• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jihlava a okolí. Najdu tu nějakou maminu?

28. ledna 2017 
Tak chlapi mi před hodinkou přijeli:slight_smile: Babička je nechtěla pustit a Krýša se mnou normálně nemluví:slight_smile: Na taťku se řechtá, výkládá mu, když je u něj na klíně a když si ho vezmu já, tak se natahuje po taťkovi. :unamused: To je teda spravedlnost, když jsem s ním doma, tak se potom natahuje po tátovi a když s ním nejsem, tak se taky natahuje po tátovi
20. zář 2009 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, super, že jste si výlet užili. Já bych taky do Brna vyrazila hned. Sice bych asi taky nic moc nekupovala, ale aspoň se pokochat. :slight_smile:
My máme sice dřevěný stůl, ale židle bílý (taky z Ikey), takže se nám ta bílá plastová hodí víc. A taky je dobrý, že se krásně utře. Dřevěná by se podle mne asi udržovala o krapítek hůř. Přece jen to naše čuňátko za sebou většinou po jídle zanechá stopy. :grinning:

Leni, jestli tu korbičku nutně potřebuješ :grinning: :grinning: :grinning: , tak jdi do ní. Přece jen už víš jistě, že budete mít holčičku, tak bych se toho nebála. Já kupovala kočár neutrální, co kdybychom náhodou měli druhýho kluka. Ale kdybych věděla, že budem mít jen holky, tak taky jdu do holčičího vzoru. :sunglasses: A co máš vlastně za kočár?

Já teda měla blbý sen včera. To se mi zdálo, že krvácím a musela jsme do nemocnice. Tak jsem se probrala a nevěděla, jestli je to pravda. Tak jsem musela zkontrolovat postel, jestli náhodou opravdu nekrvácím. Dost blbý sen. :confounded: Sny o porodu mě zatím netrápí. A snad ani nebudou. Nějak si to nepřipouštím. Ty jsi na tom asi hůř. :frowning2: A to máš ještě půlku těhu před sebou.
20. zář 2009 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nety, tak u nás to je asi fakt podobný. Myslím, že Kačenka má mnohem větší přehled, kde má jaký oblečení, než taťka. :grinning:

Wjeruš, neboj, za pár měsíců z něj bude mamánek a nejlepší pro něj budeš ty. :wink:
20. zář 2009 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Wjeru, to ale děti dělají. Já si pamatuji, jak jsem se na malou vždycky hrozně těšila a ona si mě pak vůbec nevšímala. Musíš se nad to povznést a nelámat si s tím hlavu, abys nebyla smutná :wink:

Nety, s naší malou musíš konzultovat, jestli si vezme to či ono, ale nezlobím se na ní, pokud je to do počasí, tak proč ne. Já jsem taky neměla ráda, když mi mamina připravovala hromádky na ráno :grinning:

Vero to jsme to dopracovaly, viď? Že nám tady ty týdny o týden předbíhají, viď? Já totiž už 3 dny zas přemýšlím, ve kterém týdnu že to jsem a jsem líná se podívat do průkazky :sweat_smile:
21. zář 2009 v 07:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
A už to vím :slight_smile: Přidává nám to týden, dobrý. I když jsem myslela, že jsem o týden napřed :grinning:

Jinak kočárek máme Jané Slalom Pro, sporťák máme takový červeno-zelený, ze začátku jsem z té kombinace byla hodně nejistá, ale zvykla jsem si :sunglasses:
21. zář 2009 v 07:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo, Janéčko mělo zajímavý barevný kombinace. Já jsem kupovala golfky sice nový, ale vzor z roku 2006, takže tam se daly vybrat ještě jednobarevný. Ze začátku se mi taky nelíbili ty kombinace, např. modrá - zelená, ale nakonec si člověk zvykne a pak se mu to i časem začne líbit. :grinning:
21. zář 2009 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, tak u nás je velkovýrobna slaného a sladkého pečiva. Manža bude mít zítra narozky a chtěl něco doníst do práce, tak jsem mu řekla, ať si vybere co a nakoupí, že mu to udělám. A mám pocit, že jim v práci jaksi dopřává. Mám hotovou sýrovou roládu (ta se teda nijak závratně nepovedla, ale spíš vzhledově, chuťově bude dobrá a oni tam sežerou všechno) a střechu z Bebe sušenek. Ještě mě čekají Míša řezy a pizza kroužky a to jim manža ještě koupikl brambůrky a arašídy, protože "to nosí vždycky"
21. zář 2009 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Wjeru :grinning: :grinning: :grinning:
21. zář 2009 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky, víte, že od 2010 snižují mateřskou o 10% a porodné na 10tisíc? Mám zkaženej den :angry: :angry: :angry:
21. zář 2009 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, to naštve. A to porodné bylo ještě před dvěma lety 18 000 Kč a za rok na to už jenom 12 000 Kč.
21. zář 2009 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda 13 000 Kč, jsem se překlepla :confused:
21. zář 2009 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Wjeruš, nechceš poslat taky něco k nám? Já bych si sýrovou roládu dala hned. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

Leni, už je to schválený? Nesleduju zprávy, takže netuším, v jakým je to stádiu. Doufám, že to ještě není na beton a nakonec to smetou ze stolu. :angry:
21. zář 2009 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
jejej wjeru ty mi ale děláš chutě:slight_smile:,sýrovou roládku já tuze ráda:slight_smile:.S čím ji děláš?? :sweat_smile:

Ještě že už příští rok jdu do práce,tedy doufám.Vlastně jsem měla podvakráte štěstí a vždy jsem "vyžrala"to vyšší porodné.Už nás definitivně opustila myšlenka na třetí dítě,v této době jsou dvě až až.Jsem zvědavá,zdali si i poslanci sníží platy :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. zář 2009 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nety, tak my u Kačenky měli na porodný taky štěstí. Tenkrát jsme dostali 17500 a další rok to snížili na 13000. Ale štvou mě hlavně s tou mateřskou a rodičákem.
21. zář 2009 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hoky nepanikařte, zatím to schválila vláda, ještě to musí projít sněmovnou a i když budou volby na jaře příštího roku, tak určo na tyhle dávky nebudou chtít sahat socani, poškodili by si svoji cílovou skupinu voličů:slight_smile: Uvidíme, jestli je naše poslanecká sněmovna schopná se na něčem dohodnout. Já to zase vychytala s tou mateřskou, zrovna od Nového roku ji zvedli:slight_smile:

No nety sýrová roláda byl první pokus a jak jsem psala vzhledově teda nic moc, ale chuťově jsem spokojená. Vlastně jsem to teď všechno doplácala a donesla do auta, odpoledne byla přestávka a vyjeli jsme na Křemešník na prochajdu, když bylo tak hezky. Krýša si testnul sportovní verzi kočárku a zdál se mi tam moc spokojenej. Líbilo se mu jakej má přehled. No ale pak jsem s pečením a spíš dodělávkama, jako politím čokoládou a tak zápasila doteď
21. zář 2009 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile: Tak soužití s babičkou nahoru dolu!!!Je podle ní všechno špatně a už nás štve oba!!!Tak snad to není na dlouho.Až bude čas,tak se ozvu a rozepíšu. :wink:
21. zář 2009 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Melany, to mě mrzí. Snad se to nějak uklidní a ujasníte se mezi sebou, že potřebujete svoje soukromí. :wink:
22. zář 2009 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak už jsme oba zdraví :slight_smile: . Jinak nám sousedi zamordovali kočičku, hlavně že oni maj na dvoře hnuj, 6 koček, psi...no prostě se zasekli v 50.letech :angry: .

S tou mateřskou bych to viděla jako Wjeruš...nebude to tak horký, komouši a socani to pravděpodobně nepodpoří...
Stejně by to asi váš názor napořízení potomka asi nezměnilo ne?...

Mel - to je mi taky líto s tou babčou, tak snad se brzo vyřeší to bydlení...držím palce...

Wjeru - ty mu teda sloužíš :grinning:

Zatím pa
22. zář 2009 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi, jaktože ji zamordovali? Jako schválně? To je docela drsný, ne? :confused:

Samo, že jsme plánovali miminko taky, aby nám to vyšlo do třech let Kačenky. Hlavně kvůli ní, aby nebyli od sebe moc daleko. Takže jestli mi stát dá o nějakou tisícovku míň nebo víc, to na rozhodnutí nic nemění. Ale naštve to, když do toho člověk padne zrovna ten rok. :unamused:
22. zář 2009 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Á, jsou tu tváře, které tu už dlouho nebyly :wink:

Tak to mi padnul s tou mateřskou trochu kámen ze srdce! Ptž jsem včera měla zkažený celý den :angry: Ale u nich člověk nikdy neví. Na svoje si nehrábnou, ptž 20% z platu by je přivedlo na mizinu, tak hold budou brát tam, kde je to nejmíň potřeba! No nic, zas bych se rozčilovala!

Mel, pevný nervy, to se urovná. Pro tebe je to teď celkově dost nápor na nervy, tak hlavu vzhůru, to zvládneš, koukni, máš šikovnou Zuzanku, ta ti dodá novou sílu!!

Wjeru, tak můžeš příště udělat Hujera a můžeš donést nějakou roládku na sraz, to mně zas jako vůbec nebude vadit, pokud nebude vzhledově 100% :grinning:

Naše kráska se dnes rozhodla spát po O jen 30min., takže s ní nemluvím :slight_smile: ptž můra vycítí, kdy tu mám fakt práce nad hlavu a potřebuju máknout, tak to s ní musím ležet než usne a prostě jsem odešla v nepravou chvíli a šup a byla vzhůru a už prostě nezabrala :frowning2:
22. zář 2009 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak my se vrátili od našich. Krýša mi tam odmítal baštit ovocný přesnídávky, vyhrožovala jsem mu, že se sním pak taťka mazlit nebude a je to tu :grinning: :grinning: :grinning: Manža to do něj narval i přes jeho velmi hlasitý protest. Já se radši schovala sem k pC:slight_smile:

Zuzi, nám (jako když jsem bydlela u rodičů) sousedi odpráskli kocoura, ale asi kvůli kožešině. Byl to macek a měl krásný kožíšek, zrzavý a delšíma chloupklama. Lidi jsou různí, to nepochopíš.

Mel, snad se to urovná, asi se potřebujete zajet, chvíli.
22. zář 2009 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, máš príma nápad. :grinning: :grinning: :grinning: Wjeruška si to před srazíkem může zopakovat, aby ten recept nezapomněla. :grinning: :grinning: :grinning:

Leni, tak naše malá spí po obědě maximálně tak jednou za týden. Naštěstí minimálně hodinku v postýlce vydrží, takže to nejnutnější většinou stihnu odpoledne udělat.

Wjeruš, já bych to do malýho mermomocí nervala. Když nechce, tak prostě nechce. Aby to nebylo ještě na škodu. :confused:
To si děláš srandu, že kocoura zabili kvůli kožešině. To snad není možný, co ty lidi dokážou. :angry:
22. zář 2009 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Wjeru, já bych to taky nervala do malýho násilím. Oni mají období, kdy jim to jídlo prostě nešmakuje, chce je nechat pár dní bez toho a pak uvidíš, jak mu bude chutnat :wink:

Nám dneska přijede bábička, tak se docela těším. Chci si aspoň skočit na to EKG na Dům zdraví. Vero kde že to tam přesně je?

Když je venku ještě takhle pěkně, tak je to paráda, co? Já jsem nadšená a pokud to vážně vydrží až do poloviny října, budu neskutečně happy. Až na ty moje rodící sny - co vám budu povídat, už se mi o tom zase zdálo. A já káča ještě včera četla, jak rodila holka, co jsem s ní chodila na diskuzi, když jsme čekaly první děti :frowning2: Takže se pak v noci vzbudím a nespím, ptž mi buší srdce a nemůžu usnout :frowning2: :frowning2: :frowning2:
23. zář 2009 v 08:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, vyjdeš po schodech do prvního vchodu, kolem informací a dáš se hned doleva (kolem automatu na kafe). A hned naproti už uvidíš ordinaci Biskupové a vedle je ještě jedna doktorka. Nepamatuju si její jméno. Já byla u Biskupové. Má tam příjemnou sestru. A bylo to vyřízené během pěti minut. :slight_smile:
Leni, tak radši fakt nic o porodech ostatních mamin nečti. Jestli tě to takhle bere, tak se tyhle články absolutně ignoruj. Mně tohle naštěstí teda vůbec nebere, takže jinak neporadím. :unamused:
23. zář 2009 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
No pěkně dnes je, jenže my budeme doma :frowning2: Manža nemohl ráno najít klíče, tak jak byl rozespalej, tak ho napadlo vzít si klíče moje, protože já budu doma a nepotřebuju je :slight_smile: Že bych jako mohla chtít jít s krýšou ven nebo nakoupit, to už ho nenapadlo.

Což o to mě pečení a vaření baví, ale musím na to mít čas , klid a dělat jeden druh, maximálně dva a ne velkovýrobnu.

Leny, ty Tvoje sny Ti teda nezávidím. Ale neboj bude to v pohodě. Třeba je to jen začátečnický stres a čím víc se to bude blížit, tím budeš klidnější :wink:
23. zář 2009 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://aktualne.centrum.cz/domaci/volby-2009/strany/clanek.phtml?id=648297

No aje to tady, já říkala že socani a komunisti budou proti
23. zář 2009 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Wjeruš, tak já se vždycky těšila na vánoční pečení. To jsem měla už v létě naplánovaný, co budu píct za druhy. Akorát poslední dobou nějak na to není tolik času. Jinak mě to taky baví. Ale nejhorší je, když se ti pod rukama a nohama motá malý stvořeníčko, takže věčně od linky musíš odbíhat a věčně si umývat ruce. Jsem zvědavá na letošní pečení. To už by Kačenka mohla trochu pomáhat. Loni ji to teda vůbec nebralo a spíš mi akorát rozhazovala mouku po kuchyni a měla strašnou fobii z toho, že mám tak hrozně špinavý ruce od těsta. Málem to vždycky probrečela. :grinning: :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jinak já nejradši vařím a peču, když mám na to taky klid. Buď když jde manžel s malou ven, nebo když si malá hraje sama, ale u toho většinou vyžaduje i moji asistenci, takže nejlepší je, jí pustit nějakou pohádku a je na chvíli klid. :grinning:
Wjeruš, ať vám ten dnešek rychle uteče. Tak krásně je venku a vy musíte sedět doma. :frowning2:

Leni, jdeš zítra na cvíčo? Já se chystám. Tak jestli vyrazíš taky, tak se můžem sejít někde před DZ u prvních schodů cca za pět půl šestý. Souhlas? Já asi přijedu autem, takže budu parkovat přímo před DZ (to už je tam parkoviště naštěstí skoro prázdný). Zítra přes den se nedostanu asi na net, tak proto to píšu už dnes.

A Kačenka se zbláznila do puzzlů. Teda zatím jen do těch nejmenších, co mají 24 dílků. Ale už krásně složí třeba Popelku od Disneyho. Mám z ní radost. Doma teď neděláme skoro nic jinýho, než skládáme puzzlíky. A samozřejmě koukáme na pohádky. :sunglasses:
23. zář 2009 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, už máš EKG za sebou?
23. zář 2009 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Vero zrovna jdu odepisovat... na to cvíčo zítra uvidím, nevím, jestli budeme odpo doma, máme tu babičku, tak jsem si říkala, že kdyby bylo takhle, mohly bysme jet na Křemešník na výlet. Ale pokud bych šla, určitě bych tam ve smluvenou dobu čekala, OK? Pokud tam nebudu, vyprdni se na mě a nečekej :wink:
23. zář 2009 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Já se letos taky těším na vánoční pečení, ptž minulý rok to malou přesně právě nebavilo a jsem si říkala, že sladkého bude všude kvanta, takže proč se s tím ještě piplat doma a mít u toho nervní dítě. Ale letos už to bude, doufám, jiné, tak to chci zapřáhnout malou. A babička jí koupila v Ikei tu pečící sadu, tak jí asi řeknu, aby jí dala ten malý plech a bude si dělat svoje cukroví :slight_smile: Minulý rok si totiž naše babí dala tu práci, že napekla pro malou pidi cukrovíčko, no blázen! Ale je fakt, že z toho měla Žofi děsnou radost a je to pro ty děti něco jiného :grinning:

Na EKG se chystám zítra ráno, tak uvidíme, co mi řeknou, jestli zrovna budu myslet na ten můj porod, tak se jim asi splaší mašiny :grinning: :grinning: :grinning:

Vero a to jako co s těma puzzlíkama? Chceš mi jako říct, že mám zajít koupit? :grinning: No asi budu muset. Vy jste se osvědčily zatím ve všem, tak to taky budeme muset vyzkoušet... je fakt, že jsem nad nimi taky přemýšlela, ale přišlo mi to ještě brzy. To máte takové ty velké kousky asi, že?
23. zář 2009 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek