• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jindřichův Hradec a okolí. Hledám spřízněnou dušičku

22. září 2014 
ahoj
Bambi - jojo, grilovali jsme, ale bylo to o nervy - dětem lítali čepice, ze stolu lítali tácky a tak...ale maso bylo dobrý a vydrželi jsme u ségry až skoro do sedmi hodin, pak jsme chvátali koupat a ukládat a tak, ještě jsem žehlila, jak bylo krásně, měla jsem tu asi 7vypraných usušených praček a dělala jsem klukum řízky - dneska jeli Honzík s manžou do Prahy - honzík má zápas proti Slavii, tak to mají na celý den jako výlet - byli na letišti a teď jdou na Petřín a tak, pak mají ten zápas a ještě se budou potom dívat na další zápas, vracet se mají až někdy kolem jedenáctý v noci...Honzík se moc těšil, budou hrát na tom nějakým novým velkým stadioně, čico, moc tomu nerozumím...
banánovník mám zatím takový malý, tak nevím,jestli bude plodit banány, nebo je jenom krasný :dizzy_face:
Tak ustůjte poslední očkování - nám dalo vždycky nejvíc nafrak - dvě injekce dobrý a ta poslední vždycky hrůza...a co očko, šli jste ještě na tu kontrolu ???
27. dub 2009 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj

Hlásím, že máme zub :slight_smile: A je to první stolička. Není to divný, když nemá ješte žádný špičáky????
Dnes jsem byla u maminy, zítra má nástup do nemocnice. Tak jsem jí byla s Eli potěšit.
Jinak moje metoda uspávání asi zabírá. Eliška dnes usla do 8 minut.Sice ještě pláče, ale snad to bude časem lepší.
Zítra mě čeká očkování na klíštovku.A budu si moct oddychnout. Pak ať si na mě klíšťata smlsnou :wink:
Teda holky, řeknu vám, že ten vítr je fakt děsnej. Navíc nám začali kopat v ulici novej vodovodní řád a máme všude plno prachu.Nejhorší je ten hluk. Zítra budou u nás před barákem. To bude asi horor spaní po obědě.Nebo spíš vůbec žádný.
Vojtíšku dík za nabídku banánovníku. Sice pěstuju spoustu kytek, ale nabídku nevyužiju,páč to nějak už časově nestíhám ani zalejvat :grinning:
Zatím ahoj
27. dub 2009 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
my máme usínání suprové, vykoupeme nakojím, dám do postýlky přečtu pohádku o mravencíhc a o cvrčkovi, pusím kolotoč a odcházím, někdy sice sem tam zabrečí, ale jen jí nandám dudlíka a jdu. Dneska usnula ani nekvíkla. No je to prostě zlatíčko. :slight_smile:
27. dub 2009 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno,

Cline - to ti teda závidím takový super usínání.

Michalka v noci měla chudinka horečku z toho očkování, ale už je to dobrý. Jsem zvědavá, jak bude reagovat na ten Synflorix. Ten nás čeká za 3 týdny. Říkala mi doktorka, že prý na konci tohoto roku nebo začátkem příštího bude vylepšený Prevenar - měl by být zase lepší než Synflorix. Ale tak dlouho s očkováním už stejně čekat nebudeme, tak je to jedno.
28. dub 2009 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
nazdárek, tak včera se Justýnka poprvé otočila na bříško!!! Je to šikulka, akorát že jí to jde jen bez toho širokého balení, ale zítra razíme na kontrolu ana kyčle a snad to už má dobrý a budeme to moci sundat(ne že by jsem jí to nesundavala, ona si to tak užívá, když jí to sundám :sweat_smile: ).
29. dub 2009 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,

Cline, taky tiše závidím bezproblémové usínání :slight_smile: Justýnka je šikovná, to se otočila brzo :wink:

Včera dorazili fotky. Jsem docela zklamaná. Jsou některé rozmazaný.Přitom minule byly ok. :unamused:

Počasí dnes nic moc a Eliška se rozhodla dnes kvíkat.

Dnes mi přišel z DM blahopřejný dopis k prvním narozeninám, slevová knížka a vzorky Nutrilonu. Milé :slight_smile:

Mějte se krásně
29. dub 2009 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoooooooj mamči.

Tak mi měli opět noc hrůůůůůůůůůzy, malý si usmyslel, že prostě délka kojení a usínání je jen v jeho režii. A protáhl si to před spaním na 3 hodiny a v noci na 2. Já jsem fakt mrtvá. NEjvíc mě štve, že kolikrát přes den se mi nedaří zavřít oko. Jsem jak tryskomyš a nebo jen tak polehávám.

Jak je u vás, tady leje jako z konve, no to je fakt hnus. Ani ven se pořádně nedostaneme.
Jo, byli jsme u Mudr. a máme ručičku v pořádku a očičko taky. Vážíme 4,4kg :grinning:
29. dub 2009 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hollky, myslete na nás zítra, jdeme na kontrolu na kyčle. Já jsem přesvědčená, že už je to dobrý a zruší nám to široké balení, ale aby doktoří neměli jiný názor :sweat_smile:
29. dub 2009 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,

Tak u nás taky prší. Jsem za to ráda, aspoň nemusím zalívat :slight_smile:

Cline držím palce, aby bylo vše ok :wink:

Skleničko, drž se. Během šestinedělí by se to mělo srovnat. Já jsem byla taky hodně unavená, ale přes den jsem nedokázala zabrat.Daneček chodí do školky, viď? Tak snad je to pro tebe aspoň trochu úleva :wink:

Naše malá dnes usla bez pláče a s tátou v postely.To je pokrok.
29. dub 2009 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
u nás neprší, ale asi bude co nevidět, na prochajdu jsme se dostali chvíli navečer, musela jsem vyžehlit....

Jitu - tak stolička, ty jo, já už si ani nepamatuju, kdy rostli vojtovi, každopádně Eli má pořád jen ty dva dolní přední :angry:
Bambi - co teplota po očkování - je to dobrý ???
Cline - taky na vás budeme myslet, jestli jsi jí balila jenom trochu poctivě, tak to bude dobrý, uvidíš, s Eli jsme taky měli široký balení - balila jsem jí do takovejch kalhotech s výstuží, už nevím jak se jmenovali, ale nešlo mi v tom kojit, takže na kojení a a noc jsme jí to sundavala...a na kontrole dobrý...se divili, že když to měla tak špatný (prý - o tom jsem nic nevěděla), že se jí to tak zlepšilo...
Skleni - vydrž, neboj, sžijete se a bude to lepší. Co jste měli mít s ručkou ???
29. dub 2009 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Skleni -myslím tím, jako že jí měl zlomenou nebo co ????
29. dub 2009 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, JJ Vojtí měl zlomenou klíční kost. Ale už je to v pořádku. Dnes zase byla noc na prd. Přes den chrápe a večer no hrůza a děs. Už aby to bylo za námi. :frowning2:
30. dub 2009 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Skleni - tak to jsem ráda, že je to dobrý a co pupík ?? Lepší se to ? Ten kamarádky klouček, jak rodila stejně s tebou měl taky zlomenou klíční kost, ale nijak nic nebalili jenom neměli s ručkou hýbat...
30. dub 2009 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vojtisek - Michalka měla naštěstí jen tu horečku a jinak dobrý.
Cline - jak jste dopadly s Justýnkou na kyčlích? Doufám, že dobrý.

Dneska se chudák Michalka kvůli bouřce moc nevyspala. Spinkala v kočárku a když začalo pršet, tak jsme musely domu. Ona se vždycky ve výtahu vzbudí. Ale zatím je docela hodná.Akorát jsem zvědavá,jak bude večer usínat. Když je přetažená, tak už hodně brečí.
30. dub 2009 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vojtí: my jsme jí museli mít schovanou v bodíčku, nebo v dupkách. Prostě s ní nesměl moc hýbat. :cry:

Pupík je už dobrý. Sice tam ještě trochu toho hnisu je, ale už je to fakt minimum. Myslím, že to do konce týdne bude v pohodě. TEď se nám zrovna nedaří vůbec zabrat. POřád škytá. Dnes dokonce 3x blinkal. To jsou vždy takové šavle. Neumí vůbec krkat. :frowning2:
30. dub 2009 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cline, to není možný, jak rostete. Utíká to co??? :dizzy_face:
30. dub 2009 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak kyčle super, zbavily jsem se širokého balení. Ani nevíte jak jsem si oddechla, já měla vždycky špatné svědomí, když jsem jí to sundala a že to bylo dost často.
30. dub 2009 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
skleni, to utíká hrozně si pamatuju jsk jsme tady řešily porodnice :slight_smile:
30. dub 2009 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cline: no tak to je super. Já jsem na tom byla stejně, když jsem Vojtovi tu ruku vyndala. On pak byl klidnější. :sweat_smile:
30. dub 2009 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cline - tak to je fajn, že nemusíte už balit...utíká to strašně a na dětech je to vidět nejvíc :frowning2:
30. dub 2009 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
1. kvě 2009 v 06:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno :slight_smile:

Dnes jsem nějak brzy vzhůru. Včera jsme byly na čarodějnicích. Doma jsme byly kolem 21hod. Malá usla hned.A myslím, že si to taky užila. Včera se poprvé houpala v lodičce na pouti.A skákala v trampolíně. Měla tam i kamarádku o 8 měsíců starší.

Petrev, tak nějak jsem smutná z tvého příspěvku. Hodně mi to připomíná nás. Kojila jsem plně asi jen 2 měsíce, pak už jen v noci. A do 3.měsíce.Taky mě napadali myšlenky jako tebe a byla jsem z toho smutná. Určitě nejsi špatná matka!!!!Poradila bych se s doktorkou a pokud jí dáš UM, dnes je složení mléka takové, které nahradí mateřské mléko. Já používala Nutrilon. Vím, že je to trápení, když tě odmítá.

Cline blahopřeju k výsledkům kontrole.
1. kvě 2009 v 06:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
JITKO, dobré ráno :wink: opravdu? Tak to je fakt k umrzení...člověk by jim chtěl dát to nej...viď. Takjsi od 2měsíce kojila "jen" v noci? a přes den plně Nutrilon? Z lahve? A jak dlouho vám to takhle vydrželo?Je fakt že mám myšlenky všelijaký...odmítá mě vlastní, vytoužené a milované dítě :cry: :frowning2: Když je přes den třeba dokrmujeme Nutrilonem HA, prý je dobrý Comfort, je proti bolení bříška...uvidíme...je pravda, že i slza ukápne při téměř každým krmení, ale asi je fakt, že je nejdůležitější, aby byly holčičky spokojený a jestli mají v bříšku mlíčko maminky nebo "umělé"...no, jedno to není...ale pro jejich spokojenost a si jo...
1. kvě 2009 v 06:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoooooooooooojky, koukám, že jste tu všichni raní ptáčátka. My jsme také vzhůru od šesti. A to taťku pěkně štve, protože ten jede na noc.

Pet: jj, šitá jsem, ale už je to dobré. Ještě stále cítím ten konec, ale už je to opravdu super, o proti tomu začátku.
Dnešní noc byla fajn, sice se budil ob 2 až 2,5 hodiny, ale hned usnul, to bylo nejlepší. JJ, bývá přicuclí takhle dlouho. Vždy usne, když ho odendám od prsu, tak začal plakat, ale jak říkám, dnes to bylo super.
Jinak přes den nám to jde, je to v pohodě, přijde mi, že přes den nepotřebuje tolik pít jako v noci, ale to se spíš jen ududlává.
Neztrácej hlavu, bude to dobré. Třeba má jen růstový spurt, to se stává. Bude to zase OK. Nesmíš se nervovat, ona pozná, že ti není dobře a bude také protivná. Vím, radí se mi to dobře,ale uvidíš
JInak mi máme kyčle dobrý. Jdeme až v 6 týdnech na kontrolu k doktorce a pak rovnou i ortopedovi. Snad to stihneme v jeden den. Na víckrát se mi tam fakt jezdit nechce. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
No nic, musím jít, jdeme do obchodu, tak jdu obléknout ty moje chlapáky.To je někdy o nerv. Hlavně ten starší.
Mějte se krásně kočky a zase se ukážu :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
1. kvě 2009 v 07:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ránko,
petrevko ty máš ale trápení, s tím meningokokem si nedělej hlavu, tak prostě do toho nejdi (i když náš Justík byl po tom očkování nejzlatější miminko - spala jak dudek a hlavně když plakala tak stačilo ji k sobě přivinout a byl klid - to normálně se tulit zase tolik nechce :grinning: ), s kojením ti neporadím, u nás akorát nazačátku dělá mladice fóry dokud to neteče tak vždycky odtrhává hlavu ale pak je to dobrý. A jsem za to dost ráda protože je to pro mě nejpohodlnější, ale co tak budeš na UM, ono se to nepos..e, ne? U nás v lednovkách je plno holek co dokrmujou nebo úplně jedou na UM, některé začaly ještě před 6nedělím.
Ad šití - musím přiznat, to jsem cítila ještě dost dlouho i když po porodu to nebylo skoro znát.
1. kvě 2009 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
krásný den všem,

Petrev - úplně v tom vidím naši Eli, taky odmala jenom samý vztekání,plakání a nepapání, já teda naštěstí měla mlíčka dost, kolikrát se musela úplně uřvat, uvztekat a až ze spaní se mi přisála a jedla, v noci jedla teda o mnoho líp, měla jsem jí u sebe v posteli, a jak kvikla nebo začla mlaskat, dostala mlíko, ani se nevzbudila a pila, přes den to byli boje...taky už přes měsíc nekojíme, E najela rychlostí blesku na normální jídlo, kojíme pouze ráno kolem šesté....a mlíko se mi dělá pořád...A s tím UM, souhlasím s CLINE, já třeba honzíka nekojila vůbec, jenom v porodce, byla jsem hodně nemocná a mlíko se mi prostě neudělalo, díky lékům, který jsem brala, takže od 1týdne byl na UM a nepřišlo mi, že bych kvůli tomu, měla být špatná máma...taky nejsi, jsi ta nejlepší, kterou mohla Elenka mít, vždyť se tak staráš a každý neúspěch s kojením tě tak sebere...já vím, že se mi to píše, ale zkus se kvůli tomu tak nenervovat a nestresovat, ty jsi taková dušička, co si všechno moc bere, já vím, chceš pro Elenku to nejlepší, to je samozřejmě tvoje mlíčko, ale když to tolik nejde, tak UM přece není nic hroznýho...To jak píšeš, co dělá E večer, dělala přesně ta moje, večer se normálně musela uřvat hlady a až potom se mohlo kojit...teď začala chodit kolem nábytku a drání v chodítku a je z ní "zlatý dítě" - takže opravdu vydržet :astonished:
1. kvě 2009 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petreva - obdivuju, že jsi vydržela s tím kojením tak dlouho. Michalka taky takhle brečela chudinka. Já jsem vydržela pouze 3 týdny. Když jsem v jednom prsu ztratila najednou mléko, tak jsem musela začít dávat UM pořád. Taky mi to bylo moc líto, že jí nemůžu kojit. Přitom byla strašně šikovná, hezky se přisávala, ale jak jí nic neteklo, tak se vztekala, řvala. Ty začátky byly fakt hrozný. Já jsem nedělala nic jinýho než jsem kojila, odstříkávala, uspávala nebo dokrmovala umělým mlékem, aby se aspoň trochu najedla. Držím palce, ať to zvládnete.
1. kvě 2009 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petrevo- já kojila plně 2 měsíce a pak začal boj. Malá se odtrhávala, vztekala a po kojení byla hodně uplakaná, nespkojená.Neustále jsem jí přikládala a to šlo pořád do kola. Tak doktorka řekla nakojit, pak dokrmit. Dala mi i malou savičku s pidi dírkou, aby to neměla tak jednoduché a neodstavila se. To se i stalo, nechtěla ode mě pít, plakala a já jí dala vždy potom láhev, aby byla spokojená. Tak nějak během měsíce přestala pít z prsu přes den a vzala si ode mě jen v noci, když byla rozespalá. Pak nechtěla ani to. Taky mě to trápilo, brala jsem to jako moje selhání. Ještě jsem si odstříkávala nějakou dobu prsa, abych měla mléko.A zkoušela ji přikládat do zblbnutí. A nechtěla. Pak jsem to asi v půl roce vzdala.Je pravda, že Eliška měla problém pít i z láhve, u toho se taky vztekala a určitě vždy nevypila to, co by na svůj věk měla. To se taky doktorce neustále nelíbí, že na svůj věk je podle nějakých tabulek malá a drobná. Taky jsme měly čas, kdy mlíko pila jen v noci.A vlastně i teď ho pije jen 1x. A dá max. 120ml.
Je to těžké radit. Já jsem si pak řekla dost, nebudu se řídit tabulkama, radama a poslechnu svůj instinkt a udělám vše pro to, aby moje také vymodlené dítě bylo spokojené.A od tý doby je klid. Malá není hladová, jí, kdy si řekne. U nás časové intervaly nikdy nefungovaly.
1. kvě 2009 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak holky, máte moc pěkné příspěvky pro Petrvu :slight_smile:

Fakt se netrap, jak psala Vojtišek, jsi ta nejlepší máma pro tvojí berušku :slight_smile:
1. kvě 2009 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Opravdu,holky, jste moc hodné!!! Všechny do jedné...až mě to dojímá a brečím ut oho, jak jste při mě...Taky jsem se rozhodla, že nic přes koleno lámat nebudu...ono je to na jednu stranu těžký, já na E. nepoznám,jeslti slátle brečí hlady nebo už bolestmi břicha...maminy říkaj, že podle pláče poznají co jejich mimi potřebuje, tak to já teda ne.. :pensive: Elenka běžně vypije 80-100, v noci i 120...a z příkrmů si bere minimum, ale prostě vyžaduje se jaksi dorazit...takže to tak prostě budu dělat. Je mi jasný, že se bude čím dál víc odstavovat, ale dokud vydržím, budu dokrmovat sondou...a uvidíme...odstříkávám rukou, pákovou mi to prostě neteče..a je to dost náročný...složitě nakrmit, dokrmit, odkrknout, uspat a pak ještě odstříkat a za 2-2,5jhod můžu znova...
Jo, a rozhodli jsme se včera, že do té studie nepůjdeme. ořád jsme to obraceli a převraceli ze všech stran,nevím,jeslti jsme udělali dobře, ale je to už rozhodnuto. dáme Elence Hexa a pneumokoka.
HOLKY fakt vám děkuju, pořád se vracím k vašim řádkům a dojímají mě...máte pravdu, důležitější je něco úplně jiného než se mordovat, ztrácet čas brekem...jste zlatíčka :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
2. kvě 2009 v 07:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek