• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jindřichův Hradec a okolí. Hledám spřízněnou dušičku

22. září 2014 
Mouri JJ, byla, ale neboj, pro plenky si určo dorazím, jistě si uděláme s manžou výlet do Třeboně,t ak to pak vezmu přes Chlum. Moc díky
1. srp 2009 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj kočky,
tak co marodi, už je vám líp ????
u nás se schyluje k pěkný buřině, tak jsem zvědavá, máme grilovat, tak by to ještě mohlo tak do tý osmý počkat, ale koukám, že asi neee :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: My dneska byli v Třeboni na plovárně, no krásný to bylo, děti se vyblbli, akorát ta cesta, je to naprd, když se k vodě musí jet autem, ale tady u nás bohužel nic není....

tak se všechny mějte,jdu vzbudit ty moje spáče a razíme
2. srp 2009 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jaký byl sraz? Sešli jste se vůbec?
Já stále frkám, krchlám, ale už funguju. Dnes jsme s Daníkem i prošli pouť - nechtěla jsem ho o to připravit, ale byla to katastrofa!!!! Hic šílený, lidí tři pr..., Daníkovi se tam stejně moc nelíbolo, páč byl ospalý a ty reproduktory řvali, tak jsme to prolítli, koupili mi dva balónky a cestou zpět jsem myslela, že horkem omdlim - no šílený!!!!
Tak teď má Vašek ještě týden dovču - snad už budem zdráv a užijem si jí!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2. srp 2009 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak koukám, že dlouho plánovaný sraz nějak nevyšel :slight_smile: my tu měli návštěvu, takže jsme pak úplně zapomněla Kláře napsat a ona mi pak píše, že nejede, že bychom jely jen my dvě :slight_smile: holt spontánní akce dopadají líp, co? viz srazík v parku. Tak to zkusíme domluvit někdy jindy.
3. srp 2009 v 07:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
v sobotu jsem se rozhodovala,jestli pojedu.Když jsem viděla, jak se všichni omlouvají,tak jsem nikam taky nejela.Stejně mě pěkně bolela hlava - migréna. To už jsem fakt dlouho neměla, že jsem si i prášek musela vzít. Když už jsem se zbavila chřipky, tak jsem zase práškovala na migrénu. Většinou se snažím to vydržet,ale tohle už se nedalo. V neděli už to bylo lepší, tak jsme s Michalkou odpoledne vyrazily i na pouť.
Potkaly jsme Elenku, ale spinkala.

Dneska dopoledne jsme měly sraz maminek z předporodního kurzu. Tak jsem se viděla s Monikou a Daníkem. Akorát ten můj rarach byl na hlídání u babičky (chtěla jsem taky jednou jít někam bez ní) a samozřejmě vůbec nespala. Normálně spí třeba 1-1,5 hodiny v postýlce. Tak padla hned ve 12 a ted jeste spi. Dneska budeme muset spát ještě navečer v kočárku.
3. srp 2009 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to je mi holky líto, že to nakonec nevyšlo, ale je fakt pravda, jak píše Cline, že je lepší se domluvit 3dny předem - to každý ví, jestli jo nebo ne - takhle dopředu se to moc neodhadne - kor s dětma.
Bambi - Michalku jsi měla vzít, však jsi viděla, jak si tam dětičky rozuměly :slight_smile:
Takže holky, my jsme to dnes s Gábinou vyzkoušely u Gentlemana a je to tam ok - můžem sedět venku, děti si polezou po trávě a my si můžem dát kafčo. Tento týden teda nemohu, páč má Vašek dovolenou a budem se snažit vynahradit si ten minulý týden, jak jsem marodila, ale ten další týden by to šlo. Budete moct?
3. srp 2009 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
příští týden bych asi mohla, tenhle musím být v krámě
4. srp 2009 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Souhlasím s Monikou. U Gentlemana je to fakt dobrý pro maminky s kočárkama. Můj manžel má teda dovolenou příští týden, ale možná bude na chalupě s tchánem montovat na střechu elektrárnu. Ještě to není ale jisté, takže se uvidí. Původně jsme měli jet na chalupu společně, ale byla by tam s náma i tchýně a to se mi tam teda fakt nikam jet nechce.
4. srp 2009 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, omlouvám se za neúřítonost, nějak nestíhám, ale polepším se, malá se mi začala plazit, lítáme po doktorech všichni, já se zubama a malá klasika KO a očkování, do toho chata a Třeboň a ČB výlety do bazenu a nákupech, znáte to, mažel má dovču tak se snažíme být spolu :wink:
Cline ráda bych ti vrátila zapůjčenou dečku už jí nepotřebujeme holkyyyy :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Srazík nevyšel? Tak se těším na další, třeba to stihnu :grinning:
5. srp 2009 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, taky vás musím jít pozdravit!!
Vlastně u nás nic nového krom toho, že Elenka přesedlala z brečení na ječení :sweat_smile: ...už to bylo celkem dobrý až jsem si říkala, že by konečně "dospěla" :grinning: , ale najednou se zase změnila a často nám tak jako ječí a vzteká se. Nevím jeslti jí nerostou zuby či což. Do pusinky si nenechá sáhnout natož podívat...taky jsme změnily toho doktora za což jsem ráda!! Holky, co chodíte k Ž. máte kontroly co dva měsíce?? A jaký má přístup k příkrmům?
CLINE, ty už jsi dala malé něco ochutnat? :slight_smile:
Ty děti vám ale rostou jak z vody!! Je to nedávno, co jste měly miminečka, což?
6. srp 2009 v 08:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, ženy,matky, taky všechny zdravím,
u nás též nového nic - krom nového zubu v pravo dole, takže už jich máme 6, jak je na tom Michalka ??? že by se nám jí podařilo dohonit ??? :grinning: :grinning: :grinning:
Jinak jsme od včera doma sami, velký kluci jeli na čundr, tak si tady tak pěkně vegetíme a vůbec nic neděláme....dneska jdeme ke kamarádce grilovat a dáme si vínečko, jééé to se těším.
tak se mějte

Petrev - takže už chodíte k Žižkový ??? Je fajn, viď, tak ještě že vás vzala a hlavně že tobě a E.vyhovuje....a co jinak, kojíte stále ???? A neboj, ječení přejde :grinning: :grinning: :grinning: časem
7. srp 2009 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Vojti,
jo jo, ještě kojíme :wink: k tomu odsávám a už máme plný mrazák :sweat_smile: snad vydržíme do půl roka a pak s odsáváním seknu a děj se vůle boží...Žižková je tak bezva, zrovna dneska jsem s ní mluvila přes telefon, Elča má už týden zvýšenou teplotu...a byla taková starostlivá a ochotná. Máme přijít když bude teplota trvat i přes víkend. Tak uvidíme. Má jen 37-37,4, ale nelíbí se mit to tak dlouho...Ječení přejde?? No asi jo, ALE jestli mi do tý doby neslezou vlasy...nejprv brečí co jen oči otevře a teď se vzteká a ječí...co bude pak? Připrav mě na to :grinning:
Tož si to u kamarádky užij!! Já bych si dala taky nějakou skleničku...ale až přestanu kojit tak si dááááám a nejdenu, už jsem to naplánovala :sweat_smile: :wink: Musím jít E o sobě dává vědět :sweat_smile:
7. srp 2009 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Evi já myslím, že jekot je poslední fáze s tou vydrží do těch 10ti měsíců, nic horšího už nebude....mě všichni říkali do půl roku - bude sedět, lézt, hrát si - zabaví se, no nepovedlo se, ale jak se začla stavět, přešlo jí to, ale umí o sobě dát vědět i teď, třeba když ji Vojtík sebere hračku nebo tak...sirénu má pořád dost silnou :grinning: :grinning: :grinning: -- takže buď kolem 6ti měsíců nebo kolem toho desátého....no a nebo jí křivdíme a bude to ještě rychlejš :wink: A k tý teplotě-neteplotě - nelezou jí třeba zoubky ??? a těch 37,4máš po odečtení ? taky je teplejc, tak třeba proto, nám Plocková řekla, že teplotu řešit až nad 38 (po odečtení, takže na teploměru když je 38,5)
7. srp 2009 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peto, tak tojsi mě potěšila, že je to poslední fáze :grinning: , ale do 10ti měsíců :sweat_smile: achich ouvej...ty teploty jsou po odečtení. Má je kdykoli přes den i po ránu, právě. Dneska ráno ji neměla, ale pak už zase jo...taky jsem slyšela, že se teplota řeší až nad 38...já jen, že mi to nepřijde normální ne že by to byla tragedie. Zuby? Já nevím, na dásni dole má vidět dvě čárky, ale nemá nic oteklého a ni červeného. Už to tam takhle má dýl... co návštěva u kamarádky, vínko bylo bílý nebo červený?? Hmmm jen tiše závidím :wink:
7. srp 2009 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Evi - bílý,bílý, po červeným mě zlobí žlučník :stuck_out_tongue_closed_eyes: a neboj, taky se dočkáš...k těm zubům, taky jsem nikdy moc nepoznala,jestli lezou nebo ne...jestli tam mají něco nateklýho nebo jak přesně to má vypadat...a teď za posledních 10dnů jsme objevili náhodou dva nový zuby...a bez řevu...raraši se chechtají v ložnici v posteli, mě picne a přitom nemohli ani dojíst večeři, jak byli unavený...
7. srp 2009 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak kdy ti usnuli ti raraši :slight_smile: Ještě jí občas pře víkend změřím a uvidíme. Peťo, prosím tě, mrazíš nebo mrazila jsi nějak zeleninu na příkrmy? Elča začne jíst někdy na podzim a to už nic moc nebude, tak jsem u zahrádkářů koupila cuketu a chci jí to nějak rozumně uchovat. Nebo zrovna cuketa by mohla vydržet v lednici ještě dva měsíce, co???
Musím jít vyžehlit než začne obyč denní kolotoč...mějte se!
8. srp 2009 v 06:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, nějak pořád netíhám se tu pořádně zastavit.Porád někde lítáme. Ted jsem tu mela 3dny sestrenici, dnes tchan slavi 55 tak pomahame s oslavou, pracujeme okolo domecku, .. . proste porad neco.
Malej ma 4,670kg (z uterka) a 61cm.
V utery nastpujeme do nem. na na operaci tříselné kýly, tak na nás myslete.

Hezký víkend všem
8. srp 2009 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
petrev - usnuli asi 5minut potom, co jsem to napsala....od tý doby co usínají sami, je to bezva, zaberou rychle. Jak uchovat cuketu nemám ponětí (ale myslím, že dva měsíce v lednici nevydrží) - já mrazila až hotový příkrmy ne zeleninu na ně, takže nevím...a třeba cuketu jsem koupila ve skleničce a doma přidala brambor...zezačátku jsem koupila takový ty formičky na led - klasický, ne dneska jak prodávají ty sáčky...a dala jsem ty příkrmy do toho, nechtěla jsem pořád jenom vyhazovat, když se má začínat se 2-3 lžičkama...no ale naše Eli napoporvé snědla půl skleničky, no takže mi to bylo k ničemu - udělala jsem třeba 20 půlskleniček a postupně jak to ujídala a já přivařovala, jsem tam přidávala, až jsem měla skleničku plnou, ale jak říkám, Eliška je jedlík, celou skleničku mi zdlábla celkem brzy a vůbec jí nedělalo problém se ještě nakojit :grinning: :grinning: :grinning:, stejně jako večer po kaši z 2dcl mléka, slupla to a ještě kojo....pak kojo odbourala sama - vydrželo jí to doteď, občas sní větší porci než Vojta :grinning:

anit - a jak jste přišli ke tříselné kýle, při porodu ??? - předpokládám že jí má Michálek ne ty...tak na vás myslím, ať je všechno v pořádku. Taky pěkně přibíráte :grinning: :grinning: :grinning:
8. srp 2009 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj, má jí malej ne já. Objevili jsme ji vcera a jeli jsme rovnou k dr. Ta nas okamzite poslala do nemocnice no a v utery mame nástup
8. srp 2009 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

Anitrams - budu držet palečky ať to dobře dopadne. Hlavně, že to objevili takhle brzo.

Petreva - jak píše Vojti, tak Michalka taky u 3 lžiček nezůstala. Hned chtěla minimálně půl skleničky. Začínala jsem u kupovaných příkrmů (mrkev, brokolice, květák, dýně) a pak jsem začala přidávat brambory a postupně další přísady. To už jsem jí to vařila. Teď většinou vařím 2 porce a jednu dám do mrazáku. Někdy i 4 najednou, ale spíš se snažím jí to dělat čerstvé. Akorát používám většinou mraženou zeleninu. Mrkev a hrášek teď mají naši na zahrádce, tak to nekupuju. Myslím, že za 1-1,5 měsíce po jsem jí začala přidávat maso a pak taky žloutek. Postupně už mi začala odmítat mléko, takže jsem musela začít dávat i přesnídávku dopoledne a pak asi v 7 měsících i jogurt. (Ty to budeš mít tak o 1-2 měsíce posunutý, protože při kojení asi bude dávat příkrmy až v 6 měsících. Michalce bylo 5,když jsem začala já.)

Michalce začal zarůstat nehet u palečku a má to pěkně podebraný, takže léčíme řepíkem. Snad to bude stačit. Myslím, že jí to naštěstí moc nebolí, protože nemá na noze botičky. To by pak bylo horší. Ale má ten paleček celý červený.
8. srp 2009 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
bambi - teda se zarůstajícím nehtem bych mazala hnedky k dr...honzíkovi zarostl v zimě, a teda takový trable než jsme se toho zbavili...skoro 4měsíce - udělalo se mu to v kopačkách :angry: , nemohl nazout skoro žádný boty a teď má nehet pořád tendenci zarůstat - říkala mudra že když se to nesrovná samo, že by bylo nejlepší nehet strhnout, aby začal růst pěkně nový nedeformovaný, čemuž se chceme vyhnout - prý se to taky někdy stane špatným stříháním nehtů u nohou - mají být střiženy do rovna a maminky mají tendenci dokulata - jako na rukou a pak to začne zarůstat...no nic, tak ať se vám to brzy zlepší

anit - a jak k ní Michálek přišel ??? Vojtík má taky kýlu ale pupečníkovou - označenou stádiem 1 (nevím co to znamená), urolog řekl na operaci, naše mudra že je to zbytečný, tak nevím....má trošinku vylezlej pupíček, no...
8. srp 2009 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
BAMBI, dík za popisek, já právě chtěla uchovat aspoň nějakou zeleninu,když E. začne jíst až na podzim...takže jsem koupila tvořítka na led (ď za radu, Vojti) a udělám cuketu a asi mrkvičku. Takže jedna svačina je ovoce a druhá mléčný výrobek? Jo? Teda časem...a co dáváš k snídani??Když ti Míša nechce mlíčko?? V poledne maso-zeleninu a večer kaši. Je to tak?
ANIT, téda takový trápení hn ed nazačátku! To na vás taky budu moc myslet, kam jdete do nemocnice??V ČB?
VOJTI, tak jsi dala E. kolik snědla, jo? Na jednu stranu se už těším na změnu a co bude Elenka říkat nový baště, ale na druhou už nebudem mít doma malý miminečko co baští jen mlíčko :frowning2: :slight_smile: , ale nějak jsme si kojení neužívaly tak třeba bude líp! Jen se bojim, aby ho E. pak chtěla, lžičkou to pujde snáz bez tahání a jejího úsilý...lenivec línej, aby se mi brzy neodstavila...
9. srp 2009 v 07:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petreva - k snídani ho trochu vypije, ale nic moc. Teď jíme 5x denně.
Ráno - mléko; svačina - ovoce, oběd - maso a zelenina, svačina odpoledne - jogurt a večeře kaše. Když se někdy vzbudí v noci, tak má taky mléko.
9. srp 2009 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petrev - jo, kolik snědla to jsem jí dala, to až teď jí musím v jídle krotit, sní svůj jogurt, pak jdu krmit vojtu a ona se znovu sápe s kdybych jí to dala, sní i ten jeho, kolikrát vojta půlku nechá a Elina to "dojede" - přitom dle mudry by mohla klidně víc přibrat...tak nevím, asi bude mít spalování po tatínkovi, ten se taky cpe jak nedovřenej a kde nic tu nic...a s těma příkrmama bych nechvátala, my začínali až na 7měsíci, možná o týden dva dýl....když kojíte není kam spěchat
10. srp 2009 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé holky dík!! VOJTI, to kojíme, ale E. kolikrát dělá jak steklá...ty její bojkoty a brečení mě už fakt unavujou...chci vydržet, když to půjde, do půl roka určitě :wink: jen sbírám info...
10. srp 2009 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
kde jste všichni,. Koukám, že už sem nikdo moc nechodí. Michalka dneska slaví malé narozeniny - 9 měsíců. Už je to velká holka.Skoro před týdne si sama sedla a už se začíná taky zvedat.
Co všichni děláte?
U nás teď leje jako z konve.
13. srp 2009 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj všem,
u nás taky kolem poledne pršelo, jinak teď mi dětičky nějak "zlobí" při poobědním spaní...zvlášť Vojta, nějak se mu nechce, a pak mi tady kolem 18té hodiny vyvádí, je unavenej...apod....tak snad se to srovná.
13. srp 2009 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
tak kdepak jste všechny....
my budeme trávit víkend sami - opět - chlap má tolik práce, že jde v sobotu i v neděli, každej chce skříně a postele a kuchyňský linky....ach jo..
co srazík, konal se u toho ptáka, nebo kde to mělo být ???
14. srp 2009 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Vojti,
my taky trávíme víkend bez manžela. Sraz se nekonal. Jelikož sem už teď nikdo moc nechodí, tak jsme se nedomluvily.
Michalka teď dělá hrozné pokroky. Už si sama sedne. Začala říkat hned 4 slova - máma, táta, děda, bába. A taky se začíná pomalu stavět. Zatím teda jen na kolínka.
16. srp 2009 v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
bambi - tak to je Michalka šikulka, Eli má dnes teplotu, nevím proč, docela vysokou 39,5 po odečtení, tak doufám, že to má k zoubkům - nahoře se dere jeden a dole taky...že z toho nebude nic horšího... :astonished:
16. srp 2009 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek