• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jihlava a okolí. Najdu tu nějakou maminu?

2. září 2016 
Jojo Mel, to je ona. No já se tam půjdu podívat a uvidím.

Neboj, dva roky je doluhá doba a to zas třeba budeš v JI. A když tak v těch menších městech nebo vesnicích není žádnej problém dostat dítě do školky, pokud tam školka je, co teda vím. Třeba se Ti tam začne líbit tak, že zpátky ani nebudeš chtít. To stěhování Ti teda nezávidím, to musí být chaoz
4. zář 2009 v 17:51  • Odpověz  • To se mi líbí
Mel, určitě se ti bude v Telči líbit. Jak se člověk někam netěší, tak pak se mu to tam nakonec zalíbí. :wink:
4. zář 2009 ve 21:20  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Mel, Telč je přeci hezká, tam se rozkoukáš hned a určitě si tam brzy najdeš nějakou kámošku se stejně starým dítětem, uvidíš :wink:
5. zář 2009 v 07:49  • Odpověz  • To se mi líbí
No ono ani tak nejde o tu Telč,ale o to, že budeme s babičkou a o ty podmínky v baráku.Ale to ani nebudu rozepisovat.Prostě je to taka za čas se uvidí.
5. zář 2009 v 08:45  • Odpověz  • To se mi líbí
Mel, jestli je to starší barák, tak bych se toho zas tolik nebála. My jsme šli z paneláku do starého skoro 100 let neopravovaného domu, taky k manželový babičce. Měli jsme to na přechodnou dobu, než postavíme domek, ale nakonec jsme tam ztvrdli 3 roky. A po pravdě, i když tam byla na chodbě strašná kosa, plíseň a smrděl tam záchod (v podstatě tam byla díra do země a na něm záchodová mísa), tak se nám pak ani do novýho nechtělo. Byla to taková srdeční záležitost. Ale záleží, jaký mezi vámi panují vztahy. Jestli budete mít trochu soukromí a jestli se s babičkou snesete. Snad to bude v pohodě a budete tam spokojení. :wink:
5. zář 2009 v 09:18  • Odpověz  • To se mi líbí
Zatím je to Vero s babičkou v pohodě.Ale co s tím udělá to soužití,nevím.Ten záchod něco podobného a není teplá voda,takže ohřívat na vše a v koupelně kotel na ohřívání vody.Ale jasně,že to půjde.Jen mi vadí,že si tam nemůžu vzít všechno svoje nádobí,babičce toho stačí míň a nevím,co se mi tam vejde mého.Navíc dost špatně vidí,tak je zvyklá mít všechno na svém místě a šahá po paměti.Tak si tam musím zašít svou skříňku a dát si tam jen to nejdůležitější.A toho je,že :grinning:
5. zář 2009 v 10:49  • Odpověz  • To se mi líbí
Mel,t ak s tou vodu to příjemný není, ale jak píšeš, je to na přechodnou dobu, tak to zlvádnete, S tím nádobím Tě chápu :wink: No bude to těžký rozhodování , co teda potřebuješ. Myslím, že časem to soužití vyladíte :slight_smile:

My se byli odpoledne podívat na těch hasičích co byli na náměstí a zrovna jsem stihli příjezd Rakušáků s historickými vozidli, tak to bylo takový hezký. Krýšu to teda moc nebralo, normálka vždycky kouká, oči jak tenisáky a teď nám přišel takovej unavenej. Manža tam okoštoval gulášek:slight_smile: Takže spokojenost na všech stranách, akorát teda dost fučelo
5. zář 2009 v 18:45  • Odpověz  • To se mi líbí
Mel, tak to máte hodně podobný podmínky jak my. Já z toho měla tenkrát hrůzu, ale nakonec jsem si tam tak zvykla, že jsme se ani pomalu nechtěli stěhovat do novýho domečku. Tak ať to tam zvládnete bez problémů. Co se týče kuchyně, my to vyřešili provizorním kuchyňským koutkem v pokoji. Dali jsme tam normální kancelářský stůl, na to mikrovlnku, varnou konvici a dvouplotýnkový elektrický sporák. Pro vodu jsem běhala přes chodbu do koupelny. A v těhle podmínkách jsem vařila tři roky. Dokonce jsem tam zvládala i klasický nedělní obědy. :grinning: A malé bylo 10 měsíců, když jsme se stěhovali pryč. Člověk si hold zvykne na všechno. Ale je fakt, že na vodu v kuchyni jsem se pak strašně těšila. :sunglasses: Do kuchyně bábí jsem vařit nechodila. Vystačila jsem si nějak s tou naší kuchyňkou.
5. zář 2009 ve 20:50  • Odpověz  • To se mi líbí
Ty veteráni mohli být taky dobrý. My jsme ale měli vstupenky na Hanesák na Trampský širák. Bylo to dobrý, akorát mohlo být trochu tepleji a nemusel fučet takový vichr. Ale vydrželi jsme tam s Kačenkou asi až do půl šestý. Ani jsme ji nedávali po obědě do postýlky. V poledne tam měl být Čechomor, tak jsme je chtěli slyšet.
5. zář 2009 ve 20:51  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Tak my jsme včera jeli pouštět draka a byl to totální propadák :grinning: No ptž jsem chlapovi ještě doma říkala, jestli ví, kde draka vůbec máme, že vím, že jsme ho snad celou zimu vozili vzadu v autě a najednou zmizel... ne, určitě je na chalupě. Jo prdy vody zlatá rybko, jasně, že tam nebyl. TAkže nám nezbylo nic jiného než si půjčit od naší oblíbené švagrové, co tam má schovaný, jenže mají takové to rogalo na dvě šňůrky, no ani nám to nevzlítlo, takže to malou logicky nebavilo :grinning: Tak že pojedeme na zimák, že tam něco je. Tam se malý nelíbil ten jejich maskot, takže jsme to zabalili a šli domů :sunglasses: Vyloženě vydařené odpoledne :grinning: :grinning: :grinning:
Teď jsou na bazénu, já teď přijela z hub, chci ještě něco málo nasušit na zimu, ať mám na omáčku, ale žádné extra množství, ale jsem ráda, že jsem se byla projít, ptž jak jsem teď ten týden tak polehávala, tak jsem se pěkně rozkydla a jsem hroch hroší a vůbec nevím, jak budu vypadat přes zimu, kdy toho pohybu bude celkově míň :frowning2: to asi u 17kg nezůstanu, to asi exploduju :angry:
6. zář 2009 v 16:37  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak to jste Vero měli taky super:slight_smile: Čechomoři jsou výborný, klidně bych šla na koncert. Kačenka je dobrá, že tak dlouho vydrží

No jo, na tyhle bydlení člověk pak hrozně rád vzpomíná. Má to takovou romantiku, i když v tom musí člověk žít, tak nadává, ale pak na to vzpomíná v dobrým.

Já jsem dnes mrtvá. Krýša toho v noci moc nenaspal, ve tři se vzbudil (už po několikátý) a vůbec si nemyslel, že by měl ještě chrnět. Musela jsem ho donýst do obýváku a tam s ním do půl páté být. Naštěstí si většinou hrál s hrazdičkou, tak jsem tak pospávala. O půl páté se teda rozhodl, že si ještě zdřímne, ale už ve čvrt na sedm byl definitivní budíček :frowning2: A manža je na fotbale, tak jsem s ním sama. To mě taky namíchl, celej tejden skučí jak pes, že si natáhl třísla a vykládá mi, jak dohrál,ž e musí být v klidu. No a stejně na to hřiště leze, jak na malou, tak na velkej fotbal. Až přijede, tak se zas bude tvářit, jak Boží umučení a bude chtít politovat, ale já jsem fakt namíchlá :angry:
6. zář 2009 v 16:42  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Wjeru :grinning: :grinning: :grinning: oni jsou vážně všichni stejní :grinning: :grinning:
6. zář 2009 v 16:53  • Odpověz  • To se mi líbí
Leny, taky mám ten pocit :grinning: :grinning: :grinning: S tím drakem by to u nás vypadalo stejně :wink:
6. zář 2009 v 17:18  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Já už se ani nerozčiluju! Já se prostě zeptám, kde ta určitá věc je, aby si zkusil vzpomenout a když se na to vykašle, tak už se jen směju :unamused:
6. zář 2009 v 17:22  • Odpověz  • To se mi líbí
Leni, tak my byli pouštět draka dneska. Koupila jsem v pátek v papíráku takovýho klasickýho za 65. Ale absolutně nám odmítal vzlítnout. Vždycky jen tak do dvou tří metrů a hned šipkou na zem. :unamused:
6. zář 2009 ve 21:09  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, my jdem dneska do města na plavání, tak chci koupit malýmu stavebnici a taky draka...u nás dost fučí, tak snad bude lítat.
Na městě maj měštáci nějakou akci, tak tam asi juknem.
No jinak zdárně přibírám, chtěla bych do vánoc ještě 5 kg :slight_smile:. je to vidět i na prsou, ale musím začít i cvičit ať nevypadám jak nějaká afričanka :grinning: :grinning: :grinning: .

Jinak Leniy držím palce ať je vše ok.

Mel to zvládnete, člověk vydrží hodně :wink: , uvidíš zachvilku se budete stěhovat do svýho kutlochu :wink: .

U nás probíhá šílené vztekací období - no děs, jo a taky mamánkovatí...jak mě vidí odcházet řve jak tygr
:frowning2: . Jsem teď docela unavená jak furt vymýšlím nějaké aktivity malýmu...zlatý šestinedělí :grinning:
Jdu něco pojíst :grinning: a pak zabalit na to plavání :wink:
7. zář 2009 ve 14:36  • Odpověz  • To se mi líbí
My jdeme plavat v sobotu, tak se těším.

No manža se vrátil včera z fotbalu, přesně jak jsem si myslela, skuhral, že hrál jen poločas a že to děsně bolí. Tak jsem mu odsekla, že mu to patří a po chvíli ticha přišel s tím, že trenérovi řekl, že si dává oraz :slight_smile: Takže na plávání půjdeme oba.

No a dneska byl sám sKryštůfkem na kyčličkách, protože já musela ke kožnímu a odpoledne jsme valili do Brna na rovnátka. A zvládl to taky, to ale byla příprava :slight_smile: Ale když chce umí být vážně šikovnej
7. zář 2009 v 17:58  • Odpověz  • To se mi líbí
tak jsem teď dopsala diktát - 2 chyby, tak na pěknou troječku :slight_smile: Manža to vzdal hned ze začátku
7. zář 2009 v 18:48  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak my dneska koupili dalšího draka. Tentokrát z igelitu. Ale dneska zrovna moc nefouká, takže jsme ho ještě neměli šanci vyzkoušet. Tak snad bude lepší, než ten papírový.

Zuzi, teda, většina hubne a ty chceš přibírat. Asi budeš stejný případ jako moje kámoška. Ta je taky skoro kost a kůže a má radost z každýho kila, který nabere. Tyhle lidi fakt nechápu. Já mám spíš opačný problémy. :unamused: :grinning: :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Wjeruš, ona asi spousta chlapů by bylo šikovných, co se týče dětí, ale jen trochu chtít a nechat jim volný pole působnosti. Když nemusí, tak proč by se namáhali, že? :angry: :grinning: :grinning: :grinning:
Já jsem zapnula telku až na večerníčka, takže jsem viděla jen rozloučení Svěráka. Diktát jsme nepsali.
7. zář 2009 v 19:51  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Jo já jsem si říkala jaký diktát, jestli někde na netu a on je v TV, jenže to je pasé, to my nestíháme, včera jsme přišly domů až v půl 8 ptž měl taťka v práci audit, tak přijel až pozdě večer a malá vstávala o půl 4, takže nebylo kam chvátat. Pro nás by večerníčky museli dávat až tak kolem osmé :grinning:
Zuzi to bych taky chtěla přibírat proto, že jsem moc hubená :slight_smile: Ale radši ne, nedávno jsme měli problém v rodině, švagrová byla moc hubená, měla jen 44kg, takže teď taky přibírá, ale jde jí to, tak z ní mám radost, ale občas nad ní člověk musí ještě držet ochranou ruku a připomínat jí, že rohlíkama se jí váha určitě nespraví :confounded:, ale mám z ní radost. Takže držíme pěsti, ať se ti pěkně tloustne na váhu, kterou máš mít :wink:
Wjeru a kyčličky teda všechno OK? Kam chodíte, na dům zdraví nebo do nemocnice?
Vero kolik máš navrch? Včera jsem potkala spolužačku ze základky, má asi o tři měsíce mladšího chlapečka. Tak má pupík, tak se jí ptám kdy rodí a ona že až v únoru a já a kdy a ona že na konci, tak se směju a říkám kdy konkrétně a ona že 26., tak to bych se ani nedivila, kdybych se tam s ní potkala :grinning: Taky říkala, že jí vyšly nějaké testy blbě, že musí ještě na ten tripple test a že co teď slyší, tak ta krev vychází blbě snad každému. Je dr., tak říkala, že už na škole jim říkali, že ty testy co hradí stát (12tt a 16tt) že jsou nespolehlivé, že daleko lepčí jsou ty v tom 10tt a 14tt.
My se za chvíli jdeme podívat na tapetu do ložnice, o víkendu pokládáme podlahu. Včera jsem se byla podívat na záclonu, tak mají moc krásné! Jenže tu zas budu moct vybrat až podle toho, jestli tady budeme malovat nebo tapetovat. Já bych sem i tapetu šoupla, máme tu jednu zeť takovou hrozně hnusnou, ale chlap nechce, ptž vidí v TV v Jak se staví sen ty brutální vzory a proto se mu to nelíbí. Tak ho chci zkusit nějak nenápadně přemluvit :grinning:
8. zář 2009 v 07:03  • Odpověz  • To se mi líbí
Leni, dokud malá spinkala po obědě, tak jsme večerníčky (kor v létě) nestíhali. Ale teď většinou po o nespí, takže nám to akorát vychází. Buď ji vykoupem před nebo po večerníčku a hned šupajdí do postýlky. Během vteřinky vytuhne, protože je za celý den pěkně utahaná.

No, u mne se spraví váha i rohlíkama. :grinning: :grinning: :grinning: Ale je fakt, že u hubených lidí zabírá a vyšší váhu něco jinýho. :slight_smile:

Leni, já mám asi tři kila nahoře. Ale pupík mi vylezl dost brzy. Podle fotek ho mám tak o měsíc napřed oproti prvnímu těhu. Já dnes byla na další krvi. Už to je konečná fáze toho testu na Downa. Příští týden budu mít výsledky. Já jsem ráda, že jsem si připlatila, protože bych se zbytečně nervovala, kdybych si nechala udělat jen tripple testy a vyšly by falešně pozitivně.

Tak tapety mají teď nádherný. Mně se taky moc líbí jen čistá zeď s dekoračníma nálepkama. Třeba s ptáčkama, s kytkama apod. Třeba i jen černý. Je to efektní a jednoduchý na aplikaci.
8. zář 2009 v 08:51  • Odpověz  • To se mi líbí
Leny, chodíme na dům zdraví. kyčličky v pořádku, museli jsme na kontrolu, protože v termínu neměl vyvinutý jadýrka. Ale jak je asi o měsíc dřív, tak jsme to nemuseli nijak řešit, jenom jít v září na kontrolu. Jo a chodíme na Dům zdraví, což mi připomíná, že včera se mě nějaká paní ptala, kd je poliklinika a já vůbec nevěděla o čem mluví. Docvaklo mi to asi po 10 minutách :grinning: :grinning: :grinning:

Mě se teda poslední dobou začaly tapety taky líbit. Myslím, že mají fakt velkej výběr a pěkných vzorů. Příští rok nás čeká Krýšův pokojík a možná obývák, tak se určo po tapetách budeme dívat taky, právě, že ty zdi tady taky nic moc.
8. zář 2009 v 10:13  • Odpověz  • To se mi líbí
Já jsem chodila s Kačenkou na Březinky k Lexovi. Je to tam rychlý. Miminka berou přednostně, takže se vůbec nečeká a parkování taky bez problémů na rozdíl od Domu zdraví, kde musím parkovat až v areálu nemocnice a malou tahat kdovíjak daleko. Poradila mi to tenkrát Svítilová a fakt jsem za to byla vděčná. S dalším mimčem k němu budu chodit zas.

Wjeru, já si říkala, že už je malýmu 7 měsíců a většinou se chodí do 6 měsíců. Ale to předčasné narození to vysvětluje. :wink:
8. zář 2009 ve 12:24  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, nakonec se zase udělalo docela hezky, že? Byli jsme v neděli na procházce, dneska zase, takovéhle počasí mám nejradši.

My taky chodili k Lexovi, tak hlavně to mám od baráku minutu chůze, ale musím říct, že je to moc příjemný pan doktor, hned nás vzal.

Koukala jsem, že jste probírali draky. My jsme ho o víkendu taky zkoušeli. Ondra přivezl nějakého z Německa, už vloni, na dva provázky, taky to byla komedie, co vám budu povídat. :grinning: Samozřejmě nelétá, podle návodu jsme měli vůbec co dělat, abychom ho správně složili. Návod jak pro vysokoškoláka, fakt. Manža se nakonec naštval, že se na to může vykašlat, div že ho chudáčka nepřejel autem. :grinning: :grinning:
8. zář 2009 v 18:55  • Odpověz  • To se mi líbí
Hani, mně byl Lexa taky moc symaptický. Oproti doktorovi, který dělal sono přímo v nemocnici, když nás k němu nahnali hromadně asi 10 mamin z šestinedělí (asi třetí den po porodu).

Nám včera přišla tříkolka, tak jsme ji hned vyzkoušeli. Včera jsem z toho byla akorát na nervy, protože jsme asi 200 metrů (navíc z kopečka) jeli asi půl hodiny. Ale dneska mě malá překvapila a krásně šlapala. Měla jsem z ní radost. Tak snad se příští rok naučí i jízdu na kole bez problémů. :sweat_smile:
8. zář 2009 ve 21:50  • Odpověz  • To se mi líbí
Vero, tak na domu zdraví berou miminka taky přednostně, to je stejný. Já to mám kousek, takže jezdím kočárem z domu. Ale parkování je tam fakt na houby.

Hani :grinning: :grinning: :grinning:Kokám, že pouštět draka fakt není tak jednoduchý, jak si pamatuju z dětství

Jiank jsme se dnes byli podívat do té školky a jsem fakt nadšená. Mají tam pár dětí, jedna vychovatelka tam má vlastní tříměsíční miminko, je to tam všechno nové, barevné, Krýšovi se vychovatelka líbila, pěkně ji poslintal:slight_smile: Školka se přestěhovala, teď jsou v bývalé Bille. Dopoledne s ním fakt nebuodu mít moc práce, jen mu dají ovocnou přesnídávku a přebalí ho, jezdí s dětmi na procházku, mají tam takovou tu hrací dečku i postýlku na spaní a ještě mu přikoupí nějaká chrastítka. Fakt se mi tam líbilo. :slight_smile:
8. zář 2009 ve 21:55  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Vero zrovna jsem se tě chtěla před pár dny zeptat, jestli už jezdíte. My máme půjčenou tříkolku po ségře a malá na ní taky už drandí jako drak. Permanentně jí máme nastartovanou u dveří a furt muruje, abysme jí vzali ven.

Holky a jak se jmenuje ten dr. na Domě zdraví, jak je na patře s Poustkou? Tam jsem chodila s malou já. Ale v nemocnici jsem byla jen jednou po propuštění z nemocnice a pak už NIKDY! Dost hrozný, jak s kusem dobytka :angry:

Wjeru a kolik si tam berou na den? A jak starý děti berou?
8. zář 2009 ve 22:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Wjeruš, to je paráda. Snad tam bude Kryštůfek spokojený. :slight_smile:

Leni, my máme od loňska tříkolku s vodící tyčí, ale jak má šlapky vepředu, tak ji malá neušlápne. A sousedka (o rok starší) už jezdí od letoška na kole, takže Kačenka furt mele dokola, že chce taky kolo. Uvažovali jsem o tříkolce už na jaře, ale pak z toho nějak sešlo. Až teď jsem se naštvala, protože malá už odmítá jezdit i na motorce, tak jsem mrkla na MMB a sehnala za 950 použitou tříkolku, ale ještě v záruce.

Leni, Je to Schuster (nevím, jak se píše). Teda jestli myslíš, jak tam ordinoval Činčera. Při porodu mě Schuster zašíval a byl mi šíleně nesympatický. A měl docela blbý poznámky, že jsem stažená, že se mám uvolnit, apod. By mě zajímalo, jak by se uvolnil on, kdyby ho někdo zašíval vevnitř. :angry: Poustka je proti němu naprosto zlatý.
9. zář 2009 v 09:29  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Nene Veru, myslím toho ortopeda na kyčličky, Dobeš, už to vím, teď jsem si vzpomněla. Tak k němu jsme chodily my a taky bere děti přednostně.

My máme tu klasickou tříkolku, takovou tu modro-žlutou, otec ji ségře kupoval novou, takže je tak 2-3roky stará, takže pohoda a jezdí se na ní malý dobře.
9. zář 2009 v 09:42  • Odpověz  • To se mi líbí
Jo Leni, tak k Dobešovi jsme taky chodili.

V tý školce berou děti od půl roku, pro takmalý děti je to 325/den, pro větší pak záleží nakolik dnů ve školce jsou. Což není tak špatná cena, když jsem obvolávala hlídací slečny, tak nešly pod 100/hodina.
9. zář 2009 v 09:50  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek