• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
evi, čo tak navariť niečo do mrazáku ... niekedy sú to fofry a raňajkujem o 11.00 :sweat_smile: prvý musí Maťko až potom som na rade ja :grinning:
22. čer 2009 v 11:01  • Odpověz  • To se mi líbí
Adél, mrazák narván až po střechu :grinning: mám tam zásobu jako pro školku :grinning:
22. čer 2009 v 11:02  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
tak tatino vydrží tiež ... vlastne má aj maminu za rohom, že ?

narazila som na krásne krstné košieľky - aha http://www.galanteriaivana.sk/product/krstova-kosielka-k35-426/
22. čer 2009 v 11:05  • Odpověz  • To se mi líbí
no jak ho znám tak on si namaže chleba se sýrem a dá si skleničku mléka :grinning: jaj, už abychom rodili. A jak se má Maťko? :dizzy_face:
22. čer 2009 v 11:07  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
Dneska nas trapi prdiky, usne a za chvili se vzbudi, jak ho tlaci ven
22. čer 2009 v 11:09  • Odpověz  • To se mi líbí
no tak já jdu ještě srovnat skříně, i když to už jsem dělala snad 150x, tak zatím pa
22. čer 2009 v 11:11  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
tak opatrne
ja rovnala v noci na vcerejsek pri nocnim krmeni, krmil tatka, BErtik supliky a dodelala to rano
musela jsem vybrat veci, ktere mu byli uz male
22. čer 2009 v 11:12  • Odpověz  • To se mi líbí
Evulko,věru nejsi sama 2v1. Mě také čeká vyvolávání,jestli se tedy nestane zázrak a nepůjde to samo. Do pátka musím porodit. Přenášet mě nenechají,kvůli cukrovce. Já tedy v břiše zrovna klid a mír nemám (dost často už mám kontrakce),ale k ničemu to zatím nevede. U holek to bylo obráceně. Nic mi nebylo a najednou mi praskla voda poté začaly kontrakce a šlo to pak :slight_smile: celkem rychle. Třeba to budeš mít také tak.
22. čer 2009 v 11:12  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj Bibi, no tak hurá, nejsem tu sama 2v1. Já už ani nemám poslíčky co jsem občas měla, prostě nic :pensive: Tak držíme place, ať to do pátku stihneš, vlastně obě :wink:
22. čer 2009 v 11:15  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, nakukuju uz dlouho a ted se musim pridat, at v tom nejsou Evulka a Bibi samotne :wink:
ja mam taky dost brutalni posly, hlavne v noci. Zitra mam nastup do nemocnice, tak se toho celkem desim
22. čer 2009 v 11:16  • Odpověz  • To se mi líbí
evulik, Maťko doteraz spinkal a už sa preberá, takže mliekareň zase otvára :grinning:
22. čer 2009 v 11:24  • Odpověz  • To se mi líbí
Martuli, už se Ti ozvali z Německa?

Yenn, neboj to bude v pohodě. Už se vám to všem krátí. A my konečně dorovnáváme ten měsíc vývoje.

Zítra to budou 4 týdny, co se Kryštof narodil. V obotu se mne máma ptala, zda budeme slavit 2x narozeniny, tedy teď toho 25. - termín. :grinning: :grinning: Není špatný nápad. To by mohl Kryštof dostat něco dobrého k papání a já mu to klidně přefiltruji do mlíčka :wink: :grinning: :grinning:
22. čer 2009 v 11:32  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte. Ja som tiez stale cela... a to mi Dr. hovoril, ze porodim do konca tyzdna... minuleho :unamused: :unamused:
Nevadi mi byt tehotna a cakat... len keby som nemala take bolestive kontrakcie a mohla v noci spavat. :slight_smile:
22. čer 2009 v 11:39  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte, tak uz aj my to mame za sebou
sme domka, mala stale papa a spi :dizzy_face:
22. čer 2009 v 11:39  • Odpověz  • To se mi líbí
Janja,gratuluji k miminku a přeji hlavně hodně zdravíčka a sladkého mlíčka. :slight_smile:

Ashley,mně také nevadí těhotenství. Naopak si ho užívám,protože je poslední a moc se mi líbí,jak se mrňous ve mně vrtí. Už teď vím,že se mi po tom bude stýskat. Kontrkce mám též dost bolestivé (ve dne i v noci),ale to vydržíme :wink: Už se nám to blíží.
22. čer 2009 v 11:46  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak zase nakukuju. :wink: Vysála jsem a vyžehlila obrovský koš. A peru. :wink: Teď jsme poobědvaly a zachvilku dám Ameli spinkat. :wink:
Marti, no to musíte oslavit, to je jasné! :wink: :grinning:
22. čer 2009 v 11:51  • Odpověz  • To se mi líbí
Marti, ozvali. platba nejak neodesla, tak mi poslou cislo uctu a ja to zaplatim prevodem.
22. čer 2009 v 11:52  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holkz. Já mám zase den. Probrečela jsem celé ráno. Jeníček ráno strašně zvracel. Zvracel po kojení tolik, že byl on celý mokrý, já mokrá a vše okolo. Doktor řekl, že je to z přejídání, ale mně se to fakt nezdá. Začínám mít podezření na reflux. Zvracel ještě dvě hodiny po kojení. Já ho nakojím¨a pak dvě hodinky chovám. Nejhorší je, že on vypije celé jedno prso, pak řve a chce ještě. Tak mu dám i druhé a musím ho pak odervat, vypil by ho taky. Jak ho nemám přejídat, musím mu to prso vzít a on pak pláče a já nevímn zda bolením bříška, nebo chce ještě. nějak si nedokáže říct dost a pak děsně zvrací. Kojení se pro mne stalo největším stresem, co znám. Jak se vždycky blíží, začínám být vyděšená dopředu :frowning2:.
V noci se mi u kojení třikrát za sebou dusil, jak hltá, musela jsem ho bouchat do zádíček, aby začal dýchat. Je to fakt hrozný.
22. čer 2009 ve 12:18  • Odpověz  • To se mi líbí
Lucka a pediater vôbec nerozmýšľal nad refluxom ? lebo má to dosť detičiek niektoré slabšie, niektoré silnejšie :rolling_eyes:
22. čer 2009 ve 12:25  • Odpověz  • To se mi líbí
opíšem Ti z knižky čo sme dostali v pôrodnici - ako zistiť, že dieťa má reflux ?
... Ak je bábätko nespokojné v polohe ležmo, chce sa stále nosiť na rukách vo zvislej polohe, veľa štikúta, keď ho dojčíte, často sa s plačom odťahuje od prsníka a niekedy môže grckať aj dve hodiny po dojčení.

Príznaky refluxu (GER - gastroezofageálny reflux)
- opakované vracanie a návrat obsahu žalúdka do úst
- dráždivosť dieťaťa a nepokojný spánok (niekedy môže byť príčinou aj kolika)
- neprospievanie ( v dôsledku nízkeho kalorického prísunu)
- opakované obštrukčné zápaly priedušiek a zápaly stredného ucha
- čkanie, zachrípnutý hlas
- plač počas jedla, po jedle
- krátke papanie alebo častejšie papanie
- kyslý zápach z úst
- krátky spánok
- počas jedenia dieťa vypína chrbátik a odtíska sa od prsníka
- prehĺtanie naprázdno.
Píšu ďalej, že príčinou je nevyvinutý sval uzatvárajúci žalúdok, väčšinou sa však reflux zvykne zmierniť alebo úplne stratiť po 4-6mes.
22. čer 2009 ve 12:32  • Odpověz  • To se mi líbí
jinak jsem se konečně dostala k normálnímu počítači, tak vám popíšu porod.
¨
v 6 mi píchli vodu. Kontrakce měly nastoupit zhruba za hodinu, ale začly hned po asi pěti minutách. Ale byly celkem snesitelné. Doktor řekl, ať Michal přijedena půl osmou. Šla jsem na přípravu. tam se kontrakce přiostřily, ale stále to šlo. Píchli mi něco na podporu otvírání a já se hned pozvracela (jak jinak). To akorát Dorazil Michal. tak mi mohl odebrat emitku a pomoci ze sprchy. Už mne hnali na sál. Tam jsem pak byla na monitoru pořád. KontraKce už byly po dvou minutách, dost se zhoršovaly. Michalovi jsem úplně drtila ruku a chvíli měla chuť ho kousnout . Opět jsem se pozvracela- někdo říkal, že budu zvracet i na porodnim sále- pozor bude to vtipnější.
Kontrakce začaly být nesnesitelné, otevřená jsem byla na 7. Můj doktor nechtěl, ale nabidl mi epidural, že tam je anesteziolog. Ale, že se musím rozhodnout hned. Nabídli mi ho při kontrakci. Já zařvala sem s nim. Kontrakce přešla a viděla jsem, jak to doktor neschvaluje, tak jsem řekla, že teda ne. Jenže dvě minuty byly pryc a já už ho zase chtěla . (nakonec to bylo štěstí, že jsem si ho nechala dát). Tak nastoupil anesteziolog. Byl moc fajn a durdil se, proč mi ho nenabídli driv, když jsem měla tak silné bolesti a dlouho po dvou minutách. Bylo o hubu to zavedeni, musel se trefit do pauzy mezi kontrakcema. Michal mne držel, abych se necukla. pak mi rikal, ze se děsně bál, že to bylo šílený riziko, ale schválil mi to. Holky epidural nádhera. kontrakce sice byly, ale daly se v pohode rozdychat. strasne jsem si odpocinula na ten zaver. ten anesteziolog rikal, ze jsem je mela tak velke, ze bych uz urcite nemela silu. celou dobu mi byl po ruce na pripadne pridani. No a pak se slo na to. slo se tlacit. Bohuzel Jenda proste ven nesel. Vzdycky nalehl ale hned jak jsem prestala tlacit, tak zalezl zpatky. nevim, jak dlouho se to zkouselo, ale ne moc. Nepomohlo ani, když mi na břicho lehala porodní asistentka. Nechteli riskovat , proto se rozhodli pro císaře a měli bohuzel pravdu. hned mne prevezli na sal na cisare. diky epiduralu jsem mohla byt vzhuru a nebyl problem s anestezii. kdyz zacali, spadnul mi spodni tlak na 25. Hned byl shon a zacali tam litat. pichli mi endorfin a pokracovali. A ja se pozvracela, opet. jeste nez vytahli Jendulina, tak mi ten tlak spadnul znovu. Zase trosku honicka a pak byl Jenda venku. Ukazali mi ho, ale hned ho nesli pryc. nadychal se plodovky a ta byla zkazena. a pak ho mel u sebe pul hodky Michal a mne sili. jeste nez mne odvezli na JIP, tak mi ho ukazali a nechali prisat.
22. čer 2009 ve 12:32  • Odpověz  • To se mi líbí
dada to skoro odpovídá. Jeníček pláče po kojení, zakuckává se, škytá, zvrací. Jakoby chrochtá. Málo spí....
ale přibírá, proto asi pediatr tvrdí, že je to z přejídání.
22. čer 2009 ve 12:34  • Odpověz  • To se mi líbí
Ninny - Lenka už má Sebastianka !!!!!!

Sebastianko sa narodil o 9:22 s mierami 3030g a 50cm v Trnavskej pôrodnici spontánnym pôrodom.
Maminku riadne potrápil, Lenka na pôrod tak skoro nezabudne :unamused: museli jej dávať aj transfúziu, moc je pozašívaná a ubolená ale povedala, že malý je nádherný, krásný a stálo to za tú ukrutnú bolesť. Sebastianko bol trošku pridusený, tak ho teraz zobrali pod dohľad medzi rizikové bábinká.

Leni, blahoželáme a želáme obom hlavne rýchle zotavenie a pevné zdravíčko :slight_smile:
22. čer 2009 ve 12:48  • Odpověz  • To se mi líbí
juuuj,B L A H O Z E L A A A M novej maminke :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: a babatenku :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
ja tu ostavam ako posledna,to snad nie!
vratili ma zase domov z poradne,ze vo stvrtok vyvolavacka,ma slahne-musim porodit :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. čer 2009 ve 12:53  • Odpověz  • To se mi líbí
Jeeeee! To je super! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Moc gratulujeme!!!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
22. čer 2009 ve 12:56  • Odpověz  • To se mi líbí
Chudáčci, tak hlavně ať jsou oba zdraví a v pořádku. :dizzy_face:
22. čer 2009 ve 12:57  • Odpověz  • To se mi líbí
jé tak Ninny moc gratulujeme. Ivella, neboj já jsem taky ještě 2v1
22. čer 2009 ve 13:01  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj ivella!!!......ku nám nekukneš??? :wink:
22. čer 2009 ve 13:04  • Odpověz  • To se mi líbí
jééé, Ninny, mocinky gratulujeme k Sebastiánkovi :wink: , přejeme hlavně zdravíčko, štěstíčko a brzké zotavení oboum :wink: . Máme velkou radost :wink: . Opatrujte se, konečně to máte i vy za sebou :slight_smile:.
cernobilka, malá taky ublinkává pořád, někdy i obloukem zvrací :frowning2: a škytavku má po každém kojení, prostě nenasyta :wink:
22. čer 2009 ve 13:10  • Odpověz  • To se mi líbí
aby som nezabudla, Lenka Vás všetky pozdravuje, bolo počuť po hlase, že je unavená a vyčerpaná, ale zároveň veľmi šťastná :slight_smile: hlavne nech sú obaja už pospolu a hlavne v poriadku.
22. čer 2009 ve 13:13  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek