• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jindřichův Hradec a okolí. Hledám spřízněnou dušičku

22. září 2014 
no právěže v bejbycentru ty čtyřkolky nemívaj a jsou hndka pryč, no a barvy tam mají asi 2-3 a ono jich je stejně mnohem víc, katolog tam snad mají :wink: no a tady u Housarů jsme ho neviděli :unamused: uvidím co mi poví ta kamarádka :dizzy_face: už se tak těším, až pro něj pojedeme :dizzy_face:
Holky, je tu v JH neěkde nějakej dětskej koutek vůbec?Jako kde se maminky scházej a tak?
29. pro 2008 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
straspy - v hradecký porodnici je to fajn, po příjmu mě hned dali na jeden z porodních sálů kde se mnou byl i manžel, tam probíhalo všechno, nikam mě nestěhovali, nikam jsme nepřecházeli, byla tam sprcha, záchod, masážní vana a pak porodní křeslo....ultrazvuk i monitor. Ccelou dobu tam byla sestra i porodní asistentka - ta byla mimiochodem suprová - už bohužel nevím jak se jmenovala, když si vzpomemu, tak to písnu - nástřih, klystýr,holení - tohle všechno se mnou probrali předem, co jo, co ne - takže jsem rodila bez nástřihu - ale kdyby to samozřejmě mělo něco ohrozit, tak samo že by nástřih byl...co je fakt super je ta výřivka - výřila jsem se asi 15-20 minut - bolesti se snížily dobře na polovinu a porod to urychlilo...ikdyž jsem ho měla plánovaný, protože jsem rodila po termínu - což se u třetího dítěte moc nestává. Já osobně si tedy fakt nemůžu stěžovat, všichni nám vyšli vstříc jak se dalo a po porodu šupky na nadstandart - jediný comi na nový porodnici vadilo že ty normální pokojíky jsou dost malý - teda pro tři maminy určitě, pak když přijde maminkám návštěva...takže nadstandart to vyřešil a Eli pak dostala i velkou žloutenku, takže nám na pokoj dali ten přístroj na svícení - kdyby jsme ležely na normálním pokoji, tak by nás museli dát na dětskou JIP.
Kočárek jsme kupovali v táboře, ale žádný extra výběr tam nebyl....myslím že na výběr ty budějovice budou lepší, ale housarovi taky nejsou nejhorší, když nechceš nic extravagantního, myslím, že se tu dá vybrat.
A o dětském koutku teda v JH nevím - leda v hypernově, to jsi ale asi na mysli neměla :grinning: Ale možná bude něco v domě dětí
30. pro 2008 v 00:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj jé moc děkuju za krásný info, to jsem ráda, že se člověka zeptaj aspoň...oholím se sama doma-teda manžel , klystýr no ten zvládnu snad...a nástřih, taky bych chtěla bez...zeptám se drgyn na KO jestli už můžu začít s masáží hráze a pití maliníku :wink:
Kdyby jste měli někdo zase chuť, napiště zážitek z JH porodnice, budu jen ráda :dizzy_face:
30. pro 2008 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!!!
CLINE, téda tobě se to tak krátí :dizzy_face: zanedlouho budeš chovat svoje děťátko v náručí!! Prosím tě, vybrali jste tedy Cortinu? Tu novou? Máš na ní nějaké ohlasy a zkušenosti druhých? Já mám pořád nějakobavu z trojkolky, ale nemůžu se rozhodnout. Ona má ty kolečka zase podstatně velký, ale nevím, no...
Moc vám všem ze srdce přeju, aby se váš život ubíral tím nejlepším směrem, nám těhulkám vše dobře dopadlo, miminka byli zdraví....maminky ať mají dost sil na svoje ratolesti a všichni se můžeme usmívat a těšit se z nich...
31. pro 2008 v 07:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
petrevko - nakonec jsem skončili zase zpátky u Cortiny - vybrali jsem z nových barev takovou tu hnědo béžovou, je neutrální a moc se mi líbí - teda veskutečnosti jsem ji ještě neviděla... Objednají nám jí až 10. ledna takže musím rodit až v termínu :slight_smile: ALe hrozně pěkně se s ní manipuluje - je lehká a i manžílkovi a mojí mamce se s ní hezky jezdilo po krámě. Mě u trojkolek vyhovuje, že se s nimi dá hezky zatáčet a nemusíš je do zatáček přizvedávat.
NO já už mám za sebou dva monitory - na porod se nechytsám, takže nevím jestli to má nějaký extra efekt chodit tam takhle brzo každý týden, ale zvládnout se to dá. Člověk si 20 minut poleží a jde domů.

Všem Vám přeju ať je příší rok pro Vás šťastný a plný radosti!!!
31. pro 2008 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
přeju Vám krásný silvestrovský večer, moc to nepřehánějte s pitím a do nového roku hlavně hodné dětičky a krásná miminka :slight_smile:
Z porodu moc zážitků nemám, protože jsem rodila císařem, ale sestřičky byly všechny moc hodné, co si pamatuju, tak tam byla sestřička Grosmanová (nevím, jestli to jméno píšu dobře), k té jsem chodila na monitor před porodem, byla už starší, myslím, že už asi přesluhovala a po porodu se na nás přišla dokonce podívat, i když jsem jí předtím vůbec neznala a seznámili jsme se vlastně na tom monitoru, pak sestřičky Machová a Váchová a u porodu se mnou byla sestřička Kartáková a Lukšová, ta byla hodně mlaďounká. Oholená jsem byla z domova, ale stejně mě ještě znovu oholily, ale teda tak krásně, že takhle bych se doma nikdy sama neoholila :slight_smile: Na cokoliv jsem se zeptala, nikdo mě neodbyl. K manželovi se taky všichni chovali moc hezky, a i pak, když jsem byla na nadstandardu, tak tam se mnou byl třeba do 22 h a nikdo mu na to nic neřekl. Ani se mi odtud nechtělo domů :slight_smile:
31. pro 2008 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj hoky, všem vám přeji úspěšné vykročení do nového roku, hlavně nejvíc zdravíčka a štěstíčka vašim dětičkám i celým rodinkám...

Mouri mě nakopla s tím jménem por.asistenky - byla to Kartáková (přisla mi docela mladá) a Vaníčková, ta už byla starší..a obě byli super.
Mouri a ty jsi rodila v JH ???
Tak holky ahoj z rok :grinning:
31. pro 2008 ve 23:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já mám porod ještě v živé paměti, jelikož byl nedávno. Měla jsem celkem dlouhý a těžký porod - 13 hodin. Ale za naše sluníčko to stálo. V porodnici v JH je to hezký. Využila jsem masážní vanu (doporučuji všem) a hodně času jsem strávila na míči ve sprše. To mi fakt hodně pomáhalo. Akorát jsem měla komplikace při šití. Něco tam přehlédli (nikdo mi přesně nic neřekl) a musela jsem ještě po porodu na sál + narkóza. Takže jsem si to fakt užila. Souhlasím s tím, že pokoje pro 3 jsou opravdu hodně malé. Když se pak každé mamince sejde návštěva, tak se tam nedá ani chodit. Sestřičky byly fajn kromě jedné, která nebyla moc příjemná.
31. pro 2008 ve 23:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj v novém roce :grinning:
Holky tak co?Jak se vede? Kdo byl taky jako my včera na krásným ohňostroji?
Holky, jakého máte pediatra a jak dlouho před narozením prcka jste se k němu hlásili?
Já teda v roce 2007 v září rodila dvojčátka v ČB a taky jsem si nemohla stěžovat, ale vzhledem k okolnostem, my bylo stejně všechno jedno... :frowning2: Tak se mi do porodnice tam nechce a ráda bych rodila tady, už jen kvůli vzpomínkám... :frowning2:
Snad to tentokrát dopadne dobře a budu máma nejšťastnější pod sluncem :sunglasses:
Holky a scházíte se třeba někdy spolu?Jako vyměňujete rady a zkušenosti a třeba i prodáváte mezi sebou věcičky?
2. led 2009 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, jak jste oslavovali? My jsme skoro všechno prospali :slight_smile: Usnuli jsme všichni ve 23 h, v půlnoci nás vzbudily rachejtle, tak jsme chvíli koukali z okna a pak jsme šli zase spát :slight_smile: Ale zase to mělo jednu výhodu, že jsme druhý den na rozdíl od jiných byly jako rybičky :slight_smile:
vojtisek - jo jo, rodila jsem v JH. Sice to mám do ČB mnohem blíž, ale za ten klid mi to stálo a těch 5 dní tam uteklo jako voda. Příště půjdu opět tam, jestli teda nějaké příště ještě bude :slight_smile: Neznám totiž nikoho, kdo by porodnici v ČB vyloženě chválil, spíš naopak. Dost holek z ČB jezdí rodit do Krumlova právě kvůli tomu přístupu k maminkám. Byla jsem se v Krumlově taky před porodem podívat, ale v JH se mi líbilo víc :slight_smile:
2. led 2009 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj,
mouri byli jsme na tom podobně....malý spali už od večera, honzík čekal na půlnoc a na ohňostroj - tady v řečici je o půlnoci...tak se šli s tatkou podívat, a já seděla u malých a u psů aby se z těch rachejtlí nezbláznili...:slight_smile:
straspy - pediatra mám stejnýho u všech dětí, takže když jsme chodili na preventivky tak viděla, že jsem těhu a samo že další mímo jsme přihlásili taky k ní...ale vím, že kamarádky některý pediatry obvolávali, jestli vůbec přibírají a tak...mi máme Plockovou - na Vajgaře a nestěžuju si, je fajn, když je třeba jede i k nám domů....navíc mívá služby v nemocnici, tak už jsme se s ní asi dvakrát sešli na pohotovsti, tak děti byli klidnější, že jí znají....
Taky jsme se byli včera podívat v JH na ohňostroji - koukali jsme z nemocnice z heliportu - fakt super výhled a ohňostroj byl nádhernej...a taky byla pěkná zima.
Jinak kamarádka skoro celé těhu ležela v nemocnici - dali jí vybrat buď tábor nebo budějovice - vzala budějky - před porodem na oddělení prý super - porod a odělení šestinedělí prý katastrofa a pak leželi na neonatologii a prý taky fajn....Já si myslím, že dneska je to hlavně o lidech na který narazíš, jestli se sestřička dobře vyspí nebo ne....a tak by to být nemělo.
2. led 2009 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, prosím je tady někdo kdo chodí na gyndu do dačic?
9. led 2009 ve 23:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj pipi, asi ne, většina je okolo Hradce nebo ČB
10. led 2009 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
souhlasím s CLINE, do Dačic tady asi nikdo nejezdí :confounded:
Ty jo Cline, už to máš doslova za pár, jak se cítíš ?????
10. led 2009 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
vojti - no už bych to nejdradši měla za sebou, pořád se sleduju, každé píchnutí a zabolení kolem břicha beru jako znamení, že už se něco děje. Prďola už v bříšku taky asi moc být nechce, protože v úterý dělal takový brajgl, že jsem musela na monitor třikrát a málem si mě nechali v nemocnici :frowning2:
11. led 2009 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
cline - tak to věřím, že už bys to měla radši za sebou a měla prďolku už u sebe :slight_smile: , co vím podle sebe, ty poslední týdny těhu byly doslova k nepřežití....a jakou porodnici jsi vybrala ???
12. led 2009 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
vojti - vybrala jsem Hradec, nechce se mi jezdit jinam a i když tady moc dobrou pověst nemá, tak teď když jsem tam byla kvůli těm problémům s monitorem, tak byli všichni moc milí.
12. led 2009 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!!!
CLINE, jak se vede? Kdy máš přesně termín? A co na kontrole??Už se holčička chystá??Moc držím palce, aby proběhlo vše jak jen to půjde dobře!!!
Holky, já skončila minulý týden v nemocnici...šla jsem na banální kontrolu na gyn., ale ten mě hned poslal na cévní, zmínila jsem se, že mám unavenou jednu nohu...a odtud jsem už jela na vozíku na lůžové...zjistili mi hlubokou trombozu v lýtku :frowning2: musím ležet z čehož mě aktivnímu člověku, zvyklému denně chodit pěšky a téměř denně cvičit, dost hrabe. Budu jak slonice...Musím si píchat injekce 2x denně do břicha nebo do nohy...pořád nějaké problémy a komplikace...mám dost strach z porodu, když si ředím krev...musím se na všechnyo zeptat a vyzvědět. Zítra jdu na kontrolní ultrazvuk, jak se chová ten bídák trombus...
Mějte se všechny co nejlépe ahlavně ať vás nic závažného netrápí!!!
14. led 2009 v 08:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj všem,
teda petrev - to je něco, trombóza, tak doufám, že to budeš mít brzy lepší a lepší, taky už máš do konce co by kamenem dohodil...tak se hlavně opatruj a fakt odpočívej, když to má pomoct, tak lež, užívej si to a válej se, pak už se moc nepoválíš....
cilne - ono v hradecký porodnici asi jak na koho narazíš....já si třeba nemůžu stěžovat, na ty por.as. ale třeba k mému porodu se přišel podívat i dr. dejmal a ten teda arogance sama....a primář je naprosto bezva.
Holky, tak hlavně ať vám to dobře dopadne a vy i mimísci jste v pořádku.... :wink: :wink: :wink:
Bubli a Mouri asi užívají sněhu a mrazu, že ani nezajdou na drb
Straspy - už jsi koupila monitor pro mimíse ? :astonished:
bambi - co Michalka - to tak zlobí, že ani nezaskočíš ? to snad není ani možný :grinning:
Tak se opatrujte, pohlaďte mimíse a dětičky a koukejte psát, ať tu nejsem pořád sama :sunglasses:
14. led 2009 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vojti...jak je vám???A bratrovi se ženou :pensive: dneska jdu na kontrolu na cévní, hematologii i na gyn...fuj...to je doktorů jo, a ráno ještě na krev na endokrinologii...
Dejmal, to je ten menší jak mu přeskakuje hlas?? Ten je teda slizkej, pravda...Straspy už má monitor doma. Dnes nebo zítra?? jedou do ČB objednat kočárek.
Jen vás všechny zdravím a letím se oblíkat a na ten maraton bílých plášťů...Pá
15. led 2009 v 06:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,
teda Petrev... to je pěkný opruz, co? já tam málem zůstala minule - v nemocnici. ALe naštěstí si mě pozvali na monitor ještě jednou a ten dopadl dobře. Sloužila zrovna MUDr. Písecká a vypadala v pohodě, PA byly moc hodné všechny 4 co jsem tam za ten den vychytala. Ale na to že skoro za týden rodím, moc nepozoruju extra změny, teda když chodím, tak mě trochu pobolívá podbřišek a v noci se někdy vzbudím, ale jinak poslíčci ani nic podobného mě nepostihlo. Je fakt, že já celé těhotenství prožívám úplně v pohodě, ještě teď jezdím do Budějic a tak různě se motám u nás v obchodě. KOčárek už mám naštěstí doma, takže můžu v klidu rodit, jediný, čeho se bojím, je, že budu přenášet :unamused: ale snad ne.
15. led 2009 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím všechny,

Petrev - no nic moc....ani nám a bráchovi s ženou už vůbec ne - vybrali dovolenou a čekají, až doktoři dají svolení a janu pustí - ale stejně si myslím, že dřív než po šestinedělí to nebude....vybrali Keňu a už se tam těší. Občas se Jana i zasměje, ale pak to na ni zase sedne, a je konec, včera jim konečně přišel rodný list, tak už můžou Terezku nechat zpopelnit - na to čekali v krematoriu...tak si myslím, že až tohle bude všechno za nima, tak se můžou odrazit ode dna a začít znovu....
No a co ty, jak jsi dopadla u doktorů , doufám, že je všechno v pořádku a cítíš se fajn....

Cline - Píseckou jsem měla u porodu s vojtou - teda spala na lékařáku (rodila jsem v noci) přišla se podívat až ráno, kdy končila službu a příjemná taky zrovna nebyla...mě přijde, že ty por. as. jsou nějaký lidštější než doktoři a doktorky....Fajn je doktorka Šteflová a Herlíková (ale ta myslím nemá ještě atestaci - k té jsem chodila teď naposledy vždycky na monitor a na kotroly) a myslím, že je tam ještě i doktor Kolář - ten už mi rodil prvního kluka a byl super...a jak už jsem psala, přijde mi, že je to hlavně o tom, jak se ten daný den kdo vyspí a jakou má náladu - což by zrovna v téhle profesi být nemělo - být lékař je poslání a ne zaměstnání (říkávala moje babička) a já s ní plně souhlasím....

No holky tak piště, jaký jste koupili kočárky ???? Jsem zvědavá ženská...já bych taky vybírala :astonished:
15. led 2009 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
vojti - taky myslím, že s doktory se moc na porodním sále nepotkám, PA to zvládnou - na druhou stranu studujou na to 7 let tak by měli mít znalosti jak doktoři. Kočárek mám v albu - cvybrali jsme Cortinu, je pěkná a za rozumné peníze je u ní všechna výbava.
15. led 2009 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
jůůů cline ta já nádherná - ta barva ....chtěla jsem jí taky, když jsem čekala vojtu, ale nebyla v té době v žádné pro nás přijatelné barvě...tak ať se s ní krásně jezdí a co mimís, už to vypadá, že se chystá nebo pořád nic ???
16. led 2009 v 00:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
vojti - zatím to nevypadá, malé je asi v bříšku dobře :slight_smile: podle doktora se ještě příští týden uvidíme na kontrole.
16. led 2009 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, zdravím všechny vás zdravím a hlavně nastávající maminky :slight_smile:
Petrevko - teda to něco s tou trombozou, hlavně aby Ti ty injekce zabraly a byla jsi ok. Ještě pár týdnů a budeš mít mimi u sebe.
Cline - přeju Ti rychlý porod, už abys ho měla za sebou a měla už malou načančanou v kočárku viď?
Dejmal mě přijímal do porodky, moc se se mnou nebavil, vlastně vůbec, ale jinak si na něj nemůžu stěžovat, s Píseckou mi dělali císaře a udělali ho skvěle, jizvu mám přímo výstavní, skoro už není vidět :slight_smile: Dr. Písecká se na mě chodila po operaci dívat a byla moc sympatická a hodná, všechno mi vysvětlila a říkala, že mám za 3 roky přijít zase, ale to asi bohužel nestihnu :slight_smile:
A jinak u nás nic nového, jen jsem dostala pokutu a ztratila platební kartu během jednoho dne :slight_smile:
vojtisek - jejda, to je hrůza, co to píšeš, co se stalo? To je moc smutné.
17. led 2009 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky, tak jsme se definitivne rozhodli, ze nas Míša přijde na svet v hradecke porodnici, i kdyz to do Cb mame kousek. Nevite, jestli se tam musime zaregistrovat? A jak je to s nadstandartama?
17. led 2009 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj všem

tak CLINE - pořád nic...????

Mouri - brácha se švagrovou čekali miminko, ale bohužel se jim Terezka uškrtila na pupeční šňůře....měli 4týdny do porodu, stalo se to 4.ledna...moc smutný začátek roku :frowning2: :frowning2: :frowning2:

Ani - registrovat nevím, ale vždycky ke konci těhu jsem tam chodila na monitory - můj gyn mi řekl, že mám chodit do té porodnice, kde chci rodit - tak jestli to je ta registrace - nevím a nadstandart budď bude volný nebo ne, zamluvit dopředu se nedá, bohužel

Petrev co ty - co ta trombóza, ubrali ti dávky, jak jsi na tom ???? a co porod, jak to budou řešit ????

Jinak Elišku v pondělí naočkovali - meningokok B, hexavakcína a prevenar - nohu má ještě teď jak balón, tvrdý zarudlý...první dva dny měla i teplotu...ale tak snad už to bude lepší, Honzík se teď pořád učí, no za chvíli bude vízo a on teda zdárně plave v Přemyslovcích a tak, tak jsem předevčírem dokonce psala referát o Karlu IV. tak snad to taky pomůže.... :grinning:

Tak se všechy mějte krásně a pořádně piště, ukazujete se tu všichni sporadicky :angry:
17. led 2009 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, jak jste si užili víkend? Nám utekl ani nevím jak, stihli jsme jen oběd u babičky a udělat přiznání k DPH.
Radeček chodí spát čím dál později, včera jsem ho přemlouvala do 23.15 h, aby šel spát, nakonec usnul, ale
celou noc se budil. A nad ránem se mi v polospánku zdálo, že slyším venku nějaké nákladní auto, tak jsem šťouchla do manžela, ať jde rychle vyvézt popelnici, protože jsem si myslela, že jsou to popeláři a pak mi došlo, že je neděle a ne čtvrtek :slight_smile: Už mi z té starosti o domácnost začíná hrabat :grinning:
vojtisek - to je opravdu moc smutné, co se stalo Tvému bráchovi a švagrové, vůbec si nedovedu představit tu bolest, kterou musí prožívat. Je nespravedlivé, že někdo, kdo by dal za dítě všechno na světě, tak o něj přijde a někdo děti zase třeba vůbec nechce a pak je dává raději do ústavu. Moc jim přeju, aby je už potkávalo jen to dobré a brzy se dočkali vytouženého miminka. Zdravé dítě je opravdu ten největší zázrak a dar.
vojti, nevíš jak je to teď s tou vakcínou prevenaru? Přispívá na ní pojišťovna? My jsme si loni museli obě dávky zaplatit a zrovna v pátek se mě na to ptala jedna kamarádka.
Petrevko, co je s Tebou? :slight_smile:
18. led 2009 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holůky jen hlásím, že jsem pořád vcelku, Justýnka je asi spokojená v bříšku, ale sestřenka říkala, že prej už se asi přípravuje na odchod - že si tam po sobě uklízí a tak :slight_smile:
18. led 2009 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek