• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jindřichův Hradec a okolí. Hledám spřízněnou dušičku

22. září 2014 
Holky, moc vám děkuju...po pravdě jsem byla trochu zklamaná nebo jak bych to řekla, protože jsem myslela, že už by se pomalu mohlo začít něco dít :frowning2: je mi fakt bídně, tak jsem se chtěla aspoň výhledově "těšit"...
Straspy včera ráno v 8.18 porodila :dizzy_face: mají holčičku Simonku 3550g 52cm
28. únor 2009 v 17:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gratulace Stryspytelce!!!!! Doufejme, že porod byl v poho. A už se těšíme na fotečky prďouska.
1. bře 2009 v 08:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
petreva_ ahojte, rozhodne budu rodit v JH. Byla jsem tam na prax z vejskyi a taky mam hradeckou zdravku, takze spis z psychologickeho duvodu nez ze bych neco mela proti budejovicke porodce.
1. bře 2009 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, jé vy jste se rozepsaly, ani vás nestíhám dočítat....moc moc moc práce.

Jinak primáře prý sesadili, kvůli tomu, že to nezvládal a primářuje nějakej z brna - říkala mamka - byla v nemocnici na drbech....a Doucek zůstal jen jako externí pracovník...a mě zrovna ten přišel jako docela schopnej a příjemnej doktor....takovej ráznej a schopnej.
Petrev - drž se, už to máš za pár.
Cline a co malá, jak se vám vede ???
Strašpy - taky velikánská gratulace, konečně všechno dopadlo krásně a pohodově.. :slight_smile:
2. bře 2009 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak musím říct, že některé noci jsou opravdu náročné, ale přes den se vždycky nějak srovnám. Stačí se podívat na malou a vím, že to všechno za to stojí. Teď tu se mnou zrovna leží v košíku a kouká hrozně zamyšleně, pustila jsem jí muziku a asi se jí líbí. Už se na nás ráno v posteli vždycky směje jak o život, takže ráda zapomenu, že byla vzhůru co dvě hodiny :slight_smile:
3. bře 2009 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Také se připojuju s velkou gratulací Straspytelce. Ať vám Simonka dělá jen samou radost! :slight_smile: Pěkně se nám to tu rozrůstá :slight_smile:
Petrevko, už jsi na řadě :slight_smile: Už se to blíží, užívej si klidu, dokud to ještě jde, pak už Tě čeká jen samý frmol :slight_smile:
vojtisek - taky Tě tak zaměstnává účetnictví nebo mrňouskové? Už aby byl duben a měla jsem aspoň ty daně z krku. Radeček se poslední dobou nějak rozpovídal, už umí 2 věty: "Kdo to je?" a "Kde je? " - nestačím mu odpovídat :slight_smile: Stále mi někam utíká, začínám vzpomínat na to, jak jen hezky ležel v peřince a spokojeně si tam vrněl :slight_smile: Kde jsou ty časy :slight_smile:
Snad ten nový primář bude taky fajn, Doucek se mi zdál super, škoda, že s tou funkcí skončil.
3. bře 2009 v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj kočky. Tak jak se při dnešku máte?? Já jsem nyní 33 tt těhu a co se týče té porodnice, tak mám docela hrůzu. Když jsem rodila poprvé v JH, tak to nedopadlo moc dobře a dr.Dejmal bral malého kleštěmi, tak mám strach, aby to nedopadlo obdobně. Máte taky někdo zkušenost s dr. Wiedenthalerem?? Nevím jak se to píše :grinning: Já právě ano a koukala jsem na stránky JH nemocnice, že tam je pořád. To se tedy mám na co těšit :sweat_smile: Co se týče toho nového primáře, tak se jmenuje Miklica prý špatný není. Kamarádka tam rodila je to asi 3 týdny, přijímal jí a prý byl sympaťák. Tak uvidíme. Přeji vám krásný sluníčkový den :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
4. bře 2009 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Skleni, já měla pocit, že v porodnici neslouží nikdo jiný než Písecká - byla u mého příjmu a na všech vizitách mimo jedné. Dejmala jsem potkala jen při jednom vyšetření přímo u porodu a Doucka u jedné vizity. Na Píseckou si němůžu stěžovat, ale u mého porodu ani žádný doktor nebyl. Takže nevím co je lepší...
4. bře 2009 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Cline, tak to jsem ráda, že taky slyším jiný názor. Kamarádka rodila v JH a prý jí ani nenabídli el. odsávačku,(na tu prý mají nárok jen paní na nadstandartu) protože manuální jí to nešlo a právě tato doktorka jí prý to prso strašně mačkala ručně, no hrůza :confused: Tak snad to je jen jedna špatná zkušenost a pak to bude dobré. A co si jinak myslíš o přístupu a celkově o lůžkové části. Měla jsi nadstandart, nebo normál. pokoj?? :slight_smile:
4. bře 2009 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
sklenicka - to je zajímavé, co píšeš od té odsávačce. Když jsem byla na normálním pokoji, tak mi taky donesli jen tu ruční a když jsem se přestěhovala na nadstandard, tak jsem také najednou měla tu elektrickou. To jsem nevěděla, že ta elektrická je podmíněná pobytem na nadstandardu. Jestli budu ještě někdy rodit, tak si tam rovnou vezmu svojí, to je nejjistější :slight_smile:
4. bře 2009 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
sklenicka - já jsem chodila na předporodní kurz, který vedla porodní asistentka z porodnice v JH. A ta nám říkala, že si musíme vzít odsávačku svojí. Tak jsem si jí teda koupila a vzala. Slyším prvně, že by odsávačky půjčovaly.
4. bře 2009 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj - já měla taky odsávačků půjčenou v porodce - a měla jsem nadstandart a dali mi vybrat - ale to dávali víc maminám, dokonce se mě hned ptali,když jsem přišla na pokoj jeslti jí chci hned, nebo se uvidí....jinak si teda na personál nemůžu stěžovat - myslím na 6ti nedělí, i sestřičky u miminek byli ochotný a milý, na por.sále jsem měla jen dvě por.asistentky a přijímal mě Dejmal - no nic moc přívětivý, pak jsem na vizitách viděla Doucka, Dejmala a Píseckou....ta měla službu když jsem rodila Vojtu, ale tenkrát se přišla podívat až po, když končila službu...S dr. Wiedenthalerem jsem si zažila rok předtím než jsem byla těhu s Vojtou - bohužel jsme o mimi přišli ve čtvrtém měsíci a jeho přístup byl teda naprosto příšerný - krvácela jsem celý den, bolesti jak blázen a on řekl, že musím počkat do druhého dne do odpoledne po 14hod až bude po naplánovaných operacích a poslal mě domů...no v noci jsme stejně jeli, protože už to nebylo možný vydržet a šlo to hned a to si buďte jisté, že jsem podala stížnost primáři...
4. bře 2009 ve 23:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
No u mě taky odsávačky nepůjčovali, ženský na pokoji si je musely koupit - nebo spíš manželové. Ale je fakt, že jednou večer jsem mse na odsávačku ptala a na tom novorozeneckým jich měli plnou skříň ale sestřička říkala, že jsou naprd ať si dojdu k sestřičkám na ženský. Nakonec mi to bylo blbý a vyflákla jsem se na to. Na nadstandart jsem se nedostala, protože byl obsazený a když se uvolnil, tak tam prasklo nějaké potrubí, takže nic. V celém lůžkovém bylo narváno, takže jsem byla na dvojlůžáku na třetí posteli :slight_smile: ALe naštěstí pak se mi to tam uvolnilo a nastoupily příjemné ženské s hodnými mimčy, takže se to dalo. Písecká tam jedné ženské každou hodinu celou noc odsávala mlíko aby nedostala zánět, takže ta jí děkovala a oddechla si když to prso konečně rozjela. A já si prostě na nikoho stěžovat vážně nemůžu.
5. bře 2009 v 08:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, jj, ty odsávačky půjčovali už když jsem rodila první. Ale jen ty pístové, :frowning2: (s tou mi to také nešlo). Ale ta páková byla lepší, ale bohužel, hned rozebrané mezi ostatními mamčami. co se týče té el. tak píšu jen to, co jsem slyšela. Mourinka píšeš to správě, takhle to bylo i u ní. Já jsem si taky raději koupila svou, abych nemusela pořád někoho prosit, aby mi něco půjčili. S Wiedenthalera mám hrůzu, příjímal mě při první porodu a pak během něj mi pořád dokola říkal, jak se nesnažím a nespolupracuji. Pak když jsem se koukla do zrcadla, tak jsem všude měla sraženou krev, tak nevím, jestli to bylo z toho "netlačení". Pak právě přišel Dejmal a bral malého kleštěmi. To je moje další noční můra. už bych nechtěla takto dopadnout. HOlky začínám panikařit. :sweat_smile: Fakt se bojím. No, ale zase si říkám, zvládli to jiné několikrát, tak já musím taky. Co se týče toho nadstandartu, myslíte tedy, že to nejsou vyhozené peníze??? :unamused: Přeji vám krásný den
5. bře 2009 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
sklenicka - když jsem šla rodit, tak jsem chtěla nadstandard. Byl obsazený, takže se to vyřešilo. Nakonec jsem byla ráda, protože se mnou na pokoji byla super maminka, která měla už druhé dítě, takže dost poradila. Doktor Wiedenthaler je fakt děs. Byl u mě 2x na vizitě a vůbec neprohlížel. Jen se zeptat, jestli je všechno dobrý a pak všechny pustil domů, což mi přišlo docela divný.

PS: Dneska jsem viděla naživot Justýnku. Potkala jsem ji s maminkou na kyčlích, když jsme byly s Michalkou. Nedalo mi to a musela jsem Cline zeptat, jestli se dcera jmenuje Justýnka. Chtěla jsem mít jistotu, ale podle fotek jsou dobře poznat. Snad se na mě Cline nezlobí, že jsem ji tak přepadla.
5. bře 2009 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj bambi. Tak já nevím. :wink: Taky si myslím, že třeba pobyt ve dvou je v něčem dobrý, jsem strašně ukecaná :grinning: , ale ????? Četla jsem hodně odkazů na JH porodnici a s těmi návštěvami.... No prostě z toho mám hrůzu. Když jsem rodila na staré, tak ty pokoje byly velké, tam by se návštěvy ztratily, ale na těchto malých pokojíčkách... Některé mamči si stěžovaly, že tam prostě není žádné soukromí na kojení..... NO, zatím mám ještě čas, tak uvidíme. Měj se krásně :sweat_smile:
5. bře 2009 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
sklenicka - s tím soukromím při návštěvách souhlasím. Když přišly návštěvy ke všem najednou (byly jsme 3 na pokoji), tak to byl docela děs. Myslím, že kdyby byl nadstandard volný, tak bych si ho vzala. Určitě má všechno své výhody i nevýhody.
5. bře 2009 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
k návštěvám - nejhorší bylo, když jsem přišla na pokoj po porodu tak tam obě maminy měly návštěvu a to bylo dost nepříjemný, já si brala návštěvy na chodbu když byly maminy po porodu.
Jinak Bambi zdravím - neva, že jsi přepadla, ale já vůbec nepochopila, že z internetu je z koníka, tak už jsem v obraze. A já myslím, že jsme dokonce spolu bydleli chvíli na Hvězdárně v paneláku a naši taťkové se znali, snad spolu dělali.
5. bře 2009 v 17:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bambi a cline, asi tedy do toho půjdu, soukromí a klid je nadevše. Já si myslím, že tam bude zase tolik návštěv, že pak budu ráda, když budou pryč a já budu moct v klidu lehnout a relaxovat. Já si myslím, že 3 lůžka na tak malé pokoje je moc. 2 bohatě stačí. Jj máš pravdu, já bych taky šla na chodbu s návštěvou, ale né každá maminka je tak ohleduplná, že udělá to samé. :unamused:
5. bře 2009 v 18:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Skleni: tak budeme držet palce, hlavně ať je všechno v pořádku a mimi je zdravé, to je hlavní, pár dní nepohodlí se přežít dá.
6. bře 2009 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak jsem dnes prožila dne hrůzy. V noci mě začaly brát hrozné křeče a bolesti do zad. myslela jsem,ž e nedožiju rána, ale na konec jo. Volala jsem na gyndu, tam mi řekli, že mi stačí dojít k obvoďákovi. Tak jsem šla a ten mi prdl injekci, zeptal se mě, jak moc a kam mi ty bolesti vystřelují, když jsem mu to popsala, tak mě poslal šupem do hajan,že si myslí, že se mi začíná roztahovat pánev. Tak jsem z toho taková mimo. Hlavně aby tam drobek vydržel. Jsem nyní 33tt, tak si myslím,ž e je ještě hoooodně brzy, tak uvidíme. Manžel mi odjel na noc, staršiho syna má tchýnička. Budu ležet, ale samotné mi tu bude smutno :wink: Zítra písnu, tedy pokud mě neozvezou :dizzy_face: Cline, viděla jsem vaší fotku v JH deníku, moc vám to tam sluší. Malá je kouzelná. Mějte se krásně :grinning:
6. bře 2009 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, na pristi tyden mame domluvenou exkurzi na porodnici v JH. Manza to tam chce videt a ja to vlastne v novem kabate taky nevidela. Radi bychom pri porodu nadstandart, hlavne kvuli tomu soukromi, ale uvidime jestli bude volny.

sklenicka24_ o tech bolestech zad mi povidej. Dnes jsem zustala z prace doma, uz sem si ani nenandala ponozky, jak me ty zada braly. Trochu pomohla vana, ale nejlepe je mi v posteli.
6. bře 2009 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak dnes už je to na 100% lepšíííííí :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Ráno jsem vstala jako čiperka a dokonce už mohla jít do města :wink: Doufám, že mě už nic takového velkého nechytne. Občasné bolesti se dají zvládnout, ale tohle byl opravdu mazec. Dnes jsem mluvila se známou a ta mě docela překvapila. Říkala mi, že na bolení zad je dobrý studený obklad :unamused: , na to igelit a dobře zabalit suchou osuškou. Zdálo se mi to divné, ale je fakt, že teplé pomůže chvíli a pak je to horší. Ona říkala, že tohle jí opravdu pomáhá. Tak to pak budu muset vyzkoušet. Lepší něco než nic. Mějte se moc krásně a pište pááááááááá :grinning: :grinning: :grinning:
7. bře 2009 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jsem vás dočetla a drobet jste mi nahnaly strach z toho porůdků :fearful:
Mě se to nějak blíží mílovými kroky, ale pořád si to nějak neumím představit...to Dr. W..vůbec neznám? Ani když jsem ležela na gyn. tak jse ho neviděla. Ono Dejmal taky není žádný med :zipper_mouth: ale to mě teda rozhodilo...no nějak to budu muset zvládnout.
Zítra jdu na kontrolu, tak jsem zvědavá,jestli se už něco chystá....
Jinak zdravím všechny samozřejmě!!!
10. bře 2009 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
neboj Petrevko - já byla včera na kontrole v šestinedělí a v pohodě a to jsem myslela, že mě ta jizva snad nikdy nepřestane bolet :wink:
11. bře 2009 v 07:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj kočky, tak jak se dnes máte, taky u vás sněží??? Petrevko neboj, musíme to zvládnout, přece nepojedeme někam daleko. Hele jiné to také mají za sebou, tak mi to také přežijeme :wink: SE mi to teď kecá, ale už se mi taky dělají takový ti divní motýlci v břiše.
Cline, rostete jako z vody, malá je nádherná. Máš moc hezké fotečky v albíčku. Řekla bych, že je to celý tatínek co??? :grinning: Přeji krásný den :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
11. bře 2009 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj těhule a maminy,
tak jsem vás dočetla, konečně mám chvíli času a můžu si v klidu sednout a vypít kafe - u nás teda nesněží, dokonce ráno chvíli svítilo sluníčko, ale teď už je pod mrakem a asi bude pršet - a zase nebudeme moct na procházku - ach jo, děti jsou potom takový nevrlý, když je pořádně nevyvětřám, ale zase nechci, aby mi nastydly, když jsme se tak úspěšně vyhli všem těm epidemiím a tak....
Já už jsem myslela, že Petrevka taky rodí, když se tu tak dlouho neukázala :slight_smile:, ale ještě má chvililinku času,
mamka viděla Simonku od Strašpy - prej je nádherná, no a který miminko není, co???
Už mě to zase nějak chytá - to těhulkování a miminkování a tak, připadá mi, že mi Eli odrůstá nějak rychle ....objednali jsme už sporťáček - trojkolku od jané v barvě ROJO, tak doufám, že to bude dobrý, dalo mi to docela práci, než jsem našla něco, co by se nám líbilo všem :slight_smile:, měli jsme tři horký kandidáty...ale jané zvítězil.

Sklenička, Anitrams - co vy, jaký jste vybrali nebo ještě nevybrali kočárky ???

Tak se loučím a jdu zase něco dělat,nebo budeme dneska bez večeře :frowning2: - no to by mě ty moji chlapy sežřali za živa.
11. bře 2009 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petreva - konečně jsi se po dlouhé době ozvala. Už jsem se bála, že jsi porodila a ani jsi to nenahlásila :slight_smile: . Budu držet palce, aby porod proběhl co nejlépe. Až se ti miminko narodí, můžeme někdy vyrazit spolu na procházku a vyměnit si zážitky.

Dneska jsem byla s Michalkou na očním. Pořád jsem doufala, že utečeme před výplachem očka, ale bohužel. Příští středu na ten výplach musíme. Ještě, že mi jí vezmou a nebudu u toho. To bych asi břečela s ní.
11. bře 2009 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vojtisek: Ahojky, u nás na konec zvítězil V-cross. Mám ho i v albíčku, tak jukni. Prvně jsem myslela, že si nechám ten po synovi, ale ten je strašný. Tak mi taťka dovolil tento. Byl zrovna na akci, tak jsme ho chytli za dobrou cenu. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Bambi: neboj, bude to dobrý. A co máte s očíčkem???
11. bře 2009 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
sklenicka - Michalka má neprůchodný slzný kanálek u pravého oka. Když se narodila měla horší levé, ale to se nám upravilo.
11. bře 2009 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek