• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jindřichův Hradec a okolí. Hledám spřízněnou dušičku

22. září 2014 
Řeším, co uvařím. MM má od půlnoci nějaké střev.potíže :astonished: Tak pro něho jen piškoty :grinning: Nám asi něco z kuřecích prsíček. Já to mívám zapnutý taky skoro pořád....pokud jsem doma a nic nedělám :grinning: Jenže já jakmile si sednu k počítači, malá se na mě hned věší a vysílá...tak jí vezmu a dám jí něco na zabavení.....za chvíly klidu jsem vděčná :grinning:
Po obědě jedu ke známému, bude mi dělat něco na autě.....snad to nebude dlouho trvat....pro jistotu beru kočár a budu doufat, že Eli něco zaujme :slight_smile:
Malej chce asi pohoupat :slight_smile:
22. bře 2009 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to já to mám vyřešené. Děda peče králíka, já jen udělám zelí a knedlíky a je hotovo. Taťku máme v práci, ten přijede až večer :cry: , takže pohoda jazz. :dizzy_face: Hlavně, že bude v noci doma. To budu mít krizi zase příští týden. Bude jezdit na noční, to bude k zbláznění. :frowning2: :frowning2:

To já jsem Daníkovi pustila pohádku a klid je zaručen. Neboj, také se toho dočkáš. My máme pc pouze rok a půl, tak nevím, jaké by to bylo, ale určitě stejné. Daník čas od času také potřeboval pozornost, jinak si hrál celkem v klidu sám. Strašně rád vařil. hele já míchala, on míchal, vždy jsem mu tam nalila trochu vody, a to byl nejšťastnější.... Tak uvidíš, třeba to malou taky zaujme.

A copak máš s autem??? Zlobí???
22. bře 2009 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já taky chtěla dělat oblíbené mm jídlo. Kuře, knedlík a zelí. Nakonec jsem vymyslela, že udělám rýži, k tomu kuřecí směs.To je rychlovka.

Taky se těším až bude malá víc samostatná....ale nemůžu si stěžovat od tý doby co začala sedět, pak lézt atd. je to paráda. Předtím jsem jí pořád nosila. Taky to dělám, když vařím nandám jí nádobí a ona vaří. :slight_smile: Říká si přitom papat. Tenhle týden mě Eli překvapila. Pouštím jí Kouzelnou školku.Ona si sama vylezla na křeslo a vydržela se dívat 20min :slight_smile: To byl klídek :slight_smile: Předtím vydržela max.5 min.
S tou vodu v misce, je dobrý nápad :grinning: ...vodu miluje, tak to bude zaručený a potom zaručený i převlíkání :grinning:
Strašně se těším na léto, koupíme jí bazének a to bude čachtačka :wink:

Autíčko, snad už zlobit nebude.Nesmí :sweat_smile: Musí mi vydržet aspon ještě rok :sweat_smile: Byla jsem bez něho asi měsíc a to bylo děs. Porouchal se mu motor, ted už mám nový a potřebuju jen něco seřídit a vyměnit svíčky.

Ke ,,králíkovi" ....mm ho nemusí a já když ho chci pozlobit, tak mu řeknu, že udělám králíka :grinning: Ví houby, co je dobrého :grinning: Čočku taky nejedl a ted už mu nevadí :slight_smile:
22. bře 2009 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
JJ Jituš, takhle to začíná. Ale je šikovná, to malý si všiml televize až když mu byli asi 2 roky, do té doby to byl mazec. pořád něčím zabavovat. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
22. bře 2009 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
už jsem přišla i na to, že kupovat pro ní pořád nějaké hračky nemá smysl. Stejně si s ní hraje jen ten první den a pak se toho nevšimne. Má dva hrací kouty. jeden v kuchyni a druhý v obýváku. Tak jí ty hračky nějak přesouvám. vydrží si s nimi hrát jen , když si hraju s ní i já.....ale to je normální.
U nás vedou ovladače, vyndavání šuplíků a lálíky-tak říká kolíkům :slight_smile:
Ted už hajá, šoupla jsem jí do ložnice, spí tam i mm....snad od něj nic nechytne.
Budu doufat, že někde něco špatnýho jen snědl a že to není nějaký vir :confounded:
Já se strašně těším na to až si budeme s malou malovat a budu jí moct číst pohádky :slight_smile: zatím si jen prohlížíme ty leporela....ale nesmím jí to dát do ruky, ona pak všechno okusuje a oslintává :grinning: jsem zvědavá, kdy už jí to přejde :wink:
22. bře 2009 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já se loučím, malá se probudila.Nají se a pojedem. Kdyžtak zase nakouknu až se vrátím. Hezký odpoledne všem :slight_smile:
22. bře 2009 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ty brďo kočky, to se u vás nic neděje????

Cline koukala jsem na fotečky, malá ti roste jako z vody, za chvíli aby sis koupila pušku a začali nápadníky odhánět.
Už ani straspy sem nechodí... nevíte jak se má????
22. bře 2009 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, jsem už doma. Snad si tady nepovedu monolog sama :slight_smile:
22. bře 2009 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jito asi jo, jak jsi dopadla???
22. bře 2009 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak jsem dneska absolvovala návštěvu u tchýně. Zase nás nabalili jídlem. Dostali jsme svíčkovou, pštrosí vejce a buchtu. Aspoň nemusím 3 dny vařit. Fakt super.

Chtěla jsem se zeptat, jestli jste nechali děti naočkovat proti pneumokokům (prevenar)? Já jsem Michalku ve 3 měsících zatím nedala očkovat. Uvažovali jsme s manželem o očkování v půl roce, ale pořád nevíme. Někdo je pro a někdo zase proti.
22. bře 2009 v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj bambi:
my naočkovaný jsme a druhé nechám taky. Proč jsou lidi proti???
22. bře 2009 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
sklenicko- dopadla jsem výborně, autíko zase šlape jako hodinky :slight_smile:
bambi- máš vystaráno :wink:
Já jsem taky nechala tento týden malou očkovat Prevenarem...na další jdu až v květnu. U těch mladších dětiček se chodí na víc očkování.
Já jsem už to taky zvažovala dřív, ale odradila mě reakce některých maminek. Typu jako, že to stejně nechrání proti všem. Moje doktorka mi říkala k tý reklamě co ted běží na Prevenar, že tam byla zanedbaná péče. Že dělá výtěry z krku hned a to by se zjistilo dřív. Jinak taky měla případ 2.let. chlapečka, který byl naočkovanej a stejně nějakýho pneumokoka chytil.
22. bře 2009 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pro mě je to taky dilema, jsou neustále nový očkovací dávky. Já nechám malou naočkovat to základní, Prevenar a pak klíšťovku. Chtěla jsem už ted, ale prý by to nebylo pro její tělo dobrý, když půjdem ještě v 15. a 18. měs. Je jasný, že každá máma chce pro svoje dítě to nejlepší. Později uvidím.
22. bře 2009 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ješte mi Mudra doporučovala, něco proti rotavirům.

sklenicko a ty máš ještě něco jinýho naočkovanýho, kromě Prevenaru?
22. bře 2009 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj všem,
Jitu promiň, že jsem v pátekk tak bez rozloučení odpadla...bečela Eli, hledaly jsme dudák a pak jsem s ní usnula...

Jako holky to by jste nevěřily, měla na víkend přijet tcýhně přát klukům k narozeninám, který miminochem měli 11 a 17 února - no vzpoměla si až teď, budiž, aspoň něco, ale můj chlap, jak byl od středy v té Praze, tak jí v pátek volal, že ten víkend padá, že je utahanej a bude chtít mít klid - bylo to tak i domluvený, že přijdedou podle toho, jak na tom bude chlap v pátek, no přijel až kolem jedenáctý večer, strhanej jak šroubek...No nic, v sobotu po obědě, že si teda půjdeme chrupnout s dětma, tak zalezeme, Honzík taky, doléčoval tu jeho nemoc, a ve dvě telefon - volá tchýně, že si to rozmysleli, a že jsou před barákem, ať jim jdeme otevřít...no já myslela, že mě trefí....byli tu přes noc (jsou od Prahy) až do neděle do oběda....hotovo...

Jinak děti máme naočkovaný hexou i Prevenarem , nemingokokem B, žloutenku (nevím který typ) a klíšťata.Honzík má ještě nějakýho heamofila (nevím jak se to píše). Rekace na očkování jsme neměli žádný, kromě Vojty, kterej po každej hexe kolaboval a trávli jsme noc na pozorování v nemocnici....nikdo neví proč.
22. bře 2009 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Vojti:
tak to byl tedy mazec. O tchýni mi ani nemluv. Dan jí v pátek uviděl na městě, okamžitě se k ní přidal s tím, že přijde večer. To víš byla jsem ráda, protože jak jsem nachcípaná, tak jsem si šla lehnout. NO a říkám jí, ať je kluk v 6 doma. Tak se matlám s večeří a ona si ho dovede okolo sedmé po jídle. NO hele já mít kudlu tak je po ní. No co bys jí tak řekla????

Já také nesnáším nečekané návštěvy, když chceš mít klid a ono to prostě nejde. Příště je pošli zpět :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: vojtí prosím tě, mohla bys mi do IP napsat tvůj mailík?? Našla jsem něco, co bych ti chtěla ukázat co si o tom myslíš. Moc děkuji a přeji všem hezký den.
23. bře 2009 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:

vojtisek- pohoda, to znám :wink:

Tchýně- vždycky jsem si představovala, že budu mít s ní dobrý vztahy. A taky mám :slight_smile: .....bydlíme od sebe kousek a vidíme se jen, když se potkáme.....na svatbě nám nebyla....o Elišku nejeví zájem a k narozeninám jí neposlala ani blahopřání....tak asi tak :wink: Strará se o vnoučata dětí, které má z druhého manželství.

Přidávám se k Vám, nesnáším neohlášené návštěvy. Nejvíc mi to začalo vadit po narození Elišky. To potom její režim byl v čudu a knourala celý odpoledne.

K očkování- nad tou žloutenkou budu přemýšlet a později jí budu chtít naočkovat i proti rakovině děl. čípku.

bambi už má Michalka to očičko lepší?
23. bře 2009 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pomoc, Eli mi rozhrabala ten největší květináč :grinning: A já proč je tady klid :grinning:
23. bře 2009 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: No jo, asi se jí nelíbí, že sedíš u pc :wink: :wink: :wink: :wink: Nebo ne??? Ještě že mi máme jen pár kytek a to většinou po skříních. No jo, teď jsem se zarazila, já jsem loni dostala palmu, tak doufám, že s prckem nepadne za vlast :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
23. bře 2009 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: :grinning: :grinning: no právě skleničko, já moc kytek v bytě nemám. Taky je mám po hořejškách, ale tenhle obr ibišek se mi tam nevejde :slight_smile:
Ted otvírá skřínky :grinning: ....mám klid :grinning:
Jinak dnes jsme byly na tý chirurgii. Sádru jí sundají příští pátek. Tak jí bude mít celkem 3,5 týdne. To jí potom pořádně vykoupem...teda, né že by byla jako prasátko....omývám jí každý den, jako miminko...hygiena musí být
23. bře 2009 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jito: to víš. Hele a jak si na tu sádru zvykla???
23. bře 2009 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
díky za info o očkování. Michalka ještě spinká, tak jsem nakoukla, co se tu děje.

Jitka - očko vypadá už dobře. Zato se celá osypala. Snad to jsou jenom potničky, ale má to po celým bříšku i na nožičkách. Nejhorší to bylo asi v sobotu. Dneska už to docela vybledlo.

Změna - už nespinká, ale brečí v postýlce. Jdu tam.
23. bře 2009 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
sklenicko zvykla si na ní velice rychle. To víš, při rengenování a sádrování plakala. Ta první jí spadla při svlíkání po 4 dnech. Tak má novou. První dva dny seděla a hrála si, a pak začala lézt....a dnes se na ní i postaví a už jsem jí i vyděla jak udělala i 4 kroky do prostoru.Ale zjistila jsem , že ona to ví, že je indisponovaná, protože když byla párkrát v káře tak neprotestovala. Akorát se vzteká, když jí chci dát aspon jednu bačkoru, aby jí to neklouzalo.
23. bře 2009 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
bambi to je fajn, že to má už Michalka lepší :wink: ....a myslíš, že jsou to potničky? Já myslela, že ty se dělají jen v obličeji?
23. bře 2009 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
jitka - dneska se zeptám u doktorky, co by to mohlo být a jak tomu předcházet. Vypadala fakt strašně. A přitom jsem nic neměnila - pořád stejný prášek, kosmetiku. Myslela jsem si nejdřív, jestli třeba není na něco alergická.
23. bře 2009 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě napadlo, ale jestli to není blbost, že by to mohla být reakce na ty antibiotický kapky...uvidíš, nelekej se :wink:
bambi, mě by zajímalo jestli se ten Prevenar platí. Moje mudra mi řekla, že mi tu první dávku dá zadarmo, jako bonus....měly jsme spolu nějakou malou neschodu. Na druhou má jít v květnu, tak nevím jestli si mám připravit penízky :slight_smile:
23. bře 2009 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jituš prevenar se platí je to asi 1800 za dávku.
23. bře 2009 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vojti, vy jste taky ve studii na meningokoka B? My do ní taky jdeme. A reakce v pohodě?
23. bře 2009 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jitko, tak nám doktorka řekla, že to vypadá na ekzém. Takže budeme dávat kapky na alergii, aby se zabránilo nebo alespoň omezilo jejímu vzniku. Strašila mě taky s astmatem, tak jsem z toho docela přešlá. Ach jo.

Ale mám jednu pozitivní zprávu - Michalka má 2 zoubky. V sobotu je ještě neměla a dneska už má takový dva maličkatý bílý hrbolky. Vyrostly jí docela brzo.

A za Prevenar se opravdu platí 1700 - 1800 za dávku. Doktorka mi říkala, že na recept v lékárně je to trochu dražší (cca o 100) než když si to objednám přímo k ní do ordinace.
23. bře 2009 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
cline, bambi děkuju za info :slight_smile:

bambi blahopřeju k zoubkům!!!! My je měly až v 6.měsících. Naše malá má taky problém se suchou kůží. Používám nějaký mandlový olej do vany a pak nějaký krém, taky z lékárny....bála jsem se, aby neměla atopický ekzém. Já mám k tomu sklony a ona měla taky nějakou vyrážku na tvářích, když byla malá....ale ted už to máme v klidu.

Já mám teda období, holky.....malá začala po obědě zvracet. Než jsem dojela k mudr. tak 12x zvracela....dostala injekci proti zvracení a stejně to z ní jde :confounded: Taky má hafo léků.Musím jí trochu zavodnit...večer budu psát doktorce a snad nebudeme muset na kapačku :frowning2: Takže jí manžel nakazil a já se ted modlím, abych to nechytla i já :frowning2:

možná se ještě večer zastavím, zatím se mějte krááásně :slight_smile:
23. bře 2009 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek