• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jindřichův Hradec a okolí. Hledám spřízněnou dušičku

22. září 2014 
Krásný slunečný den.

petrevo, správně už se netrap :slight_smile: Já jsem chvílema si už taky nebyla jistá z čeho pláče. Každý pořád něco radila já z toho byla víc vystresovaná. klidná jsem byla, pokud jsem byla s malou sama. Dnes vím, že mít další dítě, nepustím k nám žádnou návštěvu :grinning:

holky já měla bezva sobotu a vlastně i dnešek. Včera si odvezla na hlídání malou sestra. A já si po nekonečných měsících udělala pořádný úklid doma i na zahradě. Jsem sice fyzicky zmordovaná, ale duše si odpočinula. malá to zvlála i bez maminky a já se na ní už těším. odpoledne si jí jedu vyzvednout. Jen je škoda, že to nejde častěji :wink:

Zatím se mějte krásně :slight_smile:
3. kvě 2009 ve 12:58  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,
dneska se stal zázrak. Michalka usnula sama před chvílí v postýlce. Ani nemá dudlíka a krásně spinká. Já dneska peču Amura (manžel přinesl od švagra, který rád chytá ryby). Nikdy jsem ho ještě nejedla ani nevařila, tak doufám, že to bude k jídlu. :astonished:
Zatím jsem se rozhodla, že na oční nepůjdeme. Slzy už nám tečou a oko už mi taky přijde dobré - neslzí jako předtím.

Petreva - ze začátku se mi taky zdálo, že Michalka brečí pořád stejně. Teď jsem zjistila, že když měla horečku, tak brečí jinak než když má hlad nebo když se jenom vzteká. Myslím, že až bude větší, tak třeba poznáš jestli brečí z hladu (já to poznám někdy a někdy nevím).
4. kvě 2009 v 10:17  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte všichni,
tak jsme vcera prožili bájo den.
Dopo manža dodělal drenáž (měly jste videt tu hrůzu v okolí našeho domečku) a odpo jsme jeli na prezentaci do Bestu a jednohlasne se shodli na dlažbě na chodník a schody.
Náhodou jsem zkusila, jestli nebudou mít v porodce klidněji, že bysme sjeli do Hradce a ono to vyšlo.
Prohlídli jsme si jak sály tak odd. Sestricky byly strasne milý a ochotný. Manža byl nadšenej a konečně přestal brblat, že pojedeme tak daleko, když do ČB to máme 15km.
Taky už máme komplet připravenej pokojíček a vyprané zásoby oblečení. Zítra mně čeká kontrola na hematologii a ve stredu poradna, tak jsem zvědavá.
V so večer mi totiž bylo pekelně.Měla jsem hrozný křeče v podbřišku. Předpokládám ale, že to bylo z kola a úklidu, prostě že sem se přetáhla. Když ono se to nedá být v klidu a odpočívat, když jste v pohodě.

Petrev_když jsem četla tvoje príspevky, trochu mi zatrnulo, co mne muze cekat, ale verim, ze se to brzy srovna. Myslim, ze celkem dost taky ovlivnuje psych. stav mamci, tak se dej do pohody a netrap se.
drzim pesti.

Skleni_ dodatecne gratuluji k malymu. Byl to fakt poradnej macik, neumim si predstavit, ze by nas malej byl taky takovej, kdyz vidim to moje pidi brisko :slight_smile: Tak at je zdravej jak rybicka.

Jinak se vsichni mejte moc fajn. Martina

ps.tento tyden mam v planu zapracovat na albu
4. kvě 2009 v 10:30  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, vy jste se teda rozjely :slight_smile: Ani nestíhám dočíst :slight_smile:
My jsme byli na víkend na takové minidovolené v Lázních Bohdaneč přímo v lázních, trošku jsme tam koukli po okolí a byli jsme se podívat i ve Dvoře Králové v ZOO. Radeček byl ze zvířat nadšený a naučil se plno nových slov. Akorát
jak bylo hezky, tak zoologická praskala ve švech, tolik rodin s dětmi pohromadě už jsem dlouho neviděla :slight_smile: Ale líbilo se nám tam.
Holky, nevíte některá, jestli se v DM dá sčítat dohromady několik karet, abych dosáhla těch 150 bodů? Nebo musím poctivě nasbírat všechny body na jednu kartu?
jitka711 - mluvíš mi z duše, taky mám někdy pocit, že u úklidu si skvěle odpočinu, jen když chvilku někdo hlídá :slight_smile:
O víkendu se chystám na velký úklid, manža doveze kontejner, tak asi hromadu věcí vyhodím a bude uklizeno :slight_smile:
petreva - kvůli malé se netrap, však to zvládneš a časem se to bude zlepšovat. A nezkoušela jsi elektrickou odsávačku? Já jsem měla Medelu a nedala jsem na ní dopustit, aspoň jsem pokaždé věděla, kolik mlíka jsem odsála a kolik malej vypil. Většinou vypil všechno, co jsem mu dala, kolem 100 - 150 ml a pak byl spokojený.
Zatím papa a krásný den.
5. kvě 2009 ve 12:07  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,
ANITRAMS, ne ne...to je prostě naše Elenka...vůbec si to neber, jasnačka? Ty čekáš klučíka a zvládneš to dobře. Některý děti sjou zkrátka ubrečenější a příčinu to v podstatě nemá...
MOURI, elektrickou nemám...a vyzkoušet nemám možnost...zkoušela jsem pákovou od Medely, ale už je to dávno, někdy na začátku, ale to mlíčko ještě moc nebylo, teď je to trochu lepší, ale musela bych si ji zase půjčit, už jsem ji vrátila...Ale mě to rukou fakt neba, trvá to dlouho a navíc je mám na místech, kde jsou prsty při odstříkávání, takový podrážděný..je možný, že jsem si tím tlakem způsobila strie? Já nevím, co to tam je, moc to není vidět, ale připadá mi to jako strie :frowning2: :angry:
BAMBI, jak chutná Michalce příkrm? Co masíko, baští?
VOJTI, dneska juknu na IP s manželem a písnem ti, díky zatím moc :wink:
SKLENI, tak jak válčíte? Co kojení?? A v noci už je lépe?
JITKA, jo jo...mnohem lepší je spokojenost, viď...prostě to zkusím nějak splácat s tím, že když to nepůjde, prostě dostane Elča příkrm..není to snad žádná prohra...
CLINE, co u vás nového?? Točí se ti J. na zádíčka?

Ve čtvrtek jdeme na kyšle, to budem potřebovat všechny palce, ať se zbavíme té hnusné ortop. pleny mezi nožkama.Tak se zatím mějte...
5. kvě 2009 v 15:20  • Odpověz  • To se mi líbí
Petrevko - držíme palce na kyčle, my se té hrůzy už zbavili tak teď vy. Justík už se dneska zase otočila na bříško, takže dobrý a už se chvilku i smála nahlas, je úžasné sledovat ty pokroky :dizzy_face: Je to naše zlatíčko dneska dokonce v noci vynechala jedno vstávání a kojili jsme v jednu a pak v šest :slight_smile: . A pak jsme si ještě schupli do čtvrt na devět. Ale neboj Evi Elenka určité bude za chvíli to nejhodnější miminko :wink:
Anitrams - nebnoj určo budeš mít sladkého klučíka který bude pořád spinkat a když ne,tak se bude jen a jen usmívat. To si pořád říkej, já si to taky říkala a splnilo se to. Nějaký ten malý pláč přehlédneš.
5. kvě 2009 v 15:59  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoooooooooj kočky.
Já vůbec nestíhám, vždy sem jen skočím a zase mažu :wink:

Anit: moc moc děkujeme. teď jsi na řadě, doufám, že dáš vědět :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Jinak u nás celkem pohoda, akorád občas bojujeme. Ještě jsme se nějak neshodli :sweat_smile: Daníka máme nemocného. Dostal teploty a kašel s rýmou, no je to humus. Ale snad bude za chvíli dobrý. Akorád pěkně zlobí.

Tak zatím zase pa
5. kvě 2009 v 16:32  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,

Mourinka- já si zažádala o dvě karty do DM, jednu dám mamce a jednu si nechám. Tak budu míc víc bodíků :wink: Jinak nevím, jestli se dají sčítat.

Petrev- já mám taky strie na prsou, myslím si, že od odstříkávání to není. To je jako s ostatní kůží, jakmile se něco zvětší a kůže je elastická do určitý míry, hned tam potvory jsou. Mě zůstali bohužel i na břiše a to jsem se poctivě mazala a udělali se mi v posledním měsíci a na prsou někdy během kojení. Ale ted v normálu nejsou moc vidět a není to nic hroznýho, teda kromě břicha :angry:

Dnes byla Eli na dalším Prevenaru. Za měsíc nás čeká očkování, co je povinné. Prý už dostanem Priorix.

Zítra jedem za babičkou a dědou, bude aspoň změna :slight_smile: Dnes jsem na hřišti potkala maminku s kloučkem a pozvala mě na sezení s dětmi, ve školce, které je každý úterý. Tak tam půjdeme příště.

Jinak jste toho nakecali, že už jsem zapoměla na co jsem chtěla reagovat.
Maminky a dětičky, mějte se krásně, at dětičky nezlobí a kdo jde na kontrola at je vše ok!
5. kvě 2009 v 17:17  • Odpověz  • To se mi líbí
Pet: no kojo. Hele jak kdy. někd y je v pohodě a jindy se zase vzteká. Teď si poslední dobou zvykl na to, že vycucne jen jednu a usne. Není k probuzení, ale za 2 hodiny je opět na nohou. Prostě je to občas na budku :dizzy_face:
5. kvě 2009 v 18:28  • Odpověz  • To se mi líbí
Petreva - někdy baští hezky a někdy to moc nechce. Maso měla zatím kuřecí, moc jí nechutnalo. Uvidíme příště. Dávám jí už i hrušky a jablka, aby lépe kakala. Ty jí chutnají mnohem víc, protože je to sladké :grinning: Potvůrka jedna.

Včera večer jsem musela poprvé dojít za sousedem, aby přestal vrtat. Bylo půl deváté večer a tady rámus jak na lesy. Co já bych dala za domeček. To jste neviděli, jak chudák Michalka vyváděla, že nemůže spinkat. Byla zrovna včera hodně unavená.
5. kvě 2009 ve 20:23  • Odpověz  • To se mi líbí
Petreva - to opravdu nevím, jestli sis tím ručním odsáváním mohla udělat strie, ale přijde mi to nepravděpodobné. Pokud máš možnost si tu odsávačku někde půjčit, tak to zkus, je opravdu výborná, prsa z ní nebolí a za chvilku máš odsáto.
jitka711 - aha, zkusím se na to zeptat přímo v DM, až tam půjdu, mám do DM 3 karty, zaregistrovala jsem tam ještě tchýni a manžu, když už dávají těch 50 bodů pro začátek jako bonus, protože než bych tolik bodů dala dohromady, tak by mi to určitě trvalo tak půl roku :slight_smile: Třeba ty karty půjdou sečíst dohromady, když ne, tak mám
aspoň pár bodů k dobru. Jinak my jsme byli nedávno taky na očkování a dostali jsme Priorix. Ale dobrý, reakce zatím žádná nebyla, prý můžou být teploty až desátý den.
Skleni - máš teď frmol viď?
bambi - jak dopadl ten amur? Taky už mě napadlo, že bych někdy udělala rybu, ale nemám s tím žádnou zkušenost, jak jí připravit. Jaké jsi tam dala koření?
6. kvě 2009 ve 14:26  • Odpověz  • To se mi líbí
Mouri: ani mi nemluv. V jednom kole. Ale víc mě zaměstnává ten větší, než ten menší. Jsme nemocní. Dnes s ním byl manža u doktorky a dostal antibiotika a musíme čekat na výsledky z výtěru, že se jí tam něco nelíbilo. Tak jsem zvědavá, co to vlastně je.
6. kvě 2009 v 16:07  • Odpověz  • To se mi líbí
Mourinka - docela se amur povedl. Koupila jsem koření na ryby Kotanyi. Akorát jsem ho ještě trochu přisolila a jinak jsem ho dala jen na máslo. Manžel nemá moc rád rybu na zelenině. Úpravu na másle má nejraději. Prý jde udělat i klasicky na řízek.
6. kvě 2009 ve 20:33  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky,

jak vás dočítám, máte se všechny tak nějak v normě...
skleni - a´t se malý co nejdřív uzdraví, je to protivný, jak pro něj, tak pro vás...
jitu - jak E snáší očkování, má taky teplotu ???
bambi - ryba na másle jenom posolená s kmínem a trochou rybího koření, to si dělá manža často...a pak spoustu dalších různých specialit s různými přelivy a tak...já ryby nejím, takže je neumím ani upravit a popravdě bych na rybu ani nešáhla...mám ráda mořský věci, to jo, ale klasika český ryby teda ne
Mouri - taky jsme měli po očkování priorixem reakci někdy až za další týden - jestli je to teda to očkování proti zarděnkám a tak - ty tři hnusy hnusný, my k tomu měli ještě něco čtvrtýho a jmenovalo se to priorix tetra
marti - tobě už se to taky pěkně krátí, jsem ráda, že se hradecká porodka líbí, tak teď už jenom se dočkat toho uzlíčku, ty posĺední týdny se mi hroooozně táhly.

tak se holky mějte, ať se vám daří a dětičkám a mimískům taky, pa
6. kvě 2009 ve 21:05  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojda,
amur je prý moc dobrý, já taky české ryby nee, ale jelikož je manža rybář (já ostatně taky - jen poslední dva roky to salámuju) a mají s kamarádama pronajeté dva rybníky, tak zrovna amur po výlovu bývá na talíři. Manža taky nemá rád překombinované rybí jídla, stačí mu buď řizek, nebo na másle ana kmíně, nebo obalený v paprice a mouce, to plánuje zrovna dneska.
Justík je poslední dobou moc hodná, už se normálně převaluje na bříško a je s ní sranda. ALe naštěstí pořád i přes den i v noci hezky spí.
7. kvě 2009 v 09:38  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky,
Tak já rybu dělám cca1x týdně. Nejraději máme pangase, nebo lososa na másle. I Eliška ho jí. Kapra dělám klasika řízek, nebo na zelenině, nebo jak psala Cline v mouce a paprice smažený. Občas koupím i pstruha, toho taky dělám na másle.
Holky mě říkala doktorka, že reakce na Priorix nebývá, tak jsem z toho jelen, když píšete, že je. Možná u nás nebude, Eli očkování zvládá bez reakcí. I když ted plakala v noci, ale přisuzuju to dalšímu zubu. Třetí noc hysterčí, nebo spíš večer. Usne a za hodinu se zbudí a pláče, že jí musíme vzít do obýváku a hrát si s ní, aby se uklidnila. A klasika, slintá a odmítá mlíko. Snad bude zub brzy :wink:
Bambi- mě Eli moc příkrmy nechtěla. Jedla jen mrkrv, květák a brambory, pak jsem jí hodně kupovala ty skleničky. A maso jsem jí musela vždy s něčím rozmixovat. Vlastě jsem mixovala snad do 8. měsíce. Pak zjistila, že může kousat a už to bylo v pohodě.
Je pravda, že jsme trochu s jídlem válčili. A pak jsem jí nechala v jídle ,,hrabat" a snědla všechno. Jinak po třech soustech ne, ne, ne :wink:
7. kvě 2009 v 10:01  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky,
já mám normálně problém Michalku obléct a přebalit. Ona pořád někam cestuje a otáčí se. Samozřejmě jí to nejvíc baví, když je slečená. Hrozně mě baví sledovat, jak se snaží dostat nohu do pusinky.
Už se těžko vejdeme do malé vaničky. Tak už se těším, až bude sedět a budeme se koupat ve velké vaně.
7. kvě 2009 ve 13:51  • Odpověz  • To se mi líbí
Dobré ráno :slight_smile:

Bambi, já to řeila a řeším tak, že jí dám něco do ruky, aby jí to zaujalo.Chápu to je problém, nejhorší je to když je Eli pokakaná, to je někdy boj :grinning: S tou nožičkou, to je fakt sranda, rádi jsme malou pozorovali a smáli se tomu. Já myslím koupala už ve velké vaně, když byla Eli stará jako Michalka. Měla jsem to lehátko do vany. Jeden čas jsem i přemýšlela nad tím sedátkem, co je do vany. Má ze spodu takové přísavky, aby ti špunt nikam necestoval. Nové stojí nad 500kč, ale v bazaru se sežene i za 200kč.
U nás byla ukázková noc. Usla v 19hod a zbudila se na jídlo kolem 4hod a spala až do 7 hod.
My razíme zítra na víkend někam k Berounu. Je tam akce od manžela z práce. Měly by tam být i nějaké děti od kolegů, ale myslím, že budeme nejmladší. Snad to zvládnem dobře, cestu i spaní.

Přeju krásný slunečný víkend :wink:
8. kvě 2009 v 07:32  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky,
naší eli taky přebalování nebaví, otáčí se a "utíká" my...já jí právě do velký vany to sedátkou koupila, v malý vaničce mi při koupání strasně plakala, tak jsem odmala koupala ve velký na lehátku a pak když už zkoušela sedět, tak jsem koupila to sedátko - je fajn, že mi nesklouzne a nemusím být u ní celou dobu ohnutá a přidržovat - a můžou s Vojtou řádit, jsou to vodní živlové.
My jsme měli mít víkend pracovní - manžel chtěl dělat podlahy na baráku - ale nedovezli nám písek, takže nic, a víkend bude válecí...
8. kvě 2009 v 10:32  • Odpověz  • To se mi líbí
jo, to koupací sedátko mám v albu u elišky, kdyby ses chtěla bambi juknout, jak to vypadá :astonished:
8. kvě 2009 v 10:43  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky díky za tip na sedátko.
Vojtisek - koukala jsem do alba. Vypadá to dobře. Myslím, že ho Michalce taky koupím. Kde jste ho kupovaly? Tady v JH?
8. kvě 2009 v 10:49  • Odpověz  • To se mi líbí
bambi já ho kupovala přes MMB - je i posouvací - ten předek se dá vysunout tak, že se tam v poho vejde i náš dvouletej Vojta - ale to si myslím, že být nemusí, protože za chvíli už jí do toho dávat nebudu, ale teď to mám takovou jistotu, že ikdyž jí vojta trochu poš´touchne, že mi nezajede pod vodu nebo tak něco - prostě je tam můžu nechat spolu hrát.
8. kvě 2009 v 11:09  • Odpověz  • To se mi líbí
vojtisek - já občas kupuju přes aukro. Už jsem se tam dívala. Sedátka tam prodávají cca za 200,-. Tak do toho půjdeme. Myslím, že bude Michalka spokojená. Od kolika měsíců jsi tam posazovala Elišku?
8. kvě 2009 ve 12:22  • Odpověz  • To se mi líbí
sedátko dostala k vánocům - takže od nějakých 6ti měsíců
8. kvě 2009 ve 14:53  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak mám zbaleno :grinning: Jedem na jeden den a noc a já toho mám , jak kdyby jsme jeli nejmíń na tři dny :grinning: No předce nemůžu nic podcenit, ne? :grinning:

Jééé, já taky nakupuju přes aukro, dříve sice víc , než ted. To sedátko jsem zahlídla i v bazarech a i v inzerátech. Já než jsem se pro něj rozhodla, zjistila jsem, že ho už nepotřebujem. Je pravda, že Eli taky moc plakala v malý vaničce, pak jsme nějak začali chodit na plavání a koupat ve velký vaně a moc si to užívá. Je to od tý doby spestření. Má oblíbené kachničky a kelímky. Když se vrátila od sestry z návšetvy, den je nevyděla. Ta radost, když je zahlídla. Kááááka, koupity a smích, no prostě k sežrání. Někdy, když jí jdu umýt ručičky do koupelny a zahlédne je, hned je volá :slight_smile:
8. kvě 2009 ve 22:24  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj
jitu - taky když balím, tak radši víc,než míň a pak vypadáme, jako když se stěhujeme...
jinak včera u nás byl večer ohňostroj - tak honzík šel s manžou, myslela jsem, že půjdeme všichni, ale malý dětičky byly tak utahaný, že mi usínaly už u večeře, tak jsem s nima zůstala nakonec doma
..to jsem ráda, že je tak krásný počasí..holky mějte se
9. kvě 2009 ve 13:28  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, kak se máte po víkendu?

U nás byl vydařený. Počasí nám přálo. Eliška zvládla obě cesty bezvadně. I si to myslím užila, bylo tam spoustu dětských atrakcí. Bazén, u kterého jsem se zpočátku bála, že jí od něj nedostanu, zůstal nepovšimnut. Ani si nevzpoměla, že má maminku, pokud nechtěla jíst a pít :slight_smile: Večer jsem jí nemohla dostat do postele, řádila jak černá ruka. Nakonec usla ve 22hod a spinkala už do rána.Já samozřejmně s ní, aspoň mi druhý den nebylo ouvej, jako ostatním.Tak to by byo k prvnímu našemu cestování :slight_smile:

Ted už zase spí, na to, že vstávala v 8hod :wink:
Tak já pádím uklízet, zatím se mějte, páááááááááááááááááá
11. kvě 2009 v 10:54  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,

já se snažím Michalku teď učít pít z hrnečku.Zatím teda moc úspěšná nejsem :frowning2: . Nechce pít žádné jiné tekutiny než mléko. Když nemá hlad, tak prostě nic do pusinky nechce. Lepší je to po lžičce, to něco vypije. Bojím se, aby měla dost tekutin, protože k obědu už nemáme mléko a ráno (kolem 9) taky moc mléka nechce, protože nemá hlad. Takže jíme ovoce. To do ní dostanu.
Teď se snažím, aby usnula v postýlce. Zatím tak žádný úspěch.
11. kvě 2009 ve 12:31  • Odpověz  • To se mi líbí
nazdárek,
tak naše dítko vyspává po jedné z horších nocí - v půl třetí se tam mrská a koukám, že má oči jak tenisáky. No a do půl čtvrté jsem s ní válčila. Pak ale s přerušováním spala až do 9 než nás probudila pošťačka. A pak to zase zabalilla a spí až do teď. Co vy? Jak to jde Petrevce? Užili jste si to na Tyršáku?
11. kvě 2009 ve 13:21  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj maminy,

bambi- já to měla naopak. Malá kolem pátého měsíce začala pít čaj, ale na kvanta. Doktorka mi pořád říkala ať jí dávám místo čaje mlíko, že jí připadá, že je hladová, když jí vyděla pít čaj. Pravda byla taková, že se u toho čaje do dnes uklidńuje, usíná atd. Jakmile jsem jí začala dávat příkrmy nechtěla pít mlíko. Pouze v noci a to i dnes.
Z hrníčku nepije dodnes, bohužel mi ho pořád odmítá. Mám dva druhy, jeden se silikon.náhubkem, nekapající a druhý s tím tvrdým. Možná, kdybych byla důslednější a dávala bych jí jen ten, třeba by si zvykla.
Už nad tím i přemýšlím, že to zavedu aspoń přes den.
Také jsem zkusila kelímek s brčkem, ten neuspěl, protože nezjistila jak se z něj pije.
Největší radost má, když jí dám napít z normální skleničky, to zvládla velmi brzo.Je v tomhle prostě opice :grinning: Dokonce se pokouší najíst i vydličkou, krásně si napíchne jídlo adá si ho do pusinky. Jasně, za mojí asistence. Ze lžičky už taky papá.

Jinak k tim tekutinám, myslím, že se říká, že by měly mít 150ml na 1kg váhy. Pokud už ti jí polévky, ovoce tak už vodu dostává v tom.
12. kvě 2009 ve 21:28  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek