Jižní Čechy

Ahojky,
najde se tady nastávající nebo již maminka z jižních Čech??? 🙂
puketka
24. říj 2006
Já jsem úplně v pohodě, nic mě nebolí, není mi špatně. Jen mám častěji hlad :-N. Ty jsi měla ranní nevolnosti? Nebo taky v poho? 😎
maxik
24. říj 2006
Já jsem byla taky v pohodě, nezvracela jsem, akorát občas se mi udělalo špatně,když jsem cítila nejaké jídlo.
maxik
24. říj 2006
Jo jinak Puketko, četla jsem si začátek diskuse a bavili jsme se o cvičení. Tak zrovna dneska mam v plánu jít poprvé cvičit, tak jsem na to zvědavá. Co ty buděš taky potom chodit nebo sis to rozmyslela?
puketka
24. říj 2006
Je nějaké cvičení v Pt pro těhotné? To by bylo super. Já jdu 7.11. k Procházkovi na kontrolu, tak počkám co mi řekne a pak bych chtěla taky chodit cvičit. Od kolika je to cvičení?
maxik
24. říj 2006
Je to od půl páté v bývalé pedárně, jenomže je problém,že nevim kde to je, tak to budu muset hledat.Vede to sestra z prachatický porodnice.Je to každé úterý a zejtra ti dám vědět jaký to bylo. 🙂 Akorát co mně štve je, že to stojí 600,- !což je docela dost ]-( , no tak snad to bude stát za to. ještě je každý čtvrtek plavání, ale to zatim chodit nebudu, protože mam nějakou vyrážku a nechce zmizet 😞 .
puketka
24. říj 2006
600,- za celý těhotenství nebo jedna hodina? To asi ne, viď? Tak to bych mohla chodit taky, ale až po kontrole. Do bazánu radši ne, bojím se infekcí :-S. Tak zítra určitě napiš jak to probíhá 😉
maxik
24. říj 2006
je to cena za celý kurz a je jedno kolikrát tam příjdeš. Je v tom asi zahrnuto i nějaké povídání o porodu,ale to uvidim až dneska, teda jestli nakonec půjdu, nějak mi začalo bolet břicho 😞 , tak jestli mi to nepřestane tak se na to vykašlu a zůstanu doma.
puketka
24. říj 2006
Mně přijde, že čím víc toho budu o porodu vědět, tak tím víc se budu bát :-| Radši bych k tomu přišla jak slepej k houslím. Takhle když budu vědět co všechno se může stát, tak se budu zbytečně nervovat 😉. Ale na to cvičení určitě budu chodit, abych za těhotenství moc nezpohodlněla 😃
Jestli tě bolí bříško, tak se na to vykašli, dyť za týden je cvičení taky, ne? 😉
maxik
24. říj 2006
Jestli mě to nepřejde tak tam nepůjdu, ale štve mně to, už jsem chtěla jít minule, ale řekla jsem si že počkám až co mi řekne doktor a teď zase to břicho, abych se tam vůbec dostala :-N . Já jsem docela ráda, že to bude spojený i s tim povídáním, hrozně se porodu bojim, tak si říkám že čim víc se toho dozvim, tím líp, aspoň mně nic nezaskočí 🙂 Teda aspoň doufám. 😎
jiteja
24. říj 2006
Puketka:Ahoj,taky přidávám gratulaci...
frufrunka
24. říj 2006
Ahoj holky! Já sice ještě ani nejsem těhu, ale díky informacím kamarádek a i přítele-pediatra jsem o porodnicích tak něco slyšela: Takže shrnu to, co se říká (upozorňuji - jsou to subjektivní názory jednotlivců): Jindřichův Hradec - šikovní doktoři, protivné sestry, od ledna bude otevřená úplně nová porodnice; Prachatice - příjemný personál, ale spíš jen pro normální porody, s komplikacemi si neporadí, vozí je do Písku, klasická porodnice; Český Krumlov - na ten jsem slyšela ódy, ale jak už tu bylo řečeno, pokud jsou komplikace, převáží se do Českých Budějovic; České Budějovice - opravdu machři, pokud jsou komplikace, zvládnou všechno, občas jsou ale trošku protivní; Táborské centrum - také jsem slyšela chválu; Písek - také velice dobrá úroveň, hlavně co se odbornosti a vybavení týče. Přesnější informace začnu shánět až v ten krásný den, kdy na testíku vylezou dvě čárky... 🙂
puketka
24. říj 2006
frufru, // jsou teprv začátek, vůbec není bitva vyhraná :-p . Já dokud jsem neměla //, tak jsem si taky myslela, že až tam ty // uvidím, bude vyhráno. Ale bohužel není to tak. Do 12-13.týdne se může stát cokoli a já osobně se zatím s přípravami držím hodně při zdi :-p . Ani nic nekupuju. Bojím se 1. kontroly, jdu 7.11., tak držte palečky, ať je vše ok. Jinak ti fru přeju, ať se brzy zadaří 😉
frufrunka
24. říj 2006
Puketko, moc děkuji. Já vím, že to není jen tak, i když testík ukáže těhu. Bohužel já vím dopředu, že i ty dvě čárky nás budou stát velké úsilí... 😞 Takže to bude první vítězství a pak nezbývá než doufat! 🙂 Tak děkuju a 7. si na Tebe určitě vzpomenu! Pak napiš, jak jsi dopadla, určitě se dozvíš jen samé dobré zprávy... 😉
puketka
24. říj 2006
A proč by vás // měli stát velké úsilí? Máte nějaké zdravotní problémy?=-) Snad to není tak zlé, ne? Znáš to-naděje umírá poslední 😉 😉 😉 7.11. se určitě ozvu, jdu v 9 ráno, tak odpoledne jsem tu jak na koni 😃
frufrunka
24. říj 2006
Puketko: šla jsem na úplně běžnou preventivní prohlídku, doufala jsem, že dostanu pochvalu jako vždycky a ono ejhle! Mám cysty na vaječníkách a nemám ovulaci... 😞 Tak zatím to zkoušíme přes vitamíny, bude následovat hormonální léčba a pak prý stejně nejspíš laparoskopie.. A pak se uvidí. Aspoň to beru tak, že se na to přišlo včas, o mimi se chceme začít snažit až v létě, až bude kde bydlet. Tak snad se dám do té doby do pořádku! 🙂 Ale moc děkuju za podporu! A tobě mačkám palečky! 😉
puketka
24. říj 2006
frufrunko, tak to je mi moc líto 😞 Tak ti přeju brzké uzdravení, nařiď tělíčku, ať cysty vyžene a začne zase normálně produkovat vajíčka a třeba tě poslechne 😉 😃 Ale je dobře, že víš, co s tebou je, spoustě holek ani nezjistí příčinu, proč nemůžou otěhotnět 😢 Tak rozkaž a uvidíš, že to půjde hned líp 😉 😎
frufrunka
24. říj 2006
Puketko, ty jsi zlatá! 🙂 No právě, tohle všechno se rozběhlo po změně gynekologa, nová paní doktorka je naprosto úžasná a věřím, že to spolu dobře zvládneme, i v příteli mám obrovskou oporu, nějak to půjde! 🙂A pak se taky pochlubím, že půjdu na 1. kontrolu....A mezi námi: Kamarádky měly většinou problémy s otěhotněním, pak už bylo všechno OK! A že jich teď rodilo hodně... 😉 Tak se neboj vlka nic, dobře to dopadne!
msunny
25. říj 2006
Ahojky holky, tak jakpak se máte?
puketko:Teda takovýhle řeči! Co by se mělo stát? Pokud jsi v pořádku,tak se nemusíš vůbec ničeho bát! Stát se může kdykoliv cokoliv,ale to si člověk nesmí tak připouštět! Takže hlavu vzhůru a užívej si těhu dokud můžeš, protože ke konci-nic moc 😉
frufrunka: Dík za informace. A neboj, uvidíš, že se ani nenaděješ a ty // tam budou! Přeju moc moc štěstíčka.
puketka
25. říj 2006
Ahoj msunny, já se teky snažím zahnat všechny obavy, ale oni tam v koutečku číhají a v nestřeženém okamžiku mě přepadnou 😃 Ale opravdu se snažím myslet pozitivně 😉 A co ty? Jak se cítíš? Nebolí tě zádíka? 🙂
msunny
25. říj 2006
No občas mě to chytne,ale není to tak hrozný, akorát mi dělá občas problémy dýchání. Než se obleču,tak funim,jak lokomotiva,ale už to asi lepší nebude 🙂
Jdu k zubařce a do poradny,tak pak písnu...
puketka
25. říj 2006
Jojo, dej vědět, ať vím, co mě čeká 😉 😎
msunny
25. říj 2006
Tak mám začínající zánět dásní a v poradně měl doktor dovolenou,takže celkem nic,akorát celý dopoledne v trapu 😞
puketka
25. říj 2006
msunny, tak to je mi líto, a bolí to hodně? Ty dásně? :-S
msunny
25. říj 2006
No ani ne, akorát v nich občas cítím takovej divnej tlak,ale jinak všechno v pohodě.
simik01
1. lis 2006
Zdravím Jihočendy... 🙂 Nějak nám to tady utichlo...??! Je něco nového? Jak pokračuje Vaše těhulkování..?? Jsem zatím snažilka - tak jsem zvědavá, co mě čeká... 😉
puketka
1. lis 2006
Ahoj simiku, já sem občas nakouknu, ale vypadá to, že tu nikdo není 😢
frufrunka
1. lis 2006
Ahoj, já jsem tu! 🙂 Po delší odmlce... Simik, já jsem taky snažilka... A dneska mám super náladu... Protože paní doktorka říkala, že s těhu to bude těžké, že mám vaječníky samou cystu a že nemám ovulaci... Teď podle teplot ovulace byla a včera jsem byla na jednou neoficiálním ultrazvuku - jen ze zvědavosti a vypadá to výýýborně! 🙂 Ze spousty cyst tam zbyla jen jedna.... Asi jsem je otrávila burčákem... 🙂 Jupíííí? A Simik, ja dlouho se snažíte?
simik01
1. lis 2006
Zatím "jedeme třetí kolo"...tzn. dva neúspěšné pokusy... a jak dopadne ten třetí tak to čekáme někdy příští týden... 😉 Zatím poctivě měřím bazál. teplotu a ovulace měla být - tak uvidíme jesli z ní něco "pošlo" 😉 😉 😉
frufrunka
1. lis 2006
Simik: Já taky čekám, co bude - příští týden! 🙂Já zatím pokusy neberu jako úspěšné nebo neúspěšné, protože zatím to fakt bylo bez ovulace. Teď jsem z toho najednou paf, ale nevěřím, že by to vyšlo napoprvé... Každopádně dej příští týden vědět! Mačkám palečky!!! 🙂
simik01
1. lis 2006
Nápodobně...myslím s těma palečkama.. 🙂 Já se tedy po pravdě na vnitřní ultrazvuk taky chystám,ale stále to odkládám...co kdybych už tam příště třeba šla s něčím jiným, než jen na běžnou prohlídku.. 🙂 Tak doufám, že se taky nedozvím něco nelichotivého jako jsou cysty, atd.
No pak bych musela zkusit ten burčák... což by byla docela fajn "léčba" 🙂 🙂 🙂