• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jihlava a okolí. Najdu tu nějakou maminu?

2. září 2016 
autor
My dnes měly jet s bábičkou do Chomutova do ZOO parku, ptž tady nejsou žádné prolejzky a furt jezdíme jen po obchodech a malá nemá prostor se tu vyřádit, ale nakonec pojedeme až zítra, ptž je tam zrovna nějaký program a bude tam jezdit takový vláček jako jezdí u nás v ZOO. A zas teď vymýšlíme prg na dnešek.
2. říj 2009 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky.
tak jsem zase po době tady. nějak nebyl čas. byli jsme pořád venku a pak práce na zahradě.
dneska je nám 8 měsíců. fakt to letí. zatím přeskakujeme lezení a už o něco opření stojíme. je to sranda. a já si to hrozně užívám.
jinak dneska je už fakt zima. už by se ke kočárku hodili i rukavice :unamused:
tohle je link na nějaké naše fotečky. a já sem už zase budu chodit. zlikvidovala jsem včera kytky z oken a začala omývat okna a samorřejmě už topíme.

http://rittichovi.rajce.idnes.cz/Sara_-_mix_5_az_7_mesicu/
2. říj 2009 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bepi, to je taky dost, že se tu ukážeš :slight_smile:

Já teda večer budu chodící duch :wink: Krýša si dnes ráno v pět usmyslel, že je čas vstávat as vůbec nepomohlo domlouvání a vysvětlování, že ještě ani taťka nešel do práce. Tak mamka vstala sl Krýšou a protože chtěla jít do orcy na ty hrátky s dětma, tak ho v sedm naložila do kočáru, aby se Krýša vyrchněl a nebyl protivnej. Ve čtvrt na devět jsme zakotvili v orce, tam se Krýša vyblbl, já si zaposilovala a pak zase chrupetko v kočárku při nákupu. A kdy si odpočinu já, to teda nevím. Manža dnes nebude doma, jedou do sklípku, takže žádná střídačka nebude. :unamused:
2. říj 2009 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bepi, super fotky, ze Sáry je kus ženský :grinning: :grinning: :grinning: Nějak nám ty děti rostou moc rychle
2. říj 2009 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bep,krásný fotky,teda koukám že znám nejen Tvého manžu,aale i vaše společníky ze Špindlu:slight_smile:.
2. říj 2009 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bep, to si děláš srandu, ne? 8 měsíců? To už abys pomalu začla vybírat recept na narozeninový dortík. Gratuluju k dalšímu měsíčnímu výročí. :wink:
Já se na okna chystám asi už měsíc. Tak doufám, že je během října stihnu umýt, abych je nemusela drhnout někdy za krutých zimních mrazů. :confused:
2. říj 2009 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vero narozeninový dort už mám promyšlený :slight_smile: jen velká placka a na ní svíčka a spousta infantilních zvířátek z marcipánu. jen mi kazí pomyšlení že budu muset pozvat tchýni :unamused: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Nety, no jo, JIhlava je malá to už víme.

Wjeru a jaké je to hraní v Orce? jste tam všichni takhle malinkatý?
my teď taky měli 2 blbé noci, ale už se vyklubal zub číslo 5 a tak snad bude tak 14 dní klid než poleze další :unamused:
2. říj 2009 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bep, budeš ty zvířátka tvořit sama, nebo je koupíš?

Bep, co já vím, tak s Kačenkou jsem chodila taky do Orcy loni na jaře, kdy jí ještě nebyl ani rok. Bylo to bezva. Teď se ale nějak nemůžem dokopat (mají to oddělení pro děti do 1,5 roku a od 1,5 roku dál) a teď mám zase pro změnu strach, abychom tam něco nechytly, když jsem těhu. :unamused: Ale pro děti i pro maminky je to příjemný zpestření. :slight_smile:
2. říj 2009 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bep, je to různý, ale dneska tam byla většina miminek, jenom asi dvě nebo tři větší děti. Asi záleží jak se to sejde, posledně minule tam byl Krýša nejmenší. LAe je to fakt docela dobrý aspoň se zaměstnáme a dopolko uteče jako voda:slight_smile:

Ty jo 5 zubů, ten náš kulišák má pořád ten svůj zoubek v zadu a jinej nikde.

A nestrasště s dortem, já ještě vůbec netuším co. Krýša jaksi nen vyhraněný na nic :slight_smile:
2. říj 2009 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky se na to vyprdnu, vám tu píšu a mi to vypadlo. Tak vám to budu odesílat asi po větách :grinning:
2. říj 2009 v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Bep, vítej, no to byla doba, než ses tu mezi námi zase ukázala, to ti teda povím :grinning: Jinak čučím, jak je malá podobná tátovi, no jo, nezapře se holčina :grinning: A z toho vašeho Špindlu znám jen Másílka, ale spíš jen "od vidění" :sunglasses:
2. říj 2009 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Wjeru, z toho si nic nedělej, ony děti v roce většinou nemají žádnou VIP hračku. Proto jsem dělala malé oslavu ve stylu Nemo a letos Beruška a příští rok to asi bude krteček :grinning: :grinning:

Vero, my právě do Orcy teďka nechodíme z toho samého důvodu, proč vy. Taky mám strach, že by tam malá mohla něco chytnout nebo spíš já a kort po těch mých problémech, tak to radši vymýšlím každý den program někde venku :sweat_smile:
2. říj 2009 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, já si právě taky dávám bacha na střevní potíže dle tvé neblahé zkušenosti. Jinak by mě ani nenapadlo, že by to mohlo miminko ohrozit. :unamused:
2. říj 2009 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Vero to asi mám jen já a pár dalších slabších jedinců. Zas mám kamarádku, co pořád trpí na chřipky a teď měla nedávno angínu a zas vůbec neví, co je to střevní. A tak jak otěhotním, tak to prostě hnedka chytnu a jak mám pak oslabenou imunitu, tak se mi to prostě dostane až k miminku. Ale nemá cenu to pokoušet!

My už dnes jedeme domů :grinning:
3. říj 2009 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
Leny, tak d oufám, že jste dojeli v poho:slight_smile: My byli nakonec na tom výlovu rybníka, dorazili jsme tam kolem tři čtvrtě na devět a bylo tam lidí celkem dost, docela blbě s emi tam kočárkem jezdilo. Smaženou rybu jsem vzdala, když jsem viděla tu frontu, tak jsme si ali jen svařák, poslechli chvíli hudbu, byly tam i nějaké soutěže pro děti, organizovalo to radio vysočina a jeli jsme domů. Clekem přijemný dopolko.

Ve dvě jsme zas byli plavat, bylo tam dnes málo dětí, sešli jsme se čtyři a jen jedna holčička. A ta se Krýšovi moc líbila:slight_smile: Pořád se po ní točil a dával jí svýho dudlíka a chrastítko a něco jí vykládal :slight_smile:
3. říj 2009 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, my jsme právě letos měli střevní chřipku asi třikrát. A nebylo to nic příjemnýho. Teda manžel to měl v hooodně mírný formě, ale Kačenka a já jsme to zchytaly z první ruky. :unamused: Jako nemusely bychom si to zbytečně zopakovat.

Včera jsem v L-servisu objevila inzerát na dětské denní centrum (nad bývalou Billou). Prý pořádají kromě klasické školky taky cvičení pro těhulky, ale hlavně mě zaujalo cvičení pro děti od 2 do 4 let. Ale na netu mají mizerný informace, takže tam asi budu muset zavolat. Docela by mě zajímalo, jak to cvíčo probíhá, že bychom to s malou prubly.

My včera taky byli na chvíli u Borovinky. Ale dorazili jsme tam až před půl dvanáctou. Kačenka byla zklamaná, protože jsem někde četla, že tam budou atrakce pro děti, tak jsem automaticky předpokládala, že tam bude i skákací hrad. Na něj jsme ji tam hlavně nalákali a ona se tam málem rozbrečela, že tam žádný není. Ale zacvičila si tam s dětma na dvě písničky a dostala za to pexeso, tak aspoň něco. Teda jestli se tomu jejímu občasnýmu zamávání ručičkama a občasnýmu podupání dá říkat cvičení. :grinning: :grinning: :grinning: Balonky už nenafukovali, protože jim už došel plyn, tak jsme si ho nafoukli sami. Ani malé nevadilo, že nelítá. A manžel byl pro změnu natěšený na smaženou rybu, ale taky to vzdal, když viděl tu šílenou frontu. Prý to tam bylo na hodinu. :unamused: Tak jsme tam byli asi přes půl hodinky a valili jsme k našim na oběd. Naštěstí naši pekli mořskou štiku, tak si manžel smlsnul na rybě aspoň tam.
4. říj 2009 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
No vero, to je právě ta soukromá školka:slight_smile: Říkali mi, že tam dělají nějaký kroužky. Jsou tam hodně příjemný, takže Ti informace určo dají
4. říj 2009 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Wjeruš, já myslela, že ta školka je někde na dolině. Zkusím tam zítra brnkout a zeptat se na podrobnosti.
4. říj 2009 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
My jsme byli na Borovině kolem deváté,Wjeruš Tebe jsem tam zahlédla,říkala jsem si že k tobě zaskočím na kus řeči,ale pak nás nějak dav odnesl pryč,koupili jsme kapra a mazali pryč.
Vero z akce jsme byli velmi zklamaní,o hradě jsem tu možná psala já,ale zase to vím odjinud,prý to snad i někde hlásili že tam měl být,manža to povídal.Docela hodně lídí na malém prostranství a pro děti program a zábava dost chudá.
Ted nevím,jakou školku myslíte,ale na jednu jsem dostala reklamní mail,pokud budete chtít,přepošlu vám ho.
4. říj 2009 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ale tohle je v areálu bývsalé Tesly,takže to asi není to co myslíte:frowning2:
4. říj 2009 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo Vero, ono to na dolině bylo, ale paní mi říkala, že jim právě přestaly stačit prostory, tak se nově nastěhovali nad Bilu. Ale jsou tam fakt milí, tak infošku určo dostaneš.

Jé Nety, já se tak snažila koukat, jestli tam nejste a vůbec jsem si vás nevšimla. Ale já byla mezi těma lidma s kočárkem dost nemobilní, tak bych se k vám stejně nedostala

Holky dneska jsem si užila romatiku. Zavolala bráchovas ex, že nám pohlídá Kryštůfkas, jestli někam nechceme vypadnout. No a takjsme jeli do Telče, prošli se po námku a hlavně zašli do té úžasné pizzerie na náměstí. Tam jsem vzala manžu poprvé na výlet, když k nám přijel, tak jsme si zavzpomínali a pěkně se nadlábli :grinning:
4. říj 2009 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Wjeru,stála jsi s kočárkem na břehu tam pod borovicema,popíjela (asi ten svařák)z kelímku:slight_smile:.My jsme stáli zrovna u stánku Rádia vysočina:.).
Vidíš jaký jste měli krásný nedělní výletění.Telč je nádherná sama o sobě,moc ráda tam jezdím,vždy se přenesu do pohádky....No a pizzerii netřeba komentovat,ta je profláklá široko daleko a nemá konkurenci,naposledy jsem si vezla ještě dvě v krabicii s sebou domů.
4. říj 2009 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jé, tak o pizze z Telče já vůbec neslyšela :grinning: Ale je to dobrý typ na výlet, díky. My se furt chystáme na ty mašinky, jak sem jednou dávala link Verča, ale nějak nám to nevychází, tak snad třeba na jaře, už v plném počtu :slight_smile:
My se včera rafli ohledně bydlení. Oba bychom chtěli kvůli malé do baráku, jenže naše představy se prostě hrozně liší. Před roky jsme se shodli, že by se nám líbil takový ten elkový bungalov a teď chlap přišel s tím, že by chtěl barák 5-10km od Jihlavy (což chce asi tak 99% obyvatel Jihlavy :angry: ) a že aby už byl postavený. No jsem zvědavá, jak to u nás jednou dopadne, ale úplně se mi ta představa baráčku a aspoň pidi zahrádečky líbí :grinning:
5. říj 2009 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nety, můžeš mi ten informační mail přeposlat? Písnu ti maila do IP.

Ráno jsem volala na to cvíčo pro děti v bývalé Bille. Paní říkala, že to začne asi o chvíli později, že se právě mění vedení. Prý se to pořádá tak dvakrát týdně a měsíčně to přijde na 400. Myslela jsem, že to bude něco podobnýho jako v Orce, že se tam nemusí nic předplácet, ale tohle je blbý, když mi omarodí. :unamused: Takže asi nic. Jinak prý se můžu k nim stavit a můžem se domluvit na podrobnostech. Ale včera jsem mluvila se švagrovou a prý se byla podívat v novém mateřském centru v Čajkovského. Jmenuje se to Perníková chaloupka. Docela mě to zaujalo. Dopoledne ve všední dny se tam může přijít s prckem a zaplatí se 20 za dospělého a 20 za dítě starší jednoho roku. Mívají tam různý programy (třeba pletení košíků). Mamina si tam může hrát s dítětem, nebo si může uvařit kafčo a poklábosit s ostatními. To by bylo taky supr místo na srazíky, co? :sweat_smile: Každopádně se tam asi někdy podíváme.

Leni, určitě do té pizzerky zajděte. Mají ji tam fakt dobrou. A dřív tam mívali i výborný saláty. Teď jsem tam dlouho nebyla, takže nevím, jestli to nějak nezměnili. Poslední dva roky chodíme spíš k Zachariášovi.
Leni, nechcete se přestěhovat k nám? Je to ideální místo. :grinning: :sweat_smile:
5. říj 2009 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vero máš to tam:slight_smile:
Ta Perníková chaloupka je lákavá,to bude asi něco ve stylu Macíka,určitě tam někdy s nelčou zajdeme,zvlášt v zimě budou dny dlouhé a budeme rády za každé spestření.

Také bych nejraDĚJI vypadla z bytu,manža byl vždy proti baráku,ale poslední dobou je docela nalomený a dokoncer o tom uvažuje,tak se třeba také někdy dočkám:slight_smile:.Ovšem předstva totálního zadlužení mne už tak moc neláká,nevíte na kolik přijde takový menší baráček,pozemek nepočítám??
5. říj 2009 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nety, taky jsme si vezli pizzu ještě domů :grinning: Zachariáš byla alternativa, kdyby bylo vp izzerii plno, ještě jsem tam nebyla, ale od vás holky vím, že je to dobrý, tak to třeba někdy prubneme.

No my do baráku nikdy. Manža tady rok řeší nefunkční topení v koupelně, za rok nebyl nikoho schopnej zavolakt, to by nám ten barák spadl na hlavu. Cena asi hodně závisí od toho,co si člověk udělá sám.

Perníková chlaoupka? A mohla bych tam i s Krýšou? To bychom se tam mohly vypravit společně :grinning:
5. říj 2009 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Wjeruš,tak se někdy domluvíme a zajdeme:slight_smile:,hledala jsem na webu a Chaloupku jsem nenašla.

Konečně usnul malý tyránek,já ji ted nemohu nazvat jinak,protože to co dělá poslední dny je fakt děs běs :stuck_out_tongue_closed_eyes: .Zásadně chce uspávat zabalená v peřince jak miminko,neexistuje aby byla v pokojíčku sama jen s kristýnkou,takže s ní spím na zemi a v noci se budí a vříská.Naše Nelinka je vyjímečná v tom,že takový hlas jako ona jen tak nikdo nemá,takže se její řev nese široko daleko,už mám obavy aby na nás nepřišli sousedi :confounded: .Leni,vero taky mají vaše holky ted taková vystoupení??Nevím zdali je to věkem,nebo se bojí či je jen rozmazlená a nevím jak k ní přistupovat,aby jsem něco nepokazila,či si toho všímat a vyhovět ji,nebo plesknout po zadnici a nevšímat si toho...

Wjeru,já sice hlasuji pro baráček,ale ...takže u nás je to nachlup stejné jako u vás a je mi jasné že by se zase rvaly prachy do firem,které by nám chodiy spravovat kdejakou prkotinu,nebo mi nezbyde nic jiného než se vše naučit sama :grinning:
5. říj 2009 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nety, díky moc za mailíka. Vypadá to taky zajímavě. Akorát že všechny tyhle akce jsou pořádaný na předplatný. Já furt sháním něco za způsob Zpívání v Orce, kam se může přijít nepřihlášený a dle toho, jak to člověku akorát vychází. Jinak každopádně díky za info. Je dobrý vědět, že něco takovýho existuje.

Tady je odkaz na tu Perníkovou chaloupku http://pernikova-chaloupka.blog.cz/
Jako školka to funguje od dvou let, ale s prťatama tam asi můžeš přijít kdykoliv, podle mne i před prvním rokem. Aspoň tak jsem to pochopila. Švagrová tam byla s rok a půl starým klukem a v pohodě. :slight_smile:

Nety, Kačenka byla šíleně protivná před týdnem. Ale byla nachcípaná, takže to bylo nejspíš tím. Teď už je to s ní zas pohoha. Občas si zavzteká, ale celkově je hodná.

Já mám výhodu, že můj chlap je fakt šikovný a o barák se dokáže postarat sám. Stavěli jsem svépomocí, takže dost věcí tam udělal sám. :sunglasses:
5. říj 2009 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Vero a ty víš o někom, kdo by tam něco u vás prodával? Já bych tam šla hned, je to blízko JI, ale chlap se mi na to moc netváří. No kdybys o něčem věděla, hoď mi echo, klíďo do IP :slight_smile:
5. říj 2009 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vero díky za odkaz.Funguje na stejné bázi jako Macík,jojo tam Kristýnka chodila často.Určo to někdy prubnem,odpoledne se domluvím s kámoškou,která má stejně starou holčičku ajko já a vyrazíme.
5. říj 2009 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek