• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jihlava a okolí. Najdu tu nějakou maminu?

2. září 2016 
Nety :slight_smile: :grinning: Taky koukám pod ruce řemeslníkům :wink: Občas máme s manžou diskuze na téma, já pomáhám doma hodně mnohem víc než ostatní v práci, jenže že Ti ostatní postavili barák a starají se o něj, to jaksi nevidí. Kdyby makal na baráku, tak po něm taky nechci, aby uklízel nádobí do myčky :slight_smile:

Taky jsem chaloupku nenašla,a si se ještě musíme hodně učit:slight_smile: Ale v tom řádu mají, že děti pod rok mají vstup zdarma, tak by tam Krýša mohl

Leny, Ty máš ale krásnou fotku v pase :grinning:
5. říj 2009 v 17:25  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, my původně chtěli taky zajet na výlov, ale nakonec jsem zjistila, že nevím zcela přesně, kde ten rybník je, tak jsem se na to vybodli. Koukám, že jsme ani o nic nepřišli. :sweat_smile: Tenhle týden se loví rybník v Telči, tak vyrazíme asi tam.
Ta pizzérie je opravdu perfekní. Mimochodem, má jí manželka majitele Lovely. :wink: Nevíte, jestli je tady někde v Jihlavě alespoň trošku srovnatelná pizza? Zatím jsem neměla štěstí...

Taky se mi moc nechce zadlužovat, ale nic jinýho nám nezbyde. Doufám, že svépomocí postavíme 3+1 za 1 500 000, ale to je asi jen můj sen.
5. říj 2009 v 18:58  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, my měli dneska takovou nehodu. Až mě to vyděsilo. Uklízela jsem pití pod kočárek, jen jsem se sehnula a Standa doběhl k obchodu cca 2 metry ode mě. No a sáhnul na ty samootevírací dveře. Nechal na nich ručičku a normálně mu tam zajela do boku. Řev jak tur, naštěstí mu šla jednodušše lehko vyndat, jen se hrozně lekl. Stejně jako já.
Jsem na sebe naštvaná, že jsem taková kráva, že jsem ho pořádně nehlídala. No berte to jako odstrašující příklad a dávejte si na to pozor.
5. říj 2009 v 18:59  • Odpověz  • To se mi líbí
Leni, bohužel teď o ničem u nás nevím. Maximálně možná nějaký volný parcely, ale hotový barák na prodej - to fakt nevím.
A fotečka v pase je vážně nádherná. :slight_smile:

Hani, když nebudeš počítat pozemek a terénní úpravy kolem baráku, tak byste se do toho melounu a půl mohli vejít, pokud byste chtěli takový malý baráček. My teda původně taky měli představu, že postavíme malý baráček. Ale nakonec když už se do toho člověk pustí, tak si řekne, když už stavíme, tak to postavíme o trochu větší. No, a ve finále máme patrový barák. :grinning:

Hani, my máme rádi pizzu od brány, ale ne každýmu třeba chutná. Těsto mají vyšší, takže není tak suchá jak jinde. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Hani, takových karambolů ještě bude. Hlavně že se malýmu nic nestalo. :wink: Člověka to samo štve, ale malý škvrně nemůžeš hlídat fakt každou vteřinu. To by ses musela umět rozkrájet.
5. říj 2009 ve 20:38  • Odpověz  • To se mi líbí
Hani chápu, že tě to vyděsilo, já bych zděšením asi nemohla dýchat. Ale je fakt, že mrňavý děti 100procentně neuhlídáš. A nějak se poučit musí, když to nezanechá nějaký extra velký šrámy. My se taky takhle učily:slight_smile:

Svýho času byla vážně dobrá pizza v matky Boží, ale teda teď fakt nevím, jak je na tom, už jsem tam léta nebyla. Brána není špatná, fakt, že mě o vyšší těsto nevadí. Ještě je pizzerie u kalicha a na Březinkách je kuželna, tam taky dělají pizzu a taky není špatná. Ale Telč je prostě extra třída :slight_smile:

Jinak jsme dnes byli na 8mi měsíční kontrole. Krýša už má 8470g :slight_smile: Doktorka byla spokojená a chválila ho. Dneska nebyl píchanec, tak se Krýša celou dobu řechtal, jak na doktorku, tak na sestřičku. Ta chtěla vyzkoušet, jak Krýša slyší, jenže jemu se prostě líbila sestřička, jak se na něj směje a chtěl ji ošmatlávat. Nějaký chrastítko nemělo nejmenší šanci na úspěch :slight_smile: Nakonec to dopadlo tak, že nás obíhala sestřička a mluvila na Krýšu a Krýša se po ní točil, tak asi slyší dobře :wink:
6. říj 2009 v 17:37  • Odpověz  • To se mi líbí
Vero, tak to my jdeme opačnou cestou. Nejdřív jsme chtěli barák minimálně 6+1, ale vždycky jen příjemní, kvůli stáří. Navíc jsme to brali i tak, že nikdy nevíš, kdy se můžeš stát invalidním. Takže příjemní je jasná volba. Pak jsme začali ubírat na pokojích, až jsem nakonec rozhodla, že bude jen 3+1 s maxi děcákem, který se v případě potřeby přepaží. Přeci jenom jednou zůstaneme sami, tak proč tak velký dům. V poslední době pokukujeme po RD Rýmařov a fakt se nám tam jeden líbí.
Pozemek nepočítáme, ten už naštěstí máme. :wink:

Wjeru, tak to gratulace. Prostě se mu budou líbit baby, no. :grinning: To u nás se jich začínáme bát. Včera za Staníkem přiběhla holčička, menší než on, hrozně brebentila a chtěla ho vzít za ruku. A Standa se s brekem běžel chytit maminčiny sukně. :sweat_smile:
6. říj 2009 v 19:32  • Odpověz  • To se mi líbí
Wjeruš, krásně rostete. :slight_smile:

Hani, my máme v přízemí ještě jeden pokojík, takže v nejhorším případě může být ložnice i dole. Když jsme se nastěhovali, tak jsme v podstatě asi půl roku používali jen přízemí. Až pak jsme si pořídili nový nábytek do ložnice a přestěhovali se s manželem nahoru. Malé jsme nahoře zařídili pokojík k druhým narozkám. Akorát ještě spinká dole v pokojíku, protože manžel ještě nepřidělal zábranu nahoře na schodech. Tu máme jen dole, ale mám strach dát malou spát nahoru, kdyby náhodou v noci vylezla a spadla ze schodů. Do vánoc to musí manža přidělat, protože ji chcem koupit velkou postel, kterou už dáme do děcáku nahoru.
Jinak my máme docela malý pozemek (cca 700 m), takže jsme museli jít do patra. Jinak bychom mělii jen pidibaráček, kdybychom zůstali u bungalovu.
6. říj 2009 ve 20:42  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Ahoj holky, mně to včera vůbec nefungovalo :frowning2: a odpo už sem jdu jen zřídka kdy.

Verčo, díky za domečky, už jsem je poslala chlapovi :slight_smile: No uvidíme, jestli se mi k tomu vůbec nějak vyjádří nebo ne.

My pozemek taky máme, ale na Rounku, kde je chalupa a mně se to tam líbí jen jako na chatičku, rozhodně ne na barák, je to do prudkého kopce, v zimě tam člověk vyjede stěží a nejezdí tam ani MHD a musí se dolů na vlak lesem a když budou dvě holky, tak to prostě nechci, což on nechce slyšet ani náhodou, ptž přece bysme na tom pozemku ták ušetřili. Což já chápu, ale zas si neumí spočítat, že jim budeme celé dětství dělat otroky a vozit je po kroužkách :frowning2:

Wjeru buď ráda, že je malej tak společenskej, to je hezký :grinning:

Hani, karambolů vážně ještě bude! Naše malá občas spadne i na rovině, většinou teda za to můžou tátovi nohy, ptž má ty svoje ploutve vážně všude, ale padá taky pořád :confounded:
7. říj 2009 v 08:10  • Odpověz  • To se mi líbí
Leni, tak jsem zvědavá, co s tím bydlením vykoumáte. Akorát je to celkem dost peněz, ale když prodáte byt, tak zas nějaký penízky taky budou. Každopádně já bych už do bytu zpátky nechtěla. Kor s malými dětmi. I za cenu dojíždění je to super mít baráček. Na Rounku je sice hezky, ale opravdu spíš na chatu. U nás je výhoda, že tu máme v podstatě všechno, co potřebujem. Včetně MŠ (kde by teď neměl být problém s příjmem nových dětiček na rozdíl od JI) a ZŠ, pošty, obchodů. A na velký nákup zajedu tak jednou týdně do JI.
7. říj 2009 v 10:49  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky.
včera koník fakt nefungoval.
wjeru gartuluju ke zvládnuté kontrole. nás ta naše čeká až příští týden. doktorka tam teď není.
vero tak to tam udělali menší pozemky, my máme 969 m a barák taky do patra a zahradu velikou. ale na jaře chceme pořídit nějakou dřevěnou kolnu, houpačky pro malou, udělat koš na basket a branky na fotbal a snad se plocha zmenší:slight_smile:

jinak dneska má manža narozky a tak jdu péct:slight_smile:
7. říj 2009 v 11:23  • Odpověz  • To se mi líbí
Bep, no, my máme asi nejmenší pozemek. Jinak byly dost mezi 800 - 900 a pár ji tady je nad 1000 metrů. Nám to stačí, ale na bungalov to není. A taky máme dost blízko sousední barák. Ale vysázeli jsme tam teď túje, tak to trochu odstíní a my budem mít víc soukromí. Houpačku manžel bude dělat ještě asi teď. Klády má připravený, jen je musí natřít a sešroubovat dohromady a dnes by měla přijít houpačka, kterou jsem objednávala minulý týden. Jsem na ni zvědavá. Kačenka chtěla červenou, tak jsem musela hledat nějakou barevnou. Sehnala jsem jednu, u které píšou, že má nosnost až 200 kg, tak by mohla být i pro nás. :grinning: Odpoledne nám ji má přivézt PPL.
Bep, ať se pečení podaří. :wink:
7. říj 2009 ve 12:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky,
Tak krýšovi se prořezal zoubek ve předu:slight_smile: Sáru sice ndoženeme, ale už tk ynebude vypadat jako bezzubý mimino. On má dva zoubky na každý straně jeden, ale vyrostly nařed ty vzadu, tak dneska začal vykukovat zoubek vepředu. Nese to docela statečně, akorát víc spí, ale jinak nějak extra protivnej není :slight_smile:

Vero, tak to máte dobrý, jestli je tam obchod, školka a pošta, to by mi taky nevadilo bydlet mimo JI. Jenže, jak už jsem jednou psala, manža je extrémní nekutil, takže za a) nevím, kdo by domek stavěl a za b) nevím, kdo by ho udržoval. On má fakt tři měsíce problém zavolat instalatéra, to už musím být extrémně naštvaná, když teda něco udělá.
Tak pak musíš hodit nějako fotečku, až bude houpačka uvedená do provozu :slight_smile:

Bepi a co dobrého pečeš? To se bude manža mít :grinning: :grinning: :grinning: Úplně jsem se lekla, jak mi v Orce začal vykat :wink:
7. říj 2009 ve 13:14  • Odpověz  • To se mi líbí
Wjeruš, zas tak brzy ta houpačka asi v provozu nebude. Někdy je manžel šikula a z toho mu zas něco trvá šíleně dlouho, než se do toho pustí, a zrovna s tou houpačkou mám podezření, že to bude ten druhý případ. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
Wjeruš, Kačence taky vyrostly první zoubky v 8 měsících. Není kam chvátat. :wink:

Vy jste byli s Bep v Orce? Že se Beponka nepochlubila. :confused: A co? Spokojenost?
7. říj 2009 ve 14:49  • Odpověz  • To se mi líbí
Wjeru, ale dobře jsi mu to nandala tím vždyť si přeci tykáme:slight_smile: to se mi líbilo. teď se v Orce nepotkáme, protože jedeme se známýma na prodloužený víkend do Českýho Krumlova. tak mě zítra čeká balení. fuj:frowning2:
Vero musíš mi potom ukázat jakou houpačku jsi vybrala.
pekla jsem štrůdli. z jedné dávky jablečné a z druhé slané. nic složitého. jen malá je dneska nějaké protivná. vůbec dneska neusnula a pořád mě chce u sebe.

jo a Wjeru na zoubky nechvátej. mě včera malá kousla do brady až do krve. potvora jedna.
7. říj 2009 v 15:24  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj žijeme, jsme nemocní pa
7. říj 2009 ve 20:34  • Odpověz  • To se mi líbí
Bep, zatím ti ji můžu ukázat tady :grinning: http://www.blaznidohracek.cz/houpacka-barevna-drevena-ean31100-skup23.php#top
Už ji máme doma, ale je ještě zabalená v krabici. A manžel mě překvapil - už dneska natřel klády. Prý je natře ještě jednou, až to postaví. Tak se možná Kačenka dočká houpačky ještě letos. :grinning: :grinning: :grinning:

Bep, balení je sice fuj, ale výlet to bude určitě suprový. Kor do Krumlova. Tak si to hezky užijte. :wink:

Zuzi, tak se brzy uzdravte.
7. říj 2009 ve 21:31  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Zuzi, co vás trápí? Přejem brzké uzdravení!

Začátkem týdne jsem ve městě potkala zas Gábi, tak jí to moc sluší a je spokojená a že prý by mi tak druhé hodné dítě taky přála :grinning: Jo, tak to uvidíme, čeho se dočkám :sunglasses:

Vero houpačka hezká, tenkrát když jsem kupovala na chalupu, tak jsem uvažovala nad touto, ale pak jsem měla strach, aby se z ní nezačla loupat barva a vzala radši přírodní. Nakonec jí máme na zimu doma, takže se nám sem i líp hodí :slight_smile:

Wjeru, jak jste si včera užili návštěvu? Co malej lamač dívčích srdcí, zas malou "oblboval" :grinning: :grinning:

My jsme nakonec byli na výletě v Telči, mně prostě výlety na jaře a na podzim vyhovují snad nejvíc, nejsou nikde už žádní lidé, pohoda. Dali jsme si tu vaši vyhlášenou pizzu, ptž jste mi na ní udělaly neskutečnou chuť :angry: a výborná. Já měla tuňákovou, taťka s Žofi si dali sýrovou, ta prý byla lepčí, já jí nechutnala, nerada to pak míchám :grinning:
8. říj 2009 v 07:55  • Odpověz  • To se mi líbí
Wjerušce vše nejlepší k dnešnímu svátku :wink: Veru pěkná houpačka :slight_smile: Lenycko, jaká máte vybraná jména pro miminko?
8. říj 2009 v 08:05  • Odpověz  • To se mi líbí
Leny :grinning: No vzhledem k tomu, že ta jeho kámoška je pořádnej kus ženský, v 5ti měsících váží to co krýša v 8, tak spíš proháněla ona jeho a různě ho ošahávala:slight_smile: ALe Kryštof nijak neprotestoval :slight_smile:
Takže pizza chutnala? :slight_smile: :grinning:

Vero, ta houpajda je nádherná, z tý bude Kačenka celá pryč. Vidíš, jak je manža šikovnej. No kdyby neměl u vás co dělat, tak ho klidně pošli k nám, já ho tu zaměstnám :grinning: :grinning: :grinning:

Zuzi přejem brzké uzdravení

Koc díky :wink:
8. říj 2009 v 08:15  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Ahoj Kocc, už ses nám tu dlouho neukázala :unamused: Jak se daří? Co u vás nového?

I já gratuluji Wjerce k svátku :wink:

Zatím u nás vede Charlottka, ale taťka hrozí, že nám to změní, tak uvidíme.
8. říj 2009 v 08:16  • Odpověz  • To se mi líbí
Leni, já chodím hodně do Vysočinské diskuse. :wink: Jsem teď hodně nachlazená, ale jinak se mám dobře. Malá je dráček, takže mi tady všechno rozhazuje a já jenom běhám za ní. Ale to všichni určitě znají :grinning: :grinning:
8. říj 2009 v 08:33  • Odpověz  • To se mi líbí
Leni, já bych taky klidně vzala přírodní houpačku, ale Kačenka si prostě vymyslela, že chce červenou, tak jí přece nemůžu zkazit radost. Sousedi mají totiž taky barevnou, tak chtěla takovou podobnou. :grinning: :grinning: :grinning: Na zimu ji budem schovávat, tak snad něco vydrží.

Wjeruš, přidávám se ke gratulantům. Všechno nejlepší. :slight_smile:
A co se týče manžela, tak se k vám asi hned tak nedostane. U nás je práce ještě na pár let. :grinning: :grinning: :grinning:
8. říj 2009 v 09:23  • Odpověz  • To se mi líbí
Wjeru také přejeme všechno nejlepší k svátku
8. říj 2009 v 09:37  • Odpověz  • To se mi líbí
Leni, jdeš dnes na jogu? Já se chystám.
8. říj 2009 ve 12:02  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Verčo nejdu, jdu s kámoškou asi po měsíci na kafe. V pondělí mi přišly podrobné výsledky vody, tak čekám, co mi k tomu v PO řekne dr., ale asi to není žádná hitparáda. Prý se mi příliš rychle sráží krev a tím mi v těle mohou vznikat krevní sraženiny a tím pádem patřím do skupiny s vyšším potenciálem potratu :frowning2: Do toho se mi zdá, že mi už asi 3.den tvrdne břicho v podbřišku, což mi přijde dost brzy, tak uvidíme, jak se na to bude tvářit :frowning2: No a doživotně mi maj naordinovat kys. listovou a vitamín B. No z krve docela vyčerpávající výsledky :slight_smile:
8. říj 2009 ve 12:37  • Odpověz  • To se mi líbí
Leni, tak to mě mrzí. Ty si taky teď vyžereš všechno. :frowning2: Ale s malou jsi problém tuším ani neměla, ne?
8. říj 2009 ve 13:30  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
No, právě, že neměla, tak si to asi teďka vyžeru do poslední kapičky :frowning2:
8. říj 2009 v 17:35  • Odpověz  • To se mi líbí
Leny, tak snad se ty problémy už vyčerpaly a nic dalšího Tě nečeká.

Vero, no co se dá dělat, ale myslím, že z apár let u nás bude všechno při stejným, aspoň teda manžovým tempem nebo ze mě bude držbář :grinning:

Jinak díky za přání ke svátku :wink:
8. říj 2009 v 18:06  • Odpověz  • To se mi líbí
Wjeruško,přeji Ti vše nej k jmeninám,hodně štěstíčka,zdravíčka a moooc spokojeného krýšu a poslušného manžu:slight_smile:.

Leni,to je mi líto že máš takové problémy,ale už určitě bude vše ok a zbtek těhu bude v pohodě:slight_smile:.Budeme na tebe myslet!

Vero,tohle je kousek od vás,znáš to tam??Asi příští sobotu vyrazíme na grilovačku
http://www.rybnikhubertka.cz/index.php?nid=7690&lid=CZ&oid=1339877
8. říj 2009 ve 20:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Nety, já jsem tam ještě nikdy nebyla. Manžel se tam akorát jednou zajel podívat na kole. Ale prý tam mají dobrý akce. Pořádají tam pořád něco pravidelně každý týden. My jsme se tam ještě nedostali. Ale určitě tam taky někdy zajedem. :slight_smile:
8. říj 2009 ve 20:47  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek