• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jindřichův Hradec a okolí. Hledám spřízněnou dušičku

22. září 2014 
Jituš, držím palce, ať to Eliška zvládne a na kapačky ať nemusíte. Chudák malá - takový zvracení.
23. bře 2009 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahooojky,

tak to mi mluvíte z duše. Já sama mám atopický ekzém Daník ho má taky. A z něj má i bakteriální alergii. No, bylo mi zděleno, že když to mám já automaticky ho bude mít i malý a že se přidala alergie je prý taky běžné. Můžu vám doporučit jen niveu hypoalergení. Ta je fakt super a na suchá místa je super modrá indulona.

Tak snad vám to nějak pomůže. :wink:
23. bře 2009 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, malá už asi 2 hod spinká, tak snad ty léky zabraly a bude klidná noc :slight_smile: Zatím vypila jen 60ml.

sklenicko, já chodím k doktorovi na kožní u nás, prý je to primář z JH(nebo byl) a ten mi kdysi řekl, že pokud budu mít dítě, že bude z 80% atopik. U nás v rodině, kromě mě to nikdo nemá. Já naštěstí mám jen suchou pokožku a občas se mi dělají takový suchý místa na loktech a na kolenou. A co to je ta bakteriální alergie?
Jak se projevuje?
Modrá indulona je dobrá, občas jí používám i na malou.
bambi, ještě jsem se chtěla zeptat, proč ti mudr. řekla, že malá bude mít asi astma?
Zatím pááá :slight_smile:
23. bře 2009 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj všem,
dneska jsem byla pro kočár, tak jsem přes den ani nenakoukla....

Skleni máš v IP tu adresu, a posílej, jsem zvědavá...

Cline - byli jsme s Eli ve studii na men.B a upřímně už bych do toho podruhý nešla...rekace na očkování po men.B dobrý, mával s náma prevenar - to byla noha nateklá jak blázen, teplota, asi jak se očkuje tolik dávek najednou - dávali mám dohromady hexu,prevenar a ten men.B, na začátku jí brala krev - to byla skoro hodinová procedura, neteklo to, Eli ječela jak ďas....hrůza, teď nám ji brali podruhý a jednou ještě na konci tý studie - někdy po roce života...no jak říkám, už nikdy.
23. bře 2009 ve 23:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
jituš - atopický ekzém se může převalit do alergie nebo astmatu - způsobuje ho stejný imunoglobulin - jen je to jiný projev, já měla jako dítě ekzém taky a teď zmizel, ale našli mi alergii na kočky a přitom i astma - ale to na sobě vůbec nepociťuju, takže neléčím. Ani tu alergii nijak nemedikuju, prostě se jen vyhýbám kočkám.
24. bře 2009 v 08:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno všem :slight_smile:
cline děkuju za vysvětlení :slight_smile:
u nás už je asi líp :slight_smile: Eliška začala pít a hlavně to v sobě udrží....Jen s tím jídlem je to špatný, ještě si nic nevzala...ale beru to podle sebe, až jí bude líp něco sní. Dojedu pak do lékárny pro glukapur a dám jí ho.Ted spinká, v noci jsme byly vzhůru asi do 3h.Pak se to zklidnilo.Já jsem v pohodě, tak snad to tak i zůstane.
Holky to počasí je děs, ráno se probudím a je u nás sníh, fuj já už chci teplo :slight_smile:
Jinak jak tady probíhala ta debata o atopii, mám známou, ta má 6 měs chlapečka a ten to asi má.ona ho ještě plně kojí a když jsem s ní mluvila naposledy, tak říkala, že půjde na nějaký potrav. testy. Jeden prý stojí 200kč.Moc tomu nerozumím :unamused:
Já mám kočky, ted už teda do bytu nechodí, ale myslím si, že na ně jsem alergii neměla...jen ted nechci, aby se chodili válet domů, když je s náma malá :slight_smile:
Zatím se mejte já jdu prát jednu pračku za druhou.
24. bře 2009 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
modrou indulonu jsme včera koupila. Zdá se mi, že už ta kůže není tak suchá.

cline - doktorka říkala, že se ten ekzém může rozvinout v alergii nebo dokonce v astma. Takže máme kapky pro alergiky, aby se to rozvinulo co nejpozději nebo možná vůbec. Tchýně má něco s dýcháním (pobírá i 1/2 invalidní důchod), ale nevím, jestli je to přímo astma. On to totiž neví ani manžel, takže se jí musím při příští návštěvě zeptat.
24. bře 2009 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já měla na ekzém mléko excipial u lipolotio, byl v tom obsah urey a docela to pomáhalo, dás eto koupit v lékárně - je to mast nebo mléko. Hlavně bacha na kortikoidy - ničí ledviny, a tady v Hradci někteří kožaři píšou masti, co vyžírají pigment - takže pak máte bílé flekyy!!!
24. bře 2009 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
já mám taky excipial krém i mlíko, ještě balmandol olej do koupele. To používám při potížích a Eli s tím mažu pořád. Já jinak požívám těl. krém s oliv.olejem. Dřív jsem si ten oliv.olej dávala do koupele. Taky super. Když měla malá asi 33měs měla děsnou vyrážku na obličeji, taky jsem pro ní dostala kortikoid.mast. bránila jsem se tomu a nakonec jsem jí párkrát mázla a od tý doby byl klid.
24. bře 2009 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
pardon 3.měsíce :grinning:
24. bře 2009 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak k tý modrý indoloně. Malý když rostou zuby, tak má děsný opruzeniny, že krémy, který běžně používám nepomáhají. Tak mažu indolonou a je klid :slight_smile:
24. bře 2009 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky - taky mám atop.exém - na rukách - používám excipial mléko, to mi to promaš´tuje,jinak mám taky hrozně suchou pokožku, excipialem mažu i všechny děti...pro jistotu - jinak na kožním mi vyzkoušeli asi pět druhů kortikoidních mastí a nic mi nezabírá...a hlavně se nesmí mazat, když je člověk těhu a když se kojí, takže jsem poslední tři roky mazat nemohla :grinning: - jediný co mi pomáhá je moře, tam mi to vždycky úplně zmizí a taky když jsem těhotná - mám ruce jak mimino, a jakmile odcházím z porodky, tak už exém naskakuje
24. bře 2009 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj Skleni - v tom článku ti šlo asi o to, že by mohl o mateřskou a volbu rodičáku žádat manžel - to sice šlo, ale jenom loni - od nového roku,co platí novela nemoc.zákona, tak sice taky otec dítěte může žádat o mateřskou (pokud na ní splní ovšem stejné podmínky jako matka) ale musí na ní fakticky nastoupit a to od 7týdne po porodu do těch 28týdnů , pak přestoupí na rodičák a zvolí délku - potom už to převést jde - ale ze začátku by otec fakticky musel mateřskou a rodičák čerpat, nechodit do práce....
24. bře 2009 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
vojti, tak konečně víme proč chceš další dítě, ty prostě nechceš ekzém :wink: :grinning: :grinning:
24. bře 2009 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
cline - no jasně, ikdyž už mám tři, takže bych to asi řešila odstěhováním někam k tomu moři....
24. bře 2009 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoooooooooj kočky,

vojti: tak to mám zase smůlu. Ještě že tě mám. Zase bych se někde ztrapnila :confounded: :confounded:

No a co se týče toho ekzééééééému, tak vám můžu vydat knížku. Na mě už vyzkoušeli věcí a nic. Jak říká Vojti, těhu je pro mě ráj na zemi. Ručičky mám jako nemluvně, nikde nic. Žádný vodní pupínek, který mě láká k prasknutí :angry: :angry: :angry: není. Je to fajn. Když jsem přestala kojit, bylo to snad ještě horší a objevilo se to malému. NO hrůza. Včera jsem mu to našla na prsíkou a znova pod tím zadkem, tak v pátek jedeme na kóžo. chodím k Jachnové od mimi věku tak jsem tam šoupla i Daníka a taťku. Ten se nám pro změnu osypal téééž. Vadí mu prášek v práci, ve kterém mu perou monterky. Taky to nemají jednoduché. :wink: :wink: :wink:

Jo, už mám druhý den poslíčky. Holky někdy se to nedá vydržet. Hlavně v noci. Když se vyčůrám, tak mám pocit, že mám břicho u kolenou. Je to fakt hnus..... Že bych rodila dřív????

Tak se mějte moc krásně a zase písněte... papapa

Vojtííí, to móóóóóóóře beru s tebou :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
24. bře 2009 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jéééé, tady bude brzy nové miminko :wink:

To moře beru taky a je mi jedno kde!! :slight_smile:

My jsme dnes s Eli vytuhly po obědě na 2 hod :dizzy_face: Už se zdá lepší akorát nejí :unamused: Dokoupila jsem ještě nějaký laktobacilus s příchutí v sáčku.

Holky, to jsem ani nemusela psát, že mám ekzém....oproti vám nemám nic :wink:
24. bře 2009 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jituš: to mi povídej, ten ekzém to je fakt pakárna. U nás to trápí celou rodinu. A nějak se toho nemůžeme zbavit. Hele bráchy dcera ta z toho všeho dostala ještě lupenku. Prostě jí to nějak zmutovalo. No co můžeme dělat. :fearful:
24. bře 2009 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
sklenicko, tak to je fakt nepříjemný :unamused: Můj manžel na nic takovýho naštěstí netrpí. Mojí sestře se jednou udělala ošklivá vyrážka, takový červený ohraničený kolečka...měla to i v hlavě :unamused: ...a taky jí řekl doktor, že je to ekzém. Měla to jen jednou, od tý doby má klid. Mě se dělá ještě taková kontaktní vyrážka. Je to alergie na nikl. Tak nenosím pásky, protože by se potom udrbala.

Holky, chci se zeptat, nechodíte a nenakupujete v DM? Já hodně často a zbírám bodíky na 10% slevu....slyšela jsem, že to bude platit do konce března, nevíte jestli je to pravda? Jinak tam musím naběhnout a udělat velký nákup :slight_smile:
24. bře 2009 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky díky všem za informace o ekzémech, vyrážkách, atd. Určitě to s Michalkou taky zvládneme, když to zvládnou ostatní :slight_smile:

Jitka - taky nakupuju v DM. Je pravda, že slevová karta končí 31.3. Pak prý bude jiný systém sbírání bodů, tak jsem zvědavá.
24. bře 2009 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
nazdárek, s Dm je to pravda, já tam pro jistotu včera byla, abych to nějak využila. ALe už asi nestihnu dodělat sitěch 15 bodů, mám jich 12 a neplánuju už nic kupovat v nejbližší době.
25. bře 2009 v 08:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásné ráno všem :slight_smile:
Holky děkuju za info :wink: Já tam musím teda vyrazit. Mám 15bodů a ještě dalších 5, ale ty už asi taky nestihnu utratit. Já tam nakupuju hodně, pro Elišku i domů. Docela dost se mi to vyplatí. Hlavně tam kupuju plínky, čaje, sunar atd.
K plínkám- jaký používáte? My hugies(nebo jak se to píše) a když jedu do DM, tak ty babylove, jsem s nima moc spokojená.
Dnes vstávačka v 5hod :unamused: ...a ted samozřejmně malá spí. Sice už je zdravá, začala i trochu jíst, ale je ještě zesláblá. Tak reřim žádný.
Zítra asi vyrazíme na nákup do Budějc a zajedu i za mamčou. Už je doma :slight_smile:
Sklenicko jak se cítíš?
Bambi zvládnete to :wink:
Zatím pá :slight_smile:
25. bře 2009 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoooooooooojky všem :slight_smile:

Jiťo co ti budu povídat, malý tlačí jako blázen. Poslíčci zmizely, ale ten tlak na spodek je neskutečný. Ještě mám trochu času, ale už bych to chtěla mít za sebou. Jsem ráda, že se ti malá uzdravuje, pomalu ale přece viď?? Neboj, určitě bude brzy jako rybička.
Dm mám taky ráda, když jsme v Hradci tak nakupuji drogérii jen tam. Plenky Babylove jsem si také nakoupila do zásoby. Kamarádka mi je doporučila, tak jsem na to zvědavá.
Taky je fajn, že už máš mamku doma, tak jí kup něco dobrého a hlavně v klidu. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

No nic, jdu si zase lehnout, je toho nějak na mě moc. Mějte se zatím krásně a já zase písnu. pááááááá
25. bře 2009 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jituš - taky používám Huggies. Ted jsem koupila v akci Huggies premium (s gumickama v pase). Jsou dost drahé, ale líbí se mi. Jinak jpoužívám Huggies Classic. Párkrát jsem koupila i Babylove. V dubnu jedu do Brna do školy, tak se podívám do Tesca. Taky tam mívají pleny za dobré ceny. Původně jsem chtěla používat látkové, ale nějak jsem k tomu nedošla :slight_smile: . Tohle je pohodlnější :slight_smile:

Jak jste zvládaly odnaučování plínek a učení na nočník, když děti nosí tyhle jednorázové pleny?
25. bře 2009 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Úplně v pohodě. Dávala jsem ho stále čůrat na nočník, a když byla plenka suchá, tak jsem mu jí nechala. Třeba po 2 hodinách jsem ho dávala sama od sebe čůrat. Pak jsem se ho ptala jestli chce a on že jo, pak už jen chodil a křičel eeeee a nějak se to spustilo samo. Neboj... jde to samo :slight_smile: :wink:
25. bře 2009 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
sklenicko to se už malej připravuje na příchod :wink: prý můžou být poslíčci už 14 dní před porodem. Já to neznám, já je neměla. JJ malá se vrací k normálu :slight_smile:

plínky tesco jsem měla snad jednou na zkoušku, už ani nevím proč, ale už jsem je potom nekoupila. Mě vyhovujou, ty co jsem zmiňovala :wink: I finančně. Malá hodně pije, tak nestačím přebalovat
:wink: Huggies classic kupuju v drogerii Teta, tam mám taky kartičku. V Tescu mají krásné hadříčky pro děti :slight_smile:
Tak já Eli nočník koupila...ale zatím si na něj nechce ani sednout....bez křiku se to neobejde....zatím to nehrotím, počkám na léto. Na zahradě bude bez plín a budu zkoušet nočník. Nevím, za nás se tam dítě posadilo, jakmile umělo sedět....ale taky jsme šly do školky ve 2.letech :slight_smile:

Já jsem vyrazila do knihovny, se picnu...a zrovna mají dnes a zítra zavříno :frowning2:
25. bře 2009 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jito, hlavně jí nenuť. JInak už jí tam nedostaneš.

JJ poslíčky, já jsem je u prvního také neměla, tak si to prožívám pěkně nově. Jsem zvědavá, jak dlouho to bude trvat. V pátek jedu ke Stachovi, tak uvidíme, kolik tem můj obřík bude mít. :grinning: :grinning:
25. bře 2009 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já už jí neposazuju. Párkrát jsem to zkusila, hlavně ted když má tu nohu v sádře...říkala jsem si , že je klidnější a bude sedět...a pláč...tak jí neposazuju.

Mě se do váhy malé v porodnici strefili. Doktor říkal 3400g a já typovala 3200g a malá měla 3150g a 49 cm :slight_smile: Prý je ale ke konci ten UT nepřesnej, počítej plus, mínus 400g :wink:
25. bře 2009 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
sklenicko a to jdeš v pátek k doktorovi naposled, ne?....pak už tě přebírá nemocnice, ne? ...aspon já jsem to tak měla. Já rodila v CB, plánovaný císaře se tam dělají asi o 2 týdny dřív. Jak je to v JH?
25. bře 2009 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jituš myslím, že ne. Že budu pořád u něho. nevím. Změnila jsem ho. Byla jsem i jiného ,ale ten se choval jako hovado, tak jsem raději utekla. Já se nenechám od nějakého dětka buzerovat. JJ, jsem na to zvědavá.
25. bře 2009 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek