neseděl asi 6 let a v práci jen sedí za kamionem jsem na něj moc zvědavá snad se mi ve zdraví vrátí :grinning:
16. kvě 2009 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Gábi,je fajn Tě zase vidět:slight_smile:.Neboj ono se to brzy srovná a až bude tepleji,vyrazíte na dýl.Za pár týdnů se v tom vypravování vycvičíš:slight_smile:.Ze začátku to u nás bylo také takové,neboj .
Jste šikulky,že takhle krásně rostete:slight_smile:.
16. kvě 2009 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
GAbi pěkně přibíráte, to je super! Jak to zvládnul manžel na kolech, padnul za vlast?
Nety co malá, zatím žádná reakce na očkování?
My dnes odpo byli u babičky, tak tam na malou přišlo kakání, jenže babička nemá nočník, tak jsem jí musela fakt násilím zlomit na záchodě, řev jak sviňa, hrozný, málem jsem brečela s ní a náš milej tatínek si stoupne do dveří a vyloženě čumí jak vyvoraná myš. Pak mu řeknu, aby mi aspoň trhal papír, ptž tam něco jako držáček neexistuje a on mi to začne podávat po jednom čtverečku, chápete to? Takže jsme se tam porafali, malá se pak začla vztekat, takže dostala ještě na zadek, já dostala vynadáno, že jsem nerv a že si mě kvůli tomuhle nikdy nevezme, no zase jsme tam udělali komedii, co vám budu povídat :confounded: Takže jsem se rozhodla, že koupíme k babče nočník a bude klid. Ještě mi tchýně řekla, že malou prej nutíme násilím, že jí mám na kakání dávat plínky, jenže malá prostě plíny už nechce a říká si už i o kakání sama, i když při tom hrozně řve!
16. kvě 2009 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek