• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jihlava a okolí. Najdu tu nějakou maminu?

2. září 2016 
Hani, my jak kdy. Někdy do JI na Vodní ráj, někdy do HB do Kotliny a jednou jsme zkusili Humpolecký koupák. Dneska jsme zajeli do JI. Teda jen na hodinku, ale stačilo to. Malá se vyčvachtala dostatečně a pak už jí byla celkem zima.
16. srp 2009 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já nevím, mám k vodnímu rasjí celkem averzi, odrazuje mě ta masa lidí. Ale zase je hloupost nevyužít koupát přímo ve městě..........
17. srp 2009 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Wjeruš, my tam chodíme hlavně kvůli malé. Ona bazény miluje, takže v tomhle počasí je to ideální činnost. A chodíme tam vždycky až k večeru, kdy už hodně lidí odejde domů, takže vyloženě narváno tam není. :slight_smile:
17. srp 2009 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, my máme bazének na zahradě. Dneska jsme byli u sousedů ve velkém a Rudíkovi se to neelíbilo...asi moc studená voda... jinak jezdíme normálně k rybníku :wink:
Počasá je teď suoer :sunglasses: , tak holky užívejte sluníčka :slight_smile:
17. srp 2009 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi, necháš malého koupat se v rybníku? Já bych měla strach ještě teď, a to jí jsou už dva roky. Na tohle jsem docela cíťa. :confused:
17. srp 2009 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vero, já myslím, žena Vodní ráj budem chodit taky kvůli Krýšovi. Ten vodní ráj je kousek, v podstatě přejdem tu novou lávku a jsme tam. Ale fakt k tomu mám averzi :slight_smile:

Jinak si asi budu muset koupit něco na posílení imunity, měla jsem zánět žlážy, to mi řezali na gyndě, pak se mi udělal atopický exém poprvé skoro ve třiceti letech a teď se mi zase zanítil nějaký vřídek na noze, takže mám skoro 39°horečky a taky mi to řezali na chirdě. Všichni tvrdí, že je to imunitou a já už bych chtěla mít pokoj :confounded:

Od kdy jste dávali dětem jogurt? Já nevím, jestli to mám u kryši zkusit nebo radši počkt, asi bych radši počkala....

Jo a včera s ním byl manža na neurologii a pan doktor kryštůfka hrozně chválil, prý takový pokrok nečekal, byl příjemně překvapený. Tak jsme se hrdě nadnášeli :slight_smile:

No jdu do postýlky, dát si chrupetko, malej je teď na prochajdě, tak mám chvíli kid na léčení
19. srp 2009 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Wjeruš, když tam jdeš až k večeru, tak to není tak strašný. Kdyby tam byla hlava na hlavě, tak mě to taky neba. A asi zítra odpoledne tam vyrazíme zase. Hlásí vedro a sluníčko, tak toho musíme ještě využít.
Wjeruš, ty si taky teď užíváš. Pořád něco, viď? :frowning2:
Jogurt jsem začla dávat tuším tak od sedmi měsíců. Dávala jsem jen čistě bílý. Poprvý se na to šklebila, ale pak si zvykla a baštila ho krásně.
19. srp 2009 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky.
Pořád Ondrovi říkám, ať zavírá do pokoje, když tam není. No a v neděli jsem byla doma sama a hrozně potřebovala čůrat a zapomněla jsem na to sama. Standa samozřejmě vylezl na postel a spadl mi. Roztrhl si rtík a bolela ho ručička. Říkali jsem si, že to bude dobrý. Ale v pondělí pořád pobrekával, tak jsme radši valili k dr. a pak už to jelo, chirda, rentgen... Naštěstí dobrý, ale dneska se zase chytal za druhou ručičku, tak nevím, jestli to nebudeme absolvovat znovu.
Nevím, jestli ho totiž trápí ty špičáky nebo ručičky nebo něco úplně jinýho. Dopoledne to byla velká krize, nemohl vůbec spát, ale odpoledne to bylo už dobrý, večer ve vodě super a usnul i s povídáním. Nějak mě z toho bolí u srdce, pořád si říkám, jestli jsem dobrá matka, když jsem tohle dovolila... Jestli to nebude zítra lepší, máme přijít ještě na jeden rentgen, prý to občas vyleze později. Přitom bychom raději taky vyrazili k vodě.
Navíc manža je minimálně na týden pryč, tak z toho mám opravdu radost.

Jogurt jsme dávali taky tak od toho sedmýho měsíce. Bílý holandský. Standa ho baštil o sto šest. On vlastně nikdy nebyl vybíravý. I teď hodně baští. Ale zase lítá jako drak, tak to vyběhá.
19. srp 2009 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hani, snad to bude dobrý. Někdy se fakt dětem poštěstí a vypadá to strašlivě. Ale většinou se z toho oklepou hodně rychle a nic jim není.
20. srp 2009 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hani, já myslím taky, že to bude OK. Je toho na Tebe moc, ještě jsi na to sama. Pochybuju, že nějaká matka uhlídá sovje dítě na 100% tak, že se mu nikdy nic nestane. A děti se fakt oklepou rychle
20. srp 2009 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
No naštěstí dneska dobrý. Běhá jak drak, už zas nebrečí, když zakopne, hračky bral do obou ručiček. Tak jsem si dneska i troufli do bazénu. Konečně se přestal bát vody. Dokonce se i zkusil dneska potopit. Větší děs jsme z toho měla já, než on. :grinning: Děti jsou prostě živý a asi když se to začne s boulema a odřenima sypat, brzy se to nezastaví.

Měla jsem z toho děs, protože mi doktor říkal, že děti míň vnímají bolest a klidně to může mít zlomený a takhle s tím lítat. Navíc manžel měl jako malý odvápnění kostí, tak se bojím, aby se to neopakovalo. Ale prý by nemělo. :slight_smile:
20. srp 2009 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hani, na boule a odřeniny si zvykej. Je to na denním pořádku. :grinning: Naše malá někdy vypadá, jak kdybychom ji týrali. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Tak jsme zase zajeli odpolko na Vodní ráj. Tentokrát jsme tam přijeli v pět. A bylo tam ještě 2000 lidí. Děsný. O půl šestý už se to trochu vyprázdnilo. Říkala jsem si, že dneska by tam mohlo být míň lidí jak v neděli odpoledne, ale bylo to snad ještě horší. Asi bylo větší vedro a lidi po práci vyrazili do bazénu.
20. srp 2009 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, holky

Hani - u nás jsou taky boule a odřeniny na denním pořádku, občas i škrábanec od kočky. Sice se snažím ho mít pořád na očich, ale někdy si člověk prostě dojít na záchod musí :confused:

Wjeruš - já jsem dávala jogurty až tak od devátého měsíce...jenže jsem pořád kojila...tak doktorka říkala, že se nějak zvlášť chvátat nemusí. Davám bílé jogury do teď...holadský a selský :wink:

Vero - my chodíme k čerňáku, je to jeden z nejčistších rybníků v okolí...Rudík si víceméně máchá jen nožky :wink: . Myslím, že ta chlorovaná voda taky neni nic moc extra pro děti ...a hlavně ta masa lidí co se tam koupe najednou...to je ale špíny :grinning: ...
Jsem z vesnice, tak prostě některé věci beru jinak :wink:

Jinak dneska psal Ruda, že už se vracejí domů...tak snad dorazí v sobotu, jupí :wink: :sunglasses:
20. srp 2009 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ono stačí, i když dítě hlídáš a jsi u něj, tak někdy prostě stačí mžik a už je neštěstí na světě. Prostě nestihneš zareagovat včas. :unamused: Ale dítě to taky potřebuje. Když se nestane nic hroznýho, odnese to jen boulí a odřeným kolínkem, tak je to v poho. Aspoň pomalu získává pud sebezáchovy. :wink:

Zuzi, na Čerňák jsme taky jezdili. Většinou jsme tam zajeli na kole. Akorát od doby, co jsem byla těhotná s Kačenkou, jsme tam nebyli. Čerňák je vážně príma a krásně čistý. Nebo aspoň tenkrát byl. :sunglasses:
21. srp 2009 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je fakt, jak by děti získávali zkušennosti a pud sebezáchovy, kdyby se jim nic nestalo. Dokud je to neohrozí na životě, tak o nic nejde. A jim se bolístky hojí rychle :slight_smile:

No já právě nekojím, zvládla jsem do tří měsíců plně a do šesti částečně. Pak jsem o mlíčko přišla, částečně ze zdravotních důvodů a částečně ze stresu. Mrzí mě, že jsem to nezvládla dýl, hlavně, když jsme o to ze začátku tak bojovali, chtěla jsem kojit aspoň do roku, ale tak si říkám, že aspoň ten půlrok jsme nějak zvládli, tak taky dobrý. Na to, že jsme v nemocnici přikládali poprvé až někdy pátý den a odsávačku jsem si tam musela vyřvat až asi třetí den, co by člověk chtěl :wink: Tak s jogurtem počkáme do těch 7mi měsíců.

Zuzi, tak vidíš, už bude manža doma, tak ses dočkala :slight_smile:

Vero, to je přesně proč mě ten ráj tak odrazuje, 2000 lidí to je mazec :slight_smile:
21. srp 2009 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Wjeruš, přesně tak. Já jsem dokonce viděla i nějaký dokument ohledně padání dětí. Děti, které rodiče pořád při pádu chytali, padali přímo na záda, takže bylo větší riziko rány do hlavy. Ale děti, které rodiče nachali padat bez chytání (samo záleží odkud, někdy je potřeba je chytit), padali mnohem bezpečněji. Prostě dítě se musí otlouct, aby poznalo, jak na to. :sunglasses: Je to drsný, ale jinak to asi nejde.
Wjeruš, i ten půlrok kojení je bezva. :wink: Důležitý je, že ses snažila. Znám jednu maminu, která odmítla kvůli postavě dítě kojit. Hned po příjezdu domů z porodnice, vrazila malé flašku. Tohle prostě nepochopím. :confounded: Stejně jsi to zvládla bravurně, když jste měli ze začátku takový problémy. :wink:

2000 lidí už je teda síla. Těch 1500 se dá ještě přežít. Ale při těch 2000 už se i těžko hledá místo. Ale co by člověk pro dítě neudělal, že? :grinning:
21. srp 2009 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já ted narazila na tému "Nechcem kojit" zakládala ji nějaká těhule a jako důvod psala, že se ji hnusí představa, že ji něco casnuje prso. :unamused: Tak nechápu, proč někdo takový chce mít děti, fakt ne. Něco jinýho je, když se nezadaří, třeba se dělá mlíčka málo, nebo to prostě ze zdravotních důvodů nejde.

Jojo pro naše zlatíčka toho člověk vydrží :grinning: Duofám, že to pak ty děti ocení a nebudou třeba v pubertě moc prudit :grinning: :grinning: :grinning:

Já mám teď radost, objevila jsem na netu hračky do vody a bezva stavebnici pro děti od 9 měsíců, tak už má Krýša první dárek pod stromeček:slight_smile:
21. srp 2009 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, 2000 lidí??? Mně teda i těch 1500 přijde jako síla. :astonished: Je vidět, že jsem tam ještě nikdy nebyla. :sweat_smile: Bývá to tam tak hrozný i v zimě v krytým bazénu?

S tím kojením je to teda síla. Pořád se říká, že kojení je to to nejpřirozenější a nejdůvětnější, co matka může dítěti předat. Já kojení obrečela, ale nedalo se nic dělat. Spíš jestli to nebude o tom, že láhev je pohodlnější. Hned je vypitá, žádný půlhodiny u prsa. Lhala bych, kdybych řekla, že za tohle jsem nebyla ráda, ale pořád si myslím, že kojení je kojení. Bohužel mi nebylo dopřáno. No ani se nedivím. Bych ho taky mohla pěkně umačkat. V sobotu jsem si kupovala novou podprsenku a s hrůzou zjistila, že už potřebuju F. Plastika mě fakt nemine. Jen mě nepotěšilo, že se doporučuje každých 10 let jí zopakovat. :angry:
21. srp 2009 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hani, v krytým je to většinou v pohodě. Občas se teda sejde víc dětí, takže to pidibrouzdálko je plný, ale většinou jsou tam třeba jen tři čtyři děti, takže pohoda. A ve velkým bazénu taky paráda. Hold letní koupaliště je víc žádaný, když jsou hice. Moc míst, kam se jít ovlažit kolem JI není, takže to podle toho vypadá. :unamused: Ale těch 1500 lidí už je snesitelných. Ono se to na tom velkým prostoru rozprostře, takže je i na trávníku celkem dost místa k ležení.

Hani, prostě někdo nemá to štěstí kojit. Ale nejhorší je, když mamina může a nechce. Přece jen jako matka by měla chtít pro své dítě to nejlepší. A co je lepší k papání než mateřské mléko? Hani, ale když máš velký prsa, tak bys přece kojit mohla. Spíš byl problém s mléčnýma žlazama, nebo něčím podobným. Moje známá má taky obří prsa a mimčo kojila hodně dlouho bez problémů. Já mám teda opačný problém. Nosím tak A, ale taky jsme s kojením válčili. Naštěstí jsme přikrmovali tři měsíce a pak jsem se rozkojila a trochu UM jsme dávali vždycky jen před spaním. Jinak jsem v podstatě plně kojila. A s kojením jsem sekla úplně po prvním roce. Jsem zvědavá, jestli u druhýho budu kojit plně hned, nebo zas budem muset přikrmovat. Mělo to taky své výhody. Mohla jsem třeba na dvě tři hodinky vypadnout a malou mi pohlídali rodiče a nakrmili ji stříkačkou UM.
21. srp 2009 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já myslím, že kojení s velikostí prsů nějak nesouvisí. Hani, já na tom byla stejně. Když jsem měla mlíka míň a míň, tak jsem to taky obrečela, mrzelo mě to. No nedalo se svítit.Tak doufám, že u druhýho si toho potom užiju víc. :slight_smile:

No s tím koupánim je to fakt. Kolem JI nějak moc možností na koupání není a jak dlouho se na koupaliště v JI čekalo, tak je jasný, že je tam spousta lidí. A jezdí sem i dost zdaleka, olikrat se mě někdo z auta ptal, jak na vodní ráj
22. srp 2009 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, dneska budou mít asi venku na Vodním ráji dost prázdnýho placu. :grinning: :grinning: :grinning:
22. srp 2009 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojky ve spolek :sunglasses:

Wjeru, já jsem jogurt dávala tuším až od 8mého měsíce, ale já jsem do roka a čtvrt kojila, takže tím se mi všechno posouvalo, ty jsi i s příkrmy začínala mnohem dříve než my. Jinak taky chápu, když ženská nekojí, ptž o mléko přijde a prostě to jinak nejde. Ale když může a nechce, tak je to smutné. Zrovna na té dovolené jsem se bavila s tou kamarádkou, že její brácha čekají v září chlapečka a že ona určitě kojit nebude, že si určitě najde nějakou výmluvu, ptž už té mé kamarádce pořád říkala, aby kojit přestala, že je to na prd! Nechápu! Prsa má pak člověk jinačí, to mě taky dost překvapilo, že to bude až tak drastické, ale tak už jsem smířená s plastikou, takže to nějak neřeším :grinning:

Na Vodní Ráj nechodíme vůbec, já to chlapovi zakazuji, přijde mi, že se tam dá ledasco chytit, ale letos mě jednou zlanařil, tak se byli s malou cachtat v brouzdálku a já se schovávala tiše ve stínu a modlila se, abychom už šli domů :sunglasses:

O dovče napíšu víc buď večer nebo během zítřka, ale byl to totální propadák. Prostředí moc hezké, ubytování super, lidi báječní, ale naše madam se prostě rozhodla, že bude MAMÁNEK a že mi tu dovolenou znepříjemní, jak jen to půjde a podařilo se jí, takže jsem ve Čt odpoledne šlápla nas... na zmizík a řekla jí, že jí pošlu někam na převýchovu, aby si mě pak vážila! Takhle mě vytočit ještě nedokázala, to vám povím.

Musím běžet, zatím papa
22. srp 2009 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vero, no říkají, že vlastně prsa jsou z části mléčné žlázy, z části sval a z části tuk. A když je toho tuk moc a utlačuje právě ty žlázy, tak se mlíčko netvoří. Což byl zřejmě můj případ. :sweat_smile:

To jo, dneska se teda udělalo fakt hnusně. Byli jsme venku jen chvíli ráno a to odpoledne doma se Standou mi fakt dalo zabrat. Jak je doma, jen se vzteká, se vším tříská. Ovšem venku je to zlatíčko. :angry:

Byli jste někdy s dětma v City parku na nějakém tom divadle?
22. srp 2009 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, já jsem nervák a Standa mě nerví docela často. Držím palce, ať se z toho brzy vzpamatuješ. :wink:
22. srp 2009 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak máme doma zase zvíře:slight_smile: Vyfásli jsme od našich morče Fanyna:slight_smile: teď jsme ho přivezli. Ségra si domů přitáhla papouška a ty dva na sebe děsně řvali, tak je Fanyn u nás

Leny, tak o dovče poreferuj, jsem zvědavá a hlavně hledáme tipy, kam vyrazit příští rok :slight_smile: Holt někdy to ty děti umí všechno zpříjemnit
22. srp 2009 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, on si člověk něco naplánuje a děti mu to často (nebo spíš skoro vždycky) nějak překazí. Taky jsem zvědavá na povídání o váší dovče. Až bude čas, tak písni. :wink:
A co kontrola? Kdy tam jdeš? Já byla v úterý na krvi a za dva týdny mě čeká UTZ.
23. srp 2009 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ono se říká, že holky, co mají velká prsa mívají s kojením potíže, že většinou mléka moc nemají, ale mé dvě kamarádky jsou (ta jedna spíš byla, teď je jak lunt) prsaté a s kojením problémy neměly. Tak se tomu taky nedá moc věřit.

Wjeru, to jsou sice chatičky, ale není to pro "normální" veřejnost, víš, takže typ asi moc nedám, bohužel :confounded:

Teď je malá doma zlatá, hlavně s taťkou je ve svém živlu, ale tam jsem se fakt nemohla hnout. Na záchod jsem mohla jen když spala, jinak jsem měla vše s asistencí. Což o to, to by ještě šlo, ale rozhodla se, že se bude bát dědečka toho chlapečka, co tam s náma byl, takže pokaždé, když prošel, tak byl řev. Pak se jí stalo snad vše, co se jí stát mohlo - první klíště v životě a hned na pipině, první večer se rozeběhla, zapomněla, že tam jsou dva schody, ty samozřejmě v plné rychlosti přeskočila a spadla hlavou přímo na beton (boule nebyla, jen modřina). Další den lezla z bazénu a narazila si nohu nad kolenem - to jsem si myslela, že se zas jen maličkato bouchla, jak je jejím zvykem a hned že dělá zbytečné scény, tak jsem jí seřezala a než jsme došly na deku, tak měla nad kolenem modřinu, tak mě to pak mrzelo, že dostala neprávem. Jenže já furt držím a ovládám se a pak prostě bouchnu a většinou když se to nehodí :frowning2: Pak jí ďobla vosy, na krk 2x (ďobla a jak si jí přimáčkla, tak podruhé), odpo u bazénu ještě potřetí, do břicha. Takže víceméně furt jen ječela. S tou babičkou, co tam byla, tak s tou taky nechtěla jít na procházku, když šla s malým, takže mi furt visela na krku a většinou ječela, ptž na ní někdo promluvil, podíval se nebo se jí dotknul :angry: Vím, že kdybych tam sebou měla buď švagrovou nebo maminu, že by to taky bylo o něčem jiném, ale v tu chvíli jsem si říkala, že fakt nemá cenu, abych jí brala kamkoliv ven, že je to stejně zbytečné!

Takže jsem ve Čt během 10ti min. sbalila, přitom jsem měla monolog, malá jen seděla a koukala. Většinou, když jí nadávám, tak bulí, ale tohle jen koukala a pak mi řekla: "Mamko, nezlob se!" Takže jsem jí vyhrožovala, že jí šoupnu na dva týdny do děcáku, aby si mě začla vážit, že bude jezdit pravidelně k babičce a že jí nebudu brát nikam ven, že budeme celé dny sedět zavřené doma a čekat na tátu, až si jí po práci vezme někam na houpačky.

Nevím, co to je za období, ale už jsem z něj neskutečně vyčerpaná. Dnes si jí brala na odpo švagrová, přijel pro ní brácha a jak jsem jí dávala do auta, tak zas scéna, že jen s maminkou, ječela, jak kdybych jí rvala nohy zaživa, no děsný! Jsme si s tou kámoškou říkaly, jestli to třeba není taky tím, že bude hold dítě, které se cítí dobře jen na místech, která už zná a s lidma, které zná. Vážně těžko říct :frowning2:
23. srp 2009 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak Ruda dorazil v So odpoledne. No výlet asi super...ani jsme ještě neměli zas tak moc času to probrat...

Kojení - já jsem prostě od začátku těhotenství, chtěla kojit a hodně jsem o kojení četla. Vůbec mě nenapadlo, že kojit nebudu ( něco jiného je když to opravdu nejde ). Prsa jsem měla taky větší - to už je dávno :grinning: , teď mám rozpláclé trojky :grinning: ...Hned po skončení kojení jsem z toho měla depku, ale teď už je to v pohodě...prsa se trochu zlepšily a hlava se s tím smířila :wink:

Jo děti - ségry druhej kluk (3 roky ), to je taky takové kvítko, takže vím o čem mluvíš :wink:

Dneska jsem Rudíka ostříhala, tak jsem zvědavá co na to táta až přijde z práce ...
24. srp 2009 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leny, to já myslím, že má Sophinka jen takový období a přejde ji, ale užiješ si:slight_smile: Pak ji to přejde a bude to zas lepší. Ale jak jsi líčila tu dovču, tak to musel být záhul pro obě dvě. Chudák Sophinka, potkalo ji co mohlo a Ty sis asi neodpočala.

ŠKoda toho tipu, no nic, porozhlídnem se jinde :slight_smile:

Já jsem teda kojila jen těch šest měsícců, tak se mi prsa a tak nezměnily, ale za to mi po skončení kojení začalo chutnat. Částečně jsou to i ty stresy, ale už se musím začít hlídat.

Dneska jmse bylikouknout na židličku, autosedačku tu větší a golfky a KONEČNĚ i manža uznal, že objednáním přes net hodně ušetříme. Tak začnem nakupovat :slight_smile:
24. srp 2009 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi, stříhala jsi malýho poprvé? To bude Ruda koukat, co? :grinning:

Leni, děti jsou nevyzpytatelný. Někdy v poho a z toho nadělají šílený cirkus. Ale je fakt, jak to popisuješ, tak malá měla zrovna hodně smolný týden. Když se to sejde, tak nejlépe všechno najednou. Ale Chorvatsko bylo super, ne? A to bylo pro ni taky neznámý prostředí. Takže si myslím, že jí prostě akorát nesedlo těch pár dní. Příští dovča bude určitě v pohodě. :wink:
24. srp 2009 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek