• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jindřichův Hradec a okolí. Hledám spřízněnou dušičku

22. září 2014 
Ahoooooooooj všem.

Vojtí: kdepak hele já už jsem se smířila s tím, že tu budu strašit hodně dlouho. Ale jsem ráda, že tam prcek je, protože mi nebylo dobře. Teď už to docela jde, tak musím oběhat pár obchodů.

Jinak velikonoce byly fajn, akorád to vypadá, že nám ulehl Daník. Tak snad se z toho všeho vylíže.

Mouri: díky moc, už to snad bude dobré.

Mějte se krásně a já se určitě během dne ozvu. papapa :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
14. dub 2009 v 07:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky,
to ty velikonoce utekly, co? Ale bylo krasne, ze? Zavidela jsem tem, co mohly se svyma malickyma kocarkovat. My jsme v sobotu odpocivali, v nedeli jezdili po navstevach a vcera makali na zahrade. V nasem pripade oranisti (sbirali jsme kameni po traktoru). Uz se nemuzu dockat, az budeme mit travnik.
Jinak malej dela v brise peknej cirkus, dnes jsem se moc nevyspala a zcela dobrovolne vstavala po 5.
Zitra jdeme do poradny, tak doufam, ze bude vse o.k.
Jo a taky mame zarizenou p. Doktorku. Nevim uz od ktere z Vas jsem dostala doporuceni,ale budeme chodit k Mudr. Borovkove.
V nedeli jsme chteli zajet do porodky domluvit se co a jak,ale zrovna dve maminky byly na sale,takze jsme to nechali na jindy.Snad to do porodu stihneme :grinning:D

Jinak vsem preji prijemny den.

Martina
14. dub 2009 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:

Velikonoce jsme strávili nádherně, odpočinkově a s rodinou.

Vojtišku, ty jsi chudák, ta Eli ti dává zabrat. Moje je poslední dobou v pohodě, i když dnes měla ukńouraný dopoledne. Nelíbilo se jí, že uklízím a vztekala se. Včera se stal zázrak ...spala až do 9hod...a já si po dlouhý době vypila v klidu ranní kávu :slight_smile:
Zato večer nechce chodit spát, usne nám nejdřív ve 20hod.
Bambi, to je fajn, že Michalka je už v pořádku.
Anitrams, o tý Mudr. jsem psala já, chodí tam můj synovec a ségra si jí chválí :slight_smile: Je prý moc ochotná a pečlivá, tak snad budete spokojený :wink:
Skleničko...vydržžžž máš to za pár :wink: Hlavně, že máš ten kašel pryč :slight_smile:
Zatím s mějte krásně, já jdu pokračovat v úklidu, dokud malá hajá :wink:
14. dub 2009 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jitus - ty ses teda měla, když Eliška spinkala až do 9,00h. My vstáváme tak v 7,15 - 7,30h. Večer taky usíná dlouho. Dneska usnula teprve před chvílí. I když dneska nespala skoro vůbec přes den. Pořád se vzteká a brečí. Řvala v kočárku, tak si asi kolemjdoucí říkali, co jí dělám :frowning2: .

Animtras - občas ti závidím to bříško. Člověk měl klid a mohl si dělat co chce.

Skleničko držím palce, ať už to těch pár dní vydržíš. Pak se konečně zbavíš těch otoků. Bylo by docela fajn, kdyby bylo těhotenství kratší :slight_smile: Já bych ho zkrátila aspoň o měsíc. Hlavně v teplém počasí jsou ty otoky hrozný. Já jsem se jim naštěstí téměř vyhnula, když jsem rodila v listopadu.
14. dub 2009 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj všem,
holky já nevím, co se s tou naší Eli děje - zase řádí jak černá ruka, probrečí a provzteká mi celý den....i celou noc, tyhle poslední dva dny a noc byli očistec....já myslela, že už to třeba bude lepší a ono houby.
Kamarádka dneska porodila - kloučka - tak mám radost, zítra bych se za ní chtěla stavit, jedeme s Vojtíkem k psychologovi na nějaký dvouletý vyšetření - prý se dělá standartně předčasně narozeným dětem kvůli mluvení a tak...no nevím, co jim předvedeme, když umí jenom máma,táta,ham,bagr,brambory,roko,oli (naše želva) a mimi a tytyty...jinak znakuje :grinning: , no tak třeba nám ukážou nějaký "cvičení" na rozmluvení....jsem na to zvědavá.

Tak se všechny opatrujte i s mimískama a dětičkama...a mějte se.
15. dub 2009 ve 23:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
Skleni, týjo, to je číslo vedle jména...tož držím palce teď asi už každý den, viď :wink: Hlavně ať se ti zlepší ten kašel a porůdek byl v co největší pohodě!!!
Anitrams, to jste na tom s porodnicí jako my...šli jsem tam celkem 3x než jsem dorazili bylo plno...ale nakonec jsme se tam dostali týden před porodem :wink: tak ať vám to vyjde!
Bambi, ahoj, M. taky pláče? A co to zvracení? Už se neopakovalo? Chodíš teď za mamkou často, viď. Píšeš ty práce? A mamka vozí, což? To je dobrý :wink: já bych taky někdy dala kočár někomu spolehlivýmu a odpočinula si, ale u nás to jaksi nefunguje...no nic...
Vojti, to si ty naše dvě E můžou podat ruce. Safra je to ale náročný...A není z toho úniku viď. Nebo aspoň řešení kdyby bylo...
Holky já jsem asi nemožná, ale normálně nepoznám, jeslti ta naše cácorka pá dost jídla... kolikrát ani po kojení není spokojená...prý má dítě usnout nebo být klidné...ale my jsme schopný začít téměř okamžitě hulákat...nebo usne nea rameni, ale když ji chci dát do postýlky nebo jen do zavinovačky začne děsný tóčo...a řve a řve...fakt mě to dostalo. Jsem si myslela, že mimča brečí, to je jasný, ale takhle hulákat, tak dlouho...
Začala dělat trable i při kojení...po hezkým přisátí a pěkným baštění prvních pár minut se začne kroutit, pouští se, tahá mě, fňuká...a jí špatně...přitom, když ji odendám strhla by se pláčem, přiložím, ale buď jakoby usne nebo se začne zase kroutit...a pořád dokola...přitom když zkouším jeslti jí mlíčko teče, tak normálně jo...už taky nevím co s ní...
TAK jsem si postěžovala :sweat_smile: a musím jít něco dělat. Za chvíli asi bude jídlo nebo což...mějte se a zase nakouknu.
16. dub 2009 v 08:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, Michalka cestuje po postýlce a nechce usnout. Doufám, že na chvilku usne, abych mohla uvařit.

Petreva - u mamky v práci teď není práce - to víš krize. Tak jezdíme na návštěvu :slight_smile: Zvracení už je v pohodě. Michalka dost trpěla na bolení bříška. Ale to bylo hlavně večer. Začala vždycky brečet třeba v 19 h a přestala třeba za 3 hodiny. Tak jsme měli kapky Sab simplex a pak Babycalm (ty se můžou užívat dlouhodobě). A jinak s tím jídlem to taky dělala, protože jsem měla málo mlíka a moc jí to neteklo. A ona když měla hlad, tak prostě chtěla, hned jíst a nějaký tahání jí fakt nebavilo :frowning2: . Zkoušela jsem odstříkávat, ale moc to nepomohlo. Taky jsem byla u gynekologa a řekli, že fakt mléko skoro nemám. Ať se s tím netrápím a museli jsme přejít na umělou stravu.
16. dub 2009 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky.

MÁM ZPRÁVY OD SKLENIČKY: Narodil se ji dnes Vojtíšek, jelikož mi volala, tak si nejsem jistá přesnou váhu, ale myslím že 4130g! Je to Vojtíšek :slight_smile:
16. dub 2009 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jupííííí skleničko, blahopřeju :slight_smile: !!!!!!!! Hodně zdraví miminku i mamince :slight_smile:
16. dub 2009 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí

Nakoukla jsem a hned dobrá zpráva! Sklenička to má za sebou.
Já byla u rodičů a bylo fajn. Nic jsem nemusela dělat, pomalu dva dny jsem byla s malou na hřišti....no paráda. Malá zase okupovala klouzačku, že přemýšlím, že jí fakt pořídím. Mamina mi to rozmlouvá, že budu otrok....ale ona ji tak miluje :grinning:

Vojtišku, máš to , ale trápení...třeba Elišku fakt trápí ty zoubky. Nám roste asi špičák, malá má nateklou dásničku a neustále má pěstičku v pusince, že se div nepozvrací. Ale musím tentokrát říct, že noci máme klidné :wink:

Petreva, souhlasím s bambi, jestli vás netrápí bříško :unamused:
16. dub 2009 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky a mimísci a dětičky a prostě všichni.... :slight_smile:

jitu - pochybuju, že to bude k zoubkům, takhle mám pláče, co jí máme :frowning2: ....navíc, dásně oteklé nemá, když jí něco zaujme nebo zabaví, je po řevu....někdy je to lepší, jindy horší, někdy strašný...myslela jsem, že až začne sedět a bude víc komunikovat a moci si hrát, že se to, když ne srovná, tak aspoň zlepší, ale bylo to lepší tak týden čtrnáct dnů - pak to asi už to měla asi "okoukaný" a zase se nám ty stavy zhrošily...tak co zbývá, jen vydržet, hlavně, že je zdravá...třeba to jednou přejde

SKLENI - velikánská gratulace k Vojťulovi...hlavně ať je zdravé a spokojené miminko a ty zdravá a šťastná mamina.... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

...jinak u psychologa jsem s Vojtíškem dneska dopadli dobře - motorické schonosti má prý rozvinuté napřed - skoro jako tříleté děti - tak proto nestíhá držet krok s mluvením, ale do roka by se měl rozmluvit...teď to prý prostě nepotřebuje.

Petrev držte se holky moje....kdyby něco písni sms - vypomůžu...pa

Všem přeji krásnou dobrou noc.
16. dub 2009 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
moooooc blahopřeju skleničce k miminku, ať se mu dobře daří a dělá rodičům jen radost :slight_smile:
Včera jsem se byla po dlouhé době podívat v JH, koukala jsem, jestli tam některou z vás neuvidím, ale měla
jsem smůlu :slight_smile:
Petreva - měla jsem s Radečkem ze začátku podobný problém, Radeček i po jídle brečel. Pak jsme přišli na to, že asi jím nevhodnou stravu a ta mu nedělá dobře. Nasadila jsem pak umělé mlíčko, střídala jsem ho s mateřským a pak už to bylo v pohodě. A nakonec mu tak zachutnalo, že to moje už ani nechtěl, syčák jeden :slight_smile:))
17. dub 2009 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj všichni!!
SKlENI!!!! Ze srdce gratuluju a přeju co největší pohodu, co nejvíc zdravíčka pro vás oba, co nejvíc úsměvných momentů ať vás hřeje u srdíčka!
BAMBI, JITKA, asi budete mít pravdu. Elenka běžně vypije 80-100ml, dneska ráno vypila 120 a prostě hodinu a půl nespala...ale nevydrží sama, musím jí chovat nebo na chvíli do lehátka...ale když má interval 2 hod, je to hrozně únavný...za chvíli zase kojit, uspávat a pořád do kola...vůbec nic doma neudělám. Natož když brečí, toje ještě k tomu na nerva...
VOJTI, jsi hodná, ale znáš to...asi moc nejde pomoct...Dobře, jak jste s V. dopadli u lékaře. Hned se člověku zase uleví a může si jednoho Dr. škrtnout, viď. My jdem s E. v pondělí. Ještě neumím sladit přesný čas, kde kde být a kojení, tak jsem zvědavá, jak dopadnem a jeslti přijdem včas :sweat_smile:
HOlky, kdy se chodí na vítání občánků...z toho mám upřímně hrůzu, ten náš uřvaneček...budem tam brečet nebo spíš hulákat...jéžiš...
17. dub 2009 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí

Petreva, podle toho co popisuješ mi to připomíná moje začátky :wink: Malá taky hodně plakala, pokud usla tak jenom v náručí....jakmile jsem jí položila do košíku, nebo do postýlky...během chvíle byla vzhůru a zase plakala. Byla jsem z toho neštastná, taky jsem pomalu nic nemohla udělat, měla jsem jí neustále na rukou. Každý mě uklidńoval, že to přejde v 6týdnech, pak ve 3 měsících.A bylo to stále stejné. Pořád jsem jí nosila, pořídila jsem si i nosítko.Protože ani v kočárku nechtěla být.
A pak kolem 6 měsíce, když začala sedět to začalo být lepší. To bohužel ani u Vojtíška nepomohlo, co? Tak když Vojtíšku čtu tvoje trápení s malou...si říkám, že já mám andílka :slight_smile:
Taky jsem si vyslechla spoustu kázání ze strany rodiny, že jsem si jí nosit naučila ...ale na druhou stranu byly oni ti, co když přijeli tak jí vyndali z postýlky a chovali i když byla v klidu.
Tak pro příště vím, že budu ráznější a hlavně asi zkušenější a nebudu se trápit každým zaplakáním :wink: A hlavně nebudu neustále chovat :grinning:
17. dub 2009 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
My jsme na vítání občánků byly až v půl roce...jaksi na nás zapoměli :grinning: Bála jsem se, že taky bude plakat a zvládla to výborně, sice jsme jí museli s manželem střídavě chovat, ale neplakala. Máme i krásné fotky :slight_smile:
17. dub 2009 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Omlouvá se za příspěvky na pokračování :wink: Malá mi tady zase knourá :grinning:

Petrevko, neboj nějak to zvládnete, uklidnuj se, že tam nebudete sami a nějaké miminko určitě zapláče :wink:

Dnes jedu s malou, až se vyspí do bazénu. Musím jí trochu unavit, aby večer spala jako andílek. Dnes je manžel na služebce a já budu slaměná vdova. Tak jsi udělám relax. večer.
Zatím se mějte krásně pá
17. dub 2009 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petreva - na vítání občánků se chodí ve 3 měsících. My jsme s Michalkou byli až ve 4 měsících, protože jsem zrovna měla zkoušku a nemohla jsem. Takže u vás by to vycházelo na červen. Taky jsem se bála, že budeme plakat. Vydržela to. Zaplakala až když jsme se fotili do rodinného alba, ale i tak se nám povedlo udělat foto, kde nebrečela. Taky tam byla holčička, která probrečela celý proslov i vystoupení děti z MŠ. Takže jsme z toho vůbec nic neslyšeli. Nejvíc mi bylo líto těch dětiček, co vystupovali, protože se jim špatně přednášelo. Oni tě předem upozorní, že když bude malá plakat, tak s ní můžeš chodit a dělat všechno na co je zvyklá.
Michalka tay dlouho pořád plakala, ale pak se to zlepšilo, takže ve 3 měsících, to může být úplně jinak. Držím palce. Taky jsem ze začátku byla úplně hotová. Teď už je to lepší, ale i tak máme někdy brečící dny, ale víc je těch kdy je to zlatíčko. :slight_smile:

Skleničce gratuluju k chlapečkovi. Byl to taky pěkný váleček. Aspoň to bude pořádný chlap. :slight_smile:
17. dub 2009 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
velká gratulace skleničce!!
Petrev - taky bych to viděla na bříško - když totiž ti mrňousové pijou, spustí se jim peristaltika a tím ty prdíky se snaží vytlačit.
vítání občánků už máme za sebou, takže očítejte v Hradci tak mezi druhýma třetím měsícem. nám bylo asi 10 týdnů, když jsme ho absolvovali, vedle nás jedna holčička plakala skoro celou bodu ale bylo to v pohodě, Justýnka taky chvilku kvíkala ale pak se uklidnila.
17. dub 2009 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
tyjo omlouvám se za překlepy, to jsou pěkný blbiny co jsem tam napsala :sweat_smile:
17. dub 2009 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne :slight_smile:

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila :grinning: ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar :grinning: potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. :confounded: Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena :grinning: no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super :grinning: som z toho bola uplne sfetovana :grinning: no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu :wink: ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo :sweat_smile: (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal :grinning: . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo :grinning: bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete :grinning: . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja :grinning: . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor :wink:
17. dub 2009 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, díky za zprávy od skleničky :wink: Chudák holka, ale už má uzlíčka u sebe. Jak napsala bambi, pořádnej chlap :wink: Už se těším na fotečky. Vojtíšku jestli za ní půjdeš do porodnice, tak jí pozdravuj...děkuju.

Holky já byla s malou v bazéně, parádička. Zjistila jsem, že malá nechce plavat v kruhu a nejraději by plavala jen se mnou. Dokonce jsem zkusila jestli se nezapoměla potápět a..... nezapoměla :grinning: Já byla víc unavená, než Eli. Ta mi nakonec v autě na cestě domů usla. Což se už dlouho nestalo. Tak jsem pak zajela k obchůdku, kde jsem občas na ní mrkla a v klidu jsem si koupila pár kousků na sebe :slight_smile:
zatím se mějte krásně pááá
17. dub 2009 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré poledne,
Vojtisek - to musela být docela náročný. Tolik doktorů. Jsem ráda, že se Michalka narodila v termínu. Nevím, jestli bych zvládla tohle všechno absolvovat.

V pátek jsme zase byly na očním. Zase se nám vrátilo hnisání očka. Doktorka nám dala kapky a za 14 dní na kontrolu.Když kapky nebudou stačit, čeká nás druhý výplach. Prý tam mohly ještě zůstat nějaké zbytky a teď to dělá neplechu. Hlavně aby jí aspoň ten druhý výplach pomohl. Už teď se netěším na ten strašný křik po zákroku. Chudinky dětičky.
18. dub 2009 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl smazaný adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Neodbočuj od původního tématu".
18. dub 2009 ve 14:28 • jirik.k
Ahojky, jaký jste měly víkend?
Nemohla jsem najít naší diskuzi :astonished: byla až na třetí stránce, tak jí posunu dopředu, aby jste ji nehledaly :grinning:

U nás nic nového, víkend jako týden. Tento týden vyrazím Eli koupit nové botičky.Ty co má jí moc nevětraj. A hlavně nejdou k letnímu oblečení :sunglasses:
Normálně jsem měla klíště fuj! Tolik let jsem ho neměla.Zůstal mi na zádech čerevnej , svědivej flíček o velkosti 1 cm.Snad to nic nebude.Já věděla proč se nechat očkovat. Příští týden jdu na druhou vakcínu.
Zatím se mějte krásně.
19. dub 2009 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, prosím vás, jak jste řešili očkování dětiček???My máme příště dostat hexavakcínu a rozmyslet rotaviry, pneumokoka a zařazení do studie o meningokokovi...
VOJTI, díky...nechám si tě v záloze až mi bude fakt na mašli...máš toho sama dost!! Ale potěšila jsi mě těmi slovy.
Jdu kojit už nemůžu odkládat...ozvu se ještě...všechny zdravím!!!
20. dub 2009 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,

Petrevo, já nechala malou zatím očkovat jen tím povinným. Navíc má Prevenar. Příští rok dám klíštovku a chtěla bych ještě na žloutenku. Malá všechno olizuje a já mám strach. Chtěla jsem už letos, ale moje mudr. mi radila, abych malou zbytečně nezatěžovala, když v tom prvním roce má dost očkováního. Aspoň je vidět, že jí nejde o peníze, ale o zdraví mojí dcery. A dál uvidím časem. Nad tím rotavirem jsem hodně uvažovala, když malá měla ty problémy, protože to bylo fakt hnusný a já měla obrovskej strach.

Holky a co je ta studie o meningokovi? Myslím, že Vojtíšek tady k tomu něco psal, nebo Cline?
A jak se má naše čerstvá maminka sklenička? Ta už je jistě doma.Už se těším až nám něco napíše.

Bambi, jak je na tom Michalka s očičkem?

Zítra tady asi nebudu, vyrážíme do města :grinning:

Dnes jsm byla s malou na dětským hřišti.Nic moc.Žádný děti, a spíš to tam je pro ty větší. To je nevýhoda vesnice :unamused:

Zatím se mějte sluníčkově :slight_smile:
20. dub 2009 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj všem,
víkend jsme prožili zabíjačkově - nemůžu teď maso aspoň měsíc ani vidět, mrazák nemůžu ani otevřít, protože ho už potom nezavřu....fůj.

No ta studie k menin-B - je to očkování, po kterém není zaručeno to, že si dítě vytvoří protilátky...prostě studie...k tomu dostáváte hexu a prevenar - vše v jeden den - něco do jedný nožičky, a dvě do druhý...no hustý, ta studie trvá rok - na začátku dítěti vezmou krev - taky docela drasťárna - bere se zvrchu ruky ze zápěstí - Elišce jí braly hodinu -neteklo a neteklo, ruce obě rozpíchané - potom každý dva měsíce myslím na to očkování a po očkování týden vyplňujete takový tabulky, teploty, začervenání,jak jí, jak spí....na konci studie (my to měli 8měsícíh) zase berou krev - zase hodinový trápení Elis - no každopádně už bych do toho nešla, zaručený že si vytvořilo tělo protilátky proti menB není....

Petrev - a co malá, jak pokračujete ve sbližování, už je to lepší ???
20. dub 2009 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno,
zatím taky má Michalka povinné očkování. Prevenar jsme ve 3 měsících nedávali. Čeká nás až teď a stejně jak píše Jitka, tak chci příští rok na léto dát Michalku naočkovat proti klíšťové encefalitidě. Žloutenku ještě nevím. Ale souhlasím s tím, že první rok jsou děti dost zatěžovaný povinným očkováním. Jeden známý mojí kamarádky, který je doktor to taky potvrzuje a další očkování doporučuje až po 1. roce života.

Vojtisek, Jitka - očko už je lepší. Na očním říkali, že máme přijít na kontrolu jen když se mi to nebude zdát dobrý. Teď mi přijde, že to dobré je. Ale nevím, jestli radši na tu kontrolu jít - pro jistotu, aby jí to zkontrolovali. Šli byste tam, i když by se vám zdálo oko dobré???

Zatím ahoj, jdeme jíst. :slight_smile:
21. dub 2009 v 08:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
nazdárek, my do studie na toho menigokoka šly, na odběr krve už se dává Emla náplast, což je znecitlivující - takže nic necítí. A hlavně, sice je to nepříjemné, ale vzhledem k tomu, že tenhle obor studuju, jsem si napsala pro radu přímo na státní zdravotní ústav doktorce, která vede odělení meningokokových onemocnění a i ona mi to doporučila. Plus jsem si ještě četla publikace na tohle téma, hodně jsem o tom přemýšlela a přeci jenom pořád lepší chvilka bolesti z očkování než onemocnění meningokokem. A studie to není, proto že by se nevědělo, jestli je to účinné, nebo jestli je to nebezpečné. Ta studie je kvůli zjištění, kdy je nejvhodnější to očkovat a s jakou kombinací očkovacích látek. Takže já jsem pro. ALe záleží na každém. Pokud někdo chce dávat teď Prevenar, tak je nová očkovací látka Synflorix, zahrnuje více sérotypů a stojí stejně jako Prevenar, takže bych šla spíš do ní. My máme Prevenar v té studii, takže se nemůžeme rozhodovat.
21. dub 2009 v 08:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj všem,

Cline - tu náplast asi teda používá jak který doktor, ta naše mudra neee, krev brali Eli před měsícem :frowning2: a fakt se u toho dost natrápila....kdybych o té náplasti věděla předtím, řekla bych si o ni a klidně si jí i uhradila....já jsem z toho, co nám vysvětlila pochopila, že není 100% jisté, že si dítě vytvoří protilákty - to jsem pochopila blbě ??? bude je mít ?

Bambi - já bych jí zbytečně netrápila znovu po doktorech, když to vypadá, že to má dobrý...
21. dub 2009 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek