• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jihlava a okolí. Najdu tu nějakou maminu?

28. ledna 2017 
Monaberuska,drž se :grinning: :grinning: :grinning: to se domů vrátite tak akorát na štědrý den :grinning: :grinning: Přeji ti krásný a klidný porod :wink: :grinning: :wink:
17. pro 2007 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moni, držím pěsti, ať jsi do vánoc doma. :wink:
Holky, já teď chodím taky k Poustkovi a jsem moc spokojená. Předtím jsem chodila k Majerovi. Ten byl dobrý, ale deptala mě jeho sestra. Po první těhotenský poradně jsem od nich radši utekla k Poustkovi. Tam je tak zlatá sestřička. Prostě nebe a dudy. A má v ordinaci UTZ, takže parádička. U Majera mě poslali na UTZ do porodnice a tam za něj chtěli 300 - vyděrači. :angry: U Poustky jsem za nic platit nemusela. Už k němu chodí několik mých kámošek a jsou taky spokojený. Jo, a vždycky mi dělal 2D, ale jednou zkoušel 3D. Jenže se v tom ještě moc nevyznal. Ale počítám, že brzy bude dělat i 3D. Je to dost pokrokový doktor. :dizzy_face:
17. pro 2007 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Monaberuska, tak se drž :wink: Holky teda co to tu čtu, doufám, že nebudu mít důvod odcházet od Poustky, protože je to tam fakt dobrý, ale kdyby, tak alespoň vím že k Majerovi neeee.
Jo holky, jedna moje kámoška, když k němu přestoupila, tak mi ríká:"ty vado já jsem si připadala jako v Růžovce u Šebka..." :grinning: :grinning: :grinning:
Já osobně si spíš přeju, abych si připadala jak v Růžovce při porodu :sweat_smile:
17. pro 2007 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pufino, budeš, neboj. :wink: Hlavně se z porodu předem nestresuj. Existují i horší věci na světě. :wink: To mimčo za to stojí přeci. :sweat_smile:
17. pro 2007 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja jsem chodila cely tehotenstvi k Brozovy, byla jsem spokojena, prisla mi celkem takova pecliva, kazdou poradnu ultrazvuk (az moc na muj vkus), sestra taky v pohode a hlavne jsem tam nemusela cekat. Kolikrat byla plna cekarna i kdyz se objednavalo na cas a sestra nas tehule brala hned. Akorat se na me doktorka netvarila kdyz jsem rekla, ze jdu rodit do Brodu, nevim proc. Jo a neschopenku mi nabizela na kazdy poradne, i kdyz jsem nemela zadne problemy
17. pro 2007 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vero, děkuji. Myslím, že se nestresuju, ale jak se to blíží myslím na to to je jasný, mimčo za to stojí - s tím jsem do toho šla :grinning:
Kitko jestli se můžu zeptat... proč si jela rodit do Brodu - nějaký špatný zkušenosti s Jihlavou???
17. pro 2007 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nemam zadne zkusenosti s Jihlavou, vubec jsem o ni neuvazovala. Proste jsem mela dobre reference na Brod od segry, kamaradek ... byla jsem se tam v tehu podivat a libila se mi porodnice i personal
17. pro 2007 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Já jsem na HB slyšela taky jenom chválu, ale pak jsem tady psala o tom, co jsem slyšela, když začla mít holka problémy a řekla, že rodila v HB, tak jsem to radši nechtěla riskovat a hlavně jak jsem to měla vyvolávaný, tak ani nevím, jak by to šlo udělat :slight_smile:
Mamina mi říkala, že poslední měsíc před termínem je nejhorší a měla pravdu! Člověk už jen čeká a furt nic a je to fakt hrozný! Ale už se vám to holky blíží :sunglasses:
17. pro 2007 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
No to je paráda holky jak se nám to tady rozjelo víc hlav víc ví :grinning:
Táta nakonec přijel a tak jsem na vás neměla moc času a kokám mona je pořád vcelku :grinning: :grinning: úplně tě chápu já jsem to taky už chtěla mít za sebou ale věř mi fast to přijde :grinning: :grinning: Leda že by jsi měla předstíraný těhotenství ale to už by snad někdo poznal :grinning: :grinning:
A co se týče toho kde rodit opravdu by si každá mamča měla uvědomit že čím blíž je porodnice tím líp protože i když se třeba včas dostane k porodu můžou nastat komplikace v pozdější době a věřte mi že v každý nemocnici se na to kouká :unamused: :frowning2:
A jak jsem četla ty příspěvky na tu sestru mě by to vůbec nenapadlo si vybírat doktora podla sestry ale asi na tom něco bude já chodím k Šefčíkovi a ten má sestru úplně super tak asi proto mě nenapadlo že by to nějkde mohlo být jiný :slight_smile:
17. pro 2007 ve 23:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gabi, jasne, ze kdyz mas komplikace, tak nevymyslis a jedes do nejblizsi porodnice. Ale v Brodu si prece za chvili a prvni porody se rozbihaj dost pomalu, ze pul hodinka vetsinou nehraje roli. A navic ja jsem si tam volala jeste z domova a radila se s PA jestli uz mam jet :slight_smile:
17. pro 2007 ve 23:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jasně v tom tě úplně chápu ale jak už jsem psala jedna známá taky rodila v Brodě ale asi za čtrnáct dní nato začala dost silně krvácet a protože měla Jihlavu blíž tak tam jela a tam ji při zjištění že rodila v Brodě vyhodili nerada bych se s tím setkala :frowning2:
18. pro 2007 v 00:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Gabi, tak už vím, kde jsem to "slyšela" s těma komplikacema :grinning:
18. pro 2007 v 08:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moni, třeba to ještě zvládneš přenášet přes vánoce. :wink: Nebo budeš mít krásný dáreček na Štědrý den. Kámošce se narodila holčička taky na Štědrý den a vůbec jí to nevadilo. Aspoň jsou to pak nezapomenutelný vánoce. :wink:
Já jsem teda rozhodnutá podruhý vyzkoušet Brod. Ale mám to jednodušší, protože se budem stěhovat do Štok a to je přesně v polovině mezi JI a HB. Takže prašť jako uhoď. :grinning:
18. pro 2007 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky:slight_smile:
takže to mám jasný ve čtvrtek mám nástup na vyvolávačku, jestli teda ještě za ty dvadny neporodím:slight_smile:ale nakonec jsem se rozhodla že v Jihlavě rodit nebudu:frowning2:
kitka123 a co v Brodu dobrý viď???
18. pro 2007 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Mona, takže jdeš nakonec fakt do HB?
Já jsem na vyvolávačku nastoupila taky ve Čt a v Pá dopo jsem rodila :slight_smile:
No tak to na tebe budeme myslet!!! :wink:
18. pro 2007 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
lenycka:slight_smile:
jo tak jo, mám strach ale zároveň už se i těším že už to budu mít za chvilku za sebou:slight_smile:jojo do HB nakonec:slight_smile:mám i DR.která tam normálně pracuje takže mi bude zavádět tu tabletu:slight_smile:a tobě zaváděli tabletu??a za jak dlouho ti začali kontrakce??mám strach že než to začne tak uplyne týden.... :wink:
18. pro 2007 v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No já jsem nastupovala ve Čt, večer vyšetření, odběr krve (ale to nevím, jestli nebylo jen u mě, páč mi při posledních testech zjistili chudokrevnost, tak prý kdybych moc krvácela...) a zavedli mi tabletku na noc na dozrání čípku.
Ráno v sedm mě šoupli na hekárnu, vyšetření, druhá tabletka a o půl osmé jsem cítila první šimrání, jsem se ještě ptala sestřičky, jestli je možný, že už mě to jakoby šimrá v zádech (něco jako když máš srajdu :grinning:) a ona že jo a rychle odešla no a od půl 10 jsem měla už kontrakce jak sviň, jsem tam řvala o 106, se na mě přišel podívat i dr., že jestli jsem v pořádku :sweat_smile: no a v 11:43 jsem to měla za sebou :grinning:
Ale večer předtím jsem se tam bavila se sestřičkou a ptala se jí jak to u těch vyvolávaných chodí a tak a říkala, že není pravidlem, že při prvním vyvolání musíš porodit, ale to nebude tvůj problém, když už se otevíráš :wink: Když by ti ta tabletka nezabrala, tak ti pak lupnou ještě jednu a pak uvidíš, pak ti to uteče raz-dva :wink:
No jsem zvědavá jak nám to tady pak budeš líčit, každopádně budete mít Markétku pod stromeček, to bude krásný :grinning:
18. pro 2007 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
To by byla sranda kdyby to na tebe přišlo dřív ale už je to dobrý máš už jasno že půjde ven :grinning: Mě to taky vyvolávali přišla jsem ve středu ráno udělali mi vyšetření večer mi dali tabletu ve čtyři ráno jsem cítíla to šimrání jako lenycka ale to ještě šlo pak mi dali v osm další no a v devět to začalo šílený bolesti ale já jsem měla tu nevýhodu že jsem se vůbec neotvírala tak mě museli prasknout vodu pak mi dávali něco v infuzi a porodila jsem až o půl sedmé ale jak říkám to není tvůj případ ty už se otvíráš a tak si právě myslím že to třeba bude dřív moc ti přeju at ti to rychle uteče budu se moc těšit na tvé zážitky akorát bych ted nedoporučovala sledovat ordinaci v růžové zahradě dnešní díl opravdu nebyl k porodu :frowning2:
18. pro 2007 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mona v Brodu dobry :slight_smile: Samozrejme se tam asi trochu vymenil personal za ty dva roky a vzdycky clovek natrefi na nejakou protivnou sestru, s tim se musi pocitat. Me tam stval detsky doktor, ale ten uz urcite sel do duchodu. V porodnici byli vsichni perfektni.
Budu drzet palce a tesim se, ze pak poreferujes jak to probihalo. Pocitam, ze na stedry den by vas uz mohli pustit domu vid (patej den)? Tak to budou krasny vanoce :slight_smile:
18. pro 2007 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky:slight_smile:
No to jsem teda zvědavá kdy mi tu tabletku zavedou???mám nástup v 7:00 ráno to říkala DR.že mě vyšetří a dají tabletku, to jako ráno??asi jo co??hm jsem ztoho celá jelen:slight_smile: :grinning: :cry: no taky jsem slyšela že to nemusí hned zabrat, tak uvidíme, byla bych ráda, a manžel byl s váma??pořád přemýšlím když mě vyšetří a dají tu tabletu tak jestli tam bude moct semnou být???než to začne???strašně bych chtěla:slight_smile:takže jsme zvědavá, prý u vyvolávání jsou ty bolesti mnohem silnější ale že to většinou trvá míň hodin???no každopádně to brzy poznám že??ale kéž by mi to dneska třeba se samo rozjelo:slight_smile:no já vždycky musím mít něco extra u mě nikdy nic není v normálu, takže kdoví jestzli do mě nebudou muset narvat 100 tablet ayb se vůbec něco začlo dít:frowning2:ach jo:_( :slight_smile:
18. pro 2007 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Mona, přesně tak, při vyvolávání jsou bolesti daleko rychlejší, intenzivnější, ale netrvá to tak dlouho! To mi právě říkala ta sestřička večer předtím, ale nechtěla jsem tě tím děsit :grinning:
Když máš přirozený porod, tak se ti bolesti rozjíždějí pozvolna, máš čas se na to "psychicky" připravit. Tady je to takovej šrumec, že jen čučíš :sunglasses:
Mně taky praskali plodovku, ale otvírala jsem se normálně... asi spíš že už bych byla otevřená a plodovka nic, tak asi proto. Nebo se plodovka praská jen proto, že se ženská neotvírá? To by bylo divný, páč to u mě jelo jak po másle :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. pro 2007 v 06:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moni, neboj, to zvládneš. :wink: Kámošce taky zaváděli tabletu. Ta nezabrala, tak jí dali ještě jednu a po té se to taky rozjelo pěkně rychle. Určitě do tebe nebudou muset narvat milion tablet. :wink:
Já jsem teda rodila přirozeně, ale když mi asi po 10 hodinách začaly slábnout kontrakce, tak mi dali kapačky na posílení kontrakcí. Myslím, že je to podobný jako vyvolání. Jsou to pěkně silný bolesti. Manželovi jsem málem rozdrtila ruku. :grinning: Ale zas to netrvalo několik hodin. Asi za hodinku po kapačkách jsme začli tlačit. :wink:
19. pro 2007 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky:slight_smile:
tak jo, takže mi jdem oholit a připravit se a brzo spínkat:slight_smile:ráno brzy vstáváme, prý mám být najezená:slight_smile:takže mám připravit manžela na to že mu můžu rozdrtit ruku jo??tak už abych to měla za sebou sakra:slight_smile:takže pak písnu:slight_smile:
19. pro 2007 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Řekla bych, že se asi moc nevyspíš, ale neboj, zvládneš to levou zadní a budeme na tebe myslet :grinning:
Ať to máš co nejrychlejc za sebou a malá tě moc netrápí :wink:
19. pro 2007 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moni, myslíme na tebe. :wink: Ať to máš brzy odbyté. :slight_smile:
20. pro 2007 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já mizím. Všem chci popřát nádherné, pohodové svátky a bohatého Ježíška. :dizzy_face: :wink:
Moni, držím pěsti. Už se těším, až si přečtu zprávičku, že je Markétka na světě. :wink:
20. pro 2007 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem moni nestihla ale myslím že to zvládla porodit i bez mýho přání protože stejně jsem na ní myslela a tak věřím že ted leží v nemocnici vedle sebe má toho borečka a nemúže ani spát jak se na něj pořád dívá jak jsme do dělali asi všechny :grinning: moc moc jí přeju at jsou hlavně zdraví.
No a vám ostatním taky přeji všechno nejlepčí k vánocúm i v novém roce protože nevím kdy se sem dostanu krásný svátky vám všem hlavně zdraví a pohodu :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :wink:
20. pro 2007 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Maminy :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: .Přeji vám všem TY NEJKRÁSNĚJŠÍ VÁNOCE,HODNĚ ZDRAVÍ ,ŠTĚSTÍ A LÁSKY PRO VÁS RODINU A VAŠE KRÁSNÉ DĚTIČKY A KRÁSNÝ NOVÝ ROK.

Jakpak se má Mona a její Markétka.Má někdo info kdy rodila?
22. pro 2007 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
I my se přidáváme s přáním krásných Vánoc, hodně dárečků pod stromečkem (to je spíš přáníčko pro ratolesti :wink:) a pohodu a pohodu a pohodu :grinning:

Já o Mona nemám žádné zprávy, ale myslím, že jestli včera rodila, tak je pustí domů až v úterý, takže na Štědrý den budou asi ve špitále :unamused:
22. pro 2007 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vsak si udelaji stedry den dodatecne, hlavne, ze bude mit u sebe ten nejkrasnejsi darecek :slight_smile:

Preji vsech krasne a pohodove vanoce :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
23. pro 2007 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek