• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jihlava a okolí. Najdu tu nějakou maminu?

28. ledna 2017 
Koccoure - malou bych s tím spaním nějak nestresovala. Máte období růstu zoubků a to některý děti šptatně nesou. Rudík začal spát celou noc teprve před ndávnem :wink:

Bep - ty seš divoch, jak to máš na toho manžela všechno nchystaný :grinning: .

Leni - tak uvidíš co se z té nevolnosti vyklube...mě teda bylo špatně snad hned od druhého dne co jsem otěhotněl (ale taky jsem si myslela, že jsem něco snědla, až za 14 dní už to bylo jasný :grinning: :grinning: :grinning: ).

Jinak malej má rýmu a kašel, tak jsme takový oba unavený...já z nošení, on z nachlazení :confounded:
8. čer 2009 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Zuzi to si děláš srandu! To mi neříkej nebo ještě chytnu nerva :grinning:
8. čer 2009 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzy, já jí nestresuji, ani nevím jak bych to dělala. :slight_smile: Jenom jsem si myslela, že když nespí v noci, tak bude spát přes den, ale u nás to nefunguje. Musíme počkat, až se to zlepší. :wink:
8. čer 2009 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
No leni já mám za sebou pouze jedno mimi, ale zle mi začalo být na dovolené, vždycky po ránu. Pak za 14 dní jsem si dělala testy a všechno pozitivní a na gyndě se vyklubal 6tt:slight_smile: Ale bylo mi divně zle, točila se mi hlava, žaludek jako na vodě a bolely mě prsa.

Kryštůfek spinká už docela pěkně, budí se dvakrát za noc i když s hrozným řevem a ráno spinká do 7:slight_smile: Tak doufám, že jsem to teď nezakřikla:slight_smile:
8. čer 2009 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, my máme zatím jen motorku - odrážedlo. Teď jsem koupila Enduro větší (to menší má na doma a větší na ven) a má ho akorát. O kole uvažujem na příští rok. Možná k vánocům. Taky jsem přemýšlela nad tím odrážedlem, abychom nemuseli dávat zadní kolečka. No, ještě to musíme s manžou promyslet. Každopádně na letošní léto nic jinýho kupovat nebudem. Vystačíme zatím jen s motorkou.

Koči, Zuzi má pravdu. Naše malá začla taky spát celou noc až tak v 15 měsících. :wink:

Teda to jste mě překvapily s těma nevolnostma. Já jsem je teda nikdy naštěstí nezažila (a doufám, že ani nezažiju), ale všude píšou, že se objevují až tak od 6 tt. Ale je fakt, že já jsem cítila při Kačence už od začátku, že je něco jinak. Prostě jiný stav. I když jsem si dělala předčasně testy a samo vyšly negativně. Až v den očekávané těhu mi vyšel pozitivně.
8. čer 2009 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bep, co náušničky? Jak to malá zvládla? Doufám, že to proběhlo hladce.
8. čer 2009 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko,

musím malou pochválit, dneska spinkala celou noc, vzbudila se v 5 h ráno a už zase spinká :grinning:

Holky, já a nevolnosti v těhotenství :rolling_eyes: Moc dobře vím co to je. Zvracela jsem od začátku až do konce těhotenství a to i několikrát denně. Taky jsem na začátku zhubla 4 kg než jsem vůbec začala nabírat, tak to trvalo.
9. čer 2009 v 07:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky já fakt nevím. Přijde mi to brzy, abych měla nevolnosti, žaludek na vodě, pobolívá mě v podbřišku, přijde mi, že mi natekly trochu prsa, jenže já to mám asi psychické. Dostat to mám někdy za týden, tak uvidíme. Ufff, se mi přitížilo jen vám tu o tom píšu. Chlap si ze mě dělá srandu, že jestli jsem těhotná, tak mi prej stačí fakt málo :grinning: a že si na mě příště dá pozor :grinning: A že to bylo rychlejší než si myslel. Test si dělat nechci, bylo by to zbytečné, jak píše Vero. A jsem nervozní a podrážděná. Ale to všechno může patřit k MS :angry:

U malé jsem byla jen malátná, hrozně se mi motala hlava, pálila mě žáha a jinak mi nic nebylo. Občas nával třeba v obchodě, kde byl vydýchaný vzduch, ale jinak dobrý. A myslím, že mi to začlo až jak jsem si udělala test a zjistila, že jsem těhotná :grinning:

Co se spaní týče, tak naše malá spí jak kdy. Když je s náma v posteli, tak spí celou noc, ani o ní nevíme. Jak je v pokojíčku, tak hraje většinou 2 noci divadýlko a volá si nás (asi za trest), ale pak třeba 3 noci spí až do rána. Ale klube se jí ještě ten poslední špičák, tak to dávám za vinu i jemu a čekám, že až se doklube, budeme mít noci klidné.

Vero ona právě na to odrážedlo moc není. Má teda jen to malé a doma na něm nejezdí. Když přijdeme za tím jejím kamarádem, tak tam drandí na jeho, ale to je jen proto, aby ho naštvala. Takže se na to asi taky vyprdneme, to velké by bylo vysoké a to malé by bylo v zimě na prd. Takže buď nám ho přinese Ježíšek nebo hold ke třetím narozeninám a bude.
9. čer 2009 v 07:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky. tak máme holčičku s náušničkama. křičela ale nebrečela. jedno ouško už bylo včera krásné, druhé je teď. jen jedna náušnička je krvavá a já jí nechci teď umývat. není to nic hrozného. já si na ní nějak nemůžu ale zvyknout. je to úplně jiné miminko :grinning:
9. čer 2009 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bep, tak naštěstí to už máte odbytý. Jj, je to úplně někdo jiný. Tenhle pocit znám. :sunglasses: Za pár týdnů ti zas přijde divný, když se podíváš na fotky bez náušniček. :grinning:
9. čer 2009 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bep, je dobře, že to malá zvládla v pohodě. :wink:
9. čer 2009 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrý den, mohla byste mi některá poradit? Kde se dělají testy na těhotenskou cukrovku v Jihlavě? Moc děkuji.
9. čer 2009 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Makko, do Jihlavy se na testy cukrovky chodí do laboratoře na Dům zdraví. Když tam vejdeš hlavním vchodem, dáš se doprava (jakoby jsi chtěla jít tou spojovací chodbou do nemocnice). Před tou spojovací chodbou se dáš doleva (jsou tam ordinace, první je interna a hned vedle je ta laboratoř). Mě tam posílal gynekolog s doporučením.
9. čer 2009 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky to je počasí, co? Včera dusno, že by jeden padnul a dnes lije jako z konve! Ale prý má být koncem týdne pěkně, ale ani už nevím, jestli tomu věřím :unamused:
Bep vy máte teda šikulku! To zvládla parádně!!
10. čer 2009 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj! Tak my máme od včerejška teplotu (naštěstí spíš zvýšenou) a průjem. Asi to bude reakce na Priorix. Na něm jsme byli akorát před týdnem, tak to tak vychází. No, aspoň že venku prší, že to malou neláká ven.
10. čer 2009 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Makka je to na domě zdraví. nevím jak se ty laboratoře jmenují, ale je to kousek od lékárny tam. tam Tě určo nasměrují.

to počasí je ale hnus :frowning2:
10. čer 2009 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jmenuje se to Ledia.
10. čer 2009 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Vero, taky má malá průjem? Naše měla reakci 1,5 dne a taky měla průjem. Taky jsme právě byly na Priorixu.

Počasí je humus nad humusy, bléééé
10. čer 2009 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak já s chlapem máme antibiotika a malej rýmu a kašel :frowning2: .

Koč. - já mylsela netresovat malou nějakým učením k samostatnému spánku co píšou na netu...různé ty metody atd. ... ono se to srovná samo :wink:

Bep - toje malá šikovná, a ty taky...já nevím jestli bych to zvládla v pohodě :fearful:

Leny - já bych to asi nevydžela a už si test udělala :grinning: ...co kdyby ... :wink:

Počasí na nic... :frowning2:
10. čer 2009 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
No počásko teda nic moc, ale nevím, jestli budu raději, když budou ty hice. Jednak kvůli malýmu a jednak mi sluníčko zhoršuje tu alergii, vždycky zčervenám kolem očí a natečou mi a lzím. Ach jo,, nikdy jsme takový rekace neměla, po porodu mi přijde, že se to teda gigazhoršilo:frowning2:

No spaní, Kryštůfek začal jedno vstávání v noci vynechávat, takže už se budí kolem druhé a pak asi kolem páté půl šesté apak si ještě na chvilku zdřímne, ale tak vpůl sedmé budíček. Ale lepší jak vstávat třikrát za noc a budíček v pět, to jsem vstávala dřív jak manža do práce:slight_smile:

Bepi, tak to jste ty naúšky zvládly parádně a takový obavy jsi měla.....

Ten Pririx teda musí být vážně síla, když jsou na to takový rekace..............
10. čer 2009 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jsem byla s malou na plaváčkovi, moc se jí to líbi.

Zuzi, určitě se to srovná, už teď to je lepší. Veru, to mě mrzí, že je malá nemocná. Přeji brzké uzdravení. :wink:
10. čer 2009 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Vero jak je malé, už je jí líp?

Wjeru on ten Priorix je už právě čištěná vakcína, dřív se dávala nečištěná, co hradila pojišťovna a na tu byly prý hrozné reakce. Tahle stála kolem 500,-, což se dá a víš, že buď reakce nebude žádná nebo jen snesitelná...

Zuzi to víš, že jsem si test včera dělala. Koupila jsem si v lékárně takový, co se dá dělat už 5.den po oplodnění, ale vyšel negativní. Ale v podbřišku mě bolí furt, jsem hrozně podrážděná, chlap se mě nemůže dotknout, hrůůůza. Takže buď vykrvácím nebo nevím :angry: :frowning2:

Koc to je super, že se malé líbilo. Chodíte už asi do velkého bazénu, že? Bylas dojatá?
10. čer 2009 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, včera odpo to tepr začalo. V noci se jí víc rozjel průjem a přes den taky dost srandila. Ani neměla na nic celý den chuť. Snědla jen odpoledne banán a pak večer trochu kolínek. Na to, co toho za den zbouchá, je to fakt bída. Jindy je při chuti furt. Dokonce ani čokoládu nechtěla a to se jí vždycky mermomocí dožaduje. Celý den měla teplotu. Teď jsem jí před spaním dala Paralen, tak snad to zabere a v klideu se vyspí. Doufám, že už to poleví. Kámošky holčina měla po druhé dávce Priorixu taky pořádný reakce - vysoký tepoty. Nás spíš trápí ten průjem. Mívala ho trochu i po hexe.

Leni, jestli čekáš MS až za několik dní, tak to fakt nemá cenu zkoušet. U Kačenky jsem utratila spoustu peněz za extra citlivý testy (taky psali, že se dá použít už 5. den po oplodnění), ale co jsem zjišťovala později, tak jsou to spíš takový reklamní triky. Žádný test ti to neukáže dřív jak přibližně v době očekávané MS. Ale já jsem stejná. V květnu jsme se začli snažilkovat o druhé mimi a už jsem si dělala asi tři testy. Fakt mi přišlo, že jsem těhu. Natekly mi prsa a pořád jsem cítila břicho a trochu kříž, ale včera jsem to dostala. :frowning2: Možná jsem byla těhu, ale nějak to nevyšlo. Nebo jsem si to jen vsugerovala a tělo se tomu přizpůsobilo. Kažodpádně testy mi samo negativně.
10. čer 2009 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No to jsem přesně říkala dneska chlapovi - že jsem třeba těhotná, ale že je možný, že se to ve mně neudrží, takže začnu klidně menstruovat! Tak uvidíme. Test stál osm pětek, tak to nás nezruinuje! Doufám teda :grinning:

No mně právě taky přijde, že Žofi neměla po první dávce žádnou reakci, max. třeba maličkato zvýšenou teplotu, ale dobrý. A teď měla 38,2, což jsem čuměla. Díky bohu nám velmi brzy zabírá Panadol, což jsem ráda a účinkoval jí fakt těch 8h, že jak se blížil konec, začla hajcovat. Tak doufám, že už si to vybrala a už jí z toho nic nebude. Je blbý, že je u toho až 10 dní, viď :frowning2:
10. čer 2009 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, kámoška mi říkala, že její dcerka měla ty vysoký teploty snad týden. Tak doufám, že my to budem mít kratší.
Leni, já jsem se už těšila, že jsem těhu, takže jsem to málem obrečela. Kačenka nám vyšla hned, tak jsem byla nadšená z toho, že i druhý snad vyjde taky napoprvý. Tak ať ti vyjde, jak si to nejvíc přeješ. :wink:
10. čer 2009 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Vero tobě taky :wink: Budeme se průběžně informovat :slight_smile:
10. čer 2009 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, :slight_smile: :wink:
10. čer 2009 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky. tak na dnešek jsme měli spací rekord. malá spala od osmi do půl třetí v kuse. jen mě málem praskla prsa jak na tohle nejsem zvyklá, ale moc příjemné :sunglasses:
11. čer 2009 v 06:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, jo jo ve velkém bazénu. Byla jsem nadšená a pyšná na to, že tam neřvala. Voda se jí moc líbila :grinning: :wink: Já zase o dnešní noci mohu říct, že to byla katastrofa. Malá se vzbudila snad 4 x. :rolling_eyes:
11. čer 2009 v 07:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Koči, Eliška je šikulka. My jsme první hodinu zvládli až do doby, než nás začli polívat. :astonished: :grinning: Pak už lektorku nespustila z očí, aby jí náhodou zas neudělala něco nečekanýho a ošklivýho. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: A další hodinu jsme celou prořvali, takže jsme už na další hodinu nešli. :unamused: Občas teď zajdem do bazénu a to Kačenka miluje. Na ni byla Orca moc rychlá a hlavně to potápění by pro ni bylo hrozný trauma. Takhle se v bazénu cachtá dle vlastní chuti a je z toho nadšená. Těšila jsem se, že budu s malou chodit do Orcy na plavání, ale nějak nám to nevyšlo. Uvidím u dalšího mimča, jestli bude vodomil. :dizzy_face:
11. čer 2009 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek