• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jihlava a okolí. Najdu tu nějakou maminu?

28. ledna 2017 
Leni, tak to jo. To si aspoň pořádně užijete moře. My jsme nikdy takhle narychlo nikam nejeli, ale dokážu si představit, jaký to jsou hoňky. Já bych se asi hodně nervovala, jestli jsem něco nezapomněla koupit nebo sbalit. Přece jen když je na to víc času, tak si na hodně věcí vzpomeneš průběžně.

Já jsem chtěla mít klid od začátku. Navíc s amniocentézou měla problém švagrová. Po zákroku jí odteklo dost plodovky, takže mimčo mělo šanci na přežití 50 na 50. Naštěstí to dopadlo dobře, ale jsou to zbytečný nervy. Mně u Kačenky vyšly testy z krve hraničně, takže na plodovku jsem nemusela jít, ale doktor měl doporučeno to víc sledovat.
28. črc 2009 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, já jsem teď měla nějaký řídký případ z hustým běháním, naštěstí to malej nechytl, jsem ještě hrozně unavená, tak doufám, že to brzo bude ok :wink: .

Vero gratulace k druhému těhotenství.
Já jsem byla v HB a max. spokojenost - rozhodla jsem se pro HB hlavně z důvodu, že tam je vždy u porodu doktor, a že si první noc sestřičky vezmou mimčo k sobě aby se mamča naposledy v tahu vyspala :grinning: .

Článek od Rozočila jsem taky četla, asi to v Ji bude moc hezký až to tam předělaj, ale ty dětský sestry jsou děsný ( ségra tam rodila ). Ono když už má ženská druhý, tak už si zas nenechá líbit všechno, ale poprvý je ze všeho hrozně vyplašená ...

Zatím pa
28. črc 2009 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi, moje řeč. Já měla to štěstí, že jsem byla na pokoji se supr mamčou, která už měla druhý dítě. Takže mi dost pomohla ona. A že by si první noc vzali sestřičky malou k sobě, to nehrozilo. Později jsem se dozvěděla, že to tam prý taky někdy praktikují, ale samy ti to nenabídnou. A já jsem noc před porodem nespala, protože mi stahy začly před půlnocí a po porodu je člověk zas mimoň, takže se taky nevyspí. A pak jsem musela malou po dvou hodinách budit a odstříkávat mlíko, takže jsem prvních 14 dní spala asi jen 3 hodiny denně a bylo to celkem nářez. :astonished: Kdyby byly v JI přívětivější dětský sestry, tak by to bylo o něčem jiným. Ale riskovat to podruhý nehodlám, takže vyzkoušíme tentokrát HB.
Zuzi, doufám, že už jsi v pořádku. Vy se taky chcete v nejbližší době asi začít snažit o mimi, viď?
28. črc 2009 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím :slight_smile: Koukám holky, že budete mít miminka kousek od sebe a vlastně máte i první dítka :slight_smile: To jste se krásně trefily :grinning: :wink:
28. črc 2009 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Koc, jako by to bylou naplánovaný, viď? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
28. črc 2009 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni,pokud jsi ještě online,přeji štastnou cestu a užijte si moříčka a sluníčka:slight_smile:.Přejí Nelinka,Kristýnka a Paty
28. črc 2009 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Nety děkujeme, i vám krásnou dovolenou :wink:
28. črc 2009 v 18:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, přesně tak :slight_smile: :wink:
28. črc 2009 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Hlavně se mi tu opatrujte a těším se na novinky, co se tu pak přečtu až se vrátím.

Tak pa a pokud někdo někam ještě razíte, tak si to tam pěkně užijte :wink:
28. črc 2009 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, tak krásnou dovču. A šťastně se vraťte. :wink:
28. črc 2009 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky:slight_smile:tak Lenča se už cáká u moře:slight_smile:,momentálně asi usíná při koncertu cikád:slight_smile:.Já jsem v nejvyšší balící pohotovosti,holky si dneska nanosily na hromadu haldu věcí,hlavně hraček-jsem teda zvědavá jak to všechno pobereme,plus ještě táhnu nádobí-budeme si sami vařit.
29. črc 2009 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já včera taky usínala při koncertu cikád. Teda spíš cvrčků. Šla jsem spát a nechala jsem okno dokořán (manžel šel spát až po mně, tak okno pak přivíral) a myslela jsem, že neusnu. :grinning: :grinning: :grinning: Jsem si vzpomněla na Slunce, seno, erotika - "Ty cikády řvou jak krávy." A taky jsem si vzpomněla u toho na Lenč. :grinning: :grinning: :grinning:
Nety, nejlepší je stejně dovča, kde se nemusíš o jídlo starat. Si takhle neodpočineš ani o dovolený.
30. črc 2009 v 07:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, Nety Vero má pravdu...lepší je to bez vaření :wink: Ale i tak ti přeji ať si to užiješ.
Lenče docela to moře závidím ...

No Vero já ti právě s tím snažením nevím...miminko bych sice už ráda, ale si říkám, když se začnem snažit už teď tak by se druhý dítko narodilo cca květen a dále, Rudík začne chodit do školky až potom od ledna další rok...tak to asi ještě tak o 4 měs. posuneme. Jde mi spíš o to abych ani jedno z dětí neochuzovala...takže by mi to docela vyhovovalo tak jak to máte vy s Lenčou naplánovaný :wink: ...no nechci to ale přeplánovat... tak prostě od září přestanu brát prášky a budem si dávat pozor a když prostě otěhotním tak se nic neděje :slight_smile:

No jinak už je mi fajn, Ruda dodělal bránu a branku, tak už malýho nehoním po silnici a je to v pohodě.

Zatím pa
31. črc 2009 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj děvčata, tak my se cca před dvěma hodinama vrátili z "dovči" od tchýně. Musím říct, že to bylo celkem v pohodě, s tchyní se teda bavil hlavně manža, takže jsem nervy neměla, o vaření jsem se ani starat nesměla a navíc jsme stejně byli většinou v trapu:grinning: :grinning: :grinning: Počásko by šlo, jen ty vedra nemusely být tak hrozný a ještě na haný, to byl extrém. Ale stihli jsme Vyškov a Dinopark - je to tam fakt super pro děti jako stvořený, pak jsme byli v přerově u švagrový v parku Michalov, taky moc příjemný výlet a procházka, druhý švagrový jsem byli na tréninku na dračí lodě, grilovali jsme na zahrádce,Krýša si docela zvykl na babyvak, má rád rozhled a ten z kočárku moc nemá..... Venku nám malej vždycky dlabal krásně, ale doma se rozčiloval. Najeli jsme odpoledne ovoce a to je přece jen sladší než ten zeleninovej mišmaš, co má k obědu, tak obídek nám moc neleze. Ale vždycky to nějak zbaští :wink:

Jinak nám těsně před dovčou začla stávkovat pračka, takže jsem musela vyprat u našich a v pondělí budem muset zavolat nějakej servis a taky se nám rozbil mixér, tak asi budem muset koupit novej. To jsou radosti
31. črc 2009 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Wjeruš, paráda, že jste to u tchýně přežili. :wink: A když se něco po..., tak všechno najednou. To je prostě zákon schválnosti.

Zuzi, no jo, malýmu je teprve rok a půl. Z tohodle pohledu by fakt lepší, kdybyste ještě chvilinku počkali. Tak ať se vám pak zadaří hned. Nám to teď vyšlo druhý měsíc. A já si březnový miminko přála, takže za to jsem vděčná. Ještě aby všechno klaplo a mimísek se narodil v pořádku. My bychom dávali Kačenku do školky od září, takže by ještě půl roku byla s námi doma. Aspoň by se za tu dobu se svým sourozencem víc sblížila. :sunglasses:
31. črc 2009 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vero, ono to fakt bylo docela v pohodě. Akorát malej nechtěl tu zeleninu moc ze lžičky, tak nám pořád radila, ať mu to dáme do lahvičky. Jenže Krýša je kluk vyčůranej, když jsme ho začali dokrmovat z lahve, tak zjistil, že je to menší námaha než když se bude otravovat s prsem a myslím, že jak bychom začali s l ahvičkou, tak by lžičku přestal brát. Tak akorát na tohle byla obden diskuze.

No já tak přemýšlela (samozřejmě předčasně :wink: ), že bychom se kolem roku a půl začali snažit. I když si manža fandí, že se to povede stejně rychle jako Krýša, tak abychom měli nějakou rezervu a do těch tří let to vyšlo. No uvidme, občas jsem tak namíchlá, že si říkám, že druhý dítě s tímhle chlapem nikdy. :sweat_smile:
1. srp 2009 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Wjeruš, mne manža taky někdy štve, ale abych kvůli tomu zůstala jen u jedináčka, to tedy ne. :grinning: :grinning: :grinning:
Jídlo z lahvičky určo ne. Jedině lžičkou. Někdy se to musí naučit.
1. srp 2009 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vero koukám, že jsi pevně rozhodnutá pro HB? Vlastně Ty bydlíš někde napůl cesty, viď? Tak to bych asi taky neváhala, kvůli dětskýmu, gynekologie je v JI výborná a primář Roztočil je klasa.

Já se teď vrátila z obýváku, chlap tam sténal, tak jsem běžela, ležel na podlaze, svíjel se, že má křec v noze. Já vím, že to asi bolí, ale mě to přišlo hrozně srandovní, tak jsem se začala nahlas řehtat a jak to slyšel Krýša, tak se přidal. A chudák manža se nemohl ani pohnout. Už je ale v pohodě a blbne s Krýšou, zpívá mu jejich hymnu a fotbalový písničky, Krýšovi se to hrozně líbí :grinning:
1. srp 2009 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Wjeruš, přesně tak. U Kačenky jsme bydleli ještě v JI, takže to bylo po ruce, ale teď si můžu vybrat JI nebo HB. Takže je jasný, že radši HB. I když bych papírově raději, aby se miminko narodilo v JI. Přece jen jsem rodilá Jihlavačka a žila jsem tam skoro třicet let. :slight_smile:
Tak z toho byl asi manža nadšený, když jste se mu řehtali a on se tam svíjel na zemi, co? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
1. srp 2009 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
No byl, vyhrožoval, že až bude moct, tak se sbalí a půjde do hospody, když je nám pro smích :grinning: :grinning: :grinning: No no, už mu není dvacet, měli včera turnaj ve fotbale v Rantířově. Teda skončili čestně čtvrtí ze čtyř, ale ten výkon, co asi museli podat :wink:

S tou porodnicí to chápu, taky mám k JI velký citový pouto,tak jsem ráda, že je Krýša rodilý Jihlavák:slight_smile: Ale u druhýho se asi taky budu rozmýšlet, jenže my v JI zůstaneme, tak o to to bude těžší.

Jakpak se asi mají dovolenkářky? :grinning:
2. srp 2009 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Wjeruš, myslíš jako, že se budete někam stěhovat, nebo mluvíš jen o výběru porodnice?
2. srp 2009 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
no o porodnici. :wink: Já jako myslela, že to bude těžší tím, že jI je fakt po ruce a teď jak byl Krýša na JIPce a já měla tu chřipku, tak byla fakt výhoda, že se manža mohl stavit kdykoli a nebyl to problém. Ale ty dětský mě fakt deptaly. Jenže do Brodu to je lehce z ruky.

My jsme s manžou střelení, už se dohadujeme, jak se bude jmenovat druhý, když to bude holčička. :grinning: :grinning: :grinning: To víš, jak nám původně doktor sliboval holčičku místo Krýši, tak jsme zjistili, že u holčičího jména se absolutně neshodnem. Klučičí jsou v pohodě, tam se nám líbí podobný, ale holky jsou kámen úrazu.

Stěhování v neblišších letech absolutně nehrozí.
2. srp 2009 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Wjeruš, tak my se zas hádáme u klučičího jména. Já prosazuju Tobiáška a manža zase Vojtíška. Toho jsem sice chtěla u prvního dítěte a manža byl tehdy proti, ale teď už jsem změnila názor a Vojtíška už nechci. Jsem zvědavá, na čem se nakonec dohodnem. Holčičí jméno manža zatím neřeší, protože počítá s tím, že to bude kluk. :grinning: :grinning: :grinning:
2. srp 2009 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak Vojtíšek byl u nás taky ve hře. jenže Manža hrozně řeší svátek a jeho podmínka byla, že svátek a narozky od sebe musí být 3 měsíce. No a Vojtíšek je v dubnu a mimčo jsme čekali v únoru, takže vyhrál kryštof. Ale u druhýho je ve hře Vojtíšek a Šimonek. Ale holky - už u prvního jsem se hrozně rozcházeli, nakonec to měla být Nikolka (máme i bryndáček se jménem Nikolka), ale to jsem se podvolila a skřípala zubama, u druhýho takhle ustupovat nechci - tak já bych brala Noru, Irmu Justýnu manža zase Terezku, Veroniku na co jsme oba ochotní přistoupit je Ema. Psala jsem, že jsme střelení, u vás je to aspoň aktuální:slight_smile:

Koukala jsem, že se chcete nechat překvapit, tak to asi budou diskuze do poslední chvíle viď? Já jsem uvažovala, že potom, co nás Kryštůfek vypekl a tvářil se jako holčička se u druhýho taky necháme překvapit, jenže já to určo nevydržím. :sweat_smile:

Trochu vám s Leny závidím, je super mít mimčo a vidět jaký dělá ohromný pokorky ze dne na den, ale trochu mi ten pocit, když jsem ho měla v bříšku chybí. Docela se těším na další těhu :slight_smile:
2. srp 2009 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Wjeruš, já si vybrala Tobiáška taky chvilku po Kačenčiným narození. :grinning: :grinning: :grinning: Akorát manža na to furt ne a ne přistoupit. :unamused: A jestli to vydržím s tím překvápkem, to taky teda nevím. Jsem strašně zvědavá. :grinning: :grinning: :grinning:
3. srp 2009 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak Krýša má dnes přesně půl roku:grinning: To je fofr :slight_smile:

Vero neboj, manža si zvykne, ještě máš čas. :slight_smile: Musíš být nekompromisní, kdo je těhu a rodí :grinning:
Představ si, kámoška se hádala se svým manžou o jméno hrozně dlouho, on chtěl, aby byl kluk po něm Miloslav a ona o tom nechtěla ani slyšet. Hádali se do doby než ji praskla voda, pak ustoupila a na ten formulář teda vypsala Miloslava. No a narodil se kluk a manža ji po porodu řekl, že kdyby ještě chvilku počkala, tak by přistoupil na to její jméno, to teda nechápu na co měla čekat :slight_smile:
3. srp 2009 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jejej, tak to gratulujem. Ať dál krásně roste a sílí. :wink:
Wjeruš, jo, jenže u nás jsem většinou já ten, kdo ustoupí. Takže to moc dobře nevidím. Ale budu to zkoušet.
Tak to je mazec. My se asi taky budem dohadovat ještě na porodním sále. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
3. srp 2009 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, koukám že řešíte jména...Wjeru naše jsou taky trochu z módy...
První jelikož bylo překápko...Rudolf :slight_smile: a Jinřiška..tu nám pak rozmluvili, takže jsme na papír napsali Michaela...to už se nestane :wink:
Takže druhý až to bude aktuální...Josef nebo Jinřiška :slight_smile: . Já bych teda klidně dala Františka po mé babičce, ale to by mě dcerka asi v pubertě hodně nenáviděla :grinning:
Přiznám se dobrovolně, že bych si hrozně přála holčičku, ale je to asi normální když mám doma kluka :slight_smile:
Jinak jsme se na jménech shodli...jelikož máme debilní příjmení Neuwirth...tak alspoň jsméno si vychutnám :wink:.

Gratulace k půl roku :slight_smile:

Zatím pa
3. srp 2009 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky. tak se hlásím po první rodinné dovolené. bylo to skvělé. Špindl je krásný. užili jsme si a dali si pořádně do těla a kočárek se osvedčil jako super teréňák. myslím že dostal větší zkoušky než jaké dělá výrobce. Sárinka má výškový rekord 1055 m. jen dnes šel manřa do práce a mě je nějak smutno.
byli jsme na dovče se známýma co mají o 5m starší holčinu a máme se tedy na co tešit. to už člověk fakt pak nestíhá nic jiného myslím:slight_smile:

Vero hrozně moc gratuluju!!!!!!!!

My o dalších jménech už máme jasno. u Nás to pak bude Lukáš nebo Sofie. Lukáše sme měli i teď a Sofie svedla boj se Sárou:slight_smile:
známý udělali to, že celé rodili nafotili první ultrazvukovou fotku a aby jim každý napsal jméno pro kluka i holku a pak vybírali:slight_smile:

nám včera bylo půl roku. to to letí. Wjeru gratuluju k vašemu půl roku. ve středu jdu k doktorce a pak začneme s příkrmy. mám už tak 30 skleniček. hrozně mě baví je nakupovat:slight_smile: včera jsme byli v Tescu a mají tam novou kolekci dětských věcí tak už mám koupené dvě zimní bundička a spoustu dlaších věcí. nádherné!!!!

wjeru pobavilo mě to Tvoje "občas si říkám s tímhle chlapem nikdy" ať člověk mluví s kýmkoliv tak je to stejné. já si taky občas říkám dvě děti a bude na to sama a zblázním se, ale tohle je úděl nás matek.
3. srp 2009 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a byli jste pěkně plodné a tak uf uf než jsem Vás dočetla:slight_smile:
3. srp 2009 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek