• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jindřichův Hradec a okolí. Hledám spřízněnou dušičku

22. září 2014 
ahoj všem,
ty jo cline - už se ti to fakt krátí - ikdyž mě teda právě ty poslední týdny připadaly úplně neskutečné,dlouhé,tlusté....divím se, že to se mnou doma vydrželi :grinning: protivnějšího člověka byste nenašli.
A přesně jak píše mouri - hradecká porodka je super - jestli je teda něco na porodu super :stuck_out_tongue_closed_eyes: - prostě v rámci možností je to fajn - jediný co fakt doporučuju je nadstandartní pokoj.
Mouri - v přechodových bytech nevím jak dlouho se bydlí, sousedi tu už bydlí 14let a nikdo je nikam nevyhání, já si spíš myslím, že pan starosta za nějakou tučnou podporu potřebuje ubytovat nějakýho svýho známýho nebo tak něco, víš....no snad to doděláme, musíme, tady máme 2+1+minipokojík a je nám tu dost těsno :grinning: , navíc je to starej kamenej barák, je tu všude dlažba a zima, tlustý zdi ze kterých ta zima úplně leze - jestli chápeš co tím myslím, navíc na hlavním tahu na prahu, nedá se ani otevřít okno a nedej bože, když jede kamion, to kolikrát normálně nadskočí postele. A v zimě, když venku víc mrzne, tak zamrznou odpady, nemůžeš používat záchod,koupelnu....v půlce bytu nejde elektrika, ale nikdo s tím nic dělat nebude, protože obec nemá peníze....no a za tohle všechno ještě platíme nějakých 150kč za metr bytu a elektriku a vodu samozřjemě zvlášt - v nájemu nemáme nic, no možná ty myši a kdovíco všechno, co leze po půdě a když je noci ticho, tak slyšíš, jak tam lezou a hrabou, fůůůůůj. už aby jsme byli odtud. No a jaká byla Mikulášká, co čerti jak se líbili Radkovi ????
My máme mikulášskou v sobotu, tak honzíka s vojtou vezmu určitě, Eli nechám ségře v kočáru, ať si jí taky pěkně užije.
A ke kočárkům - jsme úplnej maniak, pořád bych nějakej kupovala, teď scháním sporťák na brusle, po zimě až budeme zase moct vyrazit tak s tím monstrem co máme teď - to bych asi nikam nedorvala ale zase za pár jízd bych byla jak rambo :grinning:
1. pro 2008 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda holky vy se rozepisujete. Tak u nás v lednovkách už máme dvě mimča. Tak uvidíme, jak to bude pokračovat. Ale myslím, že já je jen tak následovat nebudu, vidím to na skoro únor. S bydlením naštěstí už problém nemáme loni jsme začali stavět a v půlce listopadu jsme se přestěhovali z bytu v domě tchánovců do vlastního. To je pohodička, akorát jsme tu zatím moc sami, už aby tu bylo mrně s námi, aby to tady trochu zaplnilo. Do porodnice se asi půjdu mrknout až tam půjdu na monitor, setsřička od Kümmela je tam vrchní tak to bude myslím v pohodě. I když nejradši bych to už měla za sebou. I když zatím se mi sice nspí úplně nejpohodlněji, ale aspoň můžu spát, kdy chci a to mi asi skončí :confounded: no jo dětem se přináší oběti :slight_smile:
Tak holky pozdravujte děťátka ty v břichu i venku a mějte se pěkně.
8. pro 2008 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, muzu se pridat?
Sice bydlim u CB (2km od mourinkycb), ale na zakladku a stredni jsem chodila v JH.
Rada bych tam taky rodila, i kdyz manza se boji, ze je to daleko.
10. pro 2008 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky - dneska jenom na skok, máme večer s holkama "drbárnu" a nějak nestíhám, pekli jsme se ségrou linecký a teď honím každou vteřinu.....
EEG nám dopadlo dobře - graf krásnej - malá držela jak přibitá, tak to jsem si ulevila...povídala neuroložka, že kdyby pořád tak plakala, tak se mám obrátit na psychologa...no nevím s takhle malým miminkem...ale už se to pomalu srovnává, teď ječela snad jenom jednou za týden....
zdravím novou maminku čekatelku - anitrams - na jakou základku a střední jsi chodila ??? třeba se známe ???
petrev a co ty - co bříško - dobrý ???
cline - jen ať mímo vydrží co nejdýl, pak jsou s tím zbytečné starosti a lítání navíc, zažila jsem to s vojtou...
bubli a mourinka asi už pečou o sto šest, že ani nezajdou na drb....tak se holky mějte, pohlaďte míma a dětičky a pa zase někdy....
12. pro 2008 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda holky,
Tak jsem půl hoďky četla co jste napsaly. Já jsem taky jako Petrevka psala už 3x a pokaždý mi to spadlo. Fakt to naštve :angry: . Vojti jsem ráda, že jste s Elinkou dopadly dobře. Moje ségra má epilepsii a když byla menší, tak s ní měla mamina co dělat. Teď je dospělá a je zaplať pánbůh pod kontrolou.
Mouri máš ty ale potíže. Mamina má taky artrózu už od mlada a až ve 43 jí to potvrdily doktoři. Do té doby jí taky říkali, že je mladá, tak ať je neotravuje. Jsi stejně dobrá, že jsi s tím zvládla celou sezonu v kiosku na nohou. Fakt smekám. :wink: ...... Taky jsme se byli podívat na čerty, ale nic moc :unamused: Akorát doma šel manža dolů a začal tam dělat děsnej rambajs , jako že přišli čerti. Šimonek se bál a začal lézt za sedačku. :grinning: :grinning: :grinning:
Dva dny byl jak mílius. Táta mu řekl, ža se s čertama popral a nepustil je dovnitř, aby nevyděsily Toníčka, ale že jak bude zlobit, tak příští rok přijdou a odnesou si ho. ....... Teď už na to zapoměl a je zase jak poprdlej.
Jinak ve škole je moc šikovnej. Nosí samí 1, tak snad přijde i ježíšek :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Petrevko jsem ráda, že jsi i s mimi v pořádku.Ty střeva se určo srovnaj hned po porodu a mimi ti to vynahradí. Jsi dobrá, že si nenecháš říct co budete mít. Já jsem to věděla u obou. Prostě jsem to nevydržela a nechala si to říct a je pravda jak říká Mourinka si to nechat pak jen pro sebe :zipper_mouth: .
Taky zdravim anitrams.
Jo a kdybych se nedstavila do vánoc, tak Vám vše přeji krásné a hlavně pohodové vánoce. Mějte se papapapapááá
12. pro 2008 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, jsem taky z JH a chtěla bych se vás zeptat, nevíte jestli půjčuje naše porodnice monitory dechu?
14. pro 2008 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj straspytelko - nemocnice je má, ale myslím, že je nepůjčuje :frowning2: , zkus tam zavolat a zeptat se - válelo se jich tam docela dost a ani je nedávali pod miminka....což mi přišlo dost ujetý....
14. pro 2008 v 17:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
No tak to si tam zavolám dík :wink: Jak to, že to tam nedávaj?To si musím ohlídat :wink: Díky za info :dizzy_face:
14. pro 2008 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nevím, proč je nedávali, ale je to tak - na dětském (tam co jsou miminka po narození) jich měli hozených tak 6,7kusů, ale do postýlek je nedávali, třeba kdyby si člověk řekl, tak jo...nevím. My dostali velkou žloutenku, tak nám dali na pokoj ten obří přístroj na svícení a dole měl takovej box a tam ty monitory leželi tři.....jen tak.
14. pro 2008 ve 23:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky všechny!!!
CLINE, téda už se rodí miminka :confused: , jen si ho tam hýčkej :wink: Musíš mi pak podat referát co a jak bylo, jo? A jak se připravuješ naporod? Masiruješ nebo piješ maliník?? Chodíš někam na předporodní kurz nebo cvičit?
ANITRAMS, taky tě vítám...chtěla bys rodit v JH? Můžu se zeptat, co je tu lepšího než v ČB? Já zase kdysi uvažovala o opaku...mate tam neonatologii, tak jsem si říkala, že kdyby náhodou něco...ale když nebude důvod předem asi budu rodit "doma" v JH.
VOJTI, uf, to se ti muselo ulevit, když je E. v pořádku. Myslela jsem na vás, jak zvládnete vyšetření a pak co výsledky...bezva!! Břicho jako tenkrát už mě nebolí, teď mi pro změnu tvrdne,je to nepříjemný, ale ne bolestivý. Tenhle týden bude hroznej...dneska jdu k Pokorný-to je na celý odpoledne, čekání 2-3i4 hod je normálka :confounded: , ve středu jedu do ČB, ve čtvrtek hnusnej cukr :unamused: a v pátek jdem s Péťou na mecheche od něho z práce. Já teda jen na chvilku, protože tam asi budou kouřit, takjen omrknu, dám si nějakou dobrotu a půjdu...
STRASPY, nazdárek, tak jsi "nás" tu našla :wink: , víš něco o těch monitorech? Já asi začnu schánět po inzerátech...
MOURI, to je fakt, celé léto jsi byla na nohách!!!Chudáku, to ti kolena dali zabrat, viď...a co to druhé dítko? Psala jsi, že tě to občas "chytne" :dizzy_face:
BUBLI, tédy vy jste šikovný, samý 1 , tojsem nikdy osobně nezažila :slight_smile: ...já jsem s tím pohlavím tak na vážkách..jsem děsně moc zvědavá, ale zase mi to přijde moc hezký, když je to tak zastřené překvapením. Navíc kdybych to věděla :sweat_smile: do porodu dlouhá doba a já bych byla určitě tak nadšená a chtěla kupovat věcičky v určitých barvách...prostě bych to nevydržela manželovi neříct...a on si to nepřeje, takže nevědět je jediná volba :slight_smile:
Tak vás všechny moc moc zdravím!! Hezké Vánoce, ale ještě přijdu popřát :dizzy_face:
15. pro 2008 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak na monitor se zeptám až půjdu v pátek na KO k Dusíkové, tak po vyšetření dojdu do nemocnice a zeptám se jak je to a dám vám vědět jo :wink: Dneska jsem byla na tom cukru :unamused: teda to je blivajs, a jak to pak zhořkne na konci, myslela jsem, že to nedopiju :confounded: Hnus fialovej :confounded: ale výsledky jsou OK :grinning: MÁM RADOST, ŽE MŮŽU NA VÁNOCE MLSAT O 106 :grinning: Ale ne moc, protože už mám při vejšce 160cm 78kg :sweat_smile: jsem zvědavá kam dorostu :grinning: KRÁSNÝ DEN.
15. pro 2008 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
straspy - taky měřín 168 a při prvním mímu jsem "dorostla" na neuvěřitelných 99kg - fakt to byla hrůza - před otěhotněním jsem vážila nějakých 60kg. Bylo to skoro za trest :grinning:
15. pro 2008 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky Hradečandy i Nehradečandy,
Petrev - no jo už se to blíží, na cvičení nechodím, chodila jsem chvilku na podzim, ale pak jsme finišovali domeček a tam jsem si s hadrem zacvičila až kam. Tak jsem to vzdala, maliník nepiju ani hráz nemasíruju, myslím, že mě nástřih nemine. Nějak už nemám sílu lítat po krámech a shánet něco, teď musím ještě dořešit kočárek a vaničku a měla bych mít jakž takž všechno v kupě, dokonce mám už i tašku do porodnice, teda prázdnou ale mám ji :slight_smile: Teď se učím na poslední zkoušku ve škole, pak přerušuju studium na jeden semestr, abych dostala mateřskou a mohla jít na 3 roky. Takže mi držte palce ať to ve čtvrtek zvládnu a můžu v klidu začít s flákáním :slight_smile: A to si piště, že se budu flákast o stošes, to už si pak asi nikdy neužiju :slight_smile:
15. pro 2008 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, to koukám, kolik jste tu toho napovídaly 
My jste opět nemocní, se z těch nemocí asi nevyhrabeme ani do Vánoc  Radeček už má přes týden angínu, dostal antibiotika. To by se mi ještě nezdálo tak hrozné, ale navíc se mu na krku udělala taková boulička, doktorka řekla, že je to zvětšená uzlina, ale stejně se mi to nelíbí. Nemáte s tím některá zkušenost?
Vítám anitrams i straspytelku  Anitrams, odkud jsi? To jsi tedy skoro sousedka, když bydlíš jen o 2 km dál ne? To asi budeš chodit i k doktorce k nám?
Straspytelka – když jsem byla v porodnici, tak mi tam ten monitor dechu taky pod mimi nedali. Tak jsem pořád koukala, jestli kluk dýchá, domů jsme si ho pořídili, pak už jsem byla mnohem klidnější a používáme ho doteď. Je to opravdu neuvěřitelná pomůcka, hlavně teď, když je malý nemocný.
Petrevka – jestli Ti můžu poradit, tak jdi rodit do JH, je tam mnohem lepší personál než v ČB. Nedávno v ČB rodila moje kamarádka a nechali jí tam trápit 3 dni, měla vyvolávaný porod, už nezvládala po tolika hodinách bolesti, tak jí píchli nějakou drogu, pak prý byla jak zfetovaná a nakonec stejně skončila na císaři. Prosila je, aby jí aspoň pomohli do jiné polohy, musela být stále na monitoru, ale nikdo jí neposlouchal. Řekla, že už tam víckrát nepůjde.Tohle by se v JH stát nemohlo. Neonatologie je tam sice na vysoké úrovni, ale ten přístup personálu horor. Možná se chovají hezky jen k maminkám, se kterými nejsou problémy a porodí za pár hodin.
S druhým mimčem zatím čekám, jen tak pro sebe jsem si naplánovala, že do toho půjdeme za rok :slight_smile: Ale uvidíme :slight_smile:
Vojtisek – už abyste byli ve svém viď? Když to tak čtu, tak se divím, že vás vůbec nechají bydlet v takovém bytě a navíc se 3 dětmi, myši ….. brrrrr. Hlavně, že je Elinka v pořádku.
Cline, a v kolikátém jsi ročníku?
16. pro 2008 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
mouri - jsem v posledním ročníku, před sebou mám už jen jeden semstr ve kterém musím dokončit diplomku a obhájit jí a odstátnicovat a budu Mgr.
16. pro 2008 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, tak jak se chystáte na Ježíška, co dárečky, už jsou zabalený a pečlivě schovaný ??? My se móóóóc těšíme, teď teda zatím ještě peču jak divá, teď jsem zdobila perníčky a ještě mi krabice zbývá dozdobit, tak snad večer, práce mám na konci roku taky požehnaně, už aby bylo pondělí, to si tak nějak oddechnu, všechno snad bude připravený a tak...a co vy, děláte třeba velký úklid (tak tomu říká moje mamka) nebo takový ty blbovinky ???
18. pro 2008 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
HOJKY holky z JH jako jsem já, monitory dechu půjčují na dětském oddělení, mají jich celkem 15 kousků, poplatek na rok činí okolo 1900,- :confused: Takže my asi koupíme novej.... :unamused: Mluvila jsem s paní, co je dokonce u porodů a říkala, že se na mě těší :grinning: no já byla samej humor, po dobrý konetrole na gyndě, že jo a obložený chlebíčky v tašce :grinning: takže nevim zda budu mít tolik smíškovej happy ksicht i u porodu :grinning: aby mě poznala :dizzy_face:
19. pro 2008 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
straspy - za 1900 se to teda určitě nevyplatí....my jsme dali nějaký 2tisíce (možná 2,5) za novej - ale nevím teda jestli nebyl v nějaký akci už to bude přeci jenom dva roky - ale rozhodně doporučuju pořídit, člověk může aspoň v klidu spát...houkal nám jen jednou a to když vojta z něho slezl :grinning: ale tu hrůzu než jsem přiskočila k postýlce, a zjistila že jenom naštěstí leží někde jinde, tu nezapomenu do smrti :astonished:
19. pro 2008 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
zapoměla jsem napsat, že to půjčí i na půl roku za cca 800,- Ale stejně, buď seženu po někom na bazaru ještě v záruce aspoň na rok, nebo úplně novej, taky si myslím, že se mi bude líp spát, když bude NĚKDO hlídat prcka :wink: Sice budu spát ve stejným pokoji, ale je mi jasný, že stejně budu chodit koukat, ale věřím, že to něco do sebe má a když je ta možnost, tak proč ne...koupíme si v životě spoustu jinejch blbinek že :grinning:
19. pro 2008 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky
všem vám přeju krásný vánoce.....
22. pro 2008 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, taky vám všem přeju krásné Vánoce, hodně dárků pod stromečkem a hlavně pohodu :slight_smile: Já jsem dneska trošku uklízela, ale žádný velký vánoční úklid, zítra už asi budeme zdobit stromek, cukroví jsem nepekla vůbec. Mám ho slíbené od známých, tak snad nezklamou. Měla jsem ho od nich i loni a bylo super a asi 20 druhů. Dárky už mám taky skoro všechny nakoupené i zabalené, takže Vánoce už můžou začít :slight_smile:
Jo a jinak o víkendu jsem byla na kurzu Photoshopu (programu na úpravu fotek), to byla fuška pro to moje pomalé chápání :slight_smile: Ale je to super program, po Vánocích udělám pár fotek, abych se trochu procvičila a pak už ze mě bude možná profík :grinning: :grinning: :grinning: A co u vás nového?
22. pro 2008 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, taky přeji pohodové vánoce a moře zdraví pro všechny a šťastné vykročení do roku 2009 :wink:

Hele, nevíte kde bych sehnala tady v JH prodejnu s Litexem?Prosím popis místa jako pro debílka jo, bydlím tu krátce :grinning:
23. pro 2008 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
straspytelka - myslím, že v JH už prodejna Litexu není. Dřív byla. Ale zdá se mi, že ji už zrušily. :frowning2:
23. pro 2008 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
straspy - bývala za kostelem - u 15.poledníku - ale fakt jí zrušili - nakupovala jsem tam těhu věci ještě když jsem byla těhu s Vojtou a když jsem pak byla těhu s Eli tak byla prodejna pryč....objednávám si LITEX přes net (i na cvíčo a tak) a do týdne mám vždycky balík doma :slight_smile:
24. pro 2008 v 00:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
a zapoměla jsem - vítám naši novou maminu Bambi
24. pro 2008 v 00:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vojtíšek - díky za přivítání. Zatím se k PC moc nedostanu. Podle toho, jak je Michalka hodná. Ještě k tomu se snažím dálkově studovat, tak uvidím, jak tenhle semestr dopadnu. Přeji všem hezké svátky a úspěšný rok 2009. :slight_smile:
25. pro 2008 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, tak co ježíšek????
27. pro 2008 v 18:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, u nás Ježíšek byl, ale vzhledem k tomu, že nám donesl celý baráček a plno věcí do něj tak čekáme na ten největší dáreček až do ledna (teda doufám :slight_smile: ).
28. pro 2008 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, no u nás naštěstí bylo taky dobře.Ježíšek nadělil drobnůstky, ale co...člověk si stejně koupí co potřebuje během celého roku :wink: hlavně že jsem se sešli, máme už starší rodiče, takže jsme rádi, že se drží, že i to zdravíčko je celkem ok.Já pomalu začínám dokupovat co mi schází, po silvestu chci dokoupit všechny věci do porodnice a kosmetiku pro mě a mimíse :wink: na KO jdu 7.1 tak pak ten další týden pojedeme asi zamluvit kočárek a koupíme monitor dechu :wink: Buď pojedeme do bejbycentra v ČB, nebo do Honzíka v Táboře, tam mi kamarádka zjistí cenu kočárku a když by byl i třeba o 500 levnější pojedeme tam, každá kačka dobrá :wink:
Holky, jak se vám rodilo v naší nemocnici?Pomůžou aspoň trochu?Kde se třeba heká?to na těch pokojích, nebo je na to nějaká místnost?Nebo přímo na sále?Může tam bejt i manžel?Co nástřih, dělají ho automaticky?Chtěla bych si začít od 32tt masírovat hráz olejem a začít pít čaj z maliníku :wink:
29. pro 2008 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
straspy - být tebou tak se do ČB do bejby centra dojedu podívat na barvy a typy kočárků, ale třeba u Housarů v Hradci je mají levnější - nebo aspoň můj typ je tu asi o 1000,- levnějsí než tam, ale zase mají větší výběr na zkouknutí, v Táboře nevím.
29. pro 2008 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek