• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jindřichův Hradec a okolí. Hledám spřízněnou dušičku

22. září 2014 
a hóóóóóóóódddddnnnnnněěěě dárečků vám všem přeji :astonished: :astonished: :astonished:
23. pro 2009 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
taky přeju všem hezké Vánoce. Ať si to děti dneska užijou a hlavně ať se jim dárečky líbí.
PS:Michalce se líbí stromeček. Zatím k němu moc blízko nechodí, trochu se ho bojí.
24. pro 2009 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
KRÁSNÉ VÁNOCE TETKY KONÍKOVKY :dizzy_face:
24. pro 2009 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, sice jsem tu už strááášně dlouho nebyla, ale přesto vám všem chci popřát krásné Vánoce se spoustou
dárků pod stromečkem, veselého Silvestra a v novém roce hodně zdravíčka, štěstíčka, pohody a radosti z mrňousků :slight_smile:
24. pro 2009 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak co tak co??? :dizzy_face: jak jste se měli?? Co dětičky, mužíci a vy jste dostali?? U nás se marodí...Elenka z ničeho nic má hrozně zahleněný krk, nějak zadní rýmu nebo což. Nejde nic odsát apři tom se chudinka kolikrát tak zalkne. Nechce ani jíst :frowning2:
Tak dneska začne kolotoč návštěv?? U nás jo :sweat_smile:
25. pro 2009 v 05:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, u nás naprostá pohoda. Dandula řádil jako bolavá noha,ale k tomu to patří :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
A návštěvy?? no něco málo, nehrotíme to :wink: :slight_smile:
25. pro 2009 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,
hlásím, že jsem Michalce včera našla nahoře první špičák. Už máme 13 zubů. Ve 13 měsících 13 zubů - takže máme průměrně 1 zub za měsíc :grinning:
Včera jsme byli na návštěvě u našich. Zítra jedeme ke tchýni.

Představte si, že jsem zapomněla dát Michalce odrážedlo. Schovala jsem ho ve sklepě. Ještě jsem na to myslela, ale pod stromeček jsem jí ho nedala. Tak jí ho dám asi dneska. Naštěstí jí je ještě jedno, že něco nedostala, když ani neví, co jsou Vánoce.
26. pro 2009 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bambi: to víš, že jo, alespoň bude mít radost ještě jednou :wink:
26. pro 2009 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
tak koukám, že návštěvy a tak jste asi zdárně přežily, my máme zítra poslední, jsem v jenom kole....včera tady byli tchýně a skoro jsme to nerozdýchali....

bambi - tak to je slušný skóre se zubama :grinning: - to my máme 0,6 zubu na měsíc...Michalka je šikulka

Jinak štedrý den u nás krásnej, dětičky byli naprosto unešený, my taky -z nich...šli spát až kolem devátý a všechny dárky museli s nima do postýlek :grinning:
27. pro 2009 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás Vánoce super, sice hektický ale Justýnka byla úžasná. Pak hodím fotky jo a už chodíme.
28. pro 2009 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
help, help.

Michalka normálně odmítá teď posledních pár dní jíst. Jediný co sní je trochu přesnídávky, pribiňák a dokonce začala zase pít trochu mléko. Jinak vůbec nechce oběd ani večeři. Zkoušela jsem i polévku. A tu taky nechce, ani bramborovou kaši. Trochu si vezme třeba, když jíme my. Ale už fakt nevím, co mám dělat.
Nevím, jestli to není třeba tím, jak jí rostou zuby. Nebo jen se jí mění chutě. Ach jo.
29. pro 2009 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
bambi - tak třeba jenom nemá chuť k jídlu, to se určitě srovná, asi bych jí nenutila...až bude mít opravdu hlad, tak si vezme :wink:
29. pro 2009 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!
BAMBI, tak co M? Už líp baští?? Teď vídám tatíka, jak vozí :wink: Michalka spinká dopol? Já myslela, že jsi psala, že už jen poobědě :sweat_smile:
A co je novýho???? U nás čtvrtý zubík :dizzy_face: , taky máme botky a E. obchází nábytek. Začala brebentit, tak je to krásný. Nějak jsem si zavzpomínali, jak bylo loni s bříškem a teď tu máme velkou krásnou princeznu...
Mějte se a koukejte písnout :wink: (to říká ta pravá, že :sweat_smile: )
2. led 2010 v 05:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
Petreva - zjistila jsem, že Michalka už chce jít s náma. Nejdřív jsem se bála, že nebude chtít kousat a teď je to obráceně. Dneska měla kolínka s masem a svíčkovou (dětskou variantu) a jak si pochutnala :grinning: Má velkou radost, že už jí jak dospělá. Michalka se dneska pokoušela sama obléct bundu, docela sranda. Ale v nandavání bot už je zběhlá :wink: Zatím jí dá jen na špičku nohy, ale děsně jí to baví.
Dopoledne spí, když ráno brzo vstává nebo někdy když ponocuje v noci. Třeba na Silvestra se samozřejmě vzbudila, ale ohňostroj se jí strašně líbil. Koukaly jsme z okna. Usnula ve 2 v noci, takže pak dohání spaní dopoledne. Dneska spí zase jen po obědě.
2. led 2010 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdárek v novém roce. Justýnka už od Vánoc a chodí, s jídlem nemáme problémy žádné, vařím tak aby to mohla i ona, protože od nás stejně všechno chce. Takže omáčkuju a jak jí to pane jede. Když je nejhlř tak dostane nějakou skleničku kupovanou nebo navařím pro ní zvlášť ale jinka pohoda. Asi jí leze 5. zub, 4 už má statečně venku. Tak to by byly novinky u nás, co vy otatní? Přežili jste svátky ve zdraví a pohodě nebo jste lítaly jak hadr na holi jak já? :slight_smile:
4. led 2010 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
také vás všechny zdravim v novem roce. Už jsem fakt ráda, že je to celé za námi.
Tohle byly nejhektičtější vánoce co jsem kdy zažila. Dokonce jsme se s manželem shodli, že příští rok 23. balíme kufry a vracíme se až 3.1.
Vánoce u nás byly fakt šílené. Jeden den jsme nebyli večer sami doma, porad byl nekdo u nas nebo my nekde. Behem vanocnich svatku jsme sithli asi 10 navstev, pri kterych sel Michálek z ruky do ruky, nebylo slyset vlastniho slova, s nikym jsem kloudne nemluvila. Do toho se mi rozbila moje fabie, takze manza musel do dilny, i kdyz slibil, za tam do noveho roku nepachne. No fakt vydareny.
Kazdopadne ale Michalek byl k.o. ze stromecku, na kterej z choditka porad dorazi.Z darecku byly nejzajimavejsi jejich baleni, coz se dalo cekat. Silvestr celickej prospal a mamku nechal slavit konec kojeni.
Jinak mu rostou horni jednicky, takze posledni 2dny je trochu mrzutejsi. Taky uz sedi s oporou, fakt sikula.
Od dneska zkousime sedeni na nocniku, smeje se u toho jak silenej.

Zatim se mejte, jdu vas docist.
4. led 2010 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!!
CLINE, tak J. už capká?? To je krásný! Taky čekáme 5zub a možná i 6, páč má nateklý dvojky :confounded: Co manžel, už je po operaci??
ANIT, končíš s kojem?? Tak sis dala do nosu?? Horní jedničky nám dali zabrat mrchy jedny, i když je fakt, že to mohlo být horší, ale ty noci...Takový krušný Vánoce?? To je i škoda, viď :frowning2:

My taky zkoušíme nočník, včera se do něj E. poporvé vyčůrala, ale byla to více méně náhoda. Dáváte tam děti po jídle? Nebo máte vychytáno, kdy asi tak je čas na nějou tu akci?? A jak vám děti spí??? E. striktně odmítá spát po obědě, takž edoma už vůbec nic neudělám, je buď v kočáru nebo mi visí doma na noze :grinning:
5. led 2010 v 07:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

Anit - vy jste ale rychlíci s tím nočníkem. Já jsem dávala Michalku přibližně jako Petreva (kolem 9.-10. měsíce)

Petreva - já jsem zjišťovala, za jak dlouho asi tak Michalka čůrá. Fakt docela sranda :wink: S tím spaním to mi povídej. Nám teď rostou čtyřky a už taky špičáky. A jak jí rostou zuby, tak zásadně neusne v postýlce. Nevím proč, ale má to tak vždycky. Takže musíme jezdit v kočáru. Takže v tomhle počasí je to fakt super. No a doma taky samozřejmě nic neudělám.

Cline - Michalce taky chutnají naše jídla. Celá se rozzáří, co zase bude dobrého. Už je to pěknej mlsálek. Žádný skleničky, ale hezky něco lepšího. Začala jsem jí vařit i klasické polévky + hlavní jídlo a taky je baští. U našich měla na Vánoce játrové knedlíčky a ten jen ochutnala a už nechtěla.
5. led 2010 ve 22:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdárek,
jojo na nočník dáváme taky už docela dlouho a vím, že po probuzení je to jistota, třeba dneska ráno dokonce i kadila. A jinak když jsem doma, tak má látkový plíny a snažím se když si vzpomenu ji tam posadit a většinou se podaří, včera jsem tak přežili celé dopoledne v jedněch plínách.
Jinak já ještě pořád kojím, ale v noci už asi začnu jen v 6 ráno. Prostě si musí zvyknout. Stejně ji už kojení neuspí jako dřív.
Evi, manža zítra nastupuje na předoperační vyšetření a na víkend snad půjde domů na propustku a v neděli večer ho tam vezu, protože v pondělí ho to čeká. Bude to hrozných 14 dní bez něj. Ale pak si ho zase Justýnka užije doma.
Včera jsem J. koupili první chodící boty, tady jsem nesehnali tak jsem museli do Budějek.
6. led 2010 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, ak si představte, že jsem mu včera našla další zoubky. Dolni jednicky uz ma pořádný, teď se vyklubaly horní dvojky. Taky už pěkně koukají a já si jich trubka dřív nevšimla. No jo, když u toho nejsou žádný reakce, tak mne to nenapadlo. Jinak jsme včera byli po vánočních prázdninách na plavání. Moc se mu to líbilo, jen to zanořování, to se vždy oklepe, jak kdyby mu člověk děla buh ví co. Je to sranda.
Co jinak u vás? Taky sněží? Já mám radost, odpo vytahneme sáně a přibalíme neteřinku jako jištění a pojedeme.
8. led 2010 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj všem,
tak hlásíme nový zuby - všechny čtyři špičáky - naštěstí to proběhlo bez povšimnutí, akorát teda slintala jak bernardýn...
Snížek je nádhernej, děti chodí bobovat, strašně se jim to líbí, dneska jsme přišli promrzlý a mokrý na kost...

Cline - tak to je Justík šikulka, do roka ještě kus a už chodíte :slight_smile:, to E. to stihla jen tak tak o jeden den myslím...

Anit - tak jak jste si užili sáňkování ???

Petrev - a co vy, jak bojujete ?? Kojíte ještě, a jak s příkrmama, chutnají E. ? A zlepšilo se aspoň trošku to ječení ?

Na nočník s větším či menší úspěchem chodíme, je bez plenky celý den, a snažím se odchytnout co hodinu aby si sedla, ona si totiž neřekne a to že chce čurat naznačuje tím, že slíká tepláky, což občas teda nevidím a minimálně jedna nehoda denně je....
Jinak zítra jdu na pohovor do nové práce, tak na mě myslete, doufám, že se tam v tom sněhu prohrabu :grinning:
10. led 2010 ve 23:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj !
CLINE, tak už má manžel PO...je mu dobře? A jak vy doma válčíte??
VOJTI, bojujeme statečně, nevím, co ze mě zbyde :grinning: Elenka byla taková "hodná", po svém, ale byla. Od Vánoc je to docela peklo...byla nemocná a stále není zdravá a navíc jí asi rostou dvojky. Takhle uplakanou jí pamatuju naposledy ve třech měsících...uf a navíc se chce pořád chovat a mít mě nadosah. Dělám s ní teď všechno. Je mrzutá a občas špatně jí. Je mi jí líto, to není naše E...snad to brzy přejde nebo ze mě bude utahaná bréca...ale je moc šikovná, jinak jí moc chutná a sní všechno, co jí dám. Chodí kolem nábytku, najde si boty, dělá pá pá, paci paci. Pořád všechno vyhazuje ze zásuvek a říká mohutně báááá, jako že bác :grinning:
Co v té práci???? Půjdeš na úvazek?
12. led 2010 v 06:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
petrev - tak to mě mrzí, že takhle "bojujete" s nemocema a tak, chce to hodně trpělivosti, E ještě dnes dokáže být protivná celý den až hanba, válí se po mně, nemůžu pomalu ani na záchod....ale jindy jsou úplně super dny (ty teda naštěstí převažujou) kdy si sama hraje, krásně si říká na nočník, neperou se s V.....v jídle taky musím Elišku pochválit - jediný co mi nesní je dušená mrkev ale jinak všechno, to Vojta je vybíravější :grinning: a s Honzou se to nedá srovnat vůbec, ten nejí dodnes skoro nic :angry: :angry: :angry:
V práci - zatím nevím, měla jsem z toho dobrý pocit, jsme asi tři uchazečky, tak uvidíme, do týdne, max 14dnů se mají rozhodnout, nástup by byl od února a jdu na celý úvazek...tady v Řečici, tak to mám u nosu, v "mojí" práci mě zatím nechtějí (prý nepočítali, že bych chtěla tak brzy zpátky,ale přitom jsme o tom hodně mluvili, no spíš se jim nechce platit zaměst.když nemusí :pensive: ) a tohle je zástup za mateřskou,tak by se pak vidělo co dál
12. led 2010 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

Vojti - to tě teda obdivuju jít do práce, když máš dva prcky. Já jsem ráda, že zvládám s jedním dítětem + škola, kterou teda fakt nestíhám. V pátek jedu na zkoušku z angličtiny - bojím, bojím :unamused: :unamused: :unamused:
Michalka zase teď má nejradši zeleninu na másle a zamilovala se do hrášku, který vybírá ze zeleniny. Teď se rozhodla jíst rukama, takže to máme všude. Ale včera při večeři zlomila rekord - byla najedená za 10 minut. Obvykle jí to trvá déle.

Petreva - držím palce ať to E. dobře zvládne. My taky bojujeme se zubama. Michalka řve jak tur v postýlce. A to už v ní krásně usínala. Teď se to teda děsný. Už nevím, co s ní. Zkouším pohádky, držet za ruku, dát spát dřív nebo později. Nic nepomáhá. Nemůžu s ní přece pořád chodit ven. Hlavně v tomhle sněhu se teda úžasně jezdí. Jak E. spinká v postýlce?

Jinak s nočníkem taky statečně bojujeme. Někdy si Michalka řekne, někdy tahá kalhoty. Ale většinou si říká na poslední chvíli a když jí třeba neslyším nebo jí rychle nesleču, tak se počurá. Snad to do léta zvládneme. Teď jí dávám látkový pleny, aby věděla, že bude mokrá, když se počurá.
12. led 2010 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a ještě hlásím, že se nám klube druhý špičák nahoře. Už ho vidím, jak se snaží vylézt z dásně. Takže zatím držíme svůj průměr co měsíc to zub :grinning: (zítra nám bude 14 měsíců a máme 14 zubů) Ještě ty dva dole a snad bude chvíli klid.
12. led 2010 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
AHojky, jojo manžel už to má za sebou, dnesk ajsme za ním byli, sice ho to bolí, ale vypadal celkem dobře. Elenka je moc šikovná, že už takhle mluví a dělá pápá a pacipaci. Zuby zatím máme jen 4 a to nám celkem stačí.
12. led 2010 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
BAMBI, E. se v postýlce přes den vůbec nelíbí. Nedej bože, abych jí tamdala, když chci jít na záchod! To je pozdvižení! V poledne byla zvyklá spát v postýlce, ale už pár dní nebo týdnů se jí poo spát nechce, ale dávám jí tam aspoň na chvilku. Dokud nepláče. Občas se najde světlá vyjímka a uspím jí tam, ale max na půl hod, dýl ne. Večer není problém s postýlkou. Se spaní v noci sice jo, budí se :confounded: , ale nepláče. To jen, když lezou zuby a jen trochu, občas.TeĎ jak byla nemocná tak jsem měli kočár doma :sweat_smile: , ale taky spala cca půl hodiny.
CLINE, tak jste si už všichni oddechli, viď. Tož ať se dá tatík brzy dokupy a je doma!
Holky, jak to děláte s nočníkama? Jak často posazujete? Nebo máte vychytaný, kdy asi čurají a kadí? Nebo si dítka řeknou??
13. led 2010 v 08:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
tak si představte, že ten náš kluk má 6 zubů.Dnes jsem mu objevila krásně prořízlé jedničky nahoře. Tak už nebudeme upírek (má vyrostlé dvojky, je to legrační). Teplotu jsme spojili s rýmou, takže to šlo.
Kupodivu je v poho, tedy dokus se mamka neukáže s odsávačkou. :frowning2: . Musim ho ted poradne vykurýrovat, za mesic jedeme na hory, tak aby byl fit.

Petrev_ já mám přes den Míšu nejčastěji v ohrádce. Bála jsem se, aby tam neplakal, ale odvezu si ji kam potrebuji a když na mne vidi, je v poho. Máme kuchyn oddelenou od obýváku barovým pultem, takze na mne vidi vsude.A kdyz se vzdalim do koupelny nebo druhe casti domu, vetsinou to ani nepostrehne.
Co se tyce nocniku, snazim se ho tam davat cca 10x denne, ale max. 2x se mu to povede. Zatim se mu na nem libi, tak doufam, ze mu to vydrzi, nez pochopi oc jde.
Co se tyce spani pres den. Nas Michalek spi pres obed max 40min. a odpo cca 2h, jinak pouze v noci. Po svacine spiká v postylce v pokojicku (s chuvickama) a odpo v kocarku, to objedeme na hodinku vesnici a druhou travim u babicky na kafi.No a do pelechu jdeme cca v 8-pul 9. No a vstavacka cca 6,30-7,30.

Dnes uz pádíme spikat, mejte se a uzivejte snehu. M.
14. led 2010 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
co všechny děláte?
Já jsem zvládla angličtinu. V tom jsem ani nedoufala.
Včera jsme byly s Michalkou bobovat. Už se jí to líbilo. Minulý týden, když na nich seděla prvně, tak tam být nechtěla. Ale teď zase nechtěla dolů. Viděly jsme Elenku. Mávala na nás z okna.

Holky v kolika letech je dobrý učit děti lyžovat? Já lyžovat neumím a docela mě to někdy štve, ale už jsem líná se to učit. Hlavně už se člověk bojí, když spadne. Ale chtěla jsem,aby se to Michalka naučila dokud je malá a nebojí se. Někde jsem slyšela, že už to jde ve 3 letech. Nevím, jestli to není brzo.
19. led 2010 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj všem,
nějak nic nestíhám, chytla jsem nějakou průduškovou záležitost, tak tady jen lezu a chrchlám a sípám, přes víkend jsem měla teplotu, tak jsem ležela jak lazar...teď jenom doufám, že to nechytnou ode mne děti, pořád se po mě plazí....
Jinak práce mi nevyšla :frowning2: tak zkouším dál....uvidíme co bude.
V pátek jdeme s V. na logopedii, tak snad už se konečně něco dozvíme, proč nemluví...apod. Sice si od toho moc neslibuju, ale uvidíme, aspoň třeba jak s ním máme pracovat, odmítá prohlížet knížky,kreslit...cokoliv mu nabídneme.
Bobovat chodíme taky, jenže Eli se chce vozit a vojta chce tahat a Eli neutáhne, tak se zlobí, on si na boby nesedne ani za nic...jen je tahá a Eli za ním utíká aby si sedla, no aspoň někam dojdeme, jinak se všude děsně courají :grinning:

Bambi - no od těch třech let lyžuje náš Honza, Vojtu jsme taky letos postavili na lyže, ale nic moc, ale on je celkově pomalej ve všem, tak jsem nečekala zázraky. Ale Honzkovi to šlo, celkem rychle to pochopil, rychleji než můj mužík - ten taky nelyžuje, tak se to tenkrát učili spolu, já teda lyžuju, ale nebaví mě to, celkově mě nebaví zima a sníh a když už, tak radši jdu na běžky.
19. led 2010 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek