• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jindřichův Hradec a okolí. Hledám spřízněnou dušičku

22. září 2014 
Cline - velikananááááááááááááská gratulace - a přeju hlavně hodně zdraví tobě i Justýnce, štěstíčko na správný lidi, ať se vám holky daří.....No a jak jinak, co porod, kdo tě rodil ???
26. led 2009 ve 22:03  • Odpověz  • To se mi líbí
CLiNe :dizzy_face: celý víkend na tebe myslíme...až mě to roztesknilo...zvládli jste to kráně rychle!!! JÁ chci TAKY!!! Přidávám se k přání všeho nej nej nejlepšího, vím jak je zdraví důležité, takže byť to možná zní jako fráze myslím to upřímně - moc moc zdraví a co nejvíc spokojenosti, štěstíčka a úsměvů!!!!
UF to je krása...
28. led 2009 v 08:42  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky holky, tak už jsme od včerejška doma. Musím říct, že porod byl vcelku náročný. Někdy to popíšu celé. Ale od začátku až do konce pobytu v nemocnici jsem si nemohla na nic stěžovat - všechny sestry i doktoři byli strašně ochotní a hodní. Sice se mi déle spouštělo mmléko, ale kojíme a to je fajn. Justýnka teď doma dost spí, v noci je to trochu horší, ale to s určitě spraví. Už jsem dala fotky do alba tak mrkněte :wink: K porodu napíšu příště.
31. led 2009 v 16:24  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky,
cline - jééé, koukala jsem na fotky, Justýnka je fešanda, prostě holka jako lusk :slight_smile: Kluci se o ní budou prát :slight_smile:
Byla jsi na nadstandardu? A jak často vstáváš v noci? Tak si to holky užívejte a ať Justýnka hezky spinká i v noci a nechá mamču odpočinout.
A co vy ostatní? Jak jste se měli o víkendu? My jsme byli u dědy v Domažlicích, jezdíme tam tak 2x do roka, škoda jen, že byla taková zima, ani jsme nemohli pořádně ven. Ale jinak se nám tam líbilo.
1. únor 2009 v 18:13  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj všem,

Cline - tak už konečně doma, pohodlíčko, normální jídlo :grinning: , co malá, jak spinká a papá, co taťulda, jak to zvládá ??? Jinak koukala jsem na fotky - Justýnka je kus ženský, krásný miminko, k sežrání :astonished:

My o víkendu nic moc, manža ho měl pracovní, venku počasí na prdlačku...v sobotu dopoledne jsme jeli na obří nákup do JH, už jsme byli totálně vyžraný a tady u nás koupit maso = sebevražda a v neděli jsem na dopo jeli do třeboně do bazénu, děti se vyblbli - teda spíš jenom Honzík, Vojtík se z nepochopitelných důvodů bál a celou dobu seděl jenom na kraji malinkýho bazénku a do vody stčil jenom nohy, Eli to je vodní živel, ikdyž ve vaně občas křičí, tak tady to bylo fajn, měla jsem strach aby neprochladla nebo tak něco, vydržela v bazénu celou dobu, měla úplně rozmočený ručičky a nožičky....já se chvíli povýřila ve výřivkách a teď mě z toho pekelně bolí záda, asi jsem to přehnala....
Jinak kopa práce, daně klepou na dveře a nový sociální zákon mi taky dává zabrat...

A co Petrevka a Strašpytelka - nebudou už taky rodit ??? Myslím, že se jim to taky už krátí - a nedají o sobě ani vědět, tak doufám, že je všechno v pořádku.

Bubli se nám asi upracovala a Bambi finišuje na nějakou zkoušku :grinning:

Tak zatím baby pac a pusu, jdu makat :angry: :angry: :angry:
2. únor 2009 ve 22:33  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,
já se k porodu ještě nechystám, i když přiznám, že bych to měla raděj za sebou a už odložila ten břuch, bolesti stydké kosti a nevolnosti...ale jen ať tam mrňous ještě pár týdnů je... Straspy je v nemocnici, dnes se rozhodne jestli ji pustí nebo ještě ne.
Objednali jsme minulý týden kočár, konečně, po nekonečném dumání a omýlání ze všech stran...jen nevím, kdo tu bude dřív,jestli mimi nebo kočár :sweat_smile: ta noha po tromboze mě zlobí, včera jsem byla na hematologii a říkala jim, že mi otéká, ale jen mávli rukou, že prý v pokročilém těhu je to normální, tak nevím, no...prve jsemotok ani neměla a byla to tromboza a teď bez vyšetření vše smetli ze stolu...nechci plašit ale ani nic podcenit, když mě to bolí...no nevím.
Mějte se všechny, a moc nepracujte :slight_smile: , cejtim se pak blbě, že nic nezmůžu :frowning2:
3. únor 2009 v 09:12  • Odpověz  • To se mi líbí
Vojtisek - zkoušku mám v pátek. Už tenhle semestr poslední a čeká mě měsíc volna před dalším semestrem. Už se moooooc těším.

Cline - gratuluju k holčičce. Moooc pěkná. Přeju ti, ať Justýnka hezky papá a spinká. Michalka je totiž nespavec a já s ní vůbec nic nemůžu udělat. Vyžaduje pořád pozornost.

Petreva - nechvátej na porod. Ne že by konec těhu byl nějak zvlášť příjemný, ale všechno má svůj čas. Po porodu začne teprve ta pravá honička. I když asi každý se strašně těší na to svoje miminko, až ho bude mít konečně u sebe.
3. únor 2009 v 16:47  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,
tak jak se všechny máte ??? Neskolila vás chřipka ?? My se držíme zuby nehty, jenom Eli a Vojtík mají trochu rýmu, ale fakt jenom malinko...Jinak to počasí mě už štve, nedá se jít ani pořádně na prochajdu...ach jo,už aby bylo jaro a teplo a sluníčko

Bambi -jak dopadla zkouška ?

Cline - co Justýnka, jak rostete ?

Petrev a co ty, co noha a trombóza, a jak je jinak těhule ? Co Terezka, pustili ji ze špitálu, nebo tam chuděra bude muset vydržet do porodu ???

Mouri co vy, co Radeček nestůně ?
10. únor 2009 v 16:01  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky,
tak my máme za sebou klidnější noc, malá asi roste, protože jí jak protržená a než jsem přišla na to, že jí musím dávat na dvakrát napít, tak tady celý včerejšek hulákala ostošest. Jinak je to andílek :slight_smile: na ortopedii nám dali široké balení, ale nejradši bych se na to vyprdla, v pátek jdeme do poradny tak se zeptám, co tam vůbec ten ortoped našel za nález, prtože mě nic kloudného neřekl. A podle toho se rozhodbnu jak pokračovat. Když jsem jí totiž nadala ty Martínkovy ortopedické kalhotky, co mi doporučila jiná maminka, tak tak plakala, že i já u toho brečela a okamžitě jsem jí je sundala. Tak teď balíme do jedné plíny silnější a v pátek uvidíme.
Jinak po nástřihu mě sešili a sestřička mi tvrdila, že to jsou vstřebávací stehy a do týdne vypadnou, tak nevím, jeden vypadl ještě dřív a nějak se mi to tam rozjelo a ostatní naopak drží pořád. Tak doufám, že do konce šestinedělí vypadnou :slight_smile:
Už chodíme na prochajdy, ale jen podle počasí. Ale vypadá to tak, že naložím malou do autosedačky, kočárek mrsknu do auta a jedeme do města, kde jí přeložím do kočáru a drandíme po městě a pak zase všechno složím a jedeme domů, nějak nemám odvahu jet až od nás do města a zpátky, malá chce kojit někdy i po dvou hodinách a hlavně venku je ještě na dlouhý procházky podle mě zima.
11. únor 2009 v 09:40  • Odpověz  • To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Neodbočuj od původního tématu".
16. únor 2009 ve 22:13 • radus.b.
Vojtisek - zkouška dopadla dobře. Teď si užívám volno než zase začne další semestr. I když Michalka je nespavec, tak nevím, jak to s ní půjde.

Jak jste všichni zvládli chřipkovou epidemi? Doufám, že to moc dětiček a maminek nedostalo. My jsme zatím zdravé. Snad už to zvládneme a nic nedostaneme.
18. únor 2009 v 09:46  • Odpověz  • To se mi líbí
Teda holky kde jste pořád? Já čekám na nějaké nové info od těhulek i zasloužilých matek a ono nic. Bambi gratuluji ke zkoušce, já si řekla, že po šestinedělí začnu dělat na diplomce tak uvidím jak budu na sebe tvrdá. :sweat_smile:
20. únor 2009 v 09:38  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj všem,
tak mi máme na tenhle víkend naplánované oslavy - kluci měli narozky - honzík 10, vojta 2 - tak v sobotu s naší rodinou, v neděli s manželovou...uf, to bude zase blázinec...jinak Eli má od 18.2. svůj první zub - a světe div se, přestala úplně s těma hysterákama, co měla...tak to fakt bylo asi od zubů - ale myslela jsem, že to už prostě nevydejchám - 8měsíců ve dne v noci řev....no nevím, jestli ještě budu chtít nějaký miminko,ikdyž ještě jsem jedno chtěla, moc. Taky už se sama posadí, hraje si, no paráda - oproti dosavadnímu průběhu, je to teď nádhera.
Holky, my jsme tady úplně zapadaný sněhem, dneska jsme asi 6x odhrnovali a je to prd platný....už mě ten sníh ani nebaví...

cline a co malá - hodná, spinká, papá ????

Těhule se tady ani neobjeví, tak kdo ví, jestli už nerodí, ikdyž myslím, že Petrevka i Strašpy měli čas někdy do března, ne ????

Tak se všichni mějte, jdu ještě trochu pracovat, protože o víkendu asi moc času nezbyde. pa. :slight_smile:
20. únor 2009 ve 23:56  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,
u nás je taky spousta sněhu a stále padá. Ale už to zase taje. Nechci, aby byly závěje, i když z okna je to nádhera. Ale autem se v tom jezdit nedá. Včera, když jsem jela domů z nákupu, tak jsem přes půl hodiny stála v kopci, spousta aut nemohla vyjet, jezdily tam silničáři a snažily se odhrabovat a policajti tam jen bezradně přihlíželi.
vojtisek - tak to jsi dostala na nové šaty ne, když jste našli u Eli zoubek? No vidíš, Vojtíškovi už budou dva, nás to čeká za dva měsíce taky. Co jste pro něj vymysleli za dárek? ... ať mám nějakou inspiraci. Už mě nic nenapadá, mám pocit, že už jsme Radečkovi dali všechno k Vánocům a měkké dárky nemá rád :slight_smile: A po oslavě dej do alba nějaké fotečky, ať se můžeme podívat, jak jste si užívali :slight_smile:
cline - kdy nám popíšeš porod? Jsem strašně zvědavá :slight_smile:
21. únor 2009 v 16:52  • Odpověz  • To se mi líbí
tak teda k porodu -
ve 4 ráno jsme se probudila a zjistila, že mi praskla voda. Tak jsem chtěla v klidu vzbudit manžela, chudák vyletěl z postele a ptal se jestli jako vážně, tak jsem mu řekla, že ve čtyři ráno bych si z něj vážně srandu nedělala :slight_smile: Protože jsem měla pozitivního streptokoka, tak se má prý do hodiny jet do porodnice. Kontrakce nic moc, spíš jen takový pidi. V porodnici nás přijali, šla jsem na monitor, nic jsem na něm neviděla, ale asi v pohodě, přitom mi dali první várku antibiotik, když mi napopáté napíchli kanylu :zipper_mouth: . Pak mě vyšetřila MUDr. Písecká a jak ona říkala, upustila plodovou vodu (připadala jsem si jak sud, když ho odzátkujou) pak udělala UTZ a šla jsem na přípravu. K té myslím není co dodat :sweat_smile: Vzhledem k tomu, že kontrakce nebyly nijak hrozné a tak po 3-5 minutách dostala jsem čtvrtku tabletky na rozjetí porodu - když praskne voda porodit se musí. U tohohle manžel nebyl poslali ho domů (do práce), že tak v poledne nejdřív to bude. Tak jsem si četla a koníkovala na mobilu, sem tam mě přišli poslechout trychtýřem - teda spíš malou. V deset mi dali další várku antibiotik a další čtvrtku tabletky. Kontrakce už byly silnější a častější ale v pohodě. Pak mě znovu vyšetřovali - to už sloužil MUDr. Dejmal (divný doktor - pak už jsem se s ním nesetkala) a sloužila jsme jako pedagogická pomůcka - byla tam na praxi studentka na Bc. porodní asistentka. Takže po chvíli dohadování jsem byla otevřená podle MUDra na tři prsty. Takže další tabletka a naordinoval mi vanu. Tam u mě seděla asisitentka a povídala, že vana se jim osvědčial jak na rozjetí porodu, tak na uvolnění při kontrakcích. To už ty kontrakce byly vcelku cítit a někdy trvaly i dost dlouho. To už přišel manžel. Pak jsem muslea z vany ven - má se tam být max půl hodiny, prý to vyčerpává. A pak to začalo teda opravdu dost bolet, nevím jak dlouho jsem ležela na pokoji a funěla, ale při každé kontrakci jsem zvažovala epidurál, když už to nebylo k vydržení, přišla ta žákyňka a že mám jít na monitor. Teda to jsem myslela, že ani nevstanu a řekla jsem, že chci epidurál. No a když jsem si lehla na tu kozu tak PA řekla, že budeme rodit :slight_smile: takže epi se nekonal. To bylo půl druhé. Půl hodiny jsem tlačila a pořád nic, PA už mi ležela na břiše a začínali jsem my s manželem i porodní asistentky nervóznět, že jetam malá nějak zaseknutá. A ještě k tomu kontrakce byly hrozně krátké. Tak jsem dostala oxytocin do žíly a bylo rozhodnuto, že na další kontrakci to musí být. Takže nastoupila žákyňka, udělala šmik šmik a malá byla venku - bylo 13.56. Bohužel nebrečela takže ji rychle odstřihli a začali odsávat a pumpovat do ní kyslík. To bylo fakt nepříjemné pro mne i pro manžu. Nakonec začala kňourat a dali mi ji k prsu a to už bylo všechno v pohodě, od té chvíle už jsem nic necítila, ani šití ani nic jiného. Prostě najednou to všechno přešlo a byla tady jen ona - nejkrásnější holčička pod sluncem.
21. únor 2009 v 17:44  • Odpověz  • To se mi líbí
Uf jsem se nějak rozepsala...ale i když porod nic moc - sice relativně krátký, ale nejdelší byly ty minuty čekání na její pláč, tak za to štěstí to rozhodně stálo.
21. únor 2009 v 17:45  • Odpověz  • To se mi líbí
Teda to je nádherný příběh, moc hezky jsi celý porod popsala. A jak ses cítila v té vaně, dělala Ti ta teplá voda dobře? Ten závěr byl asi hodně náročný, když jsi musela tak dlouho tlačit a pak ten strach o malou viď? Hlavně, že všechno dobře dopadlo a zvládla jsi to na jedničku. Jste holky šikovný.
21. únor 2009 v 19:58  • Odpověz  • To se mi líbí
mourinkacb: tos taky vcera stala ve srubecaku? Myslela jsem, ze to bude moje posledni. Pomerne casto ted chodim na malou a pri tom cekani v te kolone jsem to malem neudrzela. :slight_smile:

cline: diky za dokonaly popis. Kéž by mne čekalo něco podobného, rychlého.
21. únor 2009 ve 20:12  • Odpověz  • To se mi líbí
anitrams - to mi povídej, to byla jízda :slight_smile: Na Srubečáku hotové pozdvižení. Kolona aut, některé už byly odstavené u krajnice, protože bylo jasné, že nevyjedou a přede mnou jela nějaká ženská, která každé 3 m otvírala dveře a vystrkovala hlavu ven, kdyby bývala aspoň uhnula ke kraji, abych ji mohla předjet. Já mám terénní auto, takže jsem pak vyjela kopec bez problémů, ale než jsem se tam vůbec dostala, tak jsem myslela, že z toho porodím ježky :grinning: A kde vůbec bydlíš, vzpomínám si, že jsi psala, že někde blízko nás. A pořád se chystáš rodit v JH?
22. únor 2009 v 10:23  • Odpověz  • To se mi líbí
mourinkocb: bydlime v Radosticích, takže od vas jen par km. Jasne, jinde nez v JH nerodim. I manza se s tim uz smiril :slight_smile:
22. únor 2009 v 16:29  • Odpověz  • To se mi líbí
anitrams - to je fakt kousek :slight_smile: Asi jsem tam ale nikdy nebyla. To je asi úplně mrňavoučká vesnička ne? Akorát jednou jsme jeli s manžou na výlet do Trocnova na kole, tak jsme jeli kolem. Tak přijeď někdy na kafe :slight_smile: Určitě kolem nás jezdíš často, my bydlíme na Budějovický.
23. únor 2009 v 09:35  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,
CLINE, díky za popis porůdku...popravdě mám jistě obavu a strach z té velké bolesti, ale nemůžu se dočkat až ten rarach bude venku...
ANITRAMS, už jsi se rozhodla pro porodnici?? Jakpak?
24. únor 2009 v 09:15  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky, jak se máte?
Petreva - koukám, že jsi už ve 36. týdnu, to to letí. Už máš připravenou výbavičku?
Holky, nevíte, jestli v JH-porodnici je stále primář MUDr. Doucek? Slyšela jsem, že odešel, ale nevím, co je na tom pravdy.
Cline - co Justýnka, jak často vstáváte v noci?
25. únor 2009 ve 12:24  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky, mně včera manža říkal, že Doucek opravdu už není primář, snad tam zůstal jako řadový doktor, ale že to nějak personálně nezvládal. MOc si to nepamatuju, ani nevím kdo je místo něj. ALe je to jen chvíle u mne tam ještě primářoval.
Justýnka je zlatíčko, už zase krmíme v noci co 3 hodiny. Dva dny držela dvouhodinový interval a já byla úplně vyšťavená. Merkněte na fotky,
http://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbumID=281042&vReferer=%2Fphotos%2Fcline
už se pěkně směje, když jí pusinkuju. Dneska je sice nějaká nevrlá, ale dá se to zvládnout, asi vyrazíme na prochajdu až se vzbudí a nakrmíme.
Koukám, že straspytelce to uteklo jak voda aza chvíli už rodí :slight_smile: Tak držíme palce ať to je rychlé a už se můžeš pokochat tím zlatíčkem. o a Petrevka už to má taky za pár.
Víte, co mě nejvíc štve? Že zavřeli bazén a my nemůžeme chodit na to vaničkování. To je fakt smůla, malá vodu miluje a určitě by se jí to líbilo.
25. únor 2009 ve 14:11  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky. Dívala jsem se na internetové stránky nemocnice JH a jako primáš je tam psaný MUDr. Jan Miklica. Já jsem vůbec netušila, že Doucek už není primář. Doucek je tam psaný jako externí spolupracovník.
26. únor 2009 v 10:03  • Odpověz  • To se mi líbí
Taky jsem koukala na webovky nemocnice, stránky porodnice jsou kompletně předělané. Dřív tam nabízeli epidurál, teď už o něm ani zmínka. Koukám, že nový primář je také oblblý těmi nesmysly, které propaguje WHO.
Já myslím, že pro hodně maminek je to velká i třeba jen psychická úleva, když ví, že alespoň tohle jim v případě potřeby bez problémů v některé porodnici poskytnou. A MUDr. Miklica tam pracoval už dřív? Setkala jste se s ním některá?
cline - koukala jsem na fotky, moc vám to tam sluší :slight_smile: Justýnka se krásně směje.
26. únor 2009 ve 12:52  • Odpověz  • To se mi líbí
Ten Miklica je myslím, že manžel říkal, z Brna. Ale jistá si nejsem. S tím epidurálem nevím, mně ho nedali, protože jsem už šla rodit, ale Bůh ví jestli bych ho dostala.
26. únor 2009 ve 14:17  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, je to tak, primář je nový...
Já slyšela od jedné porodní asistentky, že je to dobrej profík a moc hodnej na pacienty...no stejně se s doktorem setká jen někdo. Rodí PA, ne? Jen připotížích se volá Dr, že? Uf, začínám nad tím přemýšlet. No nějak mrňous na svět musí...a popravdě, už si to i dost přeju, abychom to celé měli všichni za sebou...
Já osobně zatím jakoby preventivně epi nechci, jistěže nevím, co a jak bude, jak moc je bolest velká atd, ale s heparinem je to stejně otázka...musí být nějaké časové rozpětí mezi injekcí Fragminu a aplikací epi...
CLINE, ty to máš ještě čerstvě v paměti :sweat_smile: nevíš, kdy se ti žačala měnit hodnota CS?? Já mám stále 1, ty jo, a to jsem se těšial, že už se tam dole začne něco dít...a připravovat...musím vydržet, no :frowning2:
27. únor 2009 v 09:00  • Odpověz  • To se mi líbí
Petreva - u každého je to s CS jinak. Já jsem měla od 24. týdne CS 3. Doktorka se bála předčasného porodu, tak jsem šla na nemocenskou. Tahle hodnota mi vydržela až do poslední kontroly (pondělí), která byla den před termínem porodu a pořád to na porod vůbec nevypadalo. Ve středu večer mi začaly bolesti a už to jelo. A ve čtvrtek dopoledne se Michalka narodila. Nízká hodnota CS se někdy může velmi rychle změnit a porod vlastně může začít kdykoliv.
27. únor 2009 v 10:29  • Odpověz  • To se mi líbí
Petreva - já měla CS měsíc před porodem 2, a pak v 39. týdnu 5 - to doktor říkal, že se ještě příští týden uvidíme a ve 40. jsem měla 6 a to doktor povídal, že už bych mohla porodit. Ono taky záleží u jakých bodů ty hodnoty nachytáš´, ale jak říká Bambi, moc bych se na CS nespoléhala, někdo ho má vysoké měsíc někdo vůbec a rodí.
Jinka držím palce. A Straspytelce taky, ta už to má za pár, pokud teda nerodí :slight_smile:
28. únor 2009 v 08:26  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek