• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jihlava a okolí. Najdu tu nějakou maminu?

28. ledna 2017 
Wjeruš, my jezdíme do Telče každý rok. Akorát po porodu jsme vynechali.
8. srp 2009 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky.
tak malá má průjem a já nevím co s tím. dostala ho v pátek odpo a doktorka už nebyla na telefonu. mrkvičku jsme jí dneska dali. pěkně dvě lžičky a byla z toho vyvylená, ale když už to měla v puse tak to prostě polkla.
jen nevím co ten průjem. teplotu nemá a je veselá jako obvykle tak nevím, ale mám strach.

včera jsme byli se známýma na zahrádce U Kačaby až do devíti s malou a dnes jsme tu měli známé na grilování a bylo to moc fajn. a teď manže už zese flamendruje:frowning2: tak jsem u rozestlala u děcáku a hned ráno vyfasuje malou.
8. srp 2009 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bep, není to reakce na očkování? Naše malá měla snad vždycky po hexe trochu průjem. Určitě je dobrý kojení. To bych nijak neomezovala.
8. srp 2009 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky, zrovna vás dočítám...
Vero vy jste výletníci, Ebeny mám taky ráda, Marek je fakt vtipnej, díky němu jsem odkoukala snad celé Star Dance (teď doufám, že jsem ten název nepopletla :sunglasses: ).
Gratuluji k půl rokům, to to utíká :wink:
Wjeru vy jste taky pořád někde v luftu, viď? Jsem ráda, že se ti v Dinoparku taky líbilo, ale je to fakt až pro větší děti, viď, až tak kolem těch 4 let si myslím.
Zuzi, Verčo, vy počítáte s tím, že vám vezmou děti do školky?? Tak ve Štokách tomu i věřím, ale v Ji je to prý absolutně nemyslitelné, když je ženská s druhým doma, nemá nárok :frowning2:, s čímž mě dost nakrkli, ptž jsem právě počítala, že šoupnu Sophinku do školky a budu se aspoň půl dne moct plnohodnotně věnovat prckovi a takhle budu mít smůlu :angry: :frowning2: :frowning2:
Ke jménům - i když jsem věděli, že budeme mít holčičku, tak jsme přeci jen klučičí v rezervě taky měli, měl to být Tobiáš Adam, abych pravdu řekla, u Tobiáška bych zůstala i u druhého, ale teď jsem se zas zamilovala do jména Fabián, tak musím čeknout, jestli vůbec v českém kalendáři někde je :pensive:
Zatím pa, jdu se hrabat ve fotkách :slight_smile:
8. srp 2009 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Bep, to bude určitě reakce na očkování, Sophinka taky mívá průjem. Kojením malé jen prospěješ, to bych taky nijak neomezovala! Tak se drž!
8. srp 2009 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, vítám tě doma. :sweat_smile: Tak jak bylo u moře? A co cesta? Jak to malá zvládala?

Já teda doufám, že malou do školky vezmou. V JI je to ale fakt asi skoro nemožný.
8. srp 2009 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Bylo báječně, pak sem šoupnu nějaké fotky. Ještě se taky musím podívat na fotky od Wjerky, to jsem ještě nestihla, ale napravím.
Pěkně prospala jak cestu tam, tak zpátky, je to šikulka, jsem na ní zas pyšná :grinning: vůbec jsem nečekala, že se s tím takhle pěkně popere, když není zvyklá takhle dlouho cestovat.
Ale ty vedra nejsou nic pro mě, furt jsem byla naknedlená pod slunečníkem, jakmile jsem vylezla na sluníčko, bylo mi zle. Ale to je mi i tady, takže to vyjde nastejno.
Vero, už ti roste bříško?
8. srp 2009 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, Ty taky? :astonished: Tak to moc moc gratulujeme. :grinning: Taky bych tak za ty dva roky chtěla začít se snažit, ale nejdřív musíme dát dohromady nějaké to pořádné bydlení. A z mojí mateřský to asi moc nepůjde.
Se školkou jsem taky zvědavá, jak to dopadne. My sice bydlíme v Jihlavě, ale trvalý pobyt máme jinde. Tak kdo ví, jak to dopadne. :angry:
Vero, ona ta hospoda je otevřená tak cca 3 roky. Hned vedle centrálního parkoviště. U Zacha taky dobrý, pamatuju si, jak mě vždycky pobavily ty nápisy uvnitř. Pokaždé chodíme k supovi. :grinning:
Bep, další možnost je, že se vám začínají prožezávat zoubky. Standa má při tom průjem pravidelně. A většinou i odmítá jídlo. Kromě mlíka.
9. srp 2009 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Hani, my s Verou máme holky 14 dní od sebe, Kačenka je starší. No a teď to zatím vypadá, že druhé děti budeme mít taky 2 týdny od sebe, ale v obráceném pořadí :sweat_smile:
9. srp 2009 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Bep, jak je malý?
9. srp 2009 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, já mám břich jak meloun. Vylezl mi strašně rychle. Minimálně o měsíc dva je to vidět dřív než u prvního těhu. Akorát mě trápí špinění. Občas se mi po ránu objeví hnědý výtok, přes den je to pak dobrý. Včera ráno zase. Už to je takhle asi dva týdny. Objeví se to, pak to dá třeba dva tři dny pokoj a pak se to zas objeví. Tak jsem z toho taková mírně nervní, protože u Kačenky jsem tohle nezažila. Zítra chci zavolat doktorovi a zeptat se, jestli to mám řešit, nebo to mám hodit za hlavu. Taky jsem koukala na net, že mají ten další týden dovču, a já jsem na 18. objednaná na kontrolu. Tak se chci ujistit, jestli ten termín platí.

Leni, to je Sofinka fakt šikulka. My plánujem moře až nejdřív za dva roky. To už budou Kačence čtyři roky a druhýmu mimískovi byl byl asi rok a půl, což už se dá.
9. srp 2009 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoooj Leni, tak ses vydovolenkovala?:grinning: O fabianovi náhodou vím, že v českým kalendáři není, ale mít ho můžeš jak Fabian, tak Fabián s čárkou nad a. Moje bývalá kolegyně má to jméno taky jako jedno z variant a byla se ptát na matrice:slight_smile:

Holky, tak ymůžete mít děti na dens tejně starý, 14 dní není žádný rozdíl, to by pak byla sranda:grinning:

No my výletovali vyjímečně, manža měl 14 dní celozávodku, tak jsme ji letos vyřešili výletama:slight_smile: Ale snad se ještě někkam podíváme, než uhodí podzimní plískanice
9. srp 2009 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky napadlo mě, o v září zase posedět, když bude slušně někde na zahrádce a pokecat o prázdninách :wink:
9. srp 2009 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, doufám, že sis dovolenou pořádně užila :wink: .
9. srp 2009 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky musím vám říct, že to bylo vážně parádní a jsem moc ráda, že jsme nakonec jeli! A malá si to tam krásně užila. Příští rok prý pojedou s taťkou sami a ten další rok už bysme asi vyrazili ve 4, to budeme mít stejný jako Verča.

Wjeru se srazem souhlasím. Když tu budeme, tak jsme tam jak na koni :wink:

Vero třeba je to tím, že se ti to vajíčko usadilo dýl, než by mělo, ne? Psalas, že tam máš velký rozdíl mezi termínem od MS a podle UTZ, ne? Tak jestli to není tím. Každopádně držím pěsti, pak dej vědět, jak jsi pochodila u dr.
9. srp 2009 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, tak jsem Ti zkoukla fotky a je vidět, že si to tam Sophinka parádně užila:slight_smile: Tak snad Ty taky, když píšeš, že seš ráda, že jste jeli. Relax budeš potřebovat, pak Tě čekají pěkný hoňky :wink:
9. srp 2009 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jo, dala jsem do alba fotky vlastně :sunglasses: No byla tam vážně spokojená, ani se jí nechtělo domů a jak jsme parkovali před barákem, tak říkala: "Domů, nepůjdeme!" :grinning:

Wjeru taky jsem ti koukala na fotky, prvně mi přišlo, že je malej podobnej hodně tobě, ale pak jsem vydedukovala, že je to asi celej manžel spíš :slight_smile:

Já jsem ráda, že jsme u toho moře byli, ptž když člověk vidí, jak tam malá byla šťastná... to se nedá popsat! I když jsem nemohla vylézt na sluníčko, ptž mi bylo špatně, tak jsem se furt hrošila ve stínu, ale ráno otevřela oči a hned to bylo: "K moříčku, půjdeme?". Po obědě to samé a večer: "Do městečka, půjdeme?" Takže je to maniak na kšefty jako já :grinning:
9. srp 2009 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, fotky super. Opravdu je vidět, že jste si dovču užili. :slight_smile: Tak naše malá by asi reagovala úplně stejně. Dokázala by se ve vodě čvachtat celý den. A nákupama taky nepohrdne. :grinning: :grinning: :grinning:
9. srp 2009 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leny, za to u Tebe je to jasný, Sophinka je Tvůj odlitek:slight_smile: Mě se taky zdá, že Krýša je čím dál víc do taťky:slight_smile: A vypadá to, že i povahově, je docela kliďas, rozvážnej, tříkrát si zváží, než něco udělá...........No mám se pak na co těšit, mít na starosti dva stejný chlapi :grinning:
10. srp 2009 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, tak já ráno pro jistotu zajela k doktorovi. Naštěstí se miminku daří dobře a zánět prý taky žádný nemám. Prý to může prasknout nějaká cévka. Všechno vypadá v pořádku. Tak jsem ráda. Aspoň se nemusím stresovat. Srdíčko krásně tluče a už jsem zahlídla i ručičky. :sweat_smile:

Wjeruš, na druhou stranu je lepší mít doma kliďase než plašana. :wink:
10. srp 2009 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leny, krásné fotky. navnadila jsi mě a už se těším až přístí rok vyrazíme. i když po pravdě si moc neumím představit válecí dovolenou, ale s dětma to prostě jinak nejde.

Vero dobře že jsi v pořádku, je lepší zajet si.

Wjeru tak manža má tento týden nějakou přípravu a pak prý už jim začíná malá tak já bych pak písla kdy hraje od šesti že bysme pokecali.

Holky tak já mám pocit, že se všude rodí samí kluci. že byla éra holek a teď samý kluk, nepřijde Vám?
10. srp 2009 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bep, my jsme taky zvyklí s manžou u moře víc jezdit. Vždycky jsme si půjčili skutr nebo auto a ostrov projezdili křížem krážem. Ale s dětma to fakt asi není možný. Maximálně jeden dva výlety. Oni jsou prostě nejšťastnější, když se můžou čvachtat ve vodě. A nevadí jim, že jsou furt na stejným místě. :grinning: :grinning: :grinning:
Jinak mně taky přijde, že teď se s klukama roztrhl pytel. A doufám, že se to do jara zase obrátí. :grinning: :grinning: :grinning:
10. srp 2009 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, pěkné fotky. Hned bych jela taky. Letos jedeme do Beskyd a na Lipno, tam se taky moc těším :slight_smile: S malou se to k moři ještě nedá.

Veru, dobře, že je všechno v pořádku. Bep a Veru, okolo mě se zase rodí samé holky a za dva týdny se mají narodit další dvě.
10. srp 2009 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Vero tak to jsem moc ráda, že je vše OK, ráno jsem na tebe myslela!!!
Já jdu ráno na první odběry krve a pro průkazku. Tak si nechám prcka vyblejskout :grinning:
Wjeru, "odlitek" mě pobavil :grinning: :grinning: :grinning:
Jinak u nás v okolí se teď během týdne narodily 4 kluci :confused: Docela nevýhoda, když budou mladší, budeme pak pro holky potřebovat starší ženichy :grinning:
Můžu vám říct, že jak mi není 100% dobře, tak jsem byla ráda, že jsem sebou plácla jen na deku a schovala se před sluníčkem a bylo pro mě utrpení už jen to, když jsme šli třeba dopo na zmrzku. Večer to šlo, ale to zas pak mám své slabé chvilky od šesti do devíti, si nevyberu :grinning: :grinning:
10. srp 2009 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, ještě pořád tě drží nevolnosti? Já si ještě na průkajdu počkám do 3. září. Na odběry kvůli Downu jdu příští úterý.
10. srp 2009 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsme včera odpoledne jeli vláčkem z JI do HB. Bylo to super. Až na začátek. To se malá bála vlízt dovnitř, tak jsme ji tam museli táhnout skoro násilím. Ale pak už t překonala a bylo to super. Kačenka z toho byla nadšená a prý pojedem příště zase. :sweat_smile:
11. srp 2009 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bep, tak jo, ozvi se. A nebude manžovi vadit, že místo fandědí kecáš? :grinning:
Mě vždycky přijde, že se to střídá, chvilku kluci, chvilku holky. Ale teď kolegové od manžy čekají jeden holku a druhý kluka v listopadu, takže je to zatím vyrovnaný:slight_smile: Už si plánujou, jak se jim budou dětičky prohánět navzájem
11. srp 2009 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem naštvaná. od večera nám nejde kotel. dělali nějakou opravu a zastavili plyn a když ho pustili tak kotel už nešel. domlouvala jsem se s opravářem že mám být od jedný doma že někdy dorazí. je půl páté a nedorazil. no děs.
11. srp 2009 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
já mám pocit, že tadi ti řemeslníci na čas moc nehledí. Když jsem objednávala opraváře na pračku, tak řekl, že přijde mezi půl osmou a půl desátou a přišel ve dvě a to jsem ještě volala na centrálu a udělala haló. Celej den jsem byla s Krýšou doma, abychom ho náhodou nepropásli :angry: Mi to přijde jako pozůstatek z minulých časů
12. srp 2009 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo, tak s řemeslníkama máme taky svý zkušenosti. Člověk je musí furt nahánět, aby konečně dorazili, i když to slíbili dlouho předtím. :confounded:
12. srp 2009 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek