• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jindřichův Hradec a okolí. Hledám spřízněnou dušičku

22. září 2014 
Ahoj kočky

moooc vám děkuji za gratulace.
Vojtí jak to, že ses neukázala??? Tak si představte, že ten nadstandart mi nevyšel, bylo stále plno. Tak snad na potřetí :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
21. dub 2009 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Skleni - čááááu, tak už konečně doma ??? To jsi ráda viď, já to o víkendu měla napnutý jak blázen...měli jsme tu zabíjačku, takže jsem nestíhala, promiň....nedostala jsem se ani za spolužačkou - tak měla štěstí a nadstandart na ní vyšel, asi ten poslední...myslím, že rodila ve středu - Pepíčka. Hele, tak to zas tak hrozný nebylo, když už přemýšlíš o třetím mímu :grinning: :grinning: :grinning: . No a co doma, jak to zvládáte ? Zlobí Vojtíšek nebo je to andílek jako ten náš ????Musím kouknout, jestli jsi přihodila nějaký fotky do alba a jestli ne, koukej to napravit, ať ho konečně vidím, chlapáka jednoho.... :wink: :wink: :wink:
21. dub 2009 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky všem,

Skleničko, vítej doma :wink: Já už taky hledala fotky tvého mimíse a nic :frowning2: Tak se pochlub :slight_smile: a povídej jak jsi to zvládla.

bambi, já bych už taky nikam nešla, kdybych si myslela, že to má v pořádku.

Vojtíšku, jak jsem tak četla tvůj popis studie na meningokoka určitě bych teda já do toho nešla. Už takhle má Eliška hysteráky jakmile uvidí doktora, nebo sestru. Dokonce jsem jí nenechala ani na roční prohlídce vzít krev na zjištění železa.

Já měla první Prevenar zdarma, jako bonus za neschodu s doktorkou.Druhou injekci máme dostat za měsíc, tak uvidím jestli budu platit. Jinak jak píše Cline, dala bych to nový očkování místo Prevenaru.
21. dub 2009 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jituš, ale pokud máte už rozjetý Prevnar tak to určo kombinovat s tím Synflorixem nepůjde.
Vojti, kdyby sis řekla, asi ti ji prodají, ono je to přímo v té nové studii (v té vaší to ještě nebylo), že tu náplast nafasuješ, správně bys ji měla dostat i na to očkováním, ale když se to píchá do svalu tak to nemá vliv, protože nebolí to píchnutí ale jak se to vstřikuje. S těmi protilátkami bych to tak černě neviděla - je to teď ten nejlepší způsob a nejúčinnější vakcína, co v tuhle chvíli je. A vzhledem k očkování proti sérotypu A+C se výskyt B zvyšuje. Ale zkus se na příští prohlídce zeptat jestli ty protilátky máte, doktorka by určo měla mít zpětnou vazbu.
22. dub 2009 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo vojti, od toho Pepíčka známe tatínka, dělal nám el na baráku. A s jeho manželkou se známe jen trochu.
22. dub 2009 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, díky za info o všem očkování...já pořád nevíííím.
CLINE, ahoj, prosím tě a jak vám to očkovali? Jako všechny tři injekce najednou? Hexa+Prev+Menin? Jé a co tedy přímo studuješ? Mě přijde morbidní dávat tři injekce najednou tak malému miminku :frowning2: když bak bude nějak reagovat, jak se bude vědět na co vlastně? Co když bude na něco alergický, jak se bude vědět na jaku látku to bylo? No já jsem z toho nějak celá nesvá. A jak nesla Justýnka to očkování M? Dr. nám říkal, že jsou mnohem častější horečky než ujiných očkovacích látek?? Dr. nám říkal, že kdybychom se rozhodli jen pro pneumokoky, taky by doporučil tu novou vakcínu...prý stojí kolem 1500kč.
HOlky užívájí vaše děti probiotické kapky? A jak jste na tom s čajíkama? Dávali jste miminkům třeba jen pár lžiček fenyklu nebo heřmánku na trávení?
SKlENI, klučík krásnej! Velkej, okatej!!! Jak je tobě? A porod? Byl u něj doktor nebo jste to zvládli sami??
VOJTI, co E? Zuby? A tak vůbe není drobet lépe? U nás ani ne :sweat_smile: :frowning2: večery jsou děs běs, Elenka špatně jí, je unavená a ospalá...pak má zase hlad hledá a při tom nesaje...no začarovanej kruh!!! A já pořád nevím kudy z něj ven...včera jsem už přemýšlela, že tohle kojení kolem osmé hodiny jí dám prostě příkrm z lahve...ale pak se mi to rozleží v hlavě..pořád se lahvičky bojim, ale to trápení...vzekání a řvaní!!No uvidíme...
JITKA,možná si to psala, tak se předem omlouvám, ale kdy jsi nechala E. očkovat na toho Pneumo?
BAMBI, jak jde psaní seminárek? Máš bezva mamku, že ti takhle vozí! Je to žůžo mít se na koho spolehnout, viď.
22. dub 2009 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky všem :slight_smile:
Skleni, Vojtíšek je fešáček, taky jsem se musela podívat na vaše fotečky :slight_smile: A fakt vypadá nejmíň na to, že je mu měsíc. Asi Ti dal pěkně zabrat co?
Co se týče očkování, tak k tomu vám nic neřeknu, protože jsem hlava děravá a vůbec si nic nepamatuju. Už jsme absolvovali tolik injekcí, že vůbec nevím, co Radečkovi pořádně očkovali, nám všechno hlídá doktorka, když se blíží
nějaké další očkování, tak pokaždé telefonuje, kdy máme přijít. Ještěže tak :slight_smile:
O víkendu jsme slavili Radečkovy 2. narozeniny, to to letí. Sešlo se pár příbuzných, Radeček zase dostal tolik autíček, že už nevíme, co s nima :slight_smile: A včera jsme jeli poprvé autobusem, děda je řidič z povolání, tak udělal jízdu jen pro nás. Radeček seděl i za volantem a moooc se mu to líbilo. A dneska jsem opékali buřtíky.
Petreva - čajík jsem dávala jen heřmánkový, fenyklový Radeček vůbec nechtěl. Trošku jsem ho přislazovala glukopurem, sice se to nemá, ale když mu to chutnalo ... :slight_smile:
22. dub 2009 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petrev - očkovali to opravdu všechno najednou, nepředpokládám, že by byl někdo alergický na očkování - ještě jsem o tom neslyšela, ani se neučila. Je pravda, že u téhle kombinace je větší pravděpodobnost horečky, nebo teploty, Justýnka měla nejvyšší teplotu po tom očkování hned v noci 38,5 v zadečku (takže 38) jinak další dny už ani neměla teplotu. Neměla ty místa vpichu ani bolestivá, ani žádná vyrážka ani nic jiného hned potom byla taková ospalá a večer poplakávala, ale když jsem ji přitulila k sobě, bylo to dobré. Opravdu to záleží na tobě, já to taky hodně rozmýšlela, když se o tom člověk učí je všechno jiné, než když to mrně vidíte a je vám líto, že ho budete takhle trápit. Tak si kdyřtak vezmi od doktora informovaný souhlas a pročti si to v klidu doma. Nemusíš do toho jít, když se ti to nebude zdát, ale na druhou stranu takovou šanci, zase tolik dětí nemá, být očkovaný ne MenB - je asi jen 200 dětí v ČR v téhle studii. Jinak já studuju Mgr. obor klinická biologie - takový mix medicíny a biologie akorát uplatnění je naprd :sweat_smile: ale zase je to zajímavý :grinning: Bc. mám v oboru Biomedicínská laboratorní technika - uplatnění ještě horší než s Mgr. :unamused: Do čajíku bych teda nešla, Elenka je malá, na prdíky pij nějaký kojící čaj - ona si ty látky vezme z mléka.
22. dub 2009 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj,

Petrev - je to jak píše Cline - jednu injekci dali E do jedný nožky a druhý dvě do druhý - nikdy neměla žádné teploty - jenom ten den po očkování a taky nevjíc těch 38 - 38,5 v zadečku, dali jsme jeden čípek a dobrý, nikdy jí to nenateklo, nezarudlo, a vzhledem k tomu, že řvala pořád, tak nevím,jestli i potom i kvůli tomu očkování...reakce jsme teda neměli žádný, jenom to braní krve teda u nás byl nářez...
JIinak Eliška začala běhat v chodítku - nejsem toho vynálezu moc velký zastánce, ale baví jí to, směje se a neřve !!!!!!!!!!!!!!! je to teď tak o 200% lepší. Nenechávám jí tam dlouho, max 15minut - pak si jde hrát na deku a za hoďku třeba znovu...ale je to lepší, zuby žádný nový nemáme, rýmu máme pořád stejnou, tý se snad asi nikdy nezbaví...ach jo. Čajík jsem taky nedávala, vůbec - jenom když bylo velký horko, tak lžičku dvě, ale fenyklový mi nechtělo žádný dítko, takže nějakej na spokojený bříško, nebo jak se to jmenovalo, tam ten fenykl nebyl tak cítit.

Skleni - Vojtíšek je fakt krásný mimino a je ho opravdu kus - vypadá daleko větší - ne jako týdenní miminko
:grinning: , to byl asi fakt záhul ho porodit
22. dub 2009 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoooooooooooj všem. Mooooc děkuji. Vojtí, musím se přiznat, že tentokrát to bylo lepší, než ten první. Dnes jsme byli opět u doktorky. Vojta dostal zánět spojivek, tak jsme dostali mastičku a vodičku a doktorce se nelíbí pupík. Má ho pořád zahnislí. Snad nás to nebude trápit moc dlouho.
23. dub 2009 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Skleni - tak ať se vám to brzy spraví - očka nás taky trápili u obou těch mladších - ale kapky vždycky během pár dnů zabrali....s pupíkem žádný potíže nikdy neměli, tak a´t se vám brzy uzdraví
23. dub 2009 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Skleničko Vojtík je krááásný :slight_smile: a opravdu se zdá starší :wink: S tím dudlíčkem je kouzelnej :slight_smile:

Petreva já nechala očkovat Prevenarem nedávno. My už budeme mít jen dvě injekce, protože jsme starší. Já bych taky čajík nedávala. Stačí, že ho piješ ty. já ho pila hodně, ten fenyklovej mi dost chutnal i ten čaj pro kojící matky. pila jsem to po litrech. Tak nějak jsem si zvykla už v těhu, že ten fenyklovej čaj piju i dnes :grinning: Kapičky jsem myslím taky dávala, al už nevím název. Myslím Sab simlex. Ale nijak zvlášt nám nepomohly.Dávala jsem jí je na dudlík, nebo lžičkou a později do mléka. myslím si, že malou spíš uklidnila jen ta sladká chuť.

Jinak u nás byla děsná noc. malá měla večer teplotu 38,5. nesrazila se ani po čípku, an po panadolu. Zřejmě zub.
23. dub 2009 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
kde jste všechny ???
Já jak se nám te´d Eli "srovnala" mám tolik času navíc....dokonce jsem poprvý od jejího narození včera dělala domácí knedlík - jinak s tou uřvanou Eli to nešlo - tak mám radost.

Jitu - co malá,ještě máte teplotu, nebo už zub :grinning:
Petrev - a co ta tvoje cácorka, je to lepší, moc na vás myslím....
Skleni - co očko a pupík, zabrali kapky ?
24. dub 2009 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vojtisek - tak to Michalka zase začala řvát v postýlce. Už tak 14 dní docela pěkně spinkala, že tam i sama usnula. Teď poslední 3 dny je to s ní k nevydržení. Teprve teď se mi jí podařilo uspat po 2 hodinách (od oběda). Nespala už 5 hodin. Dopoledne jsem musela vyrazit s kočárkem, protože řvala jak tur, ale stejně neusnula. Hrůza. Závidím ti, že máš teď čas. I když předtím sis taky pěkně užila.
Zatím ahojky. Jdu obědvat. Ještě jsem se dneska nastihla pořádně najíst.
24. dub 2009 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cline - dívala jsem se na nové fotky, které máš v albu. Myslím, že je ti Justýnka teď dost podobná :slight_smile:
24. dub 2009 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky

Vojtišku, děkuj za optání. Eli je bez teplot a zub venku ještě není :frowning2:

Dnes opět děs noc. Eli se vzbudila kolem 22hod a celou hodinu řvala jako tur. No bydlet v paneláku, tak tu dnes zvonila sociálka :grinning: Pak ještě kolem 2hod ráno. Snad bude dnes klid.
Jinak u nás dnes novinka :wink: malá, jak jsem už říkala odmítá spát v postýlce. Uspávám jí já v postely a dnes jsem si řekla a dost. V poledne jsem jí dala do postele, řekla jí, že tam má dudlíka a šla jsem pryč. Ozval se řev, jak jinak. Asi za 10min tam byl klid, tak jsem jí šla zkontrolovat. To že umí slejzat z postele vím dávno, ale ta mrška si vlezla sama do postele a usla!!!!! a to je pro mě novinka. Myslím, že se už nám to ted asi nepovede. Jak jsou ty děti vyčůraný. Mamka mi říká, že moc dobře ví, co po ní chci, jen mě Eliška asi zkouší, co vydržím a mává se mnou.
Bambi, mě usla snad jen jednou jedinkrát v postýlce a to jsem jí tam dávala od malička.
24. dub 2009 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Byla jsem uložit malou.

Ještě k tomu spaní v postýlce. Zkoušela jsem i tu metodu, někde je tady na koníku k tomu diskuze. ,,každé dítě se naučí spát". Kdybych vydržela déle,možná by nám to vyšlo. prvních pár dní to bylo příšerný,plakala až nakonec usla.Pak se ten pláč zkracoval i noční intervaly na krmení, čaj i dudlík.Jenže mě jí bylo po 14 dnech líto a hlavně jsem si všimla, že usíná v postely u mě a u toho jsem i zůstala. Jenže poslední měsíc se to zhoršilo a vše se vrátilo ke starým kolejím. Usínání nám trvá i hodinu, dělá kraviny a všemožně se snaží oddálit uspání.
Tak asi tak u nás......
24. dub 2009 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dnes tak nějak na etapy :wink:

Tak nevím, nevím....ale ono to asi funguje. Malá si řekla o čaj...šly jsme do postele. Napila se a začala dělat kravinky...i když před tím chtěla spát.Jakmile slezla z postele a měla ten svůj potutelnej úsměv a čekala, co já udělám. Jsem jí řekla. Eli, máš tady dudu a čaj, udělej hají a odešla jsem. Opět se ozval pláč, který trval cca10min a ticho. Počkala jsem pár minut, otevřela dveře a ona spala :slight_smile:
24. dub 2009 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jitka - tak to je super, ze jsi našla recept, jak Eliška usne. Já mám vždycky z usínání hrůzu. Co zas budeme vyvádět. Dneska kupodivu usnula Michalka celkem bez řevu a sama. Jo a taky se dneska sama otocila na brisko. :slight_smile: Byla teda nahatá, oblečené se jí to ještě nepovedlo. Ale určitě to brzo zvládne.
24. dub 2009 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bambi- nevím jestli recept zabere, uvidíme dál :slight_smile:

tak to je Michalka šikulka. Vzpomínám, když se to povedlo Elišce poprví. Přetočila se pod hrazdičkou a já plakala radostí :grinning: A hned jsem všechny obvolávala :wink:
24. dub 2009 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ted jsem objednala nové fotky. Udělala jsem si takový průřez prvním rokem. Uf to byla fuška.
Taky objednáváte fotky na netu? Já u Happy foto.
24. dub 2009 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
jitu a bambi - mě taky malá odmala spala sama v postýlce, pak kolem 5tého měsíce se to zlomilo a začly jsme uspávat v naší velk posteli a je to tak dosud - stejně jako Vojta, taky do toho půl roku spal sám ve svojí a pak konec....
Jitu - a ona sleze z postele a nejde za vámi ??? Já to taky zkoušela s Vojtou, ale vždycky přijde, nebo vytáhnul hračky a šel si hrát...ale spíš přišel za námi, Eli už chodí kolem postýlky a nábytku a tak..takže uspávat budu asi ještě dlouho - ale zase během 10ti minut spí - jak po obědě, tak večer...oba dva.
Bambi - gratulujeme k otočení na bříško
24. dub 2009 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
jitu - taky nechávám dělat fotky u Happy foto - ale přijde mi, že ten rozměr 10x15 co nechávám dělat, je teda menší a fotky mi v albu tak trochu "plavou" - zase na druhou stranu, jsou levné :wink: , minulý měsíc měli akci na velké fotky 20x30cm, tak jsem nechala udělat asi 15kousků na zarámování, je to moc hezký
24. dub 2009 ve 22:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vojtišku, sleze z postele a protože vím, že by šla za náma, tak jí ty dveře zavřu. Drsný, co?
To ona taky, když je vykoupaná a ví, že si má jít lehnout, tak tahá hračky, kterých si normálně za celej den nevšimne.
Zatím Eli spí, uvidím další dny. U ní je to jeden den tak a druhý den opak.Zítra mojí metodu vyzkouším znovu. Mě nevadilo uspávání, když to trvalo do 15min. Ale poslední dobou to trvalo i hodinu a víc :unamused:
24. dub 2009 ve 22:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
jitu - aha, nedošlo mi, že neotevře dveře - Vojta jo, už i zamčený :angry: , takže je solidární a když Eli někam potřebuje, tak jí otevře...A když je nechám v postýlce - řev,řev,řev a přijde mi, že nikdy nezkončí...navíc jak jsou dva, tak potom po sobě povykujou a vejskaji a tak, když jsem tam s nima, tak leží a ví, že se má spát a když by měli tendenci se zvedat, tak jenom houknu, že spinkáme a dají hned pokoj, ale kdybych měla uspávat nějak dlouho, jak píšeš ty, tak bych to asi taky nějak začala řešit...
24. dub 2009 ve 23:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky kočky.

Vojtí, máme mastičku a dalo by se říct, že už se to lepší. Včera jsem ho vzala na chvíli ven, ale nebudu to přehánět, dokud nebude zase v pořádku. Pupík se snad lepší, já v tom žádný rozdíl nevidím, je to míň zahnislé, tak snad jo. Snažím se to čistit při každém přebalování.

Dnes byla hrozná noc. Malý si ze mě udělal dudlík a ne a ne se pustit. Snad ho to nějak odnaučím. Jinak se má čile k světu. Moc d ěkuji za chválu.

Mouri: mazec to byl, ale dalo se to zvládnout. :grinning:
25. dub 2009 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky :slight_smile:

U nás je pokrok. Dnes se vzbudila malá jen 1x a skoro až k ránu :slight_smile: Dopoledne šla spát už v 10hod...usla téměř okamžitě a sama!!! Spala přes 2 hod. Zázrak :grinning: A večer usla opět sama, sice tam békala, ale povedlo se :slight_smile:
Vojti- u nás postýlka nefunguje ani když si lehnu vedle do postele, to bych se mohla uhoukat a stejně bude v postýlce stát a řvát. Naposledy, když jsem jí tam nechala. Vysvětlila jsem jí, jak je postýlka nyny, že tam má i hračku a mám jí moc ráda. A odešla jsem. Chodila jsem jí tam uklidńovat...stejně hysterčila a nakonec se z breku pozvracela :frowning2:
Dnes mám na návštěvě sestru, tak jsme podrbali, hlavně mám chůvičku, tak jsem mohla dát do kupy zahradu.Zítra mi odjede :cry:

Sklenicko- mě to kojení chybí :grinning:
Zatím pááá a přeju klidnou noc
25. dub 2009 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj všem,
tééééda u nás je takový vítr a my máme odpoledne u ségry grilovat - ach jo, aby nám to maso neulítlo... :grinning:
Jinak jsme pronudili celý víkend, manža maká na baráku - kope přívodní kabel na elektriku, aby nás už konečně zapojili...a nějak mu to nejde, je tam nějaká navážka či co...no děs, je strhanej a vzteklej...radši jsme se tam za ním ani nešli podívat...děti mi ještě chrupou, to je div, hlavně u E.
Včera jsem chytla mánii a přesadila skoro všechny kytky co mám, rozsadila jsem nové přírůstky - tak kdyby měl někdo zájem o banánovníka tak tu mám asi 4kousky navíc :grinning: , ostříhala jsem je..no jsou teď krásný, já jsem totiž takovej zapomětlík a zaleju je, až když už chudáci mají lupeny svěšený dolů :stuck_out_tongue_closed_eyes: , dřív si na ně nevzpomenu.

tak se holky všechny mějte, doufám, že jste zdravé a dětičky taky a ozvěte se...pa
26. dub 2009 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré dopoledne,
Vojtisek - tak, jak jste grilovali. Včera byl ten vítr fakt hroznej. Ty máš doma banánovník. A rostou ti banány nebo je pouze okrasný? Když jsem byla malá, tak jsme pěstovali melouny a broskve. Ale moc nám to nerostlo :frowning2:

My jdeme dneska na poslední očkování Hexavakcíny a chci se zeptat na tu novou akcínu místo Prevenaru. Doufám, že Michalka očkování zvládne bez teplot.
27. dub 2009 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
nazdárek po větrném víkendu, my teda máme taky hrozně banánovníků a právě nám rostou na jendom banány :slight_smile:
27. dub 2009 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek